מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Sipme | לדבר מהאייפון ב- 15 אג' לדקה

natish
22/12/10, 16:48
כך תדברו מהאייפון ב- 15 אגורות לדקה לכל מספר סלולרי בישראל גם מחו''ל!

מאת אסף מורז (asafmoraz)

היום, כאשר אנו נמצאים כבר כעשור לאחר המילניום ומתקרבים בצעדי ענק אל עבר שנת 2011 ורבים מאיתנו כבר מחזיקים בידיהם סמארטפונים שהפכו להיות מאוד פופולרים בשנים האחרונות ואף במרבית המקרים אנו מקבלים את המכשירים האלו בחינם ובסבסוד מלא מול התחייבות לחברות הסלולר ובעיקר בזמנים אלו כאשר שוק שירותי ה- VOIP (קיצור ל- Voice over internet protocol) רועש וגועש מתמיד ובכל יום מתווספות אפליקציות חדשות ושירותים נוספים לביצוע שיחות טלפון על גבי רשת האינטרנט, אפשר כבר באמת להתחיל לחסוך ולמנף את האינטרנט הסלולרי עליו אנחנו גם ככה משלמים לחברות הסלולר מדי חודש בחודשו בכדי לחסוך כסף רב בביצוע שיחות טלפון מהמכשיר הסלולרי שלנו בחיוג למספרי טלפון ניידים ונייחים בארץ ואפילו כשאנו נמצאים בחו"ל.

החיפוש אחר שירות SIP/VOIP זול
במשך זמן רב חיפשתי פיתרון יעיל ושימושי לצורך ביצוע שיחות טלפון על גבי רשת האינטרנט הסלולרי באיכות טובה ובעלות זולה ביחס לתעריפים הקיימים של חברות הסלולר. עברתי על התעריפים של Skype הלוא היא האפליקציה הפופולרית והמוכרת ביותר לביצוע שיחות VOIP, בדקתי את התעריפים של חברת Spikko הישראלית ועוד כהנה וכהנה חברות ושירותים שונים ומגוונים מכל רחבי הגלובוס ולא מצאתי שום שירות שיהיה גם כדאי וגם רלוונטי בעבורי. במסגרת התוכנית האישית שלי בחברת הסלולר אליה אני מנוי, אני משלם כ- 37 אגורות כולל מע"מ לכל יעד אליו אני מחייג. אף שלדעתי מדובר במחיר לא רע בכלל, הוא עדיין לא מספיק נמוך. לכן, לא אמרתי נואש והמשכתי בחיפושים אחר פיתרון הולם.

בחיפושי באינטרנט נתקלתי לא פעם ולא פעמיים במילה SIPME. סקרן מאוד אבל גם די סקפטי נכנסתי לאתר הבית של החברה היושב תחת הכתובת הבאה: http://www.sipme.me והתחלתי לעיין, לקרוא וללמוד על השירותים שהם מציעים.

http://img843.imageshack.us/img843/1408/sipmelogo.png

הופתעתי לגלות שהם מציעים שירות שיחות VOIP בתצורה של ספק SIP על גבי רשת האינטרנט ובעלות של 15 אגורות לדקה למספר נייד ו- 12 אגורות לדקה למספר נייח. עוד יותר הופתעתי לגלות שמחוץ לעניין של מחיר השיחות המאוד אטרקטיבי שהם מציעים, ניתן גם להגדיר בשירות שלהם שכאשר אנו מחייגים יוצג אצל הנמען המספר הסלולרי האמיתי שלנו ולא המספר הנוסף שאנו מקבלים כאשר אנו נרשמים לשירות הנ"ל ובצורה זו בעצם לא נצטרך לעדכן את כל אנשי הקשר שלנו על המספר הנוסף שקיבלנו ועל עצם העובדה שאנו לא מחייגים דרך החברה הסלולרית אלא באמצעות רשת האינטרנט הסלולרי.

לא עברו יותר מ- 10 דקות של חקירה ולמידת הנושא וכבר מצאתי את עצמי נרשם לשירות, מקבל מספר נוסף המתחיל בקידומת 078, טוען 10 ¤ באמצעות כרטיס האשראי שלי, מוריד את האפליקציה הייעודית שלהם לשיחות מה- App Store ובחינם, ממלא את הפרטים הרלוונטיים ומתחיל לבדוק לעומק איך באמת עובד השירות.

https://img.skitch.com/20101222-m2yghpcdcx9n33h88ypxbfuahp.jpg

איכות ושימוש
לא האמנתי למשמע אוזניי, השיחות התנהלו בצורה כל כך ברורה וכל כך צלולה עד שלרגע חשבתי שיש פה איזו שהיא טעות ושאולי אני בעצם מבצע שיחה רגילה ולא שיחת אינטרנט. סוף כל סוף אני נמצא מחוץ לביתי עם מכשיר האייפון שלי ומשוחח בעלות של 15 אגורות לדקה לכל מספר סלולרי בארץ על גבי חבילת גלישת האינטרנט הסלולרית מסוג DATA שעליה אני גם ככה משלם מדי חודש בחודשו ואנשי הקשר שלי אפילו לא מודעים לעובדה שאני מתקשר אליהם בפועל באמצעות שירות אינטרנטי ובכך אני בעצם עוקף את שירות השיחות הסלולריות של החברה הסלולרית אליה אני מנוי.

היום, לאחר שאני משתמש בשירות של SIPME באופן שוטף כבר כ- 5 חודשים ונטשתי לחלוטין את האפשרות הקודמת בה הייתי נוהג לנהל שיחות סלולריות רגילות, בדיוק באותה הצורה כמו שמרבית האנשים עדייןמנהלים את השיחות שלהם בימינו, אני יכול להגיד בוודאות שמצד אחד גם חסכתי הרבה כסף וקיצצתי את חשבון הסלולר שלי ומצד שני והרבה מתחת להפרש הכספי שנוצר עקב המעבר לשירות של SIPME גם רכשתי על הדרך חבילת גלישה ללא הגבלה שלא הייתה קיימת אצלי קודם לכן והיום, באופן אישי, אני בהחלט יכול להעיד שירדתי משמעותית בסכום של החשבון החודשי וגם שיפרתי את תנאי השימוש שלי במכשיר עקב רכישה של חבילת גלישה ללא הגבלה. כרגע, החשבון החודשי שלי גם נמוך יותר משמעותית ואני גם נהנה מחבילת גלישה ללא הגבלה אשר משמשת אותי לשימושים נוספים מלבד ביצוע שיחות אינטרנטיות ולמרות זאת החשבון החודשי שלי נמוך יותר מבעבר אפילו שהתווספה לי תוספת מכובדת של כ- 129 שקל מדי חודש בחודשו בעבור אותה חבילת הגלישה המדוברת. אגב, אני לקוח של חברת סלקום.

הערות:

הסכום המינימאלי לטעינה בשירות SIPME הינו 10 ¤.
כמובן שאפשר לרכוש חבילת גלישה נמוכה יותר בעלות זולה יותר ובהתאם לצרכים האישיים של כל אחד ואחד מאיתנו. כמו כן, השירות הנ"ל עובד גם על רשתות אלחוטיות WIFI וכל אחד יכול לעשות את השיקול שלו איך לנצל את השירות הנ"ל ומה לשאוב ממנו.
מן הראוי לציין ששיחות בתוך רשת SIPME הם בחינם לגמרי ואינן מצריכות טעינה של חשבון ה- SIPME באמצעות כרטיס אשראי כך שכל אחד מוזמן לנסות את השירות ולבחון בעצמו לפני שהוא מחליט לטעון את החשבון בכסף אמיתי.

רשמים על האפליקציה הייעודית
ארצה להוסיף ולציין שלא ממש אהבתי את האפליקציה המובנית של SIPME לאייפון (לינק להורדה מהאפסטור (http://itunes.apple.com/us/app/sipme-me/id362707072?mt=8)) למרות שהיא מבצעת את עבודתה נאמנה ואיכות השיחה מצוינת. הממשק שלה לא מתוחכם במיוחד וחסרים בו גם כמה דברים מאוד חשובים כמו למשל:

- הצגת שם איש הקשר במהלך שיחה פעילה.
- רשימה של אנשי קשר מועדפים.
- חיבור מהיר לשרתים של SIPME, לוקח לאפליקציה זמן להתחבר לשירות.
- תמיכה ב- iOS 4X לעבודה ברקע.

https://img.skitch.com/20101222-pqsr8ubby472im27nmiwf6pkb1.jpg

בגדול, האפליקציה מבצעת שיחות באיכות מצוינת ואפילו עובדת עם דיבוריות BlueTooth בצורה אופטימלית אבל לא הייתי מרוצה מהממשק של האפליקציה ומכל הדברים שהזכרתי ולכן חיפשתי אפליקציה טובה יותר לניהול השיחות אשר תתמוך בשירות של SIPME.

Acrobits Softphone
מצאתי אפליקציה נהדרת בה אני משתמש עד היום ועליה אני ממליץ בחום ואני די משוכנע שהיא שווה כל דולר שדורשים בעבורה. האפליקציה נקראת Acrobits Softphone והיא למיטב ידיעתי, האפליקציה המשוכללת מסוגה לניהול שיחות אינטרנטיות בכל הפלטפורמות הסלולריות. ניתן לרכוש אותה דרך ה- App Store בעלות של 6.99$ (נכון לרגע כתיבת שורות אלו). אני גם ממליץ בחום לרכוש את המקודד G.729A המתווסף אליה כ- Plug In מתוך האפליקציה עצמה בעלות של 9.99$. המקודד הנ"ל תורם לאיכות שיחה טובה יותר היות והוא חוסך במשאבים והוא יעיל מאוד בעיקר על גבי רשת ה- 3G ולכן, גם עליו אני ממליץ בחום לצורך השלמת החבילה לחוויית שיחות אינטרנטיות איכותיות.

https://img.skitch.com/20101222-tbj7bttsujsg72itpetpmhgsas.jpg

באפליקציית Acrobits Softphone ניתן להגדיר מספר רב של ספקי SIP ואף בעת ובעונה אחת כך שניתן להיות זמינים על כמה שירותים בו זמנית. כמות מכובדת ביותר של ספקי SIP שונים כבר מגיעה באופן מובנה באפליקציה עצמה. את השירות של SIPME צריך אמנם להגדיר בצורה ידנית אבל לצורך כך כבר הספקתי להכין מדריך מפורט ביותר שעלה לאתר לפני מספר חודשים.

https://img.skitch.com/20101222-es66t8e85amcrjtt2bsgechtqi.jpg

לצורך הורדה של תוכנת Acrobits Softphone ישירות מהאתר של אפל לחצו כאן. (http://itunes.apple.com/us/app/acrobits-softphone-sip-phone/id314192799?mt=8do=postthread&f=33)
למעבר למדריך המלא להגדרת שירות SIPME בתוכנת Acrobits Softphone לחצו כאן. (http://www.iphones.co.il/forum/thread155735.html)

כמו כן, האפליקציה כוללת תמיכה בדיבוריות BlueTooth, ממשק משתמש ידידותי, נוח ומשוכלל, היסטורית שיחות יוצאות ונכנסות ופיצ'ר נוסף שמאוד חשוב לדעתי:
אפשרות לביצוע הקלטות של שיחות. אכן כן, בדיוק כמו שקראתם! באמצעות התוכנה Acrobits Softphone ניתן להקליט את השיחות היוצאות והנכנסות ואפילו בצורה אוטומאטית וללא התערבות של המשתמש. בגרסאות האחרונות ניתן לבחור לעשות זאת גם מבלי שהצד השני יקבל חיווי על כך. לדעתי האישית זה פיצ'ר מאוד שימושי.

לסיכום:
הייתי רוצה לשמוע את דעתכם בנושא. האם גם אתם הולכים להירשם לשירות של SIPME ולהתחיל לחסוך בחשבון החודשי שלכם כבר מעכשיו ?

------------------------
הפוסט נכתב על ידי אסף מורז (asafmoraz (http://www.iphones.co.il/forum/member46446.html)) ונערך על ידי נתי (natish)

michael89
22/12/10, 17:40
השירות של סיפמי באמת מעולה ומוכר בשוק, ומאוד זול !!!
וכמו שאסף מזכיר בכתבה, האפליקציה הרשמית של sipme ממש על הפנים ! וחבל שכך. אבל אני באמת צריך להוריד בפניך את הכובע אסף, המדריך שכתבת לפני כמה שבועות פשוט מוצלח ברמות !!! באמת מאז המדריך שלך אני משתמש הרבה יותר עם סיפמי בעיקר לארצות הברית ששם זה 12 אגורות לדקה !
בקיצור ממליץ לכולם על השירות, וביחד עם המדריך של אסף נוצר הדבר המושלם !

Eli
22/12/10, 18:47
ממליץ בחום. צמצמתי חשבון סלולרי מ-350 ש''ח ל-68 ש''ח

ניתן גם להתקשר מאייפד או ממחשב ( יש להתקין תוכנה )

Haim-B
22/12/10, 20:14
תודה!!!!!!
הורדתי התקנתי, אני רוצה לנסות לפני שאני הולך לשלם, מה המספר של התא קולי שאוכל לשמוע מה קורה שם...
ד.א איך שולחים sms

chakarito
22/12/10, 22:22
תודה רבה!
מה קורה אם באמצע שיחה דרך השירות הזה אני מקבל שיחה סלולרית(אייפון 4)?

שחר.

AssafMoraz
22/12/10, 23:59
תודה!!!!!!
הורדתי התקנתי, אני רוצה לנסות לפני שאני הולך לשלם, מה המספר של התא קולי שאוכל לשמוע מה קורה שם...
ד.א איך שולחים sms

sms לא ניתן לשלוח מהאייפון כרגע ואפשר לעשות זאת רק באמצעות ה- client ל- pc.

תודה רבה!
מה קורה אם באמצע שיחה דרך השירות הזה אני מקבל שיחה סלולרית(אייפון 4)?

שחר.

ישנה תמיד עדיפות לשיחות סלולריות ולכן כאשר אתה מקבל שיחה סלולרית השיחה ב sipme נכנסת ל- hold בתנאי שאתה משתמש באפליקציה acrobits softphone כי האפליקציה הייעודית של sipme אינה פועלת ברקע ולכן אם נוצר מצב כזה השיחה דרך sipme פשוט מתנתקת.

אגב, מצאתי פתרון יצירתי למניעה של התופעה. מה שעשיתי זה כך:

1. יצרתי 2 אנשי קשר שלאחד קראתי "הפניית שיחה" ולשני קראתי "ביטול הפניית שיחה".
2. הכנסתי את הקודים הנכונים לצורך ביצוע הפניית השיחה וביטול של הפניית השיחה וכמובן שהפניתי את השיחות למספר ה- sipme שלי המתחיל בקידומת 078.
3. כאשר אני רוצה לנהל שיחה אני פשוט מפעיל את איש הקשר שדחפתי למועדפים ובמקרה שלנו נקרא "הפניית שיחה".
4. כאשר אני מסיים את השיחה בשירות ה- sipme אני מפעיל את "ביטול הפניית שיחה" וחוזר לקבל שיחות כרגיל.

היה נחמד אם היו מכניסים איזה פיצ'ר בתוכנת softphone כשאשר מתקבלת שיחה סלולרית המשתמש לא רק שנכנס ל- hold כפי שקורה היום אלא שהוא גם יקבל איזה צליל המתנה נעים או חיווי קולי על מה שקורה וזה היה מונע ניתוקים של הצד השני שלא מבין לאן נעלמנו לו פתאום.

106devil
23/12/10, 00:19
משתמש בזה.

מדהים!!!

shayont
23/12/10, 01:09
שלום

איך אני גורם לתוכנה להראות את המספר הרגיל שלי ולא את המספר של sipme ?

talarbiv
23/12/10, 02:13
2 שאלות

אולי זו שאלה טפשית אבל שימוש כזה בדטה 3g לא גורם לקיצור חיי הסוללה מהר יותר מאשר שיחה רגילה?

ואם נניח אני בחבילה של 5 גיגה, מישהו מדד פעם כמה זמן בערך אני אצטרך לדבר כדי להגיע למגבלה?

natish
23/12/10, 02:55
2 שאלות

אולי זו שאלה טפשית אבל שימוש כזה בדטה 3g לא גורם לקיצור חיי הסוללה מהר יותר מאשר שיחה רגילה?

ואם נניח אני בחבילה של 5 גיגה, מישהו מדד פעם כמה זמן בערך אני אצטרך לדבר כדי להגיע למגבלה?

השאלה על חיי הסוללה באמת מעניינת אבל מבחינת גודל התעבורה אז מדובר בגודל שמשתנה בהתאם לסוג ה- Codec שהאפליקציה משתמשת בו:

https://img.skitch.com/20101223-rb3wdwpxh1mp883trmbmd33dh4.jpg

באופן כללי אפשר להעריך באופן ממוצע (וגס למדי) ש- 1GB מספיק לכ- 1200 דקות שיחה.

nirra
23/12/10, 07:55
10 אג' לטלפונים קויים ו15 לכל נייד בישראל, עובד לי מעולה בארץ ועבד לי מעולה בגרמניה
מומלץ בחום!
אני כבר יותר מחודשיים איתם וגם התמיכה היתה מעולה כשהיתה לי בעיה עם קבלת שיחות

ofear
23/12/10, 08:01
השאלה על חיי הסוללה באמת מעניינת אבל מבחינת גודל התעבורה אז מדובר בגודל שמשתנה בהתאם לסוג ה- codec שהאפליקציה משתמשת בו:

https://img.skitch.com/20101223-rb3wdwpxh1mp883trmbmd33dh4.jpg

באופן כללי אפשר להעריך באופן ממוצע (וגס למדי) ש- 1gb מספיק לכ- 1200 דקות שיחה.

נראה לי מעניין... אני אנסה את זה..

einatal
23/12/10, 09:33
לסוללרי 5.8 סנט לדקה (20-21 אג')
לנייח 0.8 סנט לדקה 0 (כ3 אג)

Eli
23/12/10, 09:41
שלום

איך אני גורם לתוכנה להראות את המספר הרגיל שלי ולא את המספר של sipme ?

יש להיכנס דרך מחשב לחשבון סיפמי באתר סיפמי - יש שם אפשרות ( נדמה לי שורה ראשונה )

orlyy83
23/12/10, 09:46
שאלה: יש אופציה לקנות בסכום מסויים מראש? נגיד להטעין 100 שקל בחשבון מראש?

Eli
23/12/10, 09:48
שאלה: יש אופציה לקנות בסכום מסויים מראש? נגיד להטעין 100 שקל בחשבון מראש?

כן

יש גם אופציה לעשות מנוי מתחדש אוטומטי , נניח נגמר לך כסף בחשבון הוא מחייב כרטיס אשראי שוב באותו סכום ....

orlyy83
23/12/10, 09:57
תודה רבה על התשובה עוד שאלה לדיבור של 400 דקות בערך איך אני יודעת איזה חבילת גלישה מתאימה ? הכוונה כמה גיגה ?

AssafMoraz
23/12/10, 10:24
10 אג' לטלפונים קויים ו15 לכל נייד בישראל, עובד לי מעולה בארץ ועבד לי מעולה בגרמניה
מומלץ בחום!
אני כבר יותר מחודשיים איתם וגם התמיכה היתה מעולה כשהיתה לי בעיה עם קבלת שיחות

רק תיקון טעות קטנה (12 אגורות לקוי ולא 10 אגורות). לגבי התמיכה אז תמיכה טלפונית שלהם לא הצלחתי להשיג אבל תמיכה באמצעות דואר אלקטרוני היא באמת פנטסטית וכל פעם שנזקקתי לברר משהו הם עזרו לי במהירות הבזק. מומלץ בחום.

לסוללרי 5.8 סנט לדקה (20-21 אג')
לנייח 0.8 סנט לדקה 0 (כ3 אג)

אם כך fringout יותר משתלמת לצורך ביצוע שיחות לנייחים ואין שום מניעה להתקין גם אותה במקביל ולהחליט מאיפה רוצים להתקשר, כמובן שכל עוד שהאיכות שלהם טובה יותר משל sipme. לשיחה לניידים, sipme עדיין הכי משתלמת ויש עוד משהו שצריך לקחת בחשבון:

כאשר מחייגים באמצעות fringout הנמען לא יודע מי מתקשר אליו וב- sipme הוא מקבל את מספר הטלפון הסלולרי האישי שלך כך שזה הרבה יותר שימושי.

יש להיכנס דרך מחשב לחשבון סיפמי באתר סיפמי - יש שם אפשרות ( נדמה לי שורה ראשונה )

כמובן שאפשר גם להיכנס לאתר sipme ולבצע שינויים בהגדרות באמצעות דפדפן הספארי.

תודה רבה על התשובה עוד שאלה לדיבור של 400 דקות בערך איך אני יודעת איזה חבילת גלישה מתאימה ? הכוונה כמה גיגה ?

כמו שידידנו natish ציין, חבילה של 1 ג'יגה מספיקה בהערכה גסה לכ- 1200 דקות.

yanirbarweiss
23/12/10, 10:43
אחלה שירות אבל יש המון כאלה בשוק...

15 אג' לדקה זה לא מחיר אטרקטיבי אחרי הכל אבל השירות סיפ מי בהחלט טוב!

לגבי codecs, רוב השיחות יהיו ככל הנראה ב g711 a או u אז רוחב הפס שונה-גדול משימוש ב g729...

G723 פחות פופולרי, 1giga bit של data זה בערך 670 מגה של voice...rtp...

לאן כבר הגענו עם כמה אסטריסקים :) (ואולי open ser)...

יניר

udih
23/12/10, 11:17
הבעיה הגדולה היא שבזמן שימוש בתוכנת softphone אם נכנסת שיחה סלולרית רגילה אז השיחה הראשונה עפה להשתקה ולצד השני זה נראה כאילו התנתקת והוא לא מבין מה קרה... במקרה שכמו שהציע כאן אסף יצרנו הפניית שיחות למספר הסייפ שלנו אז מי שיתקשר אלינו בסלולר ישמע צליל תפוס ואנחנו לא נדע שחפשו אותנו..
כך זה אצלי לפחות(-:

matanbr
23/12/10, 13:42
משהו מכיר אולי אפשרות לשלוח sms בזול , אבל כמו בסיפמי שאצל מקבל ההודעה יופיע המספר ה"אמיתי" שלי

aviyamy
23/12/10, 14:31
תודה רבה על המדריך המעולה.
עשיתי הכל לפיו אבל משום מה אני לא מקבל שיחות לתוכנה אלא כרגיל לטלפון. האם נתקלת בתופעה כזו? האם יש פתרון?

AssafMoraz
23/12/10, 18:19
תודה רבה על המדריך המעולה.
עשיתי הכל לפיו אבל משום מה אני לא מקבל שיחות לתוכנה אלא כרגיל לטלפון. האם נתקלת בתופעה כזו? האם יש פתרון?

קודם כל עליך להגדיר בתוכנה של Acrobits Softphone שהשיחות הנכנסות יתקבלו באמצעות הודעות PUSH. לאחר מכן עליך לבדוק שאתה באמת מקבל הודעות PUSH במכשיר שלך.

אני חייב לציין כמה דברים:

1. ישנה בעיה ידועה לקבל שיחות נכנסות בשירות של SIPME דרך הודעות PUSH.

מה שיקרה בפועל זה שאתה תקבל צלצול ב- PUSH אבל השיחה לא תתחבר וגם אם היא כן תתחבר רק אחד מן הצדדים ישמע את הצד השני ובצורה זו ברור שאי אפשר לנהל שיחה.

2. לא מצאתי שימוש לקבל שיחה למספר ה- SIPME שלי מאנשים שמתקשרים אלי בצורה רגילה למעט אולי האופציה של הקלטה וכמובן כאשר מישהו רוצה להתקשר אלי באמצעות מספר ה- SIPME שלו. כמובן שלאופציה האחרונה ישנו פיתרון פשוט והוא להשתמש בשירותים כמו VIBER וכו'.

בגדול, אני משתמש ב- SIPME רק בכדי להוציא שיחות ולא בכדי לקבל שיחות וזה מה שמעניין את רוב המשתמשים. אין טעם לקבל שיחה ממישהו אחר שהיא גם ככה על חשבונו בצורה זו אלא אם שוב, זאת שיחה ממספר SIPME אחר אבל לכך לא חסרים פתרונות אחרים.

lanton
23/12/10, 20:18
אסף אתה אומר שאפליקציה כמו VIBER היא חלופה טובה לשיחות חינם בין 2 משתמשים שך SipMe?
כי מהניסיון שלי עם VIBER היא לא משהו בכלל רוב הזמן איכות השיחה היא סבירה במקרה הטוב אם לא גרועה
ויש אין ספור ניתוקים והכי גרוע לוקח לה שנה להתחבר
תמיד שמישהו מתקשר אליי אני בוהה באייפון כמה שניות (בערך 10) עד שזה מתחבר
וכמובן שישנם עוד מלא שירותים אחרים אשר מספקים שירות של שיחות חינם בין שני מנויים
(כגון: פרינג, numbuzz ועוד כמה שאני לא זוכר)

אבל האם באמת ניתן להשוות בין איכות השיחה של VIBER ודומיה לשל SipMe?
כי כרגע אני מגלה עניין ב SipMe רק בגלל ששמעתי דברים מאוד טובים על איכות השיחה שלה

לי עוד לא יצא באמת להשתמש בשירות ולכן עוד אין לי חוות דעת אישית :-)

AssafMoraz
23/12/10, 20:22
אני יענה לך בקצרה:

עם שום תוכנה לביצוע שיחות על גבי רשת האינטרנט לא הגעתי לאיכות צלולה כמו בשימוש עם sipme.

כל מה שאמרתי זה שאם רוצים לקבל שיחות ממשתמש אחר שקרוב לוודאי שיש לו אייפון או סמארטפון אחר ואפילו מחשב אז לא חסרות אופציות בכדי לתקשר אחד עם השני בחינם ומצאתי את viber שימושית ביותר למרות מחלות הילדות שלה.

ItaiHay
23/12/10, 20:48
אסף, האם הורדת המקודדים היא לדעתך הכרחית? האיכות משתנה, אבל אני לא כל כך הבנתי מה התשלום הנוסף עושה. תוכל לפרט קצת בבקשה?

AssafMoraz
23/12/10, 20:52
התשלום הנוסף הוא על המקודד עצמו. תוכל לקבל עליו יותר אינפורמציה ב WIKIPEDIA ומסתבר שזה מקודד חסכוני, איכותי ויעיל בעיקר לשימוש ברשת ה- 3G. אני אישית מרגיש בהבדל אבל ההורדה של המקודד היא לא הכרחית היות והשירות של SIPME עובד גם על מקודדים אחרים.

בכל מקרה, השילוב של Softphone + המקודד הנ"ל הוא לדעתי שילוב מנצח.

aviyamy
23/12/10, 20:56
הקלטת שיחות נכנסות זו בדיוק היתה המטרה שלי. תודה בכל אופן. ועוד שאלה - האם יש פתרון לחיוג לכוכביות כגון תא קולי?

AssafMoraz
23/12/10, 20:58
הקלטת שיחות נכנסות זו בדיוק היתה המטרה שלי. תודה בכל אופן. ועוד שאלה - האם יש פתרון לחיוג לכוכביות כגון תא קולי?

אי אפשר לחייג למספרי כוכביות ובטח שלא לתא קולי. בכל אופן, אם אתה מתקשר למקום כלשהו שמצריך ממך הקשה של מספרים וכוכביות זה כן עובד.

106devil
24/12/10, 03:44
יש פה עוד יתרון עצום שאף אחד לא חשב עליו.

אפשר להתקין את ה sipme בעוד הרבה מכשירים חוץ מאייפון!! מגוון נוקיות,אנדרואיד,בלאק ברי.

התוכנה הזאת מאפשרת נניח לאחותי עם בלאק ברי לדבר בחינם עם גיסי שיש לו אייפון 4!!

זאת אחת הגדולות של התוכנה הזאת!! מה שבviber אין,בגלל שהוא עובד רק באייפון!

אני אישית עם אייפון 4 נעול עדיין,ולי אישית sipme נתן לי איך שהוא להשתמש במכשיר לשיחות ברשת ה wifi ולא רק ipad.

השירות נחמד מאוד,אני מבסוט!

AssafMoraz
24/12/10, 07:50
אתה אכן צודק. כמובן שאפשר להתקין את השירות בכל מכשיר סלולרי שמותאם לעבודה עם ספקי sip באופן מובנה או באמצעות אפליקציה נתמכת.

KingRyu
24/12/10, 08:50
אני כבר כמה חודשים משתמש בא, אני כרגע נמצא באוסטרליה וזה פשוט מעולה אין דברים כאלה.
אנשים מהארץ מתקשרים אלי בזול

rond
24/12/10, 17:30
אני מתלבט האם להכנס לזה.
מדוע?
לאחרונה התחלתי להשתמש ב Viber. הבעייה היא שלעיתים לא נדירות הרשת אינה מספיק טובה ב 3G. אני מקבל במקום חמישה קווים בחיווי האנטנה רק ארבעה, שלושה ולפעמים שניים, גיליתי שבשלושה קוי אנטנה ומטה איני יכול לנהל שיחה. (איפון 4 בסלקום כם חבילת גלישה בלתי מוגבלת). מה שקורה שאני מחייג ב VOIP, כלומר ב viber וכשאני מתקשה לשוחח עובר לחיוג הרגיל של סלקום.
זה מעצבן ומבזבז זמן.

משהו שונה ב SIPME??

Sooki
24/12/10, 17:45
האמת שזה לא כזה משתלם שחושבים על זה.
חבילת גלישה ללא הגבלה עולה 150 שקל בערך (עיגלתי)
ז"א שבדיבור של 1000 דקות יוצא שאתה משלם על כל דקה 15 אגורות (אם אתה לא משתמש כבד ומדבר רק 500 זה כפול) + .15 אגורות לדקה זה יוצא מינימום של 30 אג' לדקה. מה שאני משלם היום.

משתמש ממוצע שמדבר רק 500 דקות משלם 45 אגורות לדקה. זה מחיר יקר לכל הדעות.

השאלה האם חבילות גלישה קטנות יותר מספיקות על מנת לדבר ברמה רגילה וגם אז אם אתה לא מדבר הרבה קשה לי להאמין שזה יוצא כלכלי.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, אולי פיספסתי משהו??

AssafMoraz
24/12/10, 18:05
אני מתלבט האם להכנס לזה.
מדוע?
לאחרונה התחלתי להשתמש ב viber. הבעייה היא שלעיתים לא נדירות הרשת אינה מספיק טובה ב 3g. אני מקבל במקום חמישה קווים בחיווי האנטנה רק ארבעה, שלושה ולפעמים שניים, גיליתי שבשלושה קוי אנטנה ומטה איני יכול לנהל שיחה. (איפון 4 בסלקום כם חבילת גלישה בלתי מוגבלת). מה שקורה שאני מחייג ב voip, כלומר ב viber וכשאני מתקשה לשוחח עובר לחיוג הרגיל של סלקום.
זה מעצבן ומבזבז זמן.

משהו שונה ב sipme??

אתה חייב לסלוח לי אבל אני ממש לא מבין את ההתלבטות אלא אם אתה מדבר על רכישה של חבילת גלישה בלתי מוגבלת ופה אני כן יכול להבין אותך וגם לשפוך בשפע מהניסיון שלי. אז ככה, אני הייתי משתמש בחבילת גלישה ללא הגבלה בתצורה של wap בסלקום בה הצלחתי לנהל שיחות voip רק באמצעות skype והיו שומעים מצויין אבל היא הייתה מאוד מוגבלת וזה היה מבאס אותי.

אגב, החבילה עלתה לי רק 5 שקלים בחודש קטלני לא ?! חחח

יש בעיות רבות עם wap והרבה דברים לא מותאמים וזה פשוט נמאס עלי. לכן, לקחתי חבילת גלישה ללא הגבלה לניסיון של חודש בלי התחייבות והשארתי גם את ה- wap כדי שלא אאבד את הזכויות שהיו לי אם אחליט לחזור אליה לאחר הניסיון החודשי שהקצבת לעצמי. באותו החודש השתמשתי הרבה בספיקו שלא סיפקה לי את האיכות שציפיתי ממנה וחפרתי וחרשתי עד שמצאתי את sipme ובמשך 3 שבועות עשיתי בדיקות וראיתי שהשיחות מאוד איכותיות ואין מה להשוות ל- viber בכלל, sipme זה עולם אחר. אמנם עולם בכסף אבל עולם אחר לגמרי מבחינת זמינות ואיכות ועל איכות לא מתפשרים ובטח שהשירות עולה כסף.

היום אני נמצא כ- 5 חודשים לאחר שביטלתי את חבילת גלישת ה- wap שעלתה לי רק 5 שקלים לחודש, מאז אני משלם כל חודש 129 שקל על חבילת גלישה data ללא הגבלה וכמובן שאני עושה דברים מעבר לשיחות sipme בחבילה שלי ומוריד בלי חשבון, מחבר את המכשיר למחשב נייד וגולש על גבי האינטרנט הסלולרי ועוד ואם הייתה חבילת ביניים בין ללא הגבלה ל 1 גיגה הייתי בטוח לוקח פחות אבל בסלקום אין :(

אתה יודע מה הקטע הכי יפה פה ? במקום חשבונות של 350-450 שקל אני מקבל היום פחות מ 250 שקל כך שאני רואה בזה חיסכון עצום ובנוסף לחיסכון גם שיפור תנאים, אתה מסכים איתי ?! לא רק שהוספתי לחשבון 129 שקל אבל ב total אני חוסך משהו כמו 100-200 שקל מהחשבונות הקודמים שלא הייתה לי חבילה בעלות של 129 שקל.

אין לך מה לפחד, אני בטוח שיש לך חבילת גלישה כל שהיא, אתה יכול לדבר ים של שעות על 1 גיגה שזה בטח מה שיש לך. הירשם לשירות ובחינם, בתור התחלה הורד את האפליקציה המובנית שלהם שמספקת איכות שיחה טובה מאוד וגם היא חינמית, טען 10 שקלים בחשבון ובדוק את זה. אם זה מוצא חן בעינך תעשה את השיקולים שלך לבד ובהתאם.

האמת שזה לא כזה משתלם שחושבים על זה.
חבילת גלישה ללא הגבלה עולה 150 שקל בערך (עיגלתי)
ז"א שבדיבור של 1000 דקות יוצא שאתה משלם על כל דקה 15 אגורות (אם אתה לא משתמש כבד ומדבר רק 500 זה כפול) + .15 אגורות לדקה זה יוצא מינימום של 30 אג' לדקה. מה שאני משלם היום.

השאלה האם חבילות גלישה קטנות יותר מספיקות על מנת לדבר ברמה רגילה וגם אז אם אתה לא מדבר הרבה קשה לי להאמין שזה יוצא כלכלי.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, אולי פיספסתי משהו??

אני די משוכנע שהתשובה שנתתי למשתמש שלפניך כבר ענתה לך על השאלות ובכל זאת:

החישוב שלך לא נכון! בחבילת גלישה אתה לא רק מדבר אלא עושה דברים שהם מעבר לדיבור כמו גלישה, הורדות, חיבור הפלאפון למחשב נייד או כל מה שאתה יכול לחשוב עליו.

אני מסכים שחבילת גלישה ללא הגבלה זה בזבוז אבל לצערי בסלקום שזאת החברה בה אני נמצא יש חבילה של 1 גיגה ובלי הגבלה וההפרש ביניהם הוא משהו כמו 30 שקל כך שזה הכי משתלם בעבורי. ללקוחות פלאפון למשל יש 10 גיגה ב 119 שזה הכי משתלם כי האינטרנט הסלולרי שלהם עובד פגזזזזזזז.

שורה תחתונה:

כל משתמש אייפון צריך חבילת גלישה כל שהיא לדעתי היות ומהמכשיר מבוסס אינטרנט וכל אפליקציה ועדכון מסוים דורש חיבור לאינטרנט שלא נדבר על עדכוני push, דואר אלקטרוני וכו'. אני אומר כך: אם כבר יש לך חבילת גלישה כל שהיא, למה שלא תנצל אותה בכדי לחסוך כסף על שיחות יוצאות ? אני מדבר מניסיון, קרא מה רשמתי למעלה.

אגב, מבחינת איכות השיחות על 3g אז בפלאפון שומעים הכי טוב כי יש להם אינטרנט הכי איכותי והכי מהיר בארץ וכיסוי של רשת ה- 3g בכל מקום, אין להם כמו אורנג וסלקום את הדור ה- 2 אלא רק דור 3 בלבד. לגבי איכות אז סלקום מדורגת במקום השני ואורנג' צולעת במקום האחרון.

Sooki
24/12/10, 18:21
זה נכון מה שאתה אומר. לקחת במיוחד זה לא משתלם אבל אם ממלא אתה משלם על חבילת גלישה אז זה רווח נקי.

ובד"א (בלי קשר לשיחה על האפליקציה), תתפלא אבל אני משתמש באייפון שלוש שנים כבר (מהדור הראשון כשהוא רק יצא בארה"ב) ולאחר חצי שנה ביטלתי את חבילת הגלישה. ושנתיים וחצי אני בלעדיה. גיליתי שכאשר אני בא להשתמש בתכונות שדורשות האינטרנט (ושלא יהיו אי הבנות אני מנצל 100% ממה שיש לאייפון להציע) אני ממלא במצב מנוחה (כי הרי בנסיעה וכו' אתה ממלא לא משתמש בו) ויושב במקום שיש בו wifi (אם זה בבית, בבית קפה, באוניברסיטה וכו').

AssafMoraz
24/12/10, 23:58
לגבי מצב נסיעה אז יכול להיות נחמד לחבר את האייפון לדיבורית bluetooth ולהתקשר בדרך לאן שאתה צריך ובזול. אני עושה זאת, התכונה תומכת בזה בכיף. לגבי מנוחה אז לא בכל מקום יש wifi ולפעמים זה מרגיז שאתה צריך לחפש איפה יש wifi. אני אישית, מעדיף אינטרנט זמין כל היום ועובדה שבזכות זה חסכתי הרבה כסף ובכסף שחסכתי הכנסתי את המחיר של חבילת הגלישה שאגב מאוד יקר ואתה צודק שלא כל אחד ירצה לשלם את זה.

אם אסכם את הכל אז אצלי גם ככה החשבון היה מעל 300 שקל וכשעשיתי חישוב אמרתי לעצמי שמה אכפת לי לקחת חבילת גלישה ב 129 שקל אם בסופו של דבר אני חוסך גם ככה, אז ב total לעומת החשבונות הקודמים אני חוסך.

aviyamy
25/12/10, 08:41
התוכנה עובדת מעולה. לגבי החיסכון הכספי יש לי בעיה שפלאפון אומרים שאני מחוייב לחבילה של 550 דקות בחודש תמורת 260 ¤ לעוד שנתיים. לפני התוכנה זה היה בערך כמות הדקות שדיברתי ועם התוכנה אני ממש לא צריך כל כך הרבה דקות מפלאפון. למישהו יש פתרון עבורי?

AssafMoraz
25/12/10, 09:22
עוד פעם, כל אחד והשיקולים שלו. למי שלא מחויב לחבילה זה בהחלט משתלם ביותר ולדעתי אתה מחויב לרשת ולא לחבילה ספציפית, תבדוק את זה.

quietsy
27/12/10, 12:02
אם יש לכם אייפון פרוץ, עדיף להשתמש ב-Siphon מהקישור הבא (http://siphon.googlecode.com/files/Siphon-2.3rc4.deb) (לגירסה שבסידייה יש בעיות עם IOS4).
היא חינמית ויש לה תמיכה ב-G729 ללא תשלום, היא גם ניראת בדיוק כמו האפליקציה של ה-Phone אז קל להתרגל אליה.

אחלה כתבה אסף.

lanton
27/12/10, 13:08
אם יש לכם אייפון פרוץ, עדיף להשתמש ב-Siphon מהקישור הבא (http://siphon.googlecode.com/files/Siphon-2.3rc4.deb) (לגירסה שבסידייה יש בעיות עם IOS4).
היא חינמית ויש לה תמיכה ב-G729 ללא תשלום, היא גם ניראת בדיוק כמו האפליקציה של ה-Phone אז קל להתרגל אליה.

אחלה כתבה אסף.

נסיתי את Siphon מספר פעמים והיא ממש אבל ממש גרועה
לי לא מראה את השם של איש הקשר כאשר את מחייג
אין פוש כאשר מישהו מתקשר אליך
ועוד אינספור דברים שניתן למצוא בהרבה אפליקציות אחרות שאין שם

quietsy
27/12/10, 13:28
זה מראה את השם איש קשר כאשר השמות באנגלית, לא ניסיתי בעברית אבל כנראה שזה לא עובד.
ב Acrobits גם ככה הפוש לא עובד טוב אז אני לא רואה בעיה.

AssafMoraz
27/12/10, 15:50

אחלה כתבה אסף.

תודה על המחמאה וגם על הטיפ. ניסיתי בעבר להשתמש בה ולא אהבתי אותה אבל מצאתי לה תחליף שאני משתמש בו עד היום ואני די מבסוט למען האמת. כמובן שאני לא עושה זאת כל הזמן אלא רק שאני צריך חיבור מהיר לצורך שיחה קצרה אחרת אני נהנה להשתמש באקרוביטס.

אני מדבר על תוכנה מה- Cydia שנקרת SIP, זהו שמה. אני מצרף תמונות שתוכלו להתרשם. גיליתי שהיא תוכנה קטנה וזריזה ומאוד פשוטה שעושה עבודה מצוינת אבל משום מה היא לא עובדת על כל מכשיר ואין לי מושג למה. זה לא קשור לגרסת המכשיר כי גם את זה בדקתי כבר ואין לי מושג מה הבעיה אבל אני ממליץ לבדוק אותה בחום.

http://img836.imageshack.us/img836/3180/img07251.pnghttp://img716.imageshack.us/img716/1073/img07241.png

זה מראה את השם איש קשר כאשר השמות באנגלית, לא ניסיתי בעברית אבל כנראה שזה לא עובד.
ב Acrobits גם ככה הפוש לא עובד טוב אז אני לא רואה בעיה.

אתה צודק לגבי הבעיה של ה- PUSH באקרוביטס אבל אם תשתמש בספיקו דרך אקרוביטס תגלה שה- PUSH כן עובד ולכן אני מסיק מכך שהבעיה היא בשירות של SIPME עצמה וההתממשקות שלה מול אקרוביטס.

omer.last
27/12/10, 20:14
התוכנה עובדת מעולה. לגבי החיסכון הכספי יש לי בעיה שפלאפון אומרים שאני מחוייב לחבילה של 550 דקות בחודש תמורת 260 ¤ לעוד שנתיים. לפני התוכנה זה היה בערך כמות הדקות שדיברתי ועם התוכנה אני ממש לא צריך כל כך הרבה דקות מפלאפון. למישהו יש פתרון עבורי?

חוק הסדרים לחברות סלולריות שנכנס בראשון לינואר קובע שאסור לחברת סלולר לכבול בהתחייבות לקוח.. במילים פשוטות.. מהראשון בינואר אתה לא מחוייב והקנס יציאה שלך מההיתחיבות יהיה 8 אחוז מהקנס יציאה הקיים.

AssafMoraz
27/12/10, 21:08
חוק הסדרים לחברות סלולריות שנכנס בראשון לינואר קובע שאסור לחברת סלולר לכבול בהתחייבות לקוח.. במילים פשוטות.. מהראשון בינואר אתה לא מחוייב והקנס יציאה שלך מההיתחיבות יהיה 8 אחוז מהקנס יציאה הקיים.

מעולה! מה קורה אם אנשים שרכשו אייפון 4 למשל בחברה מסוימת ונניח שהם מזוכים עליו בכ- 100 ש"ח למשל מעל 200 ש"ח ? עזוב מה קורה לגבי הקנס, מה קורה לגבי המכשיר ? הם ממשיכים לשלם עליו את הסכום המקורי של 100 ש"ח לערך ויכולים לנטוש את החברה ולהתנייד עם המספר לחברה אחרת ??? אם כן זה עוד יותר מעולה :)

omer.last
27/12/10, 21:55
מעולה! מה קורה אם אנשים שרכשו אייפון 4 למשל בחברה מסוימת ונניח שהם מזוכים עליו בכ- 100 ש"ח למשל מעל 200 ש"ח ? עזוב מה קורה לגבי הקנס, מה קורה לגבי המכשיר ? הם ממשיכים לשלם עליו את הסכום המקורי של 100 ש"ח לערך ויכולים לנטוש את החברה ולהתנייד עם המספר לחברה אחרת ??? אם כן זה עוד יותר מעולה :)

כן, אבל אתה תצטרך לשלם את היתרה על המכשיר בתשלום אחד.. , אם כבר אני תופס אותך.. קודם כל שאפו על המדריך יש לי איזה בעיונת קטנה.. לפני כמה דקות הטענתי 10 שח וכשאני מנסה לצלצל מהתוכנה של סיפמי אני לא מצליח להתחבר והוא רושם לי disconnected יכול להיות שזה בגלל שאני לא רושם את השם משתמש כמו שצריך.. האם אני צריך לרשום אותו עם +972 והאם זה המספר נייד שלי או המספר שסיפמי נתנו לי ?
תודה

AssafMoraz
27/12/10, 22:00
ואללה אתה צודק! למען האמת ניתן לפרוס את התשלום הזה לתשלומים בכרטיס האשראי אבל זה לא יכול להמשיך ולרדת לך מהוראת הקבע בכרטיס האשראי ופה קבור הכלב :(

לגבי sipme, אתה אמור להגדיר בשם משתמש אך ורק את מספר ה- sipme שלך המתחיל ב- 078 ולא שום דבר אחר וכל עוד שמדובר על אפליקציות צד ג' ולא על האפליקציה הרשמית של sipme ששם זה כבר סיפור אחר לגמרי מבחינת ההגדרות.

omer.last
27/12/10, 22:18
לגבי sipme, אתה אמור להגדיר בשם משתמש אך ורק את מספר ה- sipme שלך המתחיל ב- 078 ולא שום דבר אחר וכל עוד שמדובר על אפליקציות צד ג' ולא על האפליקציה הרשמית של sipme ששם זה כבר סיפור אחר לגמרי מבחינת ההגדרות.

אוקי אז באפליקציה של החברה אני מצליח להתקשר, דרך אגב לפני שקראתי את התגובה שלך הגדרתי את השם משתמש לפי השם מנוי באתר שלהם שמוגדר לי בתור המספר טלפון ,התוכנה התחברה ושינתה אותו אוטומטית ל078 פה הכל בסדר.. בקשר לסופטפון יש לי בעייה בלהגדיר את הסיפמי.. אני מגדיר לפי שם משתמש : המספר שמתחיל ב078 סיסמא.. והדומיין .. אם אני מגדיר שיחות נכנסות בפוש כבר בחיבור הוא רושם לי איקס אדום ( צד שמאל למעלה במסך של לוח מקשים ) לכן כבר הגדרתי אותו בתור מופסק.. הוא נותן לי וי ירוק אבל כשאני רוצה להוציא שיחה הוא רושם לי נכשל..
אולי צריך להגדיר בהגדרות המתקדמות פרוקסי או סטאן ? יש מצב שהסופטפון והתוכנה של סיפמי מתנגשות אחת בשנייה עם מולטי טאסקינג של איפון 4 ?
תנקס

AssafMoraz
27/12/10, 22:27
אין מצב שהם מתנגשות היות והקליינט המובנה של sipme לא עובד ברקע נכון לרגע כתיבת שורות אלו. כמו כן, אני באופן אישי לא הצלחתי להפעיל את sipme אם לא הגדרתי ב- softphone שיחות נכנסות עם push ואני מציע שתעבור על המדריך שהכנתי שלב אחר שלב ואין סיכוי שלא תצליח לבסוף להגדיר את השירות כמו שצריך :)

שים לב שאת הסיסמה שקיבלת בשימוש בציוד אישי אתה מגדיר כמו שצריך עם אותיות קטנות וגדולות, אין לך צורך להתעסק ב- stun וכל השאר וכמובן הכל רשום ברור וכמו שצריך במדריך. כמובן שהסיסמה היא שונה ממה שקיבלת להגדרת ה- client של האפליקציה הרשמית של sipme.

אם לא תסתדר אני פה.

omer.last
27/12/10, 22:46
שים לב שאת הסיסמה שקיבלת בשימוש בציוד אישי אתה מגדיר כמו שצריך עם אותיות קטנות וגדולות, אין לך צורך להתעסק ב- stun וכל השאר וכמובן הכל רשום ברור וכמו שצריך במדריך. כמובן שהסיסמה היא שונה ממה שקיבלת להגדרת ה- client של האפליקציה הרשמית של sipme.

אם לא תסתדר אני פה.

כנראה ריחפתי איפה שהוא.. סידרתי את זה..אחלה תוכנה... כל הכבוד :)
דרך אגב יש מצב שבתוכנה של סיפמי יש את המקודד שעולה 10 דולר בתוכנה של סופטפון מותקן כבר?
שיחקתי קצת בתוכנה וראיתי את אותו השם..

AssafMoraz
27/12/10, 22:57
אני לא חושב ובעיקר ופעם שאלתי אותם על הנושא והם טענו שצריך לרכוש אותו. אשמח לדיווח ממך וחוץ מזה שעד כמה שאני זוכר מהפעמים הספורות שהתעסקתי עם האפליקציה הרשמית שלהם אז לא הייתה לי גישה למקודדים כמו באפליקציה של softphone.

omer.last
27/12/10, 23:15
כשאתה מוציא שיחה מהתוכנה של סיפמי תלחץ על האינפו וזה אומר שזה משתמש במקודד g729

lanton
28/12/10, 00:36
אסף אי מנסה להתחבר לאפליקציה של SipMe והוא מבקש ID מה אני אמור לרשום שם?
כי רשמתי את המספר SipMe שלי וגם את הסלולרי הרגיל שלי ושום דבר לא עבד

תודה

AssafMoraz
28/12/10, 09:09
עומר אתה בהחלט צודק. לא היה לי מושג שהם אכן משתמשים במקודד הזה ובחינם.

Lanton, אם אתה מדבר על האפליקציה הרשמית והחינמית של סיפמי עליך להיכנס לחשבון המשתמש שלך באתר www.sipme.me, לבחור בהגדרות ואז לבחור ב- התקנה חדשה אפליקציית CMS.

ברגע שתעשה זאת תקבל User Id בתצורה של קוד.

אם אתה מדבר על אקרוביטס אז אתה צריך לבחור בשימוש בציוד אישי ולהגדיר ב- User Id את מספר ה- Sipme שלך בדיוק כמו שרשמתי במדריך.

giliep
28/12/10, 17:48
אהלן אסף,
קודם כל - כל הכבוד על המדריך וההשקעה פה באתר. זה נפלא.
שנית ראיתי שיש באתר של SIPME אפליקצית CMS ואפליקצית STANDALONE,
אתה יודע מה ההבדל ביניהם מבחינת שימוש וממשק? ובאיזה מהן יש המקודד g.729
אתה עדיין ממליץ לרכוש את האפליקציה של חהייגן במקום האפליקציה של sipme?

תודה

AssafMoraz
28/12/10, 22:53
אז ככה:

אם תיכנס לאפליקציית cms תוכל לראות שאתה מגיע לדף של אפליקציות לפלטפורמות אחרות שנשלחות להורדה באמצעות קישור דרך הודעת sms או באמצעות הורדה ישירה והם לא מיועדות לאייפון.

אני מניח שהשאלה לגבי ההבדל ביניהם כבר לא רלוונטית יותר היות וכל אפליקציה מיועדת לפלטפורמה שונה.

לגבי המקודד אז נודע לי היום באמצעות עומר שהמקודד באפליקציה הרשמית הוא מסוג g.729a שלא עולה אצלהם כסף אבל מבחינת ממשק אני בהחלט ממליץ לרכוש את האפליקציה עליה המלצתי היות והיא הטופ שבטופ באפליקציות לחיוג voip ויש לה המון תוספות מעבר לממשק שימושי ונוח כמו הקלטת שיחות והוספה של עוד ספקי sip וכו'. אגב, היא גם עובדת ברקע כך שאתה יכול לטייל לך באייפון כאשר אתה מנהל שיחת טלפון אינטרנטית.

olil
29/12/10, 04:28
אסף שלום
קראתי את המדריך שלך מדריך מעולה אני מעוניין לקנות את התוכנה
יש לי מספר שאלות
1.האם התוכנה צריכה לעבוד ברקע כל הזמן
2. כמה היא צורכת אינטרנט במצב המתנה
3. האם אתה משתמש בה רק להוצאת שיחות ומפעיל אותה רק שאתה צריך להוציא שיחות
תודה מראש על העזרה

AssafMoraz
29/12/10, 07:51
היי,

קודם כל תודה רבה.

1. לא! התוכנה מודיעה על שיחה נכנסת ב- push בדומה ל- viber. החיסרון שה- push לא עובד טוב עם sipme ולכן אל תבנה יותר מדי על שיחות נכנסות. אני גם ככה לא מצאתי את ההיגיון לקבל שיחות נכנסות למכשיר שלי באמצעות sipme מהסיבות הבאות:
א. זה לא על חשבוני.
ב. תמיד עדיף וכאשר זה בחינם להשתמש בשיחה סלולרית (קליטה בכל מקום).
ג. כל מי שרוצה להתקשר אלי בחינם מהאייפון שלו או מהמחשב או בכל דרך אינטרנטית אחרת מוצא את הדרך ליצור איתי קשר בדרכים כאלו ואחרות. באייפונים זה בכלל לא בעיה היות ויש את viber, tango ואפליקציות אחרות.
2. לא צורכת כלל, החיבור נשאר פתוח כאשר אתה באפליקציה עצמה ונסגר כאשר אתה יוצא ממנה. גם אם היא היתה צורכת זה היה משהו זעום כך שאין לקחת את זה בחשבון.
3. בדיוק !!! זה כל הרעיון, כאשר אני רוצה לחייג אני מנטרל את קבלת השיחות למספר הסלולרי שלי ע"י ביצוע הפניית שיחה, חפש קצת אחורה בפוסט הזה ותוכל לקרוא על הדרך שלי. וכן, אני משתמש אך ורק בזה לצורך ביצוע שיחות רגילות כך שהחשבונית שלי מגיעה על 0 ש"ח בשיחות חחח

בהצלחה.

giliep
29/12/10, 11:29
אהלן אסף
בעקבות המדריך שלך התחברתי לשירות וטענתי את החשבון וציפיתי לשמוע נהדר כמו בשיחה רגילה. מה שקרה בפועל הוא שהאיכות נוראית ויש השהייה בין הדיבור לשמע. וזה נשמע כאילו אני מדבר מתחת למים.
רציתי לשלוח להם מייל אך האפליקציה אומרת שאני לא הגדרתי את המייל כמו שצריך.
אני על אייפון 2g עם גירסה3.1.2
מה יכולה להיות הסיבה לדעתך?

עשיתי ניסוי בבית עם wifi ןעם הגלישה הסלולרית וב wifi שומעים נהדר ממש כמו שיחה רגילה ודרך הסלולרית לא שומעים כלום רק רעש סטטי...
עידכונים בהמשך

AssafMoraz
29/12/10, 18:52
אהלן אסף
בעקבות המדריך שלך התחברתי לשירות וטענתי את החשבון וציפיתי לשמוע נהדר כמו בשיחה רגילה. מה שקרה בפועל הוא שהאיכות נוראית ויש השהייה בין הדיבור לשמע. וזה נשמע כאילו אני מדבר מתחת למים.
רציתי לשלוח להם מייל אך האפליקציה אומרת שאני לא הגדרתי את המייל כמו שצריך.
אני על אייפון 2g עם גירסה3.1.2
מה יכולה להיות הסיבה לדעתך?

עשיתי ניסוי בבית עם wifi ןעם הגלישה הסלולרית וב wifi שומעים נהדר ממש כמו שיחה רגילה ודרך הסלולרית לא שומעים כלום רק רעש סטטי...
עידכונים בהמשך

לצערי באייפון 2g זה לא עובד טוב היות ואתה גולש על רשת ה- edge של הדור ה- 2 והבעיה נובעת ממגבלה טכנית של מהירות ברשת הדור ה- 2 כך שאין סיכוי שזה יעבוד לך בצורה תקינה וזאת לא בעיה של חברת sipme כמובן אלא בעיה ברשת שלך ובמגבלות של המכשיר שלך.

אתה חייב מכשיר 3g בכדי להשתמש בזה כמו שצריך ובאיכות טובה או לסירוגין לעבוד על רשת אלחוטית wifi.

אני מקווה שלא הטעיתי אותך אם הסתמכת על המדריך שלי.

giliep
29/12/10, 22:04
אוייייי אסףףףףף
מה שאתה אומר לי זה שאני נשאר מאחור עם האייפון שלי ואני חייב להתקדם
זה די באסה למען האמת...
אולי הם צודקים אפל כשהם מכריחים להתקדם אם המכשירים...
יש לי עוד שתי שאלות במטוטה ממך:
א: האם גם בנוקיה n95 הרשת הסלולרית איטית מדי בכדי לסחוב שיחה?
ב: מאיפה שאבת את המידע הזה? כי באתר של סיפמי לא ראיתי מידע כזה..
בכל מקרה אני מודה לך על התשובה וההענות המהירה
ולפחות אני מבין מה הבעיה, ואנצל את זה לעשות שיחות בבית או בעבודה או באוניברסיטה
ושוב תודה על המדריכים

AssafMoraz
30/12/10, 10:38
אוייייי אסףףףףף
מה שאתה אומר לי זה שאני נשאר מאחור עם האייפון שלי ואני חייב להתקדם
זה די באסה למען האמת...
אולי הם צודקים אפל כשהם מכריחים להתקדם אם המכשירים...
יש לי עוד שתי שאלות במטוטה ממך:
א: האם גם בנוקיה n95 הרשת הסלולרית איטית מדי בכדי לסחוב שיחה?
ב: מאיפה שאבת את המידע הזה? כי באתר של סיפמי לא ראיתי מידע כזה..
בכל מקרה אני מודה לך על התשובה וההענות המהירה
ולפחות אני מבין מה הבעיה, ואנצל את זה לעשות שיחות בבית או בעבודה או באוניברסיטה
ושוב תודה על המדריכים

א. בוודאי! N95 הוא מכשיר מצוין לצורך ביצוע שיחות אינטרנטיות והוא גם תומך דור 3 כך שבניגוד לאייפון 2g שלך הוא יבצע את השיחה בהצלחה ובנוסף גם יש לו אפשרות להגדיר את ספק ה- sip באופן אינטגרלי ומובנה במכשיר כך שאתה לא זקוק לשום אפליקציה שתעשה את העבודה ותוכל להיות זמין באופן קבוע שזה הכי טוב.
ב. מניסיון אישי! כל פעם שאבדה לי הקליטה ברשת ה- 3g ונכנסתי לרשת ה- edge שהיא רשת הדור ה- 2 לא הצליחו לשמוע אותי בכלל כך שזה ללא ספק הגורם לבעיה.

giliep
30/12/10, 12:02
די אתה מעליב את האייפון שלי :)...גם ככה הוא בקושי סוחב אתה עוד מהלל את ה n95 לעומתו חח
ועכשיו ברצינות שלחתי לסיפמי מייל על זה אבל הם עוד לא חזרו אליי.
יש לך אולי מדריך או קישור לאיך אני עושה את זה ב N95?
אני רוצה לסדר לחברה שלי שיחות זולות לאח שלה בארהב ושיחות בינינו זה יחסוך לנו מלא כסף....
ושוב תודה.

AssafMoraz
30/12/10, 12:59
אתה יכול להיכנס לחשבון ה- sipme שלך ולבחור בהגדרות ולאחר מכן ב- standalone application וזה כבר יוביל אותך לדף ההורדה למכשירי symbian ופלטפורמות נוספות באמצעות הורדה ישירה ו\או שליחת קישור באמצעות sms ישירות למכשיר הנייד לצורך הורדה ישירה במכשיר עצמו :)

אני אישית ממליץ על הגדרה בנוקיה n95 של ספק sip באופן מובנה. לדעתי מה שמובנה לרוב עובד טוב יותר.

giliep
30/12/10, 13:24
את זה עשיתי יש לה עכשיו אפליקציה של סיפמי מותקנת אבל היא מסובכת להבנה למען האמת.
התכוונתי להסבר על הגדרה של של ספק sip מובנה במכשיר.
נראה לך שבסלקום יעזרו לה להגדיר כזה דבר?

AssafMoraz
30/12/10, 13:56
אני בספק אם חברת סלקום תעזור לכם להגדיר משהו שיפגע לה בכיס והיא גם לא מחויבת לכך עד כמה שאני יודע. יש המון מדריכים ברשת ואני בטוח שתמצא את מבוקשך בעזרת מאמץ קטן עד בינוני :)

אגב, אני בכלל בספק אם מישהו בסלקום באמת ינסה לעזור ולמען האמת לדעתי הוא ישאל: מה זה sip ?! חחח

giliep
30/12/10, 14:44
שאלתי כי חיפשתי ולא מצאתי משהו מועיל באמת.
אני מניח שחיפוש עמוק יותר ימצא את התשובה..
האמת שאם כניסת המפעילים הוירטואלים (כמו סיפמי) לדעתי הם יהיו חייבים לעשות את זה.
ויש מצב טוב שהם ישאלו מה זה sip :)

AssafMoraz
30/12/10, 16:41
בגדול אתה צודק. אני אפנה אותך בפרטי בכל זאת למקום שיש בו מדריך להגדרת המכשיר שלך באופן מובנה. אשמח אם תשתף אותי איך זה עובד.

giliep
30/12/10, 17:30
אחלה. תודה רבה
וכמובן שאעדכן אותך.
שבת שלום.

lanton
30/12/10, 19:42
היי אסף אני אשמח גם לקישור למדריך כי אני מנסה להגדיר עכשיו את SipMe על נוקיה 6120
האמייל שלי זה shlomilanton@gmail.com

sappir
05/01/11, 21:07
מנסה להפעיל את ה spime על הסופטפון אך המקודד 729 לא נגרר ..ניסיתי עם המקודדים האחרים אך זה לא פועל,י ולכן יש הודעת שגיאה ,אני משתמש באייפון 3gs 32 גיגה , מערכת הפעלה ios4 , מה דעתך ? אשמח להחליף איתך מילה אם תשלח לי מס פון שלך...תודה

sappir
05/01/11, 21:13
לא מצליח לגרור את המקודד 729

lanton
05/01/11, 21:34
השימוש במקודד עולה כסף יש צורך לקנות אותו ב 10 $
עד גירסה 4.2 אם אני לא טועה האפליקציה איפשרה שימוש במקודד ללא רכישה
אבל עכשיו אתה חייב לרכוש אותו

roey
06/01/11, 13:24
מישהו מכיר תוכנה שנקראת Bria ?
אני לא מנש מוצא את התעריפים וביקורות על איכות שיחה וכולי..
אם מישהו יודע,יהיה סבבה אם הוא ישתף

latitude
06/01/11, 20:30
sms לא ניתן לשלוח מהאייפון כרגע ואפשר לעשות זאת רק באמצעות ה- client ל- pc.

ישנה תמיד עדיפות לשיחות סלולריות ולכן כאשר אתה מקבל שיחה סלולרית השיחה ב sipme נכנסת ל- hold בתנאי שאתה משתמש באפליקציה acrobits softphone כי האפליקציה הייעודית של sipme אינה פועלת ברקע ולכן אם נוצר מצב כזה השיחה דרך sipme פשוט מתנתקת.

אגב, מצאתי פתרון יצירתי למניעה של התופעה. מה שעשיתי זה כך:

1. יצרתי 2 אנשי קשר שלאחד קראתי "הפניית שיחה" ולשני קראתי "ביטול הפניית שיחה".
2. הכנסתי את הקודים הנכונים לצורך ביצוע הפניית השיחה וביטול של הפניית השיחה וכמובן שהפניתי את השיחות למספר ה- sipme שלי המתחיל בקידומת 078.
3. כאשר אני רוצה לנהל שיחה אני פשוט מפעיל את איש הקשר שדחפתי למועדפים ובמקרה שלנו נקרא "הפניית שיחה".
4. כאשר אני מסיים את השיחה בשירות ה- sipme אני מפעיל את "ביטול הפניית שיחה" וחוזר לקבל שיחות כרגיל.

היה נחמד אם היו מכניסים איזה פיצ'ר בתוכנת softphone כשאשר מתקבלת שיחה סלולרית המשתמש לא רק שנכנס ל- hold כפי שקורה היום אלא שהוא גם יקבל איזה צליל המתנה נעים או חיווי קולי על מה שקורה וזה היה מונע ניתוקים של הצד השני שלא מבין לאן נעלמנו לו פתאום.

אסף - תוכל להסביר בבקשה על הפנית השיחות. מה נדרש להגדיר והיכן?
תודה

nir.zamir
12/01/11, 00:44
לגבי המקודד - אין שום דרך להשתמש בתוכנת סופטפון בלי לרכוש מקודד? רק כדי לראות שאני יכול להוציא שיחות ולנסות אותה? מה עם שאר המקודדים ברשימה שם? כרגע אני באמת לא יכול לגרור את המקודד הזה והוא נשאר למטה...

nir.zamir
12/01/11, 00:59
ניסיתי גם להתקין את גירסה 4.2 של סופטפון ולמרות שהמקודדים במקום הנכון, כשאני מנסה להוציא שיחה יש צליל חיוג (אני חושב ככה, למרות שזה לא צליל חיוג רגיל) ואז יש שני צפצופים והשיחה מתנתקת.
אני כאילו יכול לקבל שיחות אבל לא שומעים כלום אחרי שאני עונה... מה יכול להיות?

AssafMoraz
12/01/11, 15:33
אסף - תוכל להסביר בבקשה על הפנית השיחות. מה נדרש להגדיר והיכן?
תודה

אתה צריך לברר איך עושים הפניית שיחה (עקוב אחרי) בחברה הסלולרית אליה אתה שייך. אחרי שתקבל את הקודים בכדי לבצע את זה פשוט תגדיר איש קשר ברשימת אנשי הקשר שלך שיבצע את הפעולה בצורה אוטומטית. אגב, בגרסה האחרונה 4.6 גיליתי שאפשר להקליט הודעה קולית וברגע שמתקבלת אצלך שיחה סלולרית הנמען איתו דיברת דרך sipme ישמע הודעה שהקלטת או את הודעת ברירת המחדל באנגלית שאתה כרגע בשיחה ושהוא נאלץ להמתין. פיצ'ר נחמד מאוד.

לגבי המקודד - אין שום דרך להשתמש בתוכנת סופטפון בלי לרכוש מקודד? רק כדי לראות שאני יכול להוציא שיחות ולנסות אותה? מה עם שאר המקודדים ברשימה שם? כרגע אני באמת לא יכול לגרור את המקודד הזה והוא נשאר למטה...

בוודאי שיש. כנראה שלא ציינתי את זה במדריך. עליך פשוט להשליך את כל המקודדים כלפי מטה למעט g.711 law כך שרק הוא יישאר למעלה. בצע את התהליך בעבור wifi ו- 3g באותה הצורה.

ניסיתי גם להתקין את גירסה 4.2 של סופטפון ולמרות שהמקודדים במקום הנכון, כשאני מנסה להוציא שיחה יש צליל חיוג (אני חושב ככה, למרות שזה לא צליל חיוג רגיל) ואז יש שני צפצופים והשיחה מתנתקת.
אני כאילו יכול לקבל שיחות אבל לא שומעים כלום אחרי שאני עונה... מה יכול להיות?

כנראה שלא הגדרת קבלת שיחות נכנסות באמצעות push עד כמה שזה נשמע הזוי. יכול להיות שגם טעית בסיסמה שקיבלת לשימוש בציוד אישי. אני ממליץ לבצע העתקה והדבקה ישירות מהמכשיר של הסיסמה הזו מהודעת ה- sms.

אגב, גם אם טועים בסיסמה זה עשוי להתחבר אבל לא להוציא שיחות כך שאל תסיק מכך שהקלדת את הסיסמה כמו שצריך ...

רפי12
21/01/11, 11:56
יש מצב שמישהו מסכם לי ב3 משפטים את השירות?
אני גולש מהאייפון פשוט וממש לא נוח לקרוא את הכל.
הבנתי ש-
1. מדובר על שירות של שיחות על רשת - ע?י רכישת דקות בכרטיס אשראי. 15 אגורות לדקת שיחה.
2. צריך אייפון 3 ומעלה (יש לי 4).
3. מקבלים מספר שמתחיל בספרות 078 שממנו מתקשרים.
האם יש חסרונות?
מה עוד תוכלו לספר לי?
לא הבנתי מה זה מקודדים והאם אני צריך את זה כדי להשתמש באפליקציה. תודה רבה!

AssafMoraz
21/01/11, 12:40
אני מציע שגם אם אתה גולש מהאייפון פשוט תקרא את המדריך ואת הכתבה. אני בשבילך ובשביל משתמשים אחרים יצרף לכאן 2 קישורים:

1. הכתבה שהכנתי.
2. המדריך שהכנתי.

קרא הכל בעיון ואני די בטוח שגם אם אתה קורא את זה מהמכשיר עצמו אתה תצליח להבין הכל ולהחליט בעצמך לגבי טיב השירות.

http://www.iphones.co.il/forum/thread165632.html?highlight=%F1%E9%F4%EE%E9

http://www.iphones.co.il/forum/thread156195.html?highlight=%F1%E9%F4%EE%E9

shayont
21/01/11, 16:45
אני עובד עם אקרוביטס וכשאני מטלפן למספר סיפמי אחר (078 וכו) אני מקבל אותו דרך החיוג למפעיל הסלולרי. לא מצליח לקבל את המספר של סיפמי. מה לא בסדר בהגדרות שלי?

תודה

shayont
21/01/11, 17:03
כדי להבהיר: אני לא מצליח להוציא שיחה חינמית למישהו שמחובר גם הוא לסיפמי. השיחה מתקיימת אבל דרך המפעיל הסללורי. מקווה שהצלחתי להסביר את הבעיה.

AssafMoraz
21/01/11, 19:43
איך אתה יודע שזה דרך המפעילה הסלולרית שלך ? האם השיחה מתבצעת דרך אקרוביטס או שזה נפלט החוצה אל החייגן המובנה באייפון ?

shayont
21/01/11, 22:41
אצל זה ששאני מצלצל אליו עונה הטלפון הסלולרי ואני מחוייב על השיחה למרות שאני מחייג למספר הסיפמי שלו.

AssafMoraz
21/01/11, 23:57
עדיין לא ענית על השאלה שלי! איך אתה יודע שאתה מחויב ? האם כאשר אתה מחייג האפליקציה של אקרוביטס יוצאת ומופעל אצלך החייגן המובנה של ה- iOS ?! אם לא אז אתה לא מחויב. פשוטו כמשמעו.

shayont
22/01/11, 00:45
אני בודק בחשבון שלי ב sipme.me ורוראה שחוייבתי על השיחה ומופיע מספר הטלפון של המפעיל הסלולורי ולא המספר של סיפמי. למרות שזה מה שחייגתי. לשאלתך, אני נשאר בחייגן של אקרוביטס. תודה על הסבלנות.

AssafMoraz
22/01/11, 07:18
אני בודק בחשבון שלי ב sipme.me ורוראה שחוייבתי על השיחה ומופיע מספר הטלפון של המפעיל הסלולורי ולא המספר של סיפמי. למרות שזה מה שחייגתי. לשאלתך, אני נשאר בחייגן של אקרוביטס. תודה על הסבלנות.

עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון. חשבתי שאתה אומר שאתה מחויב דרך החברה הסלולרית שלך. תשמע, כל שיחה מופיעה באתר של SIPME כשיחה יוצאת, כאשר אתה מחייג למספר SIPME אחר המתחיל ב- 078 אתה באמת רואה את זה כשיחה יוצאת אבל לא אמור להיות רשום לך סכום ואם כבר אז רשום לך סכום של 0 ש"ח. בדוק את זה.

אם רשום לך סכום של כסף מעבר ל- 0 ש"ח ואתה באמת מחויב על שיחות ברשת SIPME פנה לתמיכה שלהם ב: support@sipme.me. זה בטוח מצב לא תקין.

aviyamy
30/01/11, 21:03
אני משתמש בסיפמי והורדתי גם את המקודד המומלץ ועדיין איכות השיחות לא משהו, במיוחד בwifi, האם יש משהו בהגדרות שאפשר לעשות טו איזהשהו פתרון אחר?

AssafMoraz
31/01/11, 08:22
אני משתמש בסיפמי והורדתי גם את המקודד המומלץ ועדיין איכות השיחות לא משהו, במיוחד בwifi, האם יש משהו בהגדרות שאפשר לעשות טו איזהשהו פתרון אחר?

לפי מה שאתה מתאר כנראה שהרשת שלך עובדת לאט. אני ממליץ להוריד את speedtest.net בחינם מהאפ סטור ולבדוק מהיא המהירות שאתה מקבל ברשת הסלולרית וברשת האלחוטית.

יכול להיות שיש אזורים שאין להם כיסוי של רשת הדור השלישי או שהכיסוי חלש ולכן אתה חווה שיחה לא איכותית אבל על wifi זה כבר סיפור אחר וזה צריך לעבוד טוב וכמובן בהתאם למהירות הגלישה, כמובן שתוכנות כמו torrent ו- emule עלולות להשפיע לרעה על השימוש וכו...

בדוק את מהירות הרשת ולאחר מכן תסיק מסקנות, לדעתי זו הבעיה היחידה.

shayont
03/02/11, 10:04
לא מצליח לשלוח הקלטה של שיחה האימייל למרות שהפיצ'ר קיים. כותב לי send failed למרות שניסיתי לאימיילים שונים ומרשתות שונות. מישהו יודע אם יש משהו שניתן לעשות?

AssafMoraz
04/02/11, 20:31
לא מצליח לשלוח הקלטה של שיחה האימייל למרות שהפיצ'ר קיים. כותב לי send failed למרות שניסיתי לאימיילים שונים ומרשתות שונות. מישהו יודע אם יש משהו שניתן לעשות?

מסתבר שזו בעיה ידועה. פניתי לאחרונה לחברת אקרוביטס בנושא ואני ממתין לתשובה.

shayont
04/02/11, 20:50
תודה על התשובה. אחכה גם אני.

AssafMoraz
04/02/11, 20:51
אני יעדכן כאשר אקבל תשובה. אגב, אם המכשיר שלך פרוץ אתה יכול בקלות לשלוף את הקובץ של ההקלטה מהאפליקציה עצמה.

AssafMoraz
05/02/11, 09:51
Ok, קיבלתי תשובה לגבי 2 שאלות ששאלתי:

1. מדוע אי אפשר לשלוח את ההקלטה במייל.
2. מדוע אי אפשר לקבל שיחות באמצעות sipme, זאת אומרת אפשר אבל רק כאשר התוכנה מופעלת אחרת שומעים רק את אחד מהצדדים.

dear sir,

thanks for the inquiry.

1. Emailing recordings actually doesn't use the email account you have set up on your iphone. It definitely works, i use it all the time. The problem is there is not a good way to troubleshoot if you have a problem. It's usually network related, but it's hard to find the exact cause. Our next update will have a logging tool to help resolve issues with this. In the meantime, you can use web access. Check out the link below.

http://www.acrobits.cz/hesk/knowledgebase.php?article=25

2. We're aware of this issue with sipme. We believe that their network has some issues with how push notifications work. But since they are a popular provider, we are trying to come up with a solution. I don't have an exact timeframe, but it is something we are already looking at.

אז כמו שניתן להבין, אפשר לשלוף את ההקלטות באמצעות המחשב האישי דרך האינטנרט. אני באופן אישי אם אני צריך שולף אותם מהמכשיר עצמו כי הוא פרוץ ואין בעיה עם גישה למערכת הקבצים :)

daniel fox
11/02/11, 11:02
הנני משתמש בAcrobits Softphone קרוב לשנה עם ספק אמריקאי..שמחתי להכיר את השירות של sipme
וכמובן נרשמתי והתחלתי להינות ממנו..בנוסף נרשמתי לעוד חברה ישראלית שנותנת שירות דומה Free Telecom

אני מוציא שיחות דרך רשתות אלחוטיות ו3g בלי בעיה כל שהיא...חוץ מ sipme שדרכה אני מצליח להוציא רק דרך 3g
בלבד..כאשר אני משתמש ברשת אלחוטית אני לא מצליח לשמוע את הצד השני...הם שומעים אותי בלבד...דרך ה3g הכל עובד כשורה...עם יתר הספקים הכל עובד כשורה
פניתי לsipme עם העניין הזה לטענתם הבעיה היא בטלפון שלי למרות שהסברתי להם שעם יתר הספקים אין בעיה...
כרגע זה המצב...אין שינוי..
יש פתרון למישהו?

AssafMoraz
11/02/11, 12:20
הבעיה היא כנראה במקודד. תסתכל בהגדרות של המקודדים בסעיף של ה- wifi ותראה מה רשום לך שם, איזה מקודדים נמצאים למעלה ?

NetSpider
11/02/11, 16:44
אני לא מצליח להיתחבר לשירות Sipme דרך Softphone .
מופיעה לי error משום מה ...

צויין במדריך שיש סיסמא בת 10 תווים ... אצלי יש סיסמא בת 6 תוים, ספרות בלבד .

מה הבעיה ?

AssafMoraz
11/02/11, 17:05
אני לא מצליח להיתחבר לשירות sipme דרך softphone .
מופיעה לי error משום מה ...

צויין במדריך שיש סיסמא בת 10 תווים ... אצלי יש סיסמא בת 6 תוים, ספרות בלבד .

מה הבעיה ?

תעבור שוב פעם על המדריך. הרוב נוטים להתבלבל בין הסיסמה להתחברות לאתר לבין הסיסמה לשימוש בציוד אישי. כאשר אתה מתחבר לאתר הבית של sipme תחת המשתמש שלך ונכנס להגדרות יש לך אפשרות שם לשלוח סיסמה לשימוש בציוד אישי. את הסיסמה הזו אתה מקליד באפליקציה של אקרוביטס.

עבור שוב פעם על המדריך צעד אחר צעד ואם הסתבכת, פשוט מחק את חשבון ה- sip והגדר אותו מחדש. אגב, מאז שיצרתי את המדריך השתנו כמה דברים אבל ה- basic נשאר אותו הדבר.

daniel fox
13/02/11, 18:29
הבעיה היא כנראה במקודד. תסתכל בהגדרות של המקודדים בסעיף של ה- wifi ותראה מה רשום לך שם, איזה מקודדים נמצאים למעלה ?

היי
המקודד שמופיע ראשון ברשימה של wifi ושל 3g הוא : g.729a אחריו
g.711 u-law
g.711 a-law
g.722
ilbc
gsm אחרון.
יש המלצה אחרת ?

AssafMoraz
16/02/11, 09:29
היי
המקודד שמופיע ראשון ברשימה של wifi ושל 3g הוא : G.729a אחריו
g.711 u-law
g.711 a-law
g.722
ilbc
gsm אחרון.
יש המלצה אחרת ?

תנסה להשאיר תחת המקודדים ב- 3g אך ורק את המקודד g711 אחד מהם, תנסה לשחק עם זה עד שתצליח.

daniel fox
17/02/11, 20:50
תודה אנסה...

lilaloo
28/02/11, 20:59
תודה על המדריך! מאוד עזר לי..
אני מאוד רוצה לעבור לשירות הזה, רק שאני תוהה לגבי משהו..
אם אני משנה את החבילה שלי באורנג' לחבילה בסיסית ללא התחייבות, אני צריך לשלם 12.90 ש"ח לחודש על דמי שימוש. נוסיף לזה משהו כמו 120 ש"ח אינטרנט ללא הגבלה. זה יוצא 133 ש"ח.
אם אני רוצה 1000 דקות בחודש, בהתחשב ש 90 אחוז מהשיחות שלי הן לסלולרי אז אני קונה מסיפמי ב 150 ש"ח (כי זה 15 אג' לדקה לסלולר). סה"כ יוצא לי סיפמי + דמי שירות לאורנג' + אינטרנט סלולרי ללא הגבלה 283 ש"ח.
לחלק את זה ב 1000 דקות זה יוצא 28 אגורות לדקת שיחה. וזה עוד בלי sms..
החבילה שיש לי עכשיו באורנג' יוצא לי יותר זול!
מישהו יכול להסביר לי איך בכל זאת אני עובר לסיפמי וגם חוסך כסף?
טעיתי בחישוב שלי?
תודה

AssafMoraz
28/02/11, 22:31
תודה על המדריך! מאוד עזר לי..
אני מאוד רוצה לעבור לשירות הזה, רק שאני תוהה לגבי משהו..
אם אני משנה את החבילה שלי באורנג' לחבילה בסיסית ללא התחייבות, אני צריך לשלם 12.90 ש"ח לחודש על דמי שימוש. נוסיף לזה משהו כמו 120 ש"ח אינטרנט ללא הגבלה. זה יוצא 133 ש"ח.
אם אני רוצה 1000 דקות בחודש, בהתחשב ש 90 אחוז מהשיחות שלי הן לסלולרי אז אני קונה מסיפמי ב 150 ש"ח (כי זה 15 אג' לדקה לסלולר). סה"כ יוצא לי סיפמי + דמי שירות לאורנג' + אינטרנט סלולרי ללא הגבלה 283 ש"ח.
לחלק את זה ב 1000 דקות זה יוצא 28 אגורות לדקת שיחה. וזה עוד בלי sms..
טעיתי בחישוב שלי?
תודה

השירות של sipme עולה 15 אגורות לדקה לסלולרי ו- 10 אגורות לדקה לקוי כולל מע"מ. לא משנה איך תסתכל על זה, זה המחיר של השיחות בשירות שלהם.

כידוע, לרוב משתמשי האייפון יש חבילת אינטרנט סלולרית כל שהיא שהם גם ככה משלמים עליה לפני SIPME או אחרי SIPME או בלי קשר ל- SIPME ואגב, ל- 1000 דקות שיחה 1 גיגה גלישה סלולרית יספיק לך בהחלט כך שאתה לא חייב לרכוש חבילת גלישה יקרה ללא הגבלה.

אני נתתי את הדוגמא הקלסית שלי שרכשתי חבילת גלישה ללא הגבלה אבל הפסקתי כלל להשתמש ברשת הסלולרית להוצאת שיחות ואל תשכח שעם חבילת גלישה סלולרית ללא הגבלה אתה יכול לבצע עוד דברים חוץ מאשר לדבר ב- sipme וזה מה שאני עושה בדיוק. אני מוריד ללא חשבון, משתמש באייפון שלי בעבודה בכדי לחבר אליו מחשב נייד על מנת שתהיה לי גלישה ללא הגבלה גם בעבודה וכו'...

לי זה מאוד השתלם וכל אחד יעשה את החשבונות שלו. בכל מקרה, רשת אורנג' היא מאוד חלשה מבחינת האינטרנט והייתי ממליץ לך לבדוק את הנושא לפני שאתה מחליט להשתולל ולשנות חבילות.

lilaloo
28/02/11, 22:55
תודה אסף..
אני מודע לשימוש הנוסף שיש לחבילת גלישה ללא הגבלה.. זה ממש טוב.. ויש לזה יתרונות רבים.
אני שוקל לעבור לפלאפון, אך לפי מה שהבנתי דמי שירות בפלאפון הכי יקר מכולם. משהו כמו 39 ש"ח לחודש. ככה שאני לא בטוח שזה שווה. העניין הוא שבאורנג' הציעו לי דיל ממש משתלם.. אז אני דיי מתלבט. אגב אני שומע ממש טוב בסיפמי דרך אורנג'..
לי בסופו של דבר חשוב החשבון הסופי בכל חודש. מה שאני אוהב בסיפמי זה שאם אני עושה פחות מ 1000 דקות בחודש, זה לא מתאפס כמו בחבילה אצל החברה.
ומה עם sms ? אתה שולח גם מהסיפמי? צריך אז להשתמש בתוכנה שלהם.. לא? זה בטח פחות נוח. כי אם מישהו שולח חזרה אז זה מגיע אליך ל'הודעות' ולא לאפליקציה של סיפמי.. עוד לא הורדתי את התוכנה שלהם אז אני לא יודע..
תודה

narkoza
28/02/11, 23:14
טעיתי בחישוב שלי?
תודה

כמו שציינת מקודם, היופי של סיפמי הוא שאתה לא משלם מחיר קבוע ומשלם אך ורק על מה שדברת
בנוגע לאס אמ אסים
אתה שולח את האסמסים דרך אפליקציה של סיפמי ומקבל אותם בצורה רגילה ( בהודות )
אנשים שאתה שולח להם הודעות לא ידעו ששלחת את זה דרך סיפ מי
שירות מעולה למי שלא מדבר הרבה בטלפון אילו שכן מדברים ומנצלים היטב את הדקות שלהם בחבילות לא משתלם הסיפ מי

חומי
01/03/11, 00:47
לפני שאתר רצים לחישובים היום זה כבר 20 אגו' בסיפמי.

AssafMoraz
01/03/11, 08:34
תודה אסף..
אני מודע לשימוש הנוסף שיש לחבילת גלישה ללא הגבלה.. זה ממש טוב.. ויש לזה יתרונות רבים.
אני שוקל לעבור לפלאפון, אך לפי מה שהבנתי דמי שירות בפלאפון הכי יקר מכולם. משהו כמו 39 ש"ח לחודש. ככה שאני לא בטוח שזה שווה. העניין הוא שבאורנג' הציעו לי דיל ממש משתלם.. אז אני דיי מתלבט. אגב אני שומע ממש טוב בסיפמי דרך אורנג'..
לי בסופו של דבר חשוב החשבון הסופי בכל חודש. מה שאני אוהב בסיפמי זה שאם אני עושה פחות מ 1000 דקות בחודש, זה לא מתאפס כמו בחבילה אצל החברה.
ומה עם sms ? אתה שולח גם מהסיפמי? צריך אז להשתמש בתוכנה שלהם.. לא? זה בטח פחות נוח. כי אם מישהו שולח חזרה אז זה מגיע אליך ל'הודעות' ולא לאפליקציה של סיפמי.. עוד לא הורדתי את התוכנה שלהם אז אני לא יודע..
תודה

אתה יכול לעבור לפלאפון ולקחת sim data וכנראה שזה מה שגם אני יעשה ואז תשלם 119 שקל על 10 גיגה גלישה ולא שום דבר מעבר לכך. זה הכי משתלם הבעיה היחידה שאני חושב שיהיה לך מאוד קשה להישאר עם המספר הנוכחי שלך אלא אם יש לך קצת קשרים עם איזה אחראי איזור או משהו כזה.

לגבי sms אני משתמש ב- heywire החינמית וגם ככה לחלק גדול מאנשי הקשר שלי יש את whatsapp ואם אני ממש צריך לשלוח sms למספר ש- heywire לא שולחת כמו שצריך או לא שולחת בכלל אני שולח באמצעות sipme בעלות של 20 אגורות.

ממליץ לך להוריד את האפליקציה החדשה והטובה שלהם.

שירות מעולה למי שלא מדבר הרבה בטלפון אילו שכן מדברים ומנצלים היטב את הדקות שלהם בחבילות לא משתלם הסיפ מי

גם למי שמדבר הרבה השירות מעולה אמנם יש כבר לחברות חבילות זולות יחסית של המון דקות לכן אולי אתה צודק בעצם :)

לפני שאתר רצים לחישובים היום זה כבר 20 אגו' בסיפמי.

בבקשה אל תטעה אנשים סתם. כרגע בדקתי והעלות של השיחות בסיפמי לסלולרי הינה 15 אגורות לדקה ואילו לקוי זה 10 אגורות לדקה. העלות של שליחת sms הינה 20 אגורות לדקה.

אתה מוזמן להיכנס לאתר www.sipme.me לגשת ל- ratres או תעריפים בעברית ולבחור ב- i להגיע לישראל ולבדוק את זה בעצמך.

רפי12
28/03/11, 16:44
הי..יש לי בעיה בהגדרת האקרוביטס.
הסיסמא שאני מקבל מסיפמי כוללת 15 תווים- אותיות + מספרים. כל האותיות קטנות.
לאחר שאני מקליד את זה- רשום לי שגיאה בחיוג. אני מניח שזה בגלל הסיסמא.

אשמח לעזרה, תודה.

רפי12
28/03/11, 17:00
הי..יש לי בעיה בהגדרת האקרוביטס.
הסיסמא שאני מקבל מסיפמי כוללת 15 תווים- אותיות + מספרים. כל האותיות קטנות.
לאחר שאני מקליד את זה- רשום לי שגיאה בחיוג. אני מניח שזה בגלל הסיסמא.

אשמח לעזרה, תודה.

קבלו ביטול, הסתדרתי.
זה אכן 15 תווים עם אותיות קטנות. כנראה טעיתי בהקלדה של הסיסמא (המספר 9 והאות g נראים דומים בכתב יד).

יש לי כמה שאלות.
1. האם יש פיתרון ל"דריסת שיחות" ? כשאני בשיחה בSIP ויש לי שיחה נכנסת, השיחה בSIP נכנסת לHOLD. הבנתי שיש את האפשרות של הפניית שיחה, אבל איך זה פותר את הבעיה? האם צריך להפעיל את זה בכל פעם שאני מבצע שיחה מהSIP? קצת מסורבל...
2. איך אני יודע למי מאנשי הקשר שלי יש מספר SIP כדי שאוכל לחייג אליו למספר הזה בחינם?

תודה.

רפי12
28/03/11, 17:08
ועוד משהו קטן.
אחרי שטענתי את ה10 שקלים הראשונים שלי, החטלתי לטעון עוד 10 שקלים.
לא הצלחתי. הופיעה לי שגיאה 173. לא ברור. ניסיתי כמה פעמים- לא הצלחתי.
לפני שויתרתי סופית- ניסיתי להטעין 20 שקל- הצליח.

מישהו יודע למה?

רפי12
28/03/11, 17:42
משהו אחרון-
בכל השיחות שביצעתי אמרו לי ששמעו אותי לא טוב.
גם לנייד וגם לנייח.
כשדיברתי מאותו מקום מהרשת הסלולרית שמעו מעולה.
תיארתי לעצמי שאלה המקודדים. כשנכנסתי להגדרות מתקדמות- המקודדים חזרו להיות פעילים.
ועכשיו אני שם לב שבכל פעם שאני משאיר למעלה רק את g.729a עם המנעול וחוזר לאפליקציה- זה תמיד מתבטל וכולם חוזרים להיות פעילים.

למה זה?
אולי המנעול אומר שאני צריך לרכוש את המקודד הזה? איך?
יש מקודדים טובים אחרים?

תודה.

רפי12
28/03/11, 22:27
טוב הורדתי את המקודד 729.
עם סופטפון עדיין שומעים אותי גרוע, עד כדי כך שאי אפשר לנהל שיחה. כמובן שוידאתי שרק המקודד הזה פעיל.
בsipme שומעים הרבה יותר טוב, ואיתה אני מדבר כרגע.
אגב, גם בsipme האיכות לא מושלמת וכשהשוואתי בינה לבין שיחה רגילה- בשיחה רגילה שומעים יותר טוב בצורה משמעותית.

AssafMoraz
30/03/11, 19:45
בגדול, איכות השיחות נובעת ממהירות הגלישה. כאשר אתה מחובר על wifi אתה תראה שהכל פועל בצורה מושלמת והסיבה לכך היא יציבות ומהירות הגלישה. לדעתי כרגע, רק רשת פלאפון נותנת מענה איכותי ורציני וכמובן שגם שאר הרשתות נותנות מענה אבל לא בכל מקום ורק כאשר יש לך קליטה מלאה. אני השבוע עובר לפלאפון מסלקום רק בגלל מהירות הגלישה ואני אדווח בשמחה איך הולך שם בקטע הזה כי את כל השיחות שלי אני מנהל באמצעות sipme (או אקרוביטס) ולמדתי כבר מה עושים, איך, למה ומתי אבל נמאס לי מחוסר היציבות והמהירות בגלישה ולכן אני עובר סופית ואני מאמין שלא אתאכזב כי ביצעתי בדיקה עם חבר ברשת פלאפון והוא נשמע מצויין לכל אורך הדרך גם בנסיעה באותו ושימוש בדיבורית.

רפי12
01/04/11, 01:27
תודה על התשובה אסף.
לצערי, גם בwifi (במהירות שיא) יש רעשים בקו ולא ניתן לנהל שיחה באקרוביטס.
אני מדבר כרגיל מהsipme- איכות מצויינת.

אגב, גם כשהתחברתי לספיקו דרך האקרוביטס- יש רעשים בקו.

AssafMoraz
01/04/11, 09:07
תודה על התשובה אסף.
לצערי, גם בwifi (במהירות שיא) יש רעשים בקו ולא ניתן לנהל שיחה באקרוביטס.
אני מדבר כרגיל מהsipme- איכות מצויינת.

אגב, גם כשהתחברתי לספיקו דרך האקרוביטס- יש רעשים בקו.

אצלי זה פועל טוב. אולי הבעיה היא נקודתית אצלך? שווה בדיקה.

רפי12
01/04/11, 11:43
אצלי זה פועל טוב. אולי הבעיה היא נקודתית אצלך? שווה בדיקה.

בוודאי שזו בעיה אצלי. (:
רק שאני מנסה להבין מהי.

בכל מקרה, את העיקר יש לי- שיחות + sms בזול ובאיכות טובה (sipme).
האמת היא שמבחינת נוחות- האפליקציה של sipme לא רעה ולא ראיתי באקרוביטס משהו בולט שאין אצלה (לא מעניין אותי להקליט שיחות).

בכל מקרה תודה אסף.:)

cRaZyBoY84
03/04/11, 14:48
יש לי שאלה לגביי הפניית שיחות...

אם אני עושה הפניית שיחות דרך האייפון, כאשר מתקשרים וזה מפנה למספר של הsipme, זה עולה לי כסף או משהו?

ועוד שאלה, איך אני עושה רינגטון מותאם אישית? או עושה שזה יעשה צלצול ורטט כמו בטלפון הרגיל.

תודה לעוזרים.

AssafMoraz
03/04/11, 16:19
יש לי שאלה לגביי הפניית שיחות...

אם אני עושה הפניית שיחות דרך האייפון, כאשר מתקשרים וזה מפנה למספר של הsipme, זה עולה לי כסף או משהו?

ועוד שאלה, איך אני עושה רינגטון מותאם אישית? או עושה שזה יעשה צלצול ורטט כמו בטלפון הרגיל.

תודה לעוזרים.

כל עוד שלא ענית לשיחה כאשר היא מופנית אתה לא מחויב אפילו אגורה אחת שחוקה! לגבי הרינגטון, על איזה אפליקציה אתה מדבר? על הרשמית של sipme או על סופטפון?

cRaZyBoY84
03/04/11, 16:25
כל עוד שלא ענית לשיחה כאשר היא מופנית אתה לא מחויב אפילו אגורה אחת שחוקה! לגבי הרינגטון, על איזה אפליקציה אתה מדבר? על הרשמית של sipme או על סופטפון?

תודה על התשובה.

ואם אני אענה? זה יעלה?

אני משתמש בסופטפון, לפי המדריך שלך.

אין איזה תוסף של הסידיה או דרך כלשהי לעשות שזה יתקרב לאיך שאני מקבל שיחה בסלולרי? (כלומר, רטט, צלצול לפי בחירה ושם המתקשר על המסך הגדול כולל התמונה, לא חייב הכל כמובן, הכי קרוב שאפשר)

תודה על המדריך והתשובות :)

AssafMoraz
03/04/11, 17:32
קודם כל, אם תענה לשיחה אז תחויב בעלות של שיחה סלולרית רגילה על חשבונך היות וההפניה מבוצעת מהמספר שלך. לגבי צלצול, האם אתה מתכוון לצלצול הפוש או לצלצול כשאתה כבר נמצא בתוך התוכנה?

cRaZyBoY84
03/04/11, 17:33
אוקיי, אז לא שווה לעשות את ההפנייה הזאת.

אני מדבר על הpush של התוכנה. גם הבעיה היא שזה עושה צליל אחד ואז מפסיק, צריך משהו ממושך ועם רטט על מנת שאני אדע שקיבלתי שיחה.

בתוך התוכנה עצמה כבר עשיתי את הצלצול שלי.

AssafMoraz
03/04/11, 19:42
זה שווה אם אתה לא רוצה שינתקו אותך באמצע ניהול שיחת sip. אתה כמובן לא חייב לענות לשיחה ואני מבצע את זה רק אם יש לי שיחות דחופות. כמובן שאפשר גם לסנן את השיחה בעת קבלתה ולהמשיך לשוחח בסיפמי.

אגב, הפוש דרך sipme גם ככה לא עובד ולכן אני ביטלתי אותו לחלוטין. את הצליל אתה בכל זאת יכול לשנות אם המכשיר שלך פרוץ באמצעות הכנסת צלצול עם סיומת caf ישירות לתיקייה של אקרוביטס.

cRaZyBoY84
03/04/11, 19:51
זה שווה אם אתה לא רוצה שינתקו אותך באמצע ניהול שיחת sip. אתה כמובן לא חייב לענות לשיחה ואני מבצע את זה רק אם יש לי שיחות דחופות. כמובן שאפשר גם לסנן את השיחה בעת קבלתה ולהמשיך לשוחח בסיפמי.

אגב, הפוש דרך sipme גם ככה לא עובד ולכן אני ביטלתי אותו לחלוטין. את הצליל אתה בכל זאת יכול לשנות אם המכשיר שלך פרוץ באמצעות הכנסת צלצול עם סיומת caf ישירות לתיקייה של אקרוביטס.
הפוש של sipme עובד דרך אקרוביטס? כי הוא עבד לי.....

ועכשיו אחרי שהתקנתי את התוסף של הסידיה, tonefxs, אז זה התחיל לא לקבל שיחות אם אני לא נמצא בתוך האפליקציה (הכל דרל ארובטיס).

זה קשור? או שידוע שיש בעיות עם הpush וSIPME ללא קשר באיזו תוכנה משתמשים?

תודה על התשובות.

עריכה:
ועוד שאלה, יש תשלום כלשהו לשיחות נכנסות מרשת הסלולר הרגילה למספר ה078 שקיבלתי?
כלומר, אם חבר מסלקום מתקשר אליי ל078, האם גם אני משלם על זה?

פשוט ראיתי משהו שלא מסתדר לי בחשבונית שם באתר.

AssafMoraz
04/04/11, 00:19
הפוש של sipme עובד דרך אקרוביטס? כי הוא עבד לי.....

ועכשיו אחרי שהתקנתי את התוסף של הסידיה, tonefxs, אז זה התחיל לא לקבל שיחות אם אני לא נמצא בתוך האפליקציה (הכל דרל ארובטיס).

זה קשור? או שידוע שיש בעיות עם הpush וSIPME ללא קשר באיזו תוכנה משתמשים?

לגבי הפוש של אקרוביטס ניסיתי לקבל עכשיו שיחה בפוש וגם אצלי משום מה זה לא עובד. למען האמת זה תמיד עבר אבל ברגע שהיית עונה לשיחה היו שומעים רק את אחד הצדדים והיית מקבל סימן שאלה מרגיז על המקודד (בעיה עם SIPME בשילוב אקרוביטס).

גם אצלי מותקנת ToneSfx כך שאין לי כרגע איך לבדוק את זה. תנסה להסיר אותה ואז לבדוק האם זו הבעיה, אשמח אם תעדכן אותי למרות שלא נראה לי שזו הבעיה כלל.

עריכה:
ועוד שאלה, יש תשלום כלשהו לשיחות נכנסות מרשת הסלולר הרגילה למספר ה078 שקיבלתי?
כלומר, אם חבר מסלקום מתקשר אליי ל078, האם גם אני משלם על זה?

פשוט ראיתי משהו שלא מסתדר לי בחשבונית שם באתר.

על שיחות נכנסות אתה לא משלם כסף פרט לאינטרנט הסלולרי שמתבזבז לך אבל ממש לא הרבה אלא אם אתה על WIFI ואז אתה לא משלם כלום.

cRaZyBoY84
04/04/11, 10:07
לגבי הפוש של אקרוביטס ניסיתי לקבל עכשיו שיחה בפוש וגם אצלי משום מה זה לא עובד. למען האמת זה תמיד עבר אבל ברגע שהיית עונה לשיחה היו שומעים רק את אחד הצדדים והיית מקבל סימן שאלה מרגיז על המקודד (בעיה עם SIPME בשילוב אקרוביטס).

גם אצלי מותקנת ToneSfx כך שאין לי כרגע איך לבדוק את זה. תנסה להסיר אותה ואז לבדוק האם זו הבעיה, אשמח אם תעדכן אותי למרות שלא נראה לי שזו הבעיה כלל.

על שיחות נכנסות אתה לא משלם כסף פרט לאינטרנט הסלולרי שמתבזבז לך אבל ממש לא הרבה אלא אם אתה על WIFI ואז אתה לא משלם כלום.

כאשר ניסיתי להתקשר מsipkko, זה לא עשה צלצול שלא הייתי בתוך התוכנה. אבל כשהתקשרתי מטלפון סלולרי רגיל זה עבד מעולה....

ניסיתי את ההסרה של tonesfx אבל זה לא עשה שינוי כלשהו. וגם הסרתי את האקרוביטס והתקנתי מחדש ולא היה שינוי כלשהו. כנראה בעיה של sipkko או משהו.

לגבי השיחות הנכנסות, פיספתי שם איזה שיחה יוצאת בעלות של 0.03, ולכן לא הסתדר לי התשלום הסופי.

תודה רבה על עזרתך.

ועוד שאלה אחרונה: בfreetelecom, אני נרשמתי וקיבלתי את המספר שלי המקורי.
השאלה שלי היא כזאת:
הם אומרים שבתוך הרשת, למספרי 078, השיחות הם חינם. אך קיבלתי את המספר המקורי שלי.
אם לדוגמא אני נרשם לפרי טלקום בשביל חברה שלי, והיא גם כנראה תקבל את המספר שלה, אז ברגע שהיא תתקשר אליי דרך פרי טלקום למספר האמיתי שלי, זה יהיה בחינם? או יחשב כשיחה רגילה?

(אני מניח שבגלל שזה בתוך הרשת זה אמור להיות חינם, אבל אני שואל כדי להיות בטוח).

שוב, תודה רבה.

AssafMoraz
05/04/11, 16:51
לא כל כך הבנת. כאשר מתקשרים למספר האמיתי שלך זה מגיע למספר האמיתי שלך ולא למספר המתחיל ב- 078 ולכן שני החברות לא מבצעות שיחות בחינם כי זו בעצם לא אותה הרשת. אם אתם רוצים שיחות חינם זה באמצעות אפליקציות אחרות כמו viber skype ועוד או באמצעות sipme ל- sipme אבל רק מ 078 ל 078.

cRaZyBoY84
05/04/11, 18:03
לא כל כך הבנת. כאשר מתקשרים למספר האמיתי שלך זה מגיע למספר האמיתי שלך ולא למספר המתחיל ב- 078 ולכן שני החברות לא מבצעות שיחות בחינם כי זו בעצם לא אותה הרשת. אם אתם רוצים שיחות חינם זה באמצעות אפליקציות אחרות כמו viber skype ועוד או באמצעות sipme ל- sipme אבל רק מ 078 ל 078.
אני שאלתי את זה מכוון, שאם לדוגמא אני מתקשר למספר האמיתי שלי דרך sipme אז זה באמת מתקשר לטלפון הסלולרי שלי.

אבל כאשר אני מתקשר דרך פרי טלקום, הוא אומר לי שזה תפוס. לכן הסקתי שהוא מתנסה להתקשר למספר שלי בתוך הרשת שלהם קודם. ואם הוא רואה שאני לא רשום רק אז הוא מנסה לבצע שיחה סלולרית רגילה. בגלל שאני רשום שם, זה הראה שזה תפוס.

בפרי טלקום, לא קיבלתי מספר 078, לכן נשאר לי להניח שאם קיבלתי כביכול את המספר הסלולרי המקורי שלי אצלהם, אז אם מתקשרים למספר הסלולרי המקורי בתוך הרשת, אם שנינו רשומים, אז זה יהיה בחינם. בכל מקרה אני צריך לזכור להתקשר אליהם ולברר, היום שכחתי וכבר עברו השעות פעילות שלהם.

ובפרי טלקום הם אמרו שכל שיחה למספר שמתחיל ב078, הוא יהיה בחינם, הם לא ציינו שזה רק בתוך הרשת, לכן, יכול להיות שזה גם למספר 078 שהתקבל ע"י sipme.

AssafMoraz
05/04/11, 23:00
למען האמת אין לי מושג איך זה עובד בחברה השנייה. אני מציע שתבדוק בפירוט שיחות או בתקציב שהזנת שם אם הזנת שם תקציב כל שהוא. פשוט תבזבז שיחה או שתיים על מנת לבדוק את העניין בוודאות.

cRaZyBoY84
05/04/11, 23:04
אוקיי, אני אבדוק ואחזור עם תשובות.

תודה רבה על העזרה והסובלנות :)

qashoa
05/04/11, 23:50
הטענתי את sipme ב 10 ש"ח
כשאני נכנס לאפלקציה אז יש לי שתי אפשריות
get unique id
have unique id
מה צריך לבחור ?ואיך משיגים את ה id הזה.
בחרתי בשני ורשמתי את הסיסמה שנתנולי
אבל זה לא סיסמה ,צריך לרשום משהוא אחר
מה לרשום?

cRaZyBoY84
06/04/11, 14:15
תשובת פרי טלקום:
1. שיחות חינם ניתנות בין המחייגים מקידומת 078 ל- 078 ברשת Free Telecom בלבד.
מנויים ברשת Free Telecom המחייגים מ- 05X יחויבו בעלות שיחה.

2. רק שיחות בין מנויי רשת Free Telecom בקידומת 078 היא חינם.
באם יש לך מספר נוסף המתחיל בקידומת זאת אך לא ברשת שלנו, שיחה למספר זה תהיה בעלות.

AssafMoraz
06/04/11, 16:44
זה היה כמעט צפוי. אגב, איך השירות של free telecom? ומה המחירים? ואם אתה עושה את כל זה רק בשביל ליצור קשר עם בת הזוג שלך אז יש המון שיטות טובות יותר ובחינם :)

cRaZyBoY84
06/04/11, 20:16
אני יודע שיש את וייבר וכאלה, אבל אני מחפש שירות איכותי וזול גם ביני לבינה, וגם בכללי.

אני חושב לבטל לגמריי את החבילה שלי בסלקום, ולהשתמש רק בזה (סיפמי או פרי טלקום), הבעיה היא האיכות, לפעמים יש קליטה לסלולר אבל האינטרנט לא עובד.

ביצעתי שיחה לסין דרך sipme, והאיכות הייתה ירודה מאוד (דרך 3g עם קליטה לא משהו), אני לא מחפש משהו שיעבוד רק עם הWIFI של הבית. אז אני בוחן פה ושם, לפני שאני מבטל לגמריי את השימוש בשיחות עם סלקום.

לגבי המחירים, פרי טלקום יקרים יותר מsipme, לנייח זה 15 אג', לנייד גם 15 אג' (כמו סיפמי), וSMS גם 15 אג', הבעיה היא שאין אפשרות לשלוח SMS מ אפליקציה בנייד (אלא אם כן נכנסים לאתר שלהם וזה ממש מעפן).

לגביי חו"ל סיפמי לוקחים בהליכה, כששם לארה"ב זה 12 אג' ולסין 14 אג', בסיפמי כנראה לא מודיעים לשוק כל כך, והמחירים מופקעים לגמריי. כשלארה"ב עולה 50 אג' לנייח ולנייד (SMS 87), לשאר העולם 50 לנייח ו1.5 ש"ח לפאקינג נייד!! (הSMS אותו דבר כמו בUS).

הקטע המצחיק הוא, שאבא שלי משלם שיחות לסין ב25 אג' לדקה. דרך בזק בינלאומי וסלקום ביחד.
בפרי טלקום איכות השיחה תלויה בקליטה שלרוב לא מספקת, ואיכות השיחה ירודה יותר, ודורשים פי 2! במקרה הטוב, ובמקרים אחרים בהרבה יותר!

AssafMoraz
06/04/11, 20:53
אתה ממש מחזיר אותי להיסטוריה :)
לפני כחצי שנה, אולי קצת יותר חשבתי כמוך עד שביטלתי את כל החבילה ולקחתי חבילת גלישה ללא הגבלה. היום אני כבר כחצי שנה אחרי זה ואני חייב להודות שחסכתי המון כסף. אני משתמש אך ורק ב- sipme לביצוע שיחות יוצאות וגם אני כמוך טוען שהאיכות היא לא תמיד הכי טובה אבל לרוב לומדים להסתדר עם זה ואפשר לנהל שיחות כשהקליטה מלאה באיכות לא רעה בכלל. לאחרונה החלטתי לעבור לחברת פלאפון שמספקת אינטרנט הרבה יותר איכותי ומהיר וגם יש להם קליטה טובה יותר והפלוס שהם עובדים אך ורק ברשת הדור השלישי כך שכאשר אעבור אליהם אשכח לגמרי מרשת ה- edge המעפנה של סלקום...
אדווח בקרוב.

saadonbj
07/04/11, 00:35
אהלן אחי,עכשיו אני רואה את הנושא שלך ויש לי כמה שאלות.

1.אחרי שעברת רק לסים פי,החיוב החודשי שלך בנוי רק מהודעות וחבילת גלישה?

2. שיחה מסים פי לסים פי,היא פשוטה וחינמית?

3. האם ההתקנה היא פשוטה?

4. והאם באמת זה משהו שאפשר לבנות עליו באמת ללא קריסות?

רפי12
07/04/11, 14:53
אני רואה לנכון לדווח-
קיימת "בעיה" קטנה באפליקציה של sipme בשליחת sms. כשאני שולח מהאפליקציה sms- לפעמים רשום שזה לא מגיע ליעד ולפעמים כן. מאלה שרשום שלא מגיעות- חלקן מגיע ליעד וחלקן לא.
בתמיכה של sipme אמרו לי שהם עלו על הבאג, והוא יתוקן בגירסה הבאה. ביינתים הם ממליצים לצאת מהאפליקציה ולהפעיל אותה מחדש כשזה קורה.

Saadonbj-
לגבי שאלותיך-
1. הודעות אפשר לשלוח גם מsipme. רק למספרי כוכביות וכו' אין אפשרות להתקשר מsipme.
2. חינמית כן, ואני מניח שגם פשוטה- אם כי לא יצא לי להתנסות עדיין. מישהו (אסףמעוז) יודע אם יש דרך לראות האם למישהו מאנשי הקשר שלי יש מספר sipme?
3. יחסית, פשוטה. שווה בהחלט.
4. ממש לא קורס. לפעמים ה3g לא בקליטה מלאה וזה קצת פוגם, אבל זה לא קורה הרבה.

רפי12
18/04/11, 15:00
גירסה חדשה לאפליקציה יצאה היום לאנדרואיד.
גם לאייפון יש גירסה חדשה מוכנה (שמתקנת את הבאגים)- אך היא ממתינה לאישור סופי של אפל.

רפי12
21/04/11, 18:54
היום עלתה גירסה חדשה לאפ סטור- חברים, הפוש סוף סוף עובד (באופן כללי).
עדיין יש מספר באגים קטנים / תיקונים קטנים שכדאי שהמפתחים יעשו אותם.
מברוק.

AssafMoraz
21/04/11, 21:47
כן, הפוש בהחלט עובד אבל מה זה לעזאזל הצלצול המחריד הזה?!?! לדעתי הייתה להם פאדיחה רצינית! נכנסתי עם iFile לתיקיה של האפליקציה ויש שם רינגטון רגיל שמשום מה לא הוגדר כצלצול הפוש. בסופו של דבר שיניתי את זה ידנית כי המקורי פשוט מ ח ר י ד !

רפי12
21/04/11, 22:36
כן, הפוש בהחלט עובד אבל מה זה לעזאזל הצלצול המחריד הזה?!?! לדעתי הייתה להם פאדיחה רצינית! נכנסתי עם iFile לתיקיה של האפליקציה ויש שם רינגטון רגיל שמשום מה לא הוגדר כצלצול הפוש. בסופו של דבר שיניתי את זה ידנית כי המקורי פשוט מ ח ר י ד !

צודק בהחלט!
שלחתי להם מייל נזעם (צוחק..;)) שניה אחרי שהורדתי את העידכון אפליקציה.
אני לצערי לא יודע לעשות את מה שעשית ומעדיף שלא לגעת בקבצים של האייפון (שלא פרוץ עם או בלי קשר).
אסף, מה שיותר מפריע לי זה שכשהאייפון במצב רטט ויש לי שיחה- הוא רוטט שניה וחצי ומפסיק...שלא כמו שיחה רגילה שהאייפון רוטט ברצף. בתור אחד שנמצא 90% על מצב רטט זה קצת מעצבן.
ויש עוד דברים קטנים, אך כל דבר בזמנו.:cool:

AssafMoraz
22/04/11, 08:07
למען האמת כשהאייפון לא פרוץ זה קצת בעיה למרות שניתן לפתוח את קובץ ה- ipa שהוא בעצם zip ולשנות שם את קובץ הצלצול אם בא לך להתעסק קצת בספורט פשוט :)

בכל אופן, אני לא מצאתי שימוש בקבלת שיחות למספר הזה כי בשביל אפליקציות לדיבור בחינם יש את viber ועוד ים של אפליקציות אחרות ולכן אני משתמש בזה אך ורק בכדי להוציא שיחות אבל טוב שהם סידרו את הפוש, זה נחמד.

רפי12
24/04/11, 16:25
רגע רגע רגע רגע....
למה הספיקר לא עובד???

stas1999
26/04/11, 15:32
יחסית זה זול אבל יש גם חינמיים

AssafMoraz
26/04/11, 17:46
יחסית זה זול אבל יש גם חינמיים

כמו למשל???

רפי12
29/04/11, 17:38
אסף גם אצלך לא עובד הספיקר?

AssafMoraz
29/04/11, 17:39
אסף גם אצלך לא עובד הספיקר?

אני משתמש ב- acrobits softphone וזה עובד אבל אם אני זוכר נכון כשבדקתי את האפליקציה הרשמית של sipme הספיקר לא תמיד עבד.

רפי12
30/04/11, 22:24
הספיקר עבד לי תמיד. רק מאז העידכון האחרון לא עובד.
התמיכה שלהם לא ממש עונים במייל בינתיים...
חבל..

AssafMoraz
30/04/11, 22:27
נכון. כנראה שיש באג באפליקציה החדשה. התמיכה שלהם תמיד עונים לי מהר.
תנסה לפנות אליהם שוב לכתובת הבאה: support@sipme.me

רפי12
03/07/11, 11:19
בוקר טוב.
החשבון סיפמי לא מתחבר לי- גם לא באפליקציה המובנת וגם לא בסופט פון.
בתמיכה שלהם המליצו לי לסגור את האפליקציה ולפתוח מחדש (לא עזר) או למחוק אותה ולהתקין מחדש (אין לי כוח לזה).
מה גם שאם ב2 האפליקציות יש בעיה- זה אומר שכנראה יש בעיה אחרת.
האם זה קורה לעוד מישהו?

רפי12
03/07/11, 11:33
גם התקנה מחדש לא עזרה.
אמרו לי לשלוח מייל.
בלי קשר למקרה, אני חושב כבר הרבה זמן לחזור לדבר כרגיל. זה אמנם חוסך לי כסף, אבל לא שווה את ההתעסקות והעצבים...

AssafMoraz
03/07/11, 18:07
גם התקנה מחדש לא עזרה.
אמרו לי לשלוח מייל.
בלי קשר למקרה, אני חושב כבר הרבה זמן לחזור לדבר כרגיל. זה אמנם חוסך לי כסף, אבל לא שווה את ההתעסקות והעצבים...

משהו ממש נשמע לי כאן לא תקין. עזוב כרגע את התוכנה Acrobits ונסה להגדיר את האפליקציה הרשמית מחדש. זה הכי קל וזו אינדיקציה הכי טובה בשבילך כי בתכלס, אין שם יותר מדי עם מה להסתבך...

אגב, תנסה להתקין את זה על מכשיר אחר, יכול להיות שיש לך איזו שהיא בעיה עם המכשיר ונסה גם על WIFI וגם על 3G בכדי לבדוק שזו לא בעיה ברשת הסלולרית אליה אתה מנוי.

רפי12
04/07/11, 09:43
אסף, האינטרנט עובד פיקס. באקרוביטס החשבון ספיקו שלי עובד כרגיל, רק עם הסיפמי יש בעיות.
הסרתי את האפליקציה שלהם והתקנתי מחדש- הכנסתי יוניק id, ועדיין אותו דבר.
שלחתי להם כרגע מייל.

רפי12
04/07/11, 22:58
אסף,
בדקתי היום ובwifi עובד לי פיקס.
רק ב3g לא.
אני מדגיש שב3g עובד לי האינטרנט כרגיל ורק בחיבור לסיפמי יש בעיה.

רפי12
05/07/11, 00:36
טוב אתם לא תאמינו...
סלקום חסמה את סיפמי (באופן לא חוקי).
לפי סיפמי, הם מטפלים בנושא מול משרד התקשורת.

AssafMoraz
05/07/11, 07:47
מאמינים! הנושא כבר ידוע לי מזה כשבוע וידוע לי שחברת Sipme פנו אל משרד התקשורת ואף הוציאו מכתב חריף לסלקום בנושא היות ומדובר בצעד בלתי חוקי מצד חברת סלקום.

נקווה לטוב! אני במקומך הייתי מתאגד עם חברה נוספים ומגיש תביעה כנגד סלקום על החסימה ועל כך שביזבזת כסף רב על שיחות שלא היית אמור כלל לבצע דרך סלקום.

רפי12
05/07/11, 11:48
אסף, שלחתי לך הודעה פרטית.

aviram
15/07/11, 18:50
אסף תוכל להסביר לי אולי מה ההבדל בין Groundwire לAcrobits softphone ? כי אני שוקל לעבור לGroundwire מאחר והם יתנו לי לשלוח סמס דרך התוכנה כי אני לקחתי את העצה שלך ועברתי לחבילת גלישה בלבד.. כך שאין לי סמסים או דקות שיחה בחבילה יותר

חוץ מזה אשמח ללינק לאיכון אפליקציית Groundwire בהנחה וההמלצה שלך תהיה באמת לעבור אליה

lanton
16/07/11, 10:08
לפי מה שאני יודע שצי התוכנות הן פחות אות יותר אותו דבר
אם את רוצה SMS תוריד את text2me (גם המלצה של אסף :-)) והיא תתן לך לשלוח SMS חינם דרך האינטרנט ללא עלות לך ובעלות הודעה רגילה למי שמחזיר לך הודעה

AssafMoraz
16/07/11, 12:16
מאז שנכתבה הכתבה באמת שחלו שינויים רבים והיום באמת שאפשר לשלוח SMS חינם ובזה LANTON צודק! יש את Text2Me ובאמצעותה אפשר לשלוח הודעות SMS בחינם לגמרי. נכון, זה לא מגיע מהמספר שלך ואולי זה קצת מוגבל בתוים אבל בכל זאת זה אפשרי וחוסך המון כסף בעיקר לאנשים בלי חבילות. לכל השאר יש את BiteSMS בשילוב עם TextFreak ועוד כל מיני כהנה וכהנה קומבינות שונות ומשונות וחבל שלא כולם עושים אותו הדבר כי אז החיים של כולנו היו הרבה יותר קלים. לך תשכנע אנשים חחח

עכשיו לשאלתך אבירם - ה- GROUNDWIRE היא אפליקציה טובה יותר מ- SoftPhone אך בשל מגעי הקרובים עם המפתחים אני יכול לבשר לך שצפויה להשתחרר ממש בקרוב גרסה חדשה של SoftPhone שתאפשר לך לשלוח הודעות SMS גם בשירות של SIPME.

לאחרונה ולאחר פעילות עם חברת סיפמי וחברת אקרוביטס בעיקר עקב נדנודים שלי (אני מודה) שני החברות הצליחו לבצע אינטגרציה וכעת ניתן להגדיר את SIPME באופן מובנה בשני האפליקציות: SotPhone ו- GroundWire אך עדיין ישנה בעיה עם קבלת שיחות, בעיה שמשום מה נגרמת בצורה קיצונית ב- GroundWire ואילו ב- SoftPhone אפשר לקבל שיחות רק על WiFi שגם זה נחמד אך לא מספיק.

שוב, אני ממליץ על SoftPhone כי היא קצת יותר פשוטה ופחות מסובכת אך עדיין יש שם המון הגדרות אך היא זולה יותר ועובדת (לי באופן אישי) הרבה יותר טוב מ- GroundWire ובעיקר כי היא מצליחה לקבל שיחות נכנסות באמצעות PUSH אך רק על גבי רשת ה- WiFi לבינתיים. אני מניח שזה יתוקן בגרסה הבאה.

aviram
17/07/11, 14:25
מאז שנכתבה הכתבה באמת שחלו שינויים רבים והיום באמת שאפשר לשלוח SMS חינם ובזה LANTON צודק! יש את Text2Me ובאמצעותה אפשר לשלוח הודעות SMS בחינם לגמרי. נכון, זה לא מגיע מהמספר שלך ואולי זה קצת מוגבל בתוים אבל בכל זאת זה אפשרי וחוסך המון כסף בעיקר לאנשים בלי חבילות. לכל השאר יש את BiteSMS בשילוב עם TextFreak ועוד כל מיני כהנה וכהנה קומבינות שונות ומשונות וחבל שלא כולם עושים אותו הדבר כי אז החיים של כולנו היו הרבה יותר קלים. לך תשכנע אנשים חחח

עכשיו לשאלתך אבירם - ה- GROUNDWIRE היא אפליקציה טובה יותר מ- SoftPhone אך בשל מגעי הקרובים עם המפתחים אני יכול לבשר לך שצפויה להשתחרר ממש בקרוב גרסה חדשה של SoftPhone שתאפשר לך לשלוח הודעות SMS גם בשירות של SIPME.

לאחרונה ולאחר פעילות עם חברת סיפמי וחברת אקרוביטס בעיקר עקב נדנודים שלי (אני מודה) שני החברות הצליחו לבצע אינטגרציה וכעת ניתן להגדיר את SIPME באופן מובנה בשני האפליקציות: SotPhone ו- GroundWire אך עדיין ישנה בעיה עם קבלת שיחות, בעיה שמשום מה נגרמת בצורה קיצונית ב- GroundWire ואילו ב- SoftPhone אפשר לקבל שיחות רק על WiFi שגם זה נחמד אך לא מספיק.

שוב, אני ממליץ על SoftPhone כי היא קצת יותר פשוטה ופחות מסובכת אך עדיין יש שם המון הגדרות אך היא זולה יותר ועובדת (לי באופן אישי) הרבה יותר טוב מ- GroundWire ובעיקר כי היא מצליחה לקבל שיחות נכנסות באמצעות PUSH אך רק על גבי רשת ה- WiFi לבינתיים. אני מניח שזה יתוקן בגרסה הבאה.

תודה על התשובה המהירה.. ידוע לך עד כמה קרוב ? לרכוש חבילת סמסים בינתיים דרך פלאפון ? אגב text2me ממש איטית לי מה גם שכמו שציינת היא שולחת ממספר אחר ולא משלי

אגב למישהו חש מושג איך מבטלים פרסומות admob מאפליקציות או בכללי מהאייפון ?

aviram
17/07/11, 14:26
אגב ברור שאני פרוץ עם ידע בopenssh

AssafMoraz
17/07/11, 21:01
תודה על התשובה המהירה.. ידוע לך עד כמה קרוב ? לרכוש חבילת סמסים בינתיים דרך פלאפון ? אגב text2me ממש איטית לי מה גם שכמו שציינת היא שולחת ממספר אחר ולא משלי

אגב למישהו חש מושג איך מבטלים פרסומות admob מאפליקציות או בכללי מהאייפון ?

אין לי ממש מושג אבל זה בטח יקרה עוד החודש אם לא בחודש הבא. אני יודע שעובדים על זה. לגבי text2me אז היא איטית והמספר הוא מספר אחר אבל בכל זאת זה בחינם ומה לא עושים בשביל לבצע פעולות בחינם? נכון, זה לרוב מגיע על חשבון נוחות המשתמש אבל זו גם אופציה.

רפי12
16/08/11, 20:21
מה קורה עם החסימה של סלקום ??
זה כבר נהיה ממש לא בסדר..
וסיפמי לא עונים במייל...
אסף, תציל אותנו (או אותי).
):

AssafMoraz
18/08/11, 17:38
מצטער, אין לי דרך להציל אתכם\אותך למרות שדאגתי להעלות את הכתבה לארבעה אתרים שונים. לדעתי הפיתרון הכי טוב זה לעוף מהחברה הזו לטובת חברת פלאפון (זה מה שאני עשיתי) ולקבל איכות אינטרנט שלא הכרת וחווית גלישה מדהימה + איכות שיחה סוף הדרך בשיחות בוייבר, סקייפ, סיפמי וכו'.

היום זה כבר ממש לא בעיה לעבור חברה בעיקר בגלל חוק ניתוק זיקה וביטול הקנסות יציאה.

lanton
18/08/11, 17:48
אסף אתה עושה שיחות בוייבר?
איך האיכות שלהם? כי פעם אחרונה שאני ניסיתי אותם (ואני בפלאפון) האיכות לא היתה משהו בכלל! היה לוקח לשיחה הרבה זמן להתחבר וגם אחרי זה השמע לא היה משהו

AssafMoraz
18/08/11, 18:12
אסף אתה עושה שיחות בוייבר?
איך האיכות שלהם? כי פעם אחרונה שאני ניסיתי אותם (ואני בפלאפון) האיכות לא היתה משהו בכלל! היה לוקח לשיחה הרבה זמן להתחבר וגם אחרי זה השמע לא היה משהו

כן, אני עושה שיחות בוייבר די הרבה. למעשה, חברה שלי גם כן עם אייפון 4 ושנינו בפלאפון ואני מצליח תמיד לתקשר איתה באיכות סבבה לגמרי על ה- 3g. לפעמים יש ניתוק פה ושם אבל זה בקטנה וזה חינם אז חפיף אבל נדיר שאנחנו לא מצליחים לשמוע.

לגבי התחברות אז כן, לפעמים יש בעיות אבל לרוב זה בסדר ואם זה מתנתק ישר על ההתחלה אז בפעם השנייה זה תופס סבבה. למעשה, אני נוסע הרבה מחוץ לעיר ויצא לי כבר לקיים שיחה של חצי שעה בוייבר לא פעם ולא פעמיים כשרוב הזמן האיכות סבבה דרך דיבורית bluetooth ורק פעם אחת או פעמיים נכנסתי לאדום לכמה שניות. רוב הזמן זה היה על ירוק ולעיתים צהוב אבל בסלקום הייתי רק יכול לחלום לעשות דבר כזה חחח

הדבר שהכי מרגיז אותי זה שאצלנו לא כמו באנדרואיד, כאשר נכנסת שיחה סלולרית זה גונב אותך מהשיחה האינטרנטית וזה מרגיז מאוד. לעומת זאת, שיחת פייסטיים מחזיקה מעמד סבבה וכל שיחה אחרת נכנסת לממתינה.

terminator
18/08/11, 18:38
כי שיחת פייס טיים נחשבת שיחה סלולרית נטו ואילו השאר שיחות אינטרנט בלבד!!

lanton
18/08/11, 18:39
בהחלט באסה

מתי יגיע היום שבו יהיה חייגן VOIP מובנה באייפון :-)

תגיד אני יודע שזה לא הכי קשור אבל אתה מכיר תוסף/טוויק/אפליקציה או כל דבר אחר שאפשר לי תצוגת מעודפים עם תמונות כמו שיש באקרוביט אבל שהיא תחליף את אצפליקציית הטלפון כי מצאתי אפליקציות כאלה אבל כשאני מחייג ממנה היא שולחת את לחייגן הרגיל של האייפון וכשהשיחה נגמרת אני שם ואני חזרה באפליקציה ולכן אני מחפש משהו שממש יחליף/יעקוף את החייגן המקורי קצת כמו ש BiteSMS עושה עם ממשק ההודעות

מקווה שתוכל לעזור לי ואם לא אז לא נורא
בכל אופן תודה

רפי12
21/08/11, 16:48
אני בסלקום בגלל סיבה מסויימת (חיובית) ולכן לא אוכל לעזוב (או לפחות ממש לא ישתלם לי).
נראה לי חוצפה מבחינת סלקום, במיוחד שהם טענו בזמנו שזו ?תקלה?.
כמה זמן תקלה??
ופעם בתמיכה של סיפמי היו עונים מהר, אני לא יודע מה קרה להם...

AssafMoraz
24/08/11, 19:07
צר לי על התגובה המאוחרת, משום מה הודעות מאייפונס מגיעות לי ל- "זבל" ואני לא מצליח להיפתר מזה. בכל אופן, אני מסכים איתך שהמצב הזה מרגיז אבל זה מה יש לבינתיים עד שמישהו יחליט לתבוע ואז אולי הם יתחילו לחשוב פעמיים לפני שהם עושים דברים כאלו. אולי שווה לארגן תביעה ייצוגית בנושא.

AssafMoraz
24/08/11, 19:15
כי שיחת פייס טיים נחשבת שיחה סלולרית נטו ואילו השאר שיחות אינטרנט בלבד!!

נכון אבל זו החוצפה הכי גדולה מצד אפל. הרי שנינו יודעים טוב מאוד שזו שיחת אינטרנט לכל דבר ואפשר לבצע אותה גם על מצב טיסה...

בכל אופן, לדעתי אפל היו צריכים להתחשב בשאר תוכנות ה- voip ולאפשר למפתחים לתת קדימות לאפליקציות שלהם מול שיחות ה- gsm. זה פשוט לא נשמע הגיוני שאם אני מדבר עם מישהו בסקייפ, בוויבר, בסיפמי או בכל תוכנת voip אחרת אז ברגע שתיכנס לי שיחת gsm היא תמשוך אותי אוטומטית בלי התראה מוקדמת אפילו, אל תוך האפליקציה המובנית של הטלפון ותשים פס אחד גדול על השיחה השנייה שניהלתי כאילו שהיא כלל לא הייתה חשובה. בקטע הזה אני כל כך מקנא במכשירים אחרים כמו הסימביאן והאנדרואיד ששם דאגו לתת לזה אינטגרציה מלאה ועדיפות מוחלטת.

פשוט חבל שחברה כמו אפל דאגה טוב מאוד לשירות שיחות ה- voip הכל כך מוצלח שלה ושמה פס על שאר האפליקציות שמתיימרות לעשות כמעט אותו הדבר. זה מרגיז.

buli_g23
27/08/11, 06:14
איך זה שירות יותר טוב מספיקו??...בספיקו אני עונה לשיחה דרך acrobits או Bria ומקבל זמן אויר חזרה על כל דקה נכנסת לשימוש עבור שיחות יוצאות...לדוגמא עכשיו יש לרשותי 37 דק? שיחה לישראל לנייח או 13 דק? שיחה לנייד...וזה לא עלה לי כלום...

AssafMoraz
27/08/11, 10:07
איך זה שירות יותר טוב מספיקו??...בספיקו אני עונה לשיחה דרך acrobits או bria ומקבל זמן אויר חזרה על כל דקה נכנסת לשימוש עבור שיחות יוצאות...לדוגמא עכשיו יש לרשותי 37 דק? שיחה לישראל לנייח או 13 דק? שיחה לנייד...וזה לא עלה לי כלום...

אתה בוודאי מבין שיש כאן עוד כמה מרכיבים שחשובים מאוד לחלקנו?

אני אחלק את תשובתי לסעיפים:

1. בסיפמי איכות השיחה הרבה יותר טובה וזה בדוק.
2. בסיפמי כאשר אתה מחייג מספר הטלפון האמיתי שלך מוצג (המספר הסלולרי) כך שאתה מתקשר לאנשים הם יודעים בדיוק מי מתקשר אליהם.
3. יש אפשרות לשלוח הודעות sms באמצעות sipme גם מאקרוביטס וגם מהאפליקציה המובנית וההודעות יגיעו מהמספר שלך האמיתי ככה שאנשים ידעו ממי הם קיבלו אותם.

יש עוד המון יתרונות אבל אני מסכים ששיטת התגמול של ספיקו היא טובה ובכל זאת פעם ניסיתי את זה ובחרתי להשתמש בסיפמי ומאז נגמרו צרותיי. אני משלם כ- 25 שקל לחודש וזהו.

רפי12
06/09/11, 17:22
לא לכולם יש עצבים להתעסק בתגמולים של ספיקו. זה יכול להיות ברקע, אבל כשאני רוצה להוציא שיחה בסיפמי- אני יודע שזה אפשרי ולא צריך לחכות שיתקשרו אליי כדי שאוכל לדבר.

AssafMoraz
06/09/11, 17:53
לא לכולם יש עצבים להתעסק בתגמולים של ספיקו. זה יכול להיות ברקע, אבל כשאני רוצה להוציא שיחה בסיפמי- אני יודע שזה אפשרי ולא צריך לחכות שיתקשרו אליי כדי שאוכל לדבר.

אתה צודק. זו הסיבה העיקרית שבגללה אני עובד עם סיפמי והסיבה השנייה היא שאיכות השיחה שלהם ירודה יותר משל סיפמי ואם נדבר על הסיבה השלישית אז המספר המוצג אצל הנמען הוא לא המספר האמיתי שלנו.

בכל אופן, אני מאמין שכאשר תיכנס לארץ רשת הדור הרביעי ואולי באייפון 5\6 הרשת תיתמך באופן מלא אז נוכל סוף כל סוף להנות מאיכות שיחה אינטרנטית ללא פשרות באופן שוטף, בכל מקום ובכל שעה.

moshelog
06/09/11, 21:36
קראתי התרשמתי , אבל אני עדיין לא מבין האם זה מתאים לי (האם אני יכול לחסוך מזה משהו) .
לכן אני אתייעץ אתכם לפני שאני אעשה איזשהו שינוי .
כיום אני לא נמצא על שום חבילה אני משלם אם אני לא טועה 35 אגורות לדקת שיחה (אורנג')
אני מגיע ל110 שח בממוצע .
לאחרונה קניתי אייפון 4 יד 2 ואני מעוניין בחבילת גלישה (בכדי להשתמש בvoip וייבר וכו )
השאלה האם אני יכול לשמור על אותו רמת הוצאה 100-120 ש"ח אם אני מוסיף חבילת גלישה ומתחיל להשתמש בsipme
ואיזה חבילת גלישה יכולה להתאים לי ? (לא גולש הרבה , יותר לvoip מקסימום 300 דקות בחודש)
אפשר לקחת בחשבון שאני יכול לעבור לאיזה ספק שאני רוצה אני לא מחויב לאורנג
תודה
אגב אחלה כתבה
משה

AssafMoraz
06/09/11, 22:34
הבעיה הכי רצינית שלך היא שאתה נמצא ברשת אורנג' ומהירות הגלישה ברשת אורנג' לא תמיד תיתן לך מענה מספיק הולם על מנת להשתמש בשירות של סיפמי. המצב בארץ הוא לא הכי טוב והחברה היחידה שמספקת אינטרנט במהירות גבוהה והכי חשוב יציבה היא רשת פלאפון שהיא היחידה אגב שמספקת את השירות על רשת דור השלישי בלבד ויש לה את הפריסה הכי טובה בארץ.

באורנג' יקרה לך לא פעם ולא פעמיים שתיכנס לרשת הדור השני במקום שאין בו כיסוי ובמקרה כזה הלך על שיחת הוויבר שלך או הסיפמי. אני ממליץ בחום שבמקום לאכול מרורים כמו שאני אכלתי תשאר היכן שאתה או שתעבור לרשת פלאפון ואז תוכל להרגיש בהבדל.

moshelog
06/09/11, 22:49
אוקי עכשיו לגבי חבילת גלישה
פלאפון מציעים
גלישה במהירות של עד 2 מגה, בנפח של עד 2 ג'יגה
30 ש"ח לחודש
נשמע קצת טוב מידי , אין איזה קאטצ פה ?

להישאר איפה שאני היום , לא נראה שזה יקרה כי חבילת הדאטא של אורנג מאוד יקרה .
אז ככל הנראה מחר אני עובד לרשת פלאפון

אגב המעבר אמור להיות בחינם ? הם אמורים ליצור לי מיקרו סים עם אותו מספר שברשותי היום בחינם ?

AssafMoraz
06/09/11, 22:52
לדעתי הקטצ היחיד כאן הוא שמהירות האינטרנט נמוכה ביחס למה שפלאפון מסוגלת לספק. אני היום מנוי בפלאפון על חבילת גלישה של 119 ש"ח בנפח 10 ג'יגה ואני באמת צורך קרוב לקיבולת הזו אבל לקחתי את החבילה במהירות הכי גבוהה שהם יכולים לספק לי.

צריך לבדוק איך כל העסק עובד עם סיפמי במהירות הזו וצריך גם לבדוק מהי מהירות ה- upload שתקבל והאם גם היא תיהיה מוגבלת.

moshelog
06/09/11, 22:54
לבדוק לא תהיה הבעיה היות וסימפי מציע לך לטעון ב10 שח ולנסות את השירות
תודה רבה לך .
אגב ידוע לך חוץ מה30 שח בפלאפון האם אני אמור לשלם עוד סכום קבוע עבור השירות שאני אצלהם ?

AssafMoraz
06/09/11, 23:04
לבדוק לא תהיה הבעיה היות וסימפי מציע לך לטעון ב10 שח ולנסות את השירות
תודה רבה לך .
אגב ידוע לך חוץ מה30 שח בפלאפון האם אני אמור לשלם עוד סכום קבוע עבור השירות שאני אצלהם ?

נכון, לבדוק זה תמיד אפשרי ומקסימום יש לך 10 ש"ח שמורים במערכת לצורך ביצוע שיחות מתי שתרצה ומאיפה שתרצה (במידת האפשר). לגבי החבילות של פלאפון אז אני לא ממש בעניינים היות וכאשר השגתי את החבילה שרציתי ואת הניוד מחברת סלקום אז הפסקתי להתעניין באופן עקבי.

רפי12
07/09/11, 23:13
סימפי לא חסום עכשיו אצלי. עד לפעם הבאה.

תגובה רשמית של חברת סיפמי: "לאחר בדיקה מול סלקום- ישנה בעיה בפיירוול של סלקום. סלקום תתקן את הבעיה תוך עד חודש".
אסף מה דעתך?

AssafMoraz
10/09/11, 21:22
סימפי לא חסום עכשיו אצלי. עד לפעם הבאה.

תגובה רשמית של חברת סיפמי: "לאחר בדיקה מול סלקום- ישנה בעיה בפיירוול של סלקום. סלקום תתקן את הבעיה תוך עד חודש".
אסף מה דעתך?

דעתי היא שהנושא לוקח יותר מדי זמן ואף אחד לא באמת עושה משהו עם זה. אני רואה שסלקום לא ממש מתרגשים מהרעש התקשורתי שעשיתי להם בכל האתרים הנוגעים לדבר ולדעתי עד שלא תקום כאן תביעה ייצוגית כנגד סלקום, הם ימשיכו לעשות מה שבא להם...

מזלי שאני כבר לא איתם :)

M7699052
14/09/11, 02:46
אני משתמש בזה וזה טוב ענק ומעולה
בהקשר להקלטת שיחה הקלטתי כבר כמה שיחות אין לי מושג איפה הם נמצאות מישהו אולי יודע מכיר?
תודה.

AssafMoraz
14/09/11, 06:27
אני משתמש בזה וזה טוב ענק ומעולה
בהקשר להקלטת שיחה הקלטתי כבר כמה שיחות אין לי מושג איפה הם נמצאות מישהו אולי יודע מכיר?
תודה.

אם אתה משתמש באקרוביטס סופטפון אז יש לך אפשרות לשלוח את ההקלטות למייל של עצמך או מייל אחר ישירות מהתוכנה. אם המכשיר שלך פרוץ תוכל למצוא את כל ההקלטות בתיקייה של האפליקציה תחת recordings.

roei24
14/10/11, 17:25
היי, 2 שאלות:
1. האם האפליקציה החינמית של sipme עובדת בצורה טובה מבחינת איכות שיחה?
2. טענתי 10 ש"ח דרך החשבון, ושמתי לב שפרטי האשראי שלי נשמרו במערכת שלהם. אני קצת חושש ומעדיף להקליד בכל טעינה את הפרטים מאשר שיהיו שמורים בחשבון, לא מצאתי אפשרות להסיר את פרטי האשראי, כיצד ניתן?

תודה

eliran2313
14/10/11, 17:36
סיקור מעולה !!
וזה נשמע ממש טוב השירות הזה.
אבל יש לי שאלה:
האם המחיר של 15 אגורות לדקה הוא בין לאומי?
אם אני גר בישראל ואני צריך לעשות שיחה לארצות הברית זה יעלה לי 15 אגורות לדקה?
אני ממש צריך תשובה (אני מחפש משהו שאני יכול לעשות ממנו שיחות זולות לחו"ל)

רפי12
16/10/11, 00:51
לכל העולם נתן להתקשר, לכל מדינה במחיר אחר.
לגבי ארה?ב- תלוי אם אתה מתקשר לנייד או לנייח.
לדעתי- בכל מקרה יצא לך יותר זול.
רוצה לדעת בוודאות? לך לאתר sipme- אתר ישראלי, ויש לך שם אופציה של תעריפים לכל העולם. אני מהאייפון, אחרת הייתי בודק לך בעצמי.
לגבי הסרת פרטי כרטיס האשראי, אני יכול להגיד לך שזה די בטוח ואין לך ממה לחשוש. אם בכל זאת אתה רוצה, בחשבון שלך באתר תלך לאמצעי תשלום, ויש לך שם אפשרות של הסרת אמצעי התשלום (אני כמעט בטוח). אל עדיין אין- אפשר לדבר איתם בטלפון, יש להם שירות לקוחות ישראלי.

roei24
16/10/11, 02:24
לכל העולם נתן להתקשר, לכל מדינה במחיר אחר.

לגבי הסרת פרטי כרטיס האשראי, אני יכול להגיד לך שזה די בטוח ואין לך ממה לחשוש. אם בכל זאת אתה רוצה, בחשבון שלך באתר תלך לאמצעי תשלום, ויש לך שם אפשרות של הסרת אמצעי התשלום (אני כמעט בטוח). אל עדיין אין- אפשר לדבר איתם בטלפון, יש להם שירות לקוחות ישראלי.

רק להבהיר, אני לא חושש משימוש לרעה של החברה בפרטים.
אני חושש שמישהו יפרוץ לי לחשבון (בסה"כ צריך שם משתמש וסיסמא) ואז הוא יוכל לבצע הטענות כמה שירצה (נכון שזה לא עוזר לו יותר מדי, אבל עדיין...)
האמת שזה די תמוה שהם שומרים אשראי אצלהם במערכת,
עוד לא נתקלתי באף מערכת ששומרת אצלה את האשראי. תמיד הייתי צריך להקליד את המספר מחדש,
זה גם הכי בטוח.

בכל אופן, לא מצאתי אופצייה להסרת הפרטים דרך ההגדרות שלהם,
מה שאומר שכל פעם שאני מטעין סכום מסויים, אני צריך לפנות לשירות לקוחות בשביל לבצע הסרה מחדש. לא פרקטי...

רפי12
16/10/11, 22:55
האמת שזה די תמוה שהם שומרים אשראי אצלהם במערכת,
עוד לא נתקלתי באף מערכת ששומרת אצלה את האשראי. תמיד הייתי צריך להקליד את המספר מחדש,
זה גם הכי בטוח.

PAYPAL ?

AssafMoraz
17/10/11, 20:00
הכרטיס נשמר במערכת שלהם על מנת שתוכל להטעין את החשבון שלך בקלות ובנוחות בפעם הבאה שתבקר באתר מבלי להקליד את הפרטים מחדש. סיבה נוספת שהוא נשאר במערכת היא שישנה אופציה לטעון את החשבון בסכום נוסף בצורה אוטומטית כל פעם שנגמר לך שם הקרדיט ולכן הכרטיס חייב להיות מוטמע במערכת.

רפי צדק באומרו שגם PAYPAL הענקית משאירה את הפרטים בחשבון. אין מה לפחד מזה כי הדבר שווה ערך לכך שתזין את הפרטים פעם אחת או שהם יישארו מוטמעים בחשבון. יש ביטוח...

cRaZyBoY84
25/10/11, 09:37
הודעה מsipme:
שלום רב,
חברת סלקום הודיעה אתמול ה 24-10-11 כי הוסרה חסימת לקוחות סיפמי על גבי רשת הסלולאר שלה.
בברכה.

edennn10
25/10/11, 11:32
יש לי שאלה בקשר לSIPME, ברגע שאני טוען 10ש"ח בכרדיט לסיפמי מה אני מקבל ומה ההגבלה?
עד עכשיו לפי מה שהבנתי יש לי תתוכנה ACROBITS SOFTPHONE לצורך העיניין ואני מחובר על חבילת הגלישה 3G או WIFI וזהו ומחייג כמו VIBER אם אני לא טועה? אם אפשר לדעת את ההבדלים ..
אם כן איך סיפמי גובה ממני אשמח לקבל יותר פרטים בבקשה?...
תודה

edennn10
25/10/11, 18:26
?מישהו

AssafMoraz
25/10/11, 19:38
ההבדל בין וויבר לסיפמי הוא שבוויבר נכון להיום אתה מחייג רק ללקוחות וויבר ואילו בסיפמי אתה יכול לחייג לכל מספר שאתה רוצה ולכן גם טענת את החשבון בעשרה שקלים. זה בדיוק היתרון של סיפמי בנושא הזה.

אני באופן אישי נוהג לחייג בוויבר כאשר לצד השני יש את התוכנה וכאשר אני מחייג לאנשים שאין להם אנדרואיד, בלקברי, אייפון או שאין להם את וויבר על המכשיר אני מבצע את השיחה באמצעות סיפמי.

בעיקרון כל תוכנה שתתקין ושתעבוד עם סיפמי תחייב אותך בדיוק אותו הדבר היות והחיוב מבוצע בפועל דרך השרתים של סיפמי.

רפי12
27/10/11, 13:04
אסף (או מישהו),
אני מנסה להתקין את סיפמי (ואולי גם אקרוביטס) על האייפד, ולא מצליח.
יודעים אם זה אמור לעבוד גם שם?

AssafMoraz
27/10/11, 18:25
עד כמה שאני יודע זה אמור לעבוד על האייפד כמו גדול. בוא תסביר היכן אתה נתקע בדיוק...

רפי12
30/10/11, 00:31
עד כמה שאני יודע זה אמור לעבוד על האייפד כמו גדול. בוא תסביר היכן אתה נתקע בדיוק...

היוניק Id שלי לא נכון לדברי האייפד, אבל הוא נכון ב100%. אני ינסה לדבר איתם