מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איזה אייר מומלץ?

droripr
19/12/10, 07:54
מתלבט בין אייר 11 ל13?
צריך עזרה
השימוש במחשב יהחה לעבודות. מוזיקה אינטרנט וסרטים
מבחינת משקל יש הבדל?

איילפון
19/12/10, 09:02
אין הבדל קריטי במשקל. אם אתה מתכנן לראות סרטים אז הייתי ממליץ על ה 13 אינץ'. תסתכל על המפרט של שניהם ותבחר מה שהכי מתאים לדרישות שלך

Gad16V
19/12/10, 09:10
בדיוק הייתי לפני קנייה של אחד כזה. בסוף הלכתי על המקבוק פרו 15" :)
13" עדיף בכל מובן, הוא עדיין קטן ברמות בלתי נקלטות ויש לו גם חריץ להכנסת כרטיסי sd, משהו שאין ב11".

orbenari
19/12/10, 09:23
לדעתי ה13, ה11 הרגיש לי קצת מצועצע מדי ולא נוח לעבודה ממושכת.

droripr
19/12/10, 09:52
ההבדל במשקל הוא 250 גרם לא הרבה זיכרון 2gb זה יספיק?

Gad16V
19/12/10, 10:05
תלוי לאיזה שימוש. סה"כ המקבוק אייר הוא די צעצוע ובשימוש מאסיבי\עריכות למיניהן\כל שאר העבודות שמצדיקות שימוש במק הוא יקרטע.
היתרון שלו על שאר המקים הוא באמת הגודל וזיכרון הפלאש שמגיע כסטנדרט (מאוד מהיר ושומר על חיי הסוללה).

droripr
19/12/10, 10:33
השימוש הוא לאינטרנט מיילים הורדות וגם התקנת ווינדוס לוורד

Gad16V
19/12/10, 11:36
לאינטרנט ומיילים זה מספיק. למערכת ההפעלה חלונות אני לא יודע אבל אין סיבה להתקין.
יש מייקרוסופט וורד גם למקים..

droripr
19/12/10, 11:41
בלי עברית

GuySahaf
19/12/10, 11:45
בערך בלי עברית.
אני מצליח לבצע את רוב הפעולות שאני צריך על Office '11 למק.

droripr
19/12/10, 11:58
כולל כתיבה בעברית**********
איזה זיכרון מומלץ? 2 יספיק?

liviur
19/12/10, 20:58
אפשר לשדרג ram ל4 גיגה בכל הדגמים
700 ש"ח בארץ ו100 דולר בארה"ב.

בקשר לזה שהוא "צעצוע" או "חלש" זה דיי קשקוש , הssd שלו מהיר בערך בבין פי 2 ל3 מכל דיסק קשיח של מקבוק פרו רגיל והכרטיס מסך שלו מקביל לדור הקודם של הפרו.
אז במעבד הוא חלש , אבל מה שמהווה את הצוואר בקבוק ברוב הדברים בימינו הוא הio והכרטיס מסך - ששניהם פה מעולים.
אם תקודד וידאו או תפעיל matlab מטורף - מוסכם , אולי הוא יקרטע , אבל בכל מצב אחר - לא ממש.

אני החלפתי black book 2.2. באייר , האייר מריץ הכל יותר מהר ועושה לפעמים גם סאלטות מעל פרו 13 דור ראשון בגלל הדיסק הקשיח.

לגבי הגודל - עניין של נוחות , מה שצריך לזכור זה שאולי בדגם ה11 המסך הוא 11.6" אבל היחס שלו הוא 16x9 כלומר רחב יותר והרוחב של המחשב הוא 11.8" מה שמביא את המחשב למצב שיש בו מקלדת מלאה.

לי לפחות בכל מצב שהמסך והמקלדת לא מספיקים - יש מסך ומקלדת ביתיים.
את הנוחות אני מרוויח מזה שהוא שוקל קילו והוא יותר קטן מדפדפת ממוצעת.

ללא ספק הלפטופ הטוב ביותר שהיה לי עד היום (בעיקר בגלל הssd והכרטיס מסך שmake all the difference)

ליביו

droripr
19/12/10, 21:13
אז לך יש את ה128 ה11.6 אם 2 גיגה זיכרון?
והוא מספיק?
ווינדוס הוא יריץ?

liviur
20/12/10, 00:41
לשימושים שלך (והרבה מאוד מעבר) הוא מספיק.
אני משתמש בו היטב (כולל xcode , משחקים בsteam) והוא מצויין.
אני מתבאס שלא ידעתי שאפשר לשדרג ל4 גיגה זיכרון - (רק מתוך מחשבה עתידית כלשהיא , או כדי להשאיר את האופציה של להריץ windows בתוך vmware ולא רק בתור bootcamp).

אל תתן למספרים יבשים שמבוססים אך ורק על עוצמת מעבד (שמשנה בדיוק כלום) לבלבל אותך.
רוב האיטיות במחשבים זה הדיסק הקשיח.
אני מוכן לשים את האייר שלי מכיבוי לעבודה מול כל פרו שהוא לא ssd (כולל ה17 היקר ביותר) ותראה איך האייר - אפילו הבסיסי ביותר עולה יותר מהר.
אז נכון - אפליקציות כבדות (על המעבד! , לא על הדיסק) ירוצו מהר יותר על מחשבים מלאים יותר ונכון חלקינו צריך את העוד גודל מסך / דיסק / כונן אופטי.

אני לא.
השאלה היא מה השימושים שלך.
אם הלפטופ הוא לשימוש מחוץ לבית לדברים שתיארת - אייר יהיה לך מצוין.

ליביו

Vatos-Locos
20/12/10, 00:57
ממליץ לך לנסות לעבוד עם המחשב בעצמך לפני הקניה, אני בטוח שלבחור שהגיב מעלי המחשב הזה מספיק, לי אישית הוא היה בלתי נסבל.
הכל עניין של צרכים ושימושים, אי אפשר להגיד על המוצרים האלה טוב או רע, אתה צריך לבחור את זה בעצמך.

kfirkb
20/12/10, 01:31
אני קניתי את האייר החדש ה 13 אינץ אבל לקחתי את המכשיר הכי משופר עם 4 ג'יגה זכרון, מעבד 2.13 ואחסון של 256gb.
אני מריץ עלין ווינדוס 7 64bit על פרללס והוא עובד חלק ומהיר אפילו יותר ממחשב נייד PC של HP שיש לי בבית, מדהים.
אני גם עובד עם פוטושופ CS5 באופן מושלם ובלי בעיות ואף צופה בסרטי Full HD באופן מושלם וחלק גם כשהמחשב מחובר בכבל HDMI למערכת קולנוע ומוציא גם סאוונד DTS ודולבי-דיגיטל באיכות מצויינת.

לצערי אין פתרון טוב לעברית, התקנתי את אופיס 2011 למק וגם iwork וזה לא נותן שום פתרון סביר, זו הסיבה שהתקנתי גם ווינדוס ולכן אם חשוב לך אופיס עם תמיכה מלאה בעברית אז תקנה רק עם 4 ג'יגה זכרון, חשוב מאוד! אחרת אין מצב לווינדוס, זה בדוק.

לאישתי יש את המקבוק פרו החדש עם 2 ג'יגה זכרון והתקנה של ווינדוס עם פרללס תקע את המחשב כמעט לחלוטין אז ויתרנו.
בנוסף המחשב שלי הרבה יותר מהיר והרבה יותר יציב מהפרו.

היום ידוע שלא משנה איזה מעבד יש לך או כמה המחשב חזק, אם ה HD שלו מכני אז הוא מהווה את צוואר הבקבוק המשמעותי ביותר.
ה HD של האייר הוא פלאש וזה נותן את רוב ההבדל, עכשיו אחרי שיש לי אותו אני מבין עד כמה זה משמעותי ואם אצטרך לבחור בין מעבד i5 עם HD מכני לבין מעבד C2D עם HD פלאש אני בוחר בפלאש בלי למצמץ!
לגבי כוננן אופטי אז ממש אין צורך, טכנולוגיה מיותרת שבקרוב אני מאמין תעלם מהעולם.

מחשב מדהים ומהיר בטירוף עם סוללה חזקה מספיק, גם בלי קשר לזה שהוא דק וקל הייתי מעדיף אותו על הפרו מבחינת ביצועים.

מומלץ בחום.

liviur
20/12/10, 08:02
כמו שמנסים להסביר לך - מספיק מבחינת חוזק ומהירות - הוא מספיק.
לגבי הform factor - אין ספק שזה תלוי מה מתאים לך.
אני חיפשתי ultra portable חזק מתוך נקודת פתיחה שפרו 13" גדול וכבד לי.

אחי גם הזמין אייר 13 הכי משופר.

ליביו

droripr
20/12/10, 08:15
האייר הכי משופר הוא מעבר לתקציב שלי אבל אני מבין מכולכם שעדיף להשקיע את ה500 שקל וללכת על 4gb זיכרון מתוך ראייה לעתיד
איך הווינדוס עובד עם מעבד 1.4? יסחוב?

deanmek
20/12/10, 09:28
ללא ספק הייתי הולך על אייר 13" אם ההבדל הוא לא במשקל אז לפחות שיהיה לך מסך נורמלי לעבוד עליו כי 11" זה צעצוע.

מצטרף להערה שזה ממש לא הכרחי להתקין ווינדוס בשביל וורד.
אני עובד עם office 11 to mac והיא(תוכנה :) ) נותנת תמורה מלאה לא נתקלתי בבעיות כלשהן, ואתה יודע אין צורך להאמין לכל מה שאתה קורא בפורומים, תתנסה ותבין יותר טוב.

droripr
20/12/10, 09:33
החשוב הוא שיהיה עברית
ואין נכון?
אתה עובד עם האייר 13?

kfirkb
20/12/10, 12:53
אין עברית טובה באופיס2011 למק.
אני עובד עם המחשב באיימייל, יומן פגישות, אנשי קשר, אקסל, וורד, מצגות של פאוורפוינט ועם האופיס 2011 של המק היו לי המון באגים בעברית. ניסתי כשבועיים לתת מאנס אבל זה פשוט בלתי נסבל.

חשוב שתדע את זה לפני הקנייה כדי שאם זה חשוב לך אל תוותר על ה 4 גיבה זכרון בשום אופן.

droripr
20/12/10, 13:05
ההפרש בין ה13 ל11 עם ה4 הןא 600 שקל
השאלה מה כדאי
כםיר איפה אתה קמית את שלך אם מותר לשאול?

kfirkb
20/12/10, 16:07
לי אישית 11 אינץ קטן מידי, אני עובד עם המחשב המון ובלתי נסבל המסך הקטן הזה.
אבל מצד שני אם אתה רוצה גם ווינדוס אתה חייב 4 גיגה זכרון כך שאם התקציב שלך מוגבל אתה חייב להחליט, או מקבוק אייר עם 11 אינץ או מקבוק פרו 13 אינץ או שתעלה את התקציב ותיקח אייר עם 13 אינץ.

קניתי בארה"ב.

droripr
20/12/10, 16:19
ההבדל בין המסכים משמעותי?
המעבד של ב11 מספיק חזק לווינדוס?
מבחינת משקל ההבדל ביניהם משמעןתי?

droripr
20/12/10, 16:31
גיך מתקינים את הטוינדוס באייר הרי את כונן אופטי?

liviur
20/12/10, 16:49
המעבד לא פונקציה של וינדווס - גם מעבדי אטום שהם פחות מחצי מהכח עיבוד של ה1.4 הזה מריצים win מעולה.
4 גיגה חשוב בעיקר לעבודה בvmware.

ההבדל בין ה11 ל13 גדול במסך - לא במקלדת.

מבחינת משקל ההבדל הוא כ200 גרם (חמישית ממשקל המחשב)

מתקינים windows בעזרת כונן usb חיצוני או בשיתוף cd ממחשב אחר

droripr
20/12/10, 17:00
זאת אומרת שהמשקל הוא םונקציה משמעותית
והמסך באמת קטן משמעותית מה13?

liviur
20/12/10, 18:10
לי זה משמעותי.
למשהו אחר - כנראה שלא - ההפרש במשקל ביניהם הוא בערך אייפון וחצי לפרופורציות.

המסך קטן יותר , אבל הוא ביחס אחר - 16 על 9 במקום 16 על עשר - ככה שהוא בעיקר יותר נמוך וברוחב המסך קיצצו פחות.

ליביו

Vatos-Locos
20/12/10, 19:01
אני חושב שזאת הבעיה העיקרית שלי עם האייר 11, המסך גם קטן וגם נמוך מאוד, להתחשב בזה שבמק גם ככה התפריט התחתון גבוה משמעותית מבוינדוס ויש את התפריט העליון, זה משאיר לאפליקציות שטח עבודה אנכי קטן מאוד.

droripr
20/12/10, 19:09
אז לנסות ללכת על ה13 שהוא עדיין קל מאוד הא?
מישהו יכול להמליץ לי על חנות טובה בארץ?
דיברתי עם azone שהם סבבה מכירים עוד?

liviur
21/12/10, 11:07
תלך לidigital ותנסה את שניהם!

לא אני ולא אף אחד אחר פה יכול להגיד לך מה כדאי לך - כי זה אינדיווידואלי ולכן יש שוק לשני המחשבים.

droripr
21/12/10, 11:54
תודה
למישהו אגב פה יש אייפד? ניסה?

liviur
21/12/10, 15:35
יש וניסיתי.
מה הקשר של אייפד ללפטופ?
האייפד הוא מכשיר מאוד ממוקד.
לכתוב מיילים , לקרא אתרים , להשתמש באפליקציות שלו ולראות סרטים - הוא פשוט מדהים.

אבל כשזה מגיע לעריכת מסמכים לדוגמא - הוא לא ממש יכול לעשות את זה.

ליביו