מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Skyfire מגיע בקרוב לאייפד

natish
10/11/10, 12:13
‏Skyfire Labs שיחררו ציוץ קצר בטוויטר לפיו הדפדפן האלטרנטיבי יגיע בקרוב גם לאייפד.

‏http://img.skitch.com/20101110-f352pm6n6eyygrufbfyiafj8fn.medium.jpg

לפני מספר ימים קצרים הגיח לעולם האפסטור דפדפן ה- Skyfire. דפדפן המאפשר להציג סרטוני פלאש ישירות במכשיר האייפון באמצעות טכניקה מאוד יפה לפיה הדף שנטען עובר דרך שרתי החברה הממירים את סרטון הפלאש לסרטון HTML5 המוצג באופן ברור במכשיר האייפון או האייפוד טאץ'. בצורה זו ניתן לצפות ללא שום קושי בכל אתר ברשת ובסרטוני הפלאש הנמצאים בו למרות ההגבלה של אפל לטכנולוגיית הפלאש של אדובי על המכשירים הניידים שלה.

ההשקה של Skyfire הייתה מלווה בהרבה מאוד הייפ כאשר תוך שעות ספורות הדפדפן האלטרנטיבי הפך להיות אחד מהאפליקציות הנמכרות ביותר באפסטור והעומס על שרתי החברה גרמו לכך שהיא תסיר לפרק זמן קצר את האפליקציה מהחנות המקוונת וכעת היא הוחזרה ונמכרת באופן מבוקר.

http://img.skitch.com/20101110-mye85h1aff7nfhqu54j33meu2j.medium.jpg

היום שיחררה חברת Skyfire Labs הודעה דרך שירות הטוויטר לפיה הדפדפן המצליח יגיע בקרוב גם למכשירי האייפד והחברה מבקשת ממשתמשי האייפד המשתמשים באופן תדיר במכשיר לגלישה ברשת להתאזר בסבלנות. מעניין מאוד אם Skyfire לאייפד יביא עימו עוד פיצ'רים וינצל את המסך הגדול יותר או שמא יהיה מדובר בגרסה מוגדלת של הדפדפן בלבד.

ipxp
10/11/10, 17:22
ניסיתי את skyfire על האייפד.....זה פשוט לא זה. גרסה מותאמת לאייפד חובה.

ben_r
10/11/10, 18:12
עם איך שהוא שהוא נראה על האייפון אין למה לחכות

AssafMoraz
10/11/10, 20:57
לי כבר אין שום ציפיות מהאפליקציה הזו ואני כבר מבין שזה לא ממש באשמת המפתחים אלא באשמת החוקים הנוקשים של חברת אפל. אני מכיר את האפליקציה הזו מסביבות עבודה שונות כששם היא רצה במלוא הדרה ונותנת בראש לכל דפדפן קיים ומכל בחינה אפשרית.

כמו שאמרתי אין לי ציפיות מיוחדות אבל אולי אני טועה כי ל ipad יש כמה יתרונות ברורים מול האייפון\אייפוד והייתרון הבולט ביותר הוא גודל המסך. אם הם יתכננו את האפליקציה שלהם כמו שצריך יכול להיות שהם דווקא כן יצליחו להרים משהו טוב. מי יודע ? נחיה ונראה, רק הזמן יגיד...

kfiros
10/11/10, 21:26
אז מה נסגר עם האפליקציה הזאת?
ניתן לראות איתה סרטונים או לא?
אני מתכוון באתרים לצפייה ישירה וכדומה?

bar6020677
11/11/10, 11:36
אז מה נסגר עם האפליקציה הזאת?
ניתן לראות איתה סרטונים או לא?
אני מתכוון באתרים לצפייה ישירה וכדומה?

כן!!
זה היעוד של התוכנה...

ולפי דעתי הם יוסיפו עוד דברים חדשים לאיפד
כי לוקח יותר מידי זמן כדי להמיר את התוכנה לאיפד...

AssafMoraz
11/11/10, 12:16
התוכנה הנ"ל כל כך רחוקה מלהיות מושלמת וכמו שכבר אמרתי בתגובתי הקודמת זה ממש לא באשמת המפתחים אלא באשמת חברת אפל בלבד שלא נותנת את החופש למפתחים להכין תוכנה שיכולה לתת בראש לכל דפדפן אחר שמתיימר להציג פלאש והיו מספר ניסיונות בכל מיני דרכים להביא את הפלאש לאייפון ושום דרך לא הצליחה להגיע ליעד הזה בצורה חלקה ומלאה ב 100 אחוז.

באופן עקרוני הדפדפן אמור להציג סרטים בצפיה ישירה אבל בפועל הוא לא תומך בכל האתרים או אם נדייק במרבית האתרים.

shayyo
11/11/10, 12:37
על האייפד צריך פלאש נקודה!
האפל האלה כל כך דפוקים אי אפשר לגלוש בלי פלאש זה דבר צריך ללכת לפתוח בלפטופ

AssafMoraz
11/11/10, 13:44
אתה צודק בהחלט. על האייפד צריך את הפלאש יותר מבאייפון כי הוא כבר מתיימר להיות מעין מחשב נייד ולא סמארטפון סלולרי. כל הקטע של אי התאמה לפלאש מצד אפל זאת פשוט טיפשות.

ipxp
11/11/10, 13:53
אני באמת שלא מבין אותך אסף. לא באייפון 4 הסרט אומנם "קופץ" ולא ישר מובנה, אבל המטרה מושגת. אני יכול לראות את סרט הפלאש באיכות גבוהה ובלי לחכות יותר מדי זמן כדי שהוא יתחיל לנגן.
בעזרת skyfire - באייפון 4 שלי יש פלאש וזה הפתרון הכי טוב שמצאתי עד היום כולל כל פתרונות הפריצות.

באייפד כמו שאמרתי כשניסיתי זה היה דיי גרוע רק מאופן המתיחה וזה שהוא לא מנצל את כל המסך. אבל אין לי שום ספק שלאפליקציה הזאת יש פוטנציאל אדיר לאייפד כשהיא תהיה מוכנה.

מה כ"כ מפריע לך בskyfire שהוא לא "נותן בראש לכל שאר הדפדפנים"? כי לדעתי הוא כן.
סרטים זה מה שחסר לאנשים בפלאש על ios.

AssafMoraz
11/11/10, 14:23
אני אשיב על זה בקצרה + קישור שמצאתי באקראי:

http://www.movinsane.com/play13.php?vid=106734

נסה אותו במחשב ונסה אותו ב SKYFIRE ותגיד לי אם זה עובד אצלך כי אצלי זה עובד אך ורק במחשב ומסתבר שגם אצל אחרים. 90 אחוז מהאתרים שבדקתי פשוט לא עובדים איתו אז איזו מטרה מושגת פה בדיוק ?!?

נכון, עבדו לי כמה אתרים אבל אם אדרג את זה באחוזים אז יותר מ 50 אחוזים פשוט לא עובדים.

nati-va
11/11/10, 15:00
לכל אלו שחושבים שצריך להיות פלאש בכשירי ios- אני מציע שתשחקו בגלאקסי טאב, ותראו מה שפלאש עושה לחווית המשתמש..אם אתם רוצים מכשיר שמגיב אחרי 10 שניות שאתם לוחצים- סבבה..
הכי קל - לבוא בטענות, בלי להבין את הנושא!

AssafMoraz
11/11/10, 17:45
אז אם כך, מדוע html5 כן עובד על האייפון ? אם הוא באמת לא זולל משאבים (דבר שכבר הוכחתי שהוא לא נכון לפחות על pc) אז מדוע לא מכניסים אותו לכל אתר ואתר ?

אני חושב עדיין שמדובר על 2 טכנולוגיות מתחרות שמבצעות כמעט ב 100 אחוז את אותם הדברים ואם היו מתאימים את ה- ios לפלאש הכל היה עובד סבבה, מקסימום היו מכניסים אופציה לבטל את הפלאש למי שחפץ בכך בדיוק כמו שאפשר לבטל את ה- javascript באייפון למרות שמדובר על 2 דברים שונים בתכלית אבל זאת סתם דוגמא לאופציה שקיימת.

דרך אגב, אני עדיין טוען שגם html5 אינו מותאם לאייפון כמו שצריך ועובדה שבמכשירי 3g ו 2g הוא עובד על הפרצוף !!! המשתמש ipxp טוען שלא, בקרוב אני אבדוק אייפון 2g, בהזדמנות הראשונה שיצא לי וגם 3g שיושב אצלי בבית ומחכה לפריצת unlock ואדווח איך זה עובד שם, עד כמה שאני זוכר זה לא זז והסיבה היא בדיוק כמו בפלאש, זלילת משאבים ואם כבר הצעתי אז אני מבטיח לבדוק את זה היום על 3g ולדווח מה קורה וכמה זיכרון הוא זלל, הבדיקה תיערך על אייפון 3g שעבר restore ונפרץ ולא הותקן בו עדיין שום דבר כך שהוא נקי לגמרי.

ymeiner
11/11/10, 20:26
הורדתי את התוכנה והנה כמה מהרשמים שלי לגביה:

1. אני אוהב תוכנות פשוטות ויעילות. התוכנה אומנם לא משפרת במיוחד את חווית הגלישה אבל יש לה כמה תכונות מאוד יעילות שאכן נותנות לה את המקום שלה בין הדפדפנים האחרים ואני מאד מאמין שככל שיעבור הזמן נקבל דפדפן טוב שעובד עם פלאש.

2. הפלאש:

הטוב - יש סרטים מסויימים מאד שאפשר לראות דרך הדפדפן אותם לא יכולתי לראות לפני

הרע - הדפדפן לא מציג תכני פלאש אלא סרטי פלאש ולא כל הסרטים פועלים. את הבדיקה ערכתי על youtube, אחד מכל 5 סרטים עובד. מצד אחד, יש סרטי פלאש שעובדים אבל את YOUTUBE אפשר גם לראות באפליקציה של YOUTUBE.

הרע 2 - אם הם החליטו להשתמש באפשרות להציג סרטי פלאש, למה צריך ללחוץ על כפתור נפרד ולא פשוט להחליף את התוכן על דף האינטרנט באיזושהי תמונה של פלאש? למה להשאיר הERROR עדיין על המסך? הקוד של ההחלפה הוא 3 שורות ואם מוסיפים את הקוד של הלולאה, 5 שורות.

הרע 3 - גם אם עוברים למצב של מחשב רגיל, הדפדפן עדיין מזדהה בתור מובייל והבעיה העיקרית של אי הצגת הסרטים היא בצד של האתר שחוסם את המידע אם מדובר במכשיר מובייל.

3. החיפוש: אם תסתכלו בחלק התחתון של המסך תגלו כפתור שנראה מורכב משני ~ וכנראה שהכוונה היא - תכנים דומים ברשת.

הטוב - רעיון מעולה! מקצר את האפשרות לחפש תכנים דומים ובדפדפן למובייל זה פשוט מקצר את מספר הלחיצות.

הרע - החיפוש דל ולא מעלה מספיק תוצאות. גם רלוונטיות התוצאות לא משהו.

4. open link from clipboard? - בבדיקה של השוואה בין התוכנה לספארי העתקתי כתובת ואחרי ההעתקה נכנסתי לתוכנה. מייד הופיע השאלה הנ"ל וכשלחצתי כן קיבלתי את הדף המבוקש. אין רע, רק טוב.

5. facebook quickview - מישהו יכול להסביר לי מה זה?

6. זו כבר פעם שלישית (כי יש רק שלושה) שהבדיקה הראשונית שלי לגבי איך אתר עולה היא להיכנס לYNET. כידוע YNET, מדורת השבט, הוא אתר פשוט לא טוב. עד לפני כמה זמן הוא הותאם לIE בלבד, הוא מלא בתכני פלאש ושיטת העלאת המידע מכבידה כ"כ על הדפדפן שאם אין לך מחשב רגיל אתה צריך לחכות את הדקה עד שהדף עולה (ביזור זה דבר טוב עד שהוא הופך לפיזור). בשל איטיות העלאת האתר, ynet הוא פיתרון מצויין לבדיקת מהירות העלאה. הדף עלה, אחרי 7 הודעות ERROR. ספארי עדין הרבה יותר מהיר.

לסיכום, פוטנציאל נחמד, יש הרבה מקום לשיפור.

אסף, האמת היא שכבר שהזכרת את האפליקציה לפני כמה פוסטים, ידעתי שכך יהיה המצב. הכל פה הרי עניין של פרספקטיבה - יחסית לנוקיה, האפליקציה הזו היא פשוט חבל על הזמן, יחסית לאייפון, מדובר פה באפליקציה שמקבלת ממני 'כמעט טוב'.

ipxp
11/11/10, 20:45
ניסיתי את האתר שרשמת אסף. אכן לא עובד עם skyfire ועובד עם המחשב.

אבל ביום-יום שלי אני לא מגיע למצבים כאלה! אני לא נוהג לראות סרטים באורך מלא לצפייה ישירה על הטלפון הנייד שלי בגודל 3.5'' (כמובן שבאייפד זה כבר סיפור אחר). מה שעד עכשיו היה חסר לי בפלאש (וזה דיי סודר בלי skyfire):
youtube
vimeo
facebook (סרטים בפייס)
hot.reshet ואתרים ישראליים אחרים שמראים כל מיני סדרות...

את השלושה הראשונים html5 פתר בהצלחה מרובה. את האחרון skyfire פתר - וגם זה רק בגלל שהמדינה שלנו תמיד מאחור ואנחנו יכולים לחכות עד מחר שיעדכנו אתרים, שלא לדבר על ynet...

ואסף, לגבי הטענה שhtml5 ופלאש הם מתחרים שאף אחד לא באמת טוב הרבה מהשני - טעות.
קודם כל בhtml5 רק מוצגת התגית <video>. מה שמתחרה בפלאש שנמצא שם זה h.264.
אם אתה רוצה לראות כמה זה משמעותי על מכשירים ניידים - נסה את הגלאקסי טאב או כל אנדרואיד 2.2 עם פלאש ובלי פלאש. תראה בכמה ישתנו הביצועים ובכמה ישתנו חיי הסוללה של המכשיר.

AssafMoraz
14/11/10, 11:47
ניסיתי את האתר שרשמת אסף. אכן לא עובד עם skyfire ועובד עם המחשב.

אבל ביום-יום שלי אני לא מגיע למצבים כאלה! אני לא נוהג לראות סרטים באורך מלא לצפייה ישירה על הטלפון הנייד שלי בגודל 3.5'' (כמובן שבאייפד זה כבר סיפור אחר). מה שעד עכשיו היה חסר לי בפלאש (וזה דיי סודר בלי skyfire):
Youtube
vimeo
facebook (סרטים בפייס)
hot.reshet ואתרים ישראליים אחרים שמראים כל מיני סדרות...

את השלושה הראשונים html5 פתר בהצלחה מרובה. את האחרון skyfire פתר - וגם זה רק בגלל שהמדינה שלנו תמיד מאחור ואנחנו יכולים לחכות עד מחר שיעדכנו אתרים, שלא לדבר על ynet...

ואסף, לגבי הטענה שhtml5 ופלאש הם מתחרים שאף אחד לא באמת טוב הרבה מהשני - טעות.
קודם כל בhtml5 רק מוצגת התגית <video>. מה שמתחרה בפלאש שנמצא שם זה h.264.
אם אתה רוצה לראות כמה זה משמעותי על מכשירים ניידים - נסה את הגלאקסי טאב או כל אנדרואיד 2.2 עם פלאש ובלי פלאש. תראה בכמה ישתנו הביצועים ובכמה ישתנו חיי הסוללה של המכשיר.

אני לא יודע עד כמה כבד הפלאש במכשירים אחרים היות וכמו שהזכרתי קודם זה היה זז לא רע בכלל על nokia n95, כמובן שלא כמו במחשב אבל עדיין אם במכשיר כזה "ישן יחסית" ובעל ביצועים נחותים יחסית לאייפון 4\3gs זה פועל טוב אז תאמין לי שיכלו לבצע התאמה ל ios שהמכשירים המתקדמים כמו שהזכרתי כן יוכלו להריץ אותו בהצלחה אבל שוב, אפל זה הנושא הבעיתי כאן ולווא דווקא מפתחי האפליקציה.

אנחנו באמת נוכל להמשיך ולהתווכח על זה עד מחר וזה גם לא יעזור לנו לקבל את הפלאש מהר יותר למערכת הזאת ו\או אם בכלל.

לבינתיים כל מה שאני יכול להגיד זה שחבל שכך היות ופלאש אם מתמקדים באחוזים עדיין מחזיק במספר הגדול ביותר ברחבי האינטרנט. עוד לא ראיתי משחקים ב html5 או פירסומות ב html5 ואני לא יודע מה איתכם אבל אני דווקא די נהנה מהפירסומות ואני מאלו שיושבים ורואים ערוץ 10\ערוץ 2 ולא אוהבים להעביר את התחנה אלא לצפות בפירסומות או לעבור קצת פה לאתר לבינתיים, אולי זה רק אני חחחח :)