מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Skyfire יורד ופייפל מתעדכנת

natish
04/11/10, 08:13
‏דפדפן Skyfire מוסר מהאפסטור עקב קשיים טכניים ואפליקציית פייפל מתקנת באג אבטחה.

‏http://img.skitch.com/20101104-jqa8c4fy3uny7wwcdixkdfe6ux.jpg

פחות מ- 24 שעות אחרי שעלה לאפסטור, דפדפן ה- skyfire (http://www.iphones.co.il/forum/thread158903.html) שמאפשר לצפות בסרטוני פלאש ישירות על האייפון מוסר מהאפסטור. הסיבה לכך היא דווקא לא אפל עצמה אלא דווקא הביקוש האדיר שציבור משתמשי האפסטור גילה. לפי הודעה רשמית מצוות skyfire האפליקציה תוך 5 שעות הפכה להיות האפליקציה בראש טבלת ה- grossing של האפסטור, האפליקציה השלישית הנמכרת ביותר והגיעה לראש הטבלה של אפליקציות ה- utilities.

הביקוש העצום לאפליקציה הביא לקריסת השרתים של החברה שלאור זאת העמידה את האפליקציה שלה באפסטור למצב של Sold Out והביאה לכך שהאפליקציה תוסר מהאפסטור. מי מכם שלא הספיק לרכוש את האפליקציה יצטרך להמתין מספר ימים עד שהאפליקציה תשוב לאפסטור.

http://img.skitch.com/20101104-ekhwye2g1fk6j9f4qfxyn8u2wq.jpg

פייפל סוגרת פגם אבטחה באפליקציה
פייפל מיהרה לשחרר עדכון אבטחה לאפליקציית פייפל שלה אחרי שבאג אבטחה התגלה באפליקצייה הניידת של חברת הסליקה. הבאג שפורסם על ידי ה- WSJ היה חוסר ביכולת האפליקציה לוודא את אישור האבטחה (security certificate) של שרתי פייפל ובכך בעצם לאפשר לצד שלישי לקבל את המידע על חשבון המשתמש, במילים אחרות האקר היה יכול להכנס בין שרתי פייפל ולבין האפליקציה בעת שליחת הנתונים ולקבל את המידע על חשבון המשתמש.

לפי פייפל הבאג התגלה ביום שלישי והחברה מיהרה לשגר עדכון אבטחה ששוחרר כבר היום. לדברי החברה לא הוגשו תביעות בגין הונאה כתוצאה מהבאג ובמידה ויוגשו החברה תבדוק אותן ותכבד אותן באופן מלא. בכל אופן אם אתם משתמשי האפליקציה מהרו להוריד את העדכון.

http://img.skitch.com/20101104-jrf8hdqbdjsy195n8qyfg7ea3q.jpg

AssafMoraz
04/11/10, 12:02
כואב לי הלב על אילו ששילמו עליו כסף שהוא לא שווה בכלל. אני אגיד גם משהו אירוני אבל זה נראה, רק נראה כאילו שאפל אישרו אותו כי הוא פשוט לא עובד. הוא לא עושה את העבודה כמו שצריך ונראה שאפל בזמן האחרון מאשרת יותר מדי דברים שלא עובדים כמו שצריך, לא מתאים לחברה כמו אפל...

זה מזכיר לי את אפליקציית ה- VLC שעובדת לא רע למען האמת אבל גם לא חפויה מבאגים ותקיעות של סרטים בפורמט MKV וכדומה, אני בטוח שאפל יכלה לעצור את האפליקציה או להריץ מבחן ביצועים קטן לפני שהיא אישרה אותה בכלל.

ממש לא אופייני לחברה כמו אפל.

כל מה שאנחנו המשתמשים בסך הכל רוצים זה פשוט לקבל דפדפן שסוף כל סוף יציג תכני פלאש כמו במחשב האישי ואין שום סיבה שבעולם שדפדפן ה- SKYFIRE שאגב עובד טוב מאוד אפילו (מניסיון) על NOKIE N95 שנחשב לפלאפון נחות מערכתית וחומרתית בכל מה שנוגע להרצת FLASH לעומת מכשירי האייפון למיניהם יזכה לקבל את האפליקציה SKYFIRE במיטבה שתכלול הצגת פירסומות ותכנים ישירות מהדפדפן ולא פתיחה של חלון חדש רק של וידאו בקומבינה כמו ב- IOS ואילו אנו שכבר מחזיקים ברובינו מכשירים כמו 3GS ו- 4G שנחשבים למכשירים הרבה יותר חזקים מבחינת זיכרון, מעבד וכו' ומסוגלים להתמודד עם דפדפן שמציג FLASH כמו גדולים לא יקבלו את אותה האפליקציה כמו ב SYMBIAN ואני פשוט לא מכיר אותה במערכות הפעלה סלולריות אחרות אבל אני די משוכנע שהיא עובדת טוב.

האפליקציה יצאה "מותאמת לאייפון", כן בטח... ממש :(

מעניין שסמרטפונים אחרים נחותים יותר המריצים ANDROID 2.2 מציגים פלאש ללא בעיה ואם מישהו רק יעיז להזכיר לי פה את ה HTML5 המובנה באייפון עוד מ 2007 אז שיעשה טובה ולפני שהוא מהלל אותו שפשוט ייכנס עם מכשיר 2G או 3G לאתר:
http://www.apple.com/html5 ויגיד לי אם זאת באמת ובתמים הייתה הכוונה של סטיב ג'ובס והאם HTML5 אכן עובד כמו שצריך או שהוא פשוט נתקעעעעעע.

אותה הגברת בשינוי אדרת, לא מבין מה יש לו נגד FLASH.

סה, טו !

IamEzio
04/11/10, 14:55
כואב לי הלב על אילו ששילמו עליו כסף שהוא לא שווה בכלל. אני אגיד גם משהו אירוני אבל זה נראה, רק נראה כאילו שאפל אישרו אותו כי הוא פשוט לא עובד. הוא לא עושה את העבודה כמו שצריך ונראה שאפל בזמן האחרון מאשרת יותר מדי דברים שלא עובדים כמו שצריך, לא מתאים לחברה כמו אפל...

זה מזכיר לי את אפליקציית ה- vlc שעובדת לא רע למען האמת אבל גם לא חפויה מבאגים ותקיעות של סרטים בפורמט mkv וכדומה, אני בטוח שאפל יכלה לעצור את האפליקציה או להריץ מבחן ביצועים קטן לפני שהיא אישרה אותה בכלל.

כל מה שאנחנו המשתמשים בסך הכל רוצים זה פשוט לקבל דפדפן שסוף כל סוף יציג תכני פלאש כמו במחשב האישי ואין שום סיבה שבעולם שדפדפן ה- skyfire שאגב עובד טוב מאוד אפילו (מניסיון) על nokie n95 שנחשב לפלאפון נחות מערכתית וחומרתית בכל מה שנוגע להרצת flash לעומת מכשירי האייפון למיניהם יזכה לקבל את האפליקציה skyfire במיטבה שתכלול הצגת פירסומות ותכנים ישירות מהדפדפן ולא פתיחה של חלון חדש רק של וידאו בקומבינה כמו ב- ios ואילו אנו שכבר מחזיקים ברובינו מכשירים כמו 3gs ו- 4g שנחשבים למכשירים הרבה יותר חזקים מבחינת זיכרון, מעבד וכו' ומסוגלים להתמודד עם דפדפן שמציג flash כמו גדולים לא יקבלו את אותה האפליקציה כמו ב symbian ואני פשוט לא מכיר אותה במערכות הפעלה סלולריות אחרות אבל אני די משוכנע שהיא עובדת טוב.

מעניין שסמרטפונים אחרים נחותים יותר המריצים android 2.2 מציגים פלאש ללא בעיה ואם מישהו רק יעיז להזכיר לי פה את ה html5 המובנה באייפון עוד מ 2007 אז שיעשה טובה ולפני שהוא מהלל אותו שפשוט ייכנס עם מכשיר 2g או 3g לאתר:
http://www.apple.com/html5 ויגיד לי אם זאת באמת ובתמים הייתה הכוונה של סטיב ג'ובס והאם html5 אכן עובד כמו שצריך או שהוא פשוט נתקעעעעעע.

אותה הגברת בשינוי אדרת, לא מבין מה יש לו נגד flash.

סה, טו !

איפון 2g ו3g הם עתיקות מימי הביניים , כול עוד ה3gs וה4 מריצים html5 בלי בעיה אז זה בסדר

AssafMoraz
04/11/10, 15:43
איפון 2g ו3g הם עתיקות מימי הביניים , כול עוד ה3gs וה4 מריצים html5 בלי בעיה אז זה בסדר

ברור לי שהם מכשירים נחותים יותר ובעלי מפרט חומרתי חלש יותר אבל ההשוואה שלי הייתה כלפי מכשירים כמו N95 למשל שעד כמה שאני יודע הוא בעל חומרה חלשה יותר מאייפון 3G או 2G ואני מדבר על המעבד וכרטיס המסך ולא על המצלמה ודברים אחרים שלא קשורים לגלישה באינטרנט ובהרצת סירטוני FLASH.

לגבי HTML5 אין לי בעיה עם זה אבל בעולם של היום מרבית התכנים הם עדיין FLASH ואני בטוח שכל משחקי ה FACEBOOK הם FLASH ואני מודע לעובדה שהמון אתרים עוברים לשיטה של HTML5 אבל תגיד לי, ראית פעם פירסומות באתרים בפורמט של HTML5 ? אני לא ראיתי דבר כזה.

כל אתר בין אם זה WALLA או NANA או כל אתר אחר בעצם שמציג תכנים פרסומיים בונה את זה ב FLASH. אני בניתי לסבא שלי (שהוא אומן) בעזרת חבר, אתר שכולו עשוי אך ורק מ FLASH.

זה בדיוק כמו שתיקח סרט שמקודד ב- DIVX או XVID שניהם עושים את אותו הדבר בצורה מעט שונה. אז נכון, הטכנולוגייה מעט שונה אבל מבדיקה שאני ערכתי בעצמי ההשפעה על המעבד היא זהה והבנתי שרק ב MAC משום מה הביצועים פוחתים ויש עומס על המעבד בעת הרצת תכני FLASH. זה משהו ש NATISH בדק בזמנו ואף הוכיח אבל זה עדיין מוזר לי היות ומחשבי ה MAC מריצים את אותם המעבדים של ה - PC :lol:

דרך אגב, האתר סתם למי שמעוניין לראות יושב בקישור הבא:

http://www.a-ashkenazi.co.il

תהנו :)

ipxp
04/11/10, 16:02

זה מזכיר לי את אפליקציית ה- VLC שעובדת לא רע למען האמת אבל גם לא חפויה מבאגים ותקיעות של סרטים בפורמט MKV וכדומה, אני בטוח שאפל יכלה לעצור את האפליקציה או להריץ מבחן ביצועים קטן לפני שהיא אישרה אותה בכלל.

כל מה שאנחנו המשתמשים בסך הכל רוצים זה פשוט לקבל דפדפן שסוף כל סוף יציג תכני פלאש כמו במחשב האישי ואין שום סיבה שבעולם שדפדפן ה- SKYFIRE שאגב עובד טוב מאוד אפילו (מניסיון) על NOKIE N95 שנחשב לפלאפון נחות מערכתית וחומרתית בכל מה שנוגע להרצת FLASH לעומת מכשירי האייפון למיניהם יזכה לקבל את האפליקציה SKYFIRE במיטבה שתכלול הצגת פירסומות ותכנים ישירות מהדפדפן ולא פתיחה של חלון חדש רק של וידאו בקומבינה כמו ב- IOS ואילו אנו שכבר מחזיקים ברובינו מכשירים כמו 3GS ו- 4G שנחשבים למכשירים הרבה יותר חזקים מבחינת זיכרון, מעבד וכו' ומסוגלים להתמודד עם דפדפן שמציג FLASH כמו גדולים לא יקבלו את אותה האפליקציה כמו ב SYMBIAN ואני פשוט לא מכיר אותה במערכות הפעלה סלולריות אחרות אבל אני די משוכנע שהיא עובדת טוב.

האפליקציה יצאה "מותאמת לאייפון", כן בטח... ממש

מעניין שסמרטפונים אחרים נחותים יותר המריצים ANDROID 2.2 מציגים פלאש ללא בעיה ואם מישהו רק יעיז להזכיר לי פה את ה HTML5 המובנה באייפון עוד מ 2007 אז שיעשה טובה ולפני שהוא מהלל אותו שפשוט ייכנס עם מכשיר 2G או 3G לאתר:
http://www.apple.com/html5 ויגיד לי אם זאת באמת ובתמים הייתה הכוונה של סטיב ג'ובס והאם HTML5 אכן עובד כמו שצריך או שהוא פשוט נתקעעעעעע.

אותה הגברת בשינוי אדרת, לא מבין מה יש לו נגד FLASH.

סה, טו !

גם באנדרואיד מאמינים בhtml5. הם פשוט תומכים גם בפלאש כדי לתת למשתמשים את האפשרות (כמו שסקיפייר בא לעשור כאן) וגם כי אנדרואיד צריך יתרונות על פני האייפון.

אתה באמת ובתמים מאמין שבסמארטפון אתה תצליח לחקות את חווית האינטרנט של המחשב השולחני? טעות. הם מתקרבים לשם כל יום, אבל אפילו האייפון 4 עוד לא הגיע לרמה של נטבוק שמזיע כשהוא מריץ פלאש.

מכמה אנדרואידים שניסיתי ומכמה אנשים שכתבו פלאש רחוק מלהיות מושלם על 2.2 לאנדרואיד. זה לא שhtml5 מושלם, אבל אפילו באנדרואיד אפשר לראות את ההבדלים הניכרים ביניהם. עד שנראה חומרה מספיק חזקה לזולל המשאבים שנקרא פלאש, כנראה שרק תמשיך להתאכזב לא משנה באיזה טלפון תבחר.

והאפליקציה מותאמת מאוד לאייפון. חודשיים הם עבדו ביחד עם אפל כדי שהם יאפשרו להם להוציא את זה לאפסטור - זה לא "טוב זה לא עובד טוב, אז זה טוב לנו, בוא ניתן להם".....אתה באמת חושב שאפל תרצה שמשתמשים יסבלו מאפליקציות שלא עובדות טוב? באפסטור שהם רוצים לשמור על תכני האפליקציות שלה מעל למרקט של אנדרואיד? בפלטפורמה שלהם שהם רוצים שתהיה כמה שיותר קלה למשתמש?
אם אפל לא הייתה דואגת למשתמשים שלה אלא רק לתקנים שהיא תומכת בהם - היא לעולם לא הייתה מתקרבת ללהוציא את האפליקציה לאפסטור.

בבקשר לvlc אין לי מושג כי לא הורדתי אותה, אבל אני בטוח שאם כמות ההורדות שלה ממשיכה להיות כ"כ גבוהה כבר הרבה זמן, אין סיבה שהיא לא תעבוד יותר מטוב.

עכשיו אני נכנס עם האייפון 2g ועם האייפון 4 זה לצד זה לapple.com/html5. בחרתי בזה שמראים את האפל סטור בניו יורק. לקח לאייפון הישן 5 שניות יותר לטעון. אבל עכשיו עם הזזת זווית הראייה במסך בשני האייפונים זה מתפקד חלק ללא שום בעיות!
אפילו באייפון משנת 2007.

ipxp
04/11/10, 16:08
ברור לי שהם מכשירים נחותים יותר ובעלי מפרט חומרתי חלש יותר אבל ההשוואה שלי הייתה כלפי מכשירים כמו N95 למשל שעד כמה שאני יודע הוא בעל חומרה חלשה יותר מאייפון 3G או 2G ואני מדבר על המעבד וכרטיס המסך ולא על המצלמה ודברים אחרים שלא קשורים לגלישה באינטרנט ובהרצת סירטוני FLASH.

לגבי HTML5 אין לי בעיה עם זה אבל בעולם של היום מרבית התכנים הם עדיין FLASH ואני בטוח שכל משחקי ה FACEBOOK הם FLASH ואני מודע לעובדה שהמון אתרים עוברים לשיטה של HTML5 אבל תגיד לי, ראית פעם פירסומות באתרים בפורמט של HTML5 ? אני לא ראיתי דבר כזה.

כל אתר בין אם זה WALLA או NANA או כל אתר אחר בעצם שמציג תכנים פרסומיים בונה את זה ב FLASH. אני בניתי לסבא שלי (שהוא אומן) בעזרת חבר, אתר שכולו עשוי אך ורק מ FLASH.

זה בדיוק כמו שתיקח סרט שמקודד ב- DIVX או XVID שניהם עושים את אותו הדבר בצורה מעט שונה. אז נכון, הטכנולוגייה מעט שונה אבל מבדיקה שאני ערכתי בעצמי ההשפעה על המעבד היא זהה והבנתי שרק ב MAC משום מה הביצועים פוחתים ויש עומס על המעבד בעת הרצת תכני FLASH. זה משהו ש NATISH בדק בזמנו ואף הוכיח אבל זה עדיין מוזר לי היות ומחשבי ה MAC מריצים את אותם המעבדים של ה - PC

דרך אגב, האתר סתם למי שמעוניין לראות יושב בקישור הבא:

http://www.a-ashkenazi.co.il

תהנו

היום מרבית התכנים הם בפלאש??
כל משחקי הפלאש החשובים בפייסבוק - יש להם גרסת native באפסטור.
הדבר הכי חשוב שאנשים עדיין רוצים בפלאש זה סרטונים. 54% מהסרטונים באינטרנט אפשריים לצפייה גם בhtml5 ואל תשכח שזה כולל סרטים ישנים שאף אחד כבר לא רואה במעמקי האינטרנט כך שאפשר לומר שהhtml5 תופס יפה מאוד ומתקדם יפה מאוד בשוק. בקרוב לא יהיה צורך יותר בפלאש.

חבל לי מאוד שעשית את כל האתר של סבא שלך בפלאש - היום אף אחד כבר לא עושה אתר שלם בפלאש. כל עוד תשאיר את זה ככה, אני יכול להבטיח לך שבעוד 10 שנים מהיום הרבה מאוד אנשים לא יוכלו לראות אותו...

AssafMoraz
04/11/10, 19:25
היום מרבית התכנים הם בפלאש??
כל משחקי הפלאש החשובים בפייסבוק - יש להם גרסת native באפסטור.
הדבר הכי חשוב שאנשים עדיין רוצים בפלאש זה סרטונים. 54% מהסרטונים באינטרנט אפשריים לצפייה גם בhtml5 ואל תשכח שזה כולל סרטים ישנים שאף אחד כבר לא רואה במעמקי האינטרנט כך שאפשר לומר שהhtml5 תופס יפה מאוד ומתקדם יפה מאוד בשוק. בקרוב לא יהיה צורך יותר בפלאש.

חבל לי מאוד שעשית את כל האתר של סבא שלך בפלאש - היום אף אחד כבר לא עושה אתר שלם בפלאש. כל עוד תשאיר את זה ככה, אני יכול להבטיח לך שבעוד 10 שנים מהיום הרבה מאוד אנשים לא יוכלו לראות אותו...

ipxp אתה יודע שאתה אחד מן האנשים שהכי כיף לי לנהל איתם דיון פה ואני מרבה להסכים איתך אבל הפעם אתה די טועה לדעתי ואני גם אסביר:

אני לא דיברתי על גרסת native אלא על גלישה אקראית ופייסבוק זאת הייתה רק דוגמה אחת למיליון, יש גם את אתר ואללה כיף ועוד ים של אתרים אחרים ואני בטוח שלשחק במשחקי flash באייפון זה לא להיט אבל אל תשכח שיש גם אייפד שמריץ את אותה מערכת ההפעלה וראינו בסירטון של comex איך זה עבד שם יופי, הוא פשוט הפעיל משחק ב flash וזה עבד טוב.

אני מסכים איתך שהדבר הכי חשוב זה סירטונים ואכן יש מגמת עלייה ל html5 ועובדה הכי ברורה לכך היא שהאתר הכי גדול לסירטונים ברשת הלוא הוא youtube עבר כבר את השדרוג וההתאמה :)

אין לי שמץ של ספק שה html5 מתקדם בצעדי ענק אבל אני לא בטוח שהוא ישלוט טוטאלית אם בכלל ואני גם אסביר את זה בהמשך.

לגבי האתר של סבא שלי אז הוא הוקם כבר לפני כמה שנים טובות וזאת היתה בחירתי, ואל תדאג flash ימשיך להיות קיים גם בעוד 10 שנים, אני די בטוח בזה, הוא אפילו הגיע אליכם משתמשי ה mac למיניהם.

גם באנדרואיד מאמינים בhtml5. הם פשוט תומכים גם בפלאש כדי לתת למשתמשים את האפשרות (כמו שסקיפייר בא לעשור כאן) וגם כי אנדרואיד צריך יתרונות על פני האייפון.

אתה באמת ובתמים מאמין שבסמארטפון אתה תצליח לחקות את חווית האינטרנט של המחשב השולחני? טעות. הם מתקרבים לשם כל יום, אבל אפילו האייפון 4 עוד לא הגיע לרמה של נטבוק שמזיע כשהוא מריץ פלאש.

מכמה אנדרואידים שניסיתי ומכמה אנשים שכתבו פלאש רחוק מלהיות מושלם על 2.2 לאנדרואיד. זה לא שhtml5 מושלם, אבל אפילו באנדרואיד אפשר לראות את ההבדלים הניכרים ביניהם. עד שנראה חומרה מספיק חזקה לזולל המשאבים שנקרא פלאש, כנראה שרק תמשיך להתאכזב לא משנה באיזה טלפון תבחר.

והאפליקציה מותאמת מאוד לאייפון. חודשיים הם עבדו ביחד עם אפל כדי שהם יאפשרו להם להוציא את זה לאפסטור - זה לא "טוב זה לא עובד טוב, אז זה טוב לנו, בוא ניתן להם".....אתה באמת חושב שאפל תרצה שמשתמשים יסבלו מאפליקציות שלא עובדות טוב? באפסטור שהם רוצים לשמור על תכני האפליקציות שלה מעל למרקט של אנדרואיד? בפלטפורמה שלהם שהם רוצים שתהיה כמה שיותר קלה למשתמש?
אם אפל לא הייתה דואגת למשתמשים שלה אלא רק לתקנים שהיא תומכת בהם - היא לעולם לא הייתה מתקרבת ללהוציא את האפליקציה לאפסטור.

בבקשר לvlc אין לי מושג כי לא הורדתי אותה, אבל אני בטוח שאם כמות ההורדות שלה ממשיכה להיות כ"כ גבוהה כבר הרבה זמן, אין סיבה שהיא לא תעבוד יותר מטוב.

עכשיו אני נכנס עם האייפון 2g ועם האייפון 4 זה לצד זה לapple.com/html5. בחרתי בזה שמראים את האפל סטור בניו יורק. לקח לאייפון הישן 5 שניות יותר לטעון. אבל עכשיו עם הזזת זווית הראייה במסך בשני האייפונים זה מתפקד חלק ללא שום בעיות!
אפילו באייפון משנת 2007.

רגע, רגע, אתה שוב כנראה שלא הבנת אותי.

כמובן שצחקתי כשאמרתי בהומור שהסיבה שאפל אישרו את ה- SKYFIRE זה כי הוא לא מציג פלאש והוא פשוט לא עובד חחחח זה היה סתם קטע הומוריסטי אבל למען האמת ועם כל העצב הוא לא פותח הרבה אתרים והוא מאכזב ברמות קשות, ציפיתי ליותר, ציפיתי שהוא בדומה לאיך שהוא עובד ב SYMBIAN יציג את כל האתר כמו שהוא עם הפירסומות, עם ה- AUDIO של הפירסומות ושוב אין סיבה שהוא לא יעשה זאת ובעצם יש סיבה, אפל לא מרשה !!! וזה סתם, תאמין לי זה סתם בלי שום סיבה מיוחדת סתם שנאה ומחלוקת של אפל עם adobee ואנחנו סובלים מזה, לא ממש סובלים אבל זה מבאס, אם זה עובד על סמרטפונים אחרים אין סיבה שעל המסרטפון הכי מגניב בעולם זה פשוט לא יעבוד.

לגבי מה שאמרת על ה- HTML5 לא מזמן רכשנו לאחות של חברה שלי אייפון 2G בזול ואני בעצמי סידרתי לה אותו כמו שצריך ובלי להכביד עליו יותר מדי. אני אנסה את זה שוב בהזדמנות הראשונה ועד כמה שאני זוכר ניסיתי להראות לבת דודה שלי באייפוד 2G שלה מה זה HTML5 ופשוט נכנעתי, זה לא זזזזזזזזזזזזזזז !!!! יש שם את ההדגמה של האייפוד המסתובב וזה נתקע לי עד שויתרתי על זה והאייפוד שלה בכלל לא היה פרוץ אפילו כך שאין עליו עומס כל שהוא.

דבר אחרון לסיכום:

גם פה באתר IPHONES.CO.IL משתמשים בפירסומות בפורמט של FLASH ולא של HTML5 מדוע ? אולי כי כולם מייצרים פירסומות ב FLASH ? אולי כי לא כולם מסוגלים להריץ HTML5 ?

עזוב, יש סיבה למה FLASH תמיד ימשיך לשלוט, ה MAC למיניהם מהווים אחוז קטן מאוד בעולם ונכון שחבל שכך אבל זה המצב, כולם או מרבית האנשים מעדיפים את ה PC הזול שמתחיל ממחיר של כ 900 שקל ועושה אחלה של עבודה ובעיקר נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף ששולם בעבורו. אני מאוהב באפל, תאמין לי, מת על המוצרים היקרים שלהם אבל כמוני בוודאי לאחרים אין כסף ואין ידע מספיק בכדי לרכוש מחשב של אפל וגם להבין איך לתפעל אותו ובעיקר שהם רגילים כבר ל WINDOWS.

אני טכנאי מחשבים במקצועי הנוסף ועברתי כבר אצל אלפי לקוחות מרוצים ואני נשבע לך ביקר לי שבמשך ה 5 שנים שאני מתעסק בזה ממש חזק לא נתקלתי אפילו במחשב אחד של MAC שאני צריך לבצע בו עבודה כל שהיא אם זה פירמוט או כל דבר אחר וזה לא כי הוא לא מתקלקל.

לגבי ה VLC היא מצויינת, באמת אבל כל טענותי היו שאם כבר היא מאפשרת להכניס סרטים בפורמט MKV אז לפחות שהם יתנגנו אחרת מה הטעם בלאפשר הכנסה של סירטונים כאלו מבלי האפשרות להשתמש בהם !? זה הפאק פה.

ipxp
04/11/10, 22:50
אחלה דיון, אתה בהחלט אומר הרבה דברים לעניין אבל עדיין נראה לי שפספת כמה מהדברים:

אני לא דיברתי על גרסת native אלא על גלישה אקראית ופייסבוק זאת הייתה רק דוגמה אחת למיליון, יש גם את אתר ואללה כיף ועוד ים של אתרים אחרים ואני בטוח שלשחק במשחקי flash באייפון זה לא להיט אבל אל תשכח שיש גם אייפד שמריץ את אותה מערכת ההפעלה וראינו בסירטון של comex איך זה עבד שם יופי, הוא פשוט הפעיל משחק ב flash וזה עבד טוב.

קודם כל התכוונתי באפליקציות native לכך שיש חלופות היום לדברים בפלאש: בעלי המשחקים כמו למשל zynga רואים שיש קהל יותר ויותר גדול של מכשירי ios ולכן הם רוצים להביא את זה גם להם - כלומר הם מעבירים את המשחקים שלהם שיתמכו במשהו אחר מפלאש. ואני מבטיח לך שככה רוב החברות הגדולות יעשו כאשר הם יראו שפלאש היא לא קרקע יציבה כמו שהם חשבו.

אני לא מבין איך אתה רוצה לשחק משחקי פלאש על מכשירי מגע. ניסיתי לא מעט על האייפד עם התוסף של קומקס. זה נתן לי תסכול נוראי. היה לי את זה תקופה מסוימת אבל קלטתי שמה שחסר לי (וגם להרבה אחרים) אלה וידאוים של פלאש שחסרים כשאי-אפשר להריץ אותם, ולא משחקים. הבעיה של התוסף שלו היא שהדבר היחידי שהוא לא יודע לעשות זה סרטים - ובהצלחה לשחק עם זה משחקים מואללה. במיוחד על מסך של 3.5''.

לגבי האתר של סבא שלי אז הוא הוקם כבר לפני כמה שנים טובות וזאת היתה בחירתי, ואל תדאג flash ימשיך להיות קיים גם בעוד 10 שנים, אני די בטוח בזה, הוא אפילו הגיע אליכם משתמשי ה mac למיניהם.

האם פלאש ימשיך להתקיים בעוד 10 שנים? אני לא כ"כ בטוח. עולם הטכנולוגיה מהיר מאוד, סתכל מה עברנו משנת 2000 וכמה תקנים "אפל העיפה מעולם הטכנולוגיה" ובכמה זמן. וברור לכולנו שפלאש הוא הבא בתור בבית הקברות של אפל...

כמובן שצחקתי כשאמרתי בהומור שהסיבה שאפל אישרו את ה- SKYFIRE זה כי הוא לא מציג פלאש והוא פשוט לא עובד חחחח זה היה סתם קטע הומוריסטי אבל למען האמת ועם כל העצב הוא לא פותח הרבה אתרים והוא מאכזב ברמות קשות, ציפיתי ליותר, ציפיתי שהוא בדומה לאיך שהוא עובד ב SYMBIAN יציג את כל האתר כמו שהוא עם הפירסומות, עם ה- AUDIO של הפירסומות ושוב אין סיבה שהוא לא יעשה זאת ובעצם יש סיבה, אפל לא מרשה !!! וזה סתם, תאמין לי זה סתם בלי שום סיבה מיוחדת סתם שנאה ומחלוקת של אפל עם adobee ואנחנו סובלים מזה, לא ממש סובלים אבל זה מבאס, אם זה עובד על סמרטפונים אחרים אין סיבה שעל המסרטפון הכי מגניב בעולם זה פשוט לא יעבוד.

ראית את הוידאו שלהם? הם בעצמם אומרים שמדובר בגרסה מיוחדת כדי להתאים לתנאים של אפל - אסור לפלאש לרוץ על הדפדפן. אתה רוצה שהם ישימו את הכל קולל פרסומות וקול שפועלים בתוך הדף אינטרנט עצמו? לסרטונים הם היו צריכים לעשות קישור לדף נפרד....
הם רק ניסו לענות על המענה הכי גדול שחסר למשתמשים ללא פלאש - הוידאו. הם לא הבטיחו תוסף פלאש מלא כי הם יודעים שזה לא אפשרי עם המדיניות של אפל. אם ציפית שזה כן יעשה את זה "בדרך פלא" אז זה סתם להתאכזב לשווא. בקשר לשנאה לאדובי, הם לא באמת שונאים אותם. הם פשוט לא מאמינים בהם כבר. הם בעצמם הציעו להם לפתח תוסף פלאש לios שירוץ טוב והם עד היום לא חזרו אליהם. עדיין יש בין אפל לאדובי יחסים טובים מאוד בשאר התחומים.
נכון אנחנו הקונים נפגעים מזה ברמה מסוימת (תלוי עד כמה הדברים שהמשתמש עושה יכולים לתפקד רק עם פלאש). אבל אין מה לעשות - לכל מכשיר יתרונות וחסרונות. אפל תמיד תרצה לקדם דברים מסוימים ולכן מי שרוצה לקנות מכשיר שלה אני תמיד ממליץ לו להסתכל על החסרונות ולראות אם הוא יכול להסתדר בלעדיהם.
אפל מאמינה שברגע שהיא מצליחה עם המעבר הזה - אנשים לא יפגעו יותר במידה והטכנולוגיה שהם בחרו בה תנצח.

לגבי מה שאמרת על ה- HTML5 לא מזמן רכשנו לאחות של חברה שלי אייפון 2G בזול ואני בעצמי סידרתי לה אותו כמו שצריך ובלי להכביד עליו יותר מדי. אני אנסה את זה שוב בהזדמנות הראשונה ועד כמה שאני זוכר ניסיתי להראות לבת דודה שלי באייפוד 2G שלה מה זה HTML5 ופשוט נכנעתי, זה לא זזזזזזזזזזזזזזז !!!! יש שם את ההדגמה של האייפוד המסתובב וזה נתקע לי עד שויתרתי על זה והאייפוד שלה בכלל לא היה פרוץ אפילו כך שאין עליו עומס כל שהוא.

האייפון הראשון שלי נקנה בתחילת 2008. מריץ גרסה 3.1.2. דיי איטי כשמשווים אותו לאייפון 4, אבל הוא עדיין מתפקד יפה והביצועים בספארי שלו אל מול האייפון 4 בכלל לא משמעותיים בהבדל. ודרך אגב הוא פרוץ עם מ-ל-א דברים עליו, למעשה נשאר לי עליו פחות מג'יגה מקום מתוך 8. להכביד לא בהכרח ישנה את מהירות המכשיר אתה יודע...

גם פה באתר IPHONES.CO.IL משתמשים בפירסומות בפורמט של FLASH ולא של HTML5 מדוע ? אולי כי כולם מייצרים פירסומות ב FLASH ? אולי כי לא כולם מסוגלים להריץ HTML5 ?

עזוב, יש סיבה למה FLASH תמיד ימשיך לשלוט, ה MAC למיניהם מהווים אחוז קטן מאוד בעולם ונכון שחבל שכך אבל זה המצב, כולם או מרבית האנשים מעדיפים את ה PC הזול שמתחיל ממחיר של כ 900 שקל ועושה אחלה של עבודה ובעיקר נותן את התמורה הטובה ביותר לכסף ששולם בעבורו. אני מאוהב באפל, תאמין לי, מת על המוצרים היקרים שלהם אבל כמוני בוודאי לאחרים אין כסף ואין ידע מספיק בכדי לרכוש מחשב של אפל וגם להבין איך לתפעל אותו ובעיקר שהם רגילים כבר ל WINDOWS.

אני אגיד לך למה פרסומות עדיין בפלאש - כי כמעט כולם בעלי פלאש מותקן. הם רוצים להגיע לקהל יעד הכי גדול שאפשר. אם הם יעשו פרסומת בhtml5 בלבד, הלכו ישר כמשתמשי הie שזה בערך 50% מהמשתמשים (לפחות עד ie9 ששם הם מוסיפים html5).
תסתכל דווקא על שוק הפרסומות לסמארפונים - פרסומות כמו iad הם העתיד.

בכלל אני לא מבין מה הקשר למק, אתה מזכיר אותו כאילו הוא גם באותה סירה נגד הפלאש. לא נכון - הוא ביחד עם הpc ואין לmac vs. pc שום קשר לדיון הזה בכלל....בינתיים הסמארטפונים הם אלה שלא יכולים להריץ פלאש בצורה שמשתווה לפלאש במחשבים.

ד"א, למקרה שלא ידעת, אני משתמש pc ותיק כבר שנים רבות. רק בחודש האחרון בקנייה משותפת נקנה imac לבית והוא נמצא ליד עוד 4 מחשבי pc...וגם את זה קנינו רק בשביל לתכנן ולפתח אפליקציות לאפסטור. תאמין לי שאני עוד רחוק מלהיות mac guy, אבל לך תדע המק הזה לא רע בכלל...

nitaimis
05/11/10, 07:49

זה מזכיר לי את אפליקציית ה- vlc שעובדת לא רע למען האמת אבל גם לא חפויה מבאגים ותקיעות של סרטים בפורמט mkv וכדומה, אני בטוח שאפל יכלה לעצור את האפליקציה או להריץ מבחן ביצועים קטן לפני שהיא אישרה אותה בכלל.

כל מה שאנחנו המשתמשים בסך הכל רוצים זה פשוט לקבל דפדפן שסוף כל סוף יציג תכני פלאש כמו במחשב האישי ואין שום סיבה שבעולם שדפדפן ה- skyfire שאגב עובד טוב מאוד אפילו (מניסיון) על nokie n95 שנחשב לפלאפון נחות מערכתית וחומרתית בכל מה שנוגע להרצת flash לעומת מכשירי האייפון למיניהם יזכה לקבל את האפליקציה skyfire במיטבה שתכלול הצגת פירסומות ותכנים ישירות מהדפדפן ולא פתיחה של חלון חדש רק של וידאו בקומבינה כמו ב- ios ואילו אנו שכבר מחזיקים ברובינו מכשירים כמו 3gs ו- 4g שנחשבים למכשירים הרבה יותר חזקים מבחינת זיכרון, מעבד וכו' ומסוגלים להתמודד עם דפדפן שמציג flash כמו גדולים לא יקבלו את אותה האפליקציה כמו ב symbian ואני פשוט לא מכיר אותה במערכות הפעלה סלולריות אחרות אבל אני די משוכנע שהיא עובדת טוב.

מעניין שסמרטפונים אחרים נחותים יותר המריצים android 2.2 מציגים פלאש ללא בעיה ואם מישהו רק יעיז להזכיר לי פה את ה html5 המובנה באייפון עוד מ 2007 אז שיעשה טובה ולפני שהוא מהלל אותו שפשוט ייכנס עם מכשיר 2g או 3g לאתר:
http://www.apple.com/html5 ויגיד לי אם זאת באמת ובתמים הייתה הכוונה של סטיב ג'ובס והאם html5 אכן עובד כמו שצריך או שהוא פשוט נתקעעעעעע.

אותה הגברת בשינוי אדרת, לא מבין מה יש לו נגד flash.

סה, טו !

אני לא קניתי את הדפדפן בגלל הflash אלא מאחר שהוא יותר נוח וממשק יותר טוב ואני מאוד מרוצה ממנו. הפלאש לא עובד בו טוב אבל גם לא ציפיתי שהוא יעבוד טוב כי זה אייפוד..

AssafMoraz
05/11/10, 11:55
ipxp לדעתי אני יכול לסכם את הדברים בצורה הבאה:

flash ו html5 הם שני טכנולוגיות שונות אבל מאוד דומות שמבצעות בערך את אותה הפעולה.
מניסיון שערכתי פיזית כשאני על pc ומנגד natish על mac הגענו למצב בו סירטון flash ב hd אצלי על pc תופס משהו כמו 30-40 אחוז מהמעבד ו html5 מגיע בערך לאותה הכמות כך שאין הבדל גדול "בעומס" על pc ולכן אני לא יודע מאיפה לקחו את הטענה הזאת ש flash זולל המון משאבים, כאילו כן, הוא זולל אבל גם html5 זולל אז מה הקטע ? איפה הייתרון של html5 ומה כל כך מיוחד בו ועדיף על flash ?

לאחר הבדיקה ש natish עשה הוא הוכיח שאצלו על mac ה- flash זולל הרבה יותר משאבים מ html5 ולכן אולי עכשיו תבין מדוע הכנסתי לסירה הזאת גם את מחשבי ה mac ומה שהבנו לבסוף שאיך שהוא flash לא כל כך מתאים ל mac למרות שלדעתי זה נובע מהצורה בה תכננו את מערכת ההפעלה שלהם אבל אני לא יכול להצביע על כך בוודאות וגם אין לי mac ולא בדקתי את זה באופן אישי ואני לא מכיר איך הכל פועל שם, לפחות לבינתיים :)

אני לא שואף לשחק משחקי flash על אייפון אבל היה נחמד אם לפחות הייתה את האופציה, כמובן שאני מבין שהאייפון זה לא מחשב ולעולם הוא לא יחליף את המחשב אלא אם ימציאו לו איזה מסך הולוגרמי או מקרן פנימי עם רזולוציה גבוהה (וזה אפשרי דרך אגב) ומקלדת bluetooth (שגם זה אפשרי אגב) אבל אני מודע לכך שזה בסה"כ טלפון סלולרי חכם מאוד ולא מחשב ביתי.

שוב, כנראה שלא הבנת משפט אחד שאמרתי:

"אם בנוקיה n95 מסריח, סליחה על הביטוי... אפשר להנות מחווית גלישה רווית פלאש אז אין שום סיבה שבעולם שבאייפון מתקדם יותר לא נזכה לקבל את אותה החוויה ואפילו משודרגת מבחינת ביצועים"

לגבי ההתקיימות של פלאש במשך 10 שנים אז אי אפשר באמת לדעת, אני באופן אישי מאמין שכן אבל אם הכל יומר ל html5 ויהיה אך ורק פורמט אחד כולנו נרוויח מפני שכולם לבסוף יתאימו את עצמם וילכו אחרי אפל ואז הכל יעבוד כמו שצריך בכל מקום אם זה במחשב האישי, באייפון וכו'. בכל מקרה זה נדיר מאוד שיהיה אך ורק פורמט אחד וזהו. אני לא מאמין ש html5 יצליח להכחיד אותו אבל נחיה ונראה.

בסופו של דבר אני כרגע נעזר ב skyfire עם שילוב של התוסף frash של comex וזה אכן זולל משאבים אבל זה עובד נחמד, זה מרוקן לי את כל הזיכרון ואני לא משתמש בזה קבוע אבל טוב שיש אתה יודע. ודרך אגב זה לא קורס לי בכלל.

http://img683.imageshack.us/img683/5787/img0638.png

ipxp
05/11/10, 17:10
אנחנו באמת יכולים להמשיך ככה נצח, נסגור את הדיון הזה.
גם אני מעדיף שתהיה תמיד האופציה או האפשרות כל עוד זה דברים שאפשר לעשות על המכשיר בצורה נורמלית. לכן רציתי גם את הדפדפן הזה לעת הצורך - אבל לצערי לא הספקתי להוריד אותו בזמן.
אני עדיין לא מבין למה לך להשתמש בשני הדברים האלה ביחד ורק כדי שתרגיש "את החוויה כמו על המחשב"...תפתח עיניים ותבין שאתה לא חייב לראות כל פרסומת באתר...

כמה שזה עצוב, אם אדובי ואפל כן היו מצליחים להגיע להסכמים ולפתח פלאש ביחד אני מאמין שהוא היה רץ יותר טוב מה"n95 המסריח". סה לה וי.

AssafMoraz
05/11/10, 18:43
שלא תבין לא נכון, זה לא שאני רוצה לראות את כל הפירסומות ולהתעמק בכל דבר לעומק ואם כבר מדברים על זה אז התלונה היחידה שלי כלפי אפל הייתה שאם כבר מאפשרים לפורמט מסוים שעושה את אותה הפעולה לרוץ אפילו במכשיר מיושן כמו האייפון 2g אז אין שום סיבה שבעולם שלא יתמכו גם בפורמט המקביל אליו שמהווה עדיין הפורמט המוביל והבסיסי ברחבי האינטרנט ומן הסתם אנחנו גולשים כמעט באותו האינטרנט גם במכשיר הסלולרי שלנו ורוב האתרים עדיין לא קיבלו גירסה מיוחדת לצפייה באייפון, לפחות רובם :)

אותי מסקרנת יותר הטכנולוגיה מעצם השימוש עצמו, אני הייתי רוצה לראות שהכול עובד פיקס וכמוני רבים אחרים ואם כבר מדברים אז אל תשכח את האייפד שרוב מתחריו כן מריצים flash וחלקם אפילו מריץ מערכת הפעלה של windows 7 למשל ובאמת שלא ניכנס לזה כי אני יודע שהיא לא ייעודית בשבילו וכו'.

עדיין אם תשאל אותי הייתי רוכש אייפד ולא טבלט אחר אבל זה כי אני בכל זאת אוהב ומעדיף את המוצרים של אפל גם ללא flash, פשוט חבל לי שאין, זה הכל.

Nightfox
06/11/10, 16:32
איך שקראתי את ההסבר על skyfire הבנתי שזה לא הולך להחזיק...זה שיטה מטומטמת. אין מה לעשות, אין מנוס מהפעלה של flash בצורה נורמלית על הטלפון...זה בסוף יקרה, הלחץ יעשה את שלו.

AssafMoraz
06/11/10, 18:57
איך שקראתי את ההסבר על skyfire הבנתי שזה לא הולך להחזיק...זה שיטה מטומטמת. אין מה לעשות, אין מנוס מהפעלה של flash בצורה נורמלית על הטלפון...זה בסוף יקרה, הלחץ יעשה את שלו.

מהפה שלך לאלוהים :)
לדעתי המגמה של אפל היא להמשיך ולדבוק ב html5 שכבר נתמך מאז ימי הביניים באייפון חחחח

shayyo
06/11/10, 21:15
אני חייב לציין שאני הולך להחליף את שני המכשירים שלי באורנג(נגמרה ההתחייבות)
ויש לי כרגע אייפון 3gs מחו"ל ואייפד ונוקיה n95 הציעו לי את האייפון 4 ובלקברי וסמסונג גלקסי s בזיכוי מלא בתוכנית סטונטים למרות שיש לי נסיון של האייפון שנתיים והחלטתי בסוף
לקחת את הסמסונג גלקסי s שהוא מכשיר האנדרואיד הכי חזק וכמעט מושלם שיש היום בשוק
כל מה שאני רוצה באייפון שאין קיים בגלקסי s אני אפרט קצת:
1. דפדפן עם פלאש שזה חסר מאוד בגלישה פשוט מכל אתר שאני רוצה להכנס אני לא מגיע
לדברים שאני רוצה מחוסר פלאש
2. בלוטות מלא כמו שצריך ללא חסימות שליחת קבצים הכל
3. נגן divx hd מובנה אין צורך לדאוג, לחבר ולהעביר סרט כמו לדיסק און קי (מי אמר אייטונס)
4. שיתוף אנטרנט, לעזאזללללל באייפון צריך לפרוץ בשביל זה ובנוסף לשלם 20 דולר וגם טוחן סוללה
למה באנדרואיד זה מובנה במכשיר וחינם???
5. אפליקציות שאין בחנות המרקט או האפ סטור רק להוריד ולהתקין אני נמנעתי לעבור לאנדרואיד
רק בגלל שלא היו מספיק אפליקציות לאנדרואיד היום הכל אחרת יש מלא ועוד מלא גם בעברית
6. חיבור לטלויזיה לא היה פשוט מזה ללא צורך בפריצה וכלום רק לחבר רואים וידאו וגם את האפליקציות
7. ממשק של האנדרואיד היום מהיר בטירוף ועם מסכי בית בנוסף לאפליקציות לא משעמם

לסיכום:
הייתי מכור לאייפון ואני מתגרש ממנו לאחר שנתיים מאושרות ועובד לנסות את חיי עם האנדרואיד

ipxp
06/11/10, 21:37
אני חייב לציין שאני הולך להחליף את שני המכשירים שלי באורנג(נגמרה ההתחייבות)
ויש לי כרגע אייפון 3gs מחו"ל ואייפד ונוקיה n95 הציעו לי את האייפון 4 ובלקברי וסמסונג גלקסי s בזיכוי מלא בתוכנית סטונטים למרות שיש לי נסיון של האייפון שנתיים והחלטתי בסוף
לקחת את הסמסונג גלקסי s שהוא מכשיר האנדרואיד הכי חזק וכמעט מושלם שיש היום בשוק
כל מה שאני רוצה באייפון שאין קיים בגלקסי s אני אפרט קצת:
1. דפדפן עם פלאש שזה חסר מאוד בגלישה פשוט מכל אתר שאני רוצה להכנס אני לא מגיע
לדברים שאני רוצה מחוסר פלאש
2. בלוטות מלא כמו שצריך ללא חסימות שליחת קבצים הכל
3. נגן divx hd מובנה אין צורך לדאוג, לחבר ולהעביר סרט כמו לדיסק און קי (מי אמר אייטונס)
4. שיתוף אנטרנט, לעזאזללללל באייפון צריך לפרוץ בשביל זה ובנוסף לשלם 20 דולר וגם טוחן סוללה
למה באנדרואיד זה מובנה במכשיר וחינם???
5. אפליקציות שאין בחנות המרקט או האפ סטור רק להוריד ולהתקין אני נמנעתי לעבור לאנדרואיד
רק בגלל שלא היו מספיק אפליקציות לאנדרואיד היום הכל אחרת יש מלא ועוד מלא גם בעברית
6. חיבור לטלויזיה לא היה פשוט מזה ללא צורך בפריצה וכלום רק לחבר רואים וידאו וגם את האפליקציות
7. ממשק של האנדרואיד היום מהיר בטירוף ועם מסכי בית בנוסף לאפליקציות לא משעמם

לסיכום:
הייתי מכור לאייפון ואני מתגרש ממנו לאחר שנתיים מאושרות ועובד לנסות את חיי עם האנדרואיד

קודם כל איך מה שאתה אומר בכלל קשור לפוסט הזה? נראה לי שהגעת למקום הלא נכון...
והגלקסי מכשיר לא רק בכלל ולדעתי מתחרה ראוי לאייפון. אבל יש לך עוד מה ללמוד על המכשיר שהיית איתו שנתיים:
2. יש את זה - זה נקרא ibluenova
3. יש את האפליקציה שהוזכרה כאן שיכולה לנגן הרבה מאוד סוגי קבצים. אם אתה כ"כ שונא את אייטונס שעושה את החיים קלים, תמיד יש את shsh שנותן לך לראות את הכל בצורת קבצים רגילה
4. באייפון זה מובנה....פעם אחרונה שבדקתי זה עולה 20$ לחודש בארצות הברית - לא בארץ. תאמין לי שבחברות שמגבילות שיתוף אינטרנט בטלפון אחד יעשו את זה בכל טלפון ואתה יכול לראות את זה יפה מאוד בכל חברות הטלפון בארצות הברית כולל במכשירי אנדרואיד.
6. שמעת על airplay? זה מגיע ב4.2
7. עד היום אנדרואיד לא הגיע לתגובת המגע המושלמת של האייפון (זה היתרון האמיתי שלו). אנדרואיד מתקרב עם העדכון שהיה לו ל2.2 וכאן יש לאנדרואיד עוד לאן להשתפר.

בהצלחה עם אנדרואיד. ואל תגיב במקומות לא קשורים על נושאים שאפילו לא קשורים לאתר הזה...

Nightfox
06/11/10, 23:04
מהפה שלך לאלוהים :)
לדעתי המגמה של אפל היא להמשיך ולדבוק ב html5 שכבר נתמך מאז ימי הביניים באייפון חחחח

נכון, אבל הבעיה ש html5 עדיין לא אומץ באופן מקיף באינטרנט ולכן בסופו של דבר, עקב בריחת משתמשים מהאייפון למכשירים אחרים, אפל תצטרך לבצע החלטה בעניין של הפלאש שנמשך ונמשך...יש לי אתר שאני שם בו סרטונים מכל מיני אתרים ובינתיים היחידי שכבר אימץ ומציג סרטים בצורה מלאה וטובה זה vimeo.

AssafMoraz
06/11/10, 23:09
אני לא הייתי אומר שמשתמשים בורחים מהאייפון למכשירים אחרים אלא להפך וכמובן שהרבה משתמשים גם רוכשים את האייפון בתור הסמארטפון הראשון שלהם.