מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שאלה| מה ההבדל בין iphon ל ipod ?

11alex11
27/09/10, 08:44
מה ההבדל בין אייפוד לאייפון 4?

ממה שאני הבנתי זה שהם זהים פרט לזה שבאייפון יש שיחות ואינטרנט 3g
וכמובן הייתרון הנוסף שיש לו הוא שלא צריך ללכת עם שני מכשירים אחד נגן והשני טלפון

האם כל שאר הדברים זההים ב100%? (מעבד, מצלמות ושאר הפיצ'רים)

AssafMoraz
27/09/10, 09:04
אני מניח שהשאלה שלך היא מה ההבדל בין אייפוד 4 לבין אייפון 4, בגדול כמובן שההבדל הגדול הוא שהאייפון הוא טלפון סלולרי זה קודם כל. שאר הדברים לא זהים ב 100 אחוז היות ולאייפון מצלמת סטילס איכותית ואילו לאייפוד מצלמת סטילס פשוטה, הרבה יותר פשוטה. לעומת זאת איכות הוידאו של שניהם מאוד דומה ואולי אפילו זהה. באופן עקרוני הם די דומים רק שלאייפון מספר חלקים חומרתיים יותר טובים משל האייפוד 4, אפילו המסך.

11alex11
27/09/10, 09:18
האם אתה יכול להגיד או להפנות אותי למקום שאני יוכל לראות בדיוק את הבדלי החומרה והמצלמה?

shayosef
27/09/10, 09:26
היה קשה לגגל...?

http://ipod.about.com/od/ipadcomparisons/a/ipad-iphone-3gs-ipod-touch.htm

http://www.google.com/search?q=ipod+4+vs+iphone+4&rls=com.microsoft:en-us&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

AssafMoraz
27/09/10, 09:57
שי לא הייתי מסתמך יותר מדי על אתרים אחרים, המידע הכי אמין זה באתר של אפל. שים לב שבטבלה רשום שאייפון 4 לא מוציא VIDEO ל TV שזה ממש לא נכון. כמו כן לא מפורט כמה מגה פיקסל יש במצלמות של האייפוד.

מידע על אייפון 4 מאתר אפל:

http://www.apple.com/iphone/specs.html

מידע על אייפוד טאץ 4 מאתר אפל:

http://www.apple.com/ipodtouch/specs.html

11alex11
27/09/10, 10:05
גם באתר של אפל לא כתוב כמה mp המצלמה באייפוד. בכל מקרה אני רואה שאין כזה הבדל גדול, גם בהסתכלות באתר של אפל וגם מהליק ששי הביא כאן.
אבל ככל שאני יותר מסתכל ביכולות של האייפון/אייפוד אני מתחיל לחשוב שהפלאפונים החדשים שעכשיו יוצאים בשוק (לדוגמא נוקיה n שמונה) לא שונים כימעט בכלל מהאייפון אייפוד? תקנו אותי אם אני טועה, ואם כן אז מה באמת היתרונות של אייפון (חוץ ממשחקים...)?

AssafMoraz
27/09/10, 11:01
אלקס אתה מבלבל בין כמה דברים!!! ראשית אייפוד הוא לא טלפון ואין מה להשוות אותו לנוקיה. הדבר הכי נחמד באייפוד זה המחיר שלו שהוא זול יחסית לתמורה שהוא מציע. שיחות וידאו על wifi שיחות טלפון סקייפ וכדומה על wifi משחקים וגלישה באינטרנט ומגוון אפליקציות שונות ומגוונות, נגן מוזיקה, סרטים, מצלמת וידאו hd וכו...

אחלה מכשיר שמתחיל באיזור ה 1000 שקל +

לעומת זאת האייפון זה אותו המכשיר רק הרבה יותר משוכלל כמעט בכל דבר אפשרי וגם מאפשר שיחות טלפון, gps וכו'...

אבל הרבה יותר יקר ממנו, פי 3 בערך.

אין מה להשוות אותו לנוקיה כי הוא לא רואה אותם ממטר כמעט מכל הבחינות.

11alex11
27/09/10, 11:18
אני לא יודע למה איפשר להשוות אותו לנוקיה nשמונה (זה נותן שמיילי..)
יש כבר דבר אחד שאני יכול להשוות זה המצלמה יש לו 12mp והוא גם מצלם ב hd יש לו חיבור hdmi ל tv מערכת הפעלה נחמדה הרבה זיכרון אני לא יודע כמה הוא יעלה אבל ניראה לי פחות מאייפון 4

AssafMoraz
27/09/10, 11:30
לדעתי אתה מדבר על nokia n9 אבל בכל אופן קשה מאוד להשוות אותו לאייפון 4 בגלל מערכת ההפעלה. נכון שהחומרה דומה ואולי בנוקיה עולה על זו של האייפון 4 אבל בשורה התחתונה מה שייתן לך האייפון 4 בכמות האפליקציות, בחלקלקות ובחווית השימוש נוקיה לא ייתן לך לעולם. כאשר הוא ייצא תחזיק אותו ביד, נסה לעבוד איתו, חכה שחשבר ירכוש אותו ותתעמק בו קצת לפחות שעה, תנסה לעבוד איתו כשעה. לאחר מכן קח אייפון 4 ביד ותבצע את אותם הפעולות ואז תוכל להחליט בעצמך מה עדיף.

המלצה שלי: אייפון 4, ההחלטה היא שלך כמובן.

shayosef
27/09/10, 12:51
בינינו, האייפון 4 נחמד, אבל זה הרבה יותר נחמד....

אני זומם עליו גם...

http://www.youtube.com/watch?v=GHO9A9Zf5g8&feature=player_embedded

המסך 3.5 של האייפון כבר קטן מדי, ובכלל החומרה של ה HD DESIRE חזקה בהרבה בכל תחום רק צריך שהם יתאפסו קצת ומערכת ההפעלה תעבוד טוב יותר, מקווה שכך יהיה ב - http://www.google.com/search?q=Android+Gingerbread&rls=com.microsoft:en-us&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

oriX
27/09/10, 14:27
בינינו, האייפון 4 נחמד, אבל זה הרבה יותר נחמד....

אני זומם עליו גם...

http://www.youtube.com/watch?v=gho9a9zf5g8&feature=player_embedded

המסך 3.5 של האייפון כבר קטן מדי, ובכלל החומרה של ה hd desire חזקה בהרבה בכל תחום רק צריך שהם יתאפסו קצת ומערכת ההפעלה תעבוד טוב יותר, מקווה שכך יהיה ב - http://www.google.com/search?q=android+gingerbread&rls=com.microsoft:en-us&ie=utf-8&oe=utf-8&startindex=&startpage=1

שי, התשובה שלך לא קשורה לנושא.

לשואל, תנסה לברר דרך האתר של אפל ודרך הפורום מה יותר מתאים לך. בסופו של דבר אתה צריך להחליט מה יהיה יותר נוח.

shayosef
27/09/10, 15:11
שי, התשובה שלך לא קשורה לנושא.

לשואל, תנסה לברר דרך האתר של אפל ודרך הפורום מה יותר מתאים לך. בסופו של דבר אתה צריך להחליט מה יהיה יותר נוח.

הכותב לא סגור על מה שהוא רוצה לקנות - http://www.iphones.co.il/forum/post827296-8.html

הצעתי אלטרנטיבה שלישית, כמובן שהתשובה שלי קשורה לנושא.

oriX
27/09/10, 15:58
הכותב לא סגור על מה שהוא רוצה לקנות - http://www.iphones.co.il/forum/post827296-8.html

הצעתי אלטרנטיבה שלישית, כמובן שהתשובה שלי קשורה לנושא.

בסדר תחשוב מה שאתה רוצה.

דעתי האישית לשואל היא ההמלצה לאייפוד. אני נהנה ממנו מאוד וממש לא מפריע לי להסתובב עם שני מכשירים. ככה נוח לי וככה אני ממליץ, אבל תחשוב טוב בישבילך מה יהיה לך נוח ומספק יותר.

11alex11
27/09/10, 16:19
Htc יש להם באמת מכשירים נחמדים מאוחד ואולי אפילו יותר טובים אבל יש אצלי עוד נק' שהיא התקציב אני לא מוכן להשקיע יותר מ 2k.

בכל מקרה אני חושב כדאי לחקות עד שיצה המכשיר של נוקיה ואולי עד אז יצאו עוד מכשירים.
כל החברות מנסות להשיג את iphone והן מצליחות לא רע. אני יחכה.

תודה לכם עזרתם לי מאוד.

נ.ב
את השם שלי כותבים אלכס ולא אלקס

AssafMoraz
27/09/10, 16:27
Orix אני מכבד אותך ואתה יודע את זה אבל דעתי שונה! דעתי היא שעדיף להסתובב עם מכשיר אחד שעושה הכל ואפילו בצורה טובה יותר. אייפון 4 לדעתי עדיף על איפוד טאץ 4 כי הוא עושה את כל מה שהאייפוד עושה רק שבצורה טובה יותר וגם משמש כטלפון שנמצא איתך בכל מקום ויש לו גם gps ואינטרנט בכל מקום שלא נדבר על המצלמת סטילס שלא טרחו להשקיע בה יותר מדי באייפוד.

החיסרון היחיד של האייפון מול האייפוד זה המחיר.

oriX
27/09/10, 18:09
orix אני מכבד אותך ואתה יודע את זה אבל דעתי שונה! דעתי היא שעדיף להסתובב עם מכשיר אחד שעושה הכל ואפילו בצורה טובה יותר. אייפון 4 לדעתי עדיף על איפוד טאץ 4 כי הוא עושה את כל מה שהאייפוד עושה רק שבצורה טובה יותר וגם משמש כטלפון שנמצא איתך בכל מקום ויש לו גם gps ואינטרנט בכל מקום שלא נדבר על המצלמת סטילס שלא טרחו להשקיע בה יותר מדי באייפוד.

החיסרון היחיד של האייפון מול האייפוד זה המחיר.

לדעתי האייפוד טוב יותר מהאייפון משתי סיבות.
א' הוא זול יותר, הרבה יותר ואין לו עוד הוצאות מלבד רכישת אפליקציות.
ב' יש לו פחות תקלות והוא פחות רגיש, איך שלא תסתכל על זה זה נכון.

AssafMoraz
27/09/10, 18:45
לדעתי האייפוד טוב יותר מהאייפון משתי סיבות.
א' הוא זול יותר, הרבה יותר ואין לו עוד הוצאות מלבד רכישת אפליקציות.
ב' יש לו פחות תקלות והוא פחות רגיש, איך שלא תסתכל על זה זה נכון.

לצערי שוב אני לא יכול להסכים איתך:

א' זה שהוא זול יותר לא עושה אותו לטוב יותר ולגבי הוצאות אז מן הסתם אין לו קו סלולרי ולכן אין הוצאות על גלישה ושיחות. מן הסתם ההוצאות ישארו אותו הדבר כי כרטיס הסים של הפלאפון שלו יעבור לאייפון ואני לא מאמין שזה שיהיה לפותח הפוסט אייפון ביד ידרבן אותו להוציא יותר שיחות ואולי אם כבר מדברים אז הוא יצטרך לרכוש חבילת גלישה אבל זה כמובן לשיקולו האישי וזה לא דבר מחייב.
ב' לא נתקלתי בתקלות מסוימות במכשירי האייפון למעט שגיאות באיטונס שלרוב קורות במכשירים פרוצים וכאשר אתה מנסה לבצע כל מיני פעולות ואתה יודע על מה אני מדבר. כמובן שמי שפורץ את האייפון שלו מקבל על עצמו את הדברים האלו ולוקח את הסיכון הזה.

רגיש ? כשאני מחזיק את האייפוד ביד אני מפחד לשבור אותו מרוב שהוא דק ;)

oriX
27/09/10, 20:12
לצערי שוב אני לא יכול להסכים איתך:

א' זה שהוא זול יותר לא עושה אותו לטוב יותר ולגבי הוצאות אז מן הסתם אין לו קו סלולרי ולכן אין הוצאות על גלישה ושיחות. מן הסתם ההוצאות ישארו אותו הדבר כי כרטיס הסים של הפלאפון שלו יעבור לאייפון ואני לא מאמין שזה שיהיה לפותח הפוסט אייפון ביד ידרבן אותו להוציא יותר שיחות ואולי אם כבר מדברים אז הוא יצטרך לרכוש חבילת גלישה אבל זה כמובן לשיקולו האישי וזה לא דבר מחייב.
ב' לא נתקלתי בתקלות מסוימות במכשירי האייפון למעט שגיאות באיטונס שלרוב קורות במכשירים פרוצים וכאשר אתה מנסה לבצע כל מיני פעולות ואתה יודע על מה אני מדבר. כמובן שמי שפורץ את האייפון שלו מקבל על עצמו את הדברים האלו ולוקח את הסיכון הזה.

רגיש ? כשאני מחזיק את האייפוד ביד אני מפחד לשבור אותו מרוב שהוא דק ;)

גם אני ממש לא מסכים איתך.
האייפוד זול יותר כי הוא לא מכיל את חומרת האייפון. יצא לי להתנסות בשניהם וקורות תקלות באייפון וזה יותר מלחיץ כי מגובים שם מספרי טלפון, sms ועוד דברים חשובים. מה גם שהוא יותר רגיש מהאייפוד, האייפוד אמיד מאוד והוא ממש לא נשבר והוא דק ונוח. וגם אם זה לא משהו משפיע האייפון יותר יקר ומאלץ את הקונה להשתמש יותר באינטרנט הסלולארי. המון מחקרים וסקרים הראו שמי שרוכש אייפון קונה גם חבילת גלישה שמחירה יקר. כן, הרוב המכריע לוקחים גם חבילת גלישה. המחיר של האייפון הכי זול (לצורך הפוסט הזה) הוא כמעט 500 יורו בהונג קונג שהיא הזולה בעולם במכירת מכשיר סימפרי ואילו ברכישת מכשיר נעול קיים הפחד התמידי של שדרוג גרסה ונעילת המכשיר שמאוד מלחיץ ופשוט מקרקע אותו. ככה שמבחינת מחיר האייפוד לוקח בהתלבטות. אם אתה רוצה אני יכול לדון איתך עד מחר אבל זה טעם וריח ואנחנו סתם דנים בפוסט על נושא שונה. אם תרצה אשמח לדון איתך בפרטי.

AssafMoraz
27/09/10, 21:02
אורי לא תוכל לשכנע אותי למרות שבאמת הבאת טיעונים טובים כי אני עדיין דבק בזה שכדאי להסתובב עם מכשיר אחד שמבצע הכל. האייפוד מוגבל לעומת האייפון וזאת עובדה שאי אפשר להתווכח איתה. אנשים בעבודה שלי אומרים לי מה אתה מסתובב עם הבולדוזר הזה, נכון יש לי מגן של otterbox defender על האייפון עכשיו תאר לעצמך 2 מכשירים כאלו בכיס ?! ואללה לא יודע, אצלי באייפון יש שימושים שלא אוכל לבצע באייפוד למשל שיחות אינטרנט בכל מקום על גבי הרשת הסלולרית וזאת רק דוגמא, מה עם gps ? אין באייפוד וכו' שורה תחתונה: הוא די מוגבל ומשמש כנגן מדיה בלבד לכן אם פותח הפוסט חושק בנגן מדיה אז בבקשה שירכוש לו אחד.

htc יש להם באמת מכשירים נחמדים מאוחד ואולי אפילו יותר טובים אבל יש אצלי עוד נק' שהיא התקציב אני לא מוכן להשקיע יותר מ 2k.

דרך אגב הוא מחפש משהו בתקציב של עד 2000 ש"ח והוא חייב להחליט מה הוא מחפש האם זה פלאפון או נגן מדיה או מכשיר משולב :)

oriX
27/09/10, 21:35
אורי לא תוכל לשכנע אותי למרות שבאמת הבאת טיעונים טובים כי אני עדיין דבק בזה שכדאי להסתובב עם מכשיר אחד שמבצע הכל. האייפוד מוגבל לעומת האייפון וזאת עובדה שאי אפשר להתווכח איתה. אנשים בעבודה שלי אומרים לי מה אתה מסתובב עם הבולדוזר הזה, נכון יש לי מגן של otterbox defender על האייפון עכשיו תאר לעצמך 2 מכשירים כאלו בכיס ?! ואללה לא יודע, אצלי באייפון יש שימושים שלא אוכל לבצע באייפוד למשל שיחות אינטרנט בכל מקום על גבי הרשת הסלולרית וזאת רק דוגמא, מה עם gps ? אין באייפוד וכו' שורה תחתונה: הוא די מוגבל ומשמש כנגן מדיה בלבד לכן אם פותח הפוסט חושק בנגן מדיה אז בבקשה שירכוש לו אחד.

דרך אגב הוא מחפש משהו בתקציב של עד 2000 ש"ח והוא חייב להחליט מה הוא מחפש האם זה פלאפון או נגן מדיה או מכשיר משולב :)

אני לא מנסה לשכנע אותך אני רק מנסה להעלות טיעונים שונים. זה דיון.
אני יותר חושב שהאייפוד והאייפון פונים לאנשים שונים. כמו שיש אנשים שקונים אוטו ויש כאלה שקונים אופנוע, למה? כי זה יותר נוח להם.

ב2000 שקל אפשר למצוא רק את האייפון 3g או 2g שכיום כבר לא מומלץ לקנות אותם.

AssafMoraz
27/09/10, 21:52
אורי אתה צודק באופן כללי שכל בן אדם מחפש משהו אחר ואנחנו דנים פה, זה אכן דיון ובנוגע למה שאמרת כמובן שהוא צריך להחליט מה הוא רוצה לרכוש ולדעתי הוא כבר מזמן ירד מהפוסט שלו אם כבר מדברים :)

בכל אופן הוא יכול לרכוש מכשיר חדש (3gs) במחיר של 2000 שקל כמובן שלא מחנות אלא מאדם פרטי, אני רכשתי לחברה שלי 3gs לפני כ 5 חודשים ב 2300 שקל חדש בניילון וסים פרי יצרן ממישהו מהארץ ואת שלי רכשתי כמה חודשים קודם ב 2500 שקל. לא חסר מציאות זה בטוח :)

כמובן שישנה האפשרות תמיד לרכוש יד שנייה במצב טוב, הכל בהתאם לתקציב כמובן.

11alex11
27/09/10, 21:56
אני לא מנסה לשכנע אותך אני רק מנסה להעלות טיעונים שונים. זה דיון.
אני יותר חושב שהאייפוד והאייפון פונים לאנשים שונים. כמו שיש אנשים שקונים אוטו ויש כאלה שקונים אופנוע, למה? כי זה יותר נוח להם.

ב2000 שקל אפשר למצוא רק את האייפון 3g או 2g שכיום כבר לא מומלץ לקנות אותם.

תיקון אפשר לקנות בעד 2000 שקל אייפון 3gs 16gb

oriX
27/09/10, 22:15

אז אתה מוזמן לרכוש אחד כזה אם תרצה. אני כבר לא מכיר את המחירים טוב.
השאלה באופן כללי קצת מסובכת, אני ממליץ לך לראות מה אתה מעדיף במקום לשאול אותנו שאנחנו משוחדים למכשיר שלנו.

AssafMoraz
27/09/10, 22:26

אני עומד לרכוש אייפון 4 בקרוב מאוד, אם תרצה אמכור לך את שלי 3gs sim free :)