מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : זרוע לרכב- חם לאייפון על השמשה!!

gabim
19/08/10, 09:34
בטח שמתם לב, עובר עלינו קיץ זוועה...
אני משתמש הרבה עם ווייז ויש לי זרוע לאייפון שמוצמדת לשמשה הקדמית. העניין הוא שבשעות הבוקר/צהריים/אחה"צ/כמעט כל היום, יש שמש חזקה מאוד ולא נראה לי כ"כ בריא לאייפון להשתזף שם ככה.
לפעמים אני מנסה לנווט איתו שהוא מונח ליד ההילוכים אבל- הקליטה פחות טובה, לא נוח לחבר אותו להטענה, והכי חשוב- העיניים פחות על הכביש.
ראיתי שיש תושבת לאייפון שמתלבשת על הפתח של המזגן.
נראה לכם שיכול להזיק למכשיר שהוא עובד, מתחמם, ובמקביל מקבל קירור חיצוני מהמזגן? (נראה לי שמדובר בקירור עצבני כשהוא צמוד ככה למזגן...).
מה אצלכם? בשעות היום הוא לא על הזרוע? יש רעיונות?

ohad_vip
19/08/10, 11:45
אצלי הוא כל היום על הזרוע...
ברגע שיוצאים מהאוטו לוקחים אותו..
באוטו מופעל מזגן ..
לא רואה במה זה מזיק

Elad A
25/08/10, 18:20
והיית חייב להצטרף לפורום הזה בשביל לחלוק איתנו את הקישקוש הזה. אשריך.

ipxp
25/08/10, 18:46
כל עוד לא חם באותו, אין סיבה שהמכשיר לא יהיה בטמפרטורה נורמלית (הרי כמובן לוקחים אותו ביציאה מהאוטו, hadman...)

זה לא שהקרניים של השמש פוגעות בו. מה שיכול להזיק זה החום שאליו יגיע המכשיר. לכן שמור אותו בטמפ' נורמלית ולא תהיה שום בעיה.

motioz
28/08/10, 07:16
התחברתי לפורום בעיקר בעיקר בשביל לקרוא ולקבל מידע, קיבלתי המלצה מחבר שבאמת לא אכזבה.
קראתי הרבה מהתכנים כאן בפורומים ובאמת מעניינים, מבחינתי פחות בשביל להגיב, אבל הנושא הזה
שעלה כאן גרם לי לחשוב שאנשים מחפשים שימושים לפלאפון - אייפון שלהם קצת מעבר למה שצריך.
אני לא צריך תואר ראשון (http://www.where2study.co.il/) בשביל להבין שלא קרני השמש הן שפוגעות, התכוונתי לחום. אבל אני הבנתי שמתקינים
את זה על שמשה הקדמית (תקנו אותי אם אני טועה) והיא מתחממת בלי קשר בכלל למזגן באוטו. מעבר
לעובדה שלדעתי זה חוסר שדה ראיה אז אני לא יודע אם בכלל מבחינה חוקית מותר ואפשר לשים את זה שם.
בכל מקרה, הדיון הזה גרם לי לרצות לענות. מה שאני עושה לעיתים לא קרובות במיוחד.
ועוד דבר, לא היתה כוונה לפגוע פה באף אחד, נטו להבין.

אז איפה אתה מציע לשים את הגיפיאס או האייפון אם לא על זרוע בשימשה ?

gabim
29/08/10, 10:57
אני בדיעה שכשהמכשיר על הזרוע על השימשה, והשמש יוקדת עליו, זה כן מחמם אותו יותר למרות המזגן ברכב. גם לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שזה משפיע, תסעו שעה עם המכשיר ביום כשהוא חשוף לשמש, תסעו איתו בלילה ותרגישו בהבדל.
לגבי אם זה מזיק או לא- וואלה לא יודע… לי נראה שזה לא הכי בריא. לכל מכשיר אלקטרוני זה לא בריא להתחמם יותר מידי, יש כאלה עמידים יותר ויש כאלה עמידים פחות. לפי מה שקראתי עד עכשיו על האייפון/אייפוד/אייפד הם די רגישים לכל הנושא של טמפרטורה.
בנוסף קראתי בפורום של וויז על מס? משתמשים שבימים ממש חמים של שימוש אינטנסיבי היו להם בעיות קליטה עם ה gps (מישהו שם קנה את המתקן שמתחבר למזגן ואמר שמאז הפסיקו לו הבעיות הקליטה שהיו לפני כן…).
אני באופן אישי, כשאני נוסע איתו ויש שמש חזקה, התחלתי להניח אותו על הלוח שעונים מולי בצורה מאוזנת. לא זז מהמקום, קצת פחות נוח מאשר על הזרוע אבל לפחות מוצל שם…

orez1589
04/09/10, 14:06
חשבתי שאני כבר לבד בדעה הזו פה שזה לא רעיון חכם כל כך הזרוע הזו. והנה לכם עוד רעיון איך לשמור על האייפון שלכם
עוד דבר, לפני יומיים ישב פה חבר שעושה לימודי ערב (http://www.handesaimguide.co.il) של עיצוב תעשייתי והעלתי בפניו את הבעיה. הוא אמר שהוא יעלה את זה בדיון בכתה שלו.. מי יודע אולי הם יעלו דברים שעוד לא חשבנו. אני אעדכן אם יהיה חדש ממנו.

מה יש לך? אתה בסדר? אולי לאייפון זה לא טוב אבל אין מקום אחר לשים אותו! אפשר לשים עליו נרתיק ואז אין בעיה דבר ראשון ודבר שני,חברות של gpsים משום מה מודעות לזה... ועושות פשוט את הgps עם פלסטיק מאחורה שלא מתחמם ולא פוגע במכשיר וגם רוב המעמדים לאייפון יש להם פלסטיק כזה מאחורה שמגן .

1liran1
13/10/10, 23:50
רציתי לומר שיש מקום לשים את המעמד והוא נימכר בבאג והינה לכם:
http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=9160&perur=2&t=44&c=577&cbar=p

1liran1
14/10/10, 15:07
כיום הרוב הגדול של הפלאפונים והאייפונים מגיעים עם ספיקרים ודבר שני יש עוד מעמד שמיתחבר לרשת של המזגן של הרכב רק שאני לא זוכר איפה ראיתי את זה...

thegodx
19/10/10, 21:38
קודם כל, תודה על דאגתך, ברוך השם אין לי כלום, אני בסדר גמור. ומה שלומך?

קראת את כל שרשור ההודעות?.. אם כן כבר היית מבין שכתבתי את מה שכתבתי לא כי אני חושבת שזה פוגע לא רק במכשיר (כי כן אין מה לעשות גם אם הטמפ' באוטו סבירה, יש עליו שמש ישירה), כיסויי פלסטיק (במיוחד כשרובם כהים) לא באמת עוזרים מכיוון שהצבע שחור קולט חום יותר.

עלתה כאן בשיחה המודעות לעיניין שזה לא תכנון נכון לשים את זה על השמשה גם כי זה מפריע לנהג ופוגע לו בשדה הראיה. אז אולי לחשוב על מיקום אחר או ייצור של זרוע אחרת שתקל על הנהג ויחד עם זאת לא תהווה את 2 הבעיות שכבר הזכרתי...

לעינייננו, אני עדיין מחפש פיתרון יעיל ולא ברמת האילתור לשימוש בגיפיאס דרך האייפון באוטו. יש למישהו עוד רעיונות? זה יכול להיות טוב רק לכולנו..

ולכל אלו שסובלים מבעיות קשב וריכוז (http://www.keyvunim.co.il), בבקשה לא להוציא את זה עלי, תקראו את כל ההודעות אם אתם עוד לא שותפים בשיחה, זה לא נעים התוקפנות הזו... תודה מראש.

ואני עדיין מנסה להבין מאיזה מין את\ה ?!

udiasl
20/03/13, 11:29
היי,
אני בדעה ברורה שהחם הישראלי פוגע במכשיר.
אני גם מתקן אייפונים ואומר לכם את זה מתוך היכרות פנימית. מה לעשות, אין למכשיר מאוורר.
לא יעזור כמה המזגן יעבוד, אם אתה משתמש ב waze , הוא יגבר על המזגן וזה לא מסובך לבדוק.
פשוט תבדקו את המכשיר לפני שאתם יוצאים מהאוטו.
הפתרון הוא תושבת לרכב למזגן שמקרר את המכשיר תוך כדי עבודה.
אם התושבת ננעלת על המזגן אז הוא לא ייפול וזה גם פותר את בעיית ההסתרה שצויינה קודם.
ראיתי באתרי קופונים תושבת נחמדה:
http://www.finalsale.co.il/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%9C_%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9E% D7%99_%D7%9B%D7%9C_%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%A5/revolutionary_car_cel_stand_iprestige/

או שפשוט תריצו בגוגל: "תושבת לרכב למזגן"

ramkolch
25/03/13, 20:10
אני הזמנתי כזו תושבת ליציאה של המזגן מeBay - סיפור של כמה דולרים ..
גם אני לא אוהב את הרעיון של הזרוע על החלון ואם על הדרך זה גם פותר את הבעיה של ההתחממות של המכשיר כשמשתמשים בwaze אז בכלל אחלה ...
ולשאלה המקורית :
נראה לי שאכן עדיף למכשיר לקבל קירור כשהוא מתחמם ולא נראה לי שיגרם נזק בצורת הקירור הזו .
חג שמח

E-dan
26/03/13, 21:16
לאייפון יש אחלה מערכת שבמידה והוא מתחמם בצורה שלא בריאה לו, הוא מתריע ומפסיק לעבוד עד שיתקרר. קיבלתי פעם אחת בחיי את האזהרה הזאת באייפון 4 שלי. כך שאני לא מפחד לשים אותו על השמשה.

udiasl
21/04/13, 13:11
עידן יקירי - טעות בידך.
אם האייפון היה מתריע כל פעם שהוא באמת צריך קירור - לא היית יכול לעבוד איתו באופן רציף כי הוא כל הזמן היה מתריע.
למכשיר נוצר נזק פנימי מצטבר מהחום.
קרא את הכתבה הבאה (http://www.iprestige.co.il/news/1/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8-%D7%A0%D7%96%D7%A7-%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A) להבנה יותר מעמיקה.