מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סינכרון אלחוטי לאייפון?

natish
27/04/10, 13:58
‏אפליקציית סינכרון דרך Wifi הוגשה לאפסטור לאישור. השאלה היא האם אפל תאשר?

‏http://img.skitch.com/20100427-u4id76kyrtn8xm5r9e4en3k15.jpg

מאז שהאייפון יצא הרבה מאוד אנשים חולמים על אפשרות סינכרון בין המכשיר למחשב בצורה אלחוטית דרך רשת ה- Wifi או באמצעות בלוטות' במקום הסינכרון החוטי שקיים כיום במכשירי האייפון, הטאץ' וגם באייפד. כמובן שבצורת הסינכרון החוטי ניתן גם להטעין את המכשיר הנייד (אייפון, טאץ' או אייפד) אבל מי שרוצה להטעין את המכשיר שלו בדרך כלל יעדיף להשתמש במטען החשמלי שמטעין מהר יותר. ובכן מפתח בשם Greg Hughes הגיש לאפסטור אפליקציה שנקראת "Wi-Fi Sync" שמאפשרת לעשות בדיוק את מה שכולם רוצים, לסנכרן את האייפון והטאץ' דרך רשת ה- Wifi מה שכן לפי הנראה היא כנראה תדחה...

לפי דבריו של Hughes בהפעלה הראשונית יש לבצע תיאום (pair) בין המכשיר עם תוכנת איטיונס (באופן דומה לאיך שמתבצע תיאום בלוטות' בין האייפון לבין המחשב) אחרי שהתיאום מסתיים משתמשים יכולים לבצע סינכרון באמצעות רשת ה- Wifi ולעדכן/לסנכרן את תוכן המכשיר שלהם עם תוכנת איטיונס. Hughes אומר שהאפליקציה שלו לא מפירה שום סעיף בחוזה המפתחים של אפל והיא גם לא משתמשת בשום API בין אם פנימי או חיצוני שאפל אוסרת להשתמש בו. מה שכן לאפליקציה יש 2 חסרונות והן:

- מהירות: שהרי אפילו מהירות השידור של תקן 802.11n נמוכות יותר מאלו של USB 2.0.
- צריכת סוללה: שהרי תעבורת Wifi גוזלת לא מעט מהסוללה.

http://img.skitch.com/20100427-1e188mit49qf4d7txtj3esr53w.jpg

אין ספק שאם אפל רוצה להביא את הפיצ'ר הזה למכשירים הניידים שלה (אייפון, טאץ' ואייפד) אפשר לראות באופן ברור שהמחסום הטכנולוגי הוא לא הבעיה פה שהרי מפתח עצמאי הצליח לעשות זאת בצורה די טובה. אז ככל הנראה אם החברה בקופרטינו רוצה להביא את הפיצ'ר הזה בעצמה הדברים שמטרידים אותה הם מהירות השידור והסינכרון ונושא האבטחה שאולי הוא קצת יותר שולי.

מה שכן באופן די מצער אפל בדרך כלל דוחה פיצ'רים שהיא רוצה להציג בעצמה במכשירים שלה ולכן סביר להניח שהאפליקציה תדחה על ידי אפל. במידה וזה אכן יקרה אמר Hughes שהוא ישקול דרכי הפצה אחרות לאפליקציה שלו או במילים אחרות - סידיה.

rZ7xn86Zwyo

lirn8
27/04/10, 14:09
נראה טוב

yossi_iphone
27/04/10, 14:42
איך לא חשבנו על זה קודם ...
יכלנו לעשות מיליונים

ipxp
27/04/10, 15:35
אם אתה במילא צריך לאשר עם המחשב, מה הבעיה כבר לחבר את האייפון בשנייה וזהו?
גם לוקח יותר בטרייה וגם מהירות יותר נמוכה
ובמילא כשמסנכרנים אין גישה למכשיר אז אי אפשר לעשות כלום אם זה שהוא נייד.

אני לא מוצא בשירות הזה כל תועלת......כל עוד הוא לא יהיה לפחות עם מהירות שוות ערך לusb 2.0.

Yaadph
27/04/10, 16:25
אתה עושה אישור רק פעם ראשונה.. לפי מה שרשום.. ואחרי זה כל פעם שתרצה אתה לא צריך לאשר מחדש

ipxp
27/04/10, 17:23
אם היה אפשר לא מאותה רשת wifi (כאילו אתה נמצא רחוק מהבית, וחייב לגבות משהו מהאייפון, אז זה יכול להיות מאוד יעיל) אבל זה לא מה שאפל מתכננים לעשות עם השירות שלהם mobile me?

shaim
27/04/10, 18:02
זה לא ריאלי מבחינת קצב העברת הנתונים.
במיוחד קצב ההעלאה (upload) ב-adsl/כבלים........

mr-anderson
27/04/10, 19:29
איזה סיבה יש לאפל לדחות את האפליקציה??
חבל שהם לא עושים דבר כזה כבר מובנה...

planB
28/04/10, 10:05
לי זה נראה כמו זיוף
עד כמה שאני מכיר את הSDK אי אפשר לעשות דבר כזה
אי אפשר להכניס שירים לספריית שירים נניח, אין גישה ללוח שנה (נכון ל3.x)

אלא אם כן כל מה שזה מסנכרן זה אנשי קשר, זה נראה כמו זיוף

ipxp
28/04/10, 10:35
לי זה נראה כמו זיוף
עד כמה שאני מכיר את הsdk אי אפשר לעשות דבר כזה
אי אפשר להכניס שירים לספריית שירים נניח, אין גישה ללוח שנה (נכון ל3.x)

אלא אם כן כל מה שזה מסנכרן זה אנשי קשר, זה נראה כמו זיוף

אבל זה נותן לאייטונס עצמו לעשות את הסנכרון, (אני לא שולט בsdk אבל עדיין) בטח התוכנה רק מקשרת דרך הwifi בין המכשיר לאייטונס, ונותנת להם לעשות את פעולה x (סנכרון, הפעלת אותה פעולה שהייתה מופעלת אם זה היה מחובר למחשב כרגיל).

dooby
28/04/10, 14:30
Mobile me is the reson to decline this program

From my iPad