מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האנדרואיד על האייפון ועדכונים בסידיה

natish
22/04/10, 18:09
‏מספר תוספים עיקריים מהסידיה התעדכנו בשבוע האחרון. בנוסף מערכת ההפעלה של גוגל מגיעה לאייפון.

‏http://img.skitch.com/20100422-q579y4531pa2uswci6dbafu1hg.jpg

בשבוע האחרון הרבה תוספים מהסידיה התעדכנו לגרסה חדשה. ביניהם ה- Activator, תוסף ה- Backgrounder שמאפשר הרצת אפליקציות ברקע ועוד תוספים רובם חלקים בסיסיים בסידיה. ככל הנראה חלק מהעדכונים של התוספים נובעים משיחרור הפריצה לגרסה 4.0 שה- Dev Team שיחררו כדי לאפשר למפתחי הסידיה להתאים את האפליקציות והתוספים שלהם לגרסה 4.0. למי מכם שחושש מהעדכונים של הסידיה אז באמת אין מה לחשוש, כל העדכונים בטוחים והם עובדים בצורה תקינה לפי התנסות איתם מה שכן אם אתם נמנים מחובבי התוספים של הסידיה ומתקינים עשרות תוספים ותוכנות ממנה אולי כדאי שתבדקו את העניין לעומק מאחר והתנגשויות בין התוספים היא לא דבר חדש.

כך שאם אתם רואים עדכונים בסידיה, רצוי לעדכן.

האנדרואיד על האייפון
בנוסף ההאקר David Wong התאים בתקופה האחרונה תוכנת Dual-Boot שנקראת בשם OpeniBoot שתאפשר להעלות באופן מוצלח את מערכת ההפעלה של גוגל - אנדרואיד על מכשירי אייפון פרוצים. התוכנה שנמצאת לפי מפתחה בשלבי אלפא מוצגת בסרטון (למטה) כשהיא רצה על מכשיר אייפון 2G. בנוסף Wong אומר שלדעתו לא יהיה קושי רב להביא את האפשרות גם למכשירי ה- 3G אולם מכשירי ה- 3Gs יצריכו עוד עבודה זאת ככל הנראה מאחר והבוטרום שלהם שונה והוא עדיין לא נפרץ באופן מלא.

Wong מודה למספר האקרים שעזרו לו בפרויקט החביב ביניהם: CPICH , harmn1, posixninja, jean, marcan, TheSeven וכמובן saurik על פא'צים ועוד שבזכותם הדבר לא היה אפשרי ומוצלח. עכשיו עולה השאלה למה לעזאזל להתקין על האייפון את מערכת ההפעלה אנדרואיד?

5yO2KQHkt4A

mr-anderson
22/04/10, 18:38
ב. סתם כשאלה, ששאלה במשפט האחרון של הפוסט - איזה יתרונות באמת יש לאנדרואיד על פני אייפון או אס בתכלס? לפחות ממה שידוע למשתמשים כאן... האם אפשר להזיז את מיקום האייקונים לאיפה שרוצים? (את זה אין באייפון, האייקונים חייבים להיות מסודרים בשורות). האם יש מולטי טאסקינג שרץ יותר טוב מאשר באייפון 4? אני מניח שכן יש בזה תיקיות, אבל זה גם את זה אפל הולכים לפתור בקרוב...
ג. זה לא יאט את האייפון בצורה מפחידה?? זה ממש להתקין מערכת הפעלה נוספת על מכשיר קטן...

ItaiHay
22/04/10, 18:51
א. וואו אני מתגעגע לסידיה הלוואי וכבר יצא סידיה ל-3.1.3 יאללה...
ב. סתם כשאלה, ששאלה במשפט האחרון של הפוסט - איזה יתרונות באמת יש לאנדרואיד על פני אייפון או אס בתכלס? לפחות ממה שידוע למשתמשים כאן... האם אפשר להזיז את מיקום האייקונים לאיפה שרוצים? (את זה אין באייפון, האייקונים חייבים להיות מסודרים בשורות). האם יש מולטי טאסקינג שרץ יותר טוב מאשר באייפון 4? אני מניח שכן יש בזה תיקיות, אבל זה גם את זה אפל הולכים לפתור בקרוב...
ג. זה לא יאט את האייפון בצורה מפחידה?? זה ממש להתקין מערכת הפעלה נוספת על מכשיר קטן...

א. מה קשור?
ב. אין לי מושג. אני רק יודע שiPhone OS יותר טובה לי.
ג. נכון. זה ממש כמו להתקין מערכת הפעלה נוספת.

ipxp
22/04/10, 19:07
אין דבר משמעותי שעושה את אחד מהם טוב יותר מהשני. זה הכל שאלה של נוחיות.
כל הפיצ'רים ביניהם 95% שווים (מה שאין נגיד בiphone OS או באפסטור ישר יביאו לסידיה) אז אי אפשר להכריע איזה מהם תעדיף.
לשים סתם עוד מערכת הפעלה שבאה לעשות את אותו דבר אחרי שאתה רגיל כבר לאחת טובה זאת פשוט שטות....לפי מה שהוא אמר בסרטון, זה יותר כמו להראות "אמרתי לכם שהוא יהיה מסוגל להריץ את זה"

natish
22/04/10, 19:08
זה לא יאט ולא גרביים... זה דואל בוט ולא וירטואליזציה.
מערכת ההפעלה שרצה משתמשת בכל המשאבים של המכשיר אז זה ממש לא יאט כלום.

ItaiHay
22/04/10, 19:13
מה שכן המערכת לא נועדה לפעול על אייפון ולכן ישנה אפשרות שיהיו בעיות תאימות.

ipxp
22/04/10, 19:27
רגע ואם יגרמו לזה לרוץ על אייפד, זה יהיה מהיר כמו הנקסוס וואן (1 ghz) רק על מסך גדול? :o

ItaiHay
22/04/10, 19:29
רגע ואם יגרמו לזה לרוץ על אייפד, זה יהיה מהיר כמו הנקסוס וואן (1 ghz) רק על מסך גדול? :o

אבל המערכת לא מתואמת לאייפד. היא תיראה זוועה.

ben
22/04/10, 19:33
שאלה אם אני משתמש באנדרואיד דרך האייפון אני יכול לראות פלאש באינטרנט או שזה לא קשור?

gilbm
22/04/10, 20:39
למה לחפור סתם תשאלו את השאלות הנכונות ובנוסף שטויות המהירות לא תשתנה ואנדרואיד אם תותאם קצת לאייפון תראה טוב דרך אגב שימו לב שיש יתרונות ממשק לאנדרואיד למרות שאני כן מעדיף את של אפל יש לזה בישבילי ערך מוסף
השאלות שלי:
אני אראה פלאש בדפדפן?
אני אוכל להריץ אפלקציןת אנדרואיד?
הבלו טוף יהיה פתוח ורשמי שם?
הכי חשוב זה יהיה מותאם לאייפוד דור2?

natish
22/04/10, 21:08
שאלה אם אני משתמש באנדרואיד דרך האייפון אני יכול לראות פלאש באינטרנט או שזה לא קשור?

למה לחפור סתם תשאלו את השאלות הנכונות ובנוסף שטויות המהירות לא תשתנה ואנדרואיד אם תותאם קצת לאייפון תראה טוב דרך אגב שימו לב שיש יתרונות ממשק לאנדרואיד למרות שאני כן מעדיף את של אפל יש לזה בישבילי ערך מוסף
השאלות שלי:
אני אראה פלאש בדפדפן?
אני אוכל להריץ אפלקציןת אנדרואיד?
הבלו טוף יהיה פתוח ורשמי שם?
הכי חשוב זה יהיה מותאם לאייפוד דור2?

האנדרואיד מותאם למכשירי סמארטפון ולא לנגנים ניידים. היא כוללת מערכת ניהול של שיחות שמתחברת לרכיבי הסלולר של המכשיר, דבר שאין באייפוד טאץ' ולכן זה לא כזה פשוט לייבא את המערכת לטאץ'.

לגבי הפלאש... בינתיים אין תמיכה של פלאש באנדרואיד. אדובי אומרת שהתמיכה תגיע בגרסה 10.1 המותאמת לניידים (ותכלול גם תמיכה ב- web os ועוד מערכות הפעלה ניידות) אבל בינתיים ההשקה שלו ככל הנראה תדחה (באופן לא מפתיע...).

באנדרואיד הבלטות' פתוח לגמרי ואין הגבלות ולגבי אפליקציות אנדרואיד... מממ... אם אני אנסח את השאלה באופן: "האם על מערכת ההפעלה אנדרואיד אני אוכל להריץ אפליקציות אנדרואיד?" אני חושב שהתשובה די ברורה... מדובר במערכת הפעלה מלאה בלי חוסרים. הבעיות היחידות הן באגים שנובעות מהדואל בוט והתאמה לחומרה (דרייברים).

shayO
22/04/10, 21:31
איפה ניתן להוריד את התוכנה (אנדרואיד)?

תודה רבה=]

gilbm
22/04/10, 21:45
האנדרואיד מותאם למכשירי סמארטפון ולא לנגנים ניידים. היא כוללת מערכת ניהול של שיחות שמתחברת לרכיבי הסלולר של המכשיר, דבר שאין באייפוד טאץ' ולכן זה לא כזה פשוט לייבא את המערכת לטאץ'.

לגבי הפלאש... בינתיים אין תמיכה של פלאש באנדרואיד. אדובי אומרת שהתמיכה תגיע בגרסה 10.1 המותאמת לניידים (ותכלול גם תמיכה ב- web os ועוד מערכות הפעלה ניידות) אבל בינתיים ההשקה שלו ככל הנראה תדחה (באופן לא מפתיע...).

באנדרואיד הבלטות' פתוח לגמרי ואין הגבלות ולגבי אפליקציות אנדרואיד... מממ... אם אני אנסח את השאלה באופן: "האם על מערכת ההפעלה אנדרואיד אני אוכל להריץ אפליקציות אנדרואיד?" אני חושב שהתשובה די ברורה... מדובר במערכת הפעלה מלאה בלי חוסרים. הבעיות היחידות הן באגים שנובעות מהדואל בוט והתאמה לחומרה (דרייברים).

לפני שאני אשאל כמה דברים אני רוצה להודות לך על התשובה המקצועית והמצויינת תודה רבה לך ועל האתר המדהים הזה :)

ואי הבנה אחרונה קטנה זה שבאנדרואיד זה קיים כמו בלוטוס מלא ופלאש בגרסת הפלאש הבאה זה אומר שזה יהיה קיים גם באייפוד או אייפון?

עכשיו לשאלה שלי:
יש הרבה הגיון במה שאתה אומר ואני בטוח שאתה צודק אבל אי אפשר להריץ למשל אותה מערכת הפעלה עם הרכיבים פשוט שאם אני נכנס לזה אז תופיע לי שגיאה או משהו כזה?
ואם לא אז להשערתך מנסיונך נראה לך שיתאימו את זה לאייפוד?

edmas
22/04/10, 22:17
איך מתקינים ?

natish
22/04/10, 22:20
לפני שאני אשאל כמה דברים אני רוצה להודות לך על התשובה המקצועית והמצויינת תודה רבה לך ועל האתר המדהים הזה :)

ואי הבנה אחרונה קטנה זה שבאנדרואיד זה קיים כמו בלוטוס מלא ופלאש בגרסת הפלאש הבאה זה אומר שזה יהיה קיים גם באייפוד או אייפון?

עכשיו לשאלה שלי:
יש הרבה הגיון במה שאתה אומר ואני בטוח שאתה צודק אבל אי אפשר להריץ למשל אותה מערכת הפעלה עם הרכיבים פשוט שאם אני נכנס לזה אז תופיע לי שגיאה או משהו כזה?
ואם לא אז להשערתך מנסיונך נראה לך שיתאימו את זה לאייפוד?

תראה ברגע שמדובר במערכת הפעלה שמתעסקים בקרביים שלה אז הכל אפשרי.
השאלה היא האם ההאקרים יחליטו שהם מוכנים להתעסק עם זה. ולשאלה הזו לי אין תשובה.

דעתי היא שהם לא יתעסקו עם זה וגם אם כן... מערכת ההפעלה של האייפוד טאץ' מותאמת הרבה יותר לשימוש בו שהוא מדיה ומשחקים מאשר האנדרואיד.

gilbm
22/04/10, 22:32
תראה ברגע שמדובר במערכת הפעלה שמתעסקים בקרביים שלה אז הכל אפשרי.
השאלה היא האם ההאקרים יחליטו שהם מוכנים להתעסק עם זה. ולשאלה הזו לי אין תשובה.

דעתי היא שהם לא יתעסקו עם זה וגם אם כן... מערכת ההפעלה של האייפוד טאץ' מותאמת הרבה יותר לשימוש בו שהוא מדיה ומשחקים מאשר האנדרואיד.

תודה רבה (באסה לא נורא גם ככה אני בדרך לקנות אייפון ואייפד)

mr-anderson
22/04/10, 22:57
האם יש תאריך העלאת האנדרואיד לסידיה?

ipxp
22/04/10, 23:10
אנשים תקראו! הוא רק אמר שהוא הגיע לרמה של גרסת אלפא. אפילו לא בטא.
הוא לא קרוב אפילו להעלאה לסידיה...

AssafMoraz
23/04/10, 08:47

גם אם המערכת הפעלה לא מוצלחת כמו באייפון וגם אם היא תעבוד לאט בכל זאת מדובר בדבר מעניין ומיוחד ביותר שהצליחו סוף סוף לעשות, כל הכבוד להם על היוזמה ולגבי הגודל של המכשיר, נכון הוא קטן אבל הגודל לא תמיד משחק תפקיד פה, כל העניין זה החומרה של המכשיר שתוכל להתמודד עם המערכת הפעלה החדשה ובהצלחה

דרך אגב אני מצרף קישור של משהו מעניין, לפי הוידאו הזה הצליחו כבר להתקין WINDOWS MOBILE על האייפון (אם זה לא זיוף כמובן) וגם בעזרת DUAL BOOT, כך שהרעיון של DUAL BOOT לא כזה חדש.

http://dailymobile.se/2008/10/13/windows-mobile-on-the-iphone/

נ.ב. עכשיו GEOHOTS אמר שהוא רוצה לראות אותם מלבישים את מערכת ההפעלה של ה IPHONE OS על טלפון מבוסס ANDROID חחחח זה באמת יכול להיות ענקקקקקקקקקקק (ספק רב אם בכלל ינסו ו\או יצליחו).

dderi
23/04/10, 12:38
למה להתקין אנדרואיד על האייפון?

למי שמבין מה זה פיתוח חופשי ומערכת פתוחה יבין כבר...

אבל יאמר דבר אחד לזכותך

למה לעזאזאל אנדרואיד 1.6?

למה לא 2.1?

ipxp
23/04/10, 16:02
למה לעזאזאל אנדרואיד 1.6?

למה לא 2.1?

בדיוק כמו ששמו windows 95 על האייפד ולא windows 7 חחח

segev911
23/04/10, 16:46
רציתי לשאול לגבי עדכונים של הסידיה.
בכל פעם שאני נכנס לסידיה, אני רואה שיש הרבה עדכונים בתפריט ה-changes משהו כמו 12-13 עדכונים, אני מפחד שמשהו יקרה לאייפון אם אני אתקין את העדכונים...

האם כדאי לעדכן או לא?!
תודה רבה

AssafMoraz
23/04/10, 18:40
קצת לא קשור לפה אבל כן מומלץ לעדכן, זה מביא איתו כל מיני תכונות חדשות לתוכנות שכבר מותקנות אצלך בדומה למה שקורה ב appstore.

אני תמיד מעדכן, אף פעם לא הצטערתי, אני בטוח שהעידכונים עוברים בדיקות לפני שמשחררים אותם לסידייה.

ipxp
23/04/10, 20:20
האם כדאי לעדכן או לא?!

שדרוג זה כמעט תמיד דבר חיובי, הדבר היחידי שיכול אולי לחשוב טיפה לפני שאתה מעדכן לסידיה זה אם דברים שהורדת עשויים להתנגש - ואז זה יכול לגרום לsafe mode במקרה הטוב ולתפוח התקוע במקרה הרע.
פשוט תשדרג אחד אחד ותוודא שאין 2 דברים שעושים את אותו הדבר או משפיעים על אותו דבר...זה מאוד תלוי איזה דברים מסידיה לקחת.
אבל אם לקחת דברים כמו categories proswitcher sbsettings דברים כאלה מהמיינסטרים ולא הורדת כל מיני דברים אחרים אז כנראה לא תהיה לך שום בעיה.

Omri David
23/04/10, 20:56
הנה מדריך איך לעשות את זה :)
http://androidalot.com/tag/iphone/

אחריות שלכם אנשים...

עובד על iPhone 2G בלבד!

segev911
23/04/10, 22:36
קצת לא קשור לפה אבל כן מומלץ לעדכן, זה מביא איתו כל מיני תכונות חדשות לתוכנות שכבר מותקנות אצלך בדומה למה שקורה ב appstore.

אני תמיד מעדכן, אף פעם לא הצטערתי, אני בטוח שהעידכונים עוברים בדיקות לפני שמשחררים אותם לסידייה.

רשום בנושא: "עדכונים בסידיה", בגלל זה שאלתי...

בכל אופן תודה על התשובה.

עדיין מרתיע אותי לבצע עדכונים בסידיה, אם זה יפגע לי בפריצה? היו שם כל מיני עדכונים של:
ultrasn0w & core utilities וכו'...

נראה לי שאם הכל תקין עכשיו אז אין צורך לעדכן...אני צודק?

ipxp
24/04/10, 00:29
ראה לי שאם הכל תקין עכשיו אז אין צורך לעדכן...אני צודק?

אתה תמיד יכול לקרוא מה השינויים האלה מביאים. רוב הסיכויים תאימות לגרסה 4. אם אתה מסתדר עם מה שיש לך עכשיו, אז סבבה. גם אני לא מעדכן עד שאני אצטרך משהו חדש מסידיה...

פרסקוט
24/04/10, 13:12
הסידיה מבקש לעדכן את appsync for os 3.1
apt 0.7 strict
cydia community
כדאי לעדכן או לא אגב אני בכלל לא מוריד ולא הורדתי אף פעם מהסידיה אבל כדאי לי לעדכן בכל זאת?

ipxp
24/04/10, 13:47
הסידיה מבקש לעדכן את appsync for os 3.1
apt 0.7 strict
cydia community
כדאי לעדכן או לא אגב אני בכלל לא מוריד ולא הורדתי אף פעם מהסידיה אבל כדאי לי לעדכן בכל זאת?

אני יודע שapt 0.7 זה דבר דיי מרכזי בסידיה שיעשה לה עדכון שיגרום לה לרוץ הרבה יותר מהר, מומלץ.
appsync זה מה שנותן לאפליקציות פרוצות לרוץ על האייפון שלך, אז אם אתה משתמש בהם, כדאי לעדכן.