מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם זה האייפון 4g?

natish
18/04/10, 09:21
‏האתר Engadget העלה מספר תמונות של כביכול מכשיר האייפון 4G האם אלו התמונות האמיתיות של המכשיר? קשה לדעת במיוחד לאור העובדה שהמכשיר התגלה נטוש בבאר.

‏http://img.skitch.com/20100418-ptt4b9scdbygd6k6kam84n7g7i.jpg

לפני מספר ימים דווחנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread130478.html) על תמונות שהוצגו לכאורה על ידי משתמש כתמונות שהודלפו של דגם האייפון הבא שיוצג ככל הנראה בקיץ הקרוב. בסופו של דבר התמונות התבררו כמזויפות אבל נראה שחגיגת התמונות והזיופים רק התחילה וככל הנראה צפויים לנו מספר חודשים קשים בנושא שכמו כל שנה הרשת מתמלאת בתמונות של מכשירי אייפון בין אם קונספטים שהעלו משתמשים נלהבים או "תמונות שהודלפו" של המכשיר החדש שמציתות את הדמיון לא פחות מאותם קונספטים.

האתר Engadget העלה מספר תמונות של מכשיר שהוא כביכול האייפון HD שלהם, כלומר הדגם הבא של מכשיר האייפון שלפי השמועות יגיע עם רזולוציית מסך גבוהה. מה שהופך את התמונות לחשודות מאוד הוא הסיפור מאחורי מציאת המכשיר. מתברר שהמכשיר נמצא בפאב בסן חוזה קליפורניה בתוך קייס של אייפון 3G. המכשיר מציג באופן ברור מצלמה קדמית, כ- 80GB של זיכרון ומערכת הפעלה שלפי דעתו של המוצא "הישר" היא חדשה למרות שכעת המכשיר כבר לא מבצע Boot באופן מפתיע.

מה שמעניין הוא שתמונות זהות של המכשיר הועלו ב- 20 לפברואר על ידי משתמש סיני לטוויטר. התמונות הסיניות של המכשיר מציגות אותו ביתר פירוט וגם כשהוא פתוח וניתן לראות לראווה את הסוללה שלו שמשום מה נראית נשלפת.

http://img.skitch.com/20100418-k84mteqhrkm7mpfg15r5dbp9is.jpg

תקראו לי סקפטי אבל לדעתי ממש לא מדובר במכשיר האייפון הבא ממספר סיבות:
- נפח המכשיר גבוהה מדי. מכשירי האייפון מגיעים עם זיכרון פלאש שמגיע בכפולות של 2 ולכן 80GB הוא נפח לא הגיוני עבור מכשיר האייפון שאם כבר יקבל שדרוג בנפח הזיכרון שלו יגיע עם נפח מכסימלי של 64GB.
- סוללה נשלפת זה ממש מוזר. עד עכשיו אפל נמנעה מלהכניס סוללה נשלפת למכשירי האייפון מסיבה אחת ועקרית - גודל וזמן הסוללה. החברה מעדיפה לבטל את המכניזם שסוללה נשלפת מצריכה לטובת הכנסת סוללה גדולה יותר למכשירי האייפון. בצורה כזו גם זמן הסוללה ארוך יותר וגם באופן הזה אפל יוצרת שוק עבור מוצרים פריפריאליים.
- עיצוב מרובע? עד עכשיו מכשירי האייפון התגאו בעיצוב מעוגל וחלק ללא כל מיני חלקים ונקודות חיבור. המכשיר המוצג בתמונות מכיל לא מעט נקודות חיבור וכן עיצוב מאוד מלבני למרות שהוא דווקא די נחמד.

הסבירות שמדובר בזיוף סיני הוא גבוהה מאוד למרות שבאופן די מפתיע המכשיר מגיע עם מה שנראה כמו הקונקטור בו אפל משתמשת בכל מכשיריה בניגוד לחיבורי ה- USB אתם מגיעים רוב הזיופים הסיניים. עדיין יתכן מאוד שמדובר בזיוף סיני, פשוט אחד מוצלח למדי ומושקע.

http://img.skitch.com/20100418-krcn2dsdtfwmknitdfssc4ubpk.jpg

מה אתם חושבים?

Roy.c
18/04/10, 09:28
והנה חרושת השמועות חוזרת מחדש...

התמונות נראות נחמד אבל מבחינתי לא צריך לשנות משהו בעיצוב של האייפון או הטאץ' אלא רק לשנות את החומרה ושפר את חיי הסוללה...

בטח הולכת להיות לך לא מעט עבודה בחודשיים הקרובים, אה נתי?:)

AssafMoraz
18/04/10, 09:31
נראה לי הזוי לגמרי, מה פתאום שמישהו ישאיר אייפון שעדיין לא יצא רשמית בכלל ועוד בבאר !? ממש הזוי, נראה כמו סתם חרטא ואם כבר זיוף סיני אז נכון הגיוני מאוד, הסינים הוציאו זיופים ממש יפים הנה אחד לדוגמא:

http://www.mobilecrunch.com/2010/03/16/iphone-air/

mr-anderson
18/04/10, 09:34
אהבתי את העיצוב מהאשכול האחרון שפרסמת (האם יצא אייפון 4 ב-22 ביוני...)
אבל זה לא אייפון 4 אמיתי מכל הסיבות שציינת...

אפילו אוסיף ואומר שהצדדים של הפאנל די מזכירים לי סוני אריקסון משום מה, או מכשיר דומה כלשהו...
יכול להיות שמישהו אופן פרטי שיחק קצת עם הפאנלים ועשה איזה שיפוץ קל..?

אם התמונה היתה יותר ברורה אולי היה אפשר לאתר קצת יותר מידע מהמספרים המופיעים בגב המכשיר...?

Toosik
18/04/10, 11:33
הזיוף הזה מכוער להפליא :)

gonenb
18/04/10, 11:41
64+16 = 80

natish
18/04/10, 12:38
64+16 = 80

זה בדיוק העניין. בגלל רכיבים אחרים (מודם סלולרי וכו') האייפון לא מגיע עם יותר מצ'יפ זיכרון אחד וכרגע הצ'יפ בעל הנפח הגבוהה ביותר בשוק הוא של 64gb.

לעומת זאת הטאץ' מגיע עם 2 צ'יפים של זיכרון ולכן תמיד הנפח המכסימלי שלו הוא כפול מזה המכסימלי של האייפון.

mr-anderson
18/04/10, 12:45
האם יש סיכוי שלמרות שיש צ'יפ מודם סלולרי עדיין איכשהו אפל מצאו דרך מקורית לדחוף 2 כרטיסי זכרון של 64gb?

ShayNoy
18/04/10, 13:33
עוד סיבה שאפל לא רוצים סוללה נשלפת היא שהם יודעים שישר ייצאו המון סוללות סיניות מזויפות ואז באמת יתחילו המון אייפונים להתפוצץ :)

AssafMoraz
18/04/10, 14:04
עוד סיבה שאפל לא רוצים סוללה נשלפת היא שהם יודעים שישר ייצאו המון סוללות סיניות מזויפות ואז באמת יתחילו המון אייפונים להתפוצץ :)

חחחחחח אשכרה, הרגת אותי עם קו המחשבה הזה שלצערנו יכול מאוד להיות נכון

kostor
18/04/10, 15:59
זה בדיוק העניין. בגלל רכיבים אחרים (מודם סלולרי וכו') האייפון לא מגיע עם יותר מצ'יפ זיכרון אחד וכרגע הצ'יפ בעל הנפח הגבוהה ביותר בשוק הוא של 64gb.

לעומת זאת הטאץ' מגיע עם 2 צ'יפים של זיכרון ולכן תמיד הנפח המכסימלי שלו הוא כפול מזה המכסימלי של האייפון.

האם יש סיכוי שלמרות שיש צ'יפ מודם סלולרי עדיין איכשהו אפל מצאו דרך מקורית לדחוף 2 כרטיסי זכרון של 64gb?

אם האיפון כן יהיה סוג של מרובע אולי כן יהיה אפשר להכניס 2 צ'יפים לזיכרון וכך ליצור 80 ג"ב

StewieG
18/04/10, 16:38
אם האיפון כן יהיה סוג של מרובע אולי כן יהיה אפשר להכניס 2 צ'יפים לזיכרון וכך ליצור 80 ג"ב

אפל קצת יותר חכמים מזה, אם תהיה להם אפשרות לשני צ'יפים, הם יכניסו שניים של 64, זה יהיה מאוד מטופש להכניס שניים כשהשני בקיבולת כל כך נמוכה.

oriel perez
18/04/10, 16:42
שלא ניזכה למכשיר כזה בחתונה שלנו מכשיר זוועה טיפת נחישות אדוני איפהונס! המכשיר שהוצג פה ניראה מזעזע
עוד זיוף מבית אילנית (:

ipxp
18/04/10, 16:47
רק המחשבה על זה מפחידה....לאייפון יוכלו להיות 128gb של זכרון? ולאייפוד 256gb?!
זה כבר יותר מידי....אף אחד לא ימלא כ"כ הרבה זכרון.......64gb לאייפון ו128gb לאייפוד, האפשרות הכמעט ברורה מאליה היא כבר יותר מדי ממה ש99% מהמשתמשים אי-פעם יצטרכו.
אני את ה8gb שלי לא הצלחתי למלא עד הסוף (6.5gb מולאו במשך 3 שנים....>.<)

alons126
18/04/10, 17:07
זה כבר יותר מידי....אף אחד לא ימלא כ"כ הרבה זכרון.......64gb לאייפון ו128gb לאייפוד, האפשרות הכמעט ברורה מאליה היא כבר יותר מדי ממה ש99% מהמשתמשים אי-פעם יצטרכו.

אני את ה-8gb שלי סיימתי תוך פחות משנה P:

nati-va
18/04/10, 17:09

שוב, תלוי מי.. לי גם 128 gb לא נראה לי שיספיק..

natish
18/04/10, 17:38
טוב מסתבר שאכן מדובר בזיוף (הפתעה, הפתעה...).
אחד הגולשים של האתר macrumors מדווח שמדובר בזיוף יפני (ולכן כנראה הוא כל כך איכותי) ולא בשום אייפון 4G או קשקוש אחר.

dornirit
18/04/10, 18:26
אחד המכוערים.. אין מצב...

ipxp
18/04/10, 18:36
שוב, תלוי מי.. לי גם 128 gb לא נראה לי שיספיק..

מה?! טוב שלא - עוד מעט נגיע לרמה שבה לסמארטפון יש שטח זכרון של מחשב (עוד כמה הכפלות וזה לא יהיה רחוק ממחשב נייד).....אנשים אלא אם כן בא לכם לשים שמה כל סרט או סדרה שבא לכם בhd, אני לא רואה איך אתם ממלאים את כל זה :s

alons126
18/04/10, 18:58
מה?! טוב שלא - עוד מעט נגיע לרמה שבה לסמארטפון יש שטח זכרון של מחשב (עוד כמה הכפלות וזה לא יהיה רחוק ממחשב נייד).....אנשים אלא אם כן בא לכם לשים שמה כל סרט או סדרה שבא לכם בhd, אני לא רואה איך אתם ממלאים את כל זה :s

אני דווקא רואה את זה מתמלא די מהר.. שנה שנתיים, גג שלוש תלוי מה השימוש. אני משתמש באייפוד שלי כדי לעשות בוא הכול בין עם זה סרטים, מוזיקה, תמונות, apps ועוד ככה שזה מתמלא די מהר
הכול תלוי מה השימוש שלך במכשיר. יש כאלה עם כמות של מידע נמוכה כמו נגיד 6GB ויש עם גדולה כמוני עם 22GB רק למוזיקה

kostor
18/04/10, 21:31
אפל קצת יותר חכמים מזה, אם תהיה להם אפשרות לשני צ'יפים, הם יכניסו שניים של 64, זה יהיה מאוד מטופש להכניס שניים כשהשני בקיבולת כל כך נמוכה.

ברור, אני רק נתתי דוגמה.

צודק, אפילו ג'ובס או ראש הממשלה לא צריך כזה הרבה זיכרון, לכן נראה כי אפל לא יעלו על ההכפלה של 64.

אני את ה-8gb שלי סיימתי תוך פחות משנה P:

תלוי איזה קבצים אתה שם שם...

טוב מסתבר שאכן מדובר בזיוף (הפתעה, הפתעה...).
אחד הגולשים של האתר macrumors מדווח שמדובר בזיוף יפני (ולכן כנראה הוא כל כך איכותי) ולא בשום אייפון 4G או קשקוש אחר.

Surprise, surprise.... הולכת להיות לך עבודה קשה בחודשיים הבאים, להציג כל כך הרבה זיופים זה בטח לא עבודה קלה, ובטח ובטח לא מהנה;)

ymeiner
19/04/10, 07:30
שני דברים-

1. יותר זיכרון, יותר אפשרויות למלא אותו. אני זוכר שאבא שלי הביא הביתההארד דיסק של 20 מגה והסתכלנו עליו בפליאה, שאלנו את עצמינו מה אפשר לעשות עם כ?כ הרבה זיכרון.

2. אני דווקא מאד נהנה מהתקופה הזו, כ?כ הרבה רעיונות מעניינים עולים לאנשים שבסוף המכשיר שיוצא נראה מאכזב. זו תקופה יפה של המצאות ורעיונות טובים

kostor
19/04/10, 18:18
שני דברים-

1. יותר זיכרון, יותר אפשרויות למלא אותו. אני זוכר שאבא שלי הביא הביתההארד דיסק של 20 מגה והסתכלנו עליו בפליאה, שאלנו את עצמינו מה אפשר לעשות עם כ?כ הרבה זיכרון.

2. אני דווקא מאד נהנה מהתקופה הזו, כ?כ הרבה רעיונות מעניינים עולים לאנשים שבסוף המכשיר שיוצא נראה מאכזב. זו תקופה יפה של המצאות ורעיונות טובים

1. כן זה היה פעם.... היום זה כבר אחרת כי התקדמנו מאוד ותוכנות לוקחות הרבה מקום, ומה שנראה ב-20 מגה כל כך הרבה היום מתמלא ב1/30 של משחק כמו cod בשניות.... היום כ/שאנחנו רציניים, אין באמת מה לעשות עם 120 ג'יגה ואני רוצה לראות את האדם שימלא 90 מתוכן לפחות.;)

Cyphers
19/04/10, 18:19
התקבלה כביכול הוכחה לכך שהמכשיר הוא מכשיר אמיתי כי הוא מופיע בפריים של תמונה שהוגנבה לפני הרבה זמן של האבטיפוס*של האייפד (שנראה לגיטימי)

http://images.appleinsider.com/iphone4g-100419-4.png

העניין הוא שגם אם זה אבטיפוס של iPhone 4G זה עדיין די רחוק מהמוצר המגומר שנראה בחנויות אך בהחלט מכוון לגבי המפרט הטכני שלו והקו הכללי של העיצוב.

nxbHCR-W8zc

Omri David
19/04/10, 18:34
מקווה שאני יראה תביעה מצד אפל לאיש שהפיץ את הסירטונים האלה במקרה שזה באמת האייפון...

alons126
19/04/10, 18:36
מקווה שאני יראה תביעה מצד אפל לאיש שהפיץ את הסירטונים האלה במקרה שזה באמת האייפון...

אני מקווה שזה לא האייפון אלא חיקוי ממש, אבל ממש מוצלח
אבל הייתי רוצה לראות מפרט דומה לזה באייפון הבא

ymeiner
19/04/10, 18:50
1. כן זה היה פעם.... היום זה כבר אחרת כי התקדמנו מאוד ותוכנות לוקחות הרבה מקום, ומה שנראה ב-20 מגה כל כך הרבה היום מתמלא ב1/30 של משחק כמו cod בשניות.... היום כ/שאנחנו רציניים, אין באמת מה לעשות עם 120 ג'יגה ואני רוצה לראות את האדם שימלא 90 מתוכן לפחות.;)

וזו בדיוק היתה הנקודה שלי, יותר משאבים, תוכנות יותר טובות וגדולות שצורכות את המשאבים, ככה עובד העולם. מחר מישהו ימציא קובץ בפורמט super hd וכל סרט פתאום ישקול 200 ג'יגה. אפל תרצה לפתח את חבילת התוכנות שלה ופתאום מערכת ההפעלה תופסת 3 ג'יגה. פתאום מישהו יחליט שעדיף לשמוע שירים בסראונד ולא רק בסטריאו והנה קובץ מוזיקה של 50 מגה לשיר.

ipxp
19/04/10, 18:55

זה הכל עניין של זמן - ואיך התוכנות מתאימות את עצמן לתקופה. כשדיסק עם 20 מגה היה יחסית הרבה, לא היו משחקים\תוכנות שתפסו כ"כ הרבה זכרון. לכן זה היה הרבה - כי זה היה הרבה יחסית למה שהיה אפשר לשים בו אז. היום 128GB על סמארטפון....עוד אין ממש דברים שתופסים כ"כ הרבה זכרון. אבל אולי עוד יהיו אם כמות הזכרון תמשיך להשתדרג ככה.

בקשר לחיקוי:
לפי natish הוכח כבר בפורומים אחרים שמדובר בחיקוי יפני....זה לא באמת יכול להיות זה, ואני בטוח שאפל לא תעשה את האייפון שלה למראה כזה....טכני ולא עיגולי ומעוצב. זה פשוט לא מתאים להם.

outlook
19/04/10, 19:16
עידכון ענק!
יש סרטונים ופרטים נוספים על המכשיר (http://gizmodo.com/5520164/)
אולי כן אולי לא
אבל אין מה לעשות זה נראה כמו משהו הגיוני
מי שטען שבצד יש מיקרו SD טעה בחלק של הSD והנכון הוא SIM
הסים יהיה MICRO SIM כמו באיפד והוא יהיה בצד של המכשיר

רן200
20/04/10, 00:42
אני לא אתפלא אם אפל בכלל היא זו "שיזמה" את המציאה של האייפון הזה, קודם כל כדי להתחיל וליצור את חרושת הרעיונות לאייפון וגם כמובן, לדעת מה האנשים חושבים על העיצוב של האייפון.
אני בכל אופן מקווה שהבלטה הזו לא תצא מהכיס של סטיב גובס...

Garret
20/04/10, 02:36
אני לא אתפלא אם אפל בכלל היא זו "שיזמה" את המציאה של האייפון הזה, קודם כל כדי להתחיל וליצור את חרושת הרעיונות לאייפון וגם כמובן, לדעת מה האנשים חושבים על העיצוב של האייפון.
אני בכל אופן מקווה שהבלטה הזו לא תצא מהכיס של סטיב גובס...

זה בדיוק מה שחשבתי כשראיתי את המכשיר הזה. השינויים בעיצוב גדולים מאוד ולדעתי אפל רוצים לראות את תגובת הקהל, במיוחד אחרי החשיפה הצולעת של ה-iPad. הם צריכים לקבל וייב מהרחוב ולראות אם הם קלעו או פיקששו.

לדעתי?
גועל נפש של עיצוב. נראה כמו נוקיה 6070. בחיים אני לא אקנה דבר כזה.

Shogi
20/04/10, 03:50
לפי דעתי אפל התכוונה לכך שתיהיה תעמולה תקשורתית על האייפון החדש, ולכן היא חשפה בדרך מאוד מקורית את האייפון החדש ( או שלא ? ) ובסוף נגלה שזה היה טריק והאייפון החדש יראה אחרת .
הכל יכול להיות, זאת רק דעה אחת מתוך מיליון

omerblabla
20/04/10, 04:15
תחשבו רגע, מה הסיכויים שאפל ילכו על עיצוב שכזה? אפסיים נכון? נכון! כפתורים עגולים אצל אפל, נו באמת, פינות לא מעוגלות...לא ניראלי. בקיצור, העיצוב לא תואם את הליין של אפל ולכן לא יכול להיות שכך יראה האייפון הבא.

אבל!!!!!!!!!!
יכול להיות (שכמו האייפד) זהו אב-טיפוס של המכשיר, אז נכון, אפל יצרה אותו וכל הרכיבים שלה אבל יכול להיות שמאז העיצוב כבר השתנה פלאים...
נחכה ונראה

yossi_iphone
21/04/10, 13:56
עוד לא הבנתי איפה עניין הhd בא לידי ביטוי ?
תיהיה לו אפשרות של צילום וידאו בhd , כי אם כן זה בהחלט שווה !