מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ה- Dev Team משחררים פריצה רשמית ל- 4.0 בטא

natish
17/04/10, 02:18
‏ה- Dev Team שיחררו את תוכנת redsn0w בגרסה 0.9.5 שמאפשרת להתקין את ה- Cydia על מכשירי אייפון 3G כדי שמפתחי הסידיה יוכלו להתאים את האפליקציות שלהם לגרסה החדשה.

‏http://img.skitch.com/20100409-tshi3sc44d8hsqbiphw5guhqqp.jpg

למה שרק קהילת המפתחים של האפסטור יוכלו לזכות לצפייה מוקדמת בגרסאות הבטא של גרסה 4.0? ה- Dev Team החליטו שהם משחררים את תוכנת Redsn0w למק בגרסה 0.9.5 כדי שגם קהילת המפתחים של הסידיה, חנות האפליקציות האלטרנטיבית לאייפון, יוכלו להתאים את האפליקציות שלהם לגרסה החדשה שתוצג בקיץ הקרוב.

לפני שנמשיך בפרטים יש לציין מספר דברים ברורים כדי למנוע שאלות:
1. הפריצה לגרסה 4.0 עם 0.9.5 Redsn0w לא קשורה בשום צורה לגרסה 3.1.3.
2. 0.9.5 Redsn0w לא פורצת את גרסת המודם 05.13.03 של גרסה 4.0 או את גרסת המודם 05.12 של גרסה 3.1.3.
3. 0.9.5 Redsn0w שוחררה אך ורק לפלטפורמת המק.
4. המטרה של הפריצה נועדה אך ורק לתת למפתחים של הסידיה אפשרות להתאים את התוכנות שלהם לגרסה 4.0. הגרסה החדשה לא מומלצת לשימוש של משתמשים פרטיים מאחר והיא מלאה בבאגים.
5. 0.9.5 Redsn0w עובדת אך ורק על מכשירי 3G והיא לא תעבוד על מכשירי 3Gs.

0.9.5 Redsn0w ששוחררה היא גרסת בטא עבור תוכנת הפריצה הסופית שה- Dev team מתכננים לשחרר עבור גרסה 4.0 אחרי שזו תשוחרר בקיץ. תוכנת הפריצה ששוחררה אך ורק לפלטפורמת המק ועובדת רק עם מכשירי ה- 3G נועדה לאפשר למפתחי הסידיה להתאים את האפליקציות שלהם ולהתנסות עם ה- API החדשים שאפל שיחררה. תוכנת הפריצה משתמשת בפירצת pwnage2 DFU בה קבוצת הפריצה משתמשת עוד מימי גרסת 2x. ה- Dev Team מודיעים ותריעים שמשתמשי האייפון 3G שמסתמכים על פריצת yellowsn0w, ultrasn0w או blacksn0w צריכים להמנע מלשדרג את המכשירים שלהם מאחר וגרסה 4.0 למפתחים משדרגת את גרסת המודם של המכשיר לגרסה 05.13.03.

מאחר ותוכנת 0.9.5 Redsn0w מיועדת לשימוש של מפתחי הסידיה היא לא מכילה האקטיבציה וכדי לבצע אקטיבציה יש לעשות זאת באופן חוקי. כך שרק מפתחים או משתמשים שהם רשומים בתוכנית המפתחים של אפל יוכלו לבצע את האקטיבציה לגרסה וזאת מכיוון שה- Dev Team לא מעוניינים לתמוך בהפצה לא חוקית של תוכנות המפתחים של אפל ולהפר את חוקי השימוש וההפצה של הקושחה.

iH8sn0w, אחד ההאקרים בתחום האייפון שגילה את הפירצה למודם באחת מקושחות 3x העלה סרטון בו הוא מציג כיצד המולטי טאסקינג עובד על מכשיר ה- 3G והוא מציין שגרסה 4.0 בגרסת ה- Preview ששוחררה מאוד בעייתית ומלאה בבאגים והרבה תוכנות מהסידיה לא עובדות עליה כמו למשל תוכנת MobileTerminal ולכן בסרטון ששוחרר על ידי ה- Dev Team שמראה את פריצת גרסה 4.0 הקבוצה משתמשת בתוכנת Veency.

_8Ozp2iNbTk

מה שכן שחרור 0.9.5 Redsn0w לא מגלה לאפל שום פרטים על פירצות שהקבוצה מצאה בגרסה החדשה ובגרסת המודם שלה זאת מאחר והפריצה של 0.9.5 Redsn0w מסתמכת על הפירצה הישנה בה הקבוצה משתמשת כבר תקופה ארוכה. בכל אופן יהיה מעניין לראות איך אפל תתמודד הפעם עם נושא הפריצה וסביר להניח שה- Dev Team לא ישחררו שום מידע חדש שיכול לסכן את הפריצה של 4.0 עד לאחר שיחרורה הרשמי.

עוד מידע על 0.9.5 Redsn0w ניתן למצוא באתר ה- Dev team: http://wikee.iphwn.org/howto:rsbeta

ipxp
17/04/10, 02:40
אז עכשיו בעצם כל תוכנות סידיה צריכים לעבור התאמה גם ל4.0 וגם ל3.2 כדי להציג דברים באייפד כמו שצריך?

והאם משהו מפתח יכול כבר להעיד האם אפליקציות ל3x עובדות כמו שצריך על 4x והשינויים הם להוספת דברים כגון מולטיטאסקינג? או שמא ישנן אפליקציות כרגע שלא יכולות לתפקד על 4x? (כולל דברים מסידיה)

natish
17/04/10, 02:47
אז עכשיו בעצם כל תוכנות סידיה צריכים לעבור התאמה גם ל4.0 וגם ל3.2 כדי להציג דברים באייפד כמו שצריך?

והאם משהו מפתח יכול כבר להעיד האם אפליקציות ל3x עובדות כמו שצריך על 4x והשינויים הם להוספת דברים כגון מולטיטאסקינג? או שמא ישנן אפליקציות כרגע שלא יכולות לתפקד על 4x? (כולל דברים מסידיה)

תמיד אחרי הצגת גרסה חדשה (2x, 3x וכו') האפליקציות מהסידיה לא מותאמות ב- 100% לגרסה החדשה. וכמו שציינתי בפוסט יש לא מעט אפליקציות מהסידיה (כמו הטרמינל) שלא עובדות על הגרסה החדשה.

עומר חרמש
17/04/10, 03:28
מה זה אומר? אני אמור לשמוח?
הסביח של יואל,ירון,נתי ועדן מתקרב?

natish
17/04/10, 03:44
מה זה אומר? אני אמור לשמוח?
הסביח של יואל,ירון,נתי ועדן מתקרב?

לא עומר תשאיר את השמפניה סגורה.
כמו שציינתי בפוסט בהדגשה... הפריצה ששוחררה קשורה אך ורק לגרסה 4.0 בטא והיא לא קשורה לגרסה 3.1.3 בשום צורה, גם לא למודם שלה.

ymeiner
17/04/10, 03:46
זה לא קירב אף תאריך. יש רק שתי אופציות בהן תשוחרר פריצה למודם.
1. אפל תשחרר את 3.2 לאייפון
2. אפל תשחרר את גירסא 4 לאייפון
ככל שנתקרב לאפשרות השניה האפשרות הראשונה לא תהיה רלוונטית

אני מקווה שאפל כבר תשחרר את 3.2 כמה שיותר מהר, הבעיה היא שאין להם שום אינטרס לעשות את זה אם לא מפתחים פריצה ל3.1.3*
sab1hday will come

עומר חרמש
17/04/10, 04:13
לא התכוונתי עכשיו.
התכוונתי לשאול אם זה סימן מעודד לקראת יציאת האייפון הבא עם גרסת 4.0
אם אפשר להשליך מכך על העתיד לבוא בעוד חודשיים-חודשיים וחצי.
אם זה מקרב את היום שבו המכשיר שלי יחזור סופית לאיתנו עם השקת האייפון הבא.

ymeiner
17/04/10, 06:56
סביר להניח שזה לא יקרה מייד. אפל שומרת את פיתוחי האבטחה רק לגירסא הסופית. כנראה גביחד עם הגרסא החדשה תבוא גם גרסת מודם משופרת, מה שאומר שאנלוק חדש יצא רק אחרי פיתוח שיכול לקחת הרבה זמן, יריית הפתיחה לתקופת הפיתוח כנראה תהיה רק בשיחרור גרסא 4.

לעומת זאת, נניח שיש אקספלוייט (האקדמייה ללשון בטח היתה קוראת לזה ניצולון) שרק גאוהוט מכיר ואפל לא שמה לב, בזמן שאנחנו ממתינים הו?א כבר מכין את הפריצה וצריך לעשות רק כמה שינויים מינוריים ובום , sab1hday יוצא שבוע אחרי ההכרזה.

עומר חרמש
17/04/10, 07:20
אז לא רק שיצאנו מטומטמים כששידרגנו ל3.1.3,בנוסף לכך גם נצא כנראה הכי לוזרים וחסרי מזל,כי נראה שמכל המשדרגים למינהם שנעלו לעצמם את המכשיר מהמצאת האייפון,חסרי המזל/מטומטמים ששידרגו ל3.1.3 יהיו אלה שיצטרכו להמתין יותר מכל אחד אחר שנפל בגרסאות הקודמות,עד שהמכשיר שלו יחזור לשמש כטלפון.
זה כבר לא יפתיע אף אחד,אם אלה ששידרגו ממש עם יציאת 3.1.3 יצטרכו להמתין מאותו רגע מר,לפחות חצי שנה! אם לא הרבה יותר מכך.
אם אני לא טועה,זה קרה לי בפברואר.
אשכרה יצאנו גם מטומטמים,וגם לוזרים וחסרי מזל

ymeiner
17/04/10, 07:44
צרת רבים נחמת .... אבל אם זה גורם לך להרגיש יותר טוב, אני מכיר מישהו ששדרג פעמיים בטעות. הוא והבוס שלו עשו את הטעות כל אחד בנפרד. אחד ד?ר והשני בדרך להיות ד?ר. אתה בחברה טובה

עומר חרמש
17/04/10, 08:55
אז אתה כבר פחות אופטימי יחסית לשיחות האחרונות ביננו...
דיברת על כך שהסביח המפורסם קרוב.
נקווה לטוב,יש צרות גדולות יותר...

gididaf
17/04/10, 10:43
איזו כתבה מושקעת ועניינית כמו תמיד!
אתם מפתיעים אותי כל פעם מחדש!
כל הכבוד תמשיכו ככה ותודה רבה על האינפורמציה!!!

shakednoni
17/04/10, 12:03
רגע ואם וכאשר תצא גרסא 4.0 ...
וייצא לה מודם חדש ככל הנראה ... 05.13.3
ויצליחו לפרוץ את הגרסא , אך לא את המודם ..

אני יוכל לשדרג לגרסא 4.0 + לפרוץ אותה אם אני ישתמש בקובץ מותאם שלא ישדרג לי את המודם ?
[המודם שלי 05.11]

natish
17/04/10, 12:54
רגע ואם וכאשר תצא גרסא 4.0 ...
וייצא לה מודם חדש ככל הנראה ... 05.13.3
ויצליחו לפרוץ את הגרסא , אך לא את המודם ..

אני יוכל לשדרג לגרסא 4.0 + לפרוץ אותה אם אני ישתמש בקובץ מותאם שלא ישדרג לי את המודם ?
[המודם שלי 05.11]

אין שום סיבה שלא.

עומר חרמש
17/04/10, 16:11
יש סיכוי שלא יפרצו את גרסת המודם 4.0? במצב כזה באמת אלוהים יודע כמה זמן עוד נצטרך לחכות.

mr-anderson
17/04/10, 20:29
אם הם פרצו כל כך מהר את 4.0, למרות שזה בטא, אין להם אפשרות ליצור ככה ביום יומיים פריצה ל-3.1.3?? שיהיה משהו לבנתיים לפחות...

ymeiner
18/04/10, 00:27
תפרידו בבקשה בין ג?יילברייק לאנלוק. אף אחד לא עשה אמכור לגרסאת המודם הנוכחית ובטח לא הבאה. ג?יילברייק לעומת זאת יותר מהיר לבצע ולכן כנראה שיצא מהר. הסיפור שלו עומר ושות? מחכים לו הוא האנלוק

עומר חרמש
18/04/10, 02:32
תפרידו בבקשה בין ג?יילברייק לאנלוק. אף אחד לא עשה אמכור לגרסאת המודם הנוכחית ובטח לא הבאה. ג?יילברייק לעומת זאת יותר מהיר לבצע ולכן כנראה שיצא מהר. הסיפור שלו עומר ושות? מחכים לו הוא האנלוק

אמכור? לא הבנתי.
ואני יודע לעשות את ההפרדה.
אני רק אומר שיתכן ותהיה פריצה ל-4.0 אבל לא לגרסת מודם של 3.1.3,ואם הם לא יצטרכו לפרוץ מודם חדש עם פריצת ה-4.0,הרי שאנחנו ממשיכים להיות בצרות ולהתפלל שמישהו באמריקה ירחם עלינו...
הבנתי נכון?

*העיקר כולם אמרו חודש-חודשיים,ארבעה חודשים.
"קורבנות" 3.1.3 נפלו הכי חזק מכל "קורבנות" השדרוג של כל האייפונים לדורותיהם,ובסוף יצטרכו לחכות שנה.

mr-anderson
18/04/10, 02:46
אוקיי אתנסח מחדש:
אני כן יודע להבדיל בין המושגים, כמו רוב המשתמשים כאן.

אם כבר שוחרר מהר מאוד ג'יילברייק ל-4, אפילו שזה בטא, למה לא משחריים לבנתיים איזה ג'יילברייק ל-3.1.3?
בגירסה 4 יש פחות אבטחה מאשר בגירסה 3.1.3??

ymeiner
18/04/10, 02:53
אמכור=אנלוק זה התיקון שגיאות של האייפון, מצטער לא שמתי לב.
אף אחד עדיין לא החזיק ביד את גרסא 4 במלואה ולכן אף אחד לא יודע מה תהיה גירסאת המודם. יכול להיות שאף אחד לא יפרוץ את גירסת המודם האחרונה בגלל חוסר עניין אבל לאבגלל חוסר יכולת. שחרור פריצה לגרסת המודם הנוכחית תהיה אולי בעייתית כי יש סיכוי שהיא תספק מודיעין מסויים שישפר את אבתחת גרסא 4 שתצא בקייץ*

mr-anderson
18/04/10, 02:58
אפל כל הזמן ישפרו את האבטחה לא משנה מה.
עכשיו להפסיק לפרוץ ולתת לאפל לנצח?? זאת לא הגישה של ההאקרים ברובם

ymeiner
18/04/10, 03:02
זו דוקא הגישה של רוב מי שמתעסק עם האנלוק, חוץ מגיאוהוט,אם אני לא טועה בזמנו זה היה גרעין לחוסר ההסכמה בינו לבין הדב טים אבל אם תלך אחורה בטוויטים של גיאוהוט תראה שהוא גם מסכים עם הגישה הזו. אני אישית חושב שזו גישה בעייתית אבל זה הראש לש העוסקים במלאכה הים

עומר חרמש
18/04/10, 03:11
אם הייתי יודע שזה יהיה כך,הייתי קונה ישר סים-פרי.
לא כל אחד שורץ בפורום הזה 24 שעות (לפחות לא אני,עד שקרה מה שקרה) לא כל אחד יכול לנחש ששידרוג=נעילה,ואף אחד בחנות שקניתי לא הזהיר אותי.
נראה לי שלשמחת כמה אנשים פה,אני אנסה להתנתק קצת מהפורום הזה.
כשיקרה משהו טוב (אם יקרה) כבר אדע.
נטעו בי תקוות שווא שזו בעיה זמנית ובקיץ הכל יפתר במקרה הגרוע עם גרסת 4.0 ולפני זה גם דיברו על 3.2...
עכשיו מדברים על זה שלא תהיה גרסת מודם חדשה,והחודש חודשיים או ארבעה חודשים,עלולים להפוך לסמן בלתי מוגבל.
באמת עדיף שאקח מפה פסק זמן.יהיו כמה שמאוד ישמחו....

ymeiner
18/04/10, 03:51
עומר, מכל האנשים שבאו לכאן בגלל שננעל להם האייפון לדעת אתה דוקא צריך להישאר, מצחיק איתך פה.

אם החלטת לקנות מכשיר פרוץ או לפרוץ כל תוכנה שהיא אתה צריך לדעת מה האחריות שיש לך ככזה. אם אתה מתקין עדכון בלי לדעת מה הוא אתה לא באותו תחום של אחריות שדיברתי עליו. אני לא בא להאשים כאן אף אחד ובטוח שהיה פה מעורב עניין של חוסר ידע. כמוך יש עוד רבים וכמו שכבר אמרתי כך גם גאונים לפחות כמוך אבל פשוט לא הבינו את האחריות שיש להם ככאלו שמשתמשים במכשיר פרוץ.

הפורום הזה קיים ומצליח כי הוא משמש לישראלים כמקור הידע בעניינים האלו. כל עוד אתה משתמש במכשיר פרוץ אתה צריך לדעת לא ללחוץ על שום כפתור בלי שישוע לך לחלוטין מה ההשלכות. חבל שזה עלה לך במכשיר תקוע אבל המסקנה הגדולה ביותר שאתה יכול להפיק מכל הסיפור הוא להישאר מעודכן ובפעם הבאה אתה יכול פשוט לקנות באמת סימפרי.

הנה עוד אפשרות שהיא שווה בהיתכנות שלה לשתי האפשרויות האחרות. מכיוון שאפל לא תשתף פעולה עם AT&T באותה צורה מהקייץ הקרוב, גירסא 4 תהיה דוקא קלה יותר לפתיחה ואתה תזכה לאנלוק מהיר. מה אם באמת יש כבר פתיחה מוכנה בשרוול אבל חבל לבזבז אותה על גירסת המודם הנוכחית? לדעתי 3.2 לא שוחררה לאייפון עדיין בשל שילוב של שתי בעיות. גירסא 4 מעבר לפינה ושהאייפד 3g אמור לצאת בקרוב ורק איתו הם יחשפו את גרסת המודם שלו לפורצים. בשני המקרים אפל משחקת טקטית

עומר חרמש
18/04/10, 07:37
זה שמצחיק איתי פה זה בטוח,וברור לי שאתה נמנה על גדולי הסניגורים שלי פה.
עם זאת,תפס אותי יאוש קל עד בינוני,ונמאס לי כבר שהמכשיר הוא אייפוד טאץ?.שילמתי על אייפון.
היתה לי כבר הרגשה שהנה זה כבר מעבר לפינה וכל פעם זה מתרחק,והנה מדברים על כך שאפשר יהיה לפרוץ את 4.0 בלי לפרוץ גרסת מודם,ושגורג? וה-dev team מתעסקים בעיקר בג?יילברייק ולא באנלוק.
אני כבר לא יודע מה לחשוב.המכשיר הזה הוא פאקינג טלפון במקור.עד מתי?
תקופה ארוכה פה שמרתי על חוש הומור בריא שבא אחרי היסטריה קלה,אבל נמאס לי כבר מהחוסר ודאות הזו.

alexm
18/04/10, 09:07
עומר, מכל האנשים שבאו לכאן בגלל שננעל להם האייפון לדעת אתה דוקא צריך להישאר, מצחיק איתך פה.

אם החלטת לקנות מכשיר פרוץ או לפרוץ כל תוכנה שהיא אתה צריך לדעת מה האחריות שיש לך ככזה. אם אתה מתקין עדכון בלי לדעת מה הוא אתה לא באותו תחום של אחריות שדיברתי עליו. אני לא בא להאשים כאן אף אחד ובטוח שהיה פה מעורב עניין של חוסר ידע. כמוך יש עוד רבים וכמו שכבר אמרתי כך גם גאונים לפחות כמוך אבל פשוט לא הבינו את האחריות שיש להם ככאלו שמשתמשים במכשיר פרוץ.

הפורום הזה קיים ומצליח כי הוא משמש לישראלים כמקור הידע בעניינים האלו. כל עוד אתה משתמש במכשיר פרוץ אתה צריך לדעת לא ללחוץ על שום כפתור בלי שישוע לך לחלוטין מה ההשלכות. חבל שזה עלה לך במכשיר תקוע אבל המסקנה הגדולה ביותר שאתה יכול להפיק מכל הסיפור הוא להישאר מעודכן ובפעם הבאה אתה יכול פשוט לקנות באמת סימפרי.

הנה עוד אפשרות שהיא שווה בהיתכנות שלה לשתי האפשרויות האחרות. מכיוון שאפל לא תשתף פעולה עם at&t באותה צורה מהקייץ הקרוב, גירסא 4 תהיה דוקא קלה יותר לפתיחה ואתה תזכה לאנלוק מהיר. מה אם באמת יש כבר פתיחה מוכנה בשרוול אבל חבל לבזבז אותה על גירסת המודם הנוכחית? לדעתי 3.2 לא שוחררה לאייפון עדיין בשל שילוב של שתי בעיות. גירסא 4 מעבר לפינה ושהאייפד 3g אמור לצאת בקרוב ורק איתו הם יחשפו את גרסת המודם שלו לפורצים. בשני המקרים אפל משחקת טקטית
אז מה שאתה אומר בעצם הוא,
שאם החוזה שלהם עם at&t פג, וכבר אין להם צורך בנעילת המכשיר לחברה אחת, הם יהפכו את כל המכשירים לסימפרי בגירסה הבאה...

רעיון מעניין, אבל נראה לי שמבחינה חוקית (מבחינת החוזה ביניהן) זה לא יחול על לקוחות ישנים (אלה שהצטרפו לat&t בגירסת 1g,2g,3g) לכן גם אם יתממש רעיון הסימפרי, הוא יהיה רק במכשירי 4g והלאה.

ymeiner
18/04/10, 09:46
אני לא אומר שצילם הנעילה לגמרי, למעשה אני לא ממש מאמין שזה יכול להתרחש, אני אומר שאפל לא תמשיך להילחם באנלוק ומקווה לצעדים יותר נמהרים מזה