מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אשכול המחאה והמידע נגד משרד התקשורת והחלטתו לאסור ייבוא אייפדים

penso
13/04/10, 21:40
אתר מחאה כנגד משרד התקשורת והמהלך המגוחך שיזם, האתר קורא לציבור להציף את דובר משרד התקשורת (החתום על ההצהרה שיצאה היום) בשלל מיילים שאולי יגרמו לו להעביר את המסר ולרדת מן העץ.

כתובת האתר
http://sites.google.com/site/freeipad4israel

StewieG
13/04/10, 22:24
שלחתי מכתב זועם.
במידה וההחלטה לא תשתנה, אבדוק אפשרות להגיש תביעות משפטיות. מבחינתי להגיע עד בג"צ עם זה.
בני *****, אין להם מושג. אפל במפורש מציינת בחוברת של האייפד שהמכשיר מאושר לתקינה האירופאית, שישראל עובדת לפיה.

yossi_iphone
14/04/10, 09:59
שלחתי גם. בהמשך היום אשלח עוד כמה :)

השאלה האם אפל הגיעו למצב הזה בכוונה (שהאייפד יצטרך עוד גירסא לאירופה) משהו שנראה תמוהה
או שהם פישלו בגדול :rolleyes:

Maor.S
14/04/10, 11:19
יפה יפה נראה עד כמה זה יעזור

jonycolD@gmail.com
14/04/10, 11:58
עד כה לא קיבלתי כל התייחסות ממשרד התקשורת

natish
15/04/10, 09:28
‏מנכ"ל משרד התקשורת מגן על האיסור שעורר זעם בקרב אזרחים שביקשו להביא את המכשיר מחו"ל. "הכנסת מוצר שלא מתאים לתקן עלולה לפגוע במשתמשים אחרים".

מאת: בר בן ארי

‏http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_rashit/edenbt-r.jpg

משרד התקשורת הודיע שלשום על איסור גורף להכניס לארץ את מכשיר הטאבלט של החדש של אפל, האייפד, בגלל חוסר התאמתה של הרשת האלחוטית לתקינה האירופית הנהוגה בישראל. כמה מכשירים של אזרחים שייבאו אותו אישית הוחרמו בשל כך במכס. עדן בר טל, מנכ"ל המשרד, מגן על האיסור.

האם אין באיסור על ייבוא של מוצר אלקטרוני מבוקש פגיעה בחופש הפרט?
"חד משמעית: הפרט נהנה מזה שאנחנו מסדירים את הייבוא של מכשירים בעלי משדרים באופן כזה שלא יפגע בשימוש של הכלל".

עדן בר טל, אתם מתמודדים עם זעם ציבורי בעקבות ההנחיה שלא לאפשר הכנסה של מחשב האייפד לישראל. מדוע לא הוציא המשרד את ההוראה מראש? היא הרי נחשפה לאחר שמכשירים מיובאים כבר הוחרמו במכס.
"משרד התקשורת לא עוסק במותגים ועטיפות. במקרה כזה, המכס מזהה ייבוא של מכשיר בעל משדר אלחוטי, ועליו לוודא שאותו משדר מתאים לישראל. אמנם יש אקזוטיקה בשם אייפד, אבל המהות לא השתנתה. המטרה היא שכל האזרחים יוכלו ליהנות מהרשת האלחוטית בישראל ולכן הכנסת מוצר שלא מתאים לתקן עלולה לפגוע במשתמשים אחרים. אפל עצמה החליטה לדחות את הוצאת האייפד בשווקים הבינלאומיים. אלה החלטות שיווקיות של אפל ולא שלנו. אנחנו צריכים לדאוג לדבר אחד - שלא תתקיים תקשורת אלחוטית שתדרוס חיבור WiFi של משתמשים אחרים. אם זה יהיה בתקן המקובל באירופה, כולם יוכלו ליהנות מהאייפד ולא ניאלץ לחסום שום מכשיר".

האם לא ניתן היה להתריע על הבעיה קודם ובכך למנוע את החרמת המכשירים על ידי המכס?
"אי אפשר בשום דרך. ל-iDigital, נציגת "אפל" בישראל, לא היה שום מידע, ואנחנו ניסינו להשיג בעצמנו את הנתונים הטכניים מהמהנדסים של אפל לגבי התדרים ועוצמת השידור. באופן יחסי פעלנו מאוד מהר. כמה אנשים ספורים הגיעו לזה באמצעות המכס. הדבר טרי גם בארה"ב, ואני מעריך שלמרות העיכוב אצל אפל בקרוב יגיע מכשיר שיתאים גם לתקינה האירופית".

ישראלים שרכשו את המכשיר בחו"ל חשים שמשרד התקשורת נכנס לסל הקניות הפרטי שלהם.
"לא כל מי שהביא מכשיר מאמריקה יכפה על אחרים את הצרכים שלו. אני לא מתערב לבודדים במה שהם עושים על חשבונם, אבל אי אפשר לדאוג רק לעצמך. אם אתן למשדרים להיכנס באופן חופשי לארץ, זה גם יהיה מנוגד לחוק וגם תהיה פגיעה בכל המכשירים שפועלים בישראל לפי התקינה האירופית".

יזמים מתעשיית ההיי-טק הישראלית טוענים שדחיית הגעתו של המכשיר מציבה את ישראל בפיגור בהשוואה לארה"ב בכל הקשור לפיתוח יישומים מתאימים.
"זו דמגוגיה זולה. אף נציג של מרכז פיתוח לא הגיע לפה עם האייפד. מדובר בצרכנים פרטיים בלבד. אם מישהו מעוניין להכניס מכשיר לישראל לצורך בדיקה במעבדה, אנחנו בודקים את המקרה ומאשרים אותו".

מה דעתך על רמת התחרות הקיימת כיום בשוק הסלולר הישראלי?
"במושגים אובייקטיביים, כשמתבססים על מדדים בחו"ל ישראל נמצאת במצב לא רע. בשוק הפרטי הייתי אומר שיכולה להיות יותר תחרות. לעומת זאת, בשוק העסקי המצב יותר טוב ואנחנו פועלים לתגבר את התחרות. אנחנו עושים זאת באסטרטגיה כפולה: האחת - יותר מפעילים סלולריים. השנייה - יותר תשתיות. זה כולל את השוק הנייח וגם את הנייד. כיום פועל המשרד להוציא מכרז למפעיל נוסף בתשתית פיזית (שיעבוד במודל דומה לזה של שלוש מפעילות הסלולר הישראליות: סלקום, פרטנר ופלאפון, ב"ב) לצד מפעילות סלולר וירטואליות (שיעניקו שירות על בסיס התשתית הקיימת של החברות המתחרות). בעולם יש שנוקטים את דרך א' או דרך ב', ויש שלא נוקטים בכלל. אנחנו מפעילים את שני הכלים - יותר מזה קשה למצוא".

מתי נגיע לשלב שבסופו תהיה בישראל יותר תחרות בשוק?
"בתחילת השנה פתחנו את האפשרות הפורמלית לכניסת מפעילים וירטואליים לשוק. בינתיים שתי חברות הגישו בקשה להשתתף במכרז ואנחנו צופים בקשות נוספות בקרוב. יש שתי אפשרויות - מרגע שאנחנו מעניקים רישיון לחברה היא הולכת לשאת ולתת עם חברה סלולרית על תנאי השימוש בתשתית שלה. במידה שהצדדים לא הגיעו להסכמה, אנחנו יכולים להתערב ולקבוע את התנאים. לדעתי, במצב שהחברות הסלולריות יודעות שאנחנו יכולים להתערב בתוך שישה חודשים הן ישקלו אם כדאי להן להיות אלה שיעכבו את התוכנית. גם בתחזית האטית ביותר, מדובר בכמה חודשים ולא בשנים".

לדעתך, תוכניות תעריפים כמו "דבר כפי יכולתך" או "הכול כלול" הקיימות בארה"ב ייטיבו עם הצרכן הישראלי?
"מה שייטיב עם הלקוח זה תחרות. אלמנטים של שיווק בלי תחרות לא יפעלו לטובתו. כל הצעה שיכולה להיות לספקים לא תשתלם לצרכן בלי תחרות, ואנחנו עושים הכל כדי להכניס עוד ספקים לשוק. בזה מתבטאת היכולת של הרגולטור להשפיע בתחום".

לשם כך, האם דרושה שחקנית חדשה שתהיה קטנה יותר מאלה הפועלות בשוק, על-מנת שתוכל להציע תוכניות שיש בהן סיכון גדול יותר לחברה?
"קשה לראות מצבים כמו זה המתקיים בישראל של שלוש חברות בעלות אותו סדר גודל. האבולוציה של השוק בדרך כלל מביאה לשחקן אחד גדול ועוד שניים קטנים יותר. ישראל היא מדינה מיוחדת עם התנהגות מיוחדת. כאשר 5% ממנויי הסלולר בישראל מהווים למעלה מ-450 אלף איש, כל אחוז קובע. לנו חשוב שללקוח הפרטי יהיו יותר אפשרויות ושהשוק יתמלא ביותר חברות שיתחרו על הכיס שלו".

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/10394)

Orca
15/04/10, 20:46
מאמר הבוחן את היעדר ההגיון בהחלטת משרד התקשורת לאסור על יבוא ה-iPad בנימוק כי המכשיר משדר בהספק גבוה שאינו עומד בתקן האירופי. הן לאור תוכן הודעת משרד התקשורת והן לאור העובדה שה-iPad עומד בתקינה האירופית ומוצרים אחרים של Apple בעלי תכונות זהות אושרו זה מכבר לשימוש בישראל.

קישור למאמר (http://www.netlaw.co.il/it_itemid_12052.html)

M1chael
15/04/10, 21:05
מעניין, תודה.

כל העסק מריח כמו איזה פקיד אדיוט ממשרד התקשורת.
מה קורה שם?

nitaimis
15/04/10, 21:27
מאמר הבוחן את היעדר ההגיון בהחלטת משרד התקשורת לאסור על יבוא ה-ipad בנימוק כי המכשיר משדר בהספק גבוה שאינו עומד בתקן האירופי. הן לאור תוכן הודעת משרד התקשורת והן לאור העובדה שה-ipad עומד בתקינה האירופית ומוצרים אחרים של apple בעלי תכונות זהות אושרו זה מכבר לשימוש בישראל.

קישור למאמר (http://www.netlaw.co.il/it_itemid_12052.html)

הגיוני מאוד.
לדעתי הם עשו את זה רק בשביל שלא יגידו שהם לא עושים כלום(ובשביל שהמכס ירוויח כסף :) ).

kokoloko80
15/04/10, 22:09
מעניין, תודה.

כל העסק מריח כמו איזה פקיד אדיוט ממשרד התקשורת.
מה קורה שם?

לא רק מעניין, גם שובר אחד לאחד את כל הטיעונים של משרד התקשורת, בהחלט מחזיק מים לתביעה משפטית

yarin-cohen
16/04/10, 00:35
רק בישראל...

איתי אליעזר
16/04/10, 01:19
אני חושב שיש פה איזה משהו עסקי... איזה ספק סלולרי שאולי אמור להביא את זה, או כל משווק אחר.
ולכן שלא יקרה מה שקרה עם האייפון ועד שזה יגיע כבר לכול מי שרוצה כבר יש את הכשיר.
אבל זאת רק השארה מאוד גסה שלי :)

חות מזה שאפשר לראות שעל גב האייפון יש אישור של ההתקן האירופאי

http://obamapacman.com/wp-content/uploads/2010/02/Back-Apple-iPad-full-size-printable-mockup.jpg

... משהו פה באמת "מסריח"

IphoneIL
16/04/10, 02:30
משרד תקשורת פועל כמו עירית ירושלים בפרויקט הולילנד!

shayd
16/04/10, 12:52
לאחר פירסום בפורום - מס' תגובות ממשתמשים.
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=898170

הכל נגרר בסוף לשנאה לישראל...

kokoloko80
16/04/10, 14:00
חח השארתי שם תגובה מלבבת

LeVy $tyle
16/04/10, 16:11
http://atzuma.co.il/ipadil, עזרו להכניס את האייפד לישראל, ולבטל את החוק המטומטם החדש של משרד התקשורת

lifey
18/04/10, 13:41
תציפו את משרד התקשורת בפניות מחאה !!!! :mad:

gilbm
18/04/10, 21:02
לאחר פירסום בפורום - מס' תגובות ממשתמשים.
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=898170

הכל נגרר בסוף לשנאה לישראל...

אין מה להגיד פשוט בהמות משרד התקשורת אבל באופן ממש לא ברור כי אין שום סיבה אמיתית אה… רגע שחכתי אני בישראל … זה נראה רע ומריח לא טוב .... זה שחיטות
בטח שחיטות של איזה בהמה שקשור לחברות הסלולר או משהו.

Mp3lll
19/04/10, 10:12
כולם ממורמרים סתם "מדינה" ובלה בלה בלה מה עם חוקים? תקנות?

הנה מה שבחור מאוד מלומד מפרום אחר כתב, ולהלן הסבר לכל מי שרוצה להחכים.

אני חושב שמי שכתב את הכתבה עשה פחות מחצי משיעורי הבית שלו, כי האייפד, לא עבר תקינה של ETSI (שהיא התקינה הרלוונטית במקרה של WIFI) אלא רק את FCC part 15 (ואני בדקתי את דוח המעבדה שלו, אשר זמין לכל ב-fcc.gov).

העיתונות (והעיתונאים) פשוט נהנית לכתוב על הנושא הזה, שנראה "סקסי" ומאפשר להם להתנגח במשרד ממשלתי, ואף טוב מזה: להציג אותו כפרימטיבי ונלחם בקידמה!.

בוא ניקח דברים בפרופורציה: מדובר בסך הכל במחשב לוח שלא עבר עדיין תקינה המתאימה לארץ (ו/או לבריטניה, גרמניה צרפת וכו'). כאשר הוא יעבור את התקינה המתאימה - הוא יוכל לקבל את אישור משרד התקשורת באופן אוטומטי.

יש הרבה יותר טלפונים אלחוטיים בתדרי 900MHz (עובדים הרבה יותר טוב מהטלפונים שמאושרים לשימוש בארץ) מאשר אייפדים. ועדיין - משרד התקשורת לא מאשר להכניס אותם לארץ. אני לא רואה אף עיתונאי מתרעם על כך.

M1chael
19/04/10, 14:31
כולם ממורמרים סתם "מדינה" ובלה בלה בלה מה עם חוקים? תקנות?

הנה מה שבחור מאוד מלומד מפרום אחר כתב, ולהלן הסבר לכל מי שרוצה להחכים.

אני חושב שמי שכתב את הכתבה עשה פחות מחצי משיעורי הבית שלו, כי האייפד, לא עבר תקינה של etsi (שהיא התקינה הרלוונטית במקרה של wifi) אלא רק את fcc part 15 (ואני בדקתי את דוח המעבדה שלו, אשר זמין לכל ב-fcc.gov).

העיתונות (והעיתונאים) פשוט נהנית לכתוב על הנושא הזה, שנראה "סקסי" ומאפשר להם להתנגח במשרד ממשלתי, ואף טוב מזה: להציג אותו כפרימטיבי ונלחם בקידמה!.

בוא ניקח דברים בפרופורציה: מדובר בסך הכל במחשב לוח שלא עבר עדיין תקינה המתאימה לארץ (ו/או לבריטניה, גרמניה צרפת וכו'). כאשר הוא יעבור את התקינה המתאימה - הוא יוכל לקבל את אישור משרד התקשורת באופן אוטומטי.

יש הרבה יותר טלפונים אלחוטיים בתדרי 900mhz (עובדים הרבה יותר טוב מהטלפונים שמאושרים לשימוש בארץ) מאשר אייפדים. ועדיין - משרד התקשורת לא מאשר להכניס אותם לארץ. אני לא רואה אף עיתונאי מתרעם על כך.
יש הבדל בין "לא לאשר", לבין "לאסור".
עובדה שאף אחת מהמדינות בעולם לא אסרה על הכנסת אייפד לתחומה.

VIpERoren
19/04/10, 15:07
שום דבר נורמלי אין במשרדי הממשלה בארץ המחורבנת הזאת.
שום כלום לציבור הרחב אני בטוח שלרוב חברי הכנסת במיוחד לשר התקשרות יש אייפוד לו ולכל הילדים שלו בבית
אוכלי חינם מזדניי.....! כל יום מקבל פה איזה דוד של איזה שר תפקיד ומחליט לחוקק איזה חוק מבלי להבין בכלל מה הוא עושה !
ככה זה שלרוב הממשל במדינה אין בגרות את רוב התארים הם קנו ! ומה שהכי מסריח שהם מדברים בכזה ביטחון וכל מילה שניה שיוצאת להם מהפה הם שטות מוחלטת !!!!!
ממש כמו שתלך לחנות מחשב תגיד שאתה צריך להוסיף למחשב זיכרון הרדיסק 1 טרה כי הוא איטי !
ככה זה שמקבלים תפקידים בקומבינות.

arielmazin
20/04/10, 13:55
שום דבר נורמלי אין במשרדי הממשלה בארץ המחורבנת הזאת.
שום כלום לציבור הרחב אני בטוח שלרוב חברי הכנסת במיוחד לשר התקשרות יש אייפוד לו ולכל הילדים שלו בבית
אוכלי חינם מזדניי.....! כל יום מקבל פה איזה דוד של איזה שר תפקיד ומחליט לחוקק איזה חוק מבלי להבין בכלל מה הוא עושה !
ככה זה שלרוב הממשל במדינה אין בגרות את רוב התארים הם קנו ! ומה שהכי מסריח שהם מדברים בכזה ביטחון וכל מילה שניה שיוצאת להם מהפה הם שטות מוחלטת !!!!!
ממש כמו שתלך לחנות מחשב תגיד שאתה צריך להוסיף למחשב זיכרון הרדיסק 1 טרה כי הוא איטי !
ככה זה שמקבלים תפקידים בקומבינות.

צודק בכל מילה

BIGBENG5
23/04/10, 17:15
שלחתי אימייל
מקווה שזה יעזור

tomer1749
24/04/10, 17:09
איידיגיטאל נתנו לקבל עדכונים שהאייפד יגיע לארץ, וגם קראתי שהאייפד 3g יגיע לפלפון בספטמבר
זה לא אומר שעכשיו מותר לבוא עם אייפד לארץ ?

ItaiHay
24/04/10, 17:10
אם אני אומר מיליון פעמים ששואלים את כל השאלות על הבאת אייפד לארץ בנעוץ זה יעזור? לא.
בדיוק אותה תשובה לשאלה שלך.

gonenb
24/04/10, 18:44
יש כמובן קשר בין הון לשלטון, כפי שאפשר לראות בחדשות לאחרונה.
אני ממש לא יהיה מופתע לגלות שאיידיגיטל תביא את האייפד בקרוב לישראל, ולכן כל מי שמביא לבד פוגע ברווח העתידי שלהם. לכן כדי למנוע הבאה של הרבה אייפדים לפני שהם סוגרים עסקה, צריך להוציא איסור על היבוא.
זה כמובן דעתי הפרטית ואין לי שום הוכחות, אבל אתם מוזמנים לחשוב לבד מה דעתכם.

phoenix2008
24/04/10, 19:14
הודעו הרגע בחדשות שמשרד התקשורת חזר בו ומאשר הבאת אייפד לארץ

ברכות חמות לכל הקניינים

והנה הוכחה מאתר mako

ממחר: מותר להכניס אייפד לישראל
שבוע וחצי אחרי שאסר להכניס את מחשב הלוח החדש של אפל - משרד התקשורת חוזר בו ומאשר את יבוא המכשיר הנחשק. ממחר יוכלו ישראלים להכניס לארץ את המחשב המדובר. האיסור נבע מחשש שהמכשיר יפגע בפעולתן של מערכות קשר צבאיות – חשש שהוסר

רכשתם אייפד? עכשיו תוכלו לנשום לרווחה. שבוע וחצי אחרי שאסר להכניס את מחשב הלוח החדש של אפל - משרד התקשורת חוזר בו ומאשר את יבוא המכשיר הנחשק.

ממחר יוכלו ישראלים להכניס לארץ את המחשב המדובר. האיסור נבע מחשש שהמכשיר יפגע בפעולתן של מערכות קשר צבאיות – חשש שהוסר.

הבדלים בהספק השידור

לפני שבוע וחצי משרד התקשורת הודיע היום כי לא יאשר את כניסתם של המכשירים לארץ, בשל בעיות בהספקי שידור מודם ה-Wi-Fi. "המכשיר הנמכר היום בארצות הברית בלבד, פועל בהספקי שידור של המודם המתאימים לתקינה האמריקנית", נכתב בהודעת המשרד.

"מאחר שהתקינה בישראל בתחום ה-Wi-Fi דומה לתקינה האירופאית", הסבירו במשרד, "השונה מהתקינה האמריקנית והמתירה שידור בהספק נמוך יותר, הרי שהספק השידור של המכשיר מונע את אישור הפעלתו בישראל". במכס הודיעו שכל מי שיגיע עם מכשיר אייפד מחו"ל, יאלץ ליפרד ממנו בשדה התעופה, אך כעת כאמור - מותר להכניס את המכשירים.

nitaimis
24/04/10, 19:25
הגיע הזמן...
לקח להם הרבה מאוד זמן להבין שרשום על האייפד שהוא מתאים לאירופה...

a1028108
24/04/10, 19:45
שימו לב מדובר ביבוא אישי - מכשיר אחד לבן אדם (לא לסוחרים)
למכשיר אין עדיין אישור ליבוא מסחרי
אבל משרד התקשורת לא יכל ולא יכול למנוע יבוא אישי של מחשב בעל תקן ce*

kokoloko80
24/04/10, 19:46
תיכף משרדים בערוץ 2 כתבה על הנושא הזה,

מעניין אם מי שהאייפד שלו היה תקוע במחסני המכס יקבל החזר עבור כל יום איחסון

Bar
24/04/10, 20:01
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3880078,00.html

fatut7
24/04/10, 20:15
אל תאמינו לסיפור על הצבא, זה תעלול של יועצי התיקשורת של משרד התיקשורת וחמי פרס. ניסיון לצאת איכשהו בסדר מהפיאסקו הזה.
אין מצב שלא היה שם תרגיל מלוכלך וניסיון שוחד, הם כשוט לא האמינו שזה יגיע לאן שהגיע ונאלצו להתקפל.
חרם על איידיגיטל!

a1028108
24/04/10, 20:34
ציטוט מ ynet

במקביל לאישור של המשרד לייבוא המחשב לארץ העלתה היבואנית iDigital דף מיוחד להרשמה מוקדמת לרכישה סדורה של המכשיר בישראל. לא ברור האם יש קשר בין שני הדברים או שמא מדובר בצירוף מקרים בלבד.
http://www.idigital.co.il/ipad/home.php

נו באמת.......היו מחכים עוד 12 שעות - עכשיו ברור למה האיסור **********???

להזכירכם, למכשיר אין אישור ליבוא סדיר, אז כנראה שאידיגטל חזק בעיניינים - והתירוץ של משרד התקשורת ממש עלוב !

אני ממליץ תזמינו דרך ushops.co.il או כל אתר במחירים דומים !
644 $ כולל משלוח ומיסים ומעמ