מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : משרד התקשורת מונע הכנסת אייפד לארץ

Eli
13/04/10, 16:34
מעתה, כל מי שינסה לעבור במכס עם אייפד לא יוכל לעשות זאת. מי שינסה, המכשיר שלו יתקע במכס, שם התשלום על כל יום אחסון הוא 50 שקל, זאת עד שמשרד התקשורת יאשר את השימוש בו. נוסע שהמכשיר שלו הוחרם: "לא היתה הודעה באתר של משרד התקשורת ובאתר המכס" משרד התקשורת: "האחריות לבדוק את ההתאמה לארץ מוטלת על הקונה"

הכתבה פורסמה ב-YNET (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3875337,00.html)

רוצים לרכוש אייפד בחו"ל? מוטב שתשקלו את הרכישה בשנית משום שמעתה לא תוכלו להכניסו לארץ. משרד התקשורת הוציא הוראה למכס שלא לשחרר אייפדים בארץ, עד שהמכשיר יותאם להספק השידור בישראל.

עד אתמול, ישראלים נכנסו לגבולות הארץ באופן חופשי כשבידם אייפדים. המדיניות במכס היתה לדרוש מהשבים מחו"ל כשאייפד באמתחתם לשלם עליו מע"מ. אולם מהבוקר, נכנס האיסור על הכנסת אייפד לארץ לתוקף. המכשיר של אפל לא מתאים לכאורה להספק השידור (Wi-Fi) הנהוג בארץ. החשש הוא, כך טוענים במשרד התקשורת, שהמכשיר בעל הספק השידור האמריקני, הדורש משאבים רבים, יכביד על האינטרנט האלחוטי בתקן הנהוג פה. ולמרות שישנו דגם אחד של אייפד שכן מתאים לשימוש בארץ, במשרד הוציאו הודעה גורפת שלא להכניס אף מכשיר מסוג זה ארצה.

אבל ההוראה הזאת של משרד התקשורת ניתנה תוך זמן קצר וללא הודעה רשמית לציבור, כנהוג במכשירים נוספים. והנוסעים שתקועים כעת במכס קנו את המכשיר ב-700-500 דולר, משום שלטענתם לא ידעו ולא יכלו לדעת שהוא יאסר לשימוש בארץ.
בדיקה

שרון, איש צוות אוויר, נמצא בבית המכס מהבוקר. "אני מחכה פה עם מישהי שהגיעה איתי מניו יורק", הוא מספר, "שנינו הגענו עם אייפדים, עברנו במסלול האדום ולקחו לנו את האייפד. במכס אומרים שלא יוכלו לשחרר אותו עד הוראה מפורשת ממשרד התקשורת.

עוד יותר מכך, אחרי 48 שעות נאלץ לשלם 50 שקל ליום על אחסון. העניין הוא שכרגע אין לאייפד אישור של משרד התקשורת ואולי גם לא יהיה, והאייפד יהיה תקוע שם. אבל אף אחד לא הודיע על זה קודם".

"המכס יביא לך אותו עד המטוס - תמורת 200 שקל"
עוד אמרו להם במכס שיוכלו למכור אותו בארה"ב באמצעות מכר הטס לחו"ל. לשם כך יאלצו לאתר אחד כזה, הוא יצטרך להראות למכס כרטיסי טיסה ובנוסף, לפי שרון: "תמורת תשלום של 200 שקל, המכס ישלח את המכשיר עם שליח עד דלת המטוס, כי אסור לו לשחרר אותו בארץ. אם אני לא מוצא מישהו כזה, ולא רוצה לאחסן אותו במכס - הפסדתי 700 דולר".

שרון, אגב, ערך מקצה בירורים טרם הרכישה, מכאן אכזבתו הרבה. "לפני שטסתי לניו יורק התקשרתי למכס, וביררתי בשני אתרי האינטרנט של המכס ושל משרד התקשורת ולא נאמר שם כלום. אז איך יכולתי לדעת? קניתי את המכשיר לפני שההוראה ניתנה וזה לא תקין מה שקרה פה, אף אחד מהבירוקרטים כאן לא מוכן לפעול".

ראובן, חזר הבוקר מארה"ב ב-5:00. "בתור יהודי ישר עברתי במסלול האדום", הוא מספר. "הבאתי 2 מכשירים אחד לי ואחד לבני ואומרים לי: 'המכשירים מעוכבים, כי אין אישור של משרד התקשורת'. אני לא מבין, הרי שחררו מכשירים כאלה. אני לא מבין מה הבעיה, בסה"כ מכשיר שעולה אלפיים שקל, לא ראיתי חלמאות כזאת מימי, זה נותן לי להרגיש שאנו חיים בקזחסטן. אני יודע שיש הרבה אנשים שמביאים את המכשיר ארצה והולכים להידפק. הרי אין כל פרסום מטעם המכס ומשרד התקשורת וזה מריח מאוד לא טוב. במכס אמרו לי: תחזיר אותם לחו"ל, אבל אני לא סוחר".

בלשכת המוכס הראשי אישרו ל-ynet שאכן ישנה הוראה של משרד התקשורת שלא להכניס אייפדים ארצה החל מהבוקר. "ברגע שנותנים לנו הוראה אנו אוכפים אותה", אמרו לנו שם.

נראה שכרגע, מי שמייבא אייפד ארצה עובר על החוק, משום שהיבואנים הרשמיים צריכים לחכות עד שאפל תוציא אייפד שיעמוד בתקן השידור הישראלי. לאפל יש מכשירים נוספים שאינם מתאימים עדיין לשימוש בארץ, לדוגמא, הסטרימר טיים משין. למי שכבר רכש את המכשיר והכניסו לגבולות ישראל מצפה בעיה נוספת: לאייפד אין אחריות גלובלית ואי אפשר לתקנו במעבדות אפל בארץ.

משרד התקשורת: האחריות לבדוק את ההתאמה לארץ: על הלקוח

מרשות המסים מסרו בתגובה: "לאור הנחיית משרד התקשורת מהיום, לפיה לא ניתן לאפשר יבוא לישראל של מכשיר האייפד הנמכר בארה"ב, מאחר ואינו מותאם לדרישות התקשורת המאושרות על ידי משרד התקשורת, שלטונות המכס אינם מאפשרים הכנסת המכשירים לישראל".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "מכשיר האייפד הנמכר היום בארה"ב בלבד, פועל בהספקי שידור (של מודם ה- Wi-Fi ) המתאימים לתקינה האמריקנית.

"מאחר שהתקינה בישראל בתחום ה-Wi-Fi דומה לתקינה האירופאית, השונה מהתקינה האמריקנית, והמתירה שידור בהספק נמוך יותר, הרי שהספק השידור של המכשיר מונע את אישור הפעלתו בישראל.

"בישראל ובאירופה עדיין לא הוחל בשיווק מכשיר האייפד. משרד התקשורת פנה לחברת איי דיגיטל נציגת אפל בישראל, בבקשה לקבל את כל המידע הנוגע למכשיר, לצורך אישור הכנסתו לארץ.

"משרד התקשורת מבקש להדגיש שוב כי בעולם מיוצרים אלפי דגמים של מכשירים, ולכן על לקוח אשר רוכש מכשיר בחו"ל לבדוק האם מכשיר זה מתאים לפעולה גם בישראל. משרד התקשורת אינו מכיר את תכונות המכשירים, אלא, כאשר פונים אליו, ופניה קונקרטית כזו בוצעה, לראשונה, רק לאחר חג הפסח.

"לשם ההמחשה: לקוח המייבא מכונית בריטית המותאמת לנהיגה בנתיב השמאלי, מודע לכך כי בישראל נוהגים בנתיב הימני והרכב אינו מתאים לשימוש בישראל. האחריות לבדיקת התאמתו של מכשיר לפעולה במדינות אחרות מוטלת על הלקוח."האחריות להתאמת המכשיר כאשר יהיה ביבוא מסחרי לתקינה הישראלית, היא בידי חברת אפל, שהיא הכתובת לפניות".

sd212
13/04/10, 17:02
יש לך שאלה ואם תייר אמקראי מגיע לישראל הוא יכול להכניס לארץ איפאד?

gilbm
13/04/10, 17:03
פשוט בהמות שילכו ל....
כלבים כלום במדינה הזאת לא בסדר אבל אייפד אסור להכניס לישראל ... במקום זה שימנעו מלהכניס את יושב ראש משרד התקשורת בהמה אני לא אתפלא אם זה שחיטות!!!!!!!!!!! מדינה הפוכה ומטומטמת!

sd212
13/04/10, 17:06
משרד התקשורת גורם לפרובוקציה להראות שהוא קיים.

Bar
13/04/10, 17:07
Eli מזה ניתן לאחל לך ברכות על זה שידעת לקנות בזמן!!

בעל כורך

Eli
13/04/10, 17:22
יזמתי פניה לוועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת ישראל , נראה מה הם יגידו .....
מדבור במכשיר שפועל על 802.16n , ולא ברור לא כן ניתן להכניס ניידים עם תקן n אבל אייפד אי אפשר .

כמו כן - כל מכשירי אייפד מיוצרים באותו מפעל ונכון להיום זה מפעל היחיד שמייצר אותם עבור כולם

בושה בושה בושה .....

gilbm
13/04/10, 17:25
חחחח תאמת אני לא ממש מודאג כי אני בטוח שיש לנו מספיק צרות חוץ מלהיות מדינה מעאפנה שאפל לא מתקשרת איתה ולא מוכרת אצלה כלום שאני מקווה שלא יקרה אבל אם אני הייתי הנשיא שם זה מה שהייתי עושה וחוץ מזה מסכים איתך sd כל משרד צריך לעשות משהו... חחחח נראה אולי ביב יעשה משהו אחד טוב ויעיף את הבהמות משם!

ItaiHay
13/04/10, 17:26
אני חושב שזה פשוט בגלל ההברחות לארץ. הם רוצים לשלוט על העניין.

amlior
13/04/10, 17:31
הברחות?? איזה הברחות?? מה זה פה מקסיקו?
כולה מכשיר נייד!
מי שמביא 20 אייפדים אפשר להבין וצריך לתפוס\ אבל מי שקונה לעצמו ועוד מדווח על זה ומוכן לשלם מכס**********???

בושה!!!

BIGBENG5
13/04/10, 17:35
אני לא מבין מה הבעיה...
אם אני מביא אותא לארץ הוא יתחבר לרשתות הויי פיי נכון? אז למה הם לא נותנים להכניס אותו?
סתם משעמם להם??

Smart&Simple
13/04/10, 17:40
תמוה מאוד בעיני, גם מאוד תמוה העניין שהם יודעים שהרבה אנשים עשו הזמנות דרך הרבה מאוד אתרים בחו"ל
אנשים הזמינו שילמו הרבה כסף ועכשיו מה יקרה? מי ידאג להם? מצד אחד הם לא יכולים להכניס את המכשיר לארץ, מצד שני הם לא יכולים להשאיר אותו במכס עד שיתבהר העניין... (אם ייקח חודש, הם ישלמו עוד 1500 ש"ח) ממש לא הגיוני.

ההתנהלות של משרד התקשורת מבזה!!!
כל העולם וגם בישראל ידעו שהאייפד ייצא לשיווק ב- 01.04.10, למה חיכו עד עכשיו כדי לאסור למה לא בדקו את זה בתחילת מרץ ואסרו על ייבוא לארץ, כך אנשים היו יודעים מה הסיכון שלהם אם היו מנסים להזמין/להצהיר או להבריח, אבל אנשים תמימים שמוכנסים לשלם כל מס שנדרש ולא הוזהרו קודם לכן, זה באמת בושה!

gilbm
13/04/10, 17:43
נכון!

eransc
13/04/10, 17:47
חבל על הזמן הצלחתי להביא אחד אבל עכשיו אני אמור לסוע ל 10 ימים כבר תכננתי לקחת אותו לנסיעה ועכשיו לא יכול פאקקק

barduck
13/04/10, 18:12
החשש הוא, כך טוענים במשרד התקשורת, שהמכשיר בעל הספק השידור האמריקני, הדורש משאבים רבים, יכביד על האינטרנט האלחוטי בתקן הנהוג פה.

את זה ממש לא הבנתי, על מה זה "יכביד" בדיוק? על ה wifi שלי בבית? או בבית הקפה? אני לא יכול פשוט לקנות עוד אבקת חשמל וזה יהיה בסדר?

בטח צריכים לפרנס שלוש ועדות ח"כים ושישים מומחים ויועצים כדי לאשר את זה לבסוף. מה, למה רק שאפל וחברות הסלולר יעשו עלינו קופה ?

GalDanino
13/04/10, 18:29
וואי איזה מדינה מפגרת!!! איך אני שונא את המקום הזה!!!
איזה תמתום!!
הכי מעצבן אותי זה המס על להביא אוטו לארץ!!! פאקינג 108%
יותר ממה שמשלמים על האוטו!
כוס אמא שלהם! אחרי הצבא אני עף מפה... מה אני צריך 50% מס במסכורת ולשלם כפול על כל דבר...

SloXreS
13/04/10, 18:40
יש לך שאלה ואם תייר אמקראי מגיע לישראל הוא יכול להכניס לארץ איפאד?

כמובן. המכס תקף רק עבור מי שנכנס לארץ עם דרכון ישראלי.

Smart&Simple
13/04/10, 18:42
כמובן. המכס תקף רק עבור מי שנכנס לארץ עם דרכון ישראלי.

אני לא סגור על זה, יש גם הגבלים מסוימים על תיירים.

Batnun
13/04/10, 18:58
זה לא קשור לתקן אלחוטי N, זה קשור להספק שידור.

התקן האמריקאי מאפשר שידור בעוצמה של עד 100mW, בעוד שהתקן האירופאי (והישראלי) מאפשר שידור
בעוצמה של עד 50mW.
בנוסף, התקן האמריקאי מאפשר שימוש רק ב-11 ערוצים, והאירופאי והישראלי - 13 ערוצים.

ככה שבעצם הם צודקים - הדגם האמריקאי, שהוא היחיד שנמכר כעת, אינו תואם לתקן הישראלי...

Batnun

.

ygolan
13/04/10, 19:00
ההשוואה למכונית עם הגה בצד ימין ממש אינטילגנטית...
הפקידים האלה ממש מטומטמים. כל תייר עם מחשב נייד או אייפון מארהב, ששם התקינה אמריקנית כידוע, מכניס לארץ מכשיר שאין לו תקינה אירופית...
האם המכס דואג לעצור ולהחרים את המכשירים של כולם?

פתרון - בקשו מהתייר שאתם מכירים לרכוש עבורכם ולהכניס לארץ בלי הקופס לאחר שביצע אקטיביזציה והמכשיר נראה בשימושו ולא חדש מהקופסא.

orez1589
13/04/10, 19:14
ואם יש לי אזרחות אוסטרית וישראלית לדוגמא אז אני עדיין לא יכול גם אם המכשיר שלי ???

Batnun
13/04/10, 19:16
ואם יש לי אזרחות אוסטרית וישראלית לדוגמא אז אני עדיין לא יכול גם אם המכשיר שלי ???

זה לא משנה איזה אזרחות יש לך. אם אתה מתגורר בארץ, אתה תושב ישראל וכפוף לחוק המקומי...

Batnun

.

RonenB
13/04/10, 19:25
זה לא קשור לתקן אלחוטי n, זה קשור להספק שידור.

התקן האמריקאי מאפשר שידור בעוצמה של עד 100mw, בעוד שהתקן האירופאי (והישראלי) מאפשר שידור
בעוצמה של עד 50mw.
בנוסף, התקן האמריקאי מאפשר שימוש רק ב-11 ערוצים, והאירופאי והישראלי - 13 ערוצים.

ככה שבעצם הם צודקים - הדגם האמריקאי, שהוא היחיד שנמכר כעת, אינו תואם לתקן הישראלי...

Batnun

.

סוף סוף תגובה מאיש מקצוע. מצד שני - הipad אושר בתקינה אירופאית ויש עליו מדבקה כזו אז למה הוא מעוכב פה?

Shriki
13/04/10, 19:45
יואווו למה הכל כל כך מסובך במדינה הזאת?!, מה קשור עכשיו משרד התקשורת! בטח עוד מעט רשות ההגבלות והמסים או איך שלא קוראים לה תקפוץ שוב לתמונה

mr-anderson
13/04/10, 19:48
איזה חראות!!!!
ועוד הבחור לא מצא כלום באתר של רשויות המכס או משרד התקשורת שקשורים לאיסור האייפאד! ועוד החצופים דורשים מהלקוח 50 שקל על כל יום שזה בארץ?!?!?!

הייתי תובע להם ת'צורה כמו לא יודע מה...

Batnun
13/04/10, 19:49
יואווו למה הכל כל כך מסובך במדינה הזאת?!, מה קשור עכשיו משרד התקשורת! בטח עוד מעט רשות ההגבלות והמסים או איך שלא קוראים לה תקפוץ שוב לתמונה

הכנסת ציוד כלשהו המשתמש בתקשורת אלחוטית כפופה לאישור משרד התקשורת.

זה החוק במדינה.

Batnun

.

yosimizrachi7
13/04/10, 19:51
זה לא קשור לתקן אלחוטי n, זה קשור להספק שידור.

התקן האמריקאי מאפשר שידור בעוצמה של עד 100mw, בעוד שהתקן האירופאי (והישראלי) מאפשר שידור
בעוצמה של עד 50mw.

Batnun

.

גם הראוטר שלי בבית עובד עם 11 ערוצים בלבד. יש אלף ואחד מחשבים ניידים שיוצרו בארה"ב עם תקינה אמריקאית שנמכרים כאן. זה פשוט ביזיון המדינה הזאת, מיום ליום אני מתאכזב יותר הלוואי ויכולתי פשוט לקום לעזוב ולא להסתכל אחורה. אני פטריוט, אבל אני גם רוצה לחיות כמו בן אדם ללא "גזרות" שכאלה. החלק הכי מעצבן!!! ואני ממש רותח כשאני כותב את זה, זה שברוב חוצפתם אתה עוד צריך לשלם על האחזקה שלו במכס לאחר שהם "בכוח" מחרימים לנו אותו. לי זה מזכיר סחיטה, פשוט מדינה בדיחה בדיחה בדיחה.

בכל מיקרה אני אומר שאנחנו חייבים לתת פה מילה, להתאחד ולהפעיל לחץ על משרד התקשורת אם ע"י פנייה מרוכזת למשרד התקשורת או בדרכים אחרות.

RonenB
13/04/10, 19:52
אבל יש לו אישור אירופאי. בכתבה בכלכליסט העלו צילום של המדבקה עם אישור בין השאר של הרגולטור האירופאי. אם אושר בארה"ב, אירופה ויפן למה מצפים פה? דגם ישראלי מיוחד?

RonenB
13/04/10, 19:54
http://www.calcalist.co.il/PicServer2/20122005/119292/aaa.jpg

GalDanino
13/04/10, 20:36
רגע ואם אני מדבר עם מישהו שטס איתי אבל הוא לא אזרח
ואני נותן לו את הקופסא כדי שיחזיר לי שנצא מהטרמינל
אפשרי? או נגיד לפתוח אותו בחול, לשים אותו בתיק אישי שאני לוקח איתי ואת הקופסא הריקה לשים במזודה
יש מצב לעקוף ככה?

Bar
13/04/10, 20:50
רגע ואם אני מדבר עם מישהו שטס איתי אבל הוא לא אזרח
ואני נותן לו את הקופסא כדי שיחזיר לי שנצא מהטרמינל
אפשרי? או נגיד לפתוח אותו בחול, לשים אותו בתיק אישי שאני לוקח איתי ואת הקופסא הריקה לשים במזודה
יש מצב לעקוף ככה?

כל דבר אפשר לעקוף...לא ממליץ לעבור על החוק אבל הדוגמא הראשונה בהחלט טובה (במידה והאזרח בא עם המכשיר ללא קופסא כי אז יבינו שזה אולי למשפחה שלו בארץ או לדוגמא למישהו מהמטוס

PRDesign
13/04/10, 21:06
מה הבעיה..
תבקשו ממישהו שיקנה יפתח בחו"ל ישים את הכל בשקית וזהו יגיד שזה שלו ><
בכללי זו חוצפה שעוברה כל גבול אפשרי.

SloXreS
13/04/10, 21:14
אני לא סגור על זה, יש גם הגבלים מסוימים על תיירים.
לדוגמא, אם אתה לא אזרח אלא יש לך רק אשרת שהייה או עבודה אתה יכול להביא את כל תכולת הבית שלך מחו"ל ולא תשלם אגורה למכס.
תייר יכול להביא איתו מה שהוא רוצה - גם מחשב עם חיבור לחלל שלא קיבל אישור ממשרד התקשורת.

valersky
13/04/10, 21:18
מסקנה אחת יש מכל זה..
לא לעבור במסלול האדום.. אלא בירוק עם אייפד בתיק.. כמו חלק נכבד מכם ואנוכי עשה עם האייפונים שלו.. שם בכיס וסלאמת מכס מע"מ וכו' וכו'..
שימו בתיק.. ותעברו.. ואל תוציאו אותו במטוס או בתור למזוודות או לאיסוף מהדיוטי.. שלא ילשין עליכם איזה מישהו קנאי..
תעברו בשקט וזהו.. אחרי זה מתפלאים למה אנשים עושים את זה.. איזה ברירה משאירים לבן אדם שקנה משהו ב מיטב כספו בה להצהיר על זה לשלם מס.. ועוד לוקחים לו את זה והוא משלם על אחסנה? למה מה זה סוס? מה הוא תופס מקום? מבקש אוכל?

פשוט עובדים הפוך במדינה שלנו..בכל משאפשר..מזל שעם הבית החולים באשקלון בסוף היסתדר..

yossi_iphone
13/04/10, 21:30
מדינה של אפסססססים, איזה חוצפה, פתאום החליטו ליפול על האייפון מחר זה
יהיה משהו אחר. נמאס

natish
13/04/10, 23:24
http://sites.google.com/site/freeipad4israel

אתר מחאה כנגד משרד התקשורת והמהלך המגוחך שיזם, האתר קורא לציבור להציף את דובר משרד התקשורת (החתום על ההצהרה שיצאה היום) בשלל מיילים שאולי יגרמו לו להעביר את המסר ולרדת מן העץ .

jak 2008
14/04/10, 03:10
אני לא מבין מה אתם כ"כ מתפלאים הרי גם כאשר יצא האייפון ניסו לומר במשרד התקשורת שחברות הסלולר לא יוכלו לעמוד בצריכת האינטרנט שלו, אבל כנראה אז התערבו חברות התקשורת ולא הרשו לבולש... הזה לחדור
חוץ מזה להיות ישראלי זה תמיד חייב להיות אם סבל לא פלא שאם כל הנדל"ן הטוב והמצב היחסית טוב שיש בארץ אנשים לא סובלים את ארץ מולדתם שנקראת מדינת ישראל ויורדים לחו"ל, כאשר אתה נולד אתה צריך להתמודד אם קשיי פרנסה של ההורים (אמנם לא כולם אבל רובם) אח"כ לחיות בבית הספר אם הסביבה הארסית והחינוך הקלוקל, בחוץ אתה צריך להתמודד אם פחד הטרור, וכאשר אתה מגיע לגיל 17 הצבא מנג'ז לך לשרת את המדינה, ואם חשבת שלאחר שלוש שנים תוכל לברוח לחו"ל לא לא יש לך גם מילואים חבוב, וחוץ מזה אתה גם לא תוכל לטייל בכל מדינה שתרצה מכיון שאתה אם דרכון ישראלי, בקיצור יענו התחתנת אם המדינה המז.... הזו, ואם סוף כל סוף אחרי כל הביורוקטיות יצאת לחו"ל והסכמת לחזור ואתה אזרח ישר (שבארץ זה חבל מאד ולא משתלם) ולא מסדר את המכס ואתה רוצה להביא מתנות למכרים שלך או שאתה רוצה בעצמיך להנות אם טכנולוגיה מתקדמת מחו"ל אז יגידו לך שאתה לא יכול להכניס את המכשיר (במקרה הזה זה האייפד לחבר שלי זה קרה אם אורגן יוקרתי של רולנד) בגלל סיבה כזו או אחרת וכמובן גם תצתרך לשלם עוד קנסות של חמישים שקל ליום, וכך זה כל דבר בארץ שהיא כאילו דמוקרטית אבל יותר גרועה מכל מדינה בולשביקית על זה אנו אומרים כל שנה "לתפארת מדינת ישראל" פירושו מדינה אוכלת יושביה

אגב להיות אמריקאי או תייר חוצניק זה הכי סבבה אתה בא לארץ אומרים לך בחיוך וואלקום טו ישראל ואם האמריקאי יביא אייפד או כל מכשיר אחר רוב הסיקויים שיתנו לו להכניס את זה אם הוא לא ידבר מילה בעיברית

כותב לכם את זה חבר שכבר חי 4 שנים בחו"ל ומבסוט מכל רגע שעזב את המדינה

איתי אליעזר
14/04/10, 03:20
מקווה שאכן זה יצליח למרות שמתי שהוא המייל נחסם, והוא פשוט יכול לעשות shift + a ו del... :(

mr-anderson
14/04/10, 03:56
ג'ק - אם כל התלונות שיש לך למדינתו היקרה, בסופו של דבר - אין לנו בית אחר. אני שירתתי שלוש שנים כדי להרוויח את הזכות לגור במדינה הזאת ואני כל כך הולך לנצל את הזכות הזאת תהיה בטוח.

חוץ מזה, שבכל מדינה יש בירוקטיות ונהלים מטופשים, ורובים נובעים משחיתות ומהרצון להרוויח כסף על חשבון האזרח המשלם. דוגמאות:
א. אפל וכל ההגנות שלהם ועצם העבודה שהם לא נותנים לאייפון להתממשק עם מכשירים אחרים וכו'...
ב. כשהייתי בקנדה אבא שלי ביקש מהסוכן תיירות שלו שיבצע בשבילנו השכרת רכב ב-AVIS בקנדה ושירשום אותי כנהג ראשי ואת אמא שלי ואבא שלי כנהגים משניים (בגיל 22 אפשר להשכיר רכב רק כנהג ראשי, אך לא כמשני - לא דבילי קצת?). כשהגענו לקנדה התברר שהסוכן רשם את אבא שלי כראשי ואותי ואת אמא שלי כמשני, הפקידה המטומטמת אמרה שלי אין אישור לנהוג עליו מאחר ואני לא רשום כנהג ראשי! אבל אמא שלי כן יכולה כי היא כן מעל גיל 23...
ג. כל כללי האבטחה הקצת מיותרים בנמלי התעופה האמריקאים, ועוד אם אתה ישראלי או מוסלמי - וואי וואי וואי מה שיעשו לך, מוסלמי מיד יחשדו בו כטרוריסט (כנראה שבצדק גם כן אבל לא משנה :p) וישראלי יעכבו אותו כי כנראה הוא עשה "פשעי מלחמה" כשהיה בצה"ל...

תגיד לי אדוני, זה לא דבילי?! זאת לא בירוקרטיה נטו?!? יקרה משהו אם אני אנהג עליו?!
אתה מבין? בכל מקום בעולם יש בירוקרטיה וטיפשות, זה הגזע האנושי שמפגר. ולפעמים אני חושב שאני החייזר בפלנטה הזאת כי נראה שרק אני נורמלי וכל השאר יצורים :)

mr-anderson
14/04/10, 03:58
http://sites.google.com/site/freeipad4israel

אתר מחאה כנגד משרד התקשורת והמהלך המגוחך שיזם, האתר קורא לציבור להציף את דובר משרד התקשורת (החתום על ההצהרה שיצאה היום) בשלל מיילים שאולי יגרמו לו להעביר את המסר ולרדת מן העץ .

דיר באלק אם אני תופס מישהו שלא כתב לפחות מייל אחד!!
צריך ללמד את הגוף הממשלתי הזה לקח אחת ולתמיד!

א-ו-ת-נ-ו
ל-א
ד-ו-פ-ק-י-ם ! ! ! ! ! ! ! !

חראות!!

Batnun
14/04/10, 09:39
האימייל לא ממש יעזור לכם...

אם אתם רוצים לקרוא את דעתו של מישהו שבאמת מבין בנושא (Shed):
י
http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=110403&start=17

Batnun

.

Smart&Simple
14/04/10, 10:33
חברים,

גם לי החרימו כנראה אייפד במכס, הוא היה בדרכו לכאן ופתאום לא שמעתי על כל עדכון מהדואר.
הוא כנראה במכס.
אני מבואס מאוד אם תהיה לי אפשרות להחזיר את זה למוכר והוא יסכים לקבל את זה בחזרה אני הולך להפסיד 180 דולר על הבלאגן הזה.
אני גם חושב שמשרד התקשורת עושה טעות גדולה!!! במיוחד שיש כרגע בארץ מאות אייפדים שלא עושים נזק לכלום, אבל מכאן ועד לומר דברים כל כך קשים על המדינה שלנו... לאן הגעתם???

לא שכחתם שלפני יומיים היה את יום השואה, אחת מהסיבות שהשואה התרחשה זה מכיוון שליהודים לא היתה מדינה משלהם, לא היה להם צבא ולא ביטחון מדיני.
היום יש לנו מדינה חזקה: צבאית, כלכלית, נכון היא לא מושלמת... אבל מי מושלם?

הדבר החשוב הוא שיהיה ביטחון ושתהיה לנו מדינה שלנו ומבחינתי שיישרפו האייפדים וכל ה-700$ ששילמתי
אבל שהמדינה תישאר חזקה ואיתנה.

Cyphers
14/04/10, 10:41
חבר'ה יש תקנים למדינת ישראל. בוקר טוב. סחטיין לכל מי שהצליח להכניס מכשיר. כרגע יש להמנע מייבוא של המכשיר כמו מאש כי נראה שהרשויות חמות על העניין.
ממליץ כמו Batnun לא להניח כלמיני הנחות שווא ולהתמרמר אח"כ אלא לקרוא קצת דברי חוכמה מאנשים שמבינים בנושא התקנים וההשלכות של הנושא.

Smart&Simple
14/04/10, 11:13
חבר'ה יש תקנים למדינת ישראל. בוקר טוב. סחטיין לכל מי שהצליח להכניס מכשיר. כרגע יש להמנע מייבוא של המכשיר כמו מאש כי נראה שהרשויות חמות על העניין.
ממליץ כמו batnun לא להניח כלמיני הנחות שווא ולהתמרמר אח"כ אלא לקרוא קצת דברי חוכמה מאנשים שמבינים בנושא התקנים וההשלכות של הנושא.

ברור שעכשיו לא צריך להביא את האייפד, אבל מה עם כל אותם האנשים (ואני ביניהם) שהזמינו את האייפד לפני 6 ימים, ועכשיו הוא תקוע במכס?
לא נאמר לנו בשום צורה, אם הייתי יכול... הייתי מבטל הכל.
רק עלויות הביטול אם בכלל זה 180$ בערך.
זה מה שמרגיז... ולא שכרגע אי אפשר לייבא.

oriX
14/04/10, 13:47
דיר באלק אם אני תופס מישהו שלא כתב לפחות מייל אחד!!
צריך ללמד את הגוף הממשלתי הזה לקח אחת ולתמיד!

א-ו-ת-נ-ו
ל-א
ד-ו-פ-ק-י-ם ! ! ! ! ! ! ! !

חראות!!

אתה יודע למה אתה לא נשמע סמכותי ו"כריזמטי"?
כי אתה מערב שפה גסה ומילים מגעילות תוך כדי שימוש באיומים. אם היית מנסח את זה באופן יותר נעים לעין ומושך היו מקשיבים לך אבל אתה משתמש בשפה שלא רוצים לשמוע ולצאת ערס וישראלי טיפוסי. אם אתה רוצה ללמד את הגוף הממשלתי שהגן עליך בחינם עד גיל 18 לך תפגין מול הממשלה בירושלים. צר לי אבל האיומים האלה גרמו לי לא לשלוח מייל לממשלה והפסדת אותי.
מצטער

kingos
14/04/10, 15:20
מתחילים להישמע קולות חדשים בנושא. לפי מעריב, ניתן להכניס אייפד אחד לשימוש אישי.
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/094/547.html

ובכלכליסט מצוטטים את ח?כ אחמד טיבי, אשר מתנגד להחלטה, וטוען שהיא מנוגדת לזכות הקניין.
אני מקווה שהדברים שהובאו במעריב הינם נכונים.

Smart&Simple
14/04/10, 15:43
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/094/547.html

ובכלכליסט מצוטטים את ח?כ אחמד טיבי, אשר מתנגד להחלטה, וטוען שהיא מנוגדת לזכות הקניין.

אינשאלללה

diamond992
14/04/10, 17:11
מה בסוף למישהוא יש תשובה מותר או אסור ליבוא
לפי מעריב מותר
מה נכון

galgalaz1
14/04/10, 17:13
http://www.nrg.co.il/online/16/art2/094/547.html

אכן נשמח לשמוע אם הדיווח במעריב נכון ואנשים קיבלו חזרה את האייפדים שלהם

תודה

galgalaz1
14/04/10, 19:16
אינשאלללה

טוב אחרי שיחה עם משרד התקשורת - מה שכתוב במעריב זה שקר מוחלט!!
כל אייפד שייתפס יוחרם

Smart&Simple
14/04/10, 19:43
עכשיו שאני חושב על זה.... זה היה מתאים בול למתיחה של אחד באפריל

Smart&Simple
14/04/10, 21:25
http://www.nrg.co.il/online/16/art2/094/547.html

צר לי לאכזב את כולם, וגם את עצמי... אבל לאחר בירור עם עורך הכתבה ובדיקה נוספת שלו
התברר שלא ניתן לייבא, אף לא מכשיר אחד, הנה התגובה של עורך הכתבה:

אנו מתנצלים. בעקבות נתק בין משרד התקשורת לרשות המכס חל בלבול .
בשיחה ראשונה עם דוברת רשות המכס נמסר לנו כי ניתן לייבא מכשיר אחד בלבד לישראל ולשלם עליו מע"מ.
לאחר בדיקה נוספת, נמסר לנו כי חלה טעות וכי לא ניתן לייבא מכשיר אייפד, גם לא מכשיר אחד, עד שהתקינה תהיה אירופית.
עימך הסליחה.

הכתבה הורדה מתוכן האתר :(

valersky
14/04/10, 22:23
לפחות זה שם אותנו על המפה
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=8856

חח..:rolleyes:

ymeiner
15/04/10, 05:59
מישהו אמר מחיקון? נו, הביטלס בסוף באים לארץ? הם ממש לא נחמדים אלה

RonenB
15/04/10, 12:14
הנה מידע ממשיהו שנראה שמבין בנושא:
http://sites.google.com/site/ipadinisrael/
כל הכבוד לו.

Smart&Simple
15/04/10, 12:38
הנה מידע ממשיהו שנראה שמבין בנושא:
http://sites.google.com/site/ipadinisrael/
כל הכבוד לו.

הדבר שהכי משגע אותי, זה למה לא מעדכנים אותי מה עם האייפד שלי?
טוב, הוא תקוע במכס... למה אף אחד לא מיידע אותי.

לא בדואר, לא במכס... אפילו שלחתי מייל לאתר של המכס, אין שום טלפון לפנות
ואין לי אפשרות אפילו לשלוח את המכשיר חזרה למוכר, ממש כלום, פשוט אין גישה.
ברור הרי שהכל שטות אחת גמורה, כי זה היה כזה נוראי, היו מבקשים ומבררים מכל מישהכניס לארץ אייפד שיחזיר אותו. כי הרי זה מסוכן לשימוש.
אז למה סתם מחרימים כסף לאנשים.

mr-anderson
16/04/10, 04:07
אתה יודע למה אתה לא נשמע סמכותי ו"כריזמטי"?
כי אתה מערב שפה גסה ומילים מגעילות תוך כדי שימוש באיומים. אם היית מנסח את זה באופן יותר נעים לעין ומושך היו מקשיבים לך אבל אתה משתמש בשפה שלא רוצים לשמוע ולצאת ערס וישראלי טיפוסי. אם אתה רוצה ללמד את הגוף הממשלתי שהגן עליך בחינם עד גיל 18 לך תפגין מול הממשלה בירושלים. צר לי אבל האיומים האלה גרמו לי לא לשלוח מייל לממשלה והפסדת אותי.
מצטער

אורי באשכול הזה אני לא מחפש כריזמטיות, לא סמכותיות ואיני מנהיג מרד נגד משרד התקשורת.
אני הייתי חייב לפרוק עצבים כי הממשלה עושה המון דברים שהם לכאורה מטופשים אבל בסוף מתברר שהם עושים זאת כדי לחמם לעצמם את הכיסא, לארגן לעצמם עוד קצת כסף או סתם כי הם רשעים.

אבל זה הקש ששבר את גב הגמל אחינו.
מה יהיה הדבר הבא? ייצא חוק שמחייב אותנו לקנות תוצרת ישראלית בלבד?!?!

וההגנה עליי בגיל הקטן היא לא חינמית כלל: כשהייתי קטן מהגיל 18, האזרחים (וביניהם ההורים שלי) שילמו על כך, ועכשיו תורי לשלם לילדים שכיום לא גיל 18 - 3 שנים בצבא, מיסים וכו'.

אל תדאג אחי אני משלם את החלק שלי. אבל לפעמים נראה שהממשלה זורקת על תושביה.

וגם אם באמת גלישה דרך האייפאד יעשה נזק כלשהו לרשת האינטרנט הישראלית - לא יכלו להוציא על כך אזהרה עוד בתחילת אפריל? לא יכלו לשחרר הודעות על איסור ייבוא האייפאד ברדיו ובטלוויזיה?

גבר - הם אפילו לא פרסמו את זה באתר שלהם עצמם. המשפט "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש" לא קשורה לכאן כלל. הם לא נתנו אזהרה, והצרכנים כן חיפשו את האזהרות האלה. זה נראה שמשרד התקשורת ורשויות המכס סתם הרשו לעצמם למצוא דרכים מקוריות לקחת מהצרכנים 50 שקל כל יום, וזהו גניבה ידידי. לא פחות ולא יותר.

וחוץ מזה (אני לא זוכר באיזה אשכול ראיתי) הבנתי שלכל אזרח בישראל יש לו את הזכות להביא מחו"ל מוצר בודד לצורך שימוש אישי בלבד ללא אישור גורף ממשרד התקשורת. לאן נעלמה הזכות הזאת?

ymeiner
16/04/10, 07:23
אפשר להדליק גפרור ולהבעיר אש ואפשר גם לזרוק את המשפט הבא, שאני מאמין בו לגמרי:

ברוך משרד התקשורת שלא נותן לכל מקמ?ש להיכנס למדינה הזו בלי אישור.

מצד שני היה צריך באמת להודיע לציבור כמו שצריך

eransc
16/04/10, 08:14
אם כל הכבוד למבין בכל התדרים
אם אייפד לא ניכנס למה מק בוק כן?
למה hp תקן אמריקאי כן
למה סוני תקן אמריקאי כן ואפשר להמשיך או שלוקחים לכולם או שלא לוקחים לאף אחד.
ואני חושב שבמשרד התקשורת צריך לשים אנשים שמבינים ובמקביל יודעים להפעיל שיקול דעת
שירד מהעץ שטיפסו

Smart&Simple
16/04/10, 12:42
אם כל הכבוד למבין בכל התדרים
אם אייפד לא ניכנס למה מק בוק כן?
למה hp תקן אמריקאי כן
למה סוני תקן אמריקאי כן ואפשר להמשיך או שלוקחים לכולם או שלא לוקחים לאף אחד.
ואני חושב שבמשרד התקשורת צריך לשים אנשים שמבינים ובמקביל יודעים להפעיל שיקול דעת
שירד מהעץ שטיפסו

אתמול פורסמה כתבה:
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/094/999.html

שם משרד התקשורת אמר בקצרה שאם מוצר לא תקני כמו האייפד יכנס לישראל בכמויות קטנות, אז אין כל סכנה ממשית, הסכנה הממשית היא שהוא יכנס בכמויות גדולות ויגרום לשיבושים גדולים
ומכיוון שהאייפד ידוע בפופלריות שלו ישנה הגבלה להוסיף.

הדברים הללו סותרים את דיבריהם בהתחלה שנאמר: שהאייפד לא שונה מכל מוצר אחר, ועל אחריותו של הלקוח לבדוק את המכשיר לפני הכנסתו לארץ, ושמשרד התקשורת לא יכול לבדוק כל מוצר ומוצר.

כאן הסתירה, מצד אחד הם אומרים שהם יודעים שהאייפד פופולארי ויהיה לו ביקוש גבוה ומצד שני הם אומרים שהוא לא שונה מכל מכשיר אחר, אז בעצם הם אומרים: "אנחנו בסדר, לא בדקנו את האייפד כי הוא לא שונה מהמוצרים האחרים ואנחנו לא יכולים לבדוק את הכל, האחריות עליכם"
מצד שני הם אומרים: "שמנו לב שהאייפד פופולארי (כן שונה) ולכן כדי למנוע כניסת מכשירים רבים חסמנו את זה"

שני הדברים לא מסתדרים לי, במיוחד שלא מדובר בייבוא המוני ושיש אנשים פרטיים שהזמינו לפני שיצא החוק וכעת הם תקועים עם אייפד במכס.

a1028108
16/04/10, 23:45
עכשיו, שכולם מביהים שמשרד התקשורת טיפס על עץ גבוה מדי אני שואל

1 - אזיה זכות יש לאיזה פלצן במשרד התקשורת לאסור על יבוא אישי של מוצר ?

2- איך הם מרשים לעצמם להחרים מכשירים מיבוא אישי שעומדים בכל התקנים ?

3- מי נותן להם זכות לקבוע לי איפה לקנות את המכשיר ומתי ?

הרי כל המשרד מנוהל על ידי חבורת שיכורים שלא מבינים בתקשורת

בושה

a1028108
16/04/10, 23:54
צר לי לאכזב את כולם, וגם את עצמי... אבל לאחר בירור עם עורך הכתבה ובדיקה נוספת שלו
התברר שלא ניתן לייבא, אף לא מכשיר אחד, הנה התגובה של עורך הכתבה:

הכתבה הורדה מתוכן האתר :(

שטויות. למכשיר יש תקן. חוץ מזה על פי הגדרות המשרד מ 8 לאפריל 2008 כל אזרח רשאי להביא ביבוא אישי מכשיר אחד לשימוש אישי ללא אישור מיוחד - מדובר כרגע על כמה מאות מכשירים . אז הם צריכים (א) לבטל את ההוראה שבעצמם הוציאו ו (ב) לקבוע שהתקן בישראל הוא תקן אפריקאי - זה התקן היחיד שאין למכשיר

בושה וחרפה לשר התקשורת, למנכל משרד התקשורת שמאכילים אותם קש ולבן והם אומרים זה טעים.

כנראה שעל האריזה של הקש יש איזה מותג של חברה מקומית בעלת אינטרסים....

a1028108
18/04/10, 02:07
הנה חוות דעת משפטית מפי עו"ד:
................
מוטב כי שר התקשורת יבצע בדק בית ויבחן היטב מהם השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה האומללה של מי ממשרדו לאסור את היבוא האישי של ה-iPad, כמו גם האופן שבו נולדה החלטה שכזו ויפה שעה אחת קודם.

המאמר המלא

http://www.netlaw.co.il/it_itemid_12052.html

מכיל את כל הפרטים והנימוקים הרללונטים. חשוב להפיץ !

mr-anderson
18/04/10, 03:09
בקיצר, אם אני הייתי קונה אייפאד והיו דורשים ממני 50 ש"ח כל יום, הייתי כנראה מארגן איזו תביעה.

בטוח איזה עו"ד מסויים יכול למצוא איזה סעיף על כך שאם אין אזהרה מפורסמת אז אין את הזכות להחרים שום חפץ כלשהו...