מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ג'ובס מאשר שגרסה 4.0 לא תגיע לאייפון 2g

natish
13/04/10, 01:28
‏הסברות היו נכונות ולמי שפספס את האותיות הקטנות של האירוע ג'ובס הופך את העניין לסופי כאשר הוא מאשר שמכשירי ה- 2G וה- IPT1 לא יקבלו את מערכת ההפעלה 4.0. פוליטיקת השדרוגים של אפל במיטבה.

‏http://img.skitch.com/20100412-bhbsi8qpjb5ec6h6tkmtdd6up5.jpg

למקרה שלא הבנתם, פספסת או סתם לא שמתם לב החל מגרסה 4.0 אפל מפסיקה את התמיכה במכשירי האייפון 2G והאייפוד טאץ' דור 1 כאשר היא מפסיקה לשחרר עבור מכשירי האייפון והטאץ' הראשונים גרסאות קושחה לשדרוג המכשירים. למרות שאפל נמנעה מלומר את המילים הללו באופן ישיר במהלך האירוע עצמו. היא ציינה שגרסה 4.0 תתמך באופן מלא במכשירי ה- 3Gs ובטאץ' דור 3. מכשירי ה- 3G והטאץ' דור 2 יקבלו תמיכה חלקית כאשר לפי הנראה אפל תשמיט מהם את יכולות המולטי טאסקינג למרות שלפי הנראה שינוי קל של קבצי המערכת יחזיר את האפשרות.

האישור הרשמי לעניין מגיע ממנכ"ל אפל שבאופן מאוד אופייני בתקופה האחרונה ענה למייל של משתמש ששאל אותו את השאלה הבאה:

Hey Steve!
Is Apple supporting/updating the iPhone 2G in the Future?

Cheers Niko

Sent from my iPhone

התשובה של ג'ובס הייתה כהרגלה קצרה ועניינית:

Sorry, no.

Sent from my iPhone

כאמור אפל לא תשחרר אפילו קבצי קושחה של גרסה 4.0 עבור מכשירי ה- 2G והאייפוד טאץ' דור 1 ולא סביר שקבוצות הפריצה ירכיבו קבצי קושחה מאחר ונראה שהדבר יהיה לא פשוט מאחר והוא יצריך פירוק של קובץ קושחה של מכשירי ה- 3G והוצאת החלקים הלא רלוונטיים כמו למשל תכונות ה- GPS ועוד.

http://img.skitch.com/20100412-tgq2h5tk5r8qxigutraf381ab5.jpg

מה שכן העניין לא אמור להגיע כהפתעה למשתמשי המק הוותיקים יותר שמכירים כבר את העובדה שאפל נותנת תמיכה מבחינת מערכות ההפעלה שלה ל- 2 מערכות ההפעלה הבאות לפני שהיא מפסיקה אותה לגמרי. אם נסתכל על דוגמא קרובה נראה שאפל הפסיקה את התמיכה במחשבי המק שהגיעו עם מעבדי ה- PPC ועם מערכת ההפעלה טייגר (10.4) כאשר היא שיחררה את מערכת ההפעלה נמרשלג (10.6) שתומכת אך ורק במחשבי המק שמגיעים עם מעבדי אינטל. וסביר להניח שעם 10.7 אפל תפסיק את תמיכתה במחשבי המק הראשונים שהגיעו עם מעבדי אינטל מאחר ותכונות כמו Grand Central*ועוד יכולות גרפיות לא יתמכו בהן מבחינת החומרה. אותו הדבר אפל נוהגת בתחום המוצרים הניידים שלה כאשר היא נותנת לכל דגם תמיכה ל- 2 מערכות ההפעלה הבאות מלבד זאת שהגיעה עם המוצר.

מכשירי ה- 2G שהגיעו עם מערכת ההפעלה 1.0 קיבלו אפשרויות לשדרוג עד לגרסאות 3x וככל הנראה מכשירי ה- 3G שהגיעו עם גרסה 2.0 יקבלו אפשרויות שדרוג עד לגרסה 4x ולא הלאה. המניעים של אפל הם חצויים:
- מצד אחד החברה לא רוצה להרוס את חווית השימוש במוצרים והגרסאות המתקדמות של מערכות ההפעלה מציגות פיצ'רים שיכבידו על המכשירים בעלי החומרה הישנה ויהפכו אותם למסורבלים ויהרסו את חווית המשתמש שאפל רוצה לשמר.
- מצד שני אפל רוצה גם לקדם את רכישת הדגמים החדשים יותר של המוצרים שלה. גם כדי להוציא מכשירים ישנים מהשוק וגם כדי לא לפגוע במכירות של המוצרים החדשים.

בין אם אתם מבינים את המהלך של החברה ותומכים בו או לבין שאתם מתנגדים לו בתקיפות נראה שאין יותר מדי מה לעשות ומדובר במהלך סופי שאחרי 3 שנים בהם עזר לשנות את פני עולם הסלולר מכשיר ה- 2G ניכנס למגירה.

shakednoni
13/04/10, 02:00
חבל בשביל מכשירי ה2g :/
אני למזלי יש לי 3g .. כנראה שגם לו יפסיקו את הגרסאות עוד מעט ..
אוקי בכל מקרה אני כנראה קונה תאייפון החדש שייצא ...
אחלה כתבה [ ועוד בשעה כזאתי ]

לילה טוב ..

yossi_iphone
13/04/10, 10:14
טוב, נחייה עם מה שיש... מבחינתי זה מספיק לזמן הקרוב ;)

רביד
13/04/10, 11:15
אני בעד לשגע את apple עד שיתנו גם ל 2g את מה שמגיע לו.
תגיבו כאן אם אכפת לכם:
http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2395704&tstart=0&start=30

RonTorbo
13/04/10, 13:22
מה איזה באסה ככה הם מפקירים את האייפון הראשון והמהפכני שלהם?

hawk53
13/04/10, 14:04
שלום
לדעתי עם כל הצער יש משהו במה שאפל אומרת גם כך עם כל האפליקציות המכשיר כבר כבד מאוד בקושי זז
ככול שיפתחו חומרה וגם תוכנה חדשים כך יהיה צרוך במעבד חזק יותר וגם יותר זיכרון - כמו במחשב שולחני או נייד
עם זאת קשה לראות את הקוסם/האייפון האגדי נעלם - מה שבטוח אצלי הוא לא יעלם בנוסף למכשיר החדש כמו 2 הקודמים שיש לי יצטרף גם האייפון 4

ipxp
13/04/10, 15:53
למה תמיד רק אנשים עם מכשירי 3gs חושבים שהאייפון 2g גרוטאה? (כנראה גם אני לא אוכל להסתדר איתו אחרי שאני אשדרג, אבל להזכירכם הוא עדיין מכשיר טוב מאוד)
ויש אנשים בעלי 3g שחושבים שהאייפון 2g הרבה יותר איטי משלהם כשהם לא קולטים שהוא עובד בדיוק כמו שלהם...

אין שום בעיה חומרתית לשים על 2g את 4.0! זאת בעיה כלכלית ואפלית בלבד!

natish
13/04/10, 16:08
למה תמיד רק אנשים עם מכשירי 3gs חושבים שהאייפון 2g גרוטאה? (כנראה גם אני לא אוכל להסתדר איתו אחרי שאני אשדרג, אבל להזכירכם הוא עדיין מכשיר טוב מאוד)
ויש אנשים בעלי 3g שחושבים שהאייפון 2g הרבה יותר איטי משלהם כשהם לא קולטים שהוא עובד בדיוק כמו שלהם...

אין שום בעיה חומרתית לשים על 2g את 4.0! זאת בעיה כלכלית ואפלית בלבד!

ה- 2G הוא באמת גרוטאה ביחס ל- 3Gs ואני יושב פה עם מכשיר 3Gs ומכשיר 2G שאני מאוד אוהב מאחר והוא היה האייפון הראשון שלי אבל זאת האמת.

אתה גם שוכח שאפל מבחינתה לא מאפשרת מולטי טאסקינג על ה- 3G ושהאפשור יהיה כנראה על ידי שינוי הגדרות בקובץ מערכת. אז נכון ש- 4.0 יכולה לפעול על מכשירי ה- 2G בדיוק כמו על ה- 3G בלי מולטי טאסקינג (רשמי) אבל לאפל אין אינטרס לעשות את זה. אחרי 3 שנים הם מצפים שאנשים ישדרגו את המכשירים שלהם וזה מוצדק מבחינתם וככה זה הולך להיות גם בהמשך: דור אחד אחורה ימשיך לקבל תמיכה מלאה במערכת ההפעלה ו- 2 דורות אחורה יתחיל להחסיר פיצ'רים ואחרי זה יפסיק לקבל תמיכה לגמרי.

gavda
13/04/10, 16:12
אוי כמה שאני אתגעגע אליו...כלכך עצוב שהוא יקבר לי עכשיו במגירה ומה שיחליף אותו יהיה אייפון שחור ומצעוצע

gilbm
13/04/10, 17:41
עם כל הצער בדבר אפל צודקת וצריכה לעשות את זה כדי להתקדם למרות שזה גם קצת קשה לעיקול להפקיר בשטח חיילים פצועים מהמלחמה הראשונה לכיבוש השטח אבל אין מה לעשות (לפי דעתי למרות שאני בעל אייפוד טאץ' דור 2 ולמשפחה גם אייפון 3g 3gs היה יפה אם היו מוציאים גרסה סופית ומותאמת למכשירים האלו) בכל מקרה לא קריטי סביר להניח שזה לא היה מחדש הרבה עקב יכולותיו הנמוכות של האייפון הראשון!

swery
13/04/10, 21:04
זה אומר שאני יכול לשדרג את האייפוד 2g שלי ל4.0?

רביד
14/04/10, 02:09
בדיוק ההפך...

natish
14/04/10, 02:11
זה אומר שאני יכול לשדרג את האייפוד 2g שלי ל4.0?

כן.

בדיוק ההפך...

שים לב שהוא רשם אייפוד ולא אייפון.