מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לכל המבקשים מהדוד שיביא איתו אייפד מחו"ל - המכס תופס!

kokoloko80
11/04/10, 17:02
שימו לב החלו להיתפס (http://finance.walla.co.il/?w=/3/1661866) מכשירי אייפד על אנשים שהביאו אותו עימם מח"ול

עומרי1212
11/04/10, 21:55
כמה זה המכס?כמה אחוז?

kokoloko80
11/04/10, 23:07
המכס זה למעשה מעמ של 16% אבל מי שנתפס בלי להצהיר משלם כפל קנס לדעתי

orez1589
12/04/10, 19:58
אבל אם אנשים קונים בארצות הברית בשבילם ובאים לפה אז הם לא צריכים לשלם!

lirn8
12/04/10, 20:51
אבל אם אנשים קונים בארצות הברית בשבילם ובאים לפה אז הם לא צריכים לשלם!

הם חשבו על זה גם
לך תוכיח להם
קרוב שלי מחזיק גם בדרכון ישראלי וגם אמריקאי
שהוא מגיע לפה הם רואים בו כישראלי לכל דבר למרות שהוא גר שם

orez1589
12/04/10, 20:59
מזה להוכיח להם? אח שלי גר שם ונשוי והוא קנה איפד,אתה רוצה להגיד לי שאם הוא חוזר לפה הוא צריך לשלם מכס??? בחיים לא .

Bar
12/04/10, 21:12
מזה להוכיח להם? אח שלי גר שם ונשוי והוא קנה איפד,אתה רוצה להגיד לי שאם הוא חוזר לפה הוא צריך לשלם מכס??? בחיים לא .

תכלס אפשר לתבוע את המכס הישראלי על דבר כזה...עכשיו על כל מוצר חשמלי שישראלי שגר בחו"ל קנה לעצמו והוא בא איתו לארץ הם יחייבו מס? בחיים לא... הוא בשבילו בא על תקן תייר זה שהוא אזרח ישראלי בעיה של המכס

lirn8
12/04/10, 21:43
אם הוא מגיע עם אייפד פתוח
ורואים עליו שימוש והם יודעים מה נחשב שימוש
אז יש הבנה שמדובר באדם שהגיע איתו ויחזור איתו
אבל שבא מישהו עם אייפד אטום בניילון
מה הוא יגיד להם?
מממ כן קניתי את זה לפני שבוע ועוד לא יצא לי לפתוח אותו
אני מסתובב איתו מאז
lol

Bar
12/04/10, 21:49
אם הוא מגיע עם אייפד פתוח
ורואים עליו שימוש והם יודעים מה נחשב שימוש
אז יש הבנה שמדובר באדם שהגיע איתו ויחזור איתו
אבל שבא מישהו עם אייפד אטום בניילון
מה הוא יגיד להם?
מממ כן קניתי את זה לפני שבוע ועוד לא יצא לי לפתוח אותו
אני מסתובב איתו מאז
lol
זה ברור..אבל בן אדם שקנה בארה"ב יכול לפתוח אותו שם בדיוק תוך כמה שעות ואז מה?!

jonycolD@gmail.com
13/04/10, 15:43
http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3401352,00.html?dcRef=ynet

הזמנתי מארה"ב ושלי נחת במכס שלשום.בא לי למות. מה אני עושה????

yossi_iphone
13/04/10, 15:50
איזה שטויות, זה רק עוד תירוץ להחרים דברים בלי שום סיבה.
בכל מקרה הוא הולך להיות מושק בארץ במאי - ואז מה הם יגידו ? ...

natish
13/04/10, 16:10
‏לטענת המשרד, הטכנולוגיה האלחוטית של המכשיר אינה מתאימה לתקינה הישראלית. בכניסה לישראל האייפד יוחרם מכם - ותידרשו לשלוח אותו בחזרה לחו"ל.

מאת: בר בן ארי

‏http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_rashit/ip-r

אם תכננתם למהר ולרכוש עותק של מכשיר האייפד מבית אפל, אתם צפויים להיתקל במכשול משמעותי. החל מהיממה האחרונה, מונע משרד התקשורת הכנסת מכשירי אייפד לישראל - כך שאם תנסו לעבור במכס עם הרכש החדש, הרשויות צפויות להחרים אותו. לפי שעה, המשרד לא החיל על האייפד "אישור סוג", המוענק למכשירים שמשתמשים בתדרים אלחוטיים. לטענת המשרד, טכנולוגיית הרשת האלחוטית שבה משתמש האייפד אינה מתאימה לתקינה הישראלית. "מכשיר האייפד הנמכר היום בארה"ב בלבד, פועל בהספקי שידור (של מודם ה-Wi-Fi) המתאימים לתקינה האמריקאית", הסבירו במשרד התקשורת. "מאחר שהתקינה בישראל בתחום ה-Wi-Fi דומה לתקינה האירופאית, השונה מהתקינה האמריקאית, והמתירה שידור בהספק נמוך יותר, הרי שהספק השידור של המכשיר מונע את אישור הפעלתו בישראל".

במשרד התקשורת ציינו עוד כי פנו בנושא ליבואנית מוצרי אפל בישראל, iDigital, בבקשה לקבל את כל המידע הנוגע למכשיר לצורך אישור הכנסתו לארץ. ל-TheMarker הגיעה תלונה של לקוח שחזר הלילה מארה"ב. לטענתו, כאשר ביקש להכריז על האייפד שרכש בחו"ל נלקח ממנו המכשיר והוחרם - והוא נדרש לפנות למשרד התקשורת כדי לקבלו. לטענתו, המשרד השיב לו כי "אסור להכניס את האייפד לישראל, שלח אותו בחזרה לחו"ל". בינתיים, טען, נשלח המכשיר למחסני המכס, בעוד הוא נדרש לשלם עבור כל יום שבו מאוחסן המכשיר שם.

לפני יומיים הודיעה רשות המסים כי חמישה מכשירי אייפד ראשונים נתפסו במכס בנתב"ג, מחשבים שאותם ניסו להכניס לישראל ללא תשלום מס. כ-15 נוסעים אחרים הצהירו בעוברם במסלול האדום על מכשיר האייפד שנשאו, ושילמו את המס המוטל. הנוסעים שהצהירו על המכשיר שילמו במעבר במכס מע"מ בגובה 16% מסך עלות המכשיר - סכום של כ-320 שקל במידה שעלות האייפד הייתה 2,000 שקל. לעומת זאת, אלה שבחרו שלא להצהיר על הרכישה, שילמו קנס ומע"מ - סכום המגיע יחדיו לכ-650 שקל.

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/10364)

kokoloko80
13/04/10, 16:25
מישהו יודע האם ההחרמה הזו חלה גם על אייפאדים שנשלחים דרך הדואר? מארה"ב לישראל? (בהנחה והשולח לא מצהיר כי שלח אייפאד אלא רכיב מחשב אחר בודקים או משקפים כל חבילה וחבילה?)

dudi2s
13/04/10, 16:27
מה זה השטויות האלה אסור להכניס אייפד לישראל?
זה מחשב לכל דבר!

חוץ מזה אם בחרתי לקנות זו אחריות שלי ובעיה שלי!

jonycolD@gmail.com
13/04/10, 16:32
קראתי את החוזר של משרד התקשורת, לא רשום שם שאסור או יוחרמו, זה אולי סתם הייפ שיירגע בימים הקרובים
אני בכל זאת מנסה לקבל אישור פרטני ממשרד התקשורת
kokoloko - כן הכוונה גם לכאלה כמו שלי.

jonycolD@gmail.com
13/04/10, 16:32
בחוזר של משרד התקשורת שפורסם באתר, לא רשום שיש איסור או שיוחרמו... אולי זה סתם הייפ של התקשרות, ומשהו שיסתדר תוך זמן מה. אני מנסה לקבל אישור פרטני כרגע ממשרד התקשורת,נראה...

Vatos-Locos
13/04/10, 16:50
כל עוד זה לא הדגם של ה-3g אני לא כ"כ מבין מה הקשר של משרד התקשורת לעניין...
ה-wifi שמשולב שם הוא סטנדרטי כמו בכל גאדג'ט אחר.

ItaiHay
13/04/10, 17:06
מזל שנכנסתי לפני שישראל הבינה שיש כזה מכשיר :)

ממש לא מבין את ההחלטה המטומטמת הזאת. אם זה עם יכולות סלולאריות אפשר להבין, אבל למה לי לא להכניס את דגם הWiFi? הוא מחשב מבחינתי וגם מבחינת המכס.

jonycolD@gmail.com
13/04/10, 17:38
סליחה, ואם האייפד שלי נחת בארץ ביום ראשון, אז זה לפני שמשרד התקשורת הוציא את ההנחיה
בא לי למות. שלחתי מיילים ותלונות למי שרק אפשר שם, לפניות הציבור, למשרד עצמו, בא לי ל-מ-ו-ת

Smart&Simple
13/04/10, 19:03
סליחה, ואם האייפד שלי נחת בארץ ביום ראשון, אז זה לפני שמשרד התקשורת הוציא את ההנחיה
בא לי למות. שלחתי מיילים ותלונות למי שרק אפשר שם, לפניות הציבור, למשרד עצמו, בא לי ל-מ-ו-ת

אחי, אני במצב דומה לשלך.
האייפד שלי נשלח ביום ראשון בבוקר מארה"ב, כלומר יצא מארה"ב ביום ראשון בערב שעון ישראל,
כנראה שהוא הגיע לארץ אתמול בבוקר או היום.
אני מצליח לראות מספר מזהה בדואר ישראל (מעקב משלוחים) אבל רשום שם

הפריט נשלח מארה"ב ב 11/04/2010

זה לא אומר שום דבר על הגעה ליעד, ועל שום דבר שזה מחכה בדואר ועבר את המכס.
התקווה שלי שזה הגיע אתמול בבוקר וזה ישר עבר את המכס, אבל אני בספק גדול שהכל נעשה כל כך מהר... מקווה שאיכשהו זה עבר.

אם לא אני תקוע עם אייפד במכס, ומה שמעצבן זה שבכלל לא הייתי מזמין אייפד אם היתה סכנה כזאת, ידעתי שאם אני מזמין אני צריך לשלם מע"מ 16 אחוז וזהו.

משרד התקשורת מחליט בהודעה שרירותית, ללא כל הסבר מספק להחרים את כספם של מאות ישראלים תמימי דעת ולקחת מהם 700 דולר.

היה להם חודשיים שלמים לבדוק מה עם האייפד לפני שהוא יצא לשיווק בארה"ב, למה הם לא עשו את העבודה שלהם אז... למה הם חיכו לרגע האחרון ולכך שכספיהם של האזרחים יהיו מעורבים כדי לצאת בכזאת החלטה? למה דווקא עכשיו...?!?

jonycolD@gmail.com
13/04/10, 19:41
אחי, אני במצב דומה לשלך.
האייפד שלי נשלח ביום ראשון בבוקר מארה"ב, כלומר יצא מארה"ב ביום ראשון בערב שעון ישראל,
כנראה שהוא הגיע לארץ אתמול בבוקר או היום.
אני מצליח לראות מספר מזהה בדואר ישראל (מעקב משלוחים) אבל רשום שם

זה לא אומר שום דבר על הגעה ליעד, ועל שום דבר שזה מחכה בדואר ועבר את המכס.
התקווה שלי שזה הגיע אתמול בבוקר וזה ישר עבר את המכס, אבל אני בספק גדול שהכל נעשה כל כך מהר... מקווה שאיכשהו זה עבר.

אם לא אני תקוע עם אייפד במכס, ומה שמעצבן זה שבכלל לא הייתי מזמין אייפד אם היתה סכנה כזאת, ידעתי שאם אני מזמין אני צריך לשלם מע"מ 16 אחוז וזהו.

משרד התקשורת מחליט בהודעה שרירותית, ללא כל הסבר מספק להחרים את כספם של מאות ישראלים תמימי דעת ולקחת מהם 700 דולר.

היה להם חודשיים שלמים לבדוק מה עם האייפד לפני שהוא יצא לשיווק בארה"ב, למה הם לא עשו את העבודה שלהם אז... למה הם חיכו לרגע האחרון ולכך שכספיהם של האזרחים יהיו מעורבים כדי לצאת בכזאת החלטה? למה דווקא עכשיו...?!?

שמור איתי על קשר בפרטי. אני בדיוק, אבל בדיוק באותו מצב כמוך, רק ששלי נחת ביום ראשון ב 5 אחהצ כנראה. תקשיב, אני שלחתי מיילים ומכתבים למשרד התקשורת , תשמור על קשר ונחשוב ביחד מה עושים

fatut7
14/04/10, 16:20
מישהו יודע מה נכון ומה לא?
קניתי כבר מכשיר ואני חוזר עוד שבוע. מה לעשות???
(אגב מכשיר מדהים ואני חורש לו את הצורה)
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/094/547.html

galgalaz1
14/04/10, 17:14
היום פרסמו בnrg מעריב שניתן לייבא רק אחד לאדם ושאנשים שהזמינו קיבלו את המכשירים שנעצרו במכס

מישהו יכול לאמת שזה נכון?

תודה

shaq323
14/04/10, 17:45
תעיינו בקובץ הזה שהוציא משרד התקשורת אתמול ותבינו
http://shaq32.dot5hosting.com/2057.pdf

shaq323
14/04/10, 18:50
מצחיק שיש עוד כאלה שקוראים nrg

jonycolD@gmail.com
14/04/10, 18:53
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/094/547.html#after_maavaron

יש!!!!!! שלי מגיע מחר לדואר!סוף סוף קצת צדק...

apap24
14/04/10, 18:57
דואר רגיל או EMS? כמה זמן לקח לך עד שקיבלת את המכשיר?
שלי נשלח מארה"ב ב 8.4 ועדיין אין אף תגובה מהדואר.

מת מפחד... מקווה שיתנו לי אותו והכל יהיה בסדר.
חוץ מ nrg אף אחד לא כתב שום דבר...לך תדע אם זה נכון...

galgalaz1
14/04/10, 19:18
לצערינו הרב הכתבה של nrg שקרית...

אני אישית שוחחתי עם האחראי על הנושא במשרד התקשורת (הטלפון שלו מופיע באתר המחאה) והוא אמר לי שזה קשקוש ושכל אייפד שייתפס יוחרם

tomer1749
14/04/10, 19:48
זה מה שקראתי ב******** וnrg ורציתי לדעת שזה נכון ב100 %
אז זה נכון ?

fatut7
14/04/10, 21:40
לצערינו הרב הכתבה של nrg שקרית...

אני אישית שוחחתי עם האחראי על הנושא במשרד התקשורת (הטלפון שלו מופיע באתר המחאה) והוא אמר לי שזה קשקוש ושכל אייפד שייתפס יוחרם

כנראה אתה צודק
הכתבה בnrg נעלמה באורח פלא. איזה בעסה, בחיים לא עצרו אותי בירוק וטסתי כבר איזה מליון פעם. הפעם בטוח יעצרו אותי הכלבים. לא אתפלא אם הם מאמנים את כל כלבי הגישוש שלהם להריח מוצרי אפל.
מה קורה אבל אם תופסים אותי? מחרימים ומה אז? לשלם 50 שקל כל יום לשנה או עד שיחליטו מה שיחליטו אני לא אשלם . בקיצור אם תופסים אותי אני מוציא את האייפד ומצלמת וידאו ושובר אותו על הרצפה ורוקד עליו, מעלה ליוטיוב ונהיה סלב עולמי+מראה לכל העולם איזה איראן אנחנו.

apap24
14/04/10, 21:51
[quote][/סחטיין עליך. שיהיה בהצלחה!!

udital
15/04/10, 08:06
איסור והחרמת האיפאד באתר חו"ל תראו את התגובות...
http://modmyi.com/forums/ipad-news/706783-israel-bans-threatens-confiscate-ipads.html

jonycolD@gmail.com
15/04/10, 08:47
איזה קטע הזוי!!!
שלי אמור להגיע בדואר היום, כנראה בנס...
אני לא יודע מה להגיד לכם