מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אירוע הצגת גרסה 4.0!

natish
08/04/10, 19:17

הערב אפל מציגה לראשונה את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הניידת שלה לאייפון, אייפוד טאץ' והאייפד. שידור חי הערב ב-20:00 כאן (http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036)

‏http://i41.tinypic.com/674npu.jpg

כשהרוחות עדיין לא הפסיקו לסעור סביב מכשיר האייפד שעשה בשבוע האחרון את צעדיו הראשונים בידיהם של יותר מחצי מיליון משתמשים בארה"ב וברחבי העולם בלי הרבה הכנות ובהפתעה די גמורה אפל מפילה עלינו את אירוע הצגת iPhone OS 4.0 שתראה את השיפורים, הפיצ'רים והתכונות החדשות שאפל תציג בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הניידת שלה למכשירי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד.

סביב האירוע יש לא מעט שמועות ונראה שגורם ההפתעה תפס גם את אתרי החדשות, הבלוגרים והאנליסטים בהפתעה גמורה כאשר מלבד מספר דיווחים ספק שמועות על הוספת יכולות הדפסה למערכת ההפעלה וכן מולטי טאסקינג לאפליקציות צד ג' אין הרבה מידע על הגרסה הגדולה הבאה של ה- iPhone OS.

כמו תמיד אייפונס ידווח על האירוע אולם הזמן הקצר תפס גם אותנו לא מוכנים ולכן תמונות ודיווחים מהאירוע יועלו דרך דף הפייסבוק החדש של האתר: http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036
שם תוכלו לקבל את כל המידע על האירוע המעניין וגם להתוודע לדף הפייסבוק החדש של האתר.

האירוע יתחיל בסביבות השעה 8:00 ואתם מוזמנים להכנס ולהצטרף אלינו.

Omri David
08/04/10, 19:21
כמו תמיד אייפונס ידווח על האירוע אולם הזמן הקצר תפס גם אותנו לא מוכנים ולכן תמונות ודיווחים מהאירוע יועלו דרך דף הפייסבוק החדש של האתר: http://www.facebook.com/pages/iphone...11308972224036
שם תוכלו לקבל את כל המידע על האירוע המעניין וגם להתוודע לדף הפייסבוק החדש של האתר.

מה קרה לעמוד הקודם?

buyiphoneforme
08/04/10, 19:38
מדובר על שמונה בבוקר או בערב?

Roy.c
08/04/10, 19:45
עוד 20 דקות האירוע יתחיל (בערך), משמע שמונה בערב שעון ישראל, 10 בבוקר שעון סאן פרנסיסקו.

ofirc1
08/04/10, 19:52
יש לינק לשידור חי במקרה?

ido dwek
08/04/10, 20:09
תודה רבה, כל הכבוד.
נחיה ונראה, מה יהיה.
נקווה לטוב לגרסה שתשפר את כל מה שהיה חסר עד עכשיו באייפון.

niranbar
08/04/10, 20:21
יש מולטיטסקינג סוף סוף ישש!!!!!!!!!

natish
08/04/10, 20:22
http://cache.gizmodo.com/assets/iphone40software/iphone40software107.jpg

מולטי טאסקינג!!!

natish
08/04/10, 20:23
סטיב פארסטל מראה איך להשתמש באפליקציית פנדורה עם מולטי טאסקינג כאשר האפליקציה יכולה לגשת לכל השימושים של האודיו (ווליום ולחצני שליטה) גם כשהיא רצה ברקע.

http://cache.gizmodo.com/assets/iphone40software/iphone40software120.jpg

זה לקח למפתחים רק יום אחד להתאים את האפליקציה לשימוש במולטי טאסקינג.

BlueGene
08/04/10, 20:24
ואו!!! כמה דברים,זה מטורף! מולטיטסקינג, ויש עוד 6 דברים, הדבר הזה מטורף!!!

natish
08/04/10, 20:25
גם אפליקציות VOIP יקבלו את האפשרות לעבוד במולטי טאסקינג

http://cache.gizmodo.com/assets/iphone40software/iphone40software132.jpg

GalDanino
08/04/10, 20:26
אהההההההההההההההההה מולטיטאסק ערכות נושא זום במצלמה מקלדת אלחותית!!!!!
פאאקקק!!!!

BlueGene
08/04/10, 20:28
מקבלים שיחות הזמן המחשק!!!

natish
08/04/10, 20:29
חבר'ה אנחנו גם מעלים תמונות לדף הפייסבוק: http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036

ido dwek
08/04/10, 20:29
כל הכבוד !
רואים שאפל באמת עבדו קשה ושווה את זה שאני אקנה את האייפון החדש.
אפשר לראות בתמונות שהמסך שלו נראה גדול יותר מהרגיל. אולי זה סימן למסך hd.

natish
08/04/10, 20:31
גם אפליקציות ניווט יעבדו ברקע:

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/04/iphone-os-4-0176-rm-eng.jpg

BlueGene
08/04/10, 20:34
אפל עבדה קשה,לגבי המסך,הוא לא נראה יותר גדול....

ido dwek
08/04/10, 20:37
לי דווקא נראה שכן, נראה.
האם בריסטור כל האפשריות האלא יעבדו ? המולטיטסקינג ?

natish
08/04/10, 20:38
גם תיקיות ועוד הרבה דברים מתווספים לגרסה החדשה:
http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036

BlueGene
08/04/10, 20:44
אייבוקסטור ותיבת מייל משופרת ,אני מתחיל לגמור!

natish
08/04/10, 20:44
iBooks מגיע גם לאייפון ולטאץ': http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036

Maor.S
08/04/10, 20:46

חחח דפוק:p

ronuriel
08/04/10, 20:46
ווא זה מה שאני יכול להגיד!!!!!

natish
08/04/10, 20:58
אפל מציגה את שירות הפרסומות החדש שלה לפלטפורמת iPhone OS: http://www.facebook.com/pages/iPhonescoil/111308972224036

Maor.S
08/04/10, 21:03
משחררים את הגרסא החדשה עבור
3GS , iPod touch 3rd gen. , for iPhone 3G ,iPod touch 2nd gen

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/04/iphone-os-4-0371-rm-eng.jpg

GalDanino
08/04/10, 21:04

אחי שהוא אמר מולטיטאסק בכיתי!

עומר חרמש
08/04/10, 21:06
שאלה של מפגר: לגרסה לא היו אמורים לקרוא 3.2?
איך זה קפץ ל-4? אני יודע שלמכשיר קוראים אייפון 4 או משהו בסגנון,אבל התכוונתי לדבר הזה שממשיך את הדבר הזה שנעל לי את המכשיר לשיחות.יענו,האח הקטן של 3.1.3 ימח שמו וזכרו.
האם פריצת המכשיר הזה לכשיצא,מבטיח שהאייפון שלי יזכר שהוא נולד טלפון?

nitaimis
08/04/10, 21:09
האייפון 3g והאייפוד 2g לא מקבלים מולטי טאסקינג.

שאלה של מפגר: לגרסה לא היו אמורים לקרוא 3.2?
איך זה קפץ ל-4? אני יודע שלמכשיר קוראים אייפון 4 או משהו בסגנון,אבל התכוונתי לדבר הזה שממשיך את הדבר הזה שנעל לי את המכשיר לשיחות.יענו,האח הקטן של 3.1.3 ימח שמו וזכרו.
האם פריצת המכשיר הזה לכשיצא,מבטיח שהאייפון שלי יזכר שהוא נולד טלפון?

4 יוצאת רק בקיץ. לפני זה יהיה 3.2.
זה לא מבטיח לפרוץ את המכשיר שלך לשיחות, אבל אם יעשו לאייפון החדש אנלוק סביר שגם למכשיר שלך יהיה.

natish
08/04/10, 21:12
האייפון 2g לא מקבל יותר כלום...
אחרי 3 שנים לאפל נמאס לתמוך בדגם המיושן הזה.

Omri David
08/04/10, 21:17
יום משמח למשתמשי האיפון כל הכבוד לתפוח

בן 14
08/04/10, 21:26
זאת הגרסא הכי טובה שיש :)
חבל למי שיש את הדור הראשון של האייפון והטאצ, גם סוף סוף יש זום במצלמה

kingos
08/04/10, 21:26
סוף סוף ה-dock של האייפון משתנה והופך להיות כמו ה-dock היפה של האייפוד טאץ' :)

עומר חרמש
08/04/10, 21:29
אם כך,אז מי צריך את ה-3.2?
האייפד אם אני מבין נכון הוא 3.2,אבל לא רלבנטי לאייפונים.
עוד חודשים יוצא 4,אז איך 3.2 יכנס באמצע ולאיזה צורך בדיוק?
נ.ב: ברור שהשאלות האלה הן לא מתוך התרגשות לרגל המאורע,אלא בגלל שאני דואג לתחת שלי ולמכשיר שלי ששכח איך זה לקבל שיחות טלפון :)

ipxp
08/04/10, 21:30
האייפון שלי יהפוך בקרוב לפריט לאספנים מקסימום?!
מכיר מקסימלי של 500 ש"ח במקרה הטוב?!

למה אפל, למה.....?!

Snoopy
08/04/10, 21:30
בטח יום גדול.
אפל עובדים עליכם בעיניים, אם עוד לא שמתם לב.

מולטיטאסקינג... וואו!
אפל האלה כל כך מתקדמים! לקח להם רק 3 שנים להוסיף אפשרות מולטיטאסקינג! מדהים!
רציני? יש לי סוני אריקסון, לא מתקדם במיוחד ויש לו מולטיטאסקינג. K610, אם מישהו זוכר, יש לו מולטיטאסקינג.

מרגש! הם הוסיפו אפשרות של רקע למסך הבית! איזה יופי!
קחו טלפון מ-2005 ותבדקו אם אפשר לשים לו רקע אישי.

מדהים! פרסומות בתוך האפליקציות!
איך בדיוק זה עוזר למשתמש הקטן?

iBooks על האייפון-כי מי לא רוצה לאמץ את העיניים ולהתעוור כי הוא קרא ספר על 3.5"?

ובלי ציניות, דפקו ממש ממש חזק את משתמשי ה-2G והאייפוד טאצ' דור 1.

Omri David
08/04/10, 21:38
בטח יום גדול.
אפל עובדים עליכם בעיניים, אם עוד לא שמתם לב.

מולטיטאסקינג... וואו!
אפל האלה כל כך מתקדמים! לקח להם רק 3 שנים להוסיף אפשרות מולטיטאסקינג! מדהים!
רציני? יש לי סוני אריקסון, לא מתקדם במיוחד ויש לו מולטיטאסקינג. K610, אם מישהו זוכר, יש לו מולטיטאסקינג.

מרגש! הם הוסיפו אפשרות של רקע למסך הבית! איזה יופי!
קחו טלפון מ-2005 ותבדקו אם אפשר לשים לו רקע אישי.

מדהים! פרסומות בתוך האפליקציות!
איך בדיוק זה עוזר למשתמש הקטן?

Ibooks על האייפון-כי מי לא רוצה לאמץ את העיניים ולהתעוור כי הוא קרא ספר על 3.5"?

ובלי ציניות, דפקו ממש ממש חזק את משתמשי ה-2g והאייפוד טאצ' דור 1.

לאפל יש טכנולוגיה משלהם ועם הזמן גם משתנה אז עכשיו כל האפשרויות האלה הגיעו לאייפון נכון שיש את זה בטלפונים אחרים אבל אנחנו מדברים על האייפון.

בכל מקרה הם לא דפקו אתכם במקום להוציא גירסאות למכשירים ישנים שהם כבר פסהה לא צריך להוציא זמן בשבילהם...
זה לשבת ולתאם את המערכת שתעבוד במכשירים האלה אז תחשוב לא דפקו אף אחד.
זה כמו שתבוא ותגיד למיקרוסופט למה חלונות 7 לא עובד על מחשב פנטיום 2 שהיה בשנת 2000.

Maor.S
08/04/10, 21:41
אהבתי +
שאלו את סטיב על אפליקציות לא חתומות אז הוא עונה להם
"אתה יודע?, יש חנות פורנו בAndroid . כל אחד יכול להוריד משם..
אתה יכול , הילדים שלך יכולים . זה לא המקום שאנחנו רוצים להגיע אליו"

ido dwek
08/04/10, 21:42
אם כך,אז מי צריך את ה-3.2?
האייפד אם אני מבין נכון הוא 3.2,אבל לא רלבנטי לאייפונים.
עוד חודשים יוצא 4,אז איך 3.2 יכנס באמצע ולאיזה צורך בדיוק?
נ.ב: ברור שהשאלות האלה הן לא מתוך התרגשות לרגל המאורע,אלא בגלל שאני דואג לתחת שלי ולמכשיר שלי ששכח איך זה לקבל שיחות טלפון :)

אייפד זה דבר אחר ואייפון וטאץ' זה דבר אחד. המערכת הפעלה של אייפד שונה ממערכת ההפעלה של אייפון וטאץ' אך דומה בהרבה פשוט כמה שינויים מינורים באייפד גורמים למערכת ההפעלה שלו להיות שונה משל האייפון והטאץ' מה שאומר שלא כל עדכון שיש לאייפון יש לאייפד וההפך. מקווה שהבנת

Snoopy
08/04/10, 21:45
לאפל יש טכנולוגיה משלהם ועם הזמן גם משתנה אז עכשיו כל האפשרויות האלה הגיעו לאייפון נכון שיש את זה בטלפונים אחרים אבל אנחנו מדברים על האייפון.

בכל מקרה הם לא דפקו אתכם במקום להוציא גירסאות למכשירים ישנים שהם כבר פסהה לא צריך להוציא זמן בשבילהם...
זה לשבת ולתאם את המערכת שתעבוד במכשירים האלה אז תחשוב לא דפקו אף אחד.
זה כמו שתבוא ותגיד למיקרוסופט למה חלונות 7 לא עובד על מחשב פנטיום 2 שהיה בשנת 2000.

אתה מוזמן לנסות להתקין וינדוס 7 על מחשב משנת 2000.
אני בספק גדול שזה לא יעבוד.

והמשפט השני שלך כל כך מעצבן אותי, שאני אבחר לא להגיב.
מספיק עצבנו אותי אפל.

Maor.S
08/04/10, 21:48

מספיק עצבנו אותי אפל.

חח תרגע אחי מה נסחפת
שתה מים(פעם שנייה שאני כבר אומר למישהו)

harel147
08/04/10, 21:53
קוסאמו אין מולטי טאסקינג לאייפון 3g, טוב אבל בטח הפורצים יצליחו לסדר משהו...

yaniv.b25
08/04/10, 21:57
הקושחה כבר שוחררה? ואם לא מישהו יודע מתי היא אמורה לצאת?

ipxp
08/04/10, 21:59
הם אמרו "בקיץ" - כולם מאמינים שבארוע הwwdc שמתקיים ביוני

Maor.S
08/04/10, 22:00
הקושחה כבר שוחררה? ואם לא מישהו יודע מתי היא אמורה לצאת?

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/04/iphone-os-4-0368-rm-eng.jpg

alonbtm
08/04/10, 22:01
לא מבין מה הבעיה...
חלק באהבה לאייפון זה הריגוש לפני אירוע השקה כל שהוא של האייפון..
חלק מהחווית שימוש באייפון וההילה סביבו זה הצפייה לדברים שהיו חסרים לך... (גם בחיים זה ככה)
וכשאפל מוסיפים משהו על האייפון הם עושים את זה הכי טוב וחוויתי שיש...
תפסיקו לבלבל את המוח שהסוני אריקסון מלפני 9000 שנה שלכם עשה את אותו דבר ...
הסוני אריקסון שלפני כמה שנים שלכם לא נתן לכם חווית גלישה כזאת ושימוש חוויתי כזה וכמות אפליקציות כאלה... וגם היום הסוני אריקסון לא עושים את זה...
נכון האנדרואיד עושה את זה ... אבל תסלח לי מניסיון עבודה ממושך עם האנדאויד החווית שימוש שם מבחינתי לא שווה יותר מידיי והממשק לא מהנה בכלל...

omer811
08/04/10, 22:06
מישהו יודע איפו אפשר לראות את זה?

שלומיקון
08/04/10, 22:09
שאלה קטנה: אני מחזיק מכשיר דנדש iphone 3gs 16gb עם גרסה 3.1.3.
בפועל בקיץ (זמן ממש לא מוגדר) אני אוכל להתקין על המכשיר את גרסה 4..
אז למה שאני אקנה את המכשיר החדש? רק מפני שהמכשיר מבחינה חיצונית יעוצב שונה? או שתכלס יהיו חידושים שיותאמו רק לו?
סתם מתוך סקרנות..כמובן שלאף אחד אין מידע על המכשיר בחדש..
טנקס

YourEnd
08/04/10, 22:14
אז למה שאני אקנה את המכשיר החדש? רק מפני שהמכשיר מבחינה חיצונית יעוצב שונה? או שתכלס יהיו חידושים שיותאמו רק לו?
טנקס

האיפוןו החדש יהיה עם מעבד שונה לגמרי אפל טוענת שהוא יהיה a+ כלומר שינוי קיצוני במיוחד של האייפון הנוכחי אבל תצטרך לחכות ולראות עד כמה השינוים בחומרה יהיו משמעותים(שמועות גם על מצלמה קדמית ומעבר ללפחות 5mpx וhd) ואגב רוב הסיכויים שלא יהיה שינוי בעיצוב הם אף פעם לא משנים בעיצוב משהו משמעותי

Maor.S
08/04/10, 22:14

אפל תמיד משחררים וידאו יום למחרת

YoMan
08/04/10, 22:15
טנקס

כל שנה, יש שתי סוגים של עדכונים לאייפון:

1. מערכת הפעלה משופרת אשר תומכת גם באייפונים הקודמים ( אבל כמו שאתה רואה לא באופן מלא).

2. אייפון בעל חומרה משופרת, כמו למשל הIphone 3gs: לאייפון 3g לא היה ולא יהיה מצלמת וידאיו למרות עדכון מערכת ההפעלה השלישי (כאשר יצא האייפון 3gs ), כי זה משהו חומרתי במכשיר ולא תוכנתי.

gonenb
08/04/10, 22:15
מבאס מאוד למשתמשי 2g ו 3g

ido dwek
08/04/10, 22:27
מבאס מאוד למשתמשי 2g ו 3g

רק למשתמשי 2g והישנים יותר ה3g יוכל להתעדכן.

harmanzil
08/04/10, 22:32
מתי הסיכום המפורט עם כל העדכונים?

ido dwek
08/04/10, 22:38
אני מניח שלמנהלי הפורום (בלי להתחצף),
ייקח יום, או אפילו מחר בצהריים כבר, כמו אחרי כל אירוע של אפל הם טובים בזה.

harmanzil
08/04/10, 22:51
יש כבר סיכום בוואלה

Shriki
08/04/10, 22:57
האייפון החדש יהיה עם מעבד שונה לגמרי אפל טוענת שהוא יהיה a+ כלומר שינוי קיצוני במיוחד של האייפון הנוכחי אבל תצטרך לחכות ולראות עד כמה השינוים בחומרה יהיו משמעותים (שמועות גם על מצלמה קדמית ומעבר ללפחות 5mpx ו-HD) ואגב רוב הסיכויים שלא יהיה שינוי בעיצוב הם אף פעם לא משנים בעיצוב משהו משמעותי
אז רגע! זה אומר שאפל אישרו את זה שיהיה שינוי גדול בחומרה. כי לפי הבנתי יש שמועות ששוללות את זה. אני מחכה ליוני כדי לקנות את האייפון החדש, אם לא יהיה שנוי גדול אני אקנה עכשיו את האייפון 3G S וזהו. נמאס לי מה-סוני אריקסון K800i . גם ככה הוא התקלקל לי פעמיים בלי שום סיבה ממשית. האם מה שאתה אומר הוא מבוסס?

דבר שני, שמתם לב לאפליקציית המחשבון? עם כל הכבוד לחידושים שהם מאוד טובים ומשמחים. מה זה אמור להיות, למה שינו את האייקון? הוא יותר מכוער עכשיו. אני חושב שגם המולטי טאסקין הוא מכוער, הוא גונב שורה למסך, אי אפשר להסתיר אותו? בטח כשאני אראה אותו בפעולה אני אבין אבל בנתיים אני אצרך לחכות.

Nider
09/04/10, 01:39
באמת מטורף! אפל הייתה קצת חלשה לדעתי באירועים הקודמים שלה עם השינויים החומרתיים והתכניים אבל השנה הם באמת עושים הכל כדי לעשות פער גדול בינה לבין המתחרים ולהביא כמה רמות למעלה וכמובן מה שהיא יודעת לעשות הכי טוב להכניס את כולם לכיס הקטן! הפציצו! :)
מחכה כבר ליוני(האייפון הבא(למרות שיש לי 3gs) ולקיץ(לקושחה!!!)) מעניין מה יהיה לנו עוד עד הקיץ!!! :)

GalDanino
09/04/10, 02:29

מספיק עצבנו אותי אפל.

נוסה ידידי, כשלמדתי לmtcs למדנו על ווינדוס 7 וניסינו להתקין אותו במחשב ממש ישן
לא עבר בהצלחה

ואתה סתם שונא חינם... פעם קראתי לך טרול וגם עכשיו לא שיניתה את דעתי

ymeiner
09/04/10, 05:06
סנופי היקר, בפעמים שיצא לי ליקרוא את הקומיקס של צ?רלי בראון נראית לי כלב מאד אדיש, מה קרה, שוב נפלת לטיפה המרה? כבר לא יכול לשכב על הגג של המלונה, הכלבה והגורים מוציאים לך את המיץ, לא כמו פעם... חבל...

מאמין שתוכל לחזור למוטב,
ירון

סוף סוף מתחילים לצאת מגרסאות הבטא ומקבלים את מערכת ההפעלה האמיתית שבאמת האייפון זקוק לה. כבר אני מרגיש יותר קל כשנפרמו חלק מהשרשראות שהיו קשורות בין אפל לatt בקרוב האנלוק להמונים

lahavsh
09/04/10, 08:18

קבלו...

http://www.theiphonespot.net/2010/04/08/video-engadget-iphone-os-4-0-walkthrough/

M1chael
09/04/10, 10:16
למי שמעוניין, הוידאו של הקינוט באתר אפל:
http://events.apple.com.edgesuite.net/1004fk8d5gt/event/

Cyphers
09/04/10, 10:33
או הורדת ה- Podcast ישירות ל- iTunes

http://itunes.apple.com/us/podcast/apple-special-event-april/id275834665?i=82188688

DANIELP115
09/04/10, 11:03
מתי זה יוצה לרשת אני רוצה להוריד

Moran
09/04/10, 11:15
האם שמתם לב שהוא לא הראה איך סוגרים תוכנות שרצות ברקע? לפי דעתי הוא שמר עוד כמה דברים בשרוול לקראת ההשקה בקיץ כדי שגוגל ושות? לא יעתיקו או/ו פעולות אחרות (מולטיג?סטר) שיוכלו לרוץ רק על החומרה של האיפון הבא...

Cyphers
09/04/10, 11:17
האם שמתם לב שהוא לא הראה איך סוגרים תוכנות שרצות ברקע? לפי דעתי הוא שמר עוד כמה דברים בשרוול לקראת ההשקה בקיץ כדי שגוגל ושות? לא יעתיקו או/ו שהם יוכלו לרוץ רק על החומרה של האיפון הבא...

כבר הוציאו מספר הדגמות של סגירת אפליקציה שרצה ברקע.
הפעולה פשוטה למדי, לחיצה ארוכה על התוכנה שרצה ברקע פותחת אופצייה ללחוץ על מינוס אדום אשר סוגר את התוכנה.

BlueGene
09/04/10, 12:17
ואגב זה יהיה רק על 3Gs כל השא. לא מקבלים*

alexm
09/04/10, 12:20
אני מקווה שעכשיו כל הפאן-בויז של אפל יתחילו להבין את גודל השקרים שהאכילו אותכם מאפל כל השנים, אל תדאגו הקשרים לא נבעו מרוע לב, רק מטמטום של אפל:

ריבוי משימות - שנים אפל שיקרו שאי אפשר לעשות את זה בגלל זה יאט את המכשיר, ופתאום יום אחד התעוררו וגילו שזה לא?! טוב, כבר בגירסה האחרונה הם גילו שזה לא בדיוק מדויק (אהמ... דחיפה... אהמ...) אבל עכשיו הם באו ופשוט אמרו את זה בגלוי: אנחנו משקרים לכם כבר 3 שנים.
אבל הם לא יודו שהם טעו... לא... הם פשוט "שיפרו את חווית המשתמש".

VoIP - כמו בריבוי משימות, זה התחיל מהשקר שאי אפשר לעשות את זה בגלל שזה יפגע בחווית המשתמש, המשיך בריכוח מסויים והתאפשרות חלקית, ועכשיו כבר מאפשרים לזה לעבוד במקביל לשיחות הרגילות. שקרנים כבר אמרנו?
כרגיל, ברגע שמישהו אחר עשה את זה, אפל מיד מעתיקים ואז רצים וצועקים שהם המציאו את הגלגל.

תיקיות - תראו לי אדם אחד שלא התקין categories, ואני אראה לכם דביל.
ברי ברור שזה דבר בסיסי היכולת לחלק את התוכנות\קבצים שלך לתיקיות, זה קיים במחשבים בערך מאז שהם נוצרו. וכמו תמיד אפל בטח נתנו כל פעם תירוץ מפגר למה אין את זה, אז שנקלט להם במוח כמה זה בסיסי והם החליטו להוסיף.

תמיכה בקבצים בתיבות דואר - באמת המצאת המאה! מוזר לי שאפל קלטו את זה כל כך מהר...
ציפיתי שיקח להם עוד שנה שנתיים לקלוט. (כמו שעד עכשיו הם לא קלטו שאנשים גם רחמנא ליצלן מורידים קבצים בדפדפן).

זום דיגיטלי - עוד המצאת המאה! הגאונות של אפל לא מפסיקה להפתיע! כמה תוכנות יש באפסטור שמספקות זום דיגיטלי? 100? 200?
תיכף תגידו לי שהם גם הוסיפו פלאש תוכנתי... בכלל אני אפול מהכיסה!

תיבת דואר מרוכזת - באמת? כל הדואר שלי במקום אחד? באמת? ועוד כמה תיבות במקביל?
וואו! אני חושב שלוקח לפחות יום של של מתכנת לעשות שינוי כזה משמעותי! אני מקווה שזה לא יפגע בביצועי המערכת, עם כל עוצמת החישוב שזה יצריך!

פרסומות מובנות של אפל - כי אפל פשוט זקוקים לכסף שלנו!
אני חושב שזה שאפל לא רק לוקחת כסף מאנשים שמוכרים תוכנות בחנות שלה (תוך כדי שהיא לא מאפשרת למכור אותן בשום דרך אחרת), אלא עכשיו גם ממש נכנסת למפתחים לכיס, וקובעת בשבילם איזה פרסומות יהיו בתוך האפליקציה ואיך הן יראו (תוך כדי שהיא לוקחת לעצמה חלק מהרווחים) לא מספיק!
אפל גם צריכה לקחת מהמפתחים כסף עבור הזכות לשים תוכונות בחנות שלה, וכל לקוח צריך להעביר 10% מהמשכורת שלו כל חודש לאפל!
כי אם אפל לא מרווחה מיליארדים, אז אנחנו לא נישן טוב בלילה!

לסיכום, כרגיל אפל משקרת במצח נחושה, משנה את הגירסה שלה (לאמת) משנה לשנה, ומשתמשת בכסף שלה, ובבסיס המעריצים חסרי המוח שלה (או בשמם הלועזי אפל פאן בויז) כדי להציג לעולם משהו מובן מאליו שהיה צריך להגיע כבר מזמן, בתור המצאת המאה.

אני אהפוך לנביא לשניה, ואביא לכם רשימה של עובד המצאות גאוניות שמחקות לנו מאפל בשנים הקרובות:
פלאש תוכנתי במכשיר (כמו במאות התוכנות שכבר ממשות את זה)
מכשיר עם פלאש חיצוני (כמו כל מצלמה ב-20 שקל)
מכשיר עם זום אנלוגי (כמו כל מצלמה ב100 שקל)
אפשרות כיבוי והדלקה של רכיבים ממקום אחד (כמו SBsettings)
אפשרות לשליחת SMS בלי לעצור את התוכנה שרצה (כמו תוכנות ה-SMS בסידיה)
תמיכה בשליחת הודעות ממכשיר למכשיר לא דרך SMS (כמו בתוכנות חיצוניות)
אפשרות לרקע אקטיבי (כמו בנקסוס או בתוספים מסידיה)
מצלמה קידמית לשיחות ווידאו ברשת 3G(כמו בעשרות טלפונים אחרים)
תמיכה ב-Flash (או משהו מקביל) לאתרים ומשחקי רשת
מעבד יותר חזק (כמו בנקסוס)
מסך ברזולוציה יותר גבוהה (כמו בנקסוס)
אפשרות להוריד קבצים בדפדפן (כמו שתוכנות באפסטור מאפשרות, וכל דפדפן נורמלי מאפשר)
בטריה יותר חזקה, ואפשרות להחליף את הבטריה (כמו בכל טלפון סלולרי אחר בעולם)
ועוד אפשרויות כאלה ואחרות שאפל יגנבו ממוצרים מתחרים או ממפתחים עצמאיים באפסטור...

Omri David
09/04/10, 12:28
אני לא מבין למה אתם מזיינים את השכל עכשיו (סליחה על הביטוי) כל אחד חופר מתי יעשו משהו משמעותי במערכת שלהם ושהם עושים אתם נופלים על החברה.
אני חושב ש-iad זה אחד הדברים למפתחים ועוד מלא דברים שסוף סוף הגיעו למכשיר.

אז דיי לבכות חאלס להם יש טכנולוגיה שלהם והם עושים מה כשנכון למשתמש ואם הם אומרים שמולטי טאסקינג לא עובד על אייפון 3G כמו שצריך אז ככה אני חושב שעדיף.

גם ככה המכשיר הזה בקושי מחזיק כמה שעות בלי שיגמר הבטרייה אז תפסיקו לחשוב שמה שטוב לכם זה טוב למכשיר ולאפל.
תתמודדו לא כל מה שאתם רוצים יהיה לא רוצים לקנות אייפון אל תקנו רק תפסיקו לחפור ידעתם מה קניתם לפני שקניתם אותו.

gyaronn
09/04/10, 12:37
עם אני מתקין את הקשוחה הזות העם הוא מעדכן את המודם של המכשיר והעם יש אופציה שהוא לא יעדכן אותו ?

GalDanino
09/04/10, 12:38
אני מקווה שעכשיו כל הפאן-בויז של אפל יתחילו להבין את גודל השקרים שהאכילו אותכם מאפל כל השנים, אל תדאגו הקשרים לא נבעו מרוע לב, רק מטמטום של אפל:

ריבוי משימות - שנים אפל שיקרו שאי אפשר לעשות את זה בגלל זה יאט את המכשיר, ופתאום יום אחד התעוררו וגילו שזה לא?! טוב, כבר בגירסה האחרונה הם גילו שזה לא בדיוק מדויק (אהמ... דחיפה... אהמ...) אבל עכשיו הם באו ופשוט אמרו את זה בגלוי: אנחנו משקרים לכם כבר 3 שנים.

voip - כמו בריבוי משימות, זה התחיל מהשקר שאי אפשר לעשות את זה בגלל שזה יפגע בחווית המשתמש, המשיך בריכוח מסויים והתאפשרות חלקית, ועכשיו כבר מאפשרים לזה לעבוד במקביל לשיחות הרגילות. שקרנים כבר אמרנו?
כרגיל, ברגע שמישהו אחר עשה את זה, אפל מיד מעתיקים ואז רצים וצועקים שהם המציאו את הגלגל.

ברי ברור שזה דבר בסיסי היכולת לחלק את התוכנות\קבצים שלך לתיקיות, זה קיים במחשבים בערך מאז שהם נוצרו. וכמו תמיד אפל בטח נתנו כל פעם תירוץ מפגר למה אין את זה, אז שנקלט להם במוח כמה זה בסיסי והם החליטו להוסיף.

תמיכה בקבצים בתיבות דואר - באמת המצאת המאה! מוזר לי שאפל קלטו את זה כל כך מהר...
ציפיתי שיקח להם עוד שנה שנתיים לקלוט. (כמו שעד עכשיו הם לא קלטו שאנשים גם רחמנא ליצלן מורידים קבצים בדפדפן).

זום דיגיטלי - עוד המצאת המאה! הגאונות של אפל לא מפסיקה להפתיע! כמה תוכנות יש באפסטור שמספקות זום דיגיטלי? 100? 200?

וואו! אני חושב שלוקח לפחות יום של של מתכנת לעשות שינוי כזה משמעותי! אני מקווה שזה לא יפגע בביצועי המערכת, עם כל עוצמת החישוב שזה יצריך!

אני חושב שזה שאפל לא רק לוקחת כסף מאנשים שמוכרים תוכנות בחנות שלה (תוך כדי שהיא לא מאפשרת למכור אותן בשום דרך אחרת), אלא עכשיו גם ממש נכנסת למפתחים לכיס, וקובעת בשבילם איזה פרסומות יהיו בתוך האפליקציה ואיך הן יראו (תוך כדי שהיא לוקחת לעצמה חלק מהרווחים) לא מספיק!
אפל גם צריכה לקחת מהמפתחים כסף עבור הזכות לשים תוכונות בחנות שלה, וכל לקוח צריך להעביר 10% מהמשכורת שלו כל חודש לאפל!

לסיכום, כרגיל אפל משקרת במצח נחושה, משנה את הגירסה שלה (לאמת) משנה לשנה, ומשתמשת בכסף שלה, ובבסיס המעריצים חסרי המוח שלה (או בשמם הלועזי אפל פאן בויז) כדי להציג לעולם משהו מובן מאליו שהיה צריך להגיע כבר מזמן, בתור המצאת המאה.

אני אהפוך לנביא לשניה, ואביא לכם רשימה של עובד המצאות גאוניות שמחקות לנו מאפל בשנים הקרובות:
אפשרות כיבוי והדלקה של רכיבים ממקום אחד (כמו sbsettings)
אפשרות לשליחת sms בלי לעצור את התוכנה שרצה (כמו תוכנות ה-sms בסידיה)
תמיכה בשליחת הודעות ממכשיר למכשיר לא דרך sms (כמו בתוכנות חיצוניות)
מצלמה קידמית לשיחות ווידאו ברשת 3g(כמו בעשרות טלפונים אחרים)
תמיכה ב-flash (או משהו מקביל) לאתרים ומשחקי רשת
אפשרות להוריד קבצים בדפדפן (כמו שתוכנות באפסטור מאפשרות, וכל דפדפן נורמלי מאפשר)
ועוד אפשרויות כאלה ואחרות שאפל יגנבו ממוצרים מתחרים או ממפתחים עצמאיים באפסטור...

אתה תמות לבד....
אנשים לא לקרוא את זה... הבנאדם צריך עזרה מקצוית...
ממליץ לכם אפילו לא להשקיע בלענות לו כי לא שווה להשקיע זמן באנשים כאלה

ymeiner
09/04/10, 13:25
הוא לא סתם ימות לבד אלא אחרי שאשתו והשותפים שלו ינשלו אותו מכל מה שהיה לו והוא ימות מסוג של מחלה שנקראת ירקת הקנאה. אני פאן בויי של אפל אבל אני גם פיסי. ובאמת כיף לי!*

oriX
09/04/10, 13:32
ואגב זה יהיה רק על 3gs כל השא. לא מקבלים*

לא נכון
אייפוד טאץ' 3g יקבל גם את האופציה.

Master17
09/04/10, 14:00
מישהו יודע אם העדכון גירסא מעדכן גם את המודם, ואם כן , האם לגירסא הזו חיכו הפורצים ע"מ לשחרר את הפריצה למודם 5.12?

פאלינדרום
09/04/10, 14:13
הוא לא סתם ימות לבד אלא אחרי שאשתו והשותפים שלו ינשלו אותו מכל מה שהיה לו והוא ימות מסוג של מחלה שנקראת ירקת הקנאה. אני פאן בויי של אפל אבל אני גם פיסי. ובאמת כיף לי!*

אתם מגזימים, אפילו מגזימים מאוד. יש לו זכות לדעה משלו, ויש לו גם זכות להביע אותה. התגובה שלך ושלך קודמך ראויות למחיקה מיידית, ומהוות הטרדה הרבה יותר מהפוסט שלו (וזה לא משנה כמה אתם לא מסכימים איתו).

זה שהוא טועה ושאין לו חזון זה עניין אחר, וגם זה, כמו הזכות להביע את דעתו, היא זכותו.

אתם צריכים להתבייש.

alexm
09/04/10, 14:14
אתה תמות לבד....

חח.. לא לבד, לא מת,
ובינתיים חכם יותר משניכם ביחד :)

GalDanino
09/04/10, 14:23
חח.. לא לבד, לא מת,
ובינתיים חכם יותר משניכם ביחד :)

משתגיד
אתה... חכם... טוב אחי...
תהיה בריא...

אתם מגזימים, אפילו מגזימים מאוד. יש לו זכות לדעה משלו, ויש לו גם זכות להביע אותה. התגובה שלך ושלך קודמך ראויות למחיקה מיידית, ומהוות הטרדה הרבה יותר מהפוסט שלו (וזה לא משנה כמה אתם לא מסכימים איתו).

זה שהוא טועה ושאין לו חזון זה עניין אחר, וגם זה, כמו הזכות להביע את דעתו, היא זכותו.

אתם צריכים להתבייש.

וזו הדעה שלנו עליו... וזכותינו להביע אותה
בידיוק באותה מידה שהוא הבעיה דעה כל כך קנאית, ממורמרת ותוקפנית כלפינו ה"פאנבויז" וכלפי אפל...
אתה אולי מגזים בזה שלא שמתה לב שכל מה שהוא אמר זה תוקפנות וקנאה נטו
בלי שום היגיון

ואני עדיין חושב שהוא ימות לבד :)

פאלינדרום
09/04/10, 14:42
משתגיד
אתה... חכם... טוב אחי...
תהיה בריא...

וזו הדעה שלנו עליו... וזכותינו להביע אותה
בידיוק באותה מידה שהוא הבעיה דעה כל כך קנאית, ממורמרת ותוקפנית כלפינו ה"פאנבויז" וכלפי אפל...
אתה אולי מגזים בזה שלא שמתה לב שכל מה שהוא אמר זה תוקפנות וקנאה נטו
בלי שום היגיון

ואני עדיין חושב שהוא ימות לבד :)

אתה טועה, אין זכותך להביע את דעתך עליו, לא כמו שעשית (ואתה ממשיך לעשות). חבל שאתה לא מבין את ההבדל בין Apple (חברה) לבינו (בן אדם). מתוך חוקי הפורום:

אף אחד לא יעשה שימוש בשפה בוטה על גבי מערכת הפורמים בהודעות בכל צורה שהיא. אין לקלל, להעליב, להשמיץ ולהכפיש את גולשי האתר ומנהליו...

ו-

מערכת האתר לא תסבול תוכן הודעות ... פוגעני מכל סוג. מנהלי הפורמים ומנהלי האתר רשאים לערוך/לצנזר הודעות אשר יעברו על כל האמור בנושא זה.

אני מצפה מהמנהלים לפעול בהתאם, יש רמות של חשיבות שכל מצב בחיים, ואתה כרגע מגזים - מגזים מאוד. אני מקווה שיש לך את הביטחון העצמי להודות שטעית, ואולי בעצמך למחוק את האיחול הזה שהחלטת שהגיוני לכתוב לבן אדם אחר.

אגב, אני בעצמי לא התקנתי את Categories, כך שטכנית הוא קרא לי "דביל". בנוסף, אני גם חושב שאפל מהווה את חזית החדשנות בתחום הסלולרי והמחשוב הנייד והנייח. אולי כדאי שתחשוב למה הוא לא עבר על הכללים ואתה כן (כי ברור ש, היות ואתה ואני מסכימים לחלוטין בנושא, אין לי אינטרס מיוחד להוציא אותו יותר טוב).

BlueGene
09/04/10, 15:46
התכוונתי שמהאייפונים רק ה3GS יתמך, כי היה אחד שאמר שגם ה3g יתמך...

GalDanino
09/04/10, 15:48
אתה טועה, אין זכותך להביע את דעתך עליו, לא כמו שעשית (ואתה ממשיך לעשות). חבל שאתה לא מבין את ההבדל בין apple (חברה) לבינו (בן אדם). מתוך

אני מצפה מהמנהלים לפעול בהתאם, יש רמות של חשיבות שכל מצב בחיים, ואתה כרגע מגזים - מגזים מאוד. אני מקווה שיש לך את הביטחון העצמי להודות שטעית, ואולי בעצמך למחוק את האיחול הזה שהחלטת שהגיוני לכתוב לבן אדם אחר.

אגב, אני בעצמי לא התקנתי את categories, כך שטכנית הוא קרא לי "דביל". בנוסף, אני גם חושב שאפל מהווה את חזית החדשנות בתחום הסלולרי והמחשוב הנייד והנייח. אולי כדאי שתחשוב למה הוא לא עבר על הכללים ואתה כן (כי ברור ש, היות ואתה ואני מסכימים לחלוטין בנושא, אין לי אינטרס מיוחד להוציא אותו יותר טוב).

ידידי המלומד משפטית

אתה תמות לבד....

לא השתמשתי בשפה בוטה רק הבעתי את דעתי על מה שיקרה לבנאדם
ואפילו להיפך, איחלתי לו בריאות..

אבל לעומת זאת, אני בתור "מישהו שאוהב את אפל" (להלן פנבוי) נפגעתי ממה שהוא אמר
אני לא רואה במה שהוא אמר דעה.... הוא יכל לסכם את כל הכתיבה היפה שלו בשני משפטים
"אפל שקרנית והיא כל הזמן שיקרה"
"כל מי שאוהב את אפל ואת האייפון הוא מתומתם"
כי זו בעצם הייתה כל הפואנטה שלו....

פעם הבאה שאתה אומר שאני עושה משהו לא חוקי תפנו לעורך דין שלי ומיצידי שיזמנו אותי למשפט
חחחחחחחחחחחחחח סתם סתם אחי צוחק :) יאללה כנס בי אני פה כדי להגן על עצמי מפני החוסר צדק:d

פאלינדרום
09/04/10, 16:19
ידידי המלומד משפטית

לא השתמשתי בשפה בוטה רק הבעתי את דעתי על מה שיקרה לבנאדם
ואפילו להיפך, איחלתי לו בריאות..

אבל לעומת זאת, אני בתור "מישהו שאוהב את אפל" (להלן פנבוי) נפגעתי ממה שהוא אמר
אני לא רואה במה שהוא אמר דעה.... הוא יכל לסכם את כל הכתיבה היפה שלו בשני משפטים
"אפל שקרנית והיא כל הזמן שיקרה"
"כל מי שאוהב את אפל ואת האייפון הוא מתומתם"
כי זו בעצם הייתה כל הפואנטה שלו....

פעם הבאה שאתה אומר שאני עושה משהו לא חוקי תפנו לעורך דין שלי ומיצידי שיזמנו אותי למשפט
חחחחחחחחחחחחחח סתם סתם אחי צוחק :) יאללה כנס בי אני פה כדי להגן על עצמי מפני החוסר צדק:d

אם זה לא היה ברור (וקיוויתי שכן), התייחסתי למשפט שכתבת לפני האחד המודגש.

אם אני יכול לשאול, בן כמה אתה?

Maor.S
09/04/10, 16:40
זה רק אני או שרואים ממש מסריח ישירות מהאתר של אפל?

GalDanino
09/04/10, 16:51
אם זה לא היה ברור (וקיוויתי שכן), התייחסתי למשפט שכתבת לפני האחד המודגש.

אם אני יכול לשאול, בן כמה אתה?

כן נו על זה שהוא ימות לבד.. הבנתי אחי... מה שפה בוטה בזה?
בן 15 וחצי.. (יופי עכשיו תגיד שאתה לא מופתע וידעתה שאתה מדבר עם אדם לא בוגר בלה בלה בלה?)

ymeiner
09/04/10, 16:53
אני באמת חושב שהשרשור הזה יצא משליטה וחייב להגיד שהתגובה שבאה ישירות לאלכס נובעת מהעובדה שהוא ממש מחרב את הפורום. אני חייב להבין, אם אתה כ"כ נגד אייפון, מה אתה עושה פה? במי אתה נלחם? כמו שאמרתי כבר בשירשורים קודמים, צריך לזרוק אותך מהפורום כי השפה בה אתה משתמש היא קשה מדי ופוגעת במשתמשים. זה לא נקודתי והתגובה שלי ושל גל היתה אחרי כמה תגובות דומות.

אלכס היקר,
לא תצליח לשכנע אותנו שאייפון הוא לא מכשיר טוב בגלל שאנחנו קצת מכורים, קצת מאוהבים, הרבה לא יכולים להשתמש יותר בשום מכשיר אחר. זה לא התכונות הטכניות, כן קיימים טלפונים יותר טובים היום בשוק מבחינה טכנית אבל לדעתי הסובייקטיבית מאד, אין מכשיר יותר טוב ממנו בשילוב של תוכנה\חומרה ולכן לא משנה כמה הנקסוס הוא מכשיר להיט (והוא להיט) הוא לא יותר נוח מהאייפון, שוב, לדעתי.

בנוסף, אם לא טוב לך עם אפל, כמו שאמרתי לך בשרשור אחר, לך תקנה מכשיר אחר. מה גם שאם אני לא טועה, זה לא שקנית את האייפון שלך אלא קיבלת אותו מתנה, אז על מה אתה כ"כ עצבני? האם ציפית למכשיר שגם יעשה לך מסאג' בשכמות?

בכלל, שוב, זו דעתי האישית, לאפל יש חזון לגבי איך צריך להיראות האייפון ואילו תכונות צריכות להיות בו. אבל אפל גם צריכה למכור מכשירים. מכשיר שיש בו הכל, עלות הפיתוח\יצור שלו, ביחד עם הגודל\טאצ' סקרין\תוכנה שאין בשום מכשיר אחר, היה גורם למכשיר לעלות כפול שלוש, לכן אפל שיחררה את הטכנולוגיות לאט לאט, כשהם יכלו ליצור משהו שיהיה במחירים נורמאליים (כן המחירים נורמאליים לאמריקאי הממוצע).

רד מאיתנו, תפסיק לחפור, תן להתעסק בעיקר ובעיקר תפסיק להיות כ"כ שלילי

שלך, בידידות ואהבה,

ירון

gadib33
09/04/10, 17:01
שאלה.. האם המולטי טאסקינג אומר שעכשיו הסקייפ יכול להיות פתוח ברקע כל הזמן? בגלל זה ה Voip יהיה רלוונטי?

ymeiner
09/04/10, 17:04
שאלה.. האם המולטי טאסקינג אומר שעכשיו הסקייפ יכול להיות פתוח ברקע כל הזמן? בגלל זה ה voip יהיה רלוונטי?

לפי מה שאני הבנתי, כן זה נכון. אבל מצד שני אף אחד עוד לא ראה את זה פועל באמת.

יש לי הרגשה שהם עשו משהו שהוא שילוב של הקפאת התוכנה ביחד עם איזשהו אפיק פתוח לנוטיפיקיישנז שמעירים את התוכנה. אם זה ככה, נכונה לנו תקופה ארוכה של אופטימיזציה לפני שזה ממש יעבוד.

GalDanino
09/04/10, 17:07
זה רק אני או שרואים ממש מסריח ישירות מהאתר של אפל?
כן רואים קקה התמונה נמרכת
תוריד מאייטונס אחי

אני באמת חושב שהשרשור הזה יצא משליטה וחייב להגיד שהתגובה שבאה ישירות לאלכס נובעת מהעובדה שהוא ממש מחרב את הפורום. אני חייב להבין, אם אתה כ"כ נגד אייפון, מה אתה עושה פה? במי אתה נלחם? כמו שאמרתי כבר בשירשורים קודמים, צריך לזרוק אותך מהפורום כי השפה בה אתה משתמש היא קשה מדי ופוגעת במשתמשים. זה לא נקודתי והתגובה שלי ושל גל היתה אחרי כמה תגובות דומות.

אלכס היקר,
לא תצליח לשכנע אותנו שאייפון הוא לא מכשיר טוב בגלל שאנחנו קצת מכורים, קצת מאוהבים, הרבה לא יכולים להשתמש יותר בשום מכשיר אחר. זה לא התכונות הטכניות, כן קיימים טלפונים יותר טובים היום בשוק מבחינה טכנית אבל לדעתי הסובייקטיבית מאד, אין מכשיר יותר טוב ממנו בשילוב של תוכנה\חומרה ולכן לא משנה כמה הנקסוס הוא מכשיר להיט (והוא להיט) הוא לא יותר נוח מהאייפון, שוב, לדעתי.

בנוסף, אם לא טוב לך עם אפל, כמו שאמרתי לך בשרשור אחר, לך תקנה מכשיר אחר. מה גם שאם אני לא טועה, זה לא שקנית את האייפון שלך אלא קיבלת אותו מתנה, אז על מה אתה כ"כ עצבני? האם ציפית למכשיר שגם יעשה לך מסאג' בשכמות?

בכלל, שוב, זו דעתי האישית, לאפל יש חזון לגבי איך צריך להיראות האייפון ואילו תכונות צריכות להיות בו. אבל אפל גם צריכה למכור מכשירים. מכשיר שיש בו הכל, עלות הפיתוח\יצור שלו, ביחד עם הגודל\טאצ' סקרין\תוכנה שאין בשום מכשיר אחר, היה גורם למכשיר לעלות כפול שלוש, לכן אפל שיחררה את הטכנולוגיות לאט לאט, כשהם יכלו ליצור משהו שיהיה במחירים נורמאליים (כן המחירים נורמאליים לאמריקאי הממוצע).

רד מאיתנו, תפסיק לחפור, תן להתעסק בעיקר ובעיקר תפסיק להיות כ"כ שלילי

שלך, בידידות ואהבה,

ירון

תותח אתה ירון
משהו שאמרתי גם על ידידי snoopy
אם אתם כל כך שונאים את אפל ואת מה שהיא עושה אז למה אתם פה?

פאלינדרום
09/04/10, 17:08
כן נו על זה שהוא ימות לבד.. הבנתי אחי... מה שפה בוטה בזה?
בן 15 וחצי.. (יופי עכשיו תגיד שאתה לא מופתע וידעתה שאתה מדבר עם אדם לא בוגר בלה בלה בלה?)

לא. הבנתי לפני שידעתי בן כמה אתה שאני מדבר עם אדם לא בוגר. בגרות לא חייבת להיות ביחס ישר לגיל.

עכשיו, כשאני רואה מה הגיל שלך, אני מבין שיש לך הצדקה להיות לא בוגר. מזל טוב.

זה עדיין לא אומר שאתה חייב להיות כזה. אני מאמין בך.

ירון: אני מבין את הרגשתך, אבל זה עדיין לא מצדיק גלישה לכאלו פסים. אם הוא כזה מפריע לך, יש לך שתי אופציות: להתדיין איתו כמו שצריך (עם ת', עכשיו שהפסקתם לצחוק) או להתעלם, כמו שגל הציע. בטח שלאחל לו דברים כמו שבחרתם לאחל לו - לא במקום.

אני בטוח שאם (חס וחלילה) היה מתברר לך שקרה לו משהו היית מאוד מתחרט על הדברים שכתבת, והכל כי הוא מתוסכל מהאייפון שלו. תחליק.

Maor.S
09/04/10, 17:11
כן רואים קקה התמונה נמרכת
תוריד מאייטונס אחי

איך אני מוריד?
אני יכול לראות אונליין דרך איטיונס ובמסך קובייה קטנה

GalDanino
09/04/10, 17:15
לא. הבנתי לפני שידעתי בן כמה אתה שאני מדבר עם אדם לא בוגר. בגרות לא חייבת להיות ביחס ישר לגיל.

עכשיו, כשאני רואה מה הגיל שלך, אני מבין שיש לך הצדקה להיות לא בוגר. מזל טוב.

זה עדיין לא אומר שאתה חייב להיות כזה. אני מאמין בך.

מה אתה מתרץ לי עכשיו?
למה אתה יורד מהנושא
לא דיברנו על זה שעברתי על החוקים של הפורום והמנהלים צריכים לעשות משהו בנושא?
זה שאני לא רציני הופך אותי ללא בוגר? אני בוחר ליהיות לא רציני זה לא בגלל שאני ילד
אתה יכול להסביר לי איך זה שאני "לא בוגר" קשור?

איך אני מוריד?

לא שידוע לי.. אבל אם אתה רוצה להוריד אתה נכנס לפה
http://itunes.apple.com/us/podcast/apple-special-event-april/id275834665?i=82188688
וזה מכניס אותך ישר לאייטונס, אתה לוחץ FREE על הקיינוט שאתה רוצה להוריד
וזה מוריד לך :)

פאלינדרום
09/04/10, 17:17
איך אני מוריד?

אתה בטוח שאתה לא מתכוון דרך Quicktime?

יש שתי אופציות:

1. יש לך חשבון iTunes אמריקאי. במקרה זה אתה יכול להכנס ל-iTunes store ולהריץ חיפוש על המחרוזת Apple Keynotes. התוצאה הראשונה תהיה ה-Podcast של אפל אליו היא מעלה צילומים של ארועים כמו הארוע של אתמול. תלחץ על השם (או על הסמל, לא חשוב) של ה-Podcast ואז בשורה הראשונה מבין רשימת קבצי הווידאו הזמינים תראה את ארוע אפריל 2010 - דהיינו, הארוע של אתמול. כדי להוריד אותו, פשוט תלחץ פעם אחת על הכיתוב Free באותה שורה.

2. אין לך חשבון iTunes אמריקאי. במקרה זה, אתה יכול לגשת לצילום הארוע כאן:
http://www.apple.com/quicktime/guide/appleevents/
אתה תראה מיד את הארוע של אתמול.

תהנה.

פאלינדרום
09/04/10, 17:20
מה אתה מתרץ לי עכשיו?
למה אתה יורד מהנושא
לא דיברנו על זה שעברתי על החוקים של הפורום והמנהלים צריכים לעשות משהו בנושא?
זה שאני לא רציני הופך אותי ללא בוגר? אני בוחר ליהיות לא רציני זה לא בגלל שאני ילד
אתה יכול להסביר לי איך זה שאני "לא בוגר" קשור?

אני מתרץ בשבילך ואתה עוד מתלונן? נו, טוב.

"לא בוגר" קשור למה שכתבת, אתה מבין טוב מאוד. אל תקטין ראש. ובנוגע לחוקים ולמנהלים - ציפית שאני פשוט ארשום את זה שוב? פעם אחת מספיק. הם יעשו את הטוב בעיניהם.

אה, ובנוגע ל-"אני בוחר להיות לא רציני זה לא בגלל שאני ילד" (+טעויות כתיב ופיסוק): ברוך הבא לגיל ההתבגרות.

אתה רואה איך אפשר להיות מעצבן בלי להעליב? :wink:

פאלינדרום
09/04/10, 17:23
לפי מה שאני הבנתי, כן זה נכון. אבל מצד שני אף אחד עוד לא ראה את זה פועל באמת.

יש לי הרגשה שהם עשו משהו שהוא שילוב של הקפאת התוכנה ביחד עם איזשהו אפיק פתוח לנוטיפיקיישנז שמעירים את התוכנה. אם זה ככה, נכונה לנו תקופה ארוכה של אופטימיזציה לפני שזה ממש יעבוד.

בדיוק התחושה שלי. זה לא ריבוי משימות אמיתי, אלא יש רשימה של 7 פעולות שתוכנה יכולה להריץ ברקע. חוץ מזה, היא קפואה.

זה בכל זאת הרבה יותר טוב מכרגע, ובנוסף לזה צריך לזכור שמדובר במכשיר סלולרי ולא במחשב (דבר שנדמה שרק אפל, מתוך כל יצרניות הטלפונים הניידים, יודעים), ולכן חייבים להתפשר כדי לשמור על זמן סוללה ארוך ככל הניתן ועל יכולת ביצועית גבוהה. נראה כשגרסה 4.0 תהיה זמינה אם הפשרה שאפל מציעים טובה (במבט ראשון היא נראית כך, כמו כל דבר אחר שאפל מוסיפה לאייפון...).

GalDanino
09/04/10, 17:27
אני מתרץ בשבילך ואתה עוד מתלונן? נו, טוב.

"לא בוגר" קשור למה שכתבת, אתה מבין טוב מאוד. על תקטין ראש (זה אל תקטין ראש ידידי המלומד והמשכיל). ובנוגע לחוקים ולמנהלים - ציפית שאני פשוט ארשום את זה שוב? פעם אחת מספיק. הם יעשו את הטוב בעיניהם.

אה, ובנוגע ל-"אני בוחר להיות לא רציני זה לא בגלל שאני ילד" (+טעויות כתיב ופיסוק): ברוך הבא לגיל ההתבגרות.

אתה רואה איך אפשר להיות מעצבן בלי להעליב? :wink:

חחחחחחחח לא עצבנתה אותי
אחי מה לעשות יש לי דיסלקציה קלה :) ואני לא לומד לשון מכיתה ח'

כן אני מתלונן על זה שאתה מתרץ, בוא תפסיד ויכוח בכבוד
וואי ועוד לילד!!! איזה השפלה! (סתם צוחק אחי... :p הכל ברוח נעימה)

LogicPursuit
09/04/10, 17:28

VoIP - כמו בריבוי משימות, זה התחיל מהשקר שאי אפשר לעשות את זה בגלל שזה יפגע בחווית המשתמש, המשיך בריכוח מסויים והתאפשרות חלקית, ועכשיו כבר מאפשרים לזה לעבוד במקביל לשיחות הרגילות. שקרנים כבר אמרנו?

אפשרות כיבוי והדלקה של רכיבים ממקום אחד (כמו SBsettings)
אפשרות לשליחת SMS בלי לעצור את התוכנה שרצה (כמו תוכנות ה-SMS בסידיה)
תמיכה בשליחת הודעות ממכשיר למכשיר לא דרך SMS (כמו בתוכנות חיצוניות)
מצלמה קידמית לשיחות ווידאו ברשת 3G(כמו בעשרות טלפונים אחרים)
תמיכה ב-Flash (או משהו מקביל) לאתרים ומשחקי רשת
בטריה יותר חזקה, ואפשרות להחליף את הבטריה (כמו בכל טלפון סלולרי אחר בעולם)

קודם כל מילים כדורבנות! סוף סוף מישהו אומר את האמת וכמו שצריך!
והתגובות שהתקבלו לאחר מכן דווקא מאוד מעניינות ומאפיינות את הדו שיח הישראלי. זה מה שקורה כשאין מה לענות, פונים בטון אישי ו"נגוע" יש לומר..
אמנם אפל עומדת בקדמת הטכנו' בהרבה מובנים אבל עדיין מרשה לעצמה לדרוך עלינו בתור צרכנים, להגביל ולשלוט עלינו וכל זה בהנחה שאנחנו טיפשים. אני באופן אישי מאוכזב מאוד מהרכישה של האייפוד החדש שלי וחושב שעשיתי טעות מרה בקנייה. אף על פי התכונות המתקדמות שלו יש תחושה שהוא אכן מכשיר "נכה" אפילו ביחס לסמסונג אומניה ה"ישן" שלי שאותו יכולתי, לעצב, לשנות ולהתאים אותו לצרכים שלי בדיוק.
שימו לב בקצרה: סמסונג אומניה I900 מגיע עם מצלמת 5MP, מערכת הפעלה פתוחה וידידותית, התאמת הטקסט הנקרא בכל עמוד דפדפן (Text Wraping) לגודל המסך, יכולת קריאת מסמכים מובנית ללא צורך בהורדת אפליקציה, שימוש חופשי בקישוריות Bluetooth לצורך העברת קבצים, אפשרות להפוך את המכשיר למודם אלחוטי, זום אין/אאוט בעזרת אצבע אחת בלבד (כשאפל קוראת לשימוש ב2 אצבעות פטנט lol) .. כל אלו בעיניי סופר חשובים ויהיו מהיום המינימום בשבילי לפני קניית מכשיר חדש. וכל זה במחיר של 1,000 ש"ח בלבד (בזמנו נקנה במבצע מיוחד מאורנג').

על כל אלו ועוד, אפל הגדולה והמדהימה לא השכילה לחשוב או חסכה מאיתנו במכוון כשלה אנחנו משלמים הרבה יותר על הקיים. אפל היא חברה תחמנית, שטלתנית ויש לומר גאונית מבחינה שיווקית. אני בדעה שהיא מסוגלת לגרום לאדם שנגע פעמיים שלוש בחיים שלו באייפון ללכת לרכוש אותו תוך זמן קצר באלפי שקלים. זה לא היה המקרה שלי (אני הסתפקתי באייפוד למזלי) אבל אם תבחנו את הסביבה הקרובה שלכם תגלו לא מעט מקרים כאלו.

אגב, אני רחוק מלהיות ממורמר אבל כן מאוכזב מאוד ובהחלט חושב שהאדם הממוצע שמחליט להוציא סכומים גבוהים מאוד על "גאדג'ט" מוגבל שכזה עושה טעות מרה וחבל שכך.

אם למישהו יש תגובה לנאמר, נצפה שיענה לעניין ולא באופן אישי כמו שנעשה קודם.

פאלינדרום
09/04/10, 17:31
חחחחחחחח לא עצבנתה אותי
אחי מה לעשות יש לי דיסלקציה קלה :) ואני לא לומד לשון מכיתה ח'

כן אני מתלונן על זה שאתה מתרץ, בוא תפסיד ויכוח בכבוד
וואי ועוד לילד!!! איזה השפלה! (סתם צוחק אחי... :p הכל ברוח נעימה)

האמת - בנוגע ל"על<-->אל" הוצאת אותי טמבל.:)

אבל בנוגע לשאר אני עדיין צודק, אתה יודע את זה טוב מאוד... תודה כבר שאני אוכל ללכת לאכול.

GalDanino
09/04/10, 17:34
האמת - בנוגע ל"על<-->אל" הוצאת אותי טמבל.:)

אבל בנוגע לשאר אני עדיין צודק, אתה יודע את זה טוב מאוד... תודה כבר שאני אוכל ללכת לאכול.

יאללה אני היה הבוגר מבין שנינו
אתה צודק, לא הייתי צריך להגיד את זה (אבל אני עדיין חושב ככה)
בתיאבן :)

macamit
09/04/10, 18:17
בושה לבעלי האייפון.
ככה מזינחים מוצר של אפל?
לא נשמע דבר.
אני הולך להקים עמותות לשלוח להם מכתבים ואני בטוח שיש עוד אלפי משתמשים כמוני שצריכים את הגירסא.
אם כבר - מהו מכיר טוב לאייפון דור שני כדי שאני אוכל לקנות בתוספת כסף אייפון 3gs חדש / ישן?

alexm
09/04/10, 21:02
שלום ירון,
התגובה שלך היא היחידה שמספיק בוגרת כדי לנהל דיון, לכן אתייחס למה שרשמת.

1. עם כל אהבתי העצמית, אני בספק שאני לבד מחרב את הפורום :)
2. אני ממש לא נגד האייפון, לא אישית יש אחד ואני מאוד נהנה ממנו.

אלכס היקר,

לא טענתי בשום מקום שהאייפון לא מכשיר טוב, ואין לי בעיה עם דעתך הסובייקטיבית לגבי איזה מכשיר סמארטפון הוא הטוב ביותר.
להיפך, אני בעד שכל אדם יביע את דעתו בעד ונגד כל מכשיר שהוא, כל עוד הדעה מבוססת על עובדות ולא על שמועות, השערות או תקיפות אישיות.

כאמור, אני מאוד מרוצה מהמכשיר שלי.
ולא, לצערי לא קיבלתי אותו חינם. שילמתי עליו מחיר מלא (כולל מע"מ) של 3,000 ש"ח.
שזה הרבה יותר ממה ששילמתי על כל מכשיר אחר שהיה לי עד היום (לא משנה כמה חדשני או מהפכני הוא היה).

זאת דעתך, וזכותך להחזיק בדעה זו.
לדעתי החזון היחידי של אפל הוא להרוויח כסף, והם עושים כל מה שביכולתם כדי לממש חזון זה.
אגב, אין לי כל בעיה עם חברה שמנסה להרוויח כסף, במיוחד חברה מסחרית שנסחרת בבורסה (כמו אפל). מה שכן יש לי בעיה איתו, זה אותם אנשים (אקרא להם אפל פאנבויז) ברשותך, אפל היא חברה שלא יכולה להרע. ולטעמם כל מה שאפל מוציאה הוא מושלם מיסודו, ולכן הם מוכנים לתקוף בחירוף נפש כל אדם שלדעתם מעז לתקוף את ראיית העולם המעוותת (לפי דעתי האישית) שלהם.
אותם אנשים, שבמקום להציג את אפל בתור מה שהיא (חברה מסחרית שמנסה להרוויח כסף מהלקוחות שלה, חדשים וקיימים), מציגים את אפל בתור איזו יישות אלוהית, שכל תפקידה בעולם הוא לתת לנו "פשוטי העם" את המוצרים האלוהיים והמושלמים שלהם, ולדעתם כל מי שמעז להציג חולשות או כשלונות כלשהם של אפל או מוצריה, הוא חוטא ויש לצאת נגדו בכל האמצעיים האפשריים.

אז כן יש לי אייפון, וכן אני מרוצה ממנו. כן, עשיתי סקר שוק מקיף לפני שקניתי אותו, וקניתי אותו בגלל שהוא יצא יותר טוב מכל שאר המכשירים. אך יחד עם זאת, יש בו חסרונות.
כמו שבנקסוס יש חסרונות שגרמו לי להעדיף את האייפון עליו, כך גם באייפון יש חסרונות שמכישירים אחרים (ביניהם גם הנקסוס, הדרויד, ואפילו הנוקיות הישנות) עולים בהם על האייפון.
ולכן אני מאוד בעד לתת ביקורת על האייפון כדי להציג את החסרונות הללו. ואני לא לבד.
אנשים כמוני, שדואגים להזכיר לאפל את החוסר תמיכה בריבוי משימות, את הפלאש החיצוני שיש לנקסוס או אי היכולת לסדר את התוכנות בתיקיות, הם אלו שגורמים לאפל לעבוד קשה ולשפר את המכשיר שלהם.
מצד שני, ליחוך הפנכה שהם מקבלים מהפאנבויז שלהם, רק גורם להם לקפוא על השמרים ולחשוב שכל מה שהם עושים מושלם ואין להם כל צורך לשנות אותו.

ובנוסף, בתור לקוח של אפל ומשתמש אייפון, יש לי את הזכות המלאה לבקר הן את אפל והן את האייפון על כל סחסרונותיהן ומגרעותיהן, הועבדה ששילמתי מכספי על האייפון ואני משתמש בו באופן יומיומי נותנים לי את הזכות הזאת.

ואותי באופן אישי מעציב (וגם קצת מעצבן) חוסר היכולת של אנשים מסויימים לראות דברים באופן שקול ואובייקטיבי.
לכן אני נהנה באופן מיוחד, להציג לאותם אנשים עובדות שמערערות את השקפת עולמם.

למשל, אותם אנשים שהגנו עד חירוף נפש על חוסר המולטיטאסקינג במכשירי אפל באמתלה שהחומרה של המכשירים לא תוכל לעמוד במולטיטסקינג - כי כך נאמר להם ע"י אפל.
כעת יכולים להיווכח בעצמם עד כמה השקרי המשפט הנ"ל היה, כשאפל בכבודה ובעצמה מודה שהחומרה שלה (ששוחררה כבר לפני שנה) מספיקה והותר כדי לאפשר מולטיטאסקינג.
על אדם בר דעת היה יכול להבין את זה הרבה לפני כן, היות וקיימות תוכנות חיצוניות המאפשרות מולטיטאסקינג באייפון. אבל היום, אני מקווה שגם אפל פאנבויז יוכלו להבין זאת - אפל היא לא חברה קדושה, היא משקרת לכם במצח נחושה! תפסיקו לקבל את כל מה שיוצא מהפה של סטיב ג'ובס בתור דברי תורה! תתחילו גם לחשוב בעצמכם קצת!

שלך בידידות נצח :)
אלכס

Snoopy
10/04/10, 00:38
תותח אתה ירון
משהו שאמרתי גם על ידידי snoopy
אם אתם כל כך שונאים את אפל ואת מה שהיא עושה אז למה אתם פה?

כשאמרתי בעבר, אני אומר זאת שוב.
אני מתעב את אפל.
היא חברה קשה, אכזרית, רודנית ואם היה אפשר להשוות לקפיטלזם, בשמחה.
היא בטוחה שהיא ממציאה את הגלגל בכל הברקה שלה (וואו! פולדרס! אנחנו גאונים!)

מצד שאני, אני אוהב את המוצרים שלהם.
אני חושב שהאייפון הוא מכשיר טוב.
גם האייפודים מצוינים מבחינת נוחות, עיצוב ואיכות שמע.

יש הבדל בין היחס של החברה למוצריה.

וראיתי שזה משנה, אז אני בן (כמעט) 15.

BlueGene
10/04/10, 00:39
אלכס, לדעתי אתה עושה טעות, אני מסכים איתך לגבי זה שצריך לתת ביקורת בונה, וזה דבר מאוד טוב, אבל-אתה תוקף לדעתי בצורה מאוד אגרסיבית, ושוב בלי שום כוונה להעליב, פשוט למשל עם עניין המולטיטסקינג, אפל אומרים לא שהאייםון םא היה מסוגל לעמוד במולטיטסקינג(כמו שכולנו יודעים, גם לי למשל יש פרוסויצר) אבל מה? זה היה זולל סוללה ומאט את המכשיר( בדיוק מה שהפרו סויצר עושה) לכן לקח להם זמן עד שהם הצליחו לעשות משהו שלא יעשה את זה, אתה מבין מה אני אומר? נכון זה לא בסדר שלקח להם זמן, אבל לא צריך לתקוף אותם כי הם הצליחו לעשות את זה רק עכשיו, צריך להגיד להם כל הכבוד על זה שהם הצליחו ולא להתלונן על דברים שהם כבר עשו אלה להתלונן אם יש תלונות על דברים שהם לא עשו.
אליהו :)

alexm
10/04/10, 11:47
אלכס, לדעתי אתה עושה טעות, אני מסכים איתך לגבי זה שצריך לתת ביקורת בונה, וזה דבר מאוד טוב, אבל-אתה תוקף לדעתי בצורה מאוד אגרסיבית, ושוב בלי שום כוונה להעליב, פשוט למשל עם עניין המולטיטסקינג, אפל אומרים לא שהאייםון םא היה מסוגל לעמוד במולטיטסקינג(כמו שכולנו יודעים, גם לי למשל יש פרוסויצר) אבל מה? זה היה זולל סוללה ומאט את המכשיר( בדיוק מה שהפרו סויצר עושה) לכן לקח להם זמן עד שהם הצליחו לעשות משהו שלא יעשה את זה, אתה מבין מה אני אומר? נכון זה לא בסדר שלקח להם זמן, אבל לא צריך לתקוף אותם כי הם הצליחו לעשות את זה רק עכשיו, צריך להגיד להם כל הכבוד על זה שהם הצליחו ולא להתלונן על דברים שהם כבר עשו אלה להתלונן אם יש תלונות על דברים שהם לא עשו.
אליהו :)
שלום אליהו,
בכיף הייתי מסכים איתך לגבי המולטיטאסקינג, רק שיש בזה בעיה אחת קטנה - אתה טועה.
בתור אחד שעובד בתחום ההיי טק כבר כמה שנים טובות, אני יכול להגיד לך:
לחברה בסדר גודל של אפל, לוקח חודשיים-שלושה לתכנת כל פיצ'ר שהוא, בין אם זה מולטיטאסקינג או זום דיגיטלי במצלמה. אתה יכול להוסיף עוד חודשיים-שלושה לבדיקות וליטוש וקיבלני חצי שנה סך הכל.
אין שום דבר חדש או גאוני במימוש שלהם של הפיצ'ר, התאוריה כבר קיימת עשרות שנים, הם רק היו צריכים לבחור את הדרך שלהם לממש אותה.
100 צוותים יכולים לעבוד במקביל, ואז קיבלנו 100 פיצ'רים שיהיו בגירסה הבאה (אגב, צוות גם יכול להיות בנאדם אחד שגם עוזר ל-2 צוותים אחרים, הוא לא חייב לכלול עשרות אנשים).
תוסיף לזה 3 חודשים לייצוב הגירסה ולהתאמת כל הפיצ'רים אחד לשני (כדי שכל אחד לא יפריע לאחר) וכבר קיבלת 9 חודשים.
וזה בדיוק הזמן שעבר מאז הגירסה הקודמת שאפל הוציאו.

כך שהכנסת פיצ'ר זה או אחר לגירסה תלויה אך ורק בהחלטה עסקית של אפל ותו לא.
אם אפל היו רוצים, כבר באייפון 2G היית מקבל מולטיטאסקינג.
אבל אפל החליטו החלטה אסטרטגית שהם לא רוצים מולטיטאסקינג, ותירצו את זה בתור חולשת המעבד (אגב, המעבד של 3GS לא השתנה מאז שיצא, וProSwitcher עובד גם על 2G, כך שאתה מבין שזה היה שקר\תירוץ).
ואחרי שהם ראו את כל המכשירים של המתחרים שמאפשרים מולטיטאסקינג בהצלחה ויש להם מעבד באותו סדר גודל כמו אייפון (נקסוס, פאלם, דרויד, וכו'), אז הם החליטו להוסיף את האפשרות גם למערכת ההפעלה שלהם (שהגירסה שלה במקרה יוצאת ביחד עם המכשיר החדש), וגם לתמוך בזה בכל שאר המכשירים (אבל לא בישנים יותר, כדי שלאנשים תהיה סיבה לשדרג ולשלם מחדש על המכשיר).
וזהו.

הבעיה מתחילה בזה שאנשים שמקבלים את כל מה שאפל אומרת בתור האמת המושלמת, מתחילים לשכתב את ההיסטוריה כדי לנסות להגן על השגיאות של אפל.
להגיד שאפל מהתחלה התכוונו להכניס את המולטיטאסקינג ברגע שהמכשיר יהיה יותר חזק - זאת שטות. מכמה סיבות:
1. אפל אמרו שהם לא מתכוונים להכניס את המולטיטאסקינג. הם מעולם לא אמרו שהם מחכים לחומרה יותר חזקה.
2. המעבד ה"יותר חזק" של iPhone 4G/HD לא הומצא השנה. מתי פעם ראשונה יצא מחשב עם מהירות שעון 1GHZ? לפני 7-8 שנים? שום דבר לא הפריע לאפל להוציא גם את אייפון 1G עם מעבד 1GHZ.
3. לפי אפל: גם המעבד של 3GS יכול לתמוף במולטיטאסקינג. ועדיין הם לא הוסיפו את האפשרות לפני שנה כשהוא יצא. (וברור לכולם שלא לקח להם שנתיים כדי לכתוב את הקוד של מולטיטאסקינג לתוך מערכת ההפעלה).

אלכס :)

dooby
10/04/10, 17:14
שלום,

אם מישהו רוצה להגיב על האירוע, שיגיב בשמחה, אך לא לתת תגובות אישיות.

תודה

ymeiner
10/04/10, 18:22
אלכס, לדעתי יש לך טעות בדרך שבה אתה מסתכל על הדברים וזה חבל. אם אתה כ?כ מבין בעולם הטכנולוגי איך אתה לא רואה את הבעיות החומרתיות והתוכנתיות בייצור אותו מכשיר אוטופי שאתה ?דורש? מאפל לייצר לך?
1. חוזק מעבד מול מזעור. כבר היום יש מחשבים עם חוזק מעבד פי 20 מהאייפון אבל מה, הם גדולים פי 200. אין היום הרבה מכשירים בשוק שיש להם ארכיטקטורה כ?כ מדוייקת כמו של האייפון. החזקת פעם הנקייה אחרי שימוש רציף ברשת אחרי 20 דקות? אפשר לטגן על זה ביצה. פינוי החום של האייפון הוא הרי גאוני! אין כאלו!
2. תוכנה - זה נכון שיש אפשרות לייצר תוכנה במהירות אבל הטריק פה הוא לייצר תוכנה ללא תקלות שעובד במהירות ראויה. זה משהו שלוקח זמן. אחרת, התוכנה תראה כמו הדרואיד או רחמנה לצלן כמו הסימביאן שעד היום נראה כמו איי חורבות של קוד. יותר גרוע מזה, אם ממהרים אפשר בטעות ליצר ?מודו?.

קל נורא להתנפל על אפל אבל שוב, אתה שקול ליתוש שמנסה לעקוץ פיל. אין תנועת מחאה. אתה לא תספיק, דון קישוט. לא בפורום של ?פאן בויז?. אתה גם יכול לעמוד באמצע ישיבת מרכז הרב ולצעוק שאין אלוהים.סנשו פנשה לא פה (למרות שאולי סנופי ירצה לקחת את התפקיד).

שים את השריון בתוך תיבה ותצטרף אלינו למלאכת הדיון הבונה והפורה בעניין האייפון אייפוג, אייפד ודומיהם. בשביל זה נוצר הפורום

*

ymeiner
10/04/10, 18:28
לא שמתי לב להודעה של דובי, סליחה, כשאני אגיע בערב הביתה אני אמחק את שתי ההודעות

Snoopy
10/04/10, 22:04
לפרוטוקול, יש לי המון תגובות דומות נגד החברה, הרבה לפני שראיתי תגובה של אלכס.

אני בשלי.
מוכרים לכם סחורה באיחור ואתם קונים את זה כמו פתיים.
הנקסוס וואן הוא בערך במידותיו של האייפון ויש לו מעבד חזק בהרבה יותר.
הם בטוחים שהם המציאו את הגלגל לפני 5 דקות.
פולדרס... הגאונות פשוט נוזלת מהם! מעבר לכך שזה אחד הפריטים הבסיסיים במחשבים כבר לא מעט שנים, הקטגוריס של האייפון עושה את אותו הרעיון.
יופי לכם, המצאתם פטנט חדש וגאוני של גרירה ושחרור. חסכתם לכולנו 3 שניות בחיים. בואו נשתחווה.
יכולתי להמשיך עם מרבית האפשרויות הנוספות שאפל ברוב טובה הוסיפה לנו בגירסא החדשה, אבל הרעיון מיצה את עצמו.

שלא תבינו לא נכון, אם הייתי יכול, הייתי משדרג בשמחה ל-4.0 (אייפוד טאצ' דור ראשון), אבל מה שמקומם זה שה"פאן בויז" מהללים את אפל על החידושים המדהימים הללו.
אנשים בוטחים בצורה כל כך עיוורת באפל (שלהזכירכם, היא רק חברת טכנולוגיה) ולוקחים את מוצא פיהם כתורה מסיני.

alexm
11/04/10, 09:15
אלכס, לדעתי יש לך טעות בדרך שבה אתה מסתכל על הדברים וזה חבל. אם אתה כ?כ מבין בעולם הטכנולוגי איך אתה לא רואה את הבעיות החומרתיות והתוכנתיות בייצור אותו מכשיר אוטופי שאתה ?דורש? מאפל לייצר לך?

אני לא דורש מאפל לייצר מכשיר אוטופי, רק קצת להחכים ולהתחיל להקשיב ללקוחות שלהם כשהם מבקשים משהו (הם בכל מקרה עושים את זה, רק באיחור של שנתיים-שלוש).
בסופו של דבר הלקוחות הם אלא שמחזיקים את אפל בחיים, כך שאפל צריכים לכבד קצת יותר את הלקוחות שלהם וקצת פחות להתנשא ולטעון שכל דבר שהם עושים זה ככה בכוונה.
הם מזכירים ילד קטן, שבגלל שהוא כל כך לא רוצה להודות שהוא טועה, הוא מספר לכולם זה היה בכוונה. הוא בכוונה מעד ונפל, זה הכל היה חלק מתוכנית העל שלו...

1. חוזק מעבד מול מזעור. כבר היום יש מחשבים עם חוזק מעבד פי 20 מהאייפון אבל מה, הם גדולים פי 200. אין היום הרבה מכשירים בשוק שיש להם ארכיטקטורה כ?כ מדוייקת כמו של האייפון. החזקת פעם הנקייה אחרי שימוש רציף ברשת אחרי 20 דקות? אפשר לטגן על זה ביצה. פינוי החום של האייפון הוא הרי גאוני! אין כאלו!
הנוקיות שלי מעולם לא התחממו עד כדי כך אחרי 20 דקות (אחרי כמה שעות רצופות אולי), וגם האייפון שלי מתחממם כשמדברים בו ברצף. אבל אין להם אותו מעבד, אז אני אתן לך להינות מהספק. נגיד שבאייפון יש פינוי חום מעולה.
זה נותן לאפל את הזכות לקפוא על השמרים ולא לעבוד על התוכנה שלו?

2. תוכנה - זה נכון שיש אפשרות לייצר תוכנה במהירות אבל הטריק פה הוא לייצר תוכנה ללא תקלות שעובד במהירות ראויה. זה משהו שלוקח זמן. אחרת, התוכנה תראה כמו הדרואיד או רחמנה לצלן כמו הסימביאן שעד היום נראה כמו איי חורבות של קוד. יותר גרוע מזה, אם ממהרים אפשר בטעות ליצר ?מודו?.

אני לא יודע למה אתה חושב שזה מהיר. לכתוב קוד בשבוע או ביום אחד זה מהיר, לעבוד עליו 3-6 חודשים זה לא מהיר בכלל, זה זמן סביר ביותר.
אתה שוכח שזה לא אדם אחד שיושב וכותב את כל הקוד, זאת עבודה של צוות ולפעמים של כמה צוותים ביחד, וכל אדם כותב חלק קטן מהקוד ויש להם ראש צוות או ראש פרוייקט שמתאם את כולם ודואג שכל הקוד יתאים אחד לשני...
אז אם הם הקצו 30 איש ל-3 חודשים (90 יום) לכתוב פיצ'ר, זה יוצא 30x90, שזה 2700 שעות אדם.
לאדם בודד היה לוקח 10 שנים לכתוב את הפיצ'ר. אז 10 שנות אדם עדיין נראה לך מעט מדי זמן?

קל נורא להתנפל על אפל אבל שוב, אתה שקול ליתוש שמנסה לעקוץ פיל. אין תנועת מחאה. אתה לא תספיק, דון קישוט. לא בפורום של ?פאן בויז?. אתה גם יכול לעמוד באמצע ישיבת מרכז הרב ולצעוק שאין אלוהים.סנשו פנשה לא פה (למרות שאולי סנופי ירצה לקחת את התפקיד).
1. אני לא מנסה לפגוע בחברת אפל בשום צורה שהיא, לא מנסה להוריד לה את הרווחיות ולא מנסה לגרום לסגירת החברה. אני מנסה לעזור לחברת אפל, ע"י כך שאני מצביע על המגרעות שלה כדי שאפל תוכל להשתפר בעתיד.
2. מקום שבו אדם שאינו מרוצה אינו רשאי לפצות פה כדי למחוא, נקרא דיקטטורה.
אתה אולי מפונק וגדלת כל החיים בדמוקרטיה, אבל לי יצא גם חלק מהחיים שלי לבלות במדינה שנקראת ברית המועצות, שבה היתה מפלגה אחת והיא עשתה רק טוב לכל אזרח ואזרח, וכל מי שטען אחרת או שהיה משוגע והיה מאושפז בכפיה בבית משוגעים או שהיה אויב המדינה וניסה לפגוע במדינה ולכן היה חייב לשבת בכלא או אפילו להיות מומת בידי כיתת יורים.
עד כמה שזה נראה זר לאדם שכל החיים שלו רגיל להגיד מה שבא לו בלי שום דין וחשבון לאף אחד, ככה באמת חיו שם אז. וככה עדיין חיים בהרבה מאוד מקומות בעולם (גם מקומות מאוד קרובים אלינו).
כך שאני מציע לך לחשוב פעמיים פעם הבאה שאתה מציע למישהו לא למחות נגד מה שמפריע לו כי לדעתך זאת "דון קישוטיות".

שים את השריון בתוך תיבה ותצטרף אלינו למלאכת הדיון הבונה והפורה בעניין האייפון אייפוג, אייפד ודומיהם. בשביל זה נוצר הפורום
פרט לקומץ אנשים שבטוחים שכל ביקורת על אפל היא פגיעה בציפור נפשם ותחילים ישר לתקוף בהשתלחויות אישיות, הדיון פה כבר פורה.

natish
11/04/10, 10:34
אני בשלי.
מוכרים לכם סחורה באיחור ואתם קונים את זה כמו פתיים.
הנקסוס וואן הוא בערך במידותיו של האייפון ויש לו מעבד חזק בהרבה יותר.
הם בטוחים שהם המציאו את הגלגל לפני 5 דקות.
פולדרס... הגאונות פשוט נוזלת מהם! מעבר לכך שזה אחד הפריטים הבסיסיים במחשבים כבר לא מעט שנים, הקטגוריס של האייפון עושה את אותו הרעיון.
יופי לכם, המצאתם פטנט חדש וגאוני של גרירה ושחרור. חסכתם לכולנו 3 שניות בחיים. בואו נשתחווה.
יכולתי להמשיך עם מרבית האפשרויות הנוספות שאפל ברוב טובה הוסיפה לנו בגירסא החדשה, אבל הרעיון מיצה את עצמו.

שלא תבינו לא נכון, אם הייתי יכול, הייתי משדרג בשמחה ל-4.0 (אייפוד טאצ' דור ראשון), אבל מה שמקומם זה שה"פאן בויז" מהללים את אפל על החידושים המדהימים הללו.
אנשים בוטחים בצורה כל כך עיוורת באפל (שלהזכירכם, היא רק חברת טכנולוגיה) ולוקחים את מוצא פיהם כתורה מסיני.

סנופי, אני חושש שאתה לקוח את הדברים קצת בקיצוניות.
קודם כל אתה צודק בהחלט בכך שאתה מציין שאפל לא מחדשת עם הפיצ'רים החדשים של 4.0 כלום. כל הפיצ'ים הללו קיימים או כתוספים לאייפון דרך הסידיה או בפלטפורמות אחרות ואין פה שום חדשנות כלל וכלל.

אבל אפל מעולם לא התיימרה להביא חדשנות עם הפיצ'רים שהיא מציגה. להפך בכל אחד מהאירועים האחרונים בהם הוצג מוצר חדש או שירות/פיצ'ר חדש אפל ציינה בפירוש שמדובר במשהו קיים ושזו הדרך שלה להביא את אותו פיצ'ר או מוצר לשוק. לדוגמא:

- באירוע האייפד ג'ובס ציין באופן ברור שהקינדל של אמזון היה חלוץ בשוק קוראי הספרים הדיגיטליים ושאפל רוצה לשפר את החוויה.
- כשג'ובס הציג את המולטי טאסקינג הוא ציין בפירוש שאחרים כבר עשו את זה לפני אבל זאת הדרך של אפל ליישם את הפיצ'ר הזה מבלי לפגוע באופן משמעותי במכשיר מבחינת זמן סוללה או ביצועים.

אז הטענות שלך הן אכן מוצדקות שאפל לא מביאה חידושים. אבל אתה טועה בדבר אחר. אנשים לא מתלהבים מהפיצ'רים שמוצעים מהחדשנות שלהם אלא מהיכולות שמתווספות למכשיר שלהם והופכות אותו לנוח יותר ופשוט יותר לשימוש. קל מאוד לכנות את האנשים ששמחים מהפיצ'רים הללו כפאנבויז ולבטל את הדיעה שלהם כפנאטיות לאפל אבל לא תמיד בזה מדובר אלא לפעמים פשוט מדובר בשמחה מפיצ'ר חדש שמגיע למכשיר והאופן שאפל בחרה ליישם את הפיצ'ר הזה.

אני לא דורש מאפל לייצר מכשיר אוטופי, רק קצת להחכים ולהתחיל להקשיב ללקוחות שלהם כשהם מבקשים משהו (הם בכל מקרה עושים את זה, רק באיחור של שנתיים-שלוש).
בסופו של דבר הלקוחות הם אלא שמחזיקים את אפל בחיים, כך שאפל צריכים לכבד קצת יותר את הלקוחות שלהם וקצת פחות להתנשא ולטעון שכל דבר שהם עושים זה ככה בכוונה.
הם מזכירים ילד קטן, שבגלל שהוא כל כך לא רוצה להודות שהוא טועה, הוא מספר לכולם זה היה בכוונה. הוא בכוונה מעד ונפל, זה הכל היה חלק מתוכנית העל שלו...

אתה צודק שאפל עושה את הדברים באיחור אבל ככה זה כשחברה נכנסת לשוק חדש ולא מוכר עבורה.
אני חייב לציין שיש לזכור שאפל שנכנסה לתחום הסלולר רק לפני 3 שנים ולא נוקיה או מיקרוסופט שהן 2 חברות וותיקות בתחום עם ניסיון ארוך ומוכח בפיתוח לפלטפורמות סלולריות. אפל סוללת את דרכה בתחום מיום ליום ואם בעת השקת האייפון היית שואל את ג'ובס אם בכלל הולכת להיות חנות אפליקציות הוא היה אומר לך מה פתאום ושהכל יהיה מבוסס על אפליקציות רשת. זאת הייתה המטרה של אפל ורק אחרי תקופה שהם ראו את ההצלחה של הסידיה (סנופי - עוד משהו שאפל לא חדשה בו אבל יישמה אותו בצורה מאוד טובה) ושאפליקציות הרשת שלהם הן כשלון אפל שינתה פאזה.

כך שאני לא יודע אם אפל מתנהגת כמו ילד כדי שלא להודות בטעויות שלה או בדיסאינפורמציה שהיא משחררת, אולי זה אכן המצב אבל יש גם את האפשרות השניה לפיה החברה סוללת את דרכה לפי הדרישות והתנאים שמוכתבים בשטח.

הנוקיות שלי מעולם לא התחממו עד כדי כך אחרי 20 דקות (אחרי כמה שעות רצופות אולי), וגם האייפון שלי מתחממם כשמדברים בו ברצף. אבל אין להם אותו מעבד, אז אני אתן לך להינות מהספק. נגיד שבאייפון יש פינוי חום מעולה.
זה נותן לאפל את הזכות לקפוא על השמרים ולא לעבוד על התוכנה שלו?

רוב מכשירי הדור השלישי מתחממים מאוד מהר. אני זוכר שמכשירי הדור השלישי הראשונים של sk הגיעו לארץ (sk 7200 והמשכיהם העלובים) הרבה מאוד אנשים התלוננו על החום שהמכשיר פולט ועל זמן הסוללה הקצר. נכון שהטכנולוגיה השתפרה מאז אבל לא באופן עד כדי משמעותי שמבטל את החסרונות הללו. עבור רוב האנשים המעבר לאייפון היה משימוש במכשירי סלולר רגילים ולא סמארטפונים ולכן פליטת החום וזמן הסוללה הקצרים יותר פתאום הפכו להיות בולטים יותר.

אז לא תמיד זאת רק אשמת המעבד, יש לא מעט פעמים שזאת אשמת הטכנולוגיה הסלולרית או הפיצ'רים הנלווים כמו ה- gps.

אז אם הם הקצו 30 איש ל-3 חודשים (90 יום) לכתוב פיצ'ר, זה יוצא 30x90, שזה 2700 שעות אדם.
30 איש כפול 90 יום הם 2700 ימי עבודה מצטברים של כל 30 העובדים ולא שעות העבודה. החישוב שלך חסר את 8-9 שעות (מינימום) העבודה היומיות של כל עובד ולכן זה יוצא מספר גבוה יותר.

סתם לתשומת לבך.

פרט לקומץ אנשים שבטוחים שכל ביקורת על אפל היא פגיעה בציפור נפשם ותחילים ישר לתקוף בהשתלחויות אישיות, הדיון פה כבר פורה.

יש אנשים שלוקחים את הבקורת כלפי אפל בצורה קשה אבל יש אנשים שפשוט רואים את העולם או מבינים את המהלכים של אפל. זה לא אומר שאותם מהלכים תמיד מוצדקים. אני לא יכול לדבר בשמם של כולם אבל באופן אישי אני אוהב את המוצרים של אפל ולכן אני תומך בחברה גם אם לא תמיד אני מסכים עם הפעולות שלה. לדעתי אפל היא חברה שמובילה חדשנות בהרבה תחומים בין אם סלולר או מחשוב למרות שהמוצרים שלה לא תמיד מושלמים וגם להם יש לא מעט חסרונות.

alexm
11/04/10, 13:58
30 איש כפול 90 יום הם 2700 ימי עבודה מצטברים של כל 30 העובדים ולא שעות העבודה. החישוב שלך חסר את 8-9 שעות (מינימום) העבודה היומיות של כל עובד ולכן זה יוצא מספר גבוה יותר.

סתם לתשומת לבך.

צודק, טעות כתיב שלי.
התכוונתי לכתוב 2700 ימי אדם, שזה (כפי שרשמתי) מעל 10 שנות עבודה של אדם בודד.

תודה.

natish
11/04/10, 14:33
צודק, טעות כתיב שלי.
התכוונתי לכתוב 2700 ימי אדם, שזה (כפי שרשמתי) מעל 10 שנות עבודה של אדם בודד.

תודה.

בכיף :)