מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הכל כבר מוכן לקראת האייפד

natish
02/04/10, 19:11
‏יום לפני השקת האייפד נראה שכבר הכל מוכן לקראת המכשיר: האפליקציות אושרו, איטיונס תומכת, אפל העלתה רשימת אתרים נתמכים, שירות Mobile Me מוסיף תמיכה לאייפד והאפסטור של האייפד עלתה לאוויר.

‏http://img.skitch.com/20100402-eukxjxghpb5k2wa9jd9p6stkt1.jpg

לקראת ההשקה הסופית של האייפד, מכשיר הטבלט הכל כך מדובר של אפל אפל הכינה את הקרקע לקראת המכשיר כאשר כל השירותים הפריפריאליים של המכשיר כבר מוכנים וממתינים למכשיר עצמו. אחרי שראינו איך האפסטור נראית על מכשיר האייפד אפל השיקה באופן רשמי את חנות האפסטור עבור האייפד אליה ניתן להכנס דרך איטיונס. בין האפליקציות אפשר לראות שיש אפליקציות אוניברסליות שמותאמות גם לאייפון/טאץ' וגם לאייפד וגם לא מעט אפליקציות ייעודיות לאייפד כאשר תוספות כמו HD, XL או For iPad לשמן מראה באופן ברור שהן מיועדות לאייפד. נכון לעכשיו אפשר כבר לרכוש את האפליקציות הייעודיות לאייפד אבל את האייפד עדיין אי אפשר להשיג לפחות עד למחר.

מי שרוצה לראות את הרשימה המלאה של האפליקציות הייעודיות לאייפד יכול למצוא אותן כאן: http://ax.search.itunes.apple.com/WebObjects/MZSearch.woa/wa/search?entity=k2software&media=all&restrict=true&submit=seeAllLockups&term=ipad (לינק לאפסטור).

http://img.skitch.com/20100402-bgkpfpmuq85p2c5w7qphsuiawp.jpg

ביחד עם השקת האפסטור לאייפד אפשר לראות שתגי המחיר של האפליקציות לאייפד הוא גבוה יותר מתגי המחירים שאנחנו רגילים אליהם כאשר אפליקציות מתחילות במחיר של 0.99$ אבל מהר מאוד מטפסות לתג מחיר ממוצע של 3.99$ ויש גם אפליקציות שעוברות את ה- 10$. אפל גם עידכנה את תנאי השימוש באפסטור כשהיא מוסיפה ומתאימה הנחיות שמתאימות גם לאפליקציות לאייפד.

iBooks ו- iWork מגיעות לאפסטור
ביחד עם השקת האפסטור לאייפד אפל שיחררה את אפליקציית הספרים שלה iBook שמכילה את חנות הספרים המקוונת של אפל iBookStore שמאפשרת הורדה של ספרים ישירות לאייפד וכן מאפשרת למשתמשים לייבא ספרים בפורמט ePub לאפליקציה בעזרת תוכנת איטיונס בגירסתה האחרונה (9.1). האפליקציה ששוקלת 18.1MB זמינה להורדה דרך חנות האפסטור לאייפד ולא ניתן להוריד אותה לאייפון או לטאץ'.

חנות הספרים של אפל מגיעה גם עם כ- 30,000 ספרים חינמיים מפרויקט הספרים החינמי גוטנברג. כך שמי שרוצה יכול כבר להוריד לא מעט ספרים קלאסיים מהרשימה הענקית של הספרים שהפרויקט החינמי מכיל ביניהם: ספרי שרלוק הולמס, דרקולה של סטוקר, פרנקנשטיין, אומנות המלחמה של סון טסו ועוד רבים אחרים.

http://img.skitch.com/20100402-x1ke2nqbdewipkwher7irh6g58.jpg

בנוסף אפליקציית/חנות הספרים שלה אפל שיחררה לחנות האפליקציות הייעודית של האייפד גם את חבילת האפליקציות המשרדיות iWork כפי שהן הוצגו באירוע הצגת האייפד בחודש ינואר האחרון. החבילה מכילה 3 תוכנות: Pages, Numbers ו- Keynotes שהן גליון אלקטרוני, מעבד תמלילים ותוכנה ליצירת מצגות בהתאמה.

כל אחת מהאפליקציות עולה 9.99$ וניתן להוריד אותן בתור אפליקציות נפרדות או את החבילה כולה במחיר זהה של כ- 30$. חבילת iWork של אפל מנפצת את התדמית הצרכנית והבידורית של האייפד והופכת אותו גם לכלי לעבודה משרדית קלה.

http://img.skitch.com/20100402-cyxad6ugbn7ktnw3rmdkn37kb4.jpg

למצוא גם את האייפד עם שירות Mobile Me
אחרון חביב הוא שירות הענן של אפל - מובייל מי שמקבל אף הוא שדרוגון קטן, כאשר אפל מוסיפה לו תמיכה גם למכשיר האייפד. עד עכשיו משתמשי שירות הענן של אפל יכלו להשתמש בפונקציית Find My iPhone כדי למצוא את מכשיר האייפון שלהם, השירות היה אפילו מאוד שימושי למצוא מכשירים גנובים במידה והוא הופעל גם על האייפון. אפל גם הוסיפה אפשרות לביצוע מחיקה מרחוק של כל התכנים על האייפון מה שקרב את המכשיר לשוק העסקי.

כעת 2 הפיצ'רים הללו זמינים גם למכשיר האייפד שיושק מחר: Find My iPad ו- Remote Wipe מאפשרים למצוא את מכשיר האייפד במידה והוא הולך לכם לאיבוד בבית ובמידה והוא נגנב ואתם חוששים לגורל התכנים הפרטיים שלכם תוכלו למחוק את תכני המכשיר מרחוק שוב רק במידה והשירותים הופעלו על המכשיר וזה רק למשתמשי Mobile Me. מה שכן אפל מיידעת מראש את משתמשי האייפד Wifi שהפיצ'רים הללו מוגבלים מאוד על מכשירי האייפד שלהם מאחר והמכשירים הללו לא מגיעים עם מקלט GPS מובנה והקישוריות שלהם תלויה ברשת Wifi בניגוד למכשירי ה- Wifi+3G שמכילים מקלט GPS מובנה שהופך את איתור המכשיר למדויק יותר וכן מאפשר להתחבר למכשיר מכל מקום בלי תלות ברשת אלחוטית.

http://img.skitch.com/20100402-f6yfpjs4gxk9bb2i3ptqyers88.jpg

נראה שהכל כבר מוכן למכשיר עצמו ועכשיו רק נשאר לחכות למחר להשקה הרשמית שלו בחנויות אפל ובחנויות של המשווקים המורשים כאשר לא מעט אנליסטים מעריכים שלפי קצב ההזמנות המוקדמות והייפ סביר להניח שנראה את מלאי האייפד הראשוני אוזל תוך זמן קצר מאוד.

בונד, ג'ימס בונד
02/04/10, 23:38
מחר אני מקבל את המכשיר. כולי נרגש.?
גם את האייפון דור ראשון קניתי ביום הראשון והחוויה הראשונית היתה הלם מוחלט, כמעט מדע בדיוני בזמנו. האייפד לא אמור להמם כמו האייפון הראשון , אבל אני בטוח שמאד אהנה ממנו.?
בימים כאלה, זה כן יתרון לגור בארצות הברית...

harel147
03/04/10, 01:28
גם את האייפון דור ראשון קניתי ביום הראשון והחוויה הראשונית היתה הלם מוחלט, כמעט מדע בדיוני בזמנו. האייפד לא אמור להמם כמו האייפון הראשון , אבל אני בטוח שמאד אהנה ממנו.?

אני לא חושב שיש הרבה ימים שזה לא יתרון לגור בארצות הברית.. תתחדש ;)

natish
03/04/10, 02:25

תתחדש :)

אם תוכל להעלות תמונות של ה- unboxing זה יהיה מדליק וגם לתת כמה התרשמויות ראשוניות. למרות שממשק המולטי טאץ' הוא כבר לא דבר חדש אני בטוח שחווית השימוש בו תהיה מאוד חדשנית מאחר והממשק עצמו (תפריטים וכו') צריכים להיות שונים לגמרי מהאייפון והרבה יותר נוחים.

ipxp
03/04/10, 02:34
נתי קיימים בגוגל כבר סרטי unboxing רבים ביוטיוב מכל אלה שקיבלו את האייפד קודם....

בונד, ג'ימס בונד
03/04/10, 05:01
תתחדש :)

אם תוכל להעלות תמונות של ה- unboxing זה יהיה מדליק וגם לתת כמה התרשמויות ראשוניות. למרות שממשק המולטי טאץ' הוא כבר לא דבר חדש אני בטוח שחווית השימוש בו תהיה מאוד חדשנית מאחר והממשק עצמו (תפריטים וכו') צריכים להיות שונים לגמרי מהאייפון והרבה יותר נוחים.
בשמחה.

Batnun
03/04/10, 12:18
יהיה נחמד אם תוכל לבדוק אם יש תמיכה מינימלית בעברית (רק לגלוש לאתרים בעברית).

תודה.

Batnun

.

yuvalaor
03/04/10, 23:11
האייפאד יעבוד בארץ על הרשת הסלולרית? כלומר האם ישנה אפשרות להכניס דור 3 רגיל לאייפאד ולגלוש באופן חופשי?

ראש קטן
04/04/10, 08:03
יש מצב שבגירסה המורחבת של 64 גיגה יהיה אפשר להכניס סים נגיד של סלקום ופשוט לחייג ממש כמו כל טלפון אחר ?

Bar
04/04/10, 09:06
יש מצב שבגירסה המורחבת של 64 גיגה יהיה אפשר להכניס סים נגיד של סלקום ופשוט לחייג ממש כמו כל טלפון אחר ?

לא דובר על העניין הזה...יהיה לו סים מיני כזה בשביל לגלוש דרך רשת סלולרית .