מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל משחררת רשימת אתרים תומכי אייפד

natish
02/04/10, 15:23
‏המלחמה בין אדובי לאפל מתגברת כאשר אפל בצעד מתגרה משחררת רשימת אתרים "תומכי אייפד" שבמקום בתכני פלאש משתמשים ב- HTML5.

‏http://img.skitch.com/20100402-qxpceb18x4qt4y6ap34nbcbdm3.jpg

אפל משחררת יריה לכיוונה של אדובי וטכנולוגיית הפלאש שלה לאחר שאדובי בשיתוף עם HP הציגו את יכולות הפלאש של מכשיר ה- HP Slate בכך שממש יממה לפני הגעת מכשיר האייפד לחנויות אפל מעלה דף המציג את רשימת האתרים הגדולים שהסבו לאחרונה את אתריהם לתמיכה באייפד כשהם עוברים להשתמש בטכנולוגיית HTML5 במקום תכני הפלאש. בין הרשימה ניתן למצוא אתרים מאוד פופולריים כמו למשל אתר הסרטונים Vimeo, ואתר חברת התעופה Virgin America עליהן כבר דיווחנו בעבר. אבל בנוסף לאותם אתרים נראה שיש מספר רב של אתרים נוספים שהחליטו לזנוח את התוסף הפופולרי כדי לאפשר גישה מלאה לתכניהם דרך האייפד (וגם האייפון והטאץ') ביניהם: CNN, Flickr, the New York Times, Time Magazine, Reuters, Sports Illustrated, The White House (אתר הבית הלבן), People ו- TED.

עצם העובדה שמספר רב של אתרים גדולים וחשובים שכאלה החליטו לזנוח את תכני הפלאש שלהם לטובת תכני HTML5 ו- JavaScript/CSS מעידה על כך שיש לא מעט אנשים שחושבים שהאייפד הולך להיות מכשיר שישנה את חוקי המשחק בתחום צריכת הרשת בדומה למה שהאייפון עשה בתחום צריכת הרשת בפלטפורמה הניידת. אחד הדברים המשמחים הוא שהנגזרת של המהלך הזה משפיע גם על האייפון מהטאץ' מאחר וככל שיהיו יותר ויותר אתרים שיתאימו את תכני הפלאש שלהם ל- HTML5 הדבר יאפשר גישה וחווית גלישה מלאה יותר גם עבור משתמשי האייפון והטאץ'.

אין ספק שבמלחמה שאפל הכריזה על הפלאש נראה שבינתיים אפל מנצחת בקרבות האחרונים כאשר למרות שאדובי הציגה לאחרונה את טכנולוגיית הפלאש 10.1 שלה שעתידה להיות גם מותאמת לפלטפורמות ניידות עדיין נראה שלא מעט אתרים מפחדים להזנח על ידי מאות אלפי משתמשי האייפד שכבר רכשו את המכשיר עוד טרם הוא הגיע למדפים.

את רשימת האתרים המלאה שתומכת באייפד שפורסמה על ידי אפל תוכלו למצוא כאן: http://www.apple.com/ipad/ready-for-ipad/

dym
02/04/10, 16:00
איזו בדיחה,כנסו לvimeo ותיראו,כול האתר מלא בפלאש....אנשים,לא יעזור כלום.עד שטכנולוגית ה html5 תיכנס ותוחלף בכול האתרים ,יעברו מספר שנים לפחות,ועד אז תיגלשו באייפד בצורה מוגבלת מאוד.(ואני מדבר מכאב בתור משתמש אייפון),חבל שאפל לא מקבלת לבנתיים את פלאש עד שלפחות הטכנולוגיה החדשה תהיה מוטמעת באופן מספק ברוב האתרים.

ipxp
02/04/10, 16:18
אז למה לי vimeo עובד בלי פלאש ומהיר ביותר על האייפון? dym - לפחות תציין עובדות נכונות

Avocado
02/04/10, 16:27
אין ספק שעם יציאת האייפד יתחילו עוד המון אתרים לתמוך בhtml5. אני חושב שזה צעד חכם של אפל לעשות רשימה כזו

dym
02/04/10, 16:35
חבר,אצלי זה לא עובד.בכול מקרה,הלוואי וכול האתרים יעברו ל html5 במהרה בימנו....

Cyphers
02/04/10, 17:06
שניכם מצחיקים. האתר מותאם למכשיר ממנו גולשים. אחד בודק עם iPhone והשני בודק על ה- PC שלו.

natish
02/04/10, 17:23
אז למה לי vimeo עובד בלי פלאש ומהיר ביותר על האייפון? dym - לפחות תציין עובדות נכונות

חבר,אצלי זה לא עובד.בכול מקרה,הלוואי וכול האתרים יעברו ל html5 במהרה בימנו....

כשנכנסים לאתר אפשר לבחור באפשרויות להפעיל את האתר בתצורה נטולת פלאש.
הדבר אפשרי גם ביוטיוב ופרסמנו את זה כבר בעבר: http://www.iphones.co.il/forum/thread118121.html

GalBrill
03/04/10, 18:51
החיסרון הכי בולט ברשימה הוא: YouTube ;-)