מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות לפני קניה

guy7777777
02/04/10, 11:43
היי
ראיתי פה מספר אנשים שכתבו שהם "שנמכו" את האיפוד טאצ' שלהם לגרסאות יותר נמוכות מ3.1.3
ל 3.1.2. מזה אומר ולמה צריך לעשות את זה?
האם כדאי לקנות את האיפוד טאצ' 8gb כרגע ב1000 שקל ו לחכות שירד המחיר וגם אולי לפי הכתבה
שהיתה באתר שתצא הפריצה למכשירםי עם הבוטרום החדש?
זה תהליך מסובך לפרוץ את האיפוד כל פעם אחרי שמדליקים ומכבים אותו? שמעתי גם שאפשר להשאיר
אותו דלוק ולא לכבות אותו ביכלל והבטריה כמעט ולא מתבזבזת.. זה נכון?

תודה

nayman
02/04/10, 12:06
אייפודים עם הבוטרום החדש הגירסה 3.1.3 לא ניתנים לפריצה
זו הסיבה שאנשים שינמכו (הפעולה ההפוכה משידרוג)
היא אפשרית רק במידה והיתה מותקנת בעבר גירסה נמוכה מ3.1.3 ובוצע גיבוי לקובץ חתימת ecid לפני שאפל הוציאה את 3.1.3

ipxp
02/04/10, 12:07
בגרסה 3.1.3 אין כמעט שום שיפורים מ3.1.2, ופריצה ניתנת כיום למכשירים היותר חדשים רק ב3.1.2 - ל3.1.3 אין פריצה שעובדת על רוב המכשירים.

לך תדע אם יירד המחיר...

אמורה לצאת בקרוב פריצה לבוטרום החדש, ואמורה לצאת עם האייפד גרסה חדשה (3.2) אבל עדיין לא יודעים בבירור אם זה יהיה תקף גם לאייפודים. בקיצור אף אחד לא יודע מה בדיוק הולך להיות...

בפעם הראשונה שאתה פורץ אותו זה יותר ארוך, אח"כ זה "פריצות חלקיות" כל פעם, לא אמור להיות ארוך אם אין שום תקלות, אבל אתה חייב להיות ליד מחשב.

יש אנשים שיכולים לשרוד חודשים בלי לכבות את המכשיר שלהם אפילו לא פעם אחת - ומצד שני יש גם תוכנות שכדי שהם יעבדו אח"כ על המכשיר חייבים לעשות לו ריסטרט. אבל כשאתה משאיר את המסך נעול, בלי תוכניות שרצות ברקע, wifi וכאלה, הבטרייה כמעט ולא מתבזבזת.

לnayman: יש מצב שהוא יוכל לשנמך בלי בעייה ודאגות עם ecid, הוא הולך לקנות אייפוד מדגם כלשהו עם 8GB, לא נראה לי שבאלה קיימת בעיית הecid...

nayman
02/04/10, 12:15
אייפוד דור שני מדגם mc 8g הוא גם עם בוטרום חדש

guy7777777
02/04/10, 12:31
אה אז כשאומרים בוטרום חדש הכוונה לא למשהו מובנה בתוך המכשיר אלא למשהו שאפשר לשנמך/לעדכן?
אם למישהו יש בוטרום 3.1.2 והוא מעדכן ל3.1.3 אם הוא עושה את השיחזור הזה הכללי של המכשיר(שכחתי איך
הוא נקרא) הגרסא חוזרת ל3.1.2? ומה זה ecid?
ואין סיכוי שאני אמצא איזו חנות שמוכרת איפוד דור שני עם בוטרום ישן, נכון?

nayman
02/04/10, 12:42
כשאומרים בוטרום חדש בהחלט מתכוונים לרכיב חדש!!!
וממש אי אפשר לשדרג או לשנמך אותו?!!!

קושחה היא מערכת ההפעלה של האייפון/אייפוד

ניתן באמצעות ריסטור לשנמך קושחה 3.1.3 לקושחה 3.1.2 אבל במכשירים עם בוטרום חדש ניתן רק במידה וגיבית ecid
הסבר יש לך כאן http://www.iphones.co.il/forum/thread120363.html#post671314
וגם כאן http://www.iphones.co.il/forum/thread120389.html

nayman
02/04/10, 12:45
לא, בוטרום חדש זה משהו מובנה במכשיר. 3.1.2 ו3.1.3 הם גרסאות התוכנה של הiphone OS שרצות על המכשיר (מערכת ההפעלה).

תמיד יש סיכוי לבוטרום ישן ואז הוא יחסוך ממך פריצה מחדש כל פעם שאתה עושה ריסטרט....לפחות עד שתצא הפריצה החדשה שמדברים עליה...

ecid לא קשור לדגם שלך...זה מונע מאנשים עם מכשירי 3GS לחזור לגרסאות קודמות אלא אם כן הם גיבו ecid.

שוב!!! תדייק...

בוטרום חדש אין רק באייפון 3gs אלא גם באייפודים מדגם mc בדור שני ושלישי

guy7777777
02/04/10, 12:58
אז אם הבנתי נכון:
הבוטרום זה רכיב חדש שמונע חזרה לגירסא 3.1.2 שזו הגירסא היחידה שניתן לפרוץ
וגם אם יש לי מכשיר עם בוטורם ישן ואני מתקין עליו גירסא 3.1.3 אי אפשר יהיה לפרוץ אותו.. נכון?
ומה אתם אומרים לגבי מה שכתוב פה http://www.iphones.co.il/forum/thread125296.html
זה כאילו יכול להחזיר לגירסא 3.1.2 מכשירים עם בוטרום חדש?

nayman
02/04/10, 13:06
הבנת נכון מלבד זה שגם גירסאות ישנות מ3.1.2 ניתנות לפריצה
באייפון 23 ואייפון 3g ואייפוד דור ראשון ואייפוד דור שני שלא מדגם mc ניתנים לעבור שנמוך לכל גירסה ללא כל בעיה...

בקשר לאשכול שציינת כמו שאמרתי וכמו שאורי אומר שם רק במידה וגובה ecid

guy7777777
02/04/10, 13:38
באיפוד 8GB אין את הקבצי ECID אז ז"א שאני אוכל לשנמך בלי בעיות? גם אם זה עם בוטרום חדש?
ויש משהו שלא הבנתי מהאשכול הזה http://www.iphones.co.il/forum/thread127587.html
"
לענייננו, אם תשאלו אותי יש סיבה טובה שהוא לא הראה איזה גרסה יש לו שם כי סביר להניח (עד כמה שזה כואב) שהפריצה הזאת לא עובדת כרגע על גרסה 3.1.3 - אבל שוב, זאת רק הנחה שכמובן יכולה להיות מוטעית. הסברה שלי מקבלת חיזוק בפוסט הקודם שלו בבלוג בו הוא מפציר בכל מי שלא שדרג ו- jailbreak חשוב לו להשאר בגרסה 3.1.2. דבר נוסף שגורם לי להצמד לדעה הזאת היא שהבחור כבר יצא בהצהרות ובהם ציין שאין בכוונתו בכלל לגעת בגרסה 3.1.3"
לפי מה שהוא אומר פה יש מכשירים בגירסא 3.1.2 שאי אפשר לפרוץ.. איך?(אמרנו שבוטרום זה רק משהו
שמונע חזרה לגירסא 3.1.2 לא מונע אפשרות לפריצה. איך זה הגיוני שיש מכשירים עם בוטרום חדש בגירסא 3.1.2?)
ותודה על התשובות המהירות :)