מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : GeoHot מודיע ומוכיח - פריצה מלאה לכל המכשירים ואולי גם ל- iPad

Cyphers
26/03/10, 11:05
הילד המוכשר לא נח לרגע. במהלך הלילה שחרר geohot לטוויטר ולבלוג שלו הודעה ובה הוא מציין שהפריצה שעד היום הייתה חלקית (tethered) בקרוב תהפוך להיות מלאה. צעד בהחלט בלתי צפוי לאחר שבחודשים האחרונים הודיע שהוא מתעסק בעיקר בפריצת ה- PS3, שבו כבר הראה פריצת דרך.

http://i41.tinypic.com/wvefyp.png

אי אפשר להגיד כצפוי אבל באמת, הוא לא נח, וזה פשוט מתבקש. geohot מודיע שהפריצה המלאה למכשירים iPod Touch 2G, iPod Touch 3G, iPhone 3Gs כבר בדרך. נוסף על ההודעה הוא גם שחרר וידאו הוכחה אשר תואם את הדרישות (http://wikee.iphwn.org/howto:video) שחיברו ה- devteam לוידאו אמיתי.

__TR86PLiHw

לענייננו, אם תשאלו אותי יש סיבה טובה שהוא לא הראה איזה גרסה יש לו שם כי סביר להניח (עד כמה שזה כואב) שהפריצה הזאת לא עובדת כרגע על גרסה 3.1.3 - אבל שוב, זאת רק הנחה שכמובן יכולה להיות מוטעית. הסברה שלי מקבלת חיזוק בפוסט הקודם שלו בבלוג בו הוא מפציר בכל מי שלא שדרג ו- jailbreak חשוב לו להשאר בגרסה 3.1.2. דבר נוסף שגורם לי להצמד לדעה הזאת היא שהבחור כבר יצא בהצהרות ובהם ציין שאין בכוונתו בכלל לגעת בגרסה 3.1.3 אך כמו שכולנו יודעים - לשמחתנו - לפעמים זה נשאר בגדר הצהרה (אימפולסיבית משהו).

הסרטון קצרצר בעל מוזיקה מרגיזה ביותר אבל אם זה עושה את העבודה- אנחנו צריכים להיות שמחים.
כרגע geohot מבקש לא להטריד אותו בשאלות בסגנון מתי זה ישוחרר וכו' כי זה בטח לא יגרום לו לשחרר את זה מוקדם יותר.
הבחור גם מציין בגאוה שלקח לו רק יומיים וחצי לעבוד על הפריצה המלאה.
גורם לי לפחות לתהות אם הוא הבחור היחידי שיכול להראות פריצות דרך כלכך משמעותיות בכלכך מעט זמן - וזאת לאורך כל הדרך מאז השקת האייפון הראשון.

לידיעה בבלוג (http://iphonejtag.blogspot.com/2010/03/untethered-jailbreak.html), לטוויט (http://twitter.com/geohot/status/11067707348).

eyalpa
26/03/10, 11:17
חבל שזה לא אייפון..... שימו לב לאיפה האוזניות מתחברות

Chicko
26/03/10, 11:18
שימו לב שבוידיאו זה לא אייפון, אלא אייפוד טאצ'.

בכל מקרה - חדשות מעולות, הלוואי שייצא כבר!

daromay
26/03/10, 11:19

גם אני שמתי לב...
באסה

Cyphers
26/03/10, 11:19

ה"בעיה" משותפת למכשירי ה- iPod Touch 2G 3G מהדגמים המאוחרים כמו ל- iPhone 3Gs

Omri David
26/03/10, 11:22
חחח מה באסה זה עובד על כל המכשירים החדשים זה שהוא מדגים על אייפוד זה לא אומר שלא עובד על 3gs החדש.

עומר חרמש
26/03/10, 11:33
שיר נהדר,ילד נהדר.
חבל שעדיין אי אפשר לפתוח את השמפניות....
המכשיר שלי ושל עוד מיליונים,עדיין מחכה לחזור לשמש גם כטלפון.
ובכל זאת,כל הכבוד ותודה לילד על הכל.
אגב,לי בכלל לא הפריע להשתמש בבלק ריין כל פעם שנגמרה הבטרייה....שאלו יהיו הצרותהשלי בקשר לאייפון,ושמישהו כבר יפרוץ את הגרסה שנעלה לי את המכשיר או את זו שאחריה-אמן.

DvirCohen
26/03/10, 13:19
שאני יבין - הכוונה היא לפריצה שניתן לכבות את האייפון ולהדליק מחדש? (עם הבוט החדש כמובן)

Omri David
26/03/10, 13:21
שאני יבין - הכוונה היא לפריצה שניתן לכבות את האייפון ולהדליק מחדש? (עם הבוט החדש כמובן)

כן

DvirCohen
26/03/10, 13:25
ענק :)
מה הסיכוי שזה ישוחרר לפני ה10 באפריל? ב11 לאפריל אני מתגייס ואם אני לוקח איתי תאייפון לטירונות אני לא יכול להביא אותו פרוץ ולא לכבות אותו..הבטריה לא תשרוד

ssll8
26/03/10, 13:28
אני לא מאמין הבכל העולם הזה יש רק אדם אחד שיכול לפרוץ את האייפון ואם כן הוא סוג של גאון

בטירונות יש מספיק זמן להטעין את הטלפון....

Omri David
26/03/10, 13:37
ענק :)
מה הסיכוי שזה ישוחרר לפני ה10 באפריל? ב11 לאפריל אני מתגייס ואם אני לוקח איתי תאייפון לטירונות אני לא יכול להביא אותו פרוץ ולא לכבות אותו..הבטריה לא תשרוד

גם אם יצא פריצה וגם אם לא, האיפון שלך לא יישרוד את הטירונות אל תיקח טלפון כזה לטירונות יגנבו לך אותו אפילו אם תסתכל עליו 24 שעות ותקשור אותו עם אזיקון.

בטירונות יש הרבה גנבות ואתה חדש בזה אל תיקח דברים יקרים לשם בכללי מהצבא ואחרי הצבא אסור לך לסמוך על אף אחד.

tamir1972
26/03/10, 13:44
מה לגבי פריצת ה3g? האם הפריצה המדוברת כוללת גם את החזרתו של ה3g לשמש כסלולארי?

mr-anderson
26/03/10, 14:08
איך אפשר לדעת שהוא לא ניסה את זה על מכשיר עם בוט ישן??

eden
26/03/10, 14:18

אי אפשר לדעת, אבל הבחור הראה תוצאות בעבר, אני לא מאמינה שהוא ישקר... כבר הבנו שזה לא הקטע שלו.

ipxp
26/03/10, 14:32
רק שלא ישחרר את זה לפני שיפורסם האייפון 4G!!!
תחשבו על זה, אם הבוטרום החדש ייפרץ סופית, בקיץ הקרוב אנחנו נראה מבית אפל "בוטרום עוד יותר חדש".....:sad:

אם הוא כבר חיכה עם זה כ"כ הרבה, אז למה לפרסם בתזמון כזה גרוע? אולי בגלל האייפד?

alexm
26/03/10, 14:43
נראה לי שלהאקר מקצועי זה לא כזה אתגר לפרוץ את האייפון (כן דורש השקעה של כמה ימים, אבל לא משהו בלתי אפשרי), כמו שרואים בכנס ההאקרים כל שנה.

פשוט נראה לי ששום האקר חוץ ממנו ומהdev team לא מתעסק בזה...

mr-anderson
26/03/10, 14:45
כן אבל אתה יודע מתי יצא 4g??? לך תדע....

ובכלל, יש מצב שאפל כבר באופן אוטומטי עובדים על בוט יותר חדש ללא קשר...

עומר חרמש
26/03/10, 14:47
נראה לי שאלה ששידרגו גרסה ל-3.1.3 ואני בינהם,ישלמו מחיר כבד הרבה יותר (מבחינת זמן ההמתנה) מאשר אלה ששידרגו גרסאות קודמות שנפרצו בסופו של דבר.
מזל מהתחת מה שנקרא.
לא נראה לי שמישהו סופר אותנו בכלל,ומי יודע איך יתמודד הפורצים עם גרסת ה-3.2 הקרובה.
אם המכשיר יחזור לשמש כטלפון עוד חצי שנה,אומר תודה.

DvirCohen
26/03/10, 15:25
אני לא ממומחי ההיסטוריונים הגדולים של האייפון, אבל ככה זה נראה.
אותו סיפור היה עם גרסא 2.2 וגרסא 2.2.1, הגרסא הזאת פשוט לא הייתה סיבה מספיק טובה להוציא פריצה חדשה ולסכן את החור שקיים, ובגרסא 3 המצב השתנה.

בקשר לגרסא 3.2 - בדיוק ההפך. אם הגרסא הזאת תבוא עם שינוי גדול, סיכוי גדול יותר שתהיה לה פריצה. אני לא מאמין שיחכו עכשיו עד גרסא 4..יחכו לגרסא הגדולה הבאה לדעתי.

shaharb21
26/03/10, 15:33
הוא לא מראה את הmc

עומר חרמש
26/03/10, 15:36
וגרסה 3.2 הולכת להביא עימה שינויים משמעותיים חוץ מהמצלמה הקדמית אם בכלל?

oriX
26/03/10, 15:41

שליטה קולית= מכשיר מהדגמים החדשים ביותר.
אייפוד טאץ'+שליטה קולית= אייפוד בעל בוטרום חדש.

רק תעשו 1+1...

רק שלא ישחרר את זה לפני שיפורסם האייפון 4g!!!
תחשבו על זה, אם הבוטרום החדש ייפרץ סופית, בקיץ הקרוב אנחנו נראה מבית אפל "בוטרום עוד יותר חדש".....:sad:

אם הוא כבר חיכה עם זה כ"כ הרבה, אז למה לפרסם בתזמון כזה גרוע? אולי בגלל האייפד?

אני לא מבין את ההשערה שלך.
האייפון הבא יוצא בערך בסוף יוני. עכשיו סוף מרץ, מה הקשר ביןהשניים והחסימה החדשה שבטוח תגיע עם 4.0 הצפויה. הוא לא חיכה הרבה הוא פשוט לא עבד על זה אלא על הps3 שהיה לו יותר חשוב מהאייפון והאייפוד ועכשיו הוא התפנה, היה לו משעמם אז הוא אמר לעצמו "למה שאני לא אלך לפרוץ איזה משהו חדש?" וחזר לאייפון.

eldadmo
26/03/10, 15:44
זה מדאיג רק אותי שהילד הזה שדומה לשאולי מארץ נהדרת היחידי בעולם שעושה את זה?
בואו נארגן לו נערת ליווי!!!

Roy.c
26/03/10, 15:46
וגרסה 3.2 הולכת להביא עימה שינויים משמעותיים חוץ מהמצלמה הקדמית אם בכלל?

מה הקשר בין גירסת מכשיר לשינויי חומרה?

לדעתי, בנתיים לא תיהיה פריצה בקרוב אבל מי יודע...

עומר חרמש
26/03/10, 16:15
מה הקשר בין גירסת מכשיר לשינויי חומרה?

לדעתי, בנתיים לא תיהיה פריצה בקרוב אבל מי יודע...

גם לדעתי.
לא סתם אני כזה פסימיסט,ולא סתם אמרתי שאם האייפון יחזור להיות טלפון עוד חצי שנה אומר תודה.

SweetDeath
26/03/10, 16:17
לא הבנתי, מה ההבדל בין הפריצה שיש עכשיו לiPod 3G לבין מה שהוא עושה?

DvirCohen
26/03/10, 16:21
לא הבנתי, מה ההבדל בין הפריצה שיש עכשיו לipod 3g לבין מה שהוא עושה?

דבר ראשון, יש פריצה רק לגרסא 3.1.2 ולגרסת המודם הישנה יותר (שאני ממש לא זוכר בע"פ).
יש המון מכשירים עם גרסא 3.1.3 ועם גרסת מודם חדשה, שלהם אין פריצה משוחררת ואז פשוט איפשר להשתמש בהם כטלפון אם המכשיר הוא לא סימפרי מהיצרן.

דבר שני, מי שכן יכול לפרוץ את המכשיר, לא יכול לכבות אותו. במידה והוא מכבה צריך לחבר אותו למחשב ולפרוץ אותו מחדש.

Omri David
26/03/10, 16:22
חבר'ה אני לא יודע מה קושי ההבנה כבר חודשים שאתם מחכים להודעה כזאת ועכשיו אתם לא יודעים מה היא עושה?

יש את הבוטרום החדש במכשירים החדשים שיצאו בחודשים האחרונים לשוק שמבטל את האפשרות לעשות פריצה מלאה.
זאת אומרת שכל פעם שמפעילים את המכשיר מחדש הפריצה נעלמת החדשות פה זה שמצאו לזה פריצה.
מה שצריך זה להמתין שהוא ישחרר את זה.

Cyphers
26/03/10, 16:35
לא לבלבל את הפריצה לגרסה 3.1.3 לפריצה שהוא ככל הנראה מדבר עליה והיא פריצה מלאה ל- 3.1.2
עשיתם מכל העניין סלט אבל בשום מקום לא דובר על גרסה 3.1.3 אלא ההפך.

PsyFire
26/03/10, 17:59
זה לא משנה אם זה משויך ל3.1.2 או ל3.1.3... את הפריצה לבוטרום הוא יכול ליישם בכל פריצה שתצא..פשוט אין פריצה ל3.1.3 אז ישלבו רק בין 3.1.2 לפריצת בוטרום וזה מה שנקבל..

LeVy $tyle
26/03/10, 18:03
ילד בן 17 מצליח מה שמיליון מתכנתים בני 30 לא מצליחים. מדהים.

עומר חרמש
26/03/10, 18:12
לוי,נראה שמיליונים שיכולים אפילו לא מנסים.
לא לכל אחד יש כח לזה.
לא מדובר בגאון מדעי שהיקום לא ידע.
יש ויהיו כמוהו רבים.
חבל כמובן מבחינתנו שרק מעטים מאוד מוכנים להדקיע בכך את כל מרצם.

omerkattan
26/03/10, 18:53
לכל מי שלא בטוח שזה הבוטרום החדש הינה למה זה כן
1. הוכח שהמכשיר הוא אייפוד טאץ (האוזניות מתחברות מלמעטה)
2. זה שבמכשיר יש voice control אומר שהוא אייפוד טאץ דור 3
אייפוד טאץ דור 3 נמכר אם הבוט רום החדש מאז ומתמיד

toxin
26/03/10, 19:33
אני די חדש בכל העסק של האייפון. יש לי אחד עם גרסה 3.1.3 שעודכן באייטיונס. האם הפריצה הזו תעזור לי?

ymeiner
26/03/10, 19:52
מה שמעניין אותי מה יעשו עכשיו החברה של כרוניק דב.
אם גאוהוט מוציא עכשיו את הפריצה הוא מוציא אותם לגימלאות, מה יהיה עם כל הכסף שתרמו להם. אני אישית לא תורם עד אחרי שהפריצה הוכחה אבל אנשים כנראה תרמו.

אני גם לא מבין דבר אחד, הילד צריך להיות עכשיו בספרינג ברייק, כל הסטודנטים עכשיו במסיבות וזה מה שהוא עושה? כל הכבוד לו

oriX
26/03/10, 20:15
מה שמעניין אותי מה יעשו עכשיו החברה של כרוניק דב.
אם גאוהוט מוציא עכשיו את הפריצה הוא מוציא אותם לגימלאות, מה יהיה עם כל הכסף שתרמו להם. אני אישית לא תורם עד אחרי שהפריצה הוכחה אבל אנשים כנראה תרמו.

אני גם לא מבין דבר אחד, הילד צריך להיות עכשיו בספרינג ברייק, כל הסטודנטים עכשיו במסיבות וזה מה שהוא עושה? כל הכבוד לו

הchronic dev מנסים כבר מה10.9.
אני לא צופה להם שום הצלחה.

tamos
26/03/10, 20:22
לא יודע מה תפסתם ממנו, באמת...
הבן אדם האקר שיושב כל היום מול המחשב, מה שהוא הראה רק עכשיו זה פריצות לאייפון. איך הגעתם למסקנה ש30 האקרים הכי טובים בעולם לא הצליחו? זה אני לא יודע...
בכל מקרה, לפי מה שהבנתי הוא לא הולך להוציא את הפריצה עד הos הבאה-os4 כי הוא לא רוצה שאפל יחסמו את מה שהוא פרץ.
הוא הכריז ואמר שהמכשיר הוא ipod touch 3g, הוא בינתיים רק דיבר על פריצת הבוטרום החדש, לגבי פריצת 3.1.3 לא שמעתי דבר..

ymeiner
26/03/10, 20:38
הבן אדם האקר שיושב כל היום מול המחשב, מה שהוא הראה רק עכשיו זה פריצות לאייפון. איך הגעתם למסקנה ש30 האקרים הכי טובים בעולם לא הצליחו? זה אני לא יודע...
בכל מקרה, לפי מה שהבנתי הוא לא הולך להוציא את הפריצה עד הos הבאה-os4 כי הוא לא רוצה שאפל יחסמו את מה שהוא פרץ.
הוא הכריז ואמר שהמכשיר הוא ipod touch 3g, הוא בינתיים רק דיבר על פריצת הבוטרום החדש, לגבי פריצת 3.1.3 לא שמעתי דבר..

לדעתי, אתה צודק חלקית.

אני מסכים איתך שאין פה תורה מסיני, מדובר סה"כ במודם של טלפון סלולארי. אני זוכר שיחות כאלו בעבר, צריך סה"כ ניסיון בתחום ולא כל טכנאי\מהנדס רדיו ניגש לפרוץ. למרות מה שאמרתי עכשיו, אין מישהו אחר שיושב ומוצא פרצות תוכנתיות\חומרתיות במהירות כזו כמו גיאוהוט. מה שאחרים מנסים ולא מצליחים במשך חודשים, הוא מצליח ביומיים וחצי. זה לא אומר שאין אנשים אחרים שמסוגלים לפרוץ כמוהו.

בנוסף, בעניין הos4. אם אתה צודק ואפל הולכים להוציא os4 עם האייפד, לא יהיה מאושר ממני אבל לפי הלו"ז שאני מכיר אפל יוציאו את 3.2 ביחד עם האייפד ואת הos4 עם האייפון החדש בעוד כמה חודשים. אם תצא פירצה, אני מאמין שהיא תצא ל3.2

oriX
26/03/10, 20:45

ג'ורג' לא רק פורץ אייפון או אייפוד אלא גם את הPS3 שאת זה הרבה האקרים ניסו לפניו ונחלו כישלון מוחץ. אמנם הוא לא ההאקר מספר אחד אבל הוא מאוד מהיר ומצליח במה שהוא עושה. כפי שצוין הוא צבר התנסות בתחום וגם אם ההאקר מספר 1 יבוא יתיישב מול המחשב והאייפון וינסה לפרוץ הוא לא יצליח עד שהוא ילמד את הנושא ואת הבעיות לאורך הדרך שלו.
ספק אם אפל עד כדי כך טיפשים שהם לא יוסיפו מחסומים רבים גם עם os4.*

iamisraeli3
26/03/10, 21:04
ילדון גאון...

hawk53
26/03/10, 22:22
שלום
חג שמח וכשר
האמת לא ניתן לראות הרבה אבל מהעבר אנו יודעים כי הוא לא סתם מדבר
הבחור מוכשר בטרוף וכנראה מכיר יותר טוב מכל אחד אחר את ה- os של אפל עד שלא נעלם ממנו דבר
המערכת מבחינתו שקופה והוא רק צריך לראות אילו שינויים נעשו ומייד עולה עליהם
הוא לא צריך להוכיח את עצמו הוא כבר עשה זאת לא פעם אחת
כל הכבוד ותודה רבה

natish
27/03/10, 00:05
מעניין מאוד, תודה על הפרסום :)
בכל אופן למי שלא הבין אז לא מדובר בפריצה למודם 5.12 של גירסה 3.1.3 ולא jailbreak לגירסה 3.1.3 למכשירי ה- 3Gs. מדובר בכך שהפריצה לכל מכשירי ה- 3Gs והאייפוד טאצ'ים למיניהם שמגיעים עם גרסת הבוטרום החדשה תהיה קבועה ולא יהיה צורך לפרוץ מחדש אחרי כל כיבוי והדלקה.

ואין שום קשר בין זה לבין מכשיר האייפון הבא שיצא לפי השמועות בקיץ. אין שום הבטחה שבמכשיר הבא אפל לא תכניס אבטחות חדשות ואפל כבר הוכיחה שהיא יכולה לבצע שינוי חומרה (בוטרום ליתר דיוק) גם באמצע אורך החיים של דגם כמו שהיא עשתה בעבר עם מכשירי ה- 2G בגירסת 1.1.2 וכמו עם מכשירי ה- 3Gs. אז ההמתנה במקרה הזה היא מיותרת לגמרי.

כל הכבוד לבחור הוא ממשיך להוכיח שהוא באמת אחד התותחים בתחום. הסרטון הזה נותן עוד משמעות לחג החירות שבא עלינו לטובה :)

דיזינגוף
27/03/10, 00:21
אני דווקא רוצה לזרוק לכם רעיון שעלול לזעזע כמה מכם...
מה אם אפל ולאחרונה סוני באמצעות גורמים שלישיים משתמשים בילד המוכשר.. להגדלה משמעותית של נתח השוק של המוצר שלהם?.. תארו לכם אם האייפון היה עד היום סגור רק ל at&t... האם לדעתכם היה צובר פופולאריות כלל עולמית עם מכונת יחסי ציבור מטורפת וחינמית.. ללא "פירצה" שפתאום התגלתה ופורסמה בפורומים שונים?...
באנגלית קוראים לזה nudge.. דחיפה קלה לכיוון ...

האם ייתכן שלסוני נפל פתאום האסימון שפירצה יכולה להזניק את תפוצת הps3 שלה?.. כמו הxbox360 וה wii?..

מי שנח על זרי דפנה ורואה דברים כמובן מאליו סופו שנשאר מאחור.. זו הייתה הטעות של הענקית נוקיה שגיחכה על חברת מחשבים המנסה להתחרות בה.. וכך גם סוני שחשבה שהשוק של הקונסולות הוא שלה ורק שלה.
נוקיה היום מקום שני וסוני היום מקום שלישי .. אחרון.

אם כל מה שכתבתי לעיל נראה מטורף ולא הגיוני... אז לפחות זיעזעתי לכם את הקופסא טיפה :)

eldadmo
27/03/10, 01:34
מה אם אפל ולאחרונה סוני באמצעות גורמים שלישיים משתמשים בילד המוכשר.. להגדלה משמעותית של נתח השוק של המוצר שלהם?.. תארו לכם אם האייפון היה עד היום סגור רק ל at&t... האם לדעתכם היה צובר פופולאריות כלל עולמית עם מכונת יחסי ציבור מטורפת וחינמית.. ללא "פירצה" שפתאום התגלתה ופורסמה בפורומים שונים?...

האם ייתכן שלסוני נפל פתאום האסימון שפירצה יכולה להזניק את תפוצת הps3 שלה?.. כמו הxbox360 וה wii?..

מי שנח על זרי דפנה ורואה דברים כמובן מאליו סופו שנשאר מאחור.. זו הייתה הטעות של הענקית נוקיה שגיחכה על חברת מחשבים המנסה להתחרות בה.. וכך גם סוני שחשבה שהשוק של הקונסולות הוא שלה ורק שלה.

אם כל מה שכתבתי לעיל נראה מטורף ולא הגיוני... אז לפחות זיעזעתי לכם את הקופסא טיפה :)

הרבה נקודות למחשבה... אתה כרגע יצרת את תאוריית הקונספירציה הגדולה ביותר

nafroman
27/03/10, 01:34
דיזינגוף אתה טועה בנתונים שלך
נוקיה לא מקום שני.
נוקיה עדיין מחזיקה בנתח השוק הגדול ביותר בכל הנוגע לפלאפונים באשר הם,
מה שכן אפל מובילה במכירות בתקופה האחרונה בגזרת ה-smartphones ובקצב החדירה המהיר יחסית לזמן שהיא בשוק

אבל אפל ממש לא מובילה או בסגנות - סמסונג לפניה,וגם סוני-אריקסון ומוטורולה ועוד כמה..

ולגבי הps3 - ורעיון הקונספירציה שלך...
אם יש משהו שלמדתי ממעט הזמן שיצא לי לעקוב אחרי geohot זה שהמוסר שלו גדול יותר מהאגו שלו או מיצר החמדנות .. במילים אחרות אם מישהו היה שם לו את הפריצה ביד כעל מגש של כסף או בעקיפין - הוא היה אומר את זה ולא משחק אותה "אני פרצתי" ..ככה שגם פה אתה טועה לדעתי .

ipxp
27/03/10, 01:46
אם אפל היו מספקים לgeohot את הפריצה - כדי שיותר צרכנים ייקנו - למה לעשות את זה עם בעיות? (בעיות ויפי, יוטיוב וכדומה אחרי פריצה)

הוא בטוח פרץ את זה כי עובדה שהוא בלב העניינים כשהוא מעיר למפתחים אחרים על פיתוחם בנושא הפריצה. זה בהחלט מעניין אותו גם מעבר לעשיית הפריצה שלו. אם החברות היו משלמות לו כדי שיפרוץ מכשירים שלהם הוא בטוח לא היה מתנהג ככה...חבל ללכלך שם של בנאדם שעשה בעבור הקהילה הזאת כ"כ הרבה...

GalBrill
27/03/10, 05:51
מי שעוקב אחרי הבחור יודע שהוא מתנגד לתפיסה של "להמתין לגרסה הבאה על מנת שלא יחסמו", הוא אמר שתמיד תהיה הפריצה הבאה, לכן אני לא חושב שהוא ימתין עד שהאייפון הבא יצא על מנת לשחרר, פשוט כי הוא נהנה מהחשיפה, התגובות וכפי הנראה מהאתגר. למי שלא נכנס ללינק שצורף שמדבר על הוידאו - לא סתם הוא מציג את הפריצה על טאץ' ובסדר הפעולות שהוא עושה. DEVTEAM הגדירו תנאים להצגת וידאו של פריצה שאינה תלויה במחשב, טאץ' פרוץ, ריסטרט על ידי החומרה עצמה, הפעלה מחדש winterboard מותקן עם ערכה פעילה, הפעלת ה Voice Control וחוסר תזוזה של המצלמה (שוט אחד רציף) - כל זה הוא עשה ומיועד להוכיח שהפריצה אמיתית ותקינה.
לגבי הרעיון שהוא מקבל את המידע מאפל ו/או סוני - כתבתי מזמן שזו הקונספירציה המועדפת עלי.
זה מאד מוזר שכל פעם (למי שבאמת וותיק - הפריצה החומרתית הראשונה, גרסה 1.1.2 ועוד ועוד...) שהעולם נתקע ולא מצליח לפרוץ אייפון הילד הזה מציל את העולם.
מה שכן - לא אכפת לי, אם הוא מקבל או מצליח לעשות את זה בזכות עצמו וכמה ימים בלי שינה, העובדה היא שהוא עושה את זה, לא מוכן למכור את עצמו בשביל נזיד עדשים ונכנס באחרים שכן מוכרים את המידע הכללי הזה.

מה שנשאר זה לראות מתי ומה בעצם הוא ישחרר לכולם...

Cyphers
27/03/10, 11:59
נוסף על כל מה שכבר נאמר כאן,
הרוחות סוערות בגזרת הטוויטר של MuscleNerd והוא מציין שזה הזמן לאחוז את ה- ecid shsh לגרסה 3.1.3 לכל מי שזה רלוונטי אליו. לכן אם עוד לא גיביתם את החתימה שלכם באופן לוקאלי (http://www.iphones.co.il/forum/thread120307.html) או דרך הסידיה זה הזמן - אח"כ זה כבר לא יתאפשר.

שוב, כמו שציינתי בהודעה המקורית- כל הסימנים מראים שזה רלוונטי לגרסה 3.1.2 בלבד אבל בשביל הסיכוי הקטן שהפריצה המלאה שלו רלוונטית לגרסה 3.1.3 לוח הזמנים מצטמצם עכשיו מאוד מהר לכן לכו גבו את החתימה ותעבירו את המסר לכל אדם שזה רלוונטי אליו כי מרגע שהפריצה תצא יעבור מעט מאוד זמן עד שאפל תפסיק לספק חתימות לאותה גרסה ורק חתימות אלו הם המפתח שלכם לשנמך תמיד לאותה גרסה פגיעה.

e-r-a-n
27/03/10, 12:15
נוסף על כל מה שכבר נאמר כאן,
הרוחות סוערות בגזרת הטוויטר של musclenerd והוא מציין שזה הזמן לאחוז את ה- ecid shsh לגרסה 3.1.3 לכל מי שזה רלוונטי אליו. לכן אם עוד לא גיביתם את החתימה שלכם באופן לוקאלי (http://www.iphones.co.il/forum/thread120307.html) או דרך הסידיה זה הזמן - אח"כ זה כבר לא יתאפשר.

שוב, כמו שציינתי בהודעה המקורית- כל הסימנים מראים שזה רלוונטי לגרסה 3.1.2 בלבד אבל בשביל הסיכוי הקטן שהפריצה המלאה שלו רלוונטית לגרסה 3.1.3 לוח הזמנים מצטמצם עכשיו מאוד מהר לכן לכו גבו את החתימה ותעבירו את המסר לכל אדם שזה רלוונטי אליו כי מרגע שהפריצה תצא יעבור מעט מאוד זמן עד שאפל תפסיק לספק חתימות לאותה גרסה ורק חתימות אלו הם המפתח שלכם לשנמך תמיד לאותה גרסה פגיעה.

מה ז"א דרך הסידיה, ב 3.1.3? איך זה אפשרי להשיג סידיה שם?
הרי אין שום ג'יילברייק לגרסה הזו.

eden
27/03/10, 12:18
מה ז"א דרך הסידיה, ב 3.1.3? איך זה אפשרי להשיג סידיה שם?
הרי אין שום ג'יילברייק לגרסה הזו.

1. למי שיש 312 יכול לגבות ל313
2. הוא שם לך לינק איך לעשות את לוקאלית.

Cyphers
27/03/10, 13:01
כמו שעדן הסבירה אין הכרח שימוש בגרסה 3.1.3 בכדי לשמור ecid shsh של אותה גרסה. אפשר "למשוך" אותה ישירות משרתי אפל- זה מה ש make my life easier עושה (באמצעות Cydia) אמור להיות אינדיקציה לכך בסידיה בצורת "This device has a 3.1.3 ECID SHSH on file" או אם מגבים לוקאלית לפי המדריך פשוט לשמור את זה במקום בטוח.

ymeiner
27/03/10, 13:39

הילד הזה לומד בקולג' (ברוצ'סטר אם אני לא טועה) ועובד בגוגל בחופשות במשרת סטודנט, אין פה שום קונספרציה, הוא עובד על הפריצות שיש לו חופשות מבית הספר.

DvirCohen
27/03/10, 13:58
אז אתה עושה את זה דרך תוכנה למחשב..ל3.1.2 אפשר עם הסידיה.

alexm
27/03/10, 15:28
חח, כן סליחה... טעות שלי :eek:

eden
27/03/10, 15:28
חחחחח
מצחיק שאנשים שמעריצים את "הילד הגאון" הזה לא טורחים לגלות את הפרטים המינימליים עליו :d :d :d

ה"ילד" ג'ורג' הוטז (הידוע בכינויו גאוהוט) נולד בשנת 1989, מה שעושה אותו כמעט בן 30 (היומולדת שלו באוקטובר)...

מספיק היה לבדוק בוויקיפדיה פעם אחת (http://en.wikipedia.org/wiki/george_hotz).
חחחחח, לומד בקולג' עלק... :)

20 אתה מתכוון..

ymeiner
28/03/10, 00:06
בגלל זה אף פעם לא מספיק לבדוק רק פעם אחת ;-)

mr-anderson
28/03/10, 16:16
סתם כשאלה, אם בסרטון מוצג באמת מכשיר עם בוט חדש שבכל זאת אפשר לכבות והלפעיל אותו כל פעם כאילו בוט ישן - זה לא אומר שכבר הוא הצליח לפרוץ אותו??
זה לא אומר שכל מה שנשאר בשבילו זה להפיץ את התוכנה באתר שלו וזהו?

eden
28/03/10, 16:18
סתם כשאלה, אם בסרטון מוצג באמת מכשיר עם בוט חדש שבכל זאת אפשר לכבות והלפעיל אותו כל פעם כאילו בוט ישן - זה לא אומר שכבר הוא הצליח לפרוץ אותו??
זה לא אומר שכל מה שנשאר בשבילו זה להפיץ את התוכנה באתר שלו וזהו?

שכחת שהוא גם צריך לכתוב את התוכנה בצורה ידידותית למשתמש... (בהנחה שהכל גמור כן)

אין טעם סתם למהר ולגרום לבעיות, הוא לא סתם יעכב את הפירסום.

ymeiner
28/03/10, 16:40
קרה לי לא פעם באופן אישי שלעצב ולכתוב את ממשק המשתמש וההתעסקות עם התקנה נאותה לקחו יותר זמן מאשר הרוטינה שלשמה כתבתי קוד. יש דברים שפועלים טוב על מחשב אחד ואז צריך להתחיל לחשוב על כל האפשרויות וכל המכשירים וכל האופציות שיכולות לגרום לעניין לא לעבוד. העובדה שיש מכשיר אחד שפועל אומרת שיקח לו עוד שבוע שבועיים לפחות (למרות שגיאוהוט ידוע בלא לסגור פינות, אם אפשר להגיד משהוא שלילי על מישהו שעושה רק טוב). בטח בקרוב הוא יתן תאריך יעד, כמו בפעמים קודמות.

לא עומר לא מדובר על sab1hday עדיין, הוא אמר בעצמו שהוא לא הולך לפרוץ את 3.1.3. לדעתי הוא יחכה עם זה גם ליציאה של האייפד.

יובל המבולבל
28/03/10, 19:01
יכול להיות שאני עושה סלט מהפריצות, אבל מי שפרץ עם Redsn0w 9.4 יוכל להנות מהפריצה הזאת ?

ymeiner
29/03/10, 01:14
אי אפשר לדעת בוודאות מי יוכל להנות מהפריצה הזו היות ועדיין לא עלה שום דבר לרשת חוץ מהסרטון הזה. בנוסף, הפריצה הזו מתאימה למכשירים חדשים יחסית מהחצי שנה האחרונה בערך, כאלו שכל פעם שמפעילים אותם צריך לפרוץ מחדש.

אני מקווה שעכשיו אתה קצת פחות מבולבל, יובל.

oriki77
29/03/10, 11:52
רק אני חושש מה1 באפריל?

geohot כל הזמן אמר שהוא לא מתכוון לעשות את זה, לכן קשה לי להאמין.
בכל אופן אני מקווה שאתבדה והסיפור יתברר כאמיתי :)

דיזינגוף
30/03/10, 04:20
בואו נמשיך את הקו של הקונספירציה שהעליתי בעמוד 5..

לא מוזר לכם שאפל עם כל סוללת (יותר מדויק תותחי 300 ממ..) עורכי הדין שלהם לא נתפלו ולו פעם אחת להורי הילד .. עם איזה מכתב מאיים של " Cease and Desist" (הפסק והמנע מפגיעה בקניין רוחני) שהם כל כך רגילים להפיץ על כל פיפס של ניסיון לפגוע במוצרי אפל , הלוגו , התמונות וכל מה שרק תרצו?

רק לאחרונה לפני כשלושה שבועות ,( למי שעוקב אחרי ההודעות שלי על הדפסה ב3D - מדפסת מיוחדת המוציאה מוצר פיזי מחומרי פלסטיק שונים) - העליתי לאתר שם מודל תלת מימדי של IPAD צבעוני , חיקוי מפלסטיק צבעוני כמובן , להדפסה ...
מיד התנפלו עליי עורכי הדין של אפל דרך בעלי האתר שאין להעלות את מוצרי אפל להדפסה מחשש לתביעה ולך תתווכח איתם שזה בסה"כ מגש מפלסטיק בצורת IPAD ונועד אם כבר להגביר את הפירסום למוצר ולא לפגוע בו...

המוצר נאסר להדפסה ולכן מחקתי אותו.

ולכן גם אם GEOHOT קטין .. הוריו היו צריכים לחטוף איומי תביעה מפה ועד להודעה חדשה מאפל..
להורות לפרחח להפסיק כל פעולה הפוגעת בזכויות היוצרים , הקניין רוחני ושאר ירקות ..

אז מי מכם שמע שהילד קיבל ריתוק חודש בלי מחשב ובלי אינטרנט ?! :)

משפט סיכום: אני חוזה פריצה ראשונה לאייפד מיד עם היציאה שלו לשוק ... כאן אין חוזה כובל עם AT&T
ופריצה רק תגביר את המכירות והבאזז יחזור על עצמו כמו עם האייפון הראשון..

למחזיקי מניית אפל .. חג שמח :)

עומר חרמש
30/03/10, 15:38
שאלה קצת מוזרה,של בור ונבער מדעת:
מה יש לפרוץ באייפד?

Omri David
30/03/10, 16:00
שאלה קצת מוזרה,של בור ונבער מדעת:
מה יש לפרוץ באייפד?

זה כמו שתשאל מה יש לפרוץ באייפון ואייפוד תחשוב קצת (רמז: סידייה) :)

עומר חרמש
30/03/10, 16:12
סבבה.
מקווה שיעזור לקורבן 3.1.3 בדמותי,ושסוף סוף המכשיר יחזור לתפקד כטלפון.
כל השאר פחות מעניין.

alexm
30/03/10, 16:18
דיזנגוף,
הוא לא ילד, לא קטין ואין צורך להיטפל להורים שלו.
הוא בן 20 (בן 21 בנומבר) ויכול להיתבע בעצמו ע"י אפל.

ymeiner
30/03/10, 16:30
דיזינגוף, אם אני לא טועה, אפל כן ניסתה לתבוע אותו בזמנו ולא צלחה בגלל שהוא לא עושה שום דבר לא חוקי. מצד שני אני תמיד טוען שאפל, גם אם לא מעסיקה אותו, נהנת מכל הטררם שיש מסביב לג'ייל ברייק. היכולת של אנשים שבמדינה שלהם אין אייפון באופן רשמי להשתמש בו היא טובה לאפל בגלל שבד"כ זה גורם לאנשים לקנא, ברגע שהאייפון מגיע למדינות האלו (כמו ישראל) כולם רצים לקנות. להזכירכם אחוז הטלפונים הפרוצים הוא פחות מ10 אחוז.

עומר, לשאלתך, למרות שיכול להיות שכבר הבנת, אפל ימשיכו עם הגן הסגור שלהם גם עם האייפד. זה מאד נוח להם. ג'ייל ברייק ואנלוק הם שני דברים שונים. אני יכול למצוא סיבות להשתמש באנלוק גם באייפד אבל הוא כן פחות משמעותי

natish
30/03/10, 18:34
יאיר, האייפד בתצורת ה- 3g מגיע פתוח לשימוש עם כל סים או יותר נכון כל מיקרו סים אז ככה שאנלוק עבורו יעיל בדיוק כמו כוסות רוח למת :) ג'יילברייק מצד שני יכול להיות מאוד שימושי ויעיל במיוחד עם נושא ערכות הנושא או המולטי טאסקינג.

ymeiner
31/03/10, 01:15
(אתה מתעקש לקרוא לי יאיר שהשם שלי הוא ירון)

העובדה שהמכשיר יוכל לעבוד ברשתות אחרות הוא באמת משהו שסטיב ג'ובס אמר בעצמו אבל אני לא זוכר שהוא אמר סימפרי. גם נוקיה יכול לעבוד בכל הרשתות אבל כדי לפתוח אותו לעבוד ברשת אחרת צריך לבקש רשות מהמפעילה. תחשוב על מקרה בו המכשיר ימכר כך שהסים הראשון שתשים יפתח אותו לרשת מסויימת. תחשוב עכשיו על בנאדם כמוני שחי בארה"ב וקנה אותו בדיל של מפעילה סלולארית. מחר אני רוצה לבוא לביקור מולדת ולהכניס את הסים הישראלי שלי. הופ נתקלתי בבעיה. בארץ מוכרים אייפון בשלוש רשתות שונות והמכשירים עדיין חסומים.

nado261
04/04/10, 22:59
שאלה חשובה ועניינית כל מיש שיודע שיענה

האם פעולת הפתיחה של המכשיר לשימוש ברשתות בארץ היא חוקית כן או לא? (לא לשימוש באפליקציות פרוצות)

alexm
05/04/10, 12:30
שאלה חשובה ועניינית כל מיש שיודע שיענה

האם פעולת הפתיחה של המכשיר לשימוש ברשתות בארץ היא חוקית כן או לא? (לא לשימוש באפליקציות פרוצות)
אני מניח שאתה מתכוון לUnlock תוכנתי (ולא לפתיחה לסימפרי דרך המפעילות בארץ), אז התשובה היא:
חוקית לפי חוקי מדינת ישראל - בפירוש כן. (המכשיר הוא שלך, אתה גם יכול לשרוף אותו אף אחד לא יכול להגיד לך כלום)
לפי הEULA של אפל - לא.

ymeiner
05/04/10, 12:52
אני מניח שאתה מתכוון לunlock תוכנתי (ולא לפתיחה לסימפרי דרך המפעילות בארץ), אז התשובה היא:
חוקית לפי חוקי מדינת ישראל - בפירוש כן. (המכשיר הוא שלך, אתה גם יכול לשרוף אותו אף אחד לא יכול להגיד לך כלום)
לפי הeula של אפל - לא.

במילים יותר פשוטות - מבחינה חוקית אף אחד לא יתבע אותך במשפט פלילי על העניין הזה. מה שכן, כשאתה מפעיל את האייפון בפעם הראשונה אתה חותם על הסכם עם אפל שהוא קצת מסובך ואני בטוח שלא קראת אותו, כמו רוב הפורום פה כולל אני. מה שבטוח זה שהפריצה מבטלת את האחריות.

mini
05/04/10, 15:58
יש דרך לזהות שהמכשיר נפרץ? (לאחר ששוחזרה גרסת קושחה מקורית והמכשיר נקנה מאחת רשתות הסלולר בארץ)

nayman
05/04/10, 16:10
אם ביצעת unlock וחברת הסוללר תחפש אותך בסיבוב אז הם יוכלו לגלות שפרצת גם אם ביצעת ריסטור
אם רק פרצת בלי unlock אז ריסטור יעלים ראיות

ויאיר: האייפונים שנמכרים בישראל אולי נמכרים בשלוש מפעילות ונעולים למפעילה ממנה קנית
אבל תמורת תשלום סימלי (עד מאה שקלים) אתה יכול לפתוח את המכשיר דרך המפעילה באופן חוקי וקבוע לסימפרי

ymeiner
05/04/10, 19:24
אם ביצעת unlock וחברת הסוללר תחפש אותך בסיבוב אז הם יוכלו לגלות שפרצת גם אם ביצעת ריסטור
אם רק פרצת בלי unlock אז ריסטור יעלים ראיות

ויאיר: האייפונים שנמכרים בישראל אולי נמכרים בשלוש מפעילות ונעולים למפעילה ממנה קנית
אבל תמורת תשלום סימלי (עד מאה שקלים) אתה יכול לפתוח את המכשיר דרך המפעילה באופן חוקי וקבוע לסימפרי

כל עוד סיימת את ההתחייבות, כמו כל טלפון שקונים בארץ, עכשיו השאלה היא מה ההתחייבות ועל מה חתמת מול חברת הסלולאר

יובל המבולבל
05/04/10, 19:35
אם פתחתי ע"י המפעילה את האייפון לסימפרי, הוא פתוח גם לסים מחו"ל ?

ymeiner
05/04/10, 19:49
כן, זה החוק בארץ וזו המשמעות של סימפרי. אבל צריך לזכור שאייפון דורש usim

יובל המבולבל
06/04/10, 00:53
כן, זה החוק בארץ וזו המשמעות של סימפרי. אבל צריך לזכור שאייפון דורש usim

לא מחויב. שמתי גם שים רגיל באייפון 3gs ובוא עבד. אין 3g אבל יש טלפון ואפשר לגלוש ב-wifi.

ymeiner
06/04/10, 06:39
שכחתי בכלל מהאפשרות הזו :-)