מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ביקורת| Speck fitted for iphone 3g\3gs

eden
25/03/10, 13:35
ישנם הרבה מאוד כיסויים/מגנים לאייפונים ולאייפודים. חלקם מתמקדים בהגנה ושימוש בחומרים בולמי זעזועים, והאחרים באו כדי לספק מראה שונה לאייפון שלכם, למשל חברת speck.

מוצר: Case Fitted for iphone 3g/3gs (http://www.speckproducts.com/products/fitted/iphone-3g-iphone-3gs/149)
ניתן להשיג לאיפוד טאץ', נאנו ובכלל מכשירים אחרים
אתר יצרן: http://www.speckproducts.com/
מחיר יצרן: 30$
מחיר בארץ: 150 ש"ח (איידיגיטאל)

http://swipelife.com/wp-content/uploads/2008/10/speck-fitted-cases1.jpg
דוגמאות קיימות. משמאל- הדגם הישן בו החלק הקדמי היה גם הוא מצופה בד.

יש לציין שרכשתי את הקייס הזה מאד התלהבתי מהמראה המיוחד שלו, ומציפוי שלו. למי שלא ידע זה קייס מ2 חלקי פלסטיק שחור, שבגב שלו מודבקת שכבת בד, שנותן הרגשה מחוספסת ושונה לאייפון (רוב המגנים זו הרגשה חלקלקה של פלסטיק או סיליקון).
לדעתי הוא יישב יותר יפה על איפון שחור, כי הוא משתלב עם הצבעים של הכיסויי. ניתן להשיג במספר צבעי פלסטיק ודוגמאות לבדים.

המגן מגיע בקופסא דיי מגניבה, שנסגרת עם כפתורים, ולא ברור מה היצרן חשב לעצמו, אולי נחזיר לשם את המגן מתישהו? הציפוי אינו מגיע עם מגן מסך.

http://i43.tinypic.com/2qx0oaq.png
Speck Fitted. יושב יותר טוב על שחור. הדוגמא החדשה: מקדימה-פלסטיק

הערה: בדגמים הישנים שלהם, החלק הקדמי גם הוא היה חלק מהדוגמא, היום הם שחורים. אני מניחה שהבד לא החזיק טוב בחלק הקטן יותר, אבל זו רק השערה.

http://images.circuitcity.com/SKUimages/medium/S320-1016-main-dr.jpghttp://www.mactribe.com/images/Speck1.jpg
מסגרת צבעונית מול שחורה

ברצוני להעלות כמה אספקטים למי שהיה מעוניין לרכוש את הקייס הזה:

1. מראה- מיוחד מאד. הדבקת הבד נותנת הרגשה שונה להחזקה של האייפון והוא נראה ממש טוב.

2. עובי- לא יותר מידי עבה, אפילו דק. יש הבדל כמובן כשמחזיקים אותו, אבל לא יותר מידי. החלק שמתלבש על המסך (שאגב מסתיר כמעט את כל מסגרת האלומינום) בולט ממנו ולכן למי שרגיל להחליק את האצבע על המסך ימינה ושמאלה ימצא אותו לא נוח, כי המגן יחסום אותו.

3. ליכלוך- מגני פלסטיק וסיליקון לרוב אפשר לנקות ללא כל בעיה. כאשר מדובר בבד, קשה לנקות אותו. מצד שני- הוא נראה כמו allstar ישן.

4. הדבקה- כאמור הבד מודבק ולכן יתכן שעם הזמן הוא יתחיל להתקלף. (אצלי הוא בערך 2-3 חודשים ויש טיפה התקלפות אך לעת עתה היא לא מזיקה.

5. הגנה מפני שריטות- המגן מצפה את כל גב האיפון ולכן מגן מפני שריטות. בחלקו התחתון (ליד חיבור USB) הוא מכסה רק חלק מפס האלומניום, לכן סיכוי גבוה שהוא ישרט לכם מהכאבל.

6. הגנה מפני מכות- אפס הגנה. מהבחינה הזו המגן נכשל נחרצות. המכשיר נפל לי פעמיים (אחת התרסקות של ממש, והשניה מ30 ס"מ גובה) ובשני המקרים המגן התפרק ל2 חתיכות והאייפון נפל על המסך. למסך לא קרה כלום, אבל מהמכה המגן טיפה התעקם. עדיין אין בעיה להשתמש בו, אבל כנראה שהחומר לא כזה עמיד- פלסטיק.

7. אוזניות- כמו שניתן לראות בתמונה, לא כל אוזניות יכנסו בגלל ההגבלה של הכיסוי. עם האוזניות שלכן עבות מידי (פלאג פלסטיק) כדאי שתבדקו התאמה (או רכישת מתאם). בכל אופן האוזניות שלי שהן לא "אייפון סטנדרט" נכנסו כמו בובה.

לסיכום, אם אתם מחפשים מגן שנראה מיוחד ויפה, ולא מוסיף עובי למכשיר שלכם, וההגנה האמיתית לא ממש מעניינת אתכם- לכו על זה. אם המחשבה על נפילה מגובה של 30 ס"מ מעוררת בכם חלחלה- התרחקו כמו מאש.

Vatos-Locos
25/03/10, 13:57
אחלה סקירה (:
אגב, אם אצלך הכיסוי הוא בדיוק במימדי האייפון ואין תזוזה קלה בפנים, כנראה שזה גם כן אחד השינויים של הדגם החדש.

iPhone man
25/03/10, 17:20
אחלה מגן יש לי כזה יש לי את הלבן באמת אחלה של מגן ואחלה סיקור

Jerba
25/03/10, 17:42
יש לי הקייס הלבן שבתמונה בסך כל דברים נכונים אבל שתי דברים שלפי דעתי את טועה בהם:
ניקיון - בכלל לא בעייתי לנקות את הקייס , הוא לא מבד אמיתי זה רק נראה ככה , ברגע שמנקים אותו הכל יורד כמו פלסטיק רגיל.

הגנה - הקייס הזה באמת לא חזק בהגנה אבל להגיד שהוא נותן אפס הגנה זה טעות. לי אישית הוא נפל ארבעה פעמים בערך שלוש מהפעמים הקייס החזיק ושמר כמו שצריך על האייפון .פעם אחת(נפילה יותר חזקה) הקייס באמת התפרק ואז לא הייתה הגנה לאייפון ,אבל בסה"כ הוא כן מגן על האייפון ומן הסתם ברור שיש קייסים אחרים שמגינים הרבה יותר.

eden
25/03/10, 17:45
יש לי הקייס הלבן שבתמונה בסך כל דברים נכונים אבל שתי דברים שלפי דעתי את טועה בהם:
ניקיון - בכלל לא בעייתי לנקות את הקייס , הוא לא מבד אמיתי זה רק נראה ככה , ברגע שמנקים אותו הכל יורד כמו פלסטיק רגיל.

הגנה - הקייס הזה באמת לא חזק בהגנה אבל להגיד שהוא נותן אפס הגנה זה טעות. לי אישית הוא נפל ארבעה פעמים בערך שלוש מהפעמים הקייס החזיק ושמר כמו שצריך על האייפון .פעם אחת(נפילה יותר חזקה) הקייס באמת התפרק ואז לא הייתה הגנה לאייפון ,אבל בסה"כ הוא כן מגן על האייפון ומן הסתם ברור שיש קייסים אחרים שמגינים הרבה יותר.

אני לא יודעת למה אתה מתכוון "בד לא אמיתי". זה לא פסטיק ולא סיליקון שאם אתה מנקה אותם הם יכולים להיראות כמו חדשים. או שהכנסת את הקייס למכונת כביסה?

ובקשר להגנה- אם הוא נופל מגובה של 30 ס"מ ומתפרק לשתי חתיכות- איך בדיוק הוא הגן על האיפון? אז בסדר הוא ספג חלק מהמכה- אבל לא הייתי קוראת לו מגן.. אלא יותר cover. הוא יפה ולא יותר מזה.. מבחינת הגנה לנפילה הוא אפס. אצלך הוא התנפץ פעם שניה, אצלי ראשונה, אצל הבחור הבא שיקנה יקרה משהו יותר רציני- חבל. מי שמחפש הגנה זה לא המקום.

Jerba
25/03/10, 19:41
אני לא יודעת למה אתה מתכוון "בד לא אמיתי". זה לא פסטיק ולא סיליקון שאם אתה מנקה אותם הם יכולים להיראות כמו חדשים. או שהכנסת את הקייס למכונת כביסה?

ובקשר להגנה- אם הוא נופל מגובה של 30 ס"מ ומתפרק לשתי חתיכות- איך בדיוק הוא הגן על האיפון? אז בסדר הוא ספג חלק מהמכה- אבל לא הייתי קוראת לו מגן.. אלא יותר cover. הוא יפה ולא יותר מזה.. מבחינת הגנה לנפילה הוא אפס. אצלך הוא התנפץ פעם שניה, אצלי ראשונה, אצל הבחור הבא שיקנה יקרה משהו יותר רציני- חבל. מי שמחפש הגנה זה לא המקום.

שוב פעם זה שהוא נפל לך והתפרק לשתי חתיכות לא אומר שבכל נפילה הוא יתפרק, ואת שוב פעם טועה בזה שאת אומרת שמבחינת הגנה לנפילה הוא אפס כי עובדה שלי הוא נפל שלושה פעמים ולא התפרק ולא כלום ושמר על האייפון אז זה כבר שמבחינת הגנה לנפילה הוא לא אפס ,זה שהוא נפל לך מ30 סמ והתפרק לא אומר כלום זה תלוי איך הוא נפל ובאיזה חוזק, כל קייס שיפול על החלק שמחבר בין שתי הצצדים סביר להניח שיתפרק חוץ מכמה בודדים לא הייתי ממליץ עליו כקייס להגנה זה נכון אבל עדיין יש לו הגנה מינמלית.
לגבי הבד , אני ממש לא הכנסתי אותו למכונת כביסה הבד שיש לקייס מאחורה זה לא בד אמיתי זה בד שנקרא בד רך והוא רק מרגיש כמו בד , תנסי לשפוך נוזל שעושה כתמים על בד את תראי שאת תוכלי לנקות את זה בלי בעיה עם מטלית לחה , נכון שפחות נוח מלנקות קייס מפלסטיק .
בכל מקרה שכחתי להגיד מקודם כל הכבוד על הביקורת כי בהכל הסכמתי איתך חוץ מהדברים הקטנים האלה

eden
26/03/10, 17:41
אחלה סקירה (:
אגב, אם אצלך הכיסוי הוא בדיוק במימדי האייפון ואין תזוזה קלה בפנים, כנראה שזה גם כן אחד השינויים של הדגם החדש.

יש את הרעש של התזוזה, אבל זה פנימי באייפון ולא מהקייס. אם מנערים את האייפון בלי המגן שומעים את אותו הרעש- אז זה המסקנה שלי..

Vatos-Locos
26/03/10, 20:58
אז זה בסדר, בדגם הראשון היית יכולה להפעיל לחץ על המסך ולהזיז את האייפון בתוך הקייס (כשהוא נעול).
ההתאמה פשוט לא היתה מושלמת אבל אני שמח שהם תיקנו את זה.

odedb52
28/03/10, 20:57
6. הגנה מפני מכות- אפס הגנה. מהבחינה הזו המגן נכשל נחרצות. המכשיר נפל לי פעמיים (אחת התרסקות של ממש, והשניה מ30 ס"מ גובה) ובשני המקרים המגן התפרק ל2 חתיכות והאייפון נפל על המסך. למסך לא קרה כלום, אבל מהמכה המגן טיפה התעקם.

סתם לצורך העניין, אם המגן מתפרק ולאייפון לא קורה כלום זה אומר שיש הגנה מפני נפילות. למען האמת תגיד תודה שהוא התפרק כי אם לא כל האנרגיה הייתה מועברת לגוף האייפון ולא לפירוק המגן.

eden
28/03/10, 21:07
6. הגנה מפני מכות- אפס הגנה. מהבחינה הזו המגן נכשל נחרצות. המכשיר נפל לי פעמיים (אחת התרסקות של ממש, והשניה מ30 ס"מ גובה) ובשני המקרים המגן התפרק ל2 חתיכות והאייפון נפל על המסך. למסך לא קרה כלום, אבל מהמכה המגן טיפה התעקם.

סתם לצורך העניין, אם המגן מתפרק ולאייפון לא קורה כלום זה אומר שיש הגנה מפני נפילות. למען האמת תגיד תודה שהוא התפרק כי אם לא כל האנרגיה הייתה מועברת לגוף האייפון ולא לפירוק המגן.

האיפון נפגע- האלומניות קיבל כמה סימני ניפילה. האיפון התרסק על המסך ובהזדמנו אחרת יתכן והוא היה נשבר..

odedb52
28/03/10, 21:34
סבבה את זה לא ציינת בהתחלה... זה כבר משהו אחר

eden
28/03/10, 21:37
סבבה את זה לא ציינת בהתחלה... זה כבר משהו אחר

צינתי שהוא נפל על המסך, לא הבנתי איזו עובדה היתה חסרה לך..

afikshamir
30/03/10, 21:23
switcheasy rebel שליטה !!!!! הכי טוב והכי יפה

maorb
03/04/10, 20:44
ביקורת יפה אבל...
קניתי נרתיק שכזה לחברתי בולנטיין האחרון, היא מאוד שמחה והבד בחלקוי האחורי של הנרתיק מאוד נחמד. עד מהרה פחות משבוע החלק הקדמי התחיל להתקלף בלי שהמכשיר נפל או קרה לו דבר מה, אז הנרתיק מאוד נחמד מגן או לא מגן ובסוםו של דבר פשוט איכזב מאוד שהציפוי של המסגרת מתקלף כאילו הכיסוי משומש מזה שנתיים ולא באיכות החומר שלו ציפינו.:sad:

eden
03/04/10, 20:57
ביקורת יפה אבל...
קניתי נרתיק שכזה לחברתי בולנטיין האחרון, היא מאוד שמחה והבד בחלקוי האחורי של הנרתיק מאוד נחמד. עד מהרה פחות משבוע החלק הקדמי התחיל להתקלף בלי שהמכשיר נפל או קרה לו דבר מה, אז הנרתיק מאוד נחמד מגן או לא מגן ובסוםו של דבר פשוט איכזב מאוד שהציפוי של המסגרת מתקלף כאילו הכיסוי משומש מזה שנתיים ולא באיכות החומר שלו ציפינו.:sad:

בגלל זה הם הוציאו את הדגם החדש שהוא לא מצופה... כנראה לא קראת..

שלומיקון
06/05/10, 20:40
חייב לומר שהיום, אחריי חודשיים שיש לי את המגן (השחור עם הפסים הלבנים באלכסון) מהסוג החדש, נפטרתי ממנו. שבועיים לאחר שהתקנתי אותו על המכשיר, הפאנל הקדמי התחיל להיות רופף ולא ישב יציב..כך שלא הייתה התאמה והוא נטה ליפול. בקיצור..אכזבה!!
היום קבלתי מאי ביי את ה incase perforated snap case בצבע לבן (http://www.goincase.com/products/detail/perforated-snap-case-cl59312) שהוא כלל לא בטיחותי אבל יפההההה.
לא ממליץ בחיוב (:

eden
08/05/10, 01:34
חייב לומר שהיום, אחריי חודשיים שיש לי את המגן (השחור עם הפסים הלבנים באלכסון) מהסוג החדש, נפטרתי ממנו. שבועיים לאחר שהתקנתי אותו על המכשיר, הפאנל הקדמי התחיל להיות רופף ולא ישב יציב..כך שלא הייתה התאמה והוא נטה ליפול. בקיצור..אכזבה!!
היום קבלתי מאי ביי את ה incase perforated snap case בצבע לבן (http://www.goincase.com/products/detail/perforated-snap-case-cl59312) שהוא כלל לא בטיחותי אבל יפההההה.
לא ממליץ בחיוב (:

אכן, מבחינת הגנה הוא נוטה להתפרק ברמה מוגזמת, לא ממליצה.. אני גם אפתר משלי בקרוב בגלל העובדה המצערת