מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סיבוב 2| האייפון שוב מנצח במבחן מסכי מגע

natish
24/03/10, 22:22
‏מסך המגע של האייפון הוא הטוב מסוגו מבין כל מכשירי הסמארטפון. כך עולה מבדיקה חוזרת שביצעה חברת MOTO כאשר הבדיקה נעשתה על ידי זרוע רובוטית כדי להסיר כל ספק לאי דיוקים אנושיים.

‏http://img.skitch.com/20100324-epb8dgjmsy1mktgjgi396k57iq.jpg

לאפל יש את מסכי המולטי טאץ' הטובים ביותר מכל שאר מכשירי הסמארטפון שמגיעים עם מסך מולטי טאץ'. חברת MOTO שבעבר כבר ביצעה (http://www.iphones.co.il/forum/thread116172.html)מבחן השוואה בין מסכי המגע של מספר מכשירי סמארטפון מובילים החליטה שהמבחן הקודם שהיא ביצעה לא מספיק טוב כאשר במבחן הראשון הבדיקה בוצעה בעזרת האצבע. כעת MOTO החליטה לבצע את המבחן שוב בעזרת רובוט ששירטט את הקווים על פני המסכים של מכשירי הסמארטפון השונים כדי להסיר כל ספק אי אמינות שהייתה יכולה להגרם על ידי אי הדיוק של אצבע המשתמש.

בנוסף לבדיקת ה"איכות" של מסכי המולטי טאץ' MOTO החליטה שהיא גם בודקת את אמינות המסכים כאשר בדיקה אחת נעשתה עם אצבע (לא אמיתית אלא רובוטית) בעובי של 7 מ"מ כשמגע היה לפי הגדרת הבדיקה בעוצמה בינונית, כלומר לחץ בינוני על המסך ואילו הבדיקה השניה בוצעה עם אצבע דקה יותר בעובי של 4 מ"מ כאשר עוצמת הלחיצה הייתה די חלשה. באופן זה MOTO רצתה לבדוק את אמינות המגע של מסכי המכשירים השונים.

http://img.skitch.com/20100324-dt2p183cd6qsgwp1k735hiy6md.jpg

במבחן החוזר שבוצע על ידי יד רובוטית ששירטט קווים ישרים בדיוק שיתכן רק על ידי רובוט מסך המגע של האייפון שוב נחל ניצחון מוחץ כאשר ניתן לראות בברור שמכל מסכי המגע מסך המגע של האייפון הוא המדויק ביותר. במקום השני שוב הגיע מכשיר הנקסוס 1 של גוגל/HTC אבל עדיין הציג קווים לא ישרים כאשר בצמוד אליו נמצא מסך הטאץ' של מכשיר ה- Droid Eris אף הוא של חברת HTC. שאר המכשירים הציגו ביצועים פחותים בהרבה או מעורבים כאשר ה- BlackBerry Storm2 ומכשיר ה- Palm Pre הציגו תוצאות טובות כמעט כמו אלו של האייפון במבחן הרגיל (עוצמה בינונית) אבל איבדו מהר מאוד את הדיוק ואת הקלט של המגע בבדיקה בעוצמה החלשה יותר. מכשיר ה- Droid של מוטורולה הראה את הביצועים הגרועים ביותר ב- 2 סוגי עוצמות המגע שניבדקו.

<object width="400" height="300"><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="movie" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=10367683&amp;server=vimeo.com&amp;sh ow_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=0&amp;color=&amp;fu llscreen=1" /><embed src="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=10367683&amp;server=vimeo.com&amp;sh ow_title=1&amp;show_byline=1&amp;show_portrait=0&amp;color=&amp;fu llscreen=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="400" height="300"></embed></object>

מה שכן MOTO ציינה שההבדלים בין ביצועי מסכי המגע בין אלו של אפל לבין החברות המתחרות יצטמצמו והפער בסופו של דבר יעלם ברגע שיצרניות החומרה יקבלו יותר ניסיון בתחום מסכי המולטי טאץ' דבר אותו אפל שיכללה זה מספר שנים עוד טרם השקת מכשיר האייפון.

alons126
24/03/10, 22:54
אפל עושה זאת שוב :)

romitkin
24/03/10, 23:04
ברור , הרי רק לאיפון ולאייפוד יש מסך capasitive ולכל השאר resisitive (או שאני טועה?)
וזה גם מאפשר multi-touch הכי טוב

alons126
25/03/10, 00:07
לא נכון..
ע"פ PhoneArena לכולם יש מסך מסוג capasitive :)

romitkin
25/03/10, 01:06
אז כנראה שה capasitive האלו לא בנויים טוב.
המסך הזה מאופיין בכך שהוא מרגיש לחיצה על ידי זרמים חשמליים שהאצבע מעבירה אליו,ולא על ידי לחיצה של האצבע. לכן הוא אמור להרגיש כל נגיעה, אפילו את החלשה ביותר.
מעניין שמסך מגע שאפל בנו בשנת 2007 (הרי מסך המגע של האיפון המקורי זהה למה שיש כיום) יותר טוב ממסכי מגע של טלפונים משנת 2010.

GalDanino
25/03/10, 03:36
לא משנה מה יגידו
עובדות אומרות שהנגיע של האייפון הכי טובה
אני עד היום נדהם מכמה שזה טבעי ואמיתי :)
למי שלא מבין למה מוטורולה htc וכל אלה לא מצליחים לעשות מסך קומפסיבי טוב
זה כי לאפל יש ים פטנטים על המסך של האייפון אז החברות מפחדות לנסות לעשות אותו מדויק כי הם פשוט יקבלו תביעה ענקית :)

hvusvn
25/03/10, 10:38
מה הקטע לעשות את הבדיקה הזאת? לכל שאר המכשירים יש מעבד טוב יותר, מולטי טאסקינג, מצלמה טובה יותר, מצלמת וידאו וכו'. אז למה לנסות להראות שהאייפון יותר טוב בשני הנתונים הכי פחות חשובים - ממשק ומסך?
פאנבוייז.

GalDanino
25/03/10, 11:09
מה הקטע לעשות את הבדיקה הזאת? לכל שאר המכשירים יש מעבד טוב יותר, מולטי טאסקינג, מצלמה טובה יותר, מצלמת וידאו וכו'. אז למה לנסות להראות שהאייפון יותר טוב בשני הנתונים הכי פחות חשובים - ממשק ומסך?
פאנבוייז.

הפחות חשובים??!! פחחחחחחחח
סתם שתדע, אחרי מעבדים, מצלמות, רזולוציות ומולטי טאסקינג
בסוף הדבר היחיד שאתה משתמש בו זה המסך והממשק

סתם בשביל שלא היו טעויות
רק לנקסוס ולדריוד יש מעבד יותר חזק
לאייפון כן יש צילום וידאו
ולבלאק ברי והפרי אין מצלמה יותר טובה משל האייפון

natish
25/03/10, 11:19
פאנבוייז.

יפה שאתה מכנה אנשים פאנבויז אבל עדיין קונה את האייפד בלי שיש לו תמיכה בעברית ועוד... :rolleyes: בכל אופן כדאי לבדוק דברים לפני שישר זורקים אותם ומראים את חוסר הידע המשווע. לאייפון יש מצלמת וידאו (3Gs), למרות שלאייפון יש מעבד שחלש בכ-40% מהמעבדים של מכשירי האנדרואיד החדשים יותר הוא עדיין פועל בכמעט אותה המהירות. ואם אתה ה"מעבד העוצמתי" יותר של הנקסוס 1 כל כך חשוב לך אז תקנה אותו ותשתמש בו להרצת משחקים... אה רגע אין לו משחקים? אה רגע האצת הגרפיקה של האייפון טובה יותר?

לגבי מולטי טאסקינג, אתה פשוט מדבר שטויות. האייפון מבצע מולטי טאסקינג כמו גדול לאפליקציות המובנות והמורשות, למעשה מערכת ההפעלה שלו נבנתה סביב מולטי טאסקינג. הרשאת תוכנות צד שלישי למולטי טאסקינג זה משהו אחר לגמרי. ובמערכת ההפעלה אנדרואיד המולטי טאסקינג מוגבל ל- 6 תוכנות בלבד (לא ברור למה דווקא 6...) כשגם ככה אתה מוגבל להתקין את התוכנות שלך על 190MB של זיכרון המכשיר דבר שעדיין לא השתנה.

אגב, אני מצטער לומר לך אבל, אם ההצלחה של האייפון הוכיחה משהו אחד זה שהדבר החשוב ביותר מכשיר סלולרי הוא ממשק ואיכות מסך המגע שלו במקרה ומדובר במכשיר מולטי טאץ'.

hvusvn
25/03/10, 16:32
טוב, נראה לי שהגזמתי עם הסרקסטיות שלי:( כנראה אני לא טוב בזה:d

natish
25/03/10, 17:03
טוב, נראה לי שהגזמתי עם הסרקסטיות שלי:( כנראה אני לא טוב בזה:d

כנראה :)