מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הפריצה הטורקית| פריצה חומרתית למודם 5.12 למכשירי 3g

natish
24/03/10, 19:46
‏חנות חומרה באיסטנבול, טורקיה העלתה סרטון בו היא מדגימה כיצד היא מבצעת פריצה חומרתית למכשירי אייפון 3G עם גירסת קושחה 3.1.3. לא לנסות בבית...

‏http://img.skitch.com/20100324-fpbmyahe2hba92ck6d18xtey3p.jpg

חנות אלקטרוניקה באיסטנבול, טורקיה הצליחה על ידי חומרה לפרוץ מכשירי אייפון 3G (רק 3G ולא 3Gs!) בגירסה 3.1.3 ואפילו העלתה סרטון שמראה כיצד הדבר מתבצע על ידה. מאז אפל שיחררה את גירסה 3.1.3 האחרונה, נראה שסצינת הפריצה נתקעה כאשר גירסה 3.1.3 מכילה גם עידכון לגירסת המודם למכשירי ה- 3G וה- 3Gs לגירסה 5.12 אותה לא ניתן לפרוץ כך שמשתמשי האייפון 3G וה- 3Gs שמסתמכים על פריצת המודם הוזהרו שלא לשדרג את מכשירים לגירסה החדשה.

הפיתרון של הטורקים מסתמך שינמוך גירסת המודם בחזרה לגירסה 04.26.08 דבר שלא ניתן לבצע דרך תוכנה בלבד ולשם כך יש צורך בפתיחת המכשיר כדי לגשת ישירות לרכיב המודם של האייפון, להתחבר אליו ובאמצעות תוכנה לבצע את השינמוך הנ"ל. הדבר מזכיר קצת את פתרונות הפריצה החומרתית של מכשירי ה- 2G בגירסאות ישנות יותר כאשר GeoHot מצא בעבר דרך לפרוץ חומרתית באופן דומה את גירסת המודם של גירסה 1.1.2/3.

6dxM3ADO30M

שימו לב שמדובר רק במכשירי ה- 3G והדבר מצריך פתיחה פיזית של המכשיר ולכן לא מומלץ לנסות את הדבר לבדכם מאחר וכך צעד קטן ומוטעה יכול לגרום לכך שתשביתו לחלוטין את המודם של המכשיר. בעבר מספר מעבדות בארץ וגם משתמשים פרטיים הצליחו לבצע את הפריצה החומרתית ויהיה מעניין אם השיטה הטורקית תאומץ על ידי חלק מהמעבדות הללו. בכל אופן ההצעה הטובה ביותר היא להמתין לפריצה תוכנתית מאחר וגם ככל הנראה גירסה 3.2 נמצאת מעבר לפינה.

Eli
24/03/10, 20:31
אחלה מוסיקה יש שם , נהנתי 9 דקות

דיזינגוף
24/03/10, 21:59
אאוץ'... איזה התעללות בחסר ישע :d

chivas2
24/03/10, 22:01
אין ספק שאפל עשו להאקרים בית ספר !!!
הפעם הפריצה קשה מאוד ונראית בלתי אפשרית !!!

ואני לא מדבר בכלל על הבוטרום החדש ..............

אין ספק שאפל הרימו את הכפפה.

ציפיצי למתנה לחג. קיבלנו כינים

גריידי
24/03/10, 22:08
תפסיק לדבר שטויות... לדעתי הפריצה למודם החדש כבר מוכנה פשוט מחכים עד שישחררו אותה!

עומר חרמש
24/03/10, 23:58
אי אפשר לדעת מי מכם צודק.הלוואי והייתי יכול להיות בטוח במה שאומר גרידי.
התחושה שלי היא שבניגוד לפריצות הקודמות,הפעם נכונו לנו חודשים ארוכים של המתנה מורטת עצבים.

valersky
25/03/10, 01:24
יותר פשוט היה לשדרג ל 3.1.3 עם קובץ מותאם..שמשאיר אותך באותו מצב..
אבל יפה כל הכבוד איזו מיומנות.. תחשבו כמה אייפונים הוא הרס עד שהגיע לרמה כזאת.. בואנה מטורף פירק והרכיב אייפון כאילו זה היה איזה בית מלגו.. באמת שאפו לחבר'ה האלו במעבדה שהצליחו.. ממש לא ג'וב פשוט.. ועוד כולל הלחמה ובאגלנים..בקיצור אם זה משיצטרכו לעשות.. נתחיל מזה שזה יעלה הון תועפות.. ואני לא רואה שמישהו כאן מקריב את האייפון שלו שרכש במיטב כספו באיזה 3000 שקל להתעללות כזאת..

ymeiner
25/03/10, 02:25
עומר, אני כבר מריח את החצילים שעובד שם על האש(למרות שאם אני לא טועה אתה אמרת חומוס אסף). הסביח בוא יבוא, ואולי בצורת גירסא 3.2. אני מציע לקרוא מהיום ליום הפריצה sab1hday.
שתי סיבות לכך, אני אנסה לא להביא מנחוס אז אני אומר כבר עכשיו שאף אחת מהן לא מבטיחה פריצה אלא רק מקרבת אותנו ליום.

1. גירסאות SDK כבר משוחררות זה זמן מה. למרות שהן לא אמורות לבטא הרבה בקשר למודם הן יכולות להביא קצת מידע לגבי מה מצפה לפורצים ולכן יש סיכוי שיש כמה ביצים מתחממות כבר על האש בשביל הסביח.
2. זה באמת wishful thinking אבל יש לי איזשהו ניחוש קטן שאפל הולכים להעלות את ATT על הקטפולטה בצורת סימפרי להמונים ולהעיף אותם לכל הרוחות (זה לא אומר שמי שקנה איפון דרך המפעילה הסלולארית יוכל להיפתר מההתחיבות, אם אני לא טועה החברות בארץ מרשות לפתוח את המכשיר רק אחרי תקופת ההתחיבות). אם אני צודק פה אז צריך להתחיל כבר להכין את הטחינה.

אבל מי אמר שאני צודק בכלל.

עומר חרמש
25/03/10, 03:36
הכל ספקולציות,ומי כמוני שמאמין בנאחס ולא אומר ?יש!? לפני הגול,סקפטי.
תנו לי כבר את התענוג להזמין את אנשי שלומי מקרב הפורום לסביח פרישמן.
עד מתי אייפון בצורת אייפוד?

natish
25/03/10, 03:46
יותר פשוט היה לשדרג ל 3.1.3 עם קובץ מותאם..שמשאיר אותך באותו מצב..
אבל יפה כל הכבוד איזו מיומנות.. תחשבו כמה אייפונים הוא הרס עד שהגיע לרמה כזאת.. בואנה מטורף פירק והרכיב אייפון כאילו זה היה איזה בית מלגו.. באמת שאפו לחבר'ה האלו במעבדה שהצליחו.. ממש לא ג'וב פשוט.. ועוד כולל הלחמה ובאגלנים..בקיצור אם זה משיצטרכו לעשות.. נתחיל מזה שזה יעלה הון תועפות.. ואני לא רואה שמישהו כאן מקריב את האייפון שלו שרכש במיטב כספו באיזה 3000 שקל להתעללות כזאת..

מדובר במקצוענים ולא סתם באיזה מעבדת דוכן ברחוב.
הציוד שיש להם במעבדה אפילו יותר רציני מהציוד שיש במעבדות של חברות הסלולר פה בארץ ומדובר בטורקיה לא איזה מדינה עתירת טכנולוגיה. אבל העיקר שאנחנו חושבים שאנחנו אירופה... :)

ymeiner
25/03/10, 04:11
מדובר במקצוענים ולא סתם באיזה מעבדת דוכן ברחוב.
הציוד שיש להם במעבדה אפילו יותר רציני מהציוד שיש במעבדות של חברות הסלולר פה בארץ ומדובר בטורקיה לא איזה מדינה עתירת טכנולוגיה. אבל העיקר שאנחנו חושבים שאנחנו אירופה... :)

היו לי כמה חיילים בצבא שבקלות יכולים להגיע לרמה הזו וגם כמה טכנאים סופר מנוסים שהכרתי במשך הזמן שלא נופלים ממה שרואים בסרטון. זה לא תורה מסיני, בסוף מדובר על צריבה לצ'יפ. מאות חברות בארץ עושות את זה כל יום.

מצד שני אני חייב להגיד שהבחור סופר מקצועי. איזה ידיים מדויקות, שום בורג לא עף, פותח את ההלחמות וההדבקות כאילו זה קל (וזה לא!) ולא טועה.

natish
25/03/10, 04:21
היו לי כמה חיילים בצבא שבקלות יכולים להגיע לרמה הזו וגם כמה טכנאים סופר מנוסים שהכרתי במשך הזמן שלא נופלים ממה שרואים בסרטון. זה לא תורה מסיני, בסוף מדובר על צריבה לצ'יפ. מאות חברות בארץ עושות את זה כל יום.

מצד שני אני חייב להגיד שהבחור סופר מקצועי. איזה ידיים מדויקות, שום בורג לא עף, פותח את ההלחמות וההדבקות כאילו זה קל (וזה לא!) ולא טועה.

לא אמרתי שפה בארץ אין אנשים ברמת מקצועיות פחותה פשוט ציינתי שהציוד שיש להם במעבדה הרבה יותר מתקדם מזה שיש במעבדות השירות של חברות הסלולר. חוץ מזה תראה כמה מכשירים עוד מחכים לו על השולחן. אחרי שאתה פותח עשרות מכשירים ביום זה כבר נהיה אוטומטי... אני מדבר מניסיון ;)

lightdelegate
25/03/10, 18:16
סבלנות ומחשבה חיובית ואפל יקבלו בית ספר חזרה.
רק מה שכן נקווה שלא יעשו שינויים משמעותיים בגירסה הבאה שבטח תצא אחרי הפריצה :)
מה שימשוך אנשים לשדרג...
קניתי מכשיר חדש ואני תקוע עם הגירסה החדשה...
חוצמיזה יש עוד 3 ימים עד החג... עוד יש סיכוי שנקבל את המתנה :)