מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דפדפן אופרה לאייפון הוגש לאישור האפסטור

natish
23/03/10, 16:24
‏אחרי שעשתה הרבה מאוד רעש עם התאמת דפדפן האופרה שלה לפלטפורמת האייפון, החברה הנורווגית גילתה שהיא הגישה את הדפדפן לאישור האפסטור. תאשר או לא תאשר? זאת השאלה.

‏http://img.skitch.com/20100323-8twimh6t6tgtwhy78qtm99iuaw.jpg

לפני מספר שבועות דיווחנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread121312.html) לכם על כך שמפתחת הדפדפן אופרה הנורווגית התאימה את הדפדפן לפלטפורמת האייפון ולטענתה מדובר בדפדפן המהיר ביותר שקיים כיום לפלטפורמה ניידת. כאשר אופרה משתמשת בטכנולוגיה ייחודית לדפדפן כאשר דפי הרשת מותאמים בצד השרת באופן מהיר והם מורדים במהירות למכשיר מה שמשפר את מהירות הגלישה. אופרה הציגה את הדפדפן בתערוכת הסלולר בברצלונה שנערכה לאחרונה, כאשר דפדפן המיני שלה מיועד לעוד מספר פלטפורמות בגירסתו החדשה ביניהם לפלטפורמת ה- maemo של נוקיה ועוד.

אופרה שיודעת את מדיניותה הנוקשה של אפל בנושא החליטה להפעיל לחץ ציבורי ותקשורתי על אפל כאשר היא הפכה את הגשת הדפדפן לאפסטור לנושא פומבי. כמו כן החברה החליטה להעלות דף מיוחד (http://my.opera.com/community/countup/) באתר שלה שמראה בדיוק כמה זמן עבר מאז הדפדפן הוגש לחנות האפליקציות של אפל*שיראה עד כמה איטי תהליך האישור של הדפדפן או במקרה השני (שיהיה מאוד מפתיע) עד כמה מהר הדפדפן יאושר.

אפל ידועה בכך שהיא דוחה אפליקציות שמבצעות פענוח קוד על המכשיר עצמו, אבל מאחר ואופרה פועל בטכניקה שתארתי לעיל אין לאפל שום סיבה של ממש שלא לאשר אותו, אלא אם כן היא תטען שהדפדפן מחקה את הדפדפן המובנה של המכשיר. טענה זו תהיה מאוד "מפלילה" מאחר ואפל כבר אישרה לא מעט דפדפנים בחנות האפסטור שלה שמבוססים על מנוע ה- WebKit, בו אפל משתמשת בעצמה עבור דפדפן הספארי והמובייל ספארי שלה שמגיע מובנה באייפון ובאייפוד טאץ'.

OpTCS3g-cBY

האם הלחץ התקשורתי של אופרה יעבוד? האם אופרה מיני יהיה הדפדפן החיצוני הראשון לאייפון שלא מבוסס על מנוע ה- WebKit? אין ספק שאפל נמצאת במצב מאוד לא נעים מאחר ודחיית האפליקציה תביא אליה גלים של פרסום שלילי, מצד שני אפל לא תמיד שמה קצוץ...

אתם מוזמנים להעלות את ההימור שלכם.

Roy.c
23/03/10, 16:39
הדפדפן הזה נראה אחלה, אני בעד למרות שsafari הוא גם מעולה, אבל לפעמים אפל צריכה גם לדעת "לקבל" את השונה:)

kingdoom
23/03/10, 16:46
הלוואי שיאשרו !!!!!!!!!! בכל מקרה, הוא תומך בפלאש? כי אם כן אז אפל ממש דפוקים ! הקטע של הפלאש והמולטי טאסקינג זה 2 הדברים העיקריים של המבקרים נגד האייפון @!@!@!

alons126
23/03/10, 17:09
חחחח תכלס זאת השאלה חחחח
מעניין איך העיניין יתפתח :)

mr-anderson
23/03/10, 17:09
א. אני מהמר שזה לא תומך בפלאש.
ב. לדעתי אפל לא יאשרו את זה בכלל כי הם לא רוצים מוצרים של חברות אחרות (ואם הם יאשרו אז זה רק בגלל לחץ תקשורתי מצד אופרה)
ג. חוץ מזה שהסרטון הזה ****** בקטע אחד - התחרות. כי אצלי הדפים עולים בקצב מיידי (ואני מדבר על מתי שאני גולש דרך סלולרי). לדעתי הם דאגו שיהיו בעיות באייפון הימני. ויהיו דפים שיעלו לאט באופרה מיני...

אבל אם באמת יהיה לו פלאש, זה יהיה שווה ה-כ-ל

afikshamir
23/03/10, 17:19
אני עשיתי את הניסוי של הניו יורק טיימס בעצמי לחצתי באותו זמן והאופרה היה רק באמצע הטעינה של הדף השני ככשלי סיים את הראשון ויש לי 1.5 מגה אינטרנט קצת שיקרי הוידיאו

afikshamir
23/03/10, 17:35
טעות ניסיתי עוד פעם עשיתי clean history רשמתי www.nytimes.com עשיתי go כשהם עשו בדיוק באותו הזמן ועלה לי באותו זמן כמו של opera

ipxp
23/03/10, 17:49
הצטרפתם להימור של מתי אפל יאשרו את זה? מי שמנחש הכי קרוב לתאריך הנכון זוכה באייפון חינם! Xd

הימרתי ביומולדת שלי שזה עוד 11 יום ^^

ymeiner
23/03/10, 17:58
אני עשיתי את הניסוי של הניו יורק טיימס בעצמי לחצתי באותו זמן והאופרה היה רק באמצע הטעינה של הדף השני ככשלי סיים את הראשון ויש לי 1.5 מגה אינטרנט קצת שיקרי הוידיאו

איפה אתה עובד באופרה או באפל? תקן אותי אם אני טועה אבל אין עדיין גירסא באפסטור.

חדל ציניות

הדפדפנים שיש לך על המחשב הם לא אותם דפדפנים שיש על האייפון. נכון הדבר שהדפדפן של האייפון הוא איטי ומסורבל. הדבר שאותי הכי שימח הוא זיכרון לדפים בהם ביקרתי. זה משגע אותי העניין של העידכון. זה הורג אפליקציות רשת.

אני הולך להגיד פה שני דברים סוטרים אך נכונים
1. אם אפל לא מאשרת אפליקציה תמיד יש את האופציה השקטה של לפתח אותה כאפליקציית רשת ואז גם נהנים מהמולטיטאסקינג של הספארי. (google,im)
2. הדפדפן המובנה לא טוב לאפליקציות רשת

הגיע זמן שמישהו יביא קצת תחרות שתאפשר גם פיתוח של הספארי באייפון לאפל אין מה להפסיד מדפדפן נוסף

Omri David
23/03/10, 20:31
אם יהיה פיירפוקס אני ישמח :)
אבל אופרה אני מוכן לנסות מקווה שיאשרו אותם מקסימום אם לא מקווה שילכו לסידייה חחח.

buyiphoneforme
23/03/10, 22:33
אואוואואווווו פאקינג הייי
אני רוצה את זה באייפון שלי לא אכפת לי מה!
הם חייבים לאשר את זה בדיוק מה שהיה חסר לטעון כמה דפים בו זמנית כמה רציתי שיעשו את זה בספארי!

SloXreS
23/03/10, 22:43
אם מישהו לא הבין הניסוי נערך בכוונה על רשת edge האיטית יחסית.
אפיק, הניסוי שערכת אינו באותם תנאים ולא באותה מערכת. בדיקה בגירסאות למחשב לא משקפת את התוצאות שיהיו בסלולרי. והאם ניסית את אופרה 10?
באופן אישי אני מצפה בכליון עיניים.

haravovadia
23/03/10, 22:52
השאלה האמיתית היא, במידה והם לא מאשרים - מי דואג שזה יעלה לסידיה? D:

mr-anderson
23/03/10, 23:29
אפשר לטעון כמה דפים בו זמנית בספארי, פשוט פותחים עמוד חדש ומכניסים כתובת. 2 הדפים נטענים בו זמנית.
מנסיון...

DeanShemie
24/03/10, 00:25
אם כבר להשתמש בדפדפן אחר, איזו אפציות מעניינות האופרה מציע מול הספארי?
אני למשל, משתמש בVanillaSurf (app store) כשאני צריך מסך מלא.
לעומת זאת, הספארי הוא Built in במערכת של האייפון - לינקים מהMail (לדוגמא) ייפתחו ישירות בספארי.

lokopo
24/03/10, 15:21
אני שאלתי בפייסבוק בקבוצה הרשמית של אופרה.
המפתחים שם מעדכנים באופן קבוע וענו לי שאין שום סיכוי שהם הולכים עם זה לסידיה אם אפל לא תאשר.

AssafMoraz
09/04/10, 07:53
אני שאלתי בפייסבוק בקבוצה הרשמית של אופרה.
המפתחים שם מעדכנים באופן קבוע וענו לי שאין שום סיכוי שהם הולכים עם זה לסידיה אם אפל לא תאשר.

אם כך חבל מאוד, הרי הם השקיעו את מירב המאמצים בפיתוח של האפליקציה והתאמתה לאייפון, בטח מישהו ידליף את זה כבר איך שהוא וזאת אם אפל אכן לא יאשרו למרות שאני באמת מאמין שהם יאשרו בסופו של דבר, אחרת זה יהיה ממש גועל נפש מצידם.

rongot84
10/04/10, 17:06
בא לי בטוב דפדפן מהיר...
לפי הסירטונים ברשת זה נראה מאוד מבטיח!

alons126
10/04/10, 18:23
לא נראה לי שאישרו את זה..
כבר עבר כמעט חודש..
באסה :(

natish
13/04/10, 03:50
חבר'ה בצעד מפתיע מאוד אפל אשרה את הדפדפן של אופרה לאייפון.
האפליקציה צריכה להגיע לאפסטור במהלך ה- 24 שעות הקרובות ולפי הדיווחים היא כבר זמינה בחנות הבריטית והאוסטרלית.

סקירת אפליקציה תעלה בהקדם.

Bar
13/04/10, 06:39
חבר'ה בצעד מפתיע מאוד אפל אשרה את הדפדפן של אופרה לאייפון.
האפליקציה צריכה להגיע לאפסטור במהלך ה- 24 שעות הקרובות ולפי הדיווחים היא כבר זמינה בחנות הבריטית והאוסטרלית.

סקירת אפליקציה תעלה בהקדם.

סוף סוף!!

עריכה: כבר הורדתי נראה מדהים,אך ממבט ראשוני עולה שהור לא מושלם בכל הנוגע לעברית...זו שעתי לפחות

shaim
13/04/10, 08:16
זמין בחנות האמריקאית.
הדפדפן מאוד מהיר.
הצגת אתרים ישראליים, ממש לא טובה....

natish
13/04/10, 14:50
http://www.iphones.co.il/forum/thread130007.html