מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הקינדל של אמזון: תחילת הסוף?

natish
23/03/10, 11:51
‏החברה הודיעה כי היא מפתחת כעת יישום למכשיר המתחרה - האייפד מבית אפל. היישום יאפשר למשתמשי האייפד לרכוש ספרים אלקטרוניים ישירות מאמזון.

‏http://www.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2010/03/amazon-ipad-screen1.jpg

בצעד מפתיע הודיעה אתמול אמזון כי תשיק יישום קינדל לרכישת ספרים אלקטרונים לאייפד של אפל. באתר החברה ציינו במפורש את האייפד בתור אחד מהטאבלטים בהם תתמוך תוכנת הקינדל. למרות שלא נמסר תאריך להפצת גרסה מותאמת למכשיר.

לדברי אמזון, גרסת האייפד של קינדל תאופיין בפונקציות זהות לאלו המוצעות בגרסת האייפון של היישום, גרסה שהושקה לפני כשנה, וביניהן הפונקציה המאפשרת לרכוש ספרים בפורמט קינדל דרך דפדפן הספארי. "המהלך הזה תואם את האסטרטגיה של אמזון – להיות נוכחים בכמה שיותר מכשירים" אמרו בחברת גרטנר, "אין לאמזון מה להפסיד". בתוך כך הודיעה גם ענקית הספרים "בארנס אנד נובל" לפני שבועיים כי היא מפתחת תוכנה לאייפד.

טרם ברור איך חנויות ספרים אלקטרונית ישתלבו, אם בכלל, באפליקציית ה-iBook, חנות הספרים של אפל. ההערכות הן כי אפל תאשר את אפליקציית האייפד של אמזון, בשל בעיות האמון הקשות אשר עלולות להתעורר בין חברות הענק אם יידחו ההצעות של בארנס אנד נובל או אמזון. עתה נראה כי המרוויח העיקרי יהיה הקורא, "התחרות הזו מטיבה עם הצרכנים, והמחירים יילכו וירדו" ציין אנאליסט בהתייחס למספר הגדל של חברות אשר מציעות ספרים לקוראים הדיגיטליים.

מספר בלוגרים טענו היום כי אפליקציית הקינדל באייפון תפגע קשות בקורא הספרים של אמזון, בעוד אחרים העריכו כי אמזון תפתח מכשיר חדש אשר יאפשר צפייה במדיות נוספות אותן היא מוכרת, בהן מוסיקה וסרטים.

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/10137)

דיעה אישית
לדעתי היחיד שמופתע מהעניין הוא כתב TheMarker שהעלה את הכתבה הזו. למרות שאמזון מתחרה באפל באופן ישיר עם מכשיר הקינדל שלה פלטפורמת האייפד ובחנות הספרים/מגזינים שאפל תשיק עם השקת האייפד בארה"ב אמזון מעולם לא שללה פרסום של תכנים לפלטפורמת האייפד.

הנהפוך הוא אם כבר הצעד היה די ברור כאשר אמזון כבר מציעה זה זמן רב את אפליקציית הקינדל באפסטור שמיועדת לשימוש על האייפון והאייפוד טאץ'. כמו כן לפני מספר ימים קצר אמזון שיחררה את אפליקציית הקינדל לפלטפורמת המק ולפני מספר חודשים דווח שהחברה מחפשת עובדים עבור תכנים עשירים יותר מאלו שזמינים כיום עבור מכשיר הקינדל שמבוסס מסך ink ולא מסך LCD/OLED צבעוני.

אני בטוח שאמזון כבר עובדת על הדגם הבא של מכשיר הקינדל שלה שיאפשר גם תכנים צבעוניים ועשירים יותר ויתכן גם דפדפן מובנה (לפי השמועות) ובינתיים אין לה שום סיבה שלא להנות ולקצור רווחים דרך אפליקציה לאייפד כפי שהיא עשתה עד כה עם מכשיר האייפון.

הפתעה? ממש לא.

DannyLi
23/03/10, 19:48
לדעתי, כקורא ספרים דיגיטליים הקינדל עדיף.
לטעמי נוח יותר לקרא על מסך ink, אשר מזכיר דף עיתון או ספר מאשר על מסך צבעוני.

ymeiner
24/03/10, 12:54
אין ספק, הקינדל סופר נוח. אישתי קוראת בו ספרים כבר הרבה זמן וזה פשוט אחלה מכשיר. אני אישית קורא בתוכנה של הקינדל על האייפון, זה נוח לי מספיק. אני מסכים עם נתי ומוסיף גם שהרעיון של הקינדל הוא למשוך אנשים לקנות ספרים באמזון. שוב, שיטת דיג ידועה מאד. הקינדל הוא רק פיתיון.

ככזה, אמזון תשים אותו בבכל מקום אפשרי. על המק, על פיסי, על אייפון, אייפד, אנדרואיד ואם אפשרי אז גם על הטלויזיה שלכם בסלון.