מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : בום! אפל מאפשרת רכישת אייפונים סימפרי ישירות ממנה

natish
23/03/10, 02:57
‏על פי הדיווחים נראה שאפל התחילה לאפשר לרכוש מכשירי סימפרי ישירות מהחברה עצמה במחיר מלא גם בארה"ב בלי צורך בחוזה עם AT&T. האם הדבר נובע בגלל מדיניות המכירה של הנקסוס 1 של גוגל? ככל הנראה כן.

עידכון: לא מדובר במכשירי סימפרי אלא במכשירים ללא חוזה.

http://img.skitch.com/20100322-1c3w7efck6riquw6adqyxhjdgp.jpg

מאז ששוחרר האייפון לראשונה בקיץ 2007, בארה"ב ניתן היה לרכוש את האייפון רק תחת חוזה עם חברת AT&T כאשר לאחר מכן אפל החמירה את תנאי הרכישה שחייבו כרטיס אשראי אמריקאי בלבד (ואני בטוח שיש לא מעט בעלי אייפון ישראליים שיושבים ומחייכים...) מי שרצה לרכוש מכשיר אייפון פתוח לכל הרשתות (סימפרי) היה צריך לרכוש את המכשיר באירופה באחת מהמדינות בהן חוקי המדינה לא מאפשרים מכירת מכשיר נעול לרשת מסוימת כמו איטליה, יוון, צ'כיה ועוד.

אבל היום בתפנית מפתיעה של ממש אפל מאפשרת רכישת מכשירי סימפרי במחיר מלא גם בארה"ב בלי חוזה מחייב מול AT&T וכמובן בלי הצורך בתעודת זהות אמריקאית. את הדיווח הזה מגלים האתרים 9to5mac וגיזמודו כאשר גיזמודו קיבל לידיו את המסמך הרשמי של החברה שמציין את תעריפי המכשירי ועוד מידע שמראה שרכישת האייפון בתצורת סימפרי במחיר מלא לא מחייבת קישור ל- AT&T, ניתן לרכוש את האייפון כמתנה כמו כל מוצר אחר של אפל וכן כרגע אפל מגבילה רכישה של מכשיר סימפרי 1 ליום ולעד 10 מכשירים בכלל לרוכש מסוים.

http://img.skitch.com/20100322-bygmr4i4f8ujhhrgs12kq34pfs.jpg

מחירי האייפון סימפרי בארה"ב זהים למחירי המכשירי שנמכרים בתצורת סימפרי ברחבי חו"ל כאשר מכשיר ה- 3G בנפח 8GB נמכר במחיר של 499$, מכשיר ה- 3Gs בנפח 16GB נמכר במחיר של 599$ ומכשיר ה- 3Gs בנפח 32GB נמכר במחיר של 699$. על פי הנראה הצעד הזה מכיוונה של אפל הוא תגובה ישירה לשיטת המכירה של מכשירי הנקסוס 1 של גוגל שנמכרים גם בתצורת סימפרי במחיר מלא ישירות מאתר המוצר או בסבסוד דרך חברת T-mobile ונראה שאפל החליטה לפעול לפי שיטת מכירה דומה.

מכשירי האייפון סימפרי שנמכרים דרך אפל עצמה או בכל מקום אחר בעולם מגיעים כיום עם גירסת המודם האחרונה (5.12) וכן עם גירסת הבוטרום החדשה כך שגם בהם הפריצה (jailbreak) היא לא מלאה כמו כן בגלל גירסה 3.1.3 יש קושי בפריצת המכשיר אבל אולי הצעד הזה של אפל ידרבן את קבוצות הפריצה למצוא פריצה עבור גירסה 3.1.3.

עידכון
לפי הנראה לא מדובר במכירת מכשירי סימפרי או אפשרות לפתוח את המכשירים לסימפרי אלא פשוט מכירה של מכשירי האייפון נעולים לרשת AT&T ללא חוזה אבל עדיין עם התחייבות לשנתיים. תודה ל- ymeiner על ההבהרה.

ymeiner
23/03/10, 04:19
תסתכלו על ההודעות שלי מלפני כמה שבועות תראו שרשמתי שהמהלך הולך לבוא. אני מצטער בשביל כל מי שקנה אייפון בזמן האחרון ובשביל כל מי ששידרג בטעות כי המאמצים לאנלוק ילכו ויפחתו מעכשיו. מה שכן אני צופה שיחרור גירסת מודם חדשה שתהפוך בקרוב את כל הטלפונים לסים פרי. לעומת זאת אני מסכים עם נתי שהמאמצים יופנו כולם לכיוון הג?ייל ברייק.

אה כן , סלאמת at&t היו שלום ותודה על כל הדגים.

jobran
23/03/10, 04:43
היי, לפי העדכון השני בפוסט של engadget. המכשירים שאפל תמכור הם לא סים פריי אלא בהתחייבות ל at&t אך ללא התחייבות למסלול.

natish
23/03/10, 04:53
היי, לפי העדכון השני בפוסט של engadget. המכשירים שאפל תמכור הם לא סים פריי אלא בהתחייבות ל at&t אך ללא התחייבות למסלול.

נכון, המכירה של המכשירים היא בדומה לאופן המכירה של המכשירים פה בארץ רק בלי התוכנית. כלומר המכשיר נעול לרשת at&t אבל ניתן לפתוח אותו לסימפרי וכמובן שיש התחייבות לשנתיים לחברה.

יובל המבולבל
23/03/10, 08:35
לפי דבריך, תמורת סכום מסוים יהיה אפשר להפוך את המכשיר לסים פרי

barak123123
23/03/10, 08:54
אפשר בבקשה לינק ישיר להודעה באתר של apple?

natish
23/03/10, 11:04
לפי דבריך, תמורת סכום מסוים יהיה אפשר להפוך את המכשיר לסים פרי

ממה שהבנתי אפשר לפתוח את המכשיר לסימפרי בלי תשלום בכלל.
אבל אלו הם דיווחים שמגיעים מארה"ב ואין לי ממש דרך לאמת אותם.

יובל המבולבל
23/03/10, 11:29
אם באמת אפשר לפתוח לסימפרי, זה אומר שלא צריך לפרוץ את המודם, פשוט לשים סים של חברה בארץ והמכשיר יעבוד

ymeiner
23/03/10, 11:34
הקישור לכתבה של engadget (http://www.engadget.com/2010/03/22/official-apple-now-offering-iphones-unlocked/) שנראית כאילו מישהו שינה את הכותרת במשך השעות האחרונות.

בנוסף רציתי קצת לתאר איך היה המצב קודם ומה השוני.
אפל כנראה לא היתה יכולה למכור טלפונים ללא חוזה עם AT&T בעצמם. כשבאים לאפל סטור ומבקשים אייפון בלי חוזה מקבלים תשובה שלילית. אם מתעקשים מאד, יש חנויות שבהם כן ימכרו אחד(גיליתי את זה כשבאתי לקנות ארבעה). לעומתם, best-buy כן מכרו טלפונים במחיר מלא (עם מע"מ בסביבות 650 דולר ליחידה) עם הגבלה לכמות הטלפונים שאפשר למכור לאדם אחד (בסיפור ההוא, בגלל שהיינו שניים הינו צריכים לקנות בשתי חנויות שונות במנהטן). אפל מעולם לא מכרה בצורה גלויה טלפונים מחוץ לחוזה בצורה רשמית.
מכיוון שאנחנו לא מודעים עדיין לכל ההגבלים אי אפשר להגיד בדיוק מה החוזה (כשאני אחזור הביתה בתחילת אפריל אם הנושא יהיה רלוונטי פה בפורום אני אגש לחנויות לשאול) אבל זו פעם ראשונה שאפל מוכרת טלפונים באופן רשמי מחוץ לחוזה של att (ימח שימם וזיכרם, המדרגות מוכנות וגם הקטפולטה).

הכתבה לא מדברת על פתיחה בתשלום, גם כרגע לא על סימפרי אלא על טלפונים שנמכרים ללא חוזה בחנויות אפל. צעד קטן לתפוח. זה עדיין שלב ראשון בדרך, בתקווה בקרוב הסימפרי .

עדכוו קטן, קראתי את המסמך של גזמודו והוא אומר את הדברים הבאים:
1.המסמך מדבר על שינוי בהוראות למוכרים שקשור לצורת המכירה של האייפון.
2. לא מוזכר מה היה עד עכשיו
3. כשבאים לקנות אייפון במחיר מלא אפשר לקנות אחד בלבד כל יום (ז"א שלמחרת תוכלו לקנות עוד אחד) ללא הצגה של חשבון ATT וללא הצגה של תעודה מזהה, אפשר לקנות אותו גם כמתנה למישהו אחר, כמובן במחיר המלא.
4. כל אדם שמציג חשבונות ATT יכול לקנות עד חמישה מכשירים בעת ובעונה אחת
5. ההגבלה במכירת אייפון לאדם היא עשרה אייפונים לכל החיים כרגע.

shaharhd
23/03/10, 11:41
אני אחרי פסח בארה"ב ... לתקופה של כמה שבועות (מטעם העבודה) ...

אם באמת יהיה אפשר לקנות אייפון ב2600 ש"ח ... SIM FREE
Count Me In :)

natish
23/03/10, 11:58
הקישור לכתבה של engadget (http://www.engadget.com/2010/03/22/official-apple-now-offering-iphones-unlocked/) שנראית כאילו מישהו שינה את הכותרת במשך השעות האחרונות.

בנוסף רציתי קצת לתאר איך היה המצב קודם ומה השוני.
אפל כנראה לא היתה יכולה למכור טלפונים ללא חוזה עם at&t בעצמם. כשבאים לאפל סטור ומבקשים אייפון בלי חוזה מקבלים תשובה שלילית. אם מתעקשים מאד, יש חנויות שבהם כן ימכרו אחד(גיליתי את זה כשבאתי לקנות ארבעה). לעומתם, best-buy כן מכרו טלפונים במחיר מלא (עם מע"מ בסביבות 650 דולר ליחידה) עם הגבלה לכמות הטלפונים שאפשר למכור לאדם אחד (בסיפור ההוא, בגלל שהיינו שניים הינו צריכים לקנות בשתי חנויות שונות במנהטן). אפל מעולם לא מכרה בצורה גלויה טלפונים מחוץ לחוזה בצורה רשמית.
מכיוון שאנחנו לא מודעים עדיין לכל ההגבלים אי אפשר להגיד בדיוק מה החוזה (כשאני אחזור הביתה בתחילת אפריל אם הנושא יהיה רלוונטי פה בפורום אני אגש לחנויות לשאול) אבל זו פעם ראשונה שאפל מוכרת טלפונים באופן רשמי מחוץ לחוזה של att (ימח שימם וזיכרם, המדרגות מוכנות וגם הקטפולטה).

הכתבה לא מדברת על פתיחה בתשלום, גם כרגע לא על סימפרי אלא על טלפונים שנמכרים ללא חוזה בחנויות אפל. צעד קטן לתפוח. זה עדיין שלב ראשון בדרך, בתקווה בקרוב הסימפרי .

תודה על ההבהרה בכל אופן לפי המסמך הפנימי שפורסם בגיזמודו אפשר להבין אחרת.
טוב שיש משהו שבודק את זה :)

alexm
23/03/10, 12:01
אני אחרי פסח בארה"ב ... לתקופה של כמה שבועות (מטעם העבודה) ...

אם באמת יהיה אפשר לקנות אייפון ב2600 ש"ח ... SIM FREE
Count Me In :)
without contract,
not sim free!

alons126
23/03/10, 12:18
אני לא אומר שהצעד הזה לא מבורך
אבל מה אם הורדת מחירים?

ymeiner
23/03/10, 12:54
אני לא אומר שהצעד הזה לא מבורך
אבל מה אם הורדת מחירים?

המחירים של אפל הם קבועים וצפויים, אפל מורידה מחירים בשני מיקרים :
1. כשיבוא אייפון יותר טוב תהיה הורדת מחירים לדור הקודם. זה יהיה כנראה בקיץ
2. אם חברה מתחרה תייצר טלפון שיאיים על המכירות של אפל, המחירים ירדו. כרגע זה אפילו לא נראה באופק.

חפירה לצורך הסבר ההגיון של המחירים של האייפון:

בתמחור אמריקאי האייפון דוקא לא כזה יקר. יוקר המחיה בארה"ב הוא בערך פי 2.5 מהארץ (המשכורות בהתאם) ולפי ההגיון הזה בשביל האמריקאי הממוצע זה כאילו מישהו מכר לך טלפון ב1000 שקל אם קנית בלי חוזה. אם קנית עם חוזה מדובר בבערך 250 שקל סכום ראשוני ואז משהו כמו ארבעים שקל כל חודש. אנחנו הישראלים סובלים מהסיפור כי אנחנו מקבלים מחירים של אמריקאים וזה באמת יקר.

alons126
23/03/10, 13:03
המחירים של אפל הם קבועים וצפויים, אפל מורידה מחירים בשני מיקרים :
1. כשיבוא אייפון יותר טוב תהיה הורדת מחירים לדור הקודם. זה יהיה כנראה בקיץ
2. אם חברה מתחרה תייצר טלפון שיאיים על המכירות של אפל, המחירים ירדו. כרגע זה אפילו לא נראה באופק.

חפירה לצורך הסבר ההגיון של המחירים של האייפון:

בתמחור אמריקאי האייפון דוקא לא כזה יקר. יוקר המחיה בארה"ב הוא בערך פי 2.5 מהארץ (המשכורות בהתאם) ולפי ההגיון הזה בשביל האמריקאי הממוצע זה כאילו מישהו מכר לך טלפון ב1000 שקל אם קנית בלי חוזה. אם קנית עם חוזה מדובר בבערך 250 שקל סכום ראשוני ואז משהו כמו ארבעים שקל כל חודש. אנחנו הישראלים סובלים מהסיפור כי אנחנו מקבלים מחירים של אמריקאים וזה באמת יקר.

הבנתי, תודה :)

kobbyc
23/03/10, 13:08
רגע רגע, זה חשוב, אם זה באמת נכון מתי זה יוצא לפועל, יש לי מישהו שמגיע מארה"ב ביום שישי הקרוב.
מישהו יודע אם אפשר כבר היום לקנות מכשיר כזה ואם כן אז איפה בארה"ב?
תודה

ymeiner
23/03/10, 13:23
רגע רגע, זה חשוב, אם זה באמת נכון מתי זה יוצא לפועל, יש לי מישהו שמגיע מארה"ב ביום שישי הקרוב.
מישהו יודע אם אפשר כבר היום לקנות מכשיר כזה ואם כן אז איפה בארה"ב?
תודה

תקרא את כל השרשור שוב, אין עדיין סימפרי, זה רק אומר שאפשר לקנות טלפון במחיר מלא בחניות של אפל

shayO
23/03/10, 13:59
ניתן לרכוש את המכשיר אונליין באפל סטור usa או שעדיין לא? יהיה ניתן?

SaarAvigour
23/03/10, 16:42
אני לא הבנתי משום כתבה, ומשום אתר, שמדובר במכירת טלפונים "SIM Free" באתר הרשמי של אפל, אלא במכירת טלפון "ללא חוזה כובל", כלומר - מכירת "ברזל" כשהרוכש זכאי לבחור בהיקף ובתצורת הסכם קבלת השירות מול הספק הסלולרי, שנשאר... AT&T.. לגמרי לא "SIM Free", אבל בהחלט שינוי במודל המכירות הרשמי של אפל, בארה"ב, כפי שמוכר לנו עד כה.

במילים אחרות, אוקיי, אפשר לרכוש טלפון בלי חוזה כובל, כדי לכבול את עצמך, בעצמך ומאוחר יותר, לאותה AT&T.. בכל מקרה, לפי מיטב הבנתי, עדיין מדובר בטלפון נעול ל- AT&T שעל-מנת להשתמש בו עם SIM של חברה אחרת יש לפרוץ אותו בדרכים המוכרות.

אם למישהו יש מידע אחר מעוגן בהוכחות כתובות, אשמח לדעת..

========
סער אביגור
מחבר הספר: iPhone-מדריך בגובה העיניים
http://bit.ly/7HllzQ

ymeiner
23/03/10, 17:13
אני לא הבנתי משום כתבה, ומשום אתר, שמדובר במכירת טלפונים "SIM Free" באתר הרשמי של אפל, אלא במכירת טלפון "ללא חוזה כובל", כלומר - מכירת "ברזל" כשהרוכש זכאי לבחור בהיקף ובתצורת הסכם קבלת השירות מול הספק הסלולרי, שנשאר... AT&T.. לגמרי לא "SIM Free", אבל בהחלט שינוי במודל המכירות הרשמי של אפל, בארה"ב, כפי שמוכר לנו עד כה.

במילים אחרות, אוקיי, אפשר לרכוש טלפון בלי חוזה כובל, כדי לכבול את עצמך, בעצמך ומאוחר יותר, לאותה AT&T.. בכל מקרה, לפי מיטב הבנתי, עדיין מדובר בטלפון נעול ל- AT&T שעל-מנת להשתמש בו עם SIM של חברה אחרת יש לפרוץ אותו בדרכים המוכרות.

אם למישהו יש מידע אחר מעוגן בהוכחות כתובות, אשמח לדעת..

========
סער אביגור
מחבר הספר: iPhone-מדריך בגובה העיניים
http://bit.ly/7HllzQ

סער, כשהכתבה הזו התפרסמה, באתרים אנגדג'ט וגיזמודו הדברים ניראו קצת אחרת והם כן דיברו על סימפרי, מי שיצר את הבאז זה האתרים האלו ונתי, בצדק מיהר לפרסם את זה פה. מאז עברו הרבה שעות והפוסטים שונו כבר כ"כ הרבה פעמים שהם נראים כמו ידיעה אחרת לגמרי.
בקיצור, כדי להראות לך את הסימוכין צריך time traveling app (יכול להיות גדול!)

בעניין הכבילה לATT כמו בכל חברה אחרת ואני מכיר המון שעושים את זה, גם לי היה כזה בהתחלה שרק עברנו לארה"ב , אתה יכול לקנות סים פשוט בלי שום התחייבות ושום תוכנית ולשלם בתעריפים רגילים. סביר להניח שתשלם את השלושים דולר האלו לחודש בשיחות וSMS גם ככה ושבשנתיים הקרובות לא תמצא את עצמך מקפץ מרשת לרשת בשל העובדה שאתה בטח לא מתעסק רק בין מעבר בין רשתות ביום יום (אולי כן, מי יודע). בעניין התשלום אין אף פעם ריק ומי שחוסך זה רק מי שלא משתמש.

יש הרבה אנשים (במיוחד בארץ)שמעדיפים לא לשלם על אינטרנט דרך רשת הטלפון, במיוחד כאלו שיושבים במשרד כל היום ויש להם wifi גם ככה. אני לא מאמין שהתשלום טלפון שלהם שונה משלי.

יש הרבה סיבות לשנוא את ATT, הכבילה היא לא אחת מהן. בעידן EBAY אני קונה SIMFREE באותו מחיר

ipxp
23/03/10, 18:00
רגע...לפי משהו שאמר בפוסט הקודם שברר את העניין - בנאדם ללא שום פרט מזהה יכול לקנות מכשיר אחד ביום, אבל מצד שני לא יותר מ10 כל החיים. אם הוא לא מביא שום פרט מזהה, איך זה אפשרי שידעו כמה אייפונים הוא כבר קנה בחיים שלו?!

(חורטים לו על הגוף חח)

ymeiner
23/03/10, 19:29
רגע...לפי משהו שאמר בפוסט הקודם שברר את העניין - בנאדם ללא שום פרט מזהה יכול לקנות מכשיר אחד ביום, אבל מצד שני לא יותר מ10 כל החיים. אם הוא לא מביא שום פרט מזהה, איך זה אפשרי שידעו כמה אייפונים הוא כבר קנה בחיים שלו?!

(חורטים לו על הגוף חח)

באמת מצחיק אבל לא אני כתבתי את ההנחיות. תקרא לבד, זה נמצא בפוסט של נתי

dor121
24/03/10, 01:27
מעניין אם ניתן יהיה לקנות אייפון ללא התחייבות בארץ...

ממממ....;)

יובל המבולבל
24/03/10, 10:22
לפי מיטב ידיעתי כן. כאשר דיברתי על רכישת המכשיר, שאלתי על זה. ההורדה על המכשיר מתבצעת דרך כרטיס אשראי - אין בעיה , מנותק מחברת הסלולר. עכשיו דבר בלי התחייבות. עם דיברת מעל מס' דקות מסוים יש לך זיכוי.

yosi1921
24/03/10, 19:16
מעניין אם ניתן יהיה לקנות אייפון ללא התחייבות בארץ...

ממממ....;)

אפשר לקנות אייפון סים פרי ללא התחיבות אבל זה מאוד יקר

ymeiner
25/03/10, 01:00
לפי חבר שקנה, סימפרי הונקונגי עולה בסביבות 3000 שקל

ymeiner
25/03/10, 02:50
לפי מיטב ידיעתי כן. כאשר דיברתי על רכישת המכשיר, שאלתי על זה. ההורדה על המכשיר מתבצעת דרך כרטיס אשראי - אין בעיה , מנותק מחברת הסלולר. עכשיו דבר בלי התחייבות. עם דיברת מעל מס' דקות מסוים יש לך זיכוי.

כבר מאז שכתבת את ההודעה הזו אני חושב איך להגיב.

יובל, אתה באמת מבולבל. צור איתי קשר בפרטי \ skype ואני אנסה להסביר לך למה.

ירון