מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפליקציה במתנה

natish
23/03/10, 02:29
‏היום אפל הוסיפה פיצ'ר חדש של Gift This App לאפסטור שמאפשר למשתמשים לרכוש אפליקציות במתנה לחברים או לבני משפחה. כמו כן אפל עידכנה את תנאי השימוש בחנויות האפסטור.

‏http://img.skitch.com/20100322-d5nfrjjrsxhidii4digm1pggjp.jpg

מספר משתמשים שניכנסו בשעות האחרונות לאפסטור מטרה לרכוש או להוריד אפליקציות נתקלו בהודעה לאישור תנאי שימוש חדשים. אותם תנאים מכילים בין היתר אישור על כך שהמשתמש בחנות אכן גר בהתאם למיקום החנות שהוא משתמש בה. לפי שעה לא נראה שזה משפיע על השימוש באפסטור וככל הנראה מדובר בהגנה משפטית במידה ומשתמש שחשבון האפסטור שלו מוגדר לחנות אחרת (האמריקאית למשל) יוריד אפליקציה שלא תעבוד או תעבוד באופן שונה בגלל המיקום שלו לא יוכל לבוא בטענות אל אפל.

תנאי השימוש החדשים נובעים גם מפיצ'ר נוסף שאפל הוסיפה לחנות האפסטור, פיצ'ר שכבר קיים בחנות האיטיונסטור שלה והוא האפשרות לרכוש אפליקציה בתור מתנה עבור חבר או בן משפחה. אפל גם הוסיפה מקטע שלם לנושא המתנות החדש בו היא מציינת בדיוק מה מותר ומה אסור כך שלמשל אי אפשר לרכוש שדרוגי גרסאות בתור מתנה (מה שמרמז שאולי בקרוב שדרוגי גירסה יתחילו להיות בתשלום), אי אפשר לרכוש תכני in app purchase בתור מתנה, אי אפשר לרכוש עדכוני תוכנה למערכת ההפעלה של האייפוד טאץ' בתור מתנה (עדכוני התוכנה בין גירסה משמעותית לשניה של הטאץ' עולים בדרך כלל 9.99$). בנוסף אפל מציינת שחלק מהאפליקציות שנרכשות יצטרכו לקבל אישור הורדה במידה והן מכילות תכנים לגילאים מסוימים בהתאם ל- parental control settings של המשתמש שאמור לקבל את המתנה.

http://img.skitch.com/20100322-1em51qp17sgw3kth96fqkwrc7t.jpg

בחירת האפשרות "Gift This App" ליד האפליקציה תפנה את המשתמש למסך מיוחד בו הוא יוכל למלא את שמו, את שם מקבל המתנה, את כתובת המייל של מקבל המתנה והודעה/ברכה. ניתן לשלוח את האפליקציה כמתנה למספר מקבלים כאשר התשלום יהיה לפי מספר המיילים שיצורפו על ידי שולח המתנה.

mr-anderson
23/03/10, 02:40
א. תודה על העדכון, טוב לדעת. אני מקווה שבאמת זה לא יעשה לי בעיות בהורדת אפליקציות מהחנות האמריקאית (אני תמיד מוריד חינמיים בלבד אבל בכל זאת...)

ב.מה זאת אומרת "עדכון תוכנה למערכת ההפעלה של אייפוד טאץ"? הכוונה היא בעדכון גירסת התוכנה?? כמו למשל מ-3.1.2 ל-3.1.3??

ג. וווווואיייי עכשיו גם שדרוגי תוכנה יעלו כסף??? בואנה לחראות האלה יש מוצרים אמינים מאוד, ומוצרים מעולים. אבל הם רק רוצים כסף על כל פיפס קטן החראות האלה!!! מה יהיה הבא בתור? לשלוח תמונה בבלוטוס או העלאה לפייסבוק יעלה כסף שנאלץ לשלם לאפל?!?!

natish
23/03/10, 03:05
א. תודה על העדכון, טוב לדעת. אני מקווה שבאמת זה לא יעשה לי בעיות בהורדת אפליקציות מהחנות האמריקאית (אני תמיד מוריד חינמיים בלבד אבל בכל זאת...)

ב.מה זאת אומרת "עדכון תוכנה למערכת ההפעלה של אייפוד טאץ"? הכוונה היא בעדכון גירסת התוכנה?? כמו למשל מ-3.1.2 ל-3.1.3??

ג. וווווואיייי עכשיו גם שדרוגי תוכנה יעלו כסף??? בואנה לחראות האלה יש מוצרים אמינים מאוד, ומוצרים מעולים. אבל הם רק רוצים כסף על כל פיפס קטן החראות האלה!!! מה יהיה הבא בתור? לשלוח תמונה בבלוטוס או העלאה לפייסבוק יעלה כסף שנאלץ לשלם לאפל?!?!

א. אין על מה :).

ב. בדיוק, משתמשי טאץ' שרוצים לעדכן את המכשיר שלהם בין גירסאות גדולות (2.0 ל- 3.0 למשל) היו צריכים לשלם עבור העדכון, דבר שהוא חינמי למשתמשי האייפון.

ג. אני חושב שהאפשרות לעדכון התוכנה יהיה תלוי במפתח וזאת רק אפשרות שאפל נותנת לקהילת המפתחים של האייפון/טאץ'/אייפד. גם אם זה מעצבן זה דווקא מאוד הגיוני כי המפתח לא מפסיק לעבוד על האפליקציה שלו אחרי שחרורה לאפסטור ועובדה שיש לא מעט אפליקציות שמקבלות עדכונים משמעותיים מדי פעם שלא רק מתקנים באגים אלא גם מוסיפים פיצ'רים חדשים.

מי שרוכש תוכנות חוקיות גם למחשב יגלה שנהוג לשלם עבור עדכונים משמעותיים בין גירסאות התוכנה ולכן אין שום סיבה שהדבר לא יהיה נהוג גם בתוכנות באפסטור כמובן כשאני מדבר על תוכנות/משחקים רציניים ולא על אפליקציות כמו iFart. כמו כן אף אחד לא מכריח אותך לעדכן את האפליקציה במידה והיא בתשלום ותמיד אפשר להשאר עם הגירסה הישנה יותר במידה והיא מספקת.

אני חושב שדווקא למפתח שעבד על האפליקציה שלו, שיפר אותה והוסיף לה מספר אפשרויות חדשות יש זכות מלאה לבקש תשלום נוסף (שהוא בדרך כלל נמוך יותר מתשלום עבור רכישת גירסה) עבור שדרוג/עדכון לגירסה החדשה.

alons126
23/03/10, 12:53
לא מופיע לי..
לא הראה לא את התנאים החדשים לאישור עד שניסיתי להוריד אפליקציה אחת ועדיין אין לי את האפשרות הזאת!
לא משנה מה ניסיתי: להתנתק-להתחבר או לסגור-לפתוח האייטונס

בלי קשר יש לי עוד שאלה:
אני רשום בחנות האמריקאית, אני מכיר מישהו שרשום בחנות הישראלית. אני אוכל לשלוח לו אפליקציות שאצלי הן בחינם ואצלו הן בתשלום? (לדגמא: שאזאם)

Roy 10
25/03/10, 19:31
בלי קשר יש לי עוד שאלה:
אני רשום בחנות האמריקאית, אני מכיר מישהו שרשום בחנות הישראלית. אני אוכל לשלוח לו אפליקציות שאצלי הן בחינם ואצלו הן בתשלום? (לדגמא: שאזאם)

אפליקציית השאזאם החינמית לא נמצאת בחנות הישראלית (השאזאם בתשלום זה shazam encore )אז לא נראה לי שאפשר לשלוח אפליקציה שלא מופיע אצלו. יכול להיות בכלל שגם אי אפשר לשלוח למישהו בחנות אחרת. תבדוק.