מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מכורים לאייפון? אתם לא לבד

natish
22/03/10, 14:50
‏סקר שנערך בקרב 200 סטודנטים בסטנדפורד מצביע על הרגלי התמכרות לאייפון ויש כאלה שגם מפחדים להתמכר למכשיר ולהפוך להיות מאותם משתמשי אייפון... האם אתם מכורים לאייפון שלכם?

‏http://img.skitch.com/20100322-qtt22gycmjbkec3g4sxi2nyi6a.jpg

האתר mercurynews מדווח על סקר שנערך לאחרונה בקרב 200 סטודנטים לתואר ראשון באוניברסיטת סטנדפורד. הסקר מראה שכמעט שליש מפחדים להתמכר למכשיר שלהם כשהם חושבים שהם משתמשים בו יותר מדי והם חוששים להפוך להיות מאותם אנשי אייפון. יותר משליש ממשתתפי הסקר אמרו שהם שמעו תלונות לכך שהם משתמשים באייפון שלהם יותר מדי אבל בניגוד לכל החששות 3/4 ממשתתפי הסקר אמרו שהאייפון גורם להם להיות שמחים יותר, חצי אמרו שהם מסכימים עם המשפט "אני אוהב את זה" וכרבע מהמשתתפים אמרו שהם מסכימים עם האימרה שהאייפון מתפקד בתור תוספת לעצמם.

אחד הדברים שהכי הדהימו אותי בראיונות היה עד כמה שהמשתתפים מזדהים עם מכשיר האייפון שלהם. לאו דווקא עם המכשיר עצמו אלא יותר עם התוכן והמידע שהמכשיר מכיל ואליו הוא מקשר אותם עד שהוא הופך להיות מעין הארכה של חיי החברה שלהם

כך אמרה פרופסור Luhrmann , מרצה לשיטות מחקר באנטרופולוגיה שרוב המשתתפים בסקר היו סטודנטים שלה. "אני לא חושבת שאפילו התחלנו להבין את המשמעות הקוגניטיבית והחברתית של מכשירי סמארטפון", הוסיפה Luhrmann. לפי הסקר עולה שהאייפון משמש בתור מכשיר קישור של חלק מבני הנוער לזהות הוירטואלית שלהם, זו שנמצאת בפייסבוק, טוויטר ובעוד רשתות חברתיות אחרות. עצם העובדה שהאייפון מאפשר קישוריות נוחה יותר לאינטרנט הופכת את צורת ההתקשרות לאותם רשתות חברתיות ולזהויות וירטואליות לקלה ופשוטה יותר.

http://img.skitch.com/20100322-jajj76eh5sqc877q6krjiiwrhb.jpg

לפי הסקר/מחקר הזה עולה שהאייפון הוא לא כלי שונה או ייחודי אלא הוא פשוט פלטפורמה נוחה יותר לגישה לרשת משאר הסמארטפונים האחרים ונראה שרוב ההתמכרות היא לאו דווקא למכשיר עצמו אלא יותר ליכולות שלו לקשר את המשתמש לרשת. כמובן שהסקר לא מייצג את כלל משתמשי האייפון, איתם נמנים גילאים שונים ומגוונים אלא רק את מה שהאייפון מייצג לחלק מסוים מהמשתתפים שלו, אלו שגולשים הרבה ברשתות חברתיות דבר שיכול באותה המידה להעשות ממכשירי אנדרואיד, נוקיה או סמסונג.

האם אתם מגדירים את עצמכם בתור מכורים לאייפון?

Cyphers
22/03/10, 15:08
אמא'לה?

אני יכול לחזור לנוקיה שלי בכל זמן נתון... :)

natish
22/03/10, 15:16
אמא'לה?

זה מה שאתה חושב... ;)

kingdoom
22/03/10, 15:16
אני מכור !!!!!!!!!!! עוד איזה 10 שנים פתאום אתם קולטים סדנאות היגמלות כאלה...אוהבים אותך מושיקו...

דיזינגוף
22/03/10, 16:15
איזה קטע ... עם כל הפיתוחים והקונספטים החדשניים שלי לאייפון...
http://www.youtube.com/dizingof

לפני קצת יותר משבוע , האייפון שלי החזיר את נשמתו לבורא.. סטיב.. (עם קצת עזרה ממני)
ו... אני לא ב"קריז" ..או רעידות בגוף או לחץ בחזה.. :)

אני מתכנן או לטוס לפראג להביא אחד או לקנות מחבר האתר בלוחות.
אבל באמת לא בלחץ... מוזר.
חזרתי לסמסונג שהיה זרוק לי במגירה ועוד לא הרגשתי צורך לנפץ אותו על הריצפה עם עצבים חח

אולי זה יקרה עוד שבוע נחיה ונראה

7ariel7
22/03/10, 16:37
כבר כחודש שהאייפון שלי מתפקד כאייפוד טאץ'. ואני בכלל לא לחוץ.
אני מסתובב היום עם 3 מכשירים בכיסים: נוקיה 6288, נוקיה 6070 של העבודה והאייפון 3GS
http://pencilmation.com/wp-content/uploads/eye_twitch.gif

noamnach
22/03/10, 18:26
אני מכור קשות - אבל גם אני יכול להגיד בפירוש - i love it
הייתי יכול עכשיו שעה לכתוב על כל המימושים והתפקידים שהמכשיר המדהים הזה עושה בשבילי, אבל אין לי סבלנות...

lirn8
22/03/10, 18:33
אמא'לה?

אתה בשלב ההכחשה

mr-anderson
22/03/10, 19:37
אני לא מכור, אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה. אני פשוט לא רוצה... :p

אני לא משתמש בו בשביל שווווום דבר חוץ מ-GPS, אינטרנט, מיילים, משחקים, שירים, סרטונים, עכבר ספייר, שינוע קבצים ועוד כמה דברים.
אה כן, לפעמים אני משתמש בו כטלפון ו-SMS :)

c444
22/03/10, 20:38
אני לא אכחיש... אני אפילו אתוודא...
אני מכור לאייפון. וזה לעיתים מגיע גם לרמות מאוד גבוהות ואפילו שליליות...
לפעמים אני ממש יכול להרגיש שבגלל המכשיר הזה אני מפספס או מפסיד חוויות ודברים ואנשים.......
ולמרות שאני מודע לפספוסים האלה ולהפסדים האלה אני לא יכול להתנתק ממנו...
אולי זה רק אני... אולי באמת התמכרתי אליו קשות...

אני באמת מאוהב במכשיר הזה! מ-א-ו-ה-ב!! זאת הקנייה הכי מוצלחת, טובה אמינה שעשיתי אי פעם בחיים שלי....
לא מתחרט לרגע שקניתי את האייפון שלי.
למרות שלדעתי לא תיהיה לי בעיה בלית ברירה לחזור ל rokr e1 שהיה לי לפני (שגם כן עובד עם itunes)... אבל רק עד שיגיע האייפון החדש :):)

Maor.S
22/03/10, 21:20
אני לא יעזוב את אפל :)
קשה לי להקליד עם מקשים רגילים :d

sackura
23/03/10, 01:23
מכור גאה.

mr-anderson
23/03/10, 01:41
מה זה rok e1?

lightdelegate
25/03/10, 18:30
אני קניתי לפני כשבוע וחצי ולא עוזב אותו לרגע
אפילו התקנתי מתקן בקטנוע כדי להשתמש בג'יפיאס...
אגב התמונה הראשונה מעולה. ממש תמונה לטפט באייפון :) חה חה חה
אגב יש לי נוקיה n95 8 ג'יגה שאתמול הוחלף בסלקום לחדש בעקבות תקלה טכנית אבל הוא נשאר בבית.
למעט המטרד הנוראי של האוזניות בלוטוס שלא מתפקדות לי כמו בנוקיה אני לא יכול למצוא חסרונות היסטריים... אאאהה וגם הרמקולים החיצוניים ועוד משהו שאני לא זוכר מהו...