מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : למרות שה- Android Market מתחזק האפסטור עדיין רחוק קדימה

natish
21/03/10, 14:36
‏נושא החנויות המקוונות למערכות ההפעלה הסלולריות עומד להפוך להיות חם לא פחות מזה של המלחמה בין מערכות ההפעלה עצמן. למרות ההתחזקות של החנות של האנדרואיד האפסטור עדיין נמצאת רחוק קדימה.

‏http://img.skitch.com/20100321-m3i97i954hwk6fqc3hh4gfr8ti.jpg

האתר Silicon Alley Insider העלה תרשים מעניין מאוד שמראה את כמות האפליקציות שזמינות בסך הכל בכל אחת מחנויות האפליקציות המובילות כיום. כפי שניתן לראות בתמונה (למטה) האפסטור של אפל מובילה עם כ- 170,000 אפליקציות כשהנתון הזה מגיע מהאתר AppShopper שמעדכן את בסיס הנתונים של האפליקציות על בסיס יומי. לפי AppShopper אפל אישרה 198,924 אפליקציות כאשר מתוכן כבר 171,722 זמינות להורדה. ההפרש נובע בגלל אפליקציות שאו אפל עצמה הסירה מאפסטור או שהמפתחים עצמם הסירו מהאפסטור כמו למשל במקרה של האפליקצייה של מיקרוסופט Bing שהסירה את אפליקציית מנוע החיפוש שלה ממספר חנויות אפל כדי לעדכן אותן. באופן רשמי לפי אפל כיום יש באפסטור כ- 150,000 אפליקציות.

הרחק במקום השני נמצאת ה- Android Marketplace של גוגל עם כ- 30,000 אפליקציות. החנות של גוגל מתפתחת בקצב מאוד מהיר ויש הטוענים שתוך מספר חודשים היא כבר תוכל לאיים על חנות האפסטור של אפל למרות שבינתיים רוב התכנים שיש בה רחוקים מלהיות איכותיים באותה הרמה של החנות של אפל במיוחד בתחום המשחקים. במקום השלישי נמצאת חנות האפליקציות של RIM עבור מכשירי הבלקברי שלה ופאלם סוגרת את הרשימה עם כ- 2,000 אפליקציות בלבד שמיועדות למכשירי ה- Pre וה- Pixi.

http://img.skitch.com/20100321-prjbeb7q997gr9ccpw55i6uin4.jpg

ניתן לראות באופן די ברור שהיתרון של אפל בתחום האפליקציות המקוונות הוא די מרשים אבל הוא לא מוחלט ויתכן שלאורך זמן אנחנו נראה תחרות צמודה יותר כאשר החנות של גוגל מתפתחת כאמור בקצב מהיר מאוד שמרמז על קצב הגדילה המהיר של פלטפורמת האנדרואיד וכן יש לראות מה מיקרוסופט תכין עם פלטפורמת ה- WP7 החדשה שלה שצפויה לצאת מאוחר יותר השנה כשהיא שמה דגש חשוב על נושא התכנים וחיבור לרשת.

ido dwek
21/03/10, 15:44
איפה אפשר למצוא אפליקציות לבלאקברי ? לא מצאתי ברשת בכלל

thenrg1
21/03/10, 18:40
למרות שאינני מסכים עם לא מעט מהליכי אישורי האפליקציות של אפל - אני יכול להיות סמוך ובטוח שכל אפליקציה שאפל אישרה לחנותה לא תזיק למכשיר שלי או לנתונים האישיים שלי במכשיר בשום צורה שהיא.

זוהי מותרות אשר משתמשי אנדוריד ונוקיה לא יהנו ממנה לעולם.

mr-anderson
22/03/10, 13:10
נתי לא ציינת תוכנות לנוקיה, גם לזה קיימות לא מעט... אל תשכח את כל הקבצים שמסתיימים ב-jar או ב-sis.
ואני חושב שהמספר לא רחוק מדי מאפ סטור... (יש יותר מאנדרואיד לדעתי...)

natish
22/03/10, 13:12
נתי לא ציינת תוכנות לנוקיה, גם לזה קיימות לא מעט... אל תשכח את כל הקבצים שמסתיימים ב-jar או ב-sis.
ואני חושב שהמספר לא רחוק מדי מאפ סטור... (יש יותר מאנדרואיד לדעתי...)

אני לא ציינתי כלום, דבר עם Silicon Alley Insider :)
בכל אופן נוקיה עכשיו מקדמת את חנות ה- OVI שלה שהיא שונה מתכני הסימביאן שהיו מוצעים עד כה, כפי שציינת, בתפוצה מאוד רחבה.