מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דעה| למה האייפד כן יצליח

ItaiHay
18/03/10, 21:56
בשבועות אחרי שאפל הכריזה על האייפד הייתה סערה תקשורתית וחברתית. האם הוא יצליח לפרוץ בעוצמה לשוק?

http://img.skitch.com/20100318-jrqw4wq595uk7u2p5ag44s27df.jpg

נכתב ע"י איתי חי, אתר אייפונס.

למרות שאני די משוחד, אני כן רציתי להביא אליכם את דעתי על האייפד. מה זה לעזאזל? אייפוד גדול או נטבוק מצומצם? הכל יכתב כאן.

"רצינו למצוא את הנקודה בין נטבוק וסמארטפון", הכריז סטיב ג'ובס. כשאני שומע את הדבר הזה, עולות לי בראש מחשבות על מחשב נייד בלי מקלדת שמריץ OS x, אבל במקום נותנים לי את האייפד.
אומנם זה נראה כמו אחת התרמיות הגדולות של המאה ה-21, אך אולי זאת אחת ההצלחות הגדולות של העשור שנפתח?
אפל רצתה לגרום לאנשים לדבר על האייפד, לטוב או לרע, העיקר שידברו ועליו. אם אנשים שונאים או אוהבים אותו, הוא בתודעה. אם הוא בתודעה, אז יותר אנשים יחשבו עליו כשהם יחפשו מחשב.

אבל למה אנשים שונאים אותו? בגלל העיצוב שלו? בגלל המערכת ההפעלה? אולי זאת החומרה? האם אנשים מחפשים את הטעויות של אפל?
זה נכון שלא כל דבר מושלם. זה נכון שהאייפד לא מושלם, אבל האם הדברים האלה נחוצים לנו?
בואו נחשוב על אותם "טעויות" שעשו עם האייפד.
המצלמה, אותה מצלמה שחסרה גם באייפוד טאץ' חסרה באייפד. אבל ברצינות, מתי בפעם האחרונה השתמשתם בשיחות וידאו בסמארטפון שלהם? המצלמה הזאת רק תופסת מקום ומשאבים.
העיצוב: העיצוב נובע מכך שאפל רצו לגרום למשתמשים לקבל משהו שהם כבר למדו לאהוב, ולא מכשיר מסובך שאי אפשר להשתמש בו מבלי לקרוא בפירוט את ההוראות.
המולטי-טאסקינג היא אומנם אותה עובדה שלא קיימת במכשירים הניידים של אפל אבל אם אתם ממש מחפשים טעויות באייפד, זאת אולי היחידה שבאמת אפשר לקרוא לה טעות.

הרבה אנשים אמרו לי, בתור הגיק של אפל בכיתה, "למה לך לקנות את האייפוד טאץ' הגדול הזה?", אני עניתי להם, "זה שהוא נראה כמו אייפוד טאץ' זה לא אומר שהוא אחד".
אני הגנתי על אותו מכשיר בנשמתי, רק מתוך אהבה לאפל, אך האם אני טעיתי או האם אותו מקרה של האייפון יחזור כאשר הוא יסחרר את העולם אחרי שלעגו לו?

יש אנליסטים שחושבים שהאייפד יצליח, וכמו תמיד יש את אלה שלא חושבים כך. בתור משתמש אני לא סומך עליהם. אני ניסיתי לבדוק בעצמי.
כשחשבתי אם הוא יכול להחליף את הנייד הישן של לנובו שמריץ את אותה "קללה" שנקראת ויסטה, אני עשיתי לעצמי רשימה של דברים שאני מחפש במחשב נייד.
הרשימה כללה: אימייל, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, משחקים, טוויטר, פייסבוק.
האייפד כולל את כל אותם דברים. בשבילי מצאתי שזה מספיק. וגם בנוסף אני מקבל אי-בוק.
המחיר האטרקטיבי לעומת מחשבים עם חלונות ואותם תכונות נפלאות וגם העובדה שבמשל אני בסיאטל, וושינגטון ב3 לאפריל גרמו לי להחליט: "אני קונה אייפד!".

אבל בשביל אותם אנשים שעד היום מקללים את אפל על המכשיר הזה: למה?
אפל עשו למשתמשים טובה גדולה עם האייפד. הם סוללים דרך חדשה לטכנולוגיה, בדיוק כמו עם האייפון.
אומנם המכשיר לא מתאים לכל אחד, אבל למי שמתאים, הוא מתאים כמו כפפה.

הייתי רוצה רק לומר לסיום שאפל יודעת איך לגרום לכל העולם להסתובב לה על האצבע. הם יכולים רק בהינף יד לשנות את עולם הטכנולוגיה כפי שירצו. אז למה לא לתת לה?

ABlumstein
18/03/10, 23:12
האייפד לא יצליח. כמובן שהצלחה אי אפשר למדוד, יחסית לאפל האייפד צפוי לכישלון.
גם אני אוהב כל פיפס שאפל מוציאים, הגאונות העיצובית שלהם והחשיבה על הפרט הכי קטן, זה מה שעושה את החברה כל כך מצליחה בשילוב עם פרסום נכון.
האייפד קצת חצה גבולות בכל הקשור לזלזול באינטילגנציה של הצרכן.
אין לי ספק שסטיב ג'ובס לא מרוצה מהמוצר הזה, אלא רק בגדר הסביר בדומה לאפל tv.
הוא זול נורא, ועשה באז תקשרותי בשווי מאות מיליוני דולרים כך שהיה שווה לו לקחת את הסיכון שהמוצר יכשל.
בכל מקרה, אתם תראו, המוצר ימכר במידת הסביר וימשיכו ללעוג לו- כי לא צריך לקנות כל שטות שחברה מדהימה כמו אפל מנסה למכור. יש גבול לכל תעלול.

natish
18/03/10, 23:31
דיעה מעניינת ותודה על השיתוף.

אני מסכים עם רוב הדברים שאתה רושם רק יש לי הסתייגות אחת. המצלמה הקדמית.
האייפד הוא לא מכשיר סלולרי, הוא מיועד להיות בנישה שבין המחשב הנייד לבין הסמארטפון. השימושים שתיארת הם בדיוק הדברים עבורם המכשיר מיועד אבל מאחר ואפל הציגה אותו בתור מכשיר כל כך "אינטימי" ואישי אז לא ברור לי למה החיסרון במצלמת iSight קדמית מאחר ובתור מכשיר כזה אישי הוא גם אמור להיות אידיאלי עבור שיחות וידאו.

מעבר לזה אני לא ממש מבין את ההכרזה של רוב האנשים שחושבים שאם הוא נראה כמו אייפוד טאץ'/אייפון הוא גם מתפקד באותה הצורה. זה שמדובר באותה מערכת הפעלה לא אומר כלום על ממשק המשתמש של המכשיר שבסופו של דבר הוא אחד הדברים היותר חשובים, הרבה יותר מאשר חוזק החומרה או דברים אחרים שאנשים התרגלו להסתכל עליהם.

ItaiHay
18/03/10, 23:36
אני חושב שמצלמה קדמית היא לא הכרחית באייפד. אבל זאת דעתי ;)

motcke
18/03/10, 23:42
יש אנשים שבהחלט יספיק להם "אימייל, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, משחקים, טוויטר, פייסבוק."

אבל אני כשאני רוצה מחשב, אני רוצה אותו במלוא מובן המילה, 'מחשב'.

וזה כולל שלל אפשרויות נסופות כגון.

1. התקנת תוכנות (ברמה טיפה יותר גבוהה מהאייפד).
2. אינטרנט עם דפדפן נוח יותר, ועם פלאש כמובן.
3. אני רוצה לסנכרן איתו מכשירים (את האייפוד שלי, מחשבים אחרים, או לפחות אפשרות להעביר רשומות לדיסק און קי).
4. אני מעוניין להוריד קבצים מהאינטרנט.
5. או לפחות צפיה בסרטים למען השם (mp4 היא לא ממש האופציה הנוחה).

סיכומו של דבר הלקוח נמצא בתוך קוביה שאפל קובעים בשבילו, והקוביה הזאת היא ממש ממש מצומצמת.

אז אולי יהיו כמה שיקנו את האייפד כי הדרישות שלהם יסופקו, אבל לי נראה שרוב המשתמשים דורשים יותר.

SaarAvigour
19/03/10, 00:11
אני חושב שסטיב ג'ובס הגדיר יפה את יעודו של ה- iPad. מוצר גישור אישי בין הנוטבוק לסמארטפון. (בתרגום חופשי מדי..ס.א.)

כלומר, הוא לא זה וגם לא זה, וגם לא מתכוון להיות לא זה ולא זה, שכן ברור שאין כל הגיון במוצר שמקנבל (מלשון קאניבליזם) מוצרים מוצלחים אחרים של אותו ייצרן (מקבוק ואייפון/אייפד). ה- iPad פותח ליגה חדשה, משלו, ועוד תראו איך רבים מחקים אותו. זה רק עניין של תיאום ציפיות נכון.

מלבד חוסר במצלמה קדמית, רכיב חובה - לדעתי האישית - במוצר מסוג זה, האמור בין הייתר לספק חויית תקשורת מושלמת, לא חסר בו דבר. נהפוך הוא. יש בו את כל האלמנטים הנדרשים לאספקת חוויית ניהול תקשורת אישת, מידע ובידור ניידים באופן מושלם.

זאת יש לזכור, ה- iPad לא בא להחליף את המקבוק, גם לא את האייפון ולא את ה- iPod. אם תרצו, גם לא את הנטבוק על כל הסרבול שלו.

===========
סער אביגור
מחבר הספר: אייפון-מדריך בגובה העיניים
http://bit.ly/7HllzQ

ItaiHay
19/03/10, 00:24
אני חושב שסטיב ג'ובס הגדיר יפה את יעודו של ה- ipad. מוצר גישור אישי בין הנוטבוק לסמארטפון. (בתרגום חופשי מדי..ס.א.)

כלומר, הוא לא זה וגם לא זה, וגם לא מתכוון להיות לא זה ולא זה, שכן ברור שאין כל הגיון במוצר שמקנבל (מלשון קאניבליזם) מוצרים מוצלחים אחרים של אותו ייצרן (מקבוק ואייפון/אייפד). ה- ipad פותח ליגה חדשה, משלו, ועוד תראו איך רבים מחקים אותו. זה רק עניין של תיאום ציפיות נכון.

מלבד חוסר במצלמה קדמית, רכיב חובה - לדעתי האישית - במוצר מסוג זה, האמור בין הייתר לספק חויית תקשורת מושלמת, לא חסר בו דבר. נהפוך הוא. יש בו את כל האלמנטים הנדרשים לאספקת חוויית ניהול תקשורת אישת, מידע ובידור ניידים באופן מושלם.

זאת יש לזכור, ה- ipad לא בא להחליף את המקבוק, גם לא את האייפון ולא את ה- ipod. אם תרצו, גם לא את הנטבוק על כל הסרבול שלו.

===========
סער אביגור
http://bit.ly/7hllzq

אני מעריך את התגובה שלך סער, אבל יש לי משהו שהייתי רוצה להגיב עליו ממה שכתבת.
האייפד אומנם הוא לא מחשב אך בהחלט יכול להחליף אותו לאנשים שלא צריכים ממש מחשב נייד לדרכים ושיש להם מחשב נייח בבית. (כמוני למשל).

NMTDesign
19/03/10, 00:28
די כבר עם התירוצים של הפאנבויים של אפל.
האייפד הוא פלופ ענק. אייפוד טאץ' גדול, לא יותר.
אין שום מצב שאני אקנה אותו, ולו בגלל מערכת ההפעלה הסגורה והדבילית. כשאני קונה מכשיר כזה, אני מצפה לביצועי מחשב מינימליים: הרצה של פלאש, התקנת תוכנות חיצוניות, מולטיטאסקינג(!!!) ועוד דברים שפשוט מביך שאפל לא שמה. ובתור נגן סרטים אין בכלל על מה לדבר: כל עוד הוא לא תומך בDivx הוא שווה לאפס. ואל תקשקשו לי על המרה שלוקחת חצי שעה מעיקה במקרה הטוב.
אין לי כוח להתחיל לדבר על המצלמה, ועוד שטויות.

ItaiHay
19/03/10, 00:34
אין שום מצב שאני אקנה אותו, ולו בגלל מערכת ההפעלה הסגורה והדבילית. כשאני קונה מכשיר כזה, אני מצפה לביצועי מחשב מינימליים: הרצה של פלאש, התקנת תוכנות חיצוניות, מולטיטאסקינג(!!!) ועוד דברים שפשוט מביך שאפל לא שמה. ובתור נגן סרטים אין בכלל על מה לדבר: כל עוד הוא לא תומך בDivx הוא שווה לאפס. ואל תקשקשו לי על המרה שלוקחת חצי שעה מעיקה במקרה הטוב.
אין לי כוח להתחיל לדבר על המצלמה, ועוד שטויות.

אבל בתור משתמש אייפון/אייפוד טאץ' גם ככה אין לך את אותם הדברים. אפל לא סתם הוציאה את הפלאש מהמכשיר שלה. ראית איך זה עובד בפאלם פריי? פשוט זוועה.
אני חושב שאולי הדברים שבאמת חסרים (אם בכלל) זה אולי המצלמה, שאפשר בלעדיה, והמולטי-טאסקינג, בגלל שאפל רוצה למצוא שיטה שחוסכת במשאבים.

ואני אשאיר אותך עם השאלה הזאת:
האם לאייפוד טאץ' יש מעבד של 1 מגהרץ, תמיכה בHD, אי-בוק, iWork ואפליקציות מיועדות רק לו? אז לא, זה לא אייפוד טאץ' גדול, הוא רק נראה ככה ואמרתי את זה במאמר.

שושו השועל
19/03/10, 01:33
אבל בתור משתמש אייפון/אייפוד טאץ' גם ככה אין לך את אותם הדברים. אפל לא סתם הוציאה את הפלאש מהמכשיר שלה. ראית איך זה עובד בפאלם פריי? פשוט זוועה.
אני חושב שאולי הדברים שבאמת חסרים (אם בכלל) זה אולי המצלמה, שאפשר בלעדיה, והמולטי-טאסקינג, בגלל שאפל רוצה למצוא שיטה שחוסכת במשאבים.

ואני אשאיר אותך עם השאלה הזאת:
האם לאייפוד טאץ' יש מעבד של 1 מגהרץ, תמיכה בhd, אי-בוק, iwork ואפליקציות מיועדות רק לו? אז לא, זה לא אייפוד טאץ' גדול, הוא רק נראה ככה ואמרתי את זה במאמר.

הוא לא מנגן hd חביבי, זה שהוא מציג youtube hd לא אומר כלום. מסך יפה לעין (פאנל ips) אבל מוגבל ברזולוציה של 1024*768. אפל בתחום הזה יכולה ללמוד מהנגנים החדשים של cowon.

עד שיוכל להריץ mkv באופן נורמלי, אני אחכה ל slate.

ItaiHay
19/03/10, 01:55
הוא לא מנגן hd חביבי, זה שהוא מציג youtube hd לא אומר כלום. מסך יפה לעין (פאנל ips) אבל מוגבל ברזולוציה של 1024*768. אפל בתחום הזה יכולה ללמוד מהנגנים החדשים של cowon.

עד שיוכל להריץ mkv באופן נורמלי, אני אחכה ל slate.

לזה התכוונתי וזה עדיין HD.
ובכלל אין הרבה מכשירים בשוק שמריצים קבצי mkv

natish
19/03/10, 07:08
אין שום מצב שאני אקנה אותו, ולו בגלל מערכת ההפעלה הסגורה והדבילית. כשאני קונה מכשיר כזה, אני מצפה לביצועי מחשב מינימליים

שוב לא מדובר בתחליף למחשב נייד.

אבל מה שהכי אהבתי בתגובה שלך הוא שהחלטת שהוא פלופ ענקי כשבינתיים הוא נמכר בקצב של כ- 10,000 יחידות ביום עוד לפני שהוא הגיע לחנויות וזה עוד רק בארה"ב. אבל אם אמרת שהוא פלופ אז אני מניח שאתה יודע על מה אתה מדבר...:rolleyes:

Roy.c
19/03/10, 07:23
לטעמי האייפד יצליח, ובעבוע יצליח:)

להזכירכם מה קרה לא רק עם האייפון אלא גם עם כל גירסת מודל חדשה שלו. כאשר השיקו את ה3gs (כן וזה לא היה מזמן) אני שמעתי עשרות דיעות מדוע לא לקנות אותו, "ללא שינוי, משעמם, צפוי". אבל בכל זאת אני לא צריך להזכירכם כמה אנשים קנו אותו ועוד ממכשיכים לרכוש.

לטעמי, כמו שאמרתי זה יהיה בדיוק אותו הדבר עם האייפד. זה שאתם משווים אותו לנטבוק (או לפעמים גם ללפטופ:)) זה ממש לא נכון. האייפד מציע חווייה שונה, (אז נכון תאמרו שאני גיק של אפל וזה ממש לא נכון) שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד היום. כל אפליקציה עברה שינוי שלטעמי לא יכל להיות יותר טוב.

זה שאתם אומרים שהחיסרון העיקרי באייפד הזה הוא החוסר במערכת osx מתקדמת, אני אומר ממש לא. אפל השכילה וייבאה את אותה המערכת המצליחה והפשוטה מהאייפון כדי שלמשתמשים הפחות אינטילגנטיים יהיה קל להשתמש במכשיר.

עוד משהו נחמד שברצוני להוסיף הוא שהאייפד יכול להתחרות כבר באופן די ברור ביכולות ניידות של ds או psp. לטעמי הוא יביע תחושה אחרת ממה שהיינו רגילים במשחקים כבדים וגם פשוטים וממש נרגיש כמו שאנו משחקים במשחקים של טאץ' במסך של לפטופ.

לסיכום, אחלה של מכשיר.

alexm
19/03/10, 08:20
המצלמה, אותה מצלמה שחסרה גם באייפוד טאץ' חסרה באייפד. אבל ברצינות, מתי בפעם האחרונה השתמשתם בשיחות וידאו בסמארטפון שלהם? המצלמה הזאת רק תופסת מקום ומשאבים.

הסיבה שלא השתמשנו בשיחות ווידאו היתה שלאף אחד לא היה מכשיר דור שלישי.
היום כשליות ויותר אנשים יש מכשיר דור שלילי (בין אם זה אייפון או HTC), אנחנו לא יכולים להתחיל לעבור לשיחות ווידאו כי כל היצרנים פשוט לא חשבו על לשים מצלמה קדמית.

ואגב, למי שלא יודע מה משמעות הדורות הטלפונים הסלולרים:
דור 1 = שיחות אנלוגיות בסלולרי.
דור 2 = שיחות דיגיטליות בסלולרי.
דור 3 = שיחות ויידאו בסלולרי.

שום סמארטפון שלא מאפשר שיחות וידאו, לא יכול באמת להיקרא דור 3.

הרשימה כללה: אימייל, אינטרנט, מוזיקה, סרטים, משחקים, טוויטר, פייסבוק.
האייפד כולל את כל אותם דברים. בשבילי מצאתי שזה מספיק. וגם בנוסף אני מקבל אי-בוק.
אימייל - האם אתה יכול להשתמש בכל שירות אימייל שאתה רוצה? גם אם הוא עובד בFLASH?
אינטרנט - האם אתה יכול לראות אתרים שכתובים בFLASH? אתה יכול להוריד קבצים? מוזיקה? סרטים? לראות סרטים בstreaming?
מוזיקה - האם אתה יכול לנגן קובץ שלא בפורמט MP3? אתה יכול לנגן מדיסק-און-קי? אתה יכול לנגן דיסק?
סרטים - אתה יכול לנגן קבצי AVI? קבצי WMV? באופן כללי DIVX? יש לך להתקין תוכנה שתתמוך בפורמטים חדשים של סרטים שהולכים לצאת? אתה יכול לנגן DVD? ומה עם BLUE RAY?
משחקים - אתה יכול לשחק במשחקי PC? אפילו במשחקי MAC?
פייסבוק - אתה יכול לשחק במשחקים של פייסבוק (המבוססים על FLASH)? אתה יכול להוסיף את התוספים שפייסבוק מאפשר? אתה יכול לשחק farmville (משחק עם מעל 50 מיליון שחקנים מכל העולם)?

כפי שניתן לראות, האייפד לא ממש מאפשר שום דבר ממה שהוא אמור לאפשר.
את כל זה אגב, מאפשר כיום כל לפטופ הכי זול (שיהיה יותר זול מאייפד, ויהיה לו מסך יותר גדול ודיסק יותר גדול).

להזכירכם מה קרה לא רק עם האייפון אלא גם עם כל גירסת מודל חדשה שלו. כאשר השיקו את ה3gs (כן וזה לא היה מזמן) אני שמעתי עשרות דיעות מדוע לא לקנות אותו, "ללא שינוי, משעמם, צפוי". אבל בכל זאת אני לא צריך להזכירכם כמה אנשים קנו אותו ועוד ממכשיכים לרכוש.
אייפון קיים 3 שנים, אבל אפל קיימת 30 שנה.
זה שאתה מכיר את אפל 3 שנים, לא אומר שהיא קיימת רק 3 שנים, אפל היתה קיימת עוד 30 שנה לפני האייפון.
אתה מוזמן לחקור ולבדוק אילו המצאות גאוניות שהפכו להצלחות מסחררות היו להם ב-30 שנה האלה.

SaarAvigour
19/03/10, 09:00
אני מעריך את התגובה שלך סער, אבל יש לי משהו שהייתי רוצה להגיב עליו ממה שכתבת.
האייפד אומנם הוא לא מחשב אך בהחלט יכול להחליף אותו לאנשים שלא צריכים ממש מחשב נייד לדרכים ושיש להם מחשב נייח בבית. (כמוני למשל).

איתי, זה נכון וטוב שכך !

לפחות עבור אותם אנשים שיסתפקו במפרט שמציע ה- iPad כתחליף למחשב נייד. לאחרים, ה- iPad הוא.. ובכן מה שהוא לכל אחד וצרכיו הממוקדים. מי שה- iPad אינו עונה על ציפיותיו, ימצא לו פתרונות אחרים שמתאימים יותר לטעמו.

אינני מבין את ה"כעסים", לפעמים מלווים באלימות מילולית, של אלו שה- iPad איננו עונה על ציפיותיהם. זה טבעי שלאנשים שונים, צרכים שונים.

לי ברור לגמרי שארכוש אייפד, אני יודע בדיוק למה, מה אעשה עמו ובאיזה נסיבות. לגבי דידי, וכל עוד לא מחלקים NetBooks חינם, אני מעדיף את ה- iPad ממוקד המטרה, על NetBook חלש ביצועים, מתיימר לעשות הכל, אבל בפועל אינו יכול להחליף את ה- NoteBook שלי (אגב, T61 VPro, כך שאני גם לא בהכרח עונה להגדרה "מק-פאנבוי" ..).

=======
סער אביגור

alexm
19/03/10, 09:13
איתי, זה נכון וטוב שכך !
לפחות עבור אותם אנשים שיסתפקו במפרט שמציע ה- ipad כתחליף למחשב נייד. לאחרים, ה- ipad הוא.. ובכן מה שהוא לכל אחד וצרכיו הממוקדים. מי שה- ipad אינו עונה על ציפיותיו, ימצא לו פתרונות אחרים שמתאימים יותר לטעמו.
=======
סער אביגור
http://bit.ly/7hllzq
זאת בדיוק הנקודה.
האייפד מסוגל לבצע משהו מאוד ממוקד וספציפי שצריכה כמות מאוד קטנה של אנשים.
בעוד שרוב האנשים צריכים שהמחשב הנייד (כי בסופו של דבר, זה מה שהוא - מחשב נייד) שלהם יבצע הרבה דברים שונים, ולא רק סט קטן של פעולות.
אם הוא היה יותר קטן, והיה נכנס לכיס - היית יכול להשתמש בו בתור נגד מוזיקה\סרטים נייד שגם משחק משחקים פשוטים ונותן לך גלישה בסיסית. קוראים לזה אייפוד טאץ'.
לנפח אותו לגודל שלא נכנס לכיס, ולהשאיר את אותן האפשרויות בדיוק (אינטרנט מוגבל, משחקים פשוטים, ונגן מוזיקה) זאת לא חדשנות. לטעמי זאת טיפשות.

וזאת הסיבה שהוא לא ימכור.
אף אחד לא כועס עליו או שונא אותו, רוב האנשים פשוט לא צריכים אותו.

raphaelz
19/03/10, 09:28
אתם שוכחים עוד פרט אחד חשוב...
ב500$ שהדגם הפשוט עולה אני קונה מחשב אמיתי... לפטופ עם 2 ג'יגה מעבד...
אז אם הדבר הזה הוא לא מחשב ולא טלפון והוא מתאים בדיוק לחצי שעה שיש במקרה הטוב לאנשים אחרי העבודה כדי לקרוא ספר, עיתון או לשחק קצת במחשב הוא פשוט לא שווה את זה...
אני חושב עכשיו בתור סטודנט אם הייתי יכול להעזר באיפאד ואני פשוט מבין שלא...
הוא באמת יכול להציג את התרגילי בית שלי ולשלוח מיילים אבל אני לא ממש יכול לעשות עליו עבודות (באופן נוח אני מתכוון). אני לא יכול לתכנת עליו, אני לא יכול לשרטט בסולידורקס (אני שנה רביעית הנדסת מכונות) ואני לא מוכן להוציא עליו 500 $ (שוב, לדגם הפשוט) כדי לקבל כאילו מחשב. אולי אם הייתי מפוצץ בכסף והייתי יכול להרשות לעצמי אותו בשביל החצי שעה עם הקפה בערב הייתי מדבר אחרת. אבל בשביל משהו שהוא סכום 0 (או איפד או מחשב) אני מעדיף מחשב

Nick
19/03/10, 09:39
האייפד יכל להיות מחשב ניד עוצמתי ומדהים. אפל פשוט לא רצו לפגוע לעצמם במחלקת מכירות הניידים הקיימת שלה. התוצאה - מכשיר מסורס שלא ממצא את הפוטנציאל האדיר שטמון בו. אבל לא להרבה זמן. בקרוב, בין אם אפל תרצה ובין אם לא, יצוצו טאבלטים מדהימים שיודעים לעשות הכל, ואז אפל יאלצו לתת לנו מכשיר מלא, מתפקד והכי חשוב - מעניין. האייפד יזכר במקרה הטוב כדגם הראשון והמנוון.

זה נכון שגם על האיפון בזמנו, טענו שהוא מוגבל אבל שם היו טונות של קסמים מהפנטים ומי שאהב לא היה צריך לערוך לעצמו רשימות צרכים אלא פשוט התלהב נקודה.

הרעיון המופרך של אפל להמציא קטגוריה וירטואלית, של "מכשיר בין נייד לסלולרי" זה ללא ספק זילזול באינטיליגנציה של הצרכנים ולא יהיה לזה רגליים.

raphaelz
19/03/10, 11:35
הרעיון המופרך של אפל להמציא קטגוריה וירטואלית, של "מכשיר בין נייד לסלולרי" זה ללא ספק זילזול באינטיליגנציה של הצרכנים ולא יהיה לזה רגליים.

מסכים לגמרי!

natish
19/03/10, 13:34
הסיבה שלא השתמשנו בשיחות ווידאו היתה שלאף אחד לא היה מכשיר דור שלישי.
היום כשליות ויותר אנשים יש מכשיר דור שלילי (בין אם זה אייפון או HTC), אנחנו לא יכולים להתחיל לעבור לשיחות ווידאו כי כל היצרנים פשוט לא חשבו על לשים מצלמה קדמית.

החלוקה שלך לדורות סלולריים היא פשוט לא נכונה.

דור סלולרי מתאפיין במהירות העלאה/הורדה שלו ולא בתכונות שציינת, שיחות וידאו היו כבר בדגמים ישנים מאוד של מכשירים שמבחינה סלולרית הם דור 2/2.5/2.75.

האייפד יכל להיות מחשב ניד עוצמתי ומדהים. אפל פשוט לא רצו לפגוע לעצמם במחלקת מכירות הניידים הקיימת שלה. התוצאה - מכשיר מסורס שלא ממצא את הפוטנציאל האדיר שטמון בו. אבל לא להרבה זמן. בקרוב, בין אם אפל תרצה ובין אם לא, יצוצו טאבלטים מדהימים שיודעים לעשות הכל, ואז אפל יאלצו לתת לנו מכשיר מלא, מתפקד והכי חשוב - מעניין. האייפד יזכר במקרה הטוב כדגם הראשון והמנוון.

מאחר והאייפד הוא מוצר ראשון מסוגו בשוק אתה לא יכול לומר שאפל מזלזלת באינטיליגנציה של הצרכנים. קודם תראה מה המתחרות ישחררו ואז נדבר. בינתיים אני לא רואה מוצרי טבלט אחרים שכבר ניתן לראות את היכולות שלהם אלא רק קונספטים. המוצר היחיד שאולי עוד חצי אפוי הוא ה- HP Slate ומסרטון ההדגמה קשה לעמוד על טיבו.

וצר לי לומר לך אבל קטגוריית הנטבוקים שמצליחה מאוד בשנים האחרונות לא שונה בהרבה מהטבלט. מדובר במחשב קטן ולא נוח עם חומרה חלשה. גם על הנטבוק החזק ביותר אי אפשר להריץ תוכנות כמו סוליד. גם על הנטבוק החזק ביותר לא תוכל להריץ ממספר תוכנות בו זמנית, או בגלל שטח המסך המצומצם או בגלל החומרה החלשה. אבל עדיין מחשבי הנטבוק הפכו להיות מאוד פופולריים ואפילו בתור מחשב נוסף לבית ולא בתור תחליף למחשב מרכזי, אז אני לא רואה שום סיבה שהאייפד לא יכנס לנישה של הנטבוקים בתור מכשיר מגע ולמען האמת כשאני מסתכל על האייפד אל מול חלופות הנטבוקים אני מעדיף אותו עבור מכשיר לשעות הפנאי.

את העבודה האמיתית שלי (עבודות בית/תכנות או כל דבר אחר) אני משאיר לנייד שלי ואת זה אפל לא רוצה לשנות. נכון שהאייפד היה יכול להיו אידיאלי עבור סטודנטים במידה והוא היה מגיע עם עט לכתיבה ותוכנה מובנית לזיהוי כתב יד או אפילו סתם משהו בסיגנון צייר שמאפשר לשמור את התוכן על PDF. אבל אפל תמיד מייעדת את המוצרים שלה קודם כל למגזר הפרטי ולא למגזרים העיסקיים/חינוכיים.

SaarAvigour
19/03/10, 13:47
...וצר לי לומר לך אבל קטגוריית הנטבוקים שמצליחה מאוד בשנים האחרונות לא שונה בהרבה מהטבלט. מדובר במחשב קטן ולא נוח עם חומרה חלשה......גם על הנטבוק החזק ביותר לא תוכל להריץ ממספר תוכנות בו זמנית, או בגלל שטח המסך המצומצם או בגלל החומרה החלשה....כשאני מסתכל על האייפד אל מול חלופות הנטבוקים אני מעדיף אותו עבור מכשיר לשעות הפנאי.

את העבודה האמיתית שלי (עבודות בית/תכנות או כל דבר אחר) אני משאיר לנייד שלי ואת זה אפל לא רוצה לשנות.

אכן כך !

אמרת את זה הכי טוב שאפשר !

=========
סער אביגור

ItaiHay
19/03/10, 14:02
אינטרנט - האם אתה יכול לראות אתרים שכתובים בFLASH? אתה יכול להוריד קבצים? מוזיקה? סרטים? לראות סרטים בstreaming?
מוזיקה - האם אתה יכול לנגן קובץ שלא בפורמט MP3? אתה יכול לנגן מדיסק-און-קי? אתה יכול לנגן דיסק?
סרטים - אתה יכול לנגן קבצי AVI? קבצי WMV? באופן כללי DIVX? יש לך להתקין תוכנה שתתמוך בפורמטים חדשים של סרטים שהולכים לצאת? אתה יכול לנגן DVD? ומה עם BLUE RAY?
משחקים - אתה יכול לשחק במשחקי PC? אפילו במשחקי MAC?
פייסבוק - אתה יכול לשחק במשחקים של פייסבוק (המבוססים על FLASH)? אתה יכול להוסיף את התוספים שפייסבוק מאפשר? אתה יכול לשחק farmville (משחק עם מעל 50 מיליון שחקנים מכל העולם)?

פלאש לא נחוץ בשום מכשיר נייד לדעתי. אפל צודקת ב100% בהחלטה שלה. פשוט לא עובד טוב. אם ראית את הפאלם פריי אתה תדע על מה אני מתכוון.
מייל: כן. אפשר להשתמש בכל דורא שיש לו יכולו Pop3 ואם אין לדואר שלך את האפשרות הפשוטה הזאת אז זה שרת דואר ממש נחות.
בשביל לנגן בלוריי או די.וי.די צריך כונן דיסקים. אני בטוח שלא היית רוצה כונן כזה באייפד הדקיק.
משחקים: לכל פלאטפורמה יש ראת המשחקים שלה. אתה יכול לשחק במק במשחקים של פיסי ולהפך? לא. אבל בכל זאת יש לי מק.
פייסבוק: כבר אמרתי את דעתי על הפלאש.
מוזיקה: אפשר לנגן מגוון רחב מאוד של קבצים. אפשר גם קבצים שהפורמט שלהם פותח ע"י מיקרוסופט (wav).
אפשר לראות סרטים בסטרימינג. אפשר לראות סרטים בסטרימינג מהכונן של המחשב שלך (there is an app for that).

את דעתי על אנשים כמוך כבר נתתי. מחפש טעויות. אבל לא כל דבר מושלם. גם אני וגם אתה לא.

alexm
19/03/10, 14:35
פלאש לא נחוץ בשום מכשיר נייד לדעתי. אפל צודקת ב100% בהחלטה שלה. פשוט לא עובד טוב. אם ראית את הפאלם פריי אתה תדע על מה אני מתכוון.
רק שפאלם פרה הוא טלפון, ואייפד לא.
מהטלפון אני לא מצפה שידע לעשות את הכל, מהמחשב כן.
יש מוצר נייד בגודל 10 אינצ' שמציג פלאש בצורה מושלמת - קוראים לו מחשב נייד.

מייל: כן. אפשר להשתמש בכל דורא שיש לו יכולו Pop3 ואם אין לדואר שלך את האפשרות הפשוטה הזאת אז זה שרת דואר ממש נחות.

אתה צודק, האיש הקטן נחות מדי בשביל אפל.
אם אין לך לפחות מאה אלף דולר בבנק, צריך לאסור עליך להתקרב לכל מוצר של אפל.
אם כבר, כדאי לשלוח אותך לכלא או להרוג. גם ככה אתה מיותר בעיני אפל...

בשביל לנגן בלוריי או די.וי.די צריך כונן דיסקים. אני בטוח שלא היית רוצה כונן כזה באייפד הדקיק.

דווקא כן. כל נגן DIVX ב500 שקל הוא דר באותה מידה ויודע לנגן DVD וגם DIVX.
אז האייפד פחות טוב מנגן DIVX סיני ב500 שקל?

משחקים: לכל פלאטפורמה יש ראת המשחקים שלה. אתה יכול לשחק במק במשחקים של פיסי ולהפך? לא. אבל בכל זאת יש לי מק.

נכון, בגלל זה אני לא קונה מק.
כי אני לא רוצה להיות מוגבל במשחקים שלי.
אני יודע שאני לא אשחק במשחקים נורמליים בנייד שלי, לכן אני מוכן לקבל את המשחקונים הקטנים שיש באייפון.
אבל לא הייתי מוכן לשחק בהם, עם הרזולוציה שלהם, והגרפיקה שלהם, במסך של 10 אינצ'
זאת כבר התעללות...

מוזיקה: אפשר לנגן מגוון רחב מאוד של קבצים. אפשר גם קבצים שהפורמט שלהם פותח ע"י מיקרוסופט (wav).

אתה יודע, WAV ו-MP3 לא היו קיימים לנצח. וגם לא יהיו.
מה יהיה עוד שנה כשיצא פורמט מוזיקה חדש?

אפשר לראות סרטים בסטרימינג. אפשר לראות סרטים בסטרימינג מהכונן של המחשב שלך (there is an app for that).

אז אני צריך לקנות מחשב בשביל לראות סרטים באייפד?
זה סוג של תוסף לאייפד?
"חדש חדש! רק היום!
תוסף מיוחד!
ב500$ בלבד תוכל לקנות לעצמך תוסף שיעמוד בבית שלך ויאפשר לאייפד לראות סרטים!
רק היום במבצע!"

אין לי שום דבר נגדך או נגד חברת אפל, אני לא יודע למה אתה קורא "אנשים כמוני".
אבל אייפד הוא מכשיר שמנסה לעשות הרבה, אבל מגביל את עצמו עד כדי כך שהוא לא מסוגל לעשות כלום.
הוא נגן סרטים שלא יודע לנגן שום פורמט פופולרי של סרטים.
הוא מחשב שלא יודע להריץ תוכניות.
והוא דפדפן שלא יודע להציג אתרים.

נ.ב.
למי שרשם שאייפד הוא הטאבלט הראשון שקיים.
אני לא יודע מאיפה המצאת את זה, אבל טאבלטים קיימים כבר 8 שנים.
לפעמים כדאי להתעדכן בחדשות: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91_%D7%9C%D7%95%D7%97

ItaiHay
19/03/10, 14:51
רק שפאלם פרה הוא טלפון, ואייפד לא.
מהטלפון אני לא מצפה שידע לעשות את הכל, מהמחשב כן.
יש מוצר נייד בגודל 10 אינצ' שמציג פלאש בצורה מושלמת - קוראים לו מחשב נייד.

אתה צודק, האיש הקטן נחות מדי בשביל אפל.
אם אין לך לפחות מאה אלף דולר בבנק, צריך לאסור עליך להתקרב לכל מוצר של אפל.
אם כבר, כדאי לשלוח אותך לכלא או להרוג. גם ככה אתה מיותר בעיני אפל...

דווקא כן. כל נגן DIVX ב500 שקל הוא דר באותה מידה ויודע לנגן DVD וגם DIVX.
אז האייפד פחות טוב מנגן DIVX סיני ב500 שקל?

נכון, בגלל זה אני לא קונה מק.
כי אני לא רוצה להיות מוגבל במשחקים שלי.
אני יודע שאני לא אשחק במשחקים נורמליים בנייד שלי, לכן אני מוכן לקבל את המשחקונים הקטנים שיש באייפון.
אבל לא הייתי מוכן לשחק בהם, עם הרזולוציה שלהם, והגרפיקה שלהם, במסך של 10 אינצ'
זאת כבר התעללות...

אתה יודע, WAV ו-MP3 לא היו קיימים לנצח. וגם לא יהיו.
מה יהיה עוד שנה כשיצא פורמט מוזיקה חדש?

אז אני צריך לקנות מחשב בשביל לראות סרטים באייפד?
זה סוג של תוסף לאייפד?
"חדש חדש! רק היום!
תוסף מיוחד!
ב500$ בלבד תוכל לקנות לעצמך תוסף שיעמוד בבית שלך ויאפשר לאייפד לראות סרטים!
רק היום במבצע!"

אין לי שום דבר נגדך או נגד חברת אפל, אני לא יודע למה אתה קורא "אנשים כמוני".
אבל אייפד הוא מכשיר שמנסה לעשות הרבה, אבל מגביל את עצמו עד כדי כך שהוא לא מסוגל לעשות כלום.

נ.ב.
לפעמים כדאי להתעדכן בחדשות: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91_%D7%9C%D7%95%D7%97

פלאש: המטה הייתה להראות שהפלאש לא עובד טוב על פלאטפורמות ניידות.
מייל: כל תוכנת מייל שקיימת חייבת שרת דואר (לפחות) POP3. אז כן. הוא נחות אם השרת שלך לא מציע כזה.
ההבדל הוא שהמכשיר הסיני חוץ מלנגן Divx הוא לא יודע לעשות כלום. אז אני צריך לסחוב איתי 5 מוצרים שכל אחד עושה דבר אחר?
מוזיקה: עכשיו אתה ממש מחפש את ההתחכמות. MP3 וwav לא יהיו קיימים לנצח. אבל איך זב קשור לטענה שלי או לטענה שלך? אתה בעצם אומר משהו נכון שהוא לא קשור לנושא. כשיצא סוג של קובץ מוזיקה חדש, אני בטוח שהאייפוד (אייפון,אייפד וכו') ינגנו אותו.

אז זהו, שאם היית קורא את הכתבה היית רואה שאני אומר מספר פעמים: האייפד הוא לא מחשב.
הוא מהיר עם הרבה בטרייה ולכן אין פלאש. הוא טאבלט שמריץ משחקים ותוכנות שבנויות לו (כמו כל פלאטפורמת מחשב שקיימת).

וכשאני אומר "אנשים כמוך" אני מתכוון לאנשים שמחפשים את הטעויות בדברים ולא מנסים להסתכל על החצי הכוס המלאה של הדברים (אני לא מכיר אותך ולכן אני מתייחס רק למקרה כאן ולא לאופי שלך).
תנסה לחשוב עם ראש יותר פתוח. אני לא מנסה למכור לך את האייפד, אלא אני מנסה לגרום לך להבין שהוא פותח דלתות חדשות לטכנולוגיה ושהוא, לפי דעתי, כן יעשה מפכה בטכנולוגיה, אם לא במוצרים של אפל, אז במוצרים המתחרים.

alexm
19/03/10, 15:03
אני מראה לך שהוא לא יודע לעשות שום דבר שהוא אמור

ואתה עונה לי שאני לא מבין את האייפד.

נראה לי שפשוט נסכים לא להסכים :)

natish
19/03/10, 15:09
נ.ב.
לפעמים כדאי להתעדכן בחדשות: http://he.wikipedia.org/wiki/%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91_%d7%9c%d7%95%d7%97

יפה, אז אני רואה שאתה מכיר את ויקיפדיה. אז אולי תבדוק שם קצת לפני שאתה כותב כל מיני דברים חסרי ביסוס כמו למשל על הדורות הסלולריים...
והכוונה שלי לא הייתה שמדובר במוצר הטבלט הראשון, מחשבי טבלט כבר קיימים בשוק הרבה זמן. הכוונה שלי הייתה שמדובר במוצר נישה חדש שמביא יכולות מולטי טאץ' למכשירי הטבלט ופה האייפד בינתיים הוא המכשיר הראשון שיוצא לשוק ועושה את זה.

ItaiHay
19/03/10, 15:18
אני מראה לך שהוא לא יודע לעשות שום דבר שהוא אמור

ואתה עונה לי שאני לא מבין את האייפד.

נראה לי שפשוט נסכים לא להסכים :)

אני מסכים לא להסכים איתך :)

Nick
19/03/10, 16:52
אפשר גם להסכים שטבע הדיון הזה, דוקא בפורום של אנשים שאוהבים לאהוב את אפל בדרך כלל, מצביע על האכזבה מהמוצר המשעמם הזה. במקום שיהיה באז ואשכולות עם פוסטים של "איך אני שם יד על האייפד החלומי??" יש במקרה הטוב אנשים שטוענים שהיה הגיון לשווק אותו. ממש מלהיב.

כן, אפל מבזה את האינטיליגנציה וסטיב ג`ובס מעולם לא הסתיר את זה. גם האייפון היה פימיטיבי בהרבה מובנים, ואפל טיפלה בבעיות מאז, כמו שתטפל באייפד. אבל יש הבדל. האייפון היה נחות טכנולוגית: ללא דור שלוש, גי פי אס ומצלמה סבירה, אבל אפל הכניסה שם הפתעות שמיגנטו מיליוני אנשים ובגללן כולנו פה עכשיו. באייפד אין ערך מוסף מהבחינה הזאת. הוא גם נחות טכנולוגית וגם לא מגניב.

אם הייתי מפרסם לפני ההשקה את נתוני המכשיר, אף אחד לא היה מאמין שזה יקרה. הפוטושופ הכי מעפן שיצא אז יותר מרהיב מהאייפד. זה הזוי כמו שקצב היה נשיא המדינה. ועל כן, הוא פשוט אייפוד טאץ` מגודל. גודל - זה ההבדל העיקרי בין השניים. כל השאר אשליה.

ותעשו לי טובה כל מי שאומר שפלאש לא נחוץ. זה שערוריה שאין תמיכה בו והסיבה היא בטח שלא טכנולוגית. הדבר היחיד שלא נחוץ וחסר חיוניות זה האייפד המטופש הזה.

as40
19/03/10, 18:42
אפשר גם להסכים שטבע הדיון הזה, דוקא בפורום של אנשים שאוהבים לאהוב את אפל בדרך כלל, מצביע על האכזבה מהמוצר המשעמם הזה. במקום שיהיה באז ואשכולות עם פוסטים של "איך אני שם יד על האייפד החלומי??" יש במקרה הטוב אנשים שטוענים שהיה הגיון לשווק אותו. ממש מלהיב.

כן, אפל מבזה את האינטיליגנציה וסטיב ג`ובס מעולם לא הסתיר את זה. גם האייפון היה פימיטיבי בהרבה מובנים, ואפל טיפלה בבעיות מאז, כמו שתטפל באייפד. אבל יש הבדל. האייפון היה נחות טכנולוגית: ללא דור שלוש, גי פי אס ומצלמה סבירה, אבל אפל הכניסה שם הפתעות שמיגנטו מיליוני אנשים ובגללן כולנו פה עכשיו. באייפד אין ערך מוסף מהבחינה הזאת. הוא גם נחות טכנולוגית וגם לא מגניב.

אם הייתי מפרסם לפני ההשקה את נתוני המכשיר, אף אחד לא היה מאמין שזה יקרה. הפוטושופ הכי מעפן שיצא אז יותר מרהיב מהאייפד. זה הזוי כמו שקצב היה נשיא המדינה. ועל כן, הוא פשוט אייפוד טאץ` מגודל. גודל - זה ההבדל העיקרי בין השניים. כל השאר אשליה.

ותעשו לי טובה כל מי שאומר שפלאש לא נחוץ. זה שערוריה שאין תמיכה בו והסיבה היא בטח שלא טכנולוגית. הדבר היחיד שלא נחוץ וחסר חיוניות זה האייפד המטופש הזה.

הוויכוח נגמר, תתמודד עם זה!

alexm
19/03/10, 20:01
יפה, אז אני רואה שאתה מכיר את ויקיפדיה. אז אולי תבדוק שם קצת לפני שאתה כותב כל מיני דברים חסרי ביסוס כמו למשל על הדורות הסלולריים...
והכוונה שלי לא הייתה שמדובר במוצר הטבלט הראשון, מחשבי טבלט כבר קיימים בשוק הרבה זמן. הכוונה שלי הייתה שמדובר במוצר נישה חדש שמביא יכולות מולטי טאץ' למכשירי הטבלט ופה האייפד בינתיים הוא המכשיר הראשון שיוצא לשוק ועושה את זה.
אין בעיה, ציטוטים מוויקיפדיה:

while radio signals on 1g networks are analog, and on 2g networks are digital

the main difference between two succeeding mobile telephone systems, 1g and 2g, is that the radio signals that 1g networks use are analog, while 2g networks are digital.

2g systems were significantly more efficient on the spectrum allowing for far greater mobile phone penetration levels; and 2g introduced data services for mobile, starting with sms text messages

3g or 3rd generation, is a family of standards for mobile telecommunications defined by the international telecommunication union,[1] which includes gsm edge, umts, and cdma2000 as well as dect and wimax. Services include wide-area wireless voice telephone, video calls, and wireless data, all in a mobile environment.

התחלתי להתעסק עם תקשורת ותקשורת סלולרית עוד בצבא (לפני כ-10 שנים), אז תאמין לי שאני יודע דבר או שניים על פרוטוקולים של תקשורת סלולרית ועל הבדלים ביניהם.
ונראה לי שאתה זה שצריך לבדוק דברים לפני שאתה כותב עליהם ולא אני.

natish
20/03/10, 02:21
אין בעיה, ציטוטים מוויקיפדיה:
התחלתי להתעסק עם תקשורת ותקשורת סלולרית עוד בצבא (לפני כ-10 שנים), אז תאמין לי שאני יודע דבר או שניים על פרוטוקולים של תקשורת סלולרית ועל הבדלים ביניהם.
ונראה לי שאתה זה שצריך לבדוק דברים לפני שאתה כותב עליהם ולא אני.

אז אם התעסקת עם זה בצבא אתה ממש אושיה בתחום... בכל אופן אתה טועה.

נכון ההבדל בין דור 1 לבין דור 2 הוא בכך שהדור הראשון הוא אנלוגי והחל מהדור השני מדובר בטכנולוגיה דיגיטלית אבל הקביעה שלך שדור 3 = שיחות וידאו הוא שטויות במיץ ואני אביא לך דוגמא פשוטה.

האייפון 3G/3Gs. מדובר במכשיר בטכנולוגיית דור 3/3.5 באופן מובהק ואין לו שיחות וידאו. לפי הטענה שלך האייפון "לא יכול באמת להקרא דור 3". אני יכול להראות לך עוד כמה דוגמאות למכשירי דור 3/3.5 שאין להם יכולות של שיחות וידאו...

בכל אופן זה לא שאתה טועה לגמרי אלא הטענה שלך הפוכה ויתכן מאוד שבצבא לא הסבירו את זה בצורה נכונה. בוא נתחיל בזה שכפי שציינתי אתה צודק בעניין ההבדל בין הדורות הסלולריים ה- 1 וה- 2 שההבדל ביניהם הוא בטכנולוגיה (אנלוגי-דיגיטלי). ההבדל בין הדור השני (2G) לבין הדור 2.5/2.75 לבין הדור השלישי (3G) והמשכו 3.5G הם כפי שציינתי בתגובה הקודמת שלי והיא מהירות ההעלאה/הורדה.

עכשיו בגלל שהדורות הסלולריים המתקדמים יותר מאפשרים מהירות העלאה/הורדה מהירה יותר של נתונים הדבר מאפשר ביצוע של שיחות וידאו וגם שליחת הודעות MMS והתחברות לרשת בקצבי הורדה מהירים יותר. כלומר שיחות הוידאו הן ניגזרת של מהירות ההורדה/העלאה ולא ההפך כפי שמובן מדבריך.

alexm
20/03/10, 10:44
רק בשבילך, נוסיף עוד ציטוט:

Compared to 2G and 2.5G services, 3G allows simultaneous use of speech and data services and higher data rates (up to 14.0 Mbit/s on the downlink and 5.8 Mbit/s uplink ).
הסבר:
עד לדור 3 (וזה כולל דורות 2 ו-2.5) לא ניתן היה להעביר מידע וקול בו זמנית.

למה חשוב לי לרשום את זה?
כי אתה מבלבל בין המימוש לבין הטכנולוגיה.
טכנולוגיה של 2G למשל מאפשרת שליחת SMS וושליחת אי-מיילים.
אבל זה לא אומר שכל יצרן שבנה מכשירי דור שני היה מכניס את התכונות הנ"ל. היו גם הרבה יצרנים שרצו לייצר טלפונים יותר זולים והטלפונים שלהם לא איפשרו SMSים ואימיילים.
האם זה אומר שאלא לא היו טלפונים דור 2? לא, הם היו דור שני בגלל ששידור הקול בהם היה דיגיטלי והם השתמשו בטכנולגיות דור 2.
האם זה אומר ש2G לא כולל SMSים ואימיילים? גם לא. ההגדרה של הטכנולוגיה היא כן לתמוך. פשוט יצרנים מסויימים החליטו שלא לממש זאת.

כנ"ל מתרחש היום בדור 3.
ההגדרה של טכנולוגיות הדור השלישי היא: טכנולוגיות המאפשרות שיחות ווידאו. כלומר, העברת קול ותמונה בו זמנית.
לצורך כך פיתחו טכנולוגיות שמאפשרות שידור בו זמני של קול ודאטה וכמו כן טכנולוגיות שאיפשרו העברת מידע (data) בקצב מספיק גבוה כדי לאפשר שיחות ווידאו (2mbps לאובקייטק נייח, ו-384kpbs לאובייקט בתנועה).
אבל זה שחברות מסויימות לא מממשות את האפשרות של שיחות וידאו, זה לא אומר שהן מגדירות מחדש דור שלישי.

המסקנה שהסקת: בגלל שחברות לא מממשות שיחות ווידאו במכשירים שעובדים על רשתות דור 3, נובע ששיחות ווידאו זה לא חלק מדור 3 (או אפילו לא ליבה של דור 3) - היא שגויה בעליל.
כמו שאי אפשר לתת טלפון דור 2 שאין בו SMSים בתור דוגמא לכך שדור 2 לא נועד לSMSים.
וכמו שאי אפשר לתת עט שמפריח בועות סבון בתור דוגמא לכך שעטים נועדו להפריח בועות סבון ולא כדי לכתוב.
כך גם אי אפשר לתת את האייפון ומכשירים אחרים שמשתמשים בפרוטוקולים של דור 3 בלי יכולות שיחת ווידאו בתור דוגמא לכך שדור 3 לא נועד לשיחות ווידאו.

המטרה של אלה שפיתחו את טכנווגיות הדור השלישי היה לאפשר שיחות ווידאו בין מכשירים סלולריים.
לכן כל מכשיר שלא מממש את הפוטנציאל של רשתות הדור השלישי ולא מאשפר שיחות ווידאו, לא באמת יכול לקרוא לעצמו דור 3.

נ.ב.
אני אפתיע אותך. גם ההבדל בין דור 3 לדור 4 הוא לא מהירות הגלישה (כמו שזה לא ההבדל בין דור 2 לדור 3).

נ.נ.ב.
המושגים 2.5G, 2.75G ו-3.5G הם לא אמיתיים.
הם לא אמיתיים במובן שהם לא מגדירים שום תקנים אמיתיים של עולם הסלולר.
הם מושגים שהומצאו ע"י חברות טלפונים סלולרים כדי לאפשר מכירות יותר גבוהות של המכשירים שלהן.
החברות מפתחות טכנולוגיות חדשות שמבוססות על תשתית קיימת (טכנולוגיות שמשפרות דברים מסויימים) וכדי שהמוצר שלהן ימכור יותר טוב. אין להן הגדרה רשמית.
אם תבוא למומחה לתקשורת סלולרית ותגיד לו שדור 2.5 זה טכנולוגיה מתקדמת יותר מדור 2 - הוא יצחק עליך. היא לא. היא רק מימוש יעיל יותר של טכנולוגיית דור 2 קיימת.

בברכת שבוע טוב,
אלכס

ItaiHay
20/03/10, 12:52
אלכס, אני מבין למה אתה מתווכח עם נתי אבל התגובות הנ?ל לא קשורות לנושא המאמר ולכן אני אבקש ממך ומנתי להמשיך את הדיון הזה במקום אחר.
יום טוב.

natish
20/03/10, 13:15
אלכס, אני עדיין חושב שאתה הוא זה שהופך את הסדר בין המימוש לבין הטכנולוגיה.
אבל שיהיה הויכוח הזה לא קשור לפוסט הזה...

alexm
21/03/10, 11:11
צודק, זה באמת לא קשור לנושא הכתבה.
אני מתנצל.

Nick
23/03/10, 19:56
as40, אם ירצו לסיים את הדיון ינעלו את האשכול.

חזרה לדיון, אחד הדברים שכן יהיו נחמדים על האייפד אלו התוכנות המוזיקליות - בעיקר הפסנתרים\סינטיסייזרים למי שאוהב. המקלדת באפליקציות על האייפון היתה גימיק חמוד אבל על האייפד זה יהיה גם נוח. ואם יש ספיקר חזק אז בכלל חגיגה.

ItaiHay
23/03/10, 20:06
as40, אם ירצו לסיים את הדיון ינעלו את האשכול.

חזרה לדיון, אחד הדברים שכן יהיו נחמדים על האייפד אלו התוכנות המוזיקליות - בעיקר הפסנתרים\סינטיסייזרים למי שאוהב. המקלדת באפליקציות על האייפון היתה גימיק חמוד אבל על האייפד זה יהיה גם נוח. ואם יש ספיקר חזק אז בכלל חגיגה.

you'r right, and i'm shure that the developers will make iPad-spesific apps for that.

S.L.Y - T.B
24/03/10, 01:46
you'r right, and i'm shure that the developers will make iPad-spesific apps for that.

sure....