מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל מתנגדת למגני המסך!

natish
18/03/10, 15:57
‏האייפון של אפל הוא מוקד משיכה עצום לכל יצרניות המגנים למיניהן ועד כה אפל די תמכה באותם מוצרים ואף קידמה אותם בחנות המקוונת שלה. אבל נראה שהחברה החליטה שהיא לא מוכנה לקדם את מגני המסך למכשיר והיא הסירה אותם מהחנויות שלה.

‏http://img.skitch.com/20100318-e8fpq2ep52cwgmspd7a8wj4khd.jpg

האתרים iLounge ו- Macworld מדווחים שאפל החלה להחרים את מכירת מגני המסך עבור מכשיר האייפון, מכשירי האייפוד טאץ' ואפילו מחשבי המק כאשר היא מסירה את כל המוצרים הללו מהחנות המקוונת שלה. מסתבר שאפל מקיימת מגעים בנושא מגני המסך כבר זמן מה עם היצרניות של המוצרים הפריפריאליים לאייפון, לטאץ' ולמק. לדברי אחת מיצרניות הקייסים אפל אמרה באותן שיחות שהיא תסיר גם ערכות של קייסים שכוללות מגני מסך דבר שהפך להיות נפוץ מאוד בשנה האחרונה.

זמן קצר אחרי השקת האייפון החל שוק המגנים למכשיר לפרוח כאשר הרבה חברות החלו לייצר קייסים ומגנים למכשיר האייפון ואחר כך גם לאחיו הקטן יותר, הטאץ'. התחום גם כלל מגני מסך שנועדו לשמור על מסך האייפון מפני שריטות וכן להפחית את כמות טביעות האצבע שעל מסך המגע. כעת לפי המקורות אפל החליטה שהיא נגד אותם מגני מסך והיא מכלילה בקטגוריה את כל המגנים בין אם שקופים לגמרי, anti-glare ועם גימור מראה בין אם הייעוד שלהם הוא להגנת המסך או ייעוד דקורטיבי (או שניהם).

הסיבה לצעד המוזר שפוגע קשות ביצרניות המגנים נותר לא ידוע. חלק סוברים שאפל רוצה להפחית את התפיסה שהמסכים של המוצרים שלה צריכים הגנה מאחר והחברה טוענת שהמסכים מספיק עמידים וחזקים. סברה נוספת היא האיכות של מגני המסך והקושי של רוב המשתמשים להדביק אותם בצורה טובה. בועות האוויר ופגמים יוצרים שיעור החזרה די גבוה בקרב הרוכשים של המוצרים הללו ויתכן ולאפל נמאס מעניין.

מכשיר ה- 3Gs שהוצג בקיץ שעבר הגיע עם ציפוי מסך oleophobic שנועד להפחית את כמות טביעות האצבע על מסך המגע. אותו ציפוי מסך הופך להיות חסר תועלת ברגע שעליו מודבקת מדבקת הגנה יתכן מאוד שאפל החליטה שציפוי המסך שלה מספיק טוב ושאין צורך באותם מדבקות. בכל אופן הצעד של אפל שאולי משפיע על הציבור האמריקאי שרוכש את רוב המוצרים של האייפון בחנות המקוונת של אפל ובחנויות ה- Retail שלה אבל לא על משתמשי האייפון ברחבי העולם.

בכל אופן הצעד התמוה הזה של אפל מעלה שאלה מאוד מעניינת. מקרב משתמשי האייפון 3Gs שמסך המכשיר שלהם מצופה באותו ציפוי oleophobic מי מכם משתמש במגן מסך ולמה?

Break
18/03/10, 16:29
אני משתמש במגן מסך כי אני חושב שזה שומר עליו משריטות. אם אכן זה לא כך ואין שום הבדל בין עם מגן לבלי מגן אני מוכן בשמחה להוריד אותו כרגע ;-) נ.ב? לכל ה?3gs יש את הציפוי הזה או רק לחלקם ?

dizel1024
18/03/10, 16:35
זה עוזר נגד שריטות וגם מכות מסוימות אפילו שלי אין:)) כי אני מחליף 500 כיסוים ביום וזה מוריד את המגן מסך

galshahaf
18/03/10, 16:53
יש לי 3gs והוא נשרט לי בחודש הראשון לישמוש..
בדור ראשון שהיה לי הוא לא נשרט גם אחרי שנה וחצי כמעט בלי מגן מסך..

adiel007
18/03/10, 17:14
אני לא מבין כל כך מה השאלה בזה.
כל מכשיר שהיה לי עד היום קניתי לו שלושה ניילונים ב10 שקל.
אני אישית בחיים לא חוויתי עם מכשיר בלי מגן מסך אבל ראיתי אצל חברים מסכים שרוטים חבל על הזמן כי אין להם כזה ניילון ואחרי זה גם קשה לימכור את המכשיר.
קיצר אני חושב שזה ממש דבילי לקנות מכשיר טאץ' ולא ליקנות לו ניילון מגן כזה כשהם ממש זולים כי סתם חבל על המסך.
ותודה על הפירסום.

GAL1994
18/03/10, 17:42
שאלה לא ממש קשורה שנייה,יש לי מגן מסך על הipod touch 2g שלי.
אם נגיד אני ארצה להוריד אותו,אפשר? איך?

natish
18/03/10, 18:24
שאלה לא ממש קשורה שנייה,יש לי מגן מסך על הipod touch 2g שלי.
אם נגיד אני ארצה להוריד אותו,אפשר? איך?

תקלף אותו... :rolleyes: ובבקשה לא לשאול שאלות שלא קשורות לעניין.
יש לך שאלה/בעיה תפתח פוסט בפורום המתאים. פורום חדשות הוא לא פורום תמיכה.

Omri David
18/03/10, 19:26
היום הולכים לכל חנות ויש להן מגנים אני לא חושב שזה יפריע לצרכנים. :)

giladk
18/03/10, 19:46
אפל לא מפסיקים להפתיע , כל שבוע מפילים גזרה חדשה.
חוץ מהאמריקאים שהם לדעתי היחידים שקונים מוצרים מקוריים במחיר מופקע מהחנוית של אפל, שאר העולם ימשיך לרכוש את מגיני המסך מערוצים אחרים כך שהידיעה הזו לא ממש מזיזה לי.
הטענה של אפל על כך שלא צריך להרכיב מגיני מסך מפני שהמסך כבר מגיע עם שיכבת הגנה, היא מופרכת לגמרי המסכים האלה נישרטים בקלות.

kingdoom
18/03/10, 21:42
איזה שטויות...יש לי אייפון 3gs אני חושב שהוא בא עם הציפוי הזה כי לחברים שלי שיש להם אייפווד טאץ' אני מרגיש שהמסך פחות חלק...הוא לא נישרט לי אף פעם ויש לי רק iskin בלי מגן מסך..

איציק ב
18/03/10, 21:45
האמת יש משהו בצעד של אפל, אני לא משתמש במגן מסך וזה הרבה יותר נח, ניסיתי איזה 4 פעמים להרכיב מגן מסך אבל תמיד היו בועות או שפתאום היה לכלוך שנכנס ברגע האחרון והרס את המראה של המסך, לדעתי המסך שלהם מאוד חזק ואין סיבה שהוא ישרט אלא אם כן ינסו בכוונה לשרוט אותו או שהוא יפול הרבה פעמים.

kingdoom
18/03/10, 22:01
גם את הנזק של הנפילה אפר שלמנוע אם יש לך skin טוב...יש לי iskin

moizo77
21/03/10, 19:48
אפל מנסים לאכול לא רק את העוגה שלהם אלא את כל הקונדטוריה! אין סיבה לא להדביק מגן מסך - אני מוכר את כל הסוגים והאיכויות ואין שום סיבה הגיונית לא להשתמש בהם! לגבי ההדבקה, הבועות והליכלוך מתחת למגן זה הכל עניין של מקצועיות המדביק- אתם מוזמנים לקבל ממני שיעור בנושא! די למונופול של אפל...

ymeiner
22/03/10, 04:11
לאפל אין ממש מונופול. בניו יורק יש חנויות פרטיות ומעבדות תיקון שלא שייכות לחברה. לאפל אין שום בעיה עם זה והם מוכרים גם דברים שלא בחנויות של אפל. בנוסף בכל חנות אלקטרוניקה אפשר למצוא כיסויים בכל הצורות. כרגיל, כמו שאני אומר תמיד, לאפל יש זכות למכור מה שבא להם. זה לא שאין מקום אחר לקנות זה פשוט עניין של סטנדרטים של החברה. הם מוכרים רק מה שעובד בצורה תקינה לחלוטין.

natish
22/03/10, 10:06
פאף איזה מילים גדולות משתמשים פה בלי קשר למשמעות שלהן בכלל: מונופול...

בכל אופן, הצעד של אפל בנושא הוא צעד לגיטימי מבחינת החברה. לא משנה מה היה הגורם אחרי שנתיים וחצי הם החליטו שהם לא רוצים לקדם את אותם מגני מסך בחנויות שלהם ובאתר שלהם ולא מעבר. זה לא מונע יצרניות המוצרים הפריפריאלים לייצר את אותם מגני מסך ובטח שלא למכור אותם בעשרות נתיבי השיווק והמכירה הקיימים מלבד לאלו של אפל. כך שמי שרוצה לקנות מגן מסך יכול לעשות את זה בלי שום בעיה.

מונופול? אני לא רואה פה שום מונופול...

ymeiner
22/03/10, 12:26
נתי, מונופול זו לא מילה גדולה זה משחק גדול, ביחוד אחרי שהפכו את הכסף לכרטיסי אשראי, זה פשוט רעיון מעולה.

מסכים איתך לגמרי לגבי השאר

natish
22/03/10, 12:45
נתי, מונופול זו לא מילה גדולה זה משחק גדול, ביחוד אחרי שהפכו את הכסף לכרטיסי אשראי, זה פשוט רעיון מעולה.

מסכים איתך לגמרי לגבי השאר

ידידי דברי נרשמו בסרקזם קל :)

ymeiner
22/03/10, 13:09
ידידי דברי נרשמו בסרקזם קל :)

I see your sarcasm and raise you another one :-)

natish
22/03/10, 13:10
I see your sarcasm and raise you another one :-)

חחח :D
Like+