מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סמסונג: נוציא מחשב לוח טוב מה-iPad

natish
16/03/10, 13:40
‏החברה מפתחת מחשב לוח משלה אשר לדברי בכיר בחברה - צפוי להיות מהיר ורב עוצמה בהרבה מה-iPad של אפל, שעליו אומר שהוא לא מספק תמורה.

מאת: ניצן סדן והסוכנויות

‏http://www.textually.org/picturephoning/archives/images/set3/samsung_logo.jpg

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג הודיעה אתמול (ב') על פיתוחו של מחשב לוח חדש שיקרא תיגר על ה-iPad של אפל והסלייט של HP, וצפוי להימכר עד סוף השנה. ראש חטיבת המחשוב העסקי של קונצרן סמסונג באוסטרליה, פיליפ ניוטון, טען השבוע כי הטאבלט של סמסונג יהיה מהיר וחזק בהרבה מה-iPad של אפל.

"מחשב MID מהולל"
"חברות רבות שניסו לשחק בשוק ה-MID, עשו עבודה מאוד בינונית - וה-iPad הוא פשוט MID 'מהולל"., אמר ניוטון אתמול בראיון ל- Apc Magazine.

ניוטון טוען כי ה-iPad חלש מדי, ובעל קישוריות מוגבלת ועל כן אינו מהווה התקדמות אמיתית מקטגוריית ה-MID. "ה-iPad הוא פשוט ספר אלקטרוני בעל קישוריות אלחוטית, אבל ללא תמורות", אמר.

לוח עם כוח
עדיין לא נמסרו פרטים על מחשב הלוח של סמסונג, אך מהראיון עולה כי החברה אינה שוללת שימוש במעבדי Atom של אינטל או אפילו בפלטפורמת Moorestown כדי להשיג יותר כוח.

לטאבלט יהיו תחנת עגינה שולחנית, כדי שיוכל להיות מחשב עבודה עיקרי בבית, אותו ייקחו המשתמשים איתם כמחשב נייד. סמסונג אינה טירונית בתחום המחשוב הנייד, ולפני שנתיים השיקה MID שנקרא Q1, ולא נחל הצלחה במכירות בעולם, בעיקר בגלל ממשק, מיתוג עסקי ומחיר.

ייתכן שתימחור נכון ביחד עם מפרט בסיס חזק יוכל לתת קרב קשה לטאבלטים של אפל ו- HP, ולהפוך את הלוח של סמסונג להצלחה.

מקור: YNET (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3863328,00.html)

Chicko
16/03/10, 15:29
נראה שאפל פתחו לכולם את התיאבון לייצר מחשבי טאבלט... משום מה, אני מאמין שיקומו לאייפד מתחרים רציניים (מה שלא קרה עם האייפון עד היום...), שיציעו מערכות הפעלה של ממש, עם חיבורים חיצוניים, ושיהיו תחליף של ממש לנטבוק.
אני כבר לא יכול לחכות!

alexm
16/03/10, 16:00
ממש לא בעיה לייצר מחשב 10 אינצ', מסך מגע ומעבד יותר חזק מאשר לאייפד.
השאלה היא איך הם מתכוונים להתחרות עם הכמות העצומה של האפליקציות שכבר קיימות לאייפד?

natish
16/03/10, 17:10
ממש לא בעיה לייצר מחשב 10 אינצ', מסך מגע ומעבד יותר חזק מאשר לאייפד.
השאלה היא איך הם מתכוונים להתחרות עם הכמות העצומה של האפליקציות שכבר קיימות לאייפד?

אף פעם לא הייתה בעיה לייצר מחשב טבלט. הם כבר קיימים די הרבה זמן. העניין הוא שהם אף פעם לא הצליחו יותר מדי ועד עכשיו כל מחשבי הטבלט היו מבוססים על חלונות בכל מיני גירסאות וזה אף פעם לא תפס בשוק הפרטי ואפילו בשוק העיסקי ההצלחה של מוצרי הטבלט הקיימים די מוטלת בספק.

אפשר לצחוק על האייפד כמה שרוצים אבל אפל הוכיחו כבר שחומרה חזקה היא לא הדבר החשוב ביותר במוצר. מה שיותר חשוב הוא ממשק המשתמש/מערכת ההפעלה וברגע שהיא פשוטה ונוחה למשתמש המוצר יהיה הצלחה מטאורית. ובלי שום קשר צרכן חכם קונה את המוצרים שלו לפי הצרכים שלו ולא לפי הגודל של ה- @!@. בשביל מחשב טבלט שאמור להיות הארכה של המחשב הנייד לא צריך מעבד כל כך חזק.

alexm
16/03/10, 17:16
וגם פירסום מאסיבי לא מזיק... ;)

aor26
16/03/10, 19:47
הם עדיין לא מבינים, הא?
קחו את האייפון לדוגמא:
לא חסרים מכשירים חזקים, מהירים וטובים ממנו מבחינת חומרה, אבל ל-iphone os אין מתחרים וגם לא יהיו בטווח הזמן הקרוב.
כנ"ל לגבי האייפד, למרות שלדעתי הוא הולך להיות כשלון (כמה שאני אוהב את הiphone os, היא ממש לא מחשב. והאייפד פשוט לא עושה את מה שציפינו ממנו)

Chicko
16/03/10, 21:10
תעזבו את חוזק המעבד או הגודל של ה.... השאלה היא פשוטה מאוד - מה אתה יכול לעשות עם מכשיר כזה, והאם זה מתאים לך. זה הכל.

מאחר ויש תמימות דעים שמדובר במערכת הסגורה של האייפון, אז קל לנחש מה אני יכול לעשות עם זה - את כל מה שיש כבר באייפון (פלןס קורא ספרים באנגלית), רק על מסך גדול. מגניב בהחלט.
אבל בשביל לגלוש או להוריד מיילים או לשחק nfs על מסך גדול, לא בא לי לסחוב כל היום את הבלטה. אני אעשה את זה בקטן, באיפון, שהולך איתי בכיס.

לי חסרה מערכת הפעלה של ממש, שאוכל להתקין מה שבא לי (ולא מה שבא לאפל), כמו מעבד תמלילים, בעברית, וכד'.

לצערי, נראה שאף חברה לא תתקרב לנוחות של הממשק של האייפון, ולכן "על הנייר" המתחרים יהיו "יותר טובים", אבל בפועל יאכזבו.

T_A
18/03/10, 15:24
אי אפשר לייצר מחשב לוח יותר טוב מהאייפד , פשוט כי הוא לא מחשב לוח.
אני מתקשה להגדיר אותו , אבל מעשית זה ממש לא מחשב.
בכל אופן יש כבר טבלטים הרבה יותר טובים , אולי פחות סקסיים ובלי כל המשחקים והפאליקציות-סתם שיצאו לאייפד , אבל פונקציונאלית אין בכלל על מה לדבר.