מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפד| הדרישה גוועה אחרי היום הראשון

natish
16/03/10, 11:13
‏בסוף השבוע האחרון אפל החלה את המכירה המוקדמת של האייפד. בתחילה נראה שהדרישה למוצר מטורפת אחרי דיווחים של הזמנת 50,000 בשעתיים הראשונות אבל נראה שאחרי הבום הראשוני הדרישה דעכה.

‏http://img.skitch.com/20100316-xg3q1nnna9y5dqtf7fn7gt5db.jpg

לפני מספר ימים אפל החלה את המכירות המוקדמות למכשיר הטבלט שלה, האייפד. המכירות המוקדמות שהתחילו ביום שישי האחרון עשו רושם ראשוני של טירוף חושים כאשר בשעתיים הראשונות לתחילת המכירות המוקדמות הוזמנו כבר כ- 50,000 מכשירי אייפד (http://www.iphones.co.il/forum/thread125958.html). אולם כשמסך העשן התפוגג לו נראה שהתמונה אומנם נראית טוב עבור אפל אבל היא עדיין רחוקה מלהיות התנפלות המונית על המכשיר. בסופו של היום הראשון נראה שנעשו כ- 120,000 הזמנות למכשיר האייפד נתון מרשים שמראה שאפל כביכול כבר מכרה מכשירי אייפד בשווי של לפחות 60 מיליון דולר (האייפד הזול ביותר עולה 499$).

אבל נראה שאחרי ה- 24 שעות הראשוניות ההתנפלות דעכה. לפי Philip Elmer-DeWitt מ- Fortune Brainstorm Tech כמות ההזמנות דעכה לה לכיוון ה- 1000 הזמנות לשעה, מספר רחוק מאוד מזה של השעתיים הראשונות מה שמראה שהדרישה למכשיר די דעכה לה אחרי ה- 24 שעות הראשונות למכירה המוקדמת. Daniel Tello שעוקב אחרי המכירות של האייפד באופן קרוב צופה שבמהלך המכירות המוקדמות אפל תמכור כ- 30,000 מכשירי אייפד במהלך השבוע וכמחצית מהכמות במהלך סופי השבוע כאשר לדעתו לא יתבצעו יותר מחצי מליון הזמנות למכשיר טרם השקתו ב- 3 לאפריל. כמו כן הוא אמר שלדעתו אחרי השקת המכשיר אפל תעבור כבר את רף המיליון מכשירים בשבוע השני להשקתו.

הנתונים הם לא נתונים רשמיים מאפל עצמה אבל לפי אותם אנשים שעוקבים אחרי כמויות המכירה של האייפד עולה שהחלוקה בין הזמנות האייפד מתחלקת באופן די שווה בין הנפחים השונים, להזכירכם האייפד מגיע ב- 3 תצורות נפח של: 16, 32 ו- 64 ג'יגהבייט והדיווח מראה שדגם ה- 64GB מהווה כ- 35% מכלל ההזמנות שנעשו בינתיים ויש לזכור שמדובר בינתיים רק על הזמנות עבור מכשירי האייפד בגירסת ה- Wifi בלבד כאשר גירסת ה- 3G תתחיל להמכר כחודש אחרי הגעת גירסת ה- Wifi.

למרות הירידה הדרמטית בכמות ההזמנות, מכירות בסדר גודל של חצי מיליון שנעשות טרם השקתו של המכשיר היא התחלה מצוינת עבור אפל והמוצר החדש שלה.

dooby
16/03/10, 11:16
לפי הדרישה נראה שעוד 50000 ישראלים מביאים את האייפד, אז אפשר להוסיף לסטטיסטיקה
:)

lokopo
16/03/10, 11:35
לדעתי זה דווקא נתונים מאוד טובים למכשיר שכזה.

alexm
16/03/10, 11:41
מבחינתי האישית, בשבילי, זהו מכשיר מיותר לחלוטין.
זה סוג של אייפוד טאץ' עם מסך מנופח לגודל של 10 אינצ'.
חוץ מהגימיק של "מוצר חדש ומגניב מאפל" אני לא רואה שום חדשנות במוצר.
אני האמת מופתע מהמספרים עד עכשיו...

kostor
16/03/10, 19:51
לדעתי זה דווקא נתונים מאוד טובים למכשיר שכזה.

תלוי גם למה אתה מייחס את זה (השעתיים הראשונות של אחד מהמוצרים האחרים של אפל- גם אלא שפחות ויותר טובים נגיד כמו הATV והiPhone

מבחינתי האישית, בשבילי, זהו מכשיר מיותר לחלוטין.
זה סוג של אייפוד טאץ' עם מסך מנופח לגודל של 10 אינצ'.
חוץ מהגימיק של "מוצר חדש ומגניב מאפל" אני לא רואה שום חדשנות במוצר.
אני האמת מופתע מהמספרים עד עכשיו...

+1. אני לא מופתע מהנתונים למרות שיש סוג של תנודה קלה. לא חסר אנשים שיקנו בלי לראות כל דבר שאני או מישהו אחר נעשה. כל עוד יש לזה את האות -i באנגלית, עוד מילה אחרת ויש על זה לוגו של תפוח לעוס בביס יחסית גדול וכבר יש לך רכישות של 50,000+.....

בקיצור מה שאני אומר, הנתונים לא מפתיעים אף על פי זה שציפיתי לפחות. למה? כי המון אנשי וכתבי תקשורת בארה"ב הביעו את דעתם החריפה שאין שום דבר חדש בוא.

rockem
17/03/10, 11:57
אני דווקא חושב שהמכשיר מתאים בדיוק לנישה אליו הוא מכוון
יש הרבה אנשים שלא צריכים אייפון
וגם לא ממש צריכים מחשב, מכיוון שרוב השימוש שלהם זה גלישה אגבית באינטרנט
משחק פה ושם וצפייה בתמונות או סרטונים

אלה הם בדיוק האנשים שצריכים אייפד.
משהו שאפשר לקחת בקלות לכל מקום בבית ולגלוש בצורה נוחה

lirn8
17/03/10, 13:27
אני דווקא חושב שהמכשיר מתאים בדיוק לנישה אליו הוא מכוון
יש הרבה אנשים שלא צריכים אייפון
וגם לא ממש צריכים מחשב, מכיוון שרוב השימוש שלהם זה גלישה אגבית באינטרנט
משחק פה ושם וצפייה בתמונות או סרטונים

אלה הם בדיוק האנשים שצריכים אייפד.
משהו שאפשר לקחת בקלות לכל מקום בבית ולגלוש בצורה נוחה

מדוייק להפליא

T_A
17/03/10, 13:38
אני מאחל למכשיר הזה כשלון צורם.
פשוט זלזול בקונים, והרי ברור שרק עוד 2-3 דורות של המכשיר הזה (עם בכלל לא יפסיקו אותו) אנחנו ניראה משהו שקרוב לדרישות של הציבור ממכשיר כזה.

natish
17/03/10, 13:41
אני מאחל למכשיר הזה כשלון צורם.
פשוט זלזול בקונים, והרי ברור שרק עוד 2-3 דורות של המכשיר הזה (עם בכלל לא יפסיקו אותו) אנחנו ניראה משהו שקרוב לדרישות של הציבור ממכשיר כזה.

דרישות הציבור או הדרישות שלך...?