מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תכבס לי בבקשה את ה- iPod

natish
16/03/10, 11:50
‏לאחרונה אפל העסיקה מומחה בטכנולוגיות לבישות, כלומר מוצרים טכנולוגיים שמשלבים יכולות מחשוב שניתן ללבוש אותם. לפי הדיווח Richard DeVaul עובד על מספר פרויקטים כה סודיים עד שקומץ אנשים באפל יודע על מה הוא עובד.

‏http://img.skitch.com/20100316-m8jifk8x9j1qtg5f7cy2fbg5ke.jpg

האתר Computerworld מדווח על כך שאפל העסיקה לאחרונה את Richard DeVaul מומחה ב"מחשבים לבישים" (wearable computers) או במילים אחרות מוצרי לבוש בהם מוטמע מחשב מסוג כלשהו לתפקיד של Senior Prototype Engineer. נראה שהמהלך נועד להשאיר את אפל בחזית הטכנולוגיה כאשר היא מסתכלת קדימה למוצרים וטכנולוגיות עתידיות. ל- DeVaul, דוקטור באומנויות המדיה והמדע מאוניברסטית MIT, יש רקע בטכנולוגיות לבישות לפי מה שניתן לראות מאתר הבית שלו. כשחלק מהניסיון שלו נעשה במהלך הדוקטורט שלו ב- MIT שם הוא עבד על טכניקות אינטרקציה עבור מוצרים טכנולוגיים שניתן ללבוש אותם ומוצרים ניידים בכלל.

DeVaul גם ייסד חברה בשם AWare Technologies, חברה שבתחילת דרכה התמקדה בחיישנים ומוניטורים שניתן ללבוש עבור אתלטים וחיילים ומאז עברה להתמקד במגזר הפרטי כשהיא מציעה מספר מוצרים ביניהם את ה- StepTrakLite לאייפון (לינק להורדה (http://itunes.apple.com/us/app/steptraklite/id289521481?mt=8)) שהיא אפליקציית כושר מתוחכמת יותר מה- +Nike המובנית במכשירי ה- 3Gs ובמכשירי האייפוד טאץ'.

לפי הדיווח של Computerworld נראה ש- DeVaul יעבוד על פרויקטים סודיים מאוד בחברה והוא יהיה כפוף ישירות למעצב האגדי של אפל Jony Ive. ביחד Ive ו- DeVaul יעבדו על מוצרים טכנולוגיים שניתן ללבוש אותם ונראה העניין כל כך סודי עד שרק עוד 7 אנשים מלבד ג'ובס ו- Ive ידעו מה DeVaul עושה. אחד הדברים שזיכו את DeVaul בקצת תהילה היה פיתוח של מוצר בשנת 2003 בשם Memory Glasses. שהם משקפיים בהם מובנית מערכת ממוחשבת מסוג HUD (קיצור ל- Heads Up Display) בדומה למערכות דומות שקיימות במטוסי ומסוקי קרב. כאשר המשקפיים מאפשרות למשתמש לקבל תזכורות ואינפורמציה על מטלות שעליו לעשות בצורה שלא מפריעה לשדה הראייה שלו.

האם עצם העובדה שאפל מעסיקה את DeVaul מצביעה על כך שבעתיד הלא כל כך רחוק אנחנו נראה חולצות אפל, משקפי אפל ואולי גם מכנסי אפל?

mr-anderson
16/03/10, 14:51
אוקיי מעניין, נראה לאן זה יילך. עוד בסוף אני אבוא עם חולצת אייפוד למסיבה, ואיזו בחורה תבקש "להחליק" אצבעות על החולצת אייפוד שלי :p

מה שכן ראיתי אצל כמה די'גיי למיניהם זה חולצה שמציגה את הסאונד על הקדימה שלה (כמו במערכות סטריאו) משהו חמוד לאללה.

kostor
16/03/10, 20:52
אוקיי מעניין, נראה לאן זה יילך. עוד בסוף אני אבוא עם חולצת אייפוד למסיבה, ואיזו בחורה תבקש "להחליק" אצבעות על החולצת אייפוד שלי :p

מה שכן ראיתי אצל כמה די'גיי למיניהם זה חולצה שמציגה את הסאונד על הקדימה שלה (כמו במערכות סטריאו) משהו חמוד לאללה.

תזהר שהבחורה לא "תלחץ עליך" :p:p:p:):)

נחמד מאוד. תודה נתי.