מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עד כמה משתמש ממוצע צריך מולטי טאסקינג?

natish
15/03/10, 17:08
‏חוסר התמיכה של האייפון/טאץ' והאייפד במולטי טאסקינג מעלה לא מעט טענות אל מול אפל אבל האם המשתמש הממוצע בכלל צריך מולטי טאסקינג? ובכן יתכן מאוד שלחלק מכם התשובה לשאלה ברורה כשמש אבל יש לא מעט משתמשים שדווקא השאלה הזו היא מאוד שאלתית עבורם.

‏http://img.skitch.com/20100315-gartb6kadqk2ns5m6briug3mwq.jpg

אז כן נתחיל בזה שהמילה שאלתית היא לא מילה במילון (המצאה שלי...) ונמשיך לנושא העיקרי. מאז שהאייפון שוחרר לא מעט משתמשים מתלוננים על החוסר של תמיכה במולטי טאסקינג לאפליקציות צד שלישי (האייפון כן תומך במולטי טאסקינג אבל רק של אפליקציות מובנות ביניהם: המייל, הטלפון, האייפוד והספארי). הנושא קיבל זריקת עידוד כאשר לפני מספר חודשים ספורים אפל הציגה את מכשיר הטבלט שלה בשם אייפד שגם הוא כפי הנראה לא תומך במולטי טאסקינג מלבד לאפליקציות המובנות של המכשיר (ככל הנראה היומן והספארי).

הטיעון עיקרי של אפל בגנות מולטי טאסקינג הוא שמשתמשים ישכחו שחלק מהאפליקציות עדיין רצות ברקע ובכך ישפיעו על תפקוד מערכת ההפעלה וזמן הסוללה של המכשיר. "אבל אלו הם שטויות"! טוענים לא מעט מבקרים ומשתמשים כשהם ממשיכים ואומרים "משתמשים הם חכמים מספיק כדי לעקוב ולנהל לעצמם את האפליקציות שפועלות ואם לא אז אפל יכולה לספק ממשק ניהול בדומה ל- Task Killer שקיים במערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל". אבל האתר edibleapple חשב על הנושא והוא דווקא תומך בגישה של אפל.

האתר טוען שדווקא שהמשתמש הממוצע הוא בכלל לא חכם שלא לדבר על מספיק אחראי כדי לנהל בעצמו מולטי טאסקינג ועוד על אפליקציה שתאפשר להם להרוג אפליקציות ותהליכים שרצים ברקע. הטיעון עליו מסתמך האתר הוא לא טיעון מדעי אבל הוא די משכנע. יש אפליקציה באפסטור בשם "Amazing X-Ray" (לינק להורדה (http://itunes.apple.com/us/app/id299652948?mt=8)) האפליקציה היא אפליקציית בידור שכל המטרה שלה היא כביכול להפוך את המכשיר לסורק רנטגן ולהראות חלקים בגוף כביכול דרך קרני רנטגן. קשה להאמין שיש משתמשים שבאמת יכולים לחשוב שמדובר בסורק רנטגן אמיתי ושאפל הוסיפה בכלל את החומרה המתאימה לכך במכשיר נכון?! מסתבר שלא...

כדי לקבל את המציאות המפוכחת בפנים אולי כדאי שתעברו על חלק מתגובות המשתמשים על האפליקציה והנה כמה דוגמאות אמיתיות לחלוטין:

I bought it thinking it would actually work.. was I stupid?! Its a huge fraud. It’s not your REAL x-ray, its a HUGE fraud. Don’t waste your money on this. Its a huge fraud. I really want my money back. Its also really unclear and its stupid.

(תרגום: קניתי את האפליקציה כשחשבתי שזה באמת יעבוד... האם הייתי טיפש (כן...)?! זאת הונאה ענקית. זה לא רנטגן אמיתי, זאת הונאה ענקית. אל תבזבזו את הכסף שלכם על זה. אני באמת רוצה את הכסף שלי בחזרה. זה באמת מטופש וגם בכלל לא ברור.)

I was duped. They can return my money? I thought it was a true x ray. False and buy it now. Give me my money please.

(תרגום: עבדו עליי. הם יכולים להחזיר לי את הכסף? חשבתי שזה מכשיר רנטגן אמיתי. בלה בלה בלה...)

אם אתם חושבים שמדובר במקרה חד פעמי אז אתם טועים יש עוד לא מעט אפליקציות באפסטור שמציגות אפליקציות בידור מהסוג של האפליקציה הנ"ל שבאופן די מפורש רשמו שלא מדובר במשהו אמיתי ועדיין תוכלו למצוא לא מעט תגובות של משתמשים "אינטיליגנטיים" שרכשו את האפליקציה כשהם חשבו שהאייפון שלהם באמת יכול להפוך לברז בירה, להפשיט אנשים או לראות דרך קירות...

אולי אחד הטיעונים המשכנעים ביותר לגבי האינטילגנציה הטכנולוגית של המשתמש הממוצע הוא סרטון הוידאו הבא. מדובר בסרטון וידאו בסיגנון J walking של תוכנית האירוח של הקומיקאי ג'יי לנו שמסתובב ברחובות העיר ושואל אנשים שאלות טריוויה פשוטות וקלות להחריד כאשר התשובות מחרידות עוד יותר. הסרטון הספציפי הזה נוצר על ידי גוגל במטרה לקדם את הדפדפן שלהם - כרום אבל התשובות של האנשים שנשאלו בסרטון הן תשובות אמיתיות לחלוטין ויוצרי הסרטון מבטיחים שלא מדובר בעריכה.

o4MwTvtyrUQ

בין אם תאהבו את זה או לא אבל האנשים הללו מייצגים את המשתמש הטכנולוגי האמריקאי הממוצע. וגם המחשבה הראשונה שעוברת לכם בראש היא שאמריקאים הם מטומטמים וישראלים הם יותר חכמים אז אני יכול להבטיח לכם שתוכלו למצוא תשובות דומות גם ברחוב הישראלי. כן, רוב המשתמשים לא יודעים בכלל מה זה מולטי טאסקינג, רובם לא גולשים באתרי חדשות טכנולוגיים או בפורומים/אתרים כמו זה שלנו שלא לדבר על Engadget. אלו הם אותם אנשים שעדיין מנווטים לאתר cnn על ידי חיפוש בגוגל במקום לרשום cnn.com בשורת הכתובות.

אלו הם האנשים שאפל חושבת עליהם כשהיא מתכננת את המוצרים שלה. המשתמש הממוצע והמאוד לא טכנולוגי שמהווה את רוב הציבור ולא משתמשים כמוני וכמוכם. זה אולי קצת מגעיל לומר אבל אפל עד כה לא הוסיפה את פיצ'ר המולטי טאסקינג כדי להציל משתמשים מעצמם. אבל אולי הבשורה היותר טובה היא שאפל מוסיפה לאייפון ולטאץ' פיצ'רים טיפין טיפין ואולי הרעיון שעומד מאחורי זה הוא לתת למשתמשים הממוצעים זמן כדי ללמוד את הפיצ'רים הבסיסיים שחשובים יותר לשימוש במוצר לפני שאפל מציגה פיצ'רים מתקדמים יותר.

הפוסט תורגם בחלקו ומבוסס על פוסט בבלוג edibleapple (http://www.edibleapple.com/regarding-apple-stance-on-multitasking-and-why-most-tech-users-are-clueless/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+EdibleApple+%28Edible+Apple%2 9)

nyrhex
15/03/10, 17:45

אם אתם חושבים שמדובר במקרה חד פעמי אז אתם טועים יש עוד לא מעט אפליקציות באפסטור שמציגות אפליקציות בידור מהסוג של האפליקציה הנ"ל שבאופן די מפורש רשמו שלא מדובר במשהו אמיתי ועדיין תוכלו למצוא לא מעט תגובות של משתמשים "אינטיליגנטיים" שרכשו את האפליקציה כשהם חשבו שהאייפון שלהם באמת יכול להפוך לברז בירה, להפשיט אנשים או לראות דרך קירות...

מה זאת אומרת???
האייפון לא יכול להפוך לברז בירה זה ברור אבל הוא יכול להפוך לכוס חלב, נכון :confused:

NMTDesign
15/03/10, 17:58
טיפשי לחלוטין.
אפל לא שמה מולטי טאסקינג משתי סיבות עיקריות:
1. יקצר את זמן הסוללה המגוחך ממילא.
2. בעלי אייפוד טאץ' יוכלו להריץ תוכנה (סקייפ לדוגמה) ברקע ולהשתמש בו כאייפון.
אפילו בעלי אייפון יוכלו לעשות זאת כדי לחסוך כסף.

לכתוב שאפל לא שמה את זה כי אנשים הם טיפשים זה מטומטם. חוץ מזה, אין שום סיבה שאדם ידע מה זה דפדפן.

lironlo
15/03/10, 18:29
מה שאפל צריכה לעשות זה שבאמצע הרצת אפליקציה מסויימת יהיה ניתן לענות לשיחה או להודעה ולחזור לאותו מצב שהיה לפני השיחה או ההודעה...
באמת מולטי טאסקינג הוא ממש לא נחת הכלל אבל אפל חייבת את זה לאנשים שכן צריכים, אחרי הכל זה סמרטפון, לא?

niranbar
15/03/10, 19:12
שישעו אפשרות של בחירה אם להפעיל את אופציית המולטי טסקינג או לא, ושתהיה מהתחלה סגורה ומי שירצה ומי שיודע שיפעיל את זה (בסגנון של הבלוטות באייפון)

ipxp
15/03/10, 23:04
לדעתי כדאי לאפל להוסיף מולטי טאסקינג באופן שקשה ל"משתמש הפשוט" להגיע אליו (כמו אי שם בהגדרות) ואז רק מי שיתעניין בזה ובאמת ירצה בזה, וכנראה שכבר יידע במה זה כרוך ימצא את זה ויפעיל את זה.

Roy 10
16/03/10, 00:44
בתור התחלה יספיק שכשמנתקים את השיחה האפליקציה תחזור תמשיך מאותה נקודה ואולי אפשרות בהגדרות להפעלת המולטי טאסקינג.

אני חושב שאחת הסיבות העיקריות של אפל לא להוסיף מולטי טאסקינג היא שהם רוצים לשפר כל שנה מעט דברים ולהראות אותם בתור ואו גדול וכך יהיה להם כל שנה עוד ועוד דברים לשפר ואנחנו הצרכנים נשדרג את המכשירים שלנו בשביל כמה אפשרויות פשוטות שיראו לנו כמשמעותיות, כמו מולטי טאסקינג שהוא ממש לא חובה ואני יגיד אפילו שיש הרבה מה לשפר שיותר חשוב מזה.

gonenb
16/03/10, 01:33
איזה כתבה טיפשית.
במקום לענות על השאלה כמה משתמש ממוצע צריך מולטיטסקינג, הוא מסבירה שמשתמש ממוצע הוא טיפש, ולכן לא ידע להשתמש בזה. כל דביל בימנו יודע להשתמש ב windows עם מולטיטסקינג. הכתבה היתה צריכה להסביר איזה שימושים יכולים להיות למולטיטסקינג בטלפון, והאם זה שימושי למשתמש הממוצע.

ymeiner
16/03/10, 02:32
גונן, אם אתה יכול לכתוב כתבה יותר טובה, יאללה ברעל, מניסיון אין פה ממש מגבלות לגבי מי כותב. בנוסף, מדובר, כמו שאתה רואה בכותרת, בדעה אישית

למרות זאת, גם אני לא מסכים עם נתי.זה נכון שאפל תעדיף לתת מערכת שעובדת עם קצת פחות פונקציות מאשר מערכת שעובדת עם קצת יותר תקלות אבל בעניין המולטי טאסקינג זה כמו לתת למכור רכבים בלי מזגן ולהגיד שהאוטו יותר חסכוני בדלק. זה נכון אבל זה לא מקובל היום. למחשב צריך להיות מולטי טאסקינג.

אני מחכה ליום שבו אפל תזרוק את ATT מכל כך הרבה מדרגות שהחברה לא תוכל למכור יותר אייפונים. בטוח שיש חברה אחרת שיכולה לתת שירות טוב יותר לאייפון עם קצת פחות מגבלות. אם הסיבה היא באמת עניין הsiphone על האייפוד, הגיע זמן שחברות הסלולארי ילמדו להתמודד עם האתגר ולא יחסמו מתוך פחד. הגיע זמן שהאייפון תהיה פלטפורמה קצת יותר פתוחה

sackura
16/03/10, 10:38
אני משתמש במולטי טאסקינג באייפון שלי וזה נוח בצורה מדהימה !

mr-anderson
16/03/10, 15:00
זה שמריצים סקייפ ברקע אפשר לעשות גם ללא מולטי טאסקינג, פשוט צריך להפעיל פוש ולתהחבר לסקייפ ונגמר הסיפור...

ללא קשר, חובה להוסיף מולטי טאסקנג דחוף!!! ושבאמת כפי שהוצע מוקדם יותר, שתהיה בהגדרות אפשרות להפעיל ולכבות מולטי טאסקינג

איתי אליעזר
19/03/10, 17:30
אני לא חושב שצריך מולטי טאסקינג בדרך כלל מה שאתה עושה זה גולש באינטרנט שט\ומע מוזיקה ברקע וזהו אין לך משהו נוסף שאתה עושה ואת זה אפשר לעשות באייפון. יש לי נוקיה e71 עם מולטי טאסקינג ואני לא משתמש בזה בכלל. לא יצא לי לראות מישהו שמשתמש במולטי טאסקינג, אולי רק אנשי עסקים וגם בזה אני לא בטוח. אבל אולי אני טועה. :)

lightdelegate
25/03/10, 18:47
מממ... אני אישית נמנעתי מלקנות אייפון בגלל המולטי טאסקינג
היום אני יודע שזה לא כל כך נורא אם כי לנווט בwaze ואז פתאום נכנסת שיחה והתוכנה נסגרת ועוד בקטנוע מי יכול באמצע נסיעה לחזור לנווט בלי לעצור...
אין ספק שזו מגרעה :)
השאלה למה לא מצאו פירצה או פריצה גם לזה ?
הרי סביר להניח שמדובר בעניין תוכנתי ולא חומרתי...