מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפד| האם אפל מתכננת עוד שינויים של הרגע האחרון?

natish
13/03/10, 14:57
‏אחרי השקת דף האייפד עם התחלת המכירות המוקדמות אפשר היה לראות שאפל שינתה את לחצן ה- Mute כאשר השימוש שלו הוא לחצן לקיבוע תצוגת המסך. בנוסף נראה שבדפי המוצרים הנלווים לאייפד חסר הקיט לחיבור מצלמה חיצונית.

‏http://img.skitch.com/20100313-gtbbt64qfg3txhtxtwfwbfja1f.jpg

האתר 9to5mac מדווח על כך שאפל ביצעה שינוי של הדקות אחרונות בחומרת האייפד שהתגלה עם השקת דף המידע החדש על המוצר שעלה יחד עם התחלת המכירות המוקדמות של המכשיר אתמול (יום שישי). השינוי המדובר הוא שינוי השימוש בלחצן שליד לחצני הווליום כאשר בהתחלה הייעוד של הלחצן היה אמור להיות כמו זה של הלחצן באייפון כאשר הוא מתפקד בתור לחצן השתק למכשיר (Mute) וכעת נראה השימוש שלו הוא כלחצן לנעילת המסך שימנע מהמסך להתהפך ממצב אנכי לאופקי עם שינוי מצב המכשיר.

הדומה לאייפון/טאץ' האייפד מכיל חיישן אקסלומטר שמרגיש באופן אוטומטי את האוריינטציה של המכשיר ומתאים את התצוגה בהתאם בין מצב אנכי (portrait) למצב אופקי (landscape) בלי התערבות המשתמש מלבד שינוי מצב המכשיר. אחת התלונות העיקריות על משתמשי אייפון וטאץ' רבים הייתה ועדיין נשארה שבעת שימוש במכשיר בזמן שכיבה במיטה המסך משנה את מצבו כל הזמן בגלל התנוחה בה נמצא המשתמש.

נראה שהתלונות הללו היו חשובות דיין עבור אפל כדי לשנות את ייעוד לחצן ה- Mute והחלפתו בנעילת האוריינטציה של המסך. כנראה בעיקר בגלל שאפל רואה באייפד בתור מכשיר לשימוש אישי כפי שנראה היה בהצגת המכשיר כאשר כל המשתמשים ביצעו את השימוש בישיבה על כורסא להראות את השימוש האישי במכשיר. ככל הנראה משתמשים שירצו לבצע השתקה מהירה של המכשיר יקבלו אפשרות אחרת שהיא לא אפשרות חומרה כמו למשל לחצני ממשק על פני המסך או אולי לחיצה ארוכה על אחד מלחצני הווליום של המכשיר.

http://img.skitch.com/20100313-traih2kdqdd99e6mgyxr1bjske.jpg

מה שעוד מעניין הוא שבזמן התחלת המכירות המוקדמות אפל גם החלה למכור את המוצרים הנלווים לאייפד אבל נראה שאחד המוצרים הנלווים שנראו באפשרויות הנלוות אחרי הצגת המכשיר חסר כעת ומדובר בקיט לחיבור מצלמה חיצונית לאייפד. מעט מאוד דובר על אותו קיט ואפל בכלל לא הציגה אותו עם הצגת המוצר אלא רק העלתה מספר פרטים טכניים בדף המפרט של האייפד. האם אפל עדיין בודקת את השימוש בקיט החיצוני או שמא אנחנו עלולים לקבל עוד שינוי של הרגע האחרון בדמות מצלמה לאייפד כאשר לא מעט שמועות ודיווחים (http://www.iphones.co.il/forum/thread119832.html) מראים שהמסגרת של האייפד מכילה מקום למצלמה.

alons126
13/03/10, 16:02
יש סיכוי שהם יוסיפו גם מצלמה לשיחות וידאו ?

natish
13/03/10, 17:23
יש סיכוי שהם יוסיפו גם מצלמה לשיחות וידאו ?

אם באמת בסופו של דבר תהיה מצלמה באייפד אני מאמין שהיא תהיה מצלמה קדמית שתאפשר בעיקר שיחות וידאו. משהו בסיגנון ה- iSight שיש במקים.

ItaiHay
13/03/10, 17:37
אם באמת בסופו של דבר תהיה מצלמה באייפד אני מאמין שהיא תהיה מצלמה קדמית שתאפשר בעיקר שיחות וידאו. משהו בסיגנון ה- isight שיש במקים.

זה יהיה וזל שתהיה מצלמה קדמית אבל לא אחורית.
אני מקווה שתהיה מצלמה כלשהי.

ipxp
13/03/10, 18:44
חבל לקוות לשווא....רוב הסיכויים שסתם מתאכזבים אח"כ.
תזכרו מה קרה עם האייפוד האחרון שבו כולם ציפו למצלמה כמו באייפון...

ItaiHay
13/03/10, 18:44
חבל לקוות לשווא....רוב הסיכויים שסתם מתאכזבים אח"כ.
תזכרו מה קרה עם האייפוד האחרון שבו כולם ציפו למצלמה כמו באייפון...

אל תזכיר לי..

lokopo
14/03/10, 01:05
מקווה שזה יגיע גם בדגם הבא של האייפון.