מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל מעיפה מהאפסטור אפליקציות שמחקות תכונות רשת

natish
09/03/10, 15:34
‏אחרי שהתחילה לדחות אפליקציות עם "פונקציונליות מינימלית" דיווחים מראים שאפל עומדת להעיף מהאפסטור אפליקציות שיכולות להיות אפליקציות רשת.

‏http://www.iphones.co.il/forum/attachment.php?attachmentid=8189&stc=1&d=1268140411

האתר TechCrunch מדווח שאפל התחילה לדחות אפליקציות שמוגשות לאישור שמוגדרות בתור אפליקציות בסיסיות, מדובר באפליקציות שמתפקדות לא יותר מאשר פידים של RSS או כרטיסי ביקור. במילים אחרות אפל לא רוצה שבחנות האפליקציות שלה יהיו אפליקציות להורדה כאשר מבחינת השימוש שלהן אותן אפליקציות יכולות להיות אפליקציות רשת (Web Apps).

לפי הדיווח נראה שהסיבה העקרית לכך היא שאפל רוצה להרים את איכות התכנים שיש באפסטור לרמה גבוהה יותר מהרמה שקיימת היום הרעיון שמוביל את אפל לבצע את השינוי הזה מגיע בעיקר מרצונה של אפל להביא תכני איכות בחנות שלה שיהיו באופן ברור עליונים ואיכותיים מתכנים שיהיו זמינים לפלטפורמות אחרות שהולכות ותופסות תאוצה כמו למשל זו של גוגל או הפלטפורמה הסלולרית החדשה של מיקרוסופט שנראית מבטיחה מתמיד.

גם אם הדרך לא תמצא חן בעיני האנשים יש לא מעט הגיון במהלך של אפל מאחר והאפסטור היא אחד מכלי השיווק החזקים בהם אפל משתמשת לשווק את האייפון ולמכור אותו ולכן בתור מוצר שמוצג בתור מוצר פרימיום (כמו כל המוצרים של אפל) הגיוני שגם רוב התכנים שיהיו מוצעים יהיו תכנים ברמה גבוה שיצביעו האיכות של המוצר וישלימו את התמונה המלאה של מוצר איכותי שמגיע עם חנות תכנים איכותית.

למי מכם שתוהה איזה אפליקציות אפל מתכננת להעיף או לא לאשר. אז אני אחדד את העניין ואציין שמדובר באפליקציות פשוטות ומטומטמות (כמו למשל אפליקציה שעושה קולות של ברווז ולא מעבר...) או אפליקציות שיכולות להיות בקלות אפליקציות רשת מאחר והן לא מציעות חווית שימוש שונה מזו שהמשתמש יכול לקבל בגלישה לאתר או לשירות הספציפיים. המהלך הזה של אפל החל לפני כחודש עם ההחלטה להעיף תכנים מיניים (http://www.iphones.co.il/forum/thread122856.html?highlight=%FA%EB%F0%E9%ED+%EE%E9 %F0%E9%E9%ED) ונראה שאפל ממשיכה עם המהלך של ניקוי חנות האפליקציות.

S.L.Y - T.B
09/03/10, 16:04
טוב שהיא משאירה ברוב טובה גם משהו באפסטור

tsedaka
09/03/10, 17:01
האמת אני לא ממש מבין את אפליקצית קולות הברווזים (או כל קול אחר), לא רואה לזה שימוש, בטח שלא הייתי משלם על זה ויותר מזה במיליארד אחוז אני בטוח שלא הייתי טורח להתקין את זה חינם באייפון שלי.
לדעתי השינוי הוא לטובה.

valersky
09/03/10, 17:16
אני גם חושב שאפל צודקים,החנות שלהם באמת צוברת תאוצה ורצוי שיהיה שם משהו ששוה הורדה.. וכככה גם יהיה לאייפון באמת עליונות על שאר המכשירים ולא נניח אבוא למישהו עם נוקיה ואגיד לו הנה תראה יש לי אפליקציה שעושה 'מווו' ממש מגניב..חח וגם סתם תופס מקום בחנות תופס מקום על הספרינג בורד ומקשה את חווית השימוש באפפ סטור בייחוד למשתמשים חדשים שרובם לא קוראים את הפורמים ואת אתרי ההמלצות על תוכנות בייחוד שאין הרבה כאלה בעברית..

לכן באמת מהלך מכובד.. השאלה היא איך הוא יבוצע.. כלומד לדעתי אפל צריכים לשלוח מייל לאנשים אלו ולהציע להם להם לשדרג את התוכנה שלהם לשמהו איכותי וטוב יותר לבל היא תוסר מהחנות .. משהו בסגנון.. זה יהיה גם פייר וגם חכם..

Vatos-Locos
09/03/10, 17:48
תופס מקום על הספרינגבורד - רק למי שבחר להוריד את זה.
תופס מקום בחנות - מבחינת שטח אחסון אני בטוח שלאפל אין בעיה, מבחינת דטאבייס אווולללייי זה יכול להגיע לעומסים שכבר גדולים עליהם אבל אני בספק אם זה השיקול (אם זה היה השיקול הם יכלו לנקות תוכנות וותיקות עם מונה הורדות נמוך).

לדעתי אפל גם ככה משחררת sdk מוגבל ומעלה לחנות רק אחרי אישור שלה, אני לא חושב שהיא צריכה לבצע גם סלקציה בנוגע לתוכן ולאיכות.
אני מבין את זה שאם ינקו תוכנות ברמה נמוכה זה יעלה את הרמה בכללי, אבל להתחשב בזה שהאפסטור זה המקום היחיד להשיג ישומים לאייפון בצורה חוקית, אני לא רואה בעין יפה את הסלקציה ל"איכות" שבעיניי החברה.
אני בטוח שלכל תוכנה שהם הורידו היו לפחות כמה אלפי הורדות, אותם משתמשים כן בחרו להוריד את התוכנה מסיבה כלשהי.
אני לא מופתע מהצעד הזה, אני רק מקווה שזה ידחוף עוד ועוד לקוחות לעשות ג'ייל ברייק.

ואגב, לא הרגשתי שהשם "ג'ייל ברייק" מדוייק יותר מהפעם.

valersky
09/03/10, 18:45
ברור שזה המקור התכנים החוקי היחיד לאייפון אבל בכל אופן זה אומר שצריך לעשות מהאפפ סטור שוק? ככה אתה רואה את אפל? זה כמו שחנות אפל ימכרו לך כיסויי אייפון שעולים באייביי ב 2-3 דולר.. הרי זה לא קורה? ולמה כי שמים דגש על איכות שכל מוצר שתיקנה מפל תיהיה מרוצה ממנו.. ובדיוק ככה הם רוצים לעשות לחנות שלהם שזה בעצם ה-דגל לשיווק האייפון.. ונגיד שכל ילד בעזרת אמולטור מתאים יכול לשלוח תוכנה לאפפ סטור שעושה כלום זה לא המטרה.. המטרה שמי שמפתח לאייפון יפתח משהו איכותי יותר עם הרבה יותר שימוש אז במקום קול של ברווז שיעשה ככה שהתוכנה תעשה קולות של כל מיני חיות עם אנימציות לא יודע מה.. סתם דוגמא.. זה משהו יותר ריאלי יותר שימושי עם כבר..
וזה גם מאפשר ללקוחות לבחור משהו יותר טוב בישיבל הצורך שלהם..
ברור שכל תוכה שיש שאפסטור הורדה אלפי פעמים גם אם היא לא עושה כלום..אנשים מורידים סתם לנסות לראות מה זה ומיד מוחקים.. כמה מאיתנו פה עשו זאת עשרות פעמים? אז המטרה היא להימנע מזה..
ברור שזה לא עניין של נפח.. לא חושב שזה שיקול בייחוד שהתוכנות האלו כולן ביחד לא מגיעות לגודל של אייגו אירופה נניח..
בכל מיקרה זה מהלך מבורך לדעתי..שיתן ויאפשר להוציא יותר תועלת מהאפפ סטור.. ומי שלא טוב לו בבקשה שיפרוץ ויתקין משם משהו רוצה..
אני גם עם אייפון פרוץ.. אבל זה לא ביגלל האפליקציות האלו..אלא פיצ'רים כמו ספירת סמס וניהול מתקדם..

Vatos-Locos
09/03/10, 18:54
האפל סטור ממש לא דוגמא טובה, אף אחד לא אוסר עליך לקנות אביזרים/תוכנות/כבלים/רמקולים בכל חנות אחרת אז אין לי שום בעיה עם הסלקציה שם.

בקשר לאפ-סטור (appstore), הבעיה שלי זה שהם גם מחליטים ע"פ ראיה אישית וגם לא מאפשרים מקור חלופי,
להזכירך התוכנה של הפלוצים היתה תקופה ארוכה מאוד ב-top של ההורדות, אני אישית לא טרחתי להתקין אותה אבל אין ספק שהמון המון לקוחות התלהבו ממנה, הורידו אותה, ואם היא היתה בתשלום כנראה שהמפתח גם הרוויח מזה לא רע בכלל.
סה"כ היא הוכיחה לעולם "יש אפליקציה לכל דבר", לואו דווקא שהאפליקציות מטופשות.

ו"מי שלא טוב לו - בבקשה שיפרוץ ויתקין מה שהוא רוצה", אבל אפל חוסמת את זה, נלחמת בזה יום-יום...

GalDanino
09/03/10, 19:14
טוב מאוד, יש היום המון קקה באפ סטור וצריך לעשות סדר!
הם התחילו להוציא תא האפליקציות 17+ שבכל האפליקצות מה שריאתה זה תמונות של כוסיות בביקיני
לא משהו שקשה למצוא בגוגל
עכשיו מוציאים את זה :)
אני מתאר לעצמי את האנדרויד מרקט בעוד שנה ככה שכל מפתח בן 2 יכול לעשות אפליקציה ולהעלות אותה
ואז לא משנה כמה אפליקציות יש בחנות כי כל מה שתוריד זה דברים ספציפים שאתה מכיר
לא כמו באפ סטור שאתה סתם נכנס לראות מה חדש ולנסות דברים חדשים

natish
09/03/10, 19:30
האפל סטור ממש לא דוגמא טובה, אף אחד לא אוסר עליך לקנות אביזרים/תוכנות/כבלים/רמקולים בכל חנות אחרת אז אין לי שום בעיה עם הסלקציה שם.

ו"מי שלא טוב לו - בבקשה שיפרוץ ויתקין מה שהוא רוצה", אבל אפל חוסמת את זה, נלחמת בזה יום-יום...

הבעיה היא גדולה יותר ממה שאתה מתאר וכן זה בעיקר באשמת אפל ואופן הניהול שלה בחנות. אם החנות הייתה מחולקת לכמה אזורים של פרימיום וכן הלאה אפשר היה למצוא מקום לכל אותם התכנים בין אם הם מטומטמים לגמרי או הכי שימושיים/מושקעים שיש.

במצב של היום ב- top 100 אתה מוצא (כמו שציינת) אפליקציה לפלוצים שעולה 99 סנט כי זה המינימום לצד משחק כמו BIA. וכל עוד אפל לא מבצעת את השיפורים באפסטור שיאפשרו את החלוקה הברורה הזו היא תמשיך בסלקציה הזו של התכנים.

אני לא מצודד באפל במקרה הזה ובאופן ההתנהלות שלה באפסטור אל מול המפתחים שהביאו את האייפון למה שהוא היום, למרות שלדעתי התכני זבל האלה הם מיותרים לגמרי אבל כל עוד כל שאר החנויות המקוונות כמו זו של גוגל, מיקרוסופט או כל אחת אחרת נמצאות הרחק מאחור אפל יכולה להרשות לעצמה לעשות דברים בלי לדפוק חשבון. וזה מצער, מעצבן ועוד הרבה דברים אחרים ובגלל זה JB לדעתי הוא חלק בלתי נפרד מהאייפון ולא בשביל הורדה של תכנים פרוצים או ערכות נושא אלא בשביל חופש הבחירה.

knowlessence
09/03/10, 23:36
הבעיה היא גדולה יותר ממה שאתה מתאר וכן זה בעיקר באשמת אפל ואופן הניהול שלה בחנות. אם החנות הייתה מחולקת לכמה אזורים של פרימיום וכן הלאה אפשר היה למצוא מקום לכל אותם התכנים בין אם הם מטומטמים לגמרי או הכי שימושיים/מושקעים שיש.

במצב של היום ב- top 100 אתה מוצא (כמו שציינת) אפליקציה לפלוצים שעולה 99 סנט כי זה המינימום לצד משחק כמו BIA. וכל עוד אפל לא מבצעת את השיפורים באפסטור שיאפשרו את החלוקה הברורה הזו היא תמשיך בסלקציה הזו של התכנים.

אני לא מצודד באפל במקרה הזה ובאופן ההתנהלות שלה באפסטור אל מול המפתחים שהביאו את האייפון למה שהוא היום, למרות שלדעתי התכני זבל האלה הם מיותרים לגמרי אבל כל עוד כל שאר החנויות המקוונות כמו זו של גוגל, מיקרוסופט או כל אחת אחרת נמצאות הרחק מאחור אפל יכולה להרשות לעצמה לעשות דברים בלי לדפוק חשבון. וזה מצער, מעצבן ועוד הרבה דברים אחרים ובגלל זה JB לדעתי הוא חלק בלתי נפרד מהאייפון ולא בשביל הורדה של תכנים פרוצים או ערכות נושא אלא בשביל חופש הבחירה.

תכלס.
לא מזמן החלטתי שאני לא מוריד יותר אפליקציות מסידייה או פרוצות. הסיבה היחידה שפרצתי את האייפון זה כדי להתקין SBSettings (שנראה בלתי אפשרי להיגמל ממנה) ו-Open Hebrew (מה כ"כ קשה להם לתקן את העברית?).
אבל נראה שהם דוחפים אנשים שמנסים להיות בסדר, למצב שהם חייבים לפרוץ את המכשיר כי הם רוצים אפליקציה "לא מספיק רצינית".
כנראה שהפתרון הוא ליצור Business/Premium AppStore ובמקביל Entertainment AppStore.*

ymeiner
10/03/10, 06:58
אני אקנה את האייפון הבא שלי גם אם לא תהיה באפ סטור תוכנה של קולות של ברווזים.

רגע, גם האפליקציה של גוגל היא כזו, גם זו של אורנג' וגם זו של ynet

knowlessence
10/03/10, 10:32
אני אקנה את האייפון הבא שלי גם אם לא תהיה באפ סטור תוכנה של קולות של ברווזים.

רגע, גם האפליקציה של גוגל היא כזו, גם זו של אורנג' וגם זו של ynet

לאורנג' יש לינק שפותח את הספארי, זאת לא אפליקציה.
Ynet זאת אפליקציה - היא לא רק מסגרת לאתר שלהם.
גוגל - באמת מיותר, סתם אוסף של לינקים, אבל עדיין אפליקציה שפותחת את ספארי ולא מהווה בעצמה מעטפת לאתר. למרות שהיא בסימן שאלה