מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מלחמות התפוח| סוני רוצה להתחרות ונינטנדו לא מפחדת

natish
05/03/10, 15:16
‏האייפון ובכלל המודל של אפל שצמח סביב המכשיר הזה יוצר תחרות עזה. סוני שבמשך שנים הייתה מספקיות ה- high end של השוק החליטה שהיא מתחרה באופן ישיר מול אפל ואילו נינטנדו לא מודאגת מהתחרות.

‏http://img.skitch.com/20100305-dr2isybyy8m3xircgf7kn1xauh.jpg

הוול סטריט ג'ורנל מדווח על כך שסוני מתכננת לפתח ליין חדש של מכשירים ניידים שיתחרו באייפון, אייפד ואייפוד טאץ' של אפל. סוני שבמשך שנים נהנתה מעליונות במכירות של מוצרי ה- high end ברחבי העולם נילחמת באפל מאז שזו שיחררה את נגני האייפוד שהשתלטו על שוק הנגנים הניידים בו סוני שלטה עד אז. כיום התחרות מתרחבת וסוני שמודאגת מהיקף המוצרים הניידים שאפל מפתחת תחת ממשק "אקולוגי" אחיד החליטה לפי השמועות להתחרות ביצרנית החומרה מקופרטינו פנים מול פנים שלפי הדיווח היא מתכננת ליין חדש של מוצרים ניידים שיכלול בין היתר מכשיר סמארטפון שיוכל להוריד ולהריץ משחקי PSP.

הענקית האלקטרוניקה היפנית יש גם תוכניות לבנות מוצר שיטשטש את הגבולות בין נטבוק, קורא ספרים אלקטרוני וקונסולת משחקים ניידת בסיגנון PSP. המוצר הזה באופן די ברור עתיד להתחרות אל מול האייפד של אפל ולהיות באותה קטגוריה של מכשיר הטבלט מקופרטינו לאור נישת הטבלטים שעומדת לפרוץ במהלך השנה הקרובה. היוזמה של סוני בנושא התגלתה כבר בשנה שעברה והחברה מתכוונת להשיק את ליין המוצרים במהלך השנה הקרובה למרות שתאריך, מפרט והמחירים של המוצרים עדיין לא ידועים.

עם ליין המוצרים החדש סוני מקווה להתחרות מול אפל בעיקר בשוק המדיה והמשחקים, אותו שוק שאפל נוגסת שוב ושוב ומשאירה את המתחרות שלה חסרות אונים לנוכח ההתפתחות המהירה שלה בשוק. אבל בעוד סוני מודאגת מהתחרות אותה מביאה אפל לשוק המשחקים הניידים המתחרה הגדולה השניה - נינטנדו לא ממש מודאגת.

בראיון ל- VentureBeat מנכ"ל נינטנדו בארה"ב, Cammie Dunaway ציין שבמהלך השנה שעברה נימכרו כ- 11.2 מיליון יחידות של DS מה שמעלה את סך קונסולות ה- DS שנמכרו עד היום ל- 125 מיליון יחידות ברחבי העולם. כך שהפלטפורמה הניידת של אפל שמגולמת בתוך השלשה: אייפון-אייפוד טאץ'-אייפד לא מהווה איום של ממש לשליטה של נינטנדו בשוק המשחקים הניידים.

צרכנים עדיין מוצאים הנאה במוצרים שלנו, ויש עוד הרבה מקום לגדול.

לנינטנדו בהחלט יש מקום להרגיש בנוח, לפחות נכון לעכשיו. במונחים של מכירות ה- DS הוא הקונסולה הניידת המצליחה ביותר בכל הזמנים והאייפון והאייפוד טאץ' לא מרכזים את מרב המשאבים שלהם בתחום המשחקים למרות שאפל ציינה לא אחת שהיא רואה בטאץ' בעיקר כפלטפורמה למשחקים דבר שקרה אך הוא באופן מקרי אחרי שאפל ראתה את הצלחת המשחקים באפסטור.

http://img.skitch.com/20100305-xbpies27da5kkaxe57gu84u9pn.jpg

לרבים השם נינטנדו נשאר שם נרדף למשחקי וידאו ובהשוואה לנינטנדו אפל צועדת את צעדיה הראשונים בתחום המשחקים. אבל אם נינטנדו תרצה להמשיך ולהיות מובילה בתחום אסור לה לנוח על זרי הדפנה מאחר והאייפוד טאץ' והאייפון מוכרים עוד ועוד יחידות מדי יום ביומו והאפסטור רק גדלה כאשר עוד ועוד כותרים מגיעים אליה דבר שרק יגדל ויתעצם עם בואו של האייפד שיביא רמה חדשה של משחקים ואפשרויות לאפסטור.

Nick2iL
05/03/10, 17:03
Psp phone לא נשמע משהו כל כך :/ ולא יודע אבל לאייפון הרבה יותר מישחקים מאשר לpsp וגם נוח יותר להוריד אותם.
למרות שאני לא בטוח אין לי psp ולא היה היה לי אף פעם ככה שאני לא בטוח בזה, אבל מבחינת משחק נוח יותר לשחר באייפון לפחות לי וממש איכזבו סוני שלא עשו מסך מגע ל psp החדש ...
כנראה שהשאירו את זה ל psp phone!

riotvan505745
05/03/10, 22:42
מעניין, נראה מה הם מסוגלים לעשות.

niranbar
06/03/10, 11:46
Psp phone לא נשמע משהו כל כך :/ ולא יודע אבל לאייפון הרבה יותר מישחקים מאשר לpsp וגם נוח יותר להוריד אותם.
למרות שאני לא בטוח אין לי psp ולא היה היה לי אף פעם ככה שאני לא בטוח בזה, אבל מבחינת משחק נוח יותר לשחר באייפון לפחות לי וממש איכזבו סוני שלא עשו מסך מגע ל psp החדש ...

תאמין לי מניסיון שהרבה יותר קל לשחק בpsp מהאייפון/טאצ' אתה לא חוסם את המסך עם האצבעות שלך , המסך עצמו יותר גדול, המשחקים בpsp יותר טובים וגם מה לעשות לפי דעתי יותר כיף לשחק כשאתה מרגיש שאתה לוחץ על כפתור מאשר על מסך מגע.

noners
06/03/10, 13:18
תאמין לי מניסיון שהרבה יותר קל לשחק בpsp מהאייפון/טאצ' אתה לא חוסם את המסך עם האצבעות שלך , המסך עצמו יותר גדול, המשחקים בpsp יותר טובים וגם מה לעשות לפי דעתי יותר כיף לשחק כשאתה מרגיש שאתה לוחץ על כפתור מאשר על מסך מגע.

מהניסיון סלי עם psp, הוא מאוד מסורבל ולא נוח לחבר למחשב, והכל הרבה יותר יקר. אולי קצת יותר נוח לשחק, אבל זה לא שווה את זה

TrickyJokker
06/03/10, 20:39
למה PSPhone נשמע דווקא ממש טוב..

אם הם יעשו משו חדש (כמו המולטי טאץ' של אפל) וחנות אפפ' טובה אז אין סיבה שזה לא ילך..

עד עכשיו הם מובילים אם לא בין המובילים בכל מה שהם עשו..

וד"א זאת שמועה שהופיע עם האייפון אז לכו תדעו אם הפעם זה אמיתי או סתם

twinkaplan
07/03/10, 10:40

אין ספק בכלל שלשחק עם ה-psp הרבה יותר נוח וגם איכות המשחקים והשליטה בהם הרבה יותר גבוהה ממה שאי פעם יגיעו עם אייפון/אייפוד.
המסך יותר גדול, המשחקים יותר גדולים ומושקעים, השליטה יותר נוחה ומגוונת (בגלל שלל הכפתורים).
בעניין המחיר, המכשיר הרבה יותר זול מאייפון (לפחות בארה"ב) וכמו עם האייפון, יש אפשרות לפרוץ ואז למשחקים אין שום עלות נוספת...
בקיצור, אין מה להשוות בכלל (ויש לי את שניהם כבר דיי הרבה זמן...)