מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דיווח| אפל מורידה מחפשי WiFi מהאפסטור

ItaiHay
05/03/10, 01:41
אפל ממשיכה עם הרודנות שלה על המפתחים, ולאחר שהורידה תכנים "למבוגרים בלבד" מהאפסטור, היא מתחילה להוריד אפליקציות לחיפוש WiFi (אינטרנט אלחוטי).

האתר Appleinsider מדווח (http://www.appleinsider.com/articles/10/03/04/apple_removes_wi_fi_scanners_minimum_functionality _iphone_apps.html) שאפל התחילה להוריד אפליקציות לחיפוש WiFi מהאפסטור.
הסיבה או לפחות הטענה של אפל היא שיש "פונקציות מינימאליות לאפליקצייה" או בעברית פשוטה: היא לא עושה מספיק.

מקור המידע הוא המפתח של התוכנה WiFi-Where שהאפליקצייה שלו לא התקבלה לאפסטור. הוא גם דיווח שהאפליקציות הבאות הורדו מהאפסטור: WifiTrak, WiFiFoFum, yFy Network Finder, WiFi Get, eWifi, WiFi Analyzer.

http://img188.imageshack.us/img188/52/stevejobs500copy.jpg

בתור אחד שרכש את אחת האפליקציות האלו (כמובן באופן חוקי) אני חושב שזה פשוט רודנות ודיקטטורה כנגד כל העקרונות של האפסטור עצמה! אפל רק הורסים לעצמם את מה שהם בנו. הם מתחילים לתסכל את המפתחים ובסופו של דבר המפתחים לא יפתחו לאפסטור יותר בגלל הדיקטטורה של אפל.
אם אפל לא תשנה את הגישה שלה למפתחים הם יפסידו לקוחות. הם כל כך מתגאים באפסטור שלהם, אבל איפה זה נגמר? יש מפתחים טובים שעזבו כבר את האפסטור בגלל אותם סיבות (ואני יכול לנקוב בשם אחד לפחות).

והשאלה שלי זה: מה יהיה הדבר הבא? אפליקציות של חדשות שמפרסמות כתבות על מיקרוסופט ולא על אפל?

ben_r
05/03/10, 08:28
מה קרה at&t מתבכיינים שלא משתמשים ברשת שלהם אז מנסים למנוע אינטרנט חינמי

Maayan
05/03/10, 10:09
לא הבנתי, מה נותנת תוכנה לחיפוש מעבר למה שנותנת התוכנה המובנת. או שיש רשת בטווח או שלא.
יש יתרון?

Cyphers
05/03/10, 11:20
לא הבנתי, מה נותנת תוכנה לחיפוש מעבר למה שנותנת התוכנה המובנת. או שיש רשת בטווח או שלא.
יש יתרון?

יש סוגים שונים של תוכנות אבל בעיקרון יש תוכנות גם שממפות לך את טווח הקליטת על מפה.
בין אם זה שימושי או לא אני לא חושב שזה סטנדרט לאישור תוכנות...

michael89
05/03/10, 11:42
לא מובן מה בדיוק האפליקציות לא "ממלאות" מספיק
לדעתי WifiTrack אחת האפליקציות המעולות ושימושיות!

lokopo
05/03/10, 12:38
אני הרבה פעמים מוצא wifi שאני לא מוצא בחיפוש המובנה של האייפוד.
ואני מצליח להתחבר.

bixente
05/03/10, 13:06
1. לזה ששאל - אכן יש שוני. התוכנות החיצוניות בד"כ מוצאות נקודות בצורה טובה יותר מהחיפוש המובנה של האייפון (רלוונטי לגבי ה3g שלי, לא יודע מה עם אחרים)
2. זה בכלל לא משנה כלום. בושה ענקית לאפל שלא מפסיקה עם הרונות והשתלטנות המכוערת שלה של "אנחנו הכי טובים בעולם ואנחנו נקבע בקרוב גם מה יהיה מזג האוויר" .

פשוט גועל נפש.

eli4442
05/03/10, 13:46
אפל הורידו את התוכנות נכון
אבל לי יש ewifi במכשיר אז מה קורא לאפלקיצה?

yefa
05/03/10, 14:05
אפל הורידו את התוכנות נכון
אבל לי יש ewifi במכשיר אז מה קורא לאפלקיצה?

כלום

ItaiHay
05/03/10, 14:30
גם לי יש אחת האפליקציות במכשיר. פשוט לא מקבלים עדכונים.

ymeiner
07/03/10, 05:55
אני אישית לא הרגשתי צורך בשירות כזה אבל אני מבין את הצורך של אנשים ביותר פונקציונאליות בחיפוש רשת

מצד שני אני מבין את אפל לגמרי. החנות היא שלהם והם יחליטו מה לשים שם. משתמשי האייפון שפרצו את המכשיר מהווים פחות מעשרה אחוז מכלל המשתמשים. בשביל כל השאר אם אפליקציה לא קיימת באפסטור היא לא קיימת בכלל. לכן מפתחים שרוצים להרוויח על הפיתוח צריכים לעמוד בכללים של אפל. אף אחד לא יעזוב כי האפ סטור הוא המקום להיות בו.
גם אייס יכולה להחליט שהיא לא מוכרת מוצרי מין (למרות שיש כאלו שיקדחו בקיר יותר טוב מרוב המברגות) כי זה לא לפי כללי הרשת. גם אוטו דיפו יכולה להחליט לא למכור מגלי רדאר. זו החנות של אפל, הם יחליטו מה למכור ומה לא

bixente
07/03/10, 09:32
אני אישית לא הרגשתי צורך בשירות כזה אבל אני מבין את הצורך של אנשים ביותר פונקציונאליות בחיפוש רשת

מצד שני אני מבין את אפל לגמרי. החנות היא שלהם והם יחליטו מה לשים שם. משתמשי האייפון שפרצו את המכשיר מהווים פחות מעשרה אחוז מכלל המשתמשים. בשביל כל השאר אם אפליקציה לא קיימת באפסטור היא לא קיימת בכלל. לכן מפתחים שרוצים להרוויח על הפיתוח צריכים לעמוד בכללים של אפל. אף אחד לא יעזוב כי האפ סטור הוא המקום להיות בו.
גם אייס יכולה להחליט שהיא לא מוכרת מוצרי מין (למרות שיש כאלו שיקדחו בקיר יותר טוב מרוב המברגות) כי זה לא לפי כללי הרשת. גם אוטו דיפו יכולה להחליט לא למכור מגלי רדאר. זו החנות של אפל, הם יחליטו מה למכור ומה לא

אחרי ההצדקה לטובת אפל הייתי שמח שתסביר לי (אתה או ג'ובס) מה היה בסדר באפליקציות האלו שנה וחצי ועכשיו כבר לא טוב בהם. למה אפל החליטה להסיר אותם ? האם מישהו יודע ?
פשוט חברה של רודנים שרותצים להראות שהם שולטים בהכל. הם על הגל והכל הולך להם עכשיו טוב, אבל אני לא אופתע אם בסוף הם יפלו ובגדול. היחס שלהם הוא בין המגעילים ביותר שנתקלתי בו.

ymeiner
07/03/10, 15:47
1. אתה מוזמן להפסיק לקנות מוצרים של אפל, אף אחד לא מכריח אותך לקנות.
2. אפל היא חברה שבסיסה הרעיוני הוא למכור מחשבים כמו טוסטר. אתה מקבל הכל מוכן, ברמה מאד גבוהה ומאד יציב בלי תקלות (רוב הזמן ;-) )
3. היום יש פתרונות יותר ליברליים כמו מכשירי האנדרואיד למיניהם, שם יש בהחלט הכל כולל מה שלא עובד מספיק טוב.
4. אני מניח שידעת כבר את כל הסעיפים הקודמים ובכל זאת בחרת להיות לקוח שלהם ואם לא ידעת, לא עשית מספיק בדיקות לפני הקניה, אפל עובדת בצורה הזו כבר מאז שהחברה הוקמה.

בקיצור, יש היום תחליפים, לך על התחליפים. תגלה מהר מאד שגם שם לא חושבים בדיוק עליך אלא על טובת החברה.

bixente
07/03/10, 19:51
1. אתה מוזמן להפסיק לקנות מוצרים של אפל, אף אחד לא מכריח אותך לקנות.
2. אפל היא חברה שבסיסה הרעיוני הוא למכור מחשבים כמו טוסטר. אתה מקבל הכל מוכן, ברמה מאד גבוהה ומאד יציב בלי תקלות (רוב הזמן ;-) )
3. היום יש פתרונות יותר ליברליים כמו מכשירי האנדרואיד למיניהם, שם יש בהחלט הכל כולל מה שלא עובד מספיק טוב.
4. אני מניח שידעת כבר את כל הסעיפים הקודמים ובכל זאת בחרת להיות לקוח שלהם ואם לא ידעת, לא עשית מספיק בדיקות לפני הקניה, אפל עובדת בצורה הזו כבר מאז שהחברה הוקמה.

בקיצור, יש היום תחליפים, לך על התחליפים. תגלה מהר מאד שגם שם לא חושבים בדיוק עליך אלא על טובת החברה.

1. אני מרוצה מהמוצר היחיד שיש לי של אפל (אייפון), אני פשוט לא מרוצה מהחברה שמייצרת אותו. ואכן עם הזמן פחות ופחות אנשים יקנו את מוצריה של החברה הרודנית הזו.
2. חרטא
3. אין ספק שיש כבר מכשירים שלא נופלים מהאייפון או לפחות לא רחוקים ממנו (נקסוס)
4. לא עשיתי בדיקה כי קיבלתי את האייפון במתנה. ההצדקה הזו מגוחכת מאוד.

בקיצור את החרטא וההצדקה אתה יכול למכור למישהו אחר. לא אמרתי שאני זורק את האייפון, מותר לתת ביקורת על ההתנהלות המכוערת של החברה גם מבלי לזרוק את המכשיר שלה.
גם על מיקרוסופט (טובה מאפל) היו לי ביקורות רבות בעבר, לא אומר שהפסקתי להשתמש בוינדוס.

ymeiner
07/03/10, 21:38
אתה יכול לקרוא למה שאמרתי חרטה, זה הופך אותך לאדם קטן ולא אותי. בנוסף, לא ניסיתי למכור לך כלום אלא רק להציג בפניך את המציאות, גם אם אתה לא מסכים איתה. דרך אגב, אם אתה שוקל לקנות htc , הייתי ממליץ לחכות פחות משבוע ולקנות את החדש שלהם שאמור להיות הרבה יותר טוב.
בקיצור, חבל לך על העצבים, פחות ציפיות גורמות לפחות אכזבות, אפל לא משחקים את המשחק בחוקים שלך*

ItaiHay
07/03/10, 21:46
אתה יכול לקרוא למה שאמרתי חרטה, זה הופך אותך לאדם קטן ולא אותי. בנוסף, לא ניסיתי למכור לך כלום אלא רק להציג בפניך את המציאות, גם אם אתה לא מסכים איתה. דרך אגב, אם אתה שוקל לקנות htc , הייתי ממליץ לחכות פחות משבוע ולקנות את החדש שלהם שאמור להיות הרבה יותר טוב.
בקיצור, חבל לך על העצבים, פחות ציפיות גורמות לפחות אכזבות, אפל לא משחקים את המשחק בחוקים שלך*
מסכים.

אפל לא משחקת לפי הצרכן. הם עושים דברים בדרכם ומי שרוצה יקנה את המוצרים ומי שלא שלא יקנה.

ymeiner
07/03/10, 21:57
ד"א לגבי הקטע של "אנשים יעזבו את החברה הרודנית הזו".
אתה מבין במחשבים יותר מהאדם הממוצע. הסיבה שאפל מצליחה כ"כ בארה"ב (ולאט לאט גם בשווקים אחרים) היא שהיא מפתחת מוצרים בשביל אנשים שלא מבינים. אנשים שרוצים מוצר סופי שעובד. ה"רודנות" הזו היא בדיוק הסיבה שאפל כ"כ מצליחה. היא פה בשביל אנשים שלא רוצים משהו פתוח אלא משהו מוכן. משהו שיענה להם על הצרכים הבסיסיים שלהם. רוב משתמשי המחשבים לא יורידו מוזיקה\סרטים, ישתמשו במחשב\אייפון שלהם בשניים שלושה מקומות קבועים רוב הזמן, יקנו את המוזיקה\סרטים\טלויזיה במקומות חוקיים וישתמשו במכשב כדי לקבל אימיילים, לגשת לפייסבוק, לכתוב מסמכים ולהסתכל ביומן. אני חושב שאפל מספקת חבילה די טובה בשביל השימושים האלו. בשביל האנשים שקונים אפל ה"רודנות" היא בדיוק מה שהם חיפשו.

rongot84
07/03/10, 22:01
חבל שאנשים נוטים להתעצבן כל כך על כל דבר שאפל עושה!
נכון, זה מעט מטריד כל העניינים האלה שאפל רוצה ועושה בסופו של דבר, אבל...מה אכפת לכם? אם אתם משתמשים בתוכנות מהסוג הזה (כמוני למשל) אז מה זה מזיז לכם שהם הורידו אותן מהאפסטור?

לא מזיז לי בשיט! כל עוד אני מקבל חיפוש טוב ואמין מהתוכנה שאני משתמש בה שיעשו מה שעולה על רוחם!