מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ‎אפל תובעת את htc

natish
02/03/10, 18:13
‏אחרי נכנסה למאבק משפטי מול נוקיה בנושא של הפרת פטנטים, אפל לא נרתעת מחזית נוספת והיא תובעת את חברת HTC על לא פחות מ- 20 הפרות פטנטים של החברה בנושא הסלולר.

‏http://img.skitch.com/20100302-pq69g1su9pia9u44h1bh89i1pd.jpg

אפל היום הודיעה שהיא הגישה בקשת תביעה מול יצרנית הסלולר הטייוואנית HTC בגין הפרה של כ- 20 פטנטים בנושאי סלולר. הפטנטים לפיהם אפל מגישה את התביעה כוללים פטנטים מתחום ממשק המשתמש, ארכיטקטורה וחומרה פנימית של המכשיר הסלולרי. הגשת התביעה הוגשה היום על ידי אפל ב- 2 מקומות: בית משפט ב- Delaware וכן העתק של כתב התביעה גם הוגש ל- International Trade Commission האמריקאי.

אנחנו יכולים לשבת ולראות כיצד מתחרים גונבים את הפטנטים שלנו, או שאנחנו יכולים לעשות משהו בנוגע לזה. אנחנו החלטנו לעשות משהו בנוגע לזה.

כך אמר מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס והוסיף: "אנחנו חושבים שתחרות היא בריאה, אבל מתחרים צריכים לפתח טכנולוגיה מקורית משלהם ולא לגנוב את שלנו". HTC הפכה להיות מתחרה משמעותית שאי אפשר להתעלם ממנה בשוק הסמארטפונים כאשר לאחרונה מספר דגמי סמארטפונים שלה הציגו אפשרות תחרות ראויה לאייפון ביניהם ה- HTC HD2, הנקסוס של גוגל וה- Sense שהוצג בתערוכת CES האחרונה.

HTC מצידה קיבלה את ההודעה די בהפתעה כאשר בתגובה לאתר iLounge שפנה אליהם הם ציינו שהם גילו את הנושא דרך התקשורת והבלוגים שדיווחו על כך ודרך כתב התביעה עצמה, כלומר אפל לא פנתה אליהם טרם הגשת כתב התביעה לגבי הנושא. כמו כן HTC אמרה שהם מחדשים ורושמים פטנטים על החידושים שלהם במשך 13 שנות קיום החברה ושכרגע הם לא יכולים להגיב לנושא מאחר והם צריכים ללמוד את כתב התביעה ולראות בכלל במה מדובר לפני שהם יוכלו להגיב בהתאם.

יש לציין שלפני מספר ימים אפל זכתה באופן רשמי בזכויות שימוש על מספר פטנטים בנושאי ממשק המולטי טאץ' ונראה שהדבר גרם לתביעה הדי מפתיעה הזו אל מול HTC. כאמור נראה שאפל לא נרתעת מלנהל מספר מאבקים משפטיים בפרופיל גבוה כאשר נכון לעכשיו היא נמצאת במאבק משפטי בגין הפרת פטנטים סלולריים אל מול כמה חברות ביניהן: נוקיה איתה אפל מנהלת מאבק משפטי מסוף 2009 בגין הפרת פטנטים בנושאי טכנולוגיה וקישוריות סלולרית כאשר מנגד אפל הגישה תביעה נגדית בה היא מציינת שנוקיה מחקה את המודל וממשק המשתמש של האייפון. כמו כן חברת קודק תבעה לא מזמן את אפל ואת חברת RIM בגין הפרת פטנטים בנושאי צילום דיגיטלי.

riotvan505745
02/03/10, 18:28
לא נורא אפל תכניס עוד כסף למימון עוד מפתחים ומהנדסים אני בעד =]

alons126
02/03/10, 20:09
יאללה אפל כנסי בהם חזק חחחח

GalDanino
02/03/10, 20:19
תכלס המון חברות מעתיקות דברים מהאייפון ואפל יכולה לתבוע אותם מתי שבא להם
פשוט הם שומרים את הנשק למתי שצריך :)
יאללה כנסו בהם אפל! :p

scoloplastic
02/03/10, 20:55
האמת שאחת הנקודות הזכורות לי מההצגה הראשונה של האייפון, היא ההסבר לגבי המולטי-טאצ? כשסטיב ג?ובס אמר משהו בסגנון ?boy have we patented it".
ככה שתמיד היה לי קשה להבין איך פלאפונים אחרים משתמשים בטכנולוגיה הזאת.

freemanusa
03/03/10, 00:30
apple is goin down

alon
03/03/10, 00:43
מהאהדה והדאגה פה לאפל אני מבין שאנשים מקבלים דיווידנדים מההכנסות..
אז למי שלא שותף לרווחים - הצרכן מרוויח מהמלחמה בין החברות. לכן אני לא הייתי תופס צד, ואם לתפוס צד, אז לעמוד לצד החלש - גם אם הוא מקבל רעיונות מהחברה המתחרה.

GalDanino
03/03/10, 18:38
מהאהדה והדאגה פה לאפל אני מבין שאנשים מקבלים דיווידנדים מההכנסות..
אז למי שלא שותף לרווחים - הצרכן מרוויח מהמלחמה בין החברות. לכן אני לא הייתי תופס צד, ואם לתפוס צד, אז לעמוד לצד החלש - גם אם הוא מקבל רעיונות מהחברה המתחרה.

אם החלש לא הולך בדרך ישרה ב"מלחמה בין החברות" אז בצד שלו אני לא היה
ואני גם בצד של אפל משנת 2004 עוד לפני שהיו שמועות על האייפון....
ב2004 לא ידעתי שאפל הולכת להיכנס לשוק של הסלולרי וליהיות כזו חזקה בשוק..
אז צד אני לא יעבור כי אני לא שוכח מאיפה באתי וגם כי הצד השני זה קקה צד