מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כבל הטענה לא מקורי ש..... גומר את הסוללה?

Vatos-Locos
17/02/10, 07:40
יש לי כבל הטענה לא מקורי שאני כמעט ולא משתמש בו, בכל אופן בימים האחרונים שמתי לב שכל פעם שאני מחבר אותו ללילה, בבוקר אין לי סוללה כלל (אתמול לדוגמא שמתי את המכשיר ב-50 אחוז סוללה).

מישהו נתקל בבעיה כזאת?
אני לא משוכנע במאה אחוז שזה הכבל, התקנתי גם autosleep ל-sbsettings אבל השארתי אותו דלוק בלילה (משמע המסך כן נכבה) אז אני בספק אם זאת הבעיה.

חשבתי שאולי הכבל מקצר משהו במגעים וגורם ל"שפיכת" סוללה או משהו בסגנון,
אין לי מושג,
בכל אופן אשמח לשמוע את דעתכם לפני שאני רץ לקנות חדש (והפעם רק מקורי).

Cyphers
17/02/10, 10:33
אם הבטרייה נגמרת יותר מהר כשהיא מחוברת מאשר כשהיא לא מחוברת אז התאוריה שלך נכונה.
אני בשום מקרה לא הייתי מחבר משהו מאולתר ל- iPhone שלי - כשאני אומר מאולתר אני מתכוון לחברות 5 דולר האלה שאין שום פיקוח על המוצרים שלהם. רעה ערך כבלים באתר בדיל אקסטרים.

בכל מקרה- נתקלתי בהרבה בעיות בכזאת עוד לא. אבל זה סממנים של ציוד זול.

Vatos-Locos
17/02/10, 11:14
תודה על התגובה, נזרוק את הכבל...

וכן זה מסוג הכבלים של דיל-אקסטרים (אומנם שילמתי עליו 50 בחנות בחיפה כי לא היה להם משהו אחר ולא היה לי זמן לחכות), בכל אופן למדתי את הלקח שלי, אני שמח שהשיעור שלי נגמר במשהו פעוט ולא נזק פיזי למכשיר.

shay25
17/02/10, 13:52
אני דווקא כן משתמש בכבלים הזולים האלו והם עושים את העבודה בצורה מצויינת . יכול להיות שהכבל הספציפי שלך לא תקין . אולי נמשך איזה חוט בפנים ונקרע.. לא ניתן לדעת.
בכל מקרה תקנה חדש או תנסה אחד אחר ואז תדע אם זה הכבל או לא.
בהצלחה.

amagen
21/02/10, 05:59
להלן המקרה שלי והלקח שנלמד...
1. רכישת כבל במחיר 39 ש"ח לאחר התחייבות מילולית של המוכר (בדיעבד התברר שאין לו ידע בנושא) שהוא נועד לסנכרון נתונים וטעינה.
2. נסיונות טעינה עלו בתוהו. שתי התמונות המצורפות הופיעו בהפרש של 12 דקות.
3. חזרה לחנות, החזרת המוצר ורכישה (תוספת של 30 ש"ח) של כבל (שוב אינו מקורי!) שטוען ומסנכרן נתונים.
4. חיבור ה iPhone לשקע חשמל או USB Port במחשב לא טוען את הסוללה והמכשיר אינו מתפקד בצורה תקינה: לחיצה על ה icon_ים לא מביאה לתוצאה הרצויה או גורמת לפתיחה של אפליקציות אחרות. גלילה מטה\מעלה בלתי אפשרית או איטית\מהירה באופן חריג.
5. רכישה של כבל מקורי בקרביץ במחיר של 99 ש"ח. בחנות iDigital בקניון רמת אביב קיים מחסור זמני (נכון ל 20.02 בערב. לפי המוכר יהיה במלאי במהלך השבוע) ועלות הכבל שם היא 109 ש"ח.
מוסר השכל - לא להתפתות לחיקויים זולים שאינם "עושים את העבודה" או פוגמים בתפקוד תקין של מכשיר.

המשך שבוע טוב,

rongot84
21/02/10, 08:34
נראה לי שנפלת על כבל חיקוי לא טוב...
אני קניתי מאי ביי כבל סינכרון + מטען usb לחשמל בדיוק כמו שקיבלתי עם האייפון והכל עובד מעולה טפו טפו טפו!

Vatos-Locos
21/02/10, 08:38
גם שלי עבד "מעולה טפו טפו טפו" במשך כמה חודשים.

Cyphers
21/02/10, 10:36
לא לחסוך בכבל טעינה למכשיר שעולה אלפי שקלים. זה לא כבל חשמל לנגן MP3 שעלה 50 ש"ח!
מקרה קלאסי מה שקרה ל- amagen

alexm
25/02/10, 10:05
איפה זה נגמר לעזאזל?!
שילמנו 3,000 ש"ח (ויותר) על המכשיר... שילמנו!
שילמנו מאות שקלים על קייס איכותי שיגן על האייפון (אנחנו הרי לא רוצים להסתמך על חיקוי סיני שיגן על המכשיר היקר שלנו)... שילמנו!
שילמנו מאות שקלים על דיבורית מתאימה לאוטו... שילמנו!

עכשיו אני צריך לשלם 100 שקל על כבל usb מסכן?!
כל האביזרים האלה שאמורים "להגן" לי על המכשיר כבר מתחילים לעלות יותר מהמכשיר עצמו...

Cyphers
25/02/10, 10:38
איפה זה נגמר לעזאזל?!
שילמנו 3,000 ש"ח (ויותר) על המכשיר... שילמנו!
שילמנו מאות שקלים על קייס איכותי שיגן על האייפון (אנחנו הרי לא רוצים להסתמך על חיקוי סיני שיגן על המכשיר היקר שלנו)... שילמנו!
שילמנו מאות שקלים על דיבורית מתאימה לאוטו... שילמנו!

עכשיו אני צריך לשלם 100 שקל על כבל usb מסכן?!
כל האביזרים האלה שאמורים "להגן" לי על המכשיר כבר מתחילים לעלות יותר מהמכשיר עצמו...

זאת הגאונות העסקית מאחורי השוק הזה. שזה לא באמת דברים שאתה חייב, אבל זה כלכך נחמד כשיש לך ...

aor26
25/02/10, 11:49
אני משתמש במטען לא מקורי מBUG כבר למעלה משנה ואין שום נזק מורגש (מקווה שגם לא יהיה):
http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=7200&perur=4

barduck
24/03/10, 00:15
חברה, זה סה"כ כבל, לא קוצב לב שחיים תלויים בו. בניגוד למה שאפל רוצה שתחשבו, לא צריך להיות מדען גרעין בעל מעבדה סטרילית כדי לייצר אותם. חוטי נחושת, מוליך, זהו.

העניין הוא שאפל הכניסו כמה "טריקים" למכשירים שלהם כדי לנסות ולזהות כבלים לא מקוריים ולגרום לצרכנים תמימים לרוץ ולקנות כבלים ומטענים במאות שקלים. ב USB סטנדרטי הטעינה נעשת דרך גידים המיועדים לכך (5v+, -) אבל האייפון דורש שמתח מאוד ספסיפי יזרום מעל הגידים שבד"כ מעבירים נתונים. אם הוא לא מוצא, האייפון יתלונן שהציוד לא נתמך. כבלים ומטענים שאינם תומכים בזה, לא יעבדו (ואף ירוקנו את הסוללה, בעידודו של האייפון...). יצרנים שהשכילו לבדוק את הנושא וליצר ציוד תואם, אין להם בעיה לעבוד אם האייפון.

דרך אגב, הכבל שאפל מוכרים מיוצר במפעל השכן, באותה עיר בסין שבו מיוצר הכבל שעולה 20 ש"ח...

אז נכון שכבל גם יכול לקצר או להינתק, דהינו כבל פגום, זורקים וקונים חדש.

Vatos-Locos
29/03/10, 05:51
אז עובדה שלא,
אחרי שזה קרה לי עשיתי קצת חיפוש ברשת, מסתבר שיש לא מעט מקרים מוזרים כאלה ואחרים,
פגיעה במכשיר/אי הטענה זה עוד נשמע נורמלי אבל יש לא מעט מקרים של התורקנות הסוללה, קיצור משמעותי של אורך החיים של הסוללה, כיבוי רנדומלי, קפיאת המכשיר וכו'.
הבדל של 50-100 ש"ח בין מוצר סיני שתכננו ב-mspaint מול יצרן עם מהנדסים ובקרת איכות קפדנית (לפני ואחרי הייצור), לי אין כ"כ התלבטות.

בקשר להסבר שלך, זה היה יכול להשמע הגיוני אם זה היה קורה ישר, אבל כשזה הופיע אחרי מס' חודשים של שימוש רגיל, אני לא חושב שזה פשוט כמו שאתה מציג את זה.
לא ממש הבנתי מה הקשר בין "ציוד לא נתמך" לבין התרוקנות הסוללה, אתה טוען שזאת הגדרה מכוונת מצד אפל?...
וככה או ככה, גם אם כן וגם אם לא, בשביל ההבדל הזה במחיר אני מעדיף להיות בראש שקט שגם היום וגם עוד שנה מהיום סיכוי גבוה יותר שזה יתפקד כמו שצריך.

אני לא אומר לקנות כל מוצר במחיר המקסימלי, אבל מוצרים שיש בהם סיכוי גבוה יותר לבעיות, להשתדל להתרחק מהם כמה שאפשר.

בקשר להתבכיינות התמידית של "מוצר בשווי X אחוז מהמחיר של האייפוד/אייפון", אף אחד לא מכריח אתכם לקנות כלום ולאף אחד מלבדכם לא אמור להיות משנה אם זה יעשה לכם נזק,
כשאני ממליץ למישהו/מישהי לקנות אייפוד/אייפון, אני אישית אומר להם מראש שבשביל להתפנק כמו שצריך שיקחו בחשבון 300-500 ש"ח יותר, אני לא חושב שאלה מחירים אבסורדיים למי שמראש קנה מוצר פופולרי ולא זול.

alexm
29/03/10, 09:20
בין 10 ש"ח לבין 10+50 (=60) ש"ח = 600% הבדל

Vatos-Locos
29/03/10, 09:26
בין 60 שקל לתיקון של 1000 שקל יש 12812% הבדל.
אבל בהצלחה אני לא בא להתווכח על דברים שלא נוגעים אלי, אני רושם את זה בפורום לטובת כלל הקוראים, אם אתה באופן ספציפי מחליט שלא לקבל את זה, באמת שזה לא אכפת לי.