מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : השרדות... גירסת ה- iMac

natish
17/02/10, 01:46
‏מחשבי המק של אפל ידועים בעיקר בזכות העיצוב שלהם. בניגוד למספר יצרניות מחשבים כמו לנובו למשל שמשקיעה רבות בפיתוח שילדות מגנזיום עמידות למחשבים שלהם, אפל בעיקר משקיעה בעיצוב ובדרך כלל לא מחשיבים את המחשבים שלה בתור עמידים במיוחד לפגעי הטבע או אסונות. אבל תמיד אנחנו מגלים איזה מק ששורד מקרה קשה של התעללות והפעם איימק שהוא ניצול יחיד של שריפה.

‏http://img.skitch.com/20100216-rf5g6c7b5tykyna7mwngrrmq4w.jpg

Anders Norman הוא בחור שוודי חביב וגם חובב אפל. לצערו של Norman הדירה שלו עלתה באש אחרי תאונה מצערת וכל הרכוש שלו נמס ועלה בתוהו הלהבות. אבל דבר אחד נותר עומד על כנו. האיימק אלומיניום שלו שנשאר מלוכלך, חרוך ונמס באופן חלקי. אבל הדבר המפתיע הוא שהאיימק המשיך לעבוד באופן מלא.

למרבה הצער, כל הבית וכל הרכוש שלי הושמדו לגמרי... פרט מהאיימק. למרות שהוא נזוק מהעשן והאבק, ולמרות שהוא בחלקו נמס מהחום, הוא עדיין עבד.

אחרי שחיברתי את כבל החשמל החצי שרוף וניגבתי את הפיח מהמסך, לחצתי על לחצן ההדלקה המותך, עם תקוות נמוכות מאוד. תתארו את הפליאה שלי כאשר שמעתי את צליל ה- boot מהרמקולים, המסך נידלק והמחשב התחבר לרשת האלחוטית הביתית שלי.

אפילו העכבר עדיין עבד, באופן מלא כולל גלגל הגלילה. הפעלתי את הפיירפוקס ואפילו הצלחתי למצוא כתבה על השריפה בעיתון המקומי. פשוט מצוין!

כמו שציינתי מחשבי המק של אפל בניגוד למחשבים של חברת לנובו למשל ידועים בעיצוב שלהם ולא בעמידות הרבה שלהם. למרות שעם שילדות האלומיניום ליין המקים האחרון של אפל הוא די עמיד וחזק (עד כמה ששילדת יוניבודי מאלומיניום יכולה להיות עמידה וחזקה) אבל כשחושבים על זה, יש הגיון רב מאחר והמקים ידועים בטמפרטורה הגבוהה אליה הם מגיעים (אזור ה- 90 מעלות כשיש עומס) ולכן זה לא מפתיע שאם המק עומד בטמפרטורות עבודה שכאלה בלי שום בעיה הוא יוכל גם לשרוד שריפה.