מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : רק דעה אישית על ה ipad אחרי הרבה הירהורים.

noamphil
15/02/10, 21:33
אחרי הרבה הירהורים ומחשבות הגעתי למסקנה מוחצת שהאייפד הולך להרוג את כל וק הטאבלטים והמחשבים המיני ניידים.
אתם עכשיו בטח שואלים למה אני חושב את זה...
אז ככה,לאור כל החסרונות שלו (יש אלו שיגידו שזה לא חסרונות) כמו העובדה שהוא אייפון מנופח רק בלי טלפון או העובדה שאין לו usb ועוד הרבה דברים נוספים.המכשיר הזה הולך לשנות הרבה בחשיבה.

אני אישית לא התלהבתי ממנו בכלל כשיצא ואפילו דיי התאכזבתי מהעובדה שזה רק אייפון מנופח,אבל אחרי הרבה מחשבה הבנתי מה הרעיון.

בהתחלה הרעיון נראה שהמכשיר הזה הוא לא בנוי להחליף את המחשב השולחני (כל טאבלט לא ממש אמור להחליף מחשב שולחני) אלא הוא אמור להיות מכשיר קל וקטן שיהיה ניתן לגלוש איתו ולשמוע מוזקה ולעשות דברים בסיסיים,אבל למרות העובדה הזאת יש עוד משהו שמבדיל אותו מכל השאר.
זאת העובדה שהוא כל הזמן דלוק!

תחשבו על זה ככה אתם רוצים לבדוק משהו זריז באינטרנט,אתם מוציעים את האיפון וב 10 שניות כבר מוצאים את מה שרציתם.
תחשבו שאתם רוצים לחפש משהו קצת יותר מסובך או רוצים לקרוא חדשות לעומק(יש לכם 10 דקות פנויות)אתם צרכים להוציא איזה מחשב מיני נייד שכזה (משהו כמו אסוס קטן) להדליק אותו ולהמתין עד שיעלה ותזהו את הרשת וכו...התהליך הזה לוקח דיי הרבה זמן.
עכשיו תחשבו שאתם אם אותה סיטואציה רק עם אייפד(לא אפשרי עדיין אבל רק לעניין)אתם רוצים לקרוא חדשות רק ל 10 דקות אתם פשוט מוציאים את האייפד מחליקים לפתוח ותוך 10 שניות(אני מגזים) כבר מחוברים ורואים תכנים.

מקווה שנהנתם לקורא.
נעם.

Roy.c
15/02/10, 21:46
תודה על שיתוף הדיעה שלך על האייפד.
אני חושב שכדאי להוסיף לכך שהוא לא ממש אייפון מנופח אלא אולי אותו עיצוב, שלדה וכדו... אבל ממשק שונה לגמרי ורק מערכת ההפעלה הבסיסית זה מה שדומה לאייפון.

לטעמי הוא יכול להוות פלטפורמה מדהימה בעלת יכולות פשוט מדהימות, עם 1 גיגה הארץ (לא בשמיים אבל מתאים למשחקים באפסטור), וכל המשחקים הנהדרים שבאפסטור שרק יהפכו להיות טובים יותר עם בואו של המכשיר, זה ממש הולך לשנות את הדרך בה אנו משחקים כיום בפלטפורמות ניידות.

אוסיף ואומר גם כי הטבלט לטעמי מציע תוכנת אווטלוק טובה בהרבה יותר ממחשב בגלל הממשק המהפכני והנח וכן, מקלדת הטאץ' שכבר ממש יכולה להרגיש כמו מקלדת של לפטופ רגיל כמעט.

כמובן שחוויית המולטי-מדיה בהחלט עשירה במכשיר הזה ואין מה לדבר זה הולך להיות מכשיר מצויין לדברים האלו.

נכון, יש לו גם מגרעות (no multi-tasking, no adobe flash, no phone), אבל מי אמר שזה מה שאפל מכוונת? מי שעדיין לא הצליח להכיר את אפל עד עכשיו אז ככה;
אפל היא חברה שיכולה להרשות לעצמה יותר מחברות אחרות בגלל שתמיד אחרי פרק זמן מסויים הדברים מתבהרים יותר וכך נמשכים יותר אנשים והדבר שהיא השיקה מקבל הערצה בלתי נתפסת, כך זה היה באייפון, כך זה היה עם האפסטור וכך זה גם יהיה עם האייפד-רק חכו ותראו:)

oriX
15/02/10, 22:00
לדעתי שניכם תיארתם את זה באופן נהדר. אני שותף לדעותיכם!
דבר אחד נוסף שכולם שכחו זה שהוא פשוט סופר נייד. אתם יכולים לשים אותו בתיק כמו מחברת או ספר.
המשקל קטן יחסית והוא ממש דק, יתרון עצום לדעתי.

Fearme
15/02/10, 22:45
אני חייב להגיד, שלמרות שאני די מסכים עם שניכם, לדעתי האייפד יכול להצליח בתחום שונה לגמרי - החינוך. קחו לדוגמא את הסטודנטים. אם תשאלו אותי, יהיה לי הרבה יותר קל ופשוט להחליק לפתיחה, לעבור לעמוד הרצוי ולהתחיל לרשום הערות/ציורים/גרפים/וואטאבר. היתרונות של הדבר הם שהחומר יהיה דיגיטלי, ככה שבקלות יהיה אפשר להחליף הערות. תוכל לשמור על המחשב את כל החומר הלימודי שלך, ככה שתמיד יהיה גיבוי. האייפד קל וקטן יותר מאשר מחשב נייד רגיל. עם מסך המגע הגדול, לסטודנטים שלומדים מקצועות שכוללים איור ושרטוט, לרשום הערות יהיה קל יותר מאשר במחשב. אם הייתי משקיע עוד קצת, היה אפשר לעלות על רעיונות מדהימים! כשהמכשיר יצא אני מניח שכל התלמידים, בכל מיני גילאים, רק יחכו לאפליקציה כזו לניהול החומר הלימודי.

aor26
15/02/10, 23:12
לדעתי מה שיקבע את ההצלחה או את הנפילה שלו זה שני דברים:
Office
flash

אם בעתיד נראה את שני הדברים הללו באייפאד.. השמיים הם הגבול :D

GalDanino
18/02/10, 23:22
וואי אתה ורועי פשוט הוצאתם לי את כל המילים מהפה :d (למרות שזה דברים שאמרתי ים פעמים בפורום)

לדעתי מה שיקבע את ההצלחה או את הנפילה שלו זה שני דברים:
Office
flash

אם בעתיד נראה את שני הדברים הללו באייפאד.. השמיים הם הגבול :d

בתכלס פלאש זה רק לפרסומות ולבאבלס....
ואופיס זה באמת חשוב לסטודנטים

gabivegas
18/02/10, 23:41
אני מאמין שפלאש יצא לבקרוב הבנתי שאפל עושה משהו בנידון ובכל מצב ברגע שאני ידע שיש מקלדת בעברית אני תוך כמה ימים יביא אותו ויספר לכולם כאן איך הוא

לילה טוב בנתיים

NuDiST
23/02/10, 21:40
אני רואה פוטנציאל גדול מאוד במוצר הזה!
החסרונות היחידים שאני רואה הם:
1. סנכרון סרטים חייב להתבצע לאחר המרה, כלומר מוריד מהאיכות בסרטי HD וכו'.
2. אין יציאות דיגיטליות של AUDIO/VIDEO למידה וארצה לחבר למגבר קולנוע ביתי (חוסך את הקטע של מחשב סלוני לדוגמא).

[1] זה חיסרון רציני שיש לי גם כיום ב-3Gs, אבל שם זה עוד בקטנה, אפשר לחיות עם זה כי זה מסך יחסית קטן ל-iPad, כאן זה יראה ממש חיסרון רציני!

GalDanino
24/02/10, 16:05
אני רואה פוטנציאל גדול מאוד במוצר הזה!
החסרונות היחידים שאני רואה הם:
1. סנכרון סרטים חייב להתבצע לאחר המרה, כלומר מוריד מהאיכות בסרטי hd וכו'.
2. אין יציאות דיגיטליות של audio/video למידה וארצה לחבר למגבר קולנוע ביתי (חוסך את הקטע של מחשב סלוני לדוגמא).

[1] זה חיסרון רציני שיש לי גם כיום ב-3gs, אבל שם זה עוד בקטנה, אפשר לחיות עם זה כי זה מסך יחסית קטן ל-ipad, כאן זה יראה ממש חיסרון רציני!

צודק, אם הייתי יכול לשים divx וmkv באייפון זה היה עושה לי את החיים יותר קלים
אבל יש לאייפד יצאה 3.5ממ לאודיו o_o

NuDiST
24/02/10, 17:46
גם ל-3Gs יש, אבל עדיין זה המצב האופטימלי.
אם היה אפשר לשים עליו סרטים ללא צורך קידוד זה היה הרבה יותר נוח מהמצב הנוכחי...

idanogen
28/02/10, 09:18
מה לגבי הבעיה הכי גדולה של המוצר וזה שאין אפשרות להריץ כמה תוכנות ביחד !!

gonenb
28/02/10, 14:22
יש הרבה חסרונות למוצר:
חיי סוללה נמוכים
אין כניסות USB
איו יציאת וידאו כגון HDMI
אין הרחבת זכרון (כגון כרטיס SD)
אין Multi tasking
אין מצלמה - אין שיחות וידאו (skype)
לא מנגן סרטים ב FULL HD
מסך לא מתאים לקריאת ספרים בחוץ (EINK)
לא תומך ב FLASH (לפי מה שקראתי זה בכוונה, סטיב לא רוצה תחרות משם)
אין תמיכה ב 3G בארץ ל Ipad(כיוון שהוא משתמש בסים מסוג חדש שאין לאף ספק בארץ)

יש מכשיר ששמתי עליו עין שיכול לעשות את כל זה - Notion Ink Adam
לא יפה וחלק כמו אפל, אבל נראה שעושה את העבודה.

דרך אגב, שאלה קטנה, כיוון ש tablet זה מכשיר מסוג חדש, מעניין איך 3G יתמך פה, האם אפשר לקנות סים בשביל המכשיר שישמש רק לאינטרנט בלי שיחות טלפון? אני לא רוצה כל פעם להעביר את הסים מהטלפון ל tablet וחזרה.
שני סימים עם אותו מספר יעבדו?

eden
28/02/10, 14:33
יש הרבה חסרונות למוצר:
חיי סוללה נמוכים
אין כניסות USB
אין Multi tasking
לא מנגן סרטים ב FULL HD

דרך אגב, שאלה קטנה, כיוון ש tablet זה מכשיר מסוג חדש, מעניין איך 3G יתמך פה, האם אפשר לקנות סים בשביל המכשיר שישמש רק לאינטרנט בלי שיחות טלפון? אני לא רוצה כל פעם להעביר את הסים מהטלפון ל tablet וחזרה.

יש שירות שנקרא 2 סימים אותו מספר, בתשלום חודשי.

בנוגע לכל השאר זה מבאס אבל דיי ברור
המכשיר הוא לא מחשב, אלא איפוד מגודל ולכן אין לו usb וכל מה שהזכרת..

GalDanino
28/02/10, 16:34
יש הרבה חסרונות למוצר:
חיי סוללה נמוכים
אין כניסות USB
אין Multi tasking
לא מנגן סרטים ב FULL HD

זה יפה שאתה אומר מה אין אבל יש בו כל כך הרבה דברים
הוא מהיר, הוא יפה, הוא נוח, הוא זול, הוא שימושי, יש לו ים אפליקציות, המותג מוכר, הוא דק, יש לו מולטי טאץ', יש לו מסך IPS ואני יכול להמשיך עד מחר....
ולגבי הADAM הזה אתה יכול לראות פה
http://www.iphones.co.il/forum/thread123196-2.html
שהאייפד לוקח אותו :)

gonenb
28/02/10, 17:55
זה יפה שאתה אומר מה אין אבל יש בו כל כך הרבה דברים
הוא מהיר, הוא יפה, הוא נוח, הוא זול, הוא שימושי, יש לו ים אפליקציות, המותג מוכר, הוא דק, יש לו מולטי טאץ', יש לו מסך ips ואני יכול להמשיך עד מחר....
ולגבי הadam הזה אתה יכול לראות פה
http://www.iphones.co.il/forum/thread123196-2.html
שהאייפד לוקח אותו :)

זו כמובן דעתך האישית, לאור המספר הגדול של החסרונות, ומספר קטן של יתרונות, אני חושב שה adam הרבה יותר טוב.

amirsofer
02/03/10, 17:06
דבר ראשון וחשוב מאוד שכולם לא מזכירים פה הוא
שעוד לא יצאה מערכת ההפעלה 4.0
מה שאומר המון אפשרויות חדשות שאפל עוד לא הראו לנו
דבר שני הדור הראשון תמיד לא משהו
לדעתי מצלמה הייתה עושה את ההבדל לפחות בשבילי
בינתיים אני חושב שצריך לחכות לעדכון הגרסה של האייפד ואז יהיה תמונה ברורה יותר
ואגב
תפסיקו להשוות את האייפד ונטבוק זו לא השוק איתו אפל מתחרה
מדובר במכשיר שגם מתחרה בקינדל של אמאזון ואמור לפתוח את שווק הספרים מחדש
תחשבו על זה עיתונים מגזינים קומיקסים הכול מגיע לך עד לסלון במנוי חודשי
וזה המכרה זהב שאפל מנסה לתפוס ראשונה

gonenb
03/03/10, 11:56
דבר ראשון וחשוב מאוד שכולם לא מזכירים פה הוא
שעוד לא יצאה מערכת ההפעלה 4.0
מה שאומר המון אפשרויות חדשות שאפל עוד לא הראו לנו
דבר שני הדור הראשון תמיד לא משהו
לדעתי מצלמה הייתה עושה את ההבדל לפחות בשבילי
בינתיים אני חושב שצריך לחכות לעדכון הגרסה של האייפד ואז יהיה תמונה ברורה יותר
ואגב
תפסיקו להשוות את האייפד ונטבוק זו לא השוק איתו אפל מתחרה
מדובר במכשיר שגם מתחרה בקינדל של אמאזון ואמור לפתוח את שווק הספרים מחדש
תחשבו על זה עיתונים מגזינים קומיקסים הכול מגיע לך עד לסלון במנוי חודשי
וזה המכרה זהב שאפל מנסה לתפוס ראשונה

הגירסה שיוצאת עם ה Ipad היא 3.2 ולא 4, ואין בה הרבה חידושים (יש לי גישת מפתח לאפל)
אני מניח ש 4 יגיע רק בדור הבא.

hvusvn
03/03/10, 12:28
המכשיר הוא בבירור מכשיר מולטימדיה, ולכן רוב החסרונות הם חסרונות שפשוט לא שייכים.

יש הרבה חסרונות למוצר:
חיי סוללה נמוכים
אין כניסות usb
איו יציאת וידאו כגון hdmi
אין הרחבת זכרון (כגון כרטיס sd)
אין multi tasking
לא מנגן סרטים ב full hd
מסך לא מתאים לקריאת ספרים בחוץ (eink)
לא תומך ב flash (לפי מה שקראתי זה בכוונה, סטיב לא רוצה תחרות משם)
אין תמיכה ב 3g בארץ ל ipad(כיוון שהוא משתמש בסים מסוג חדש שאין לאף ספק בארץ)

יש מכשיר ששמתי עליו עין שיכול לעשות את כל זה - notion ink adam

דרך אגב, שאלה קטנה, כיוון ש tablet זה מכשיר מסוג חדש, מעניין איך 3g יתמך פה, האם אפשר לקנות סים בשביל המכשיר שישמש רק לאינטרנט בלי שיחות טלפון? אני לא רוצה כל פעם להעביר את הסים מהטלפון ל tablet וחזרה.

- חיי הסוללה סבירים בהכלט למכשיר מולטימדיה, והם מסוגלים להתחרות גם בנטבוקים ונוטבוקים.
- חסרון לא משמעותי כי כניסות usb לא יכולות להוסיף למכשיר שום דבר חוץ מעובי.
- באופן אישי אני חושב שאין צורך במולטיטאסקינג מכמה סיבות:
א. מאט את המכשיר.
ב. ניתן לשמוע מוזיקה ולהשתמש באפליקציות
ג. רוב האפליקציות הבססיות מסוגלות להפתח באותו מצב בדיוק שבו עזבת אותם (כמו האינטרנט, מוזיקה וכד'). אם מדובר באפליקציה שהורדת, מקסימום אפשר להתחיל מחדש.
- גם ברוב המחשבים הביתיים אין מצלמה מובנית. בגלל זה אתה לא קונה מחשב? וחוץ מזה, אם אי אפשר להתקשר מהאייפד, במה תעזור מצלמה?
- בגלל היחס של המסך. אפשר לראות כמעט hd, אבל זה לא ישנה לך, כי הגודל של המסך יחפה על זה.
- מקסימום נחייה בלי פלאש. בלי פרסומות מעצבנות, ובלי משחקים, שבכל מקרה אפשר להוריד מהאפסטור.
- אבל גם לא מוכרים אותו בארץ אז זה לא משנה. ואם אתה קונה מחו"ל, אז זאת כבר לא בעיה של אפל.

gonenb
03/03/10, 17:27
המכשיר הוא בבירור מכשיר מולטימדיה, ולכן רוב החסרונות הם חסרונות שפשוט לא שייכים.

- חיי הסוללה סבירים בהכלט למכשיר מולטימדיה, והם מסוגלים להתחרות גם בנטבוקים ונוטבוקים.
- חסרון לא משמעותי כי כניסות usb לא יכולות להוסיף למכשיר שום דבר חוץ מעובי.
- באופן אישי אני חושב שאין צורך במולטיטאסקינג מכמה סיבות:
א. מאט את המכשיר.
ב. ניתן לשמוע מוזיקה ולהשתמש באפליקציות
ג. רוב האפליקציות הבססיות מסוגלות להפתח באותו מצב בדיוק שבו עזבת אותם (כמו האינטרנט, מוזיקה וכד'). אם מדובר באפליקציה שהורדת, מקסימום אפשר להתחיל מחדש.
- גם ברוב המחשבים הביתיים אין מצלמה מובנית. בגלל זה אתה לא קונה מחשב? וחוץ מזה, אם אי אפשר להתקשר מהאייפד, במה תעזור מצלמה?
- בגלל היחס של המסך. אפשר לראות כמעט hd, אבל זה לא ישנה לך, כי הגודל של המסך יחפה על זה.
- מקסימום נחייה בלי פלאש. בלי פרסומות מעצבנות, ובלי משחקים, שבכל מקרה אפשר להוריד מהאפסטור.
- אבל גם לא מוכרים אותו בארץ אז זה לא משנה. ואם אתה קונה מחו"ל, אז זאת כבר לא בעיה של אפל.

אני לא משווה לנטבוקים, אני חושב שהם ממש מיותרים לחלוטין, אני משווה ל Tablet אחרים.
USB מאוד שימושי, כמה דוגמאות - חיבור DiskOnKey, חיבור מקלדת ועכבר (ללא צורך ב Docking station נוסף), וכמובן כל מיני דברים נוספים פחות מיעניינים כגון מקלט FM וכו.
לשמוע מוזיקה ברקע זה ה Multi-Tasking היחיד שאפל נותנים, כמובן שישנם עוד שימושים נוחים. אפל נתנו פתרון דיי נחמד של מה שכתבת בפותר את רוב החיסרונות, אבל עדיין אני בטוח שהרבה חברות היו מוציאים דברים מגניבים גם לאייפון אם אפל היו נותנים Multi-Tasking, המערכת הפעלה בהחלט יכולה לעשות, אפל חוסמים.
הסיבה שאני רוצה שהמכשיר ינגן HD היא כי אני רוצה פשוט להעתיק את הסרטים שאני מוריד ישירות למכשיר. ב Ipad אתה תצתרך לעשות המרה של הסרט לפורמט מתאים, ולהמיר מאות גיגהבייט זה המון זמן.
השימושיות של FLASH גם בספק מבחינתי, החשיבות הייתה בעיקר נגינת סרטים, ואפל פתרו את זה חלקית בעזרת כתיבה של תוכנה מיוחדת ל YouTube, אבל כיוון שנראה שהכיוון הוא לעבור למצב שה Browsers מנגנים סרטים ישירות עם HTML 5, זה הופך לפחות רלוונטי.
ומצלמה זה מעולה בעיקר לשיחות וידאו עם Skype, לא צריך טלפון בשביל זה, זה גם מגוחך להחזיק מכשיר גדול לייד האוזן, אבל אם אתה מדבר אם מישהו כשהמכשיר מולך ואתה רואה אותו, זה לדעתי טלפון העתיד.

ולצערנו, לוקח המון זמן עד שמשהו מגיע לארץ, אם בכלל, אז בטוח צריך לקנות בחול (בדיוק כמו שקניתי את האייפון 2G שלי לפניי שנתיים, עם הייתי מחכה עד עכשיו לאייפון, הייתי כנראה נחרד מהמחיר ונשאר תקוע עם איזה נוקיה מאפן)

d3one
04/03/10, 22:24
מה הקטע של apple לא לשים במכשירים שלהם flash!!!
זה מוזר כי youtube הוא על flash!?!

BaconMan
06/03/10, 14:11
ליוטיוב הם עשו פתרון נקודתי...

NuDiST
06/03/10, 14:16
עכשיו בכלל סגרו את הפינה למה לא לקנות iPad:
פורסם באחד האתרים המוכרים (ציטוט) - "Steve Jobs Confirms iPhone Cannot Tether With iPad".
כלומר, אי אפשר יהיה לשתף את החבילת גלישה (בדרכים חוקיות ולא ב-JB iPhone) של האייפון עם ה-iPad.

למה לעשות דבר שכזה??
פשוט חמדנות לכסף!

GalDanino
08/03/10, 12:47
מה הקטע של apple לא לשים במכשירים שלהם flash!!!
זה מוזר כי youtube הוא על flash!?!
פלאש זה רק לפרסומות
יוטיוב, דיילימושן, מטהקפה ועוד אתרי ברודקסט של סרטונים כן עובדים עם אייפון ואייפד
הקטע של אפל לחסוך ממך תקיעות ופרסומות.. אפילו במחשב שלי האינטרנט ניתקע בגלל פרסומות פלאש

אטילה
17/03/10, 06:05
אחרי הרבה הירהורים ומחשבות הגעתי למסקנה מוחצת שהאייפד הולך להרוג את כל וק הטאבלטים והמחשבים המיני ניידים.
אז ככה,לאור כל החסרונות שלו (יש אלו שיגידו שזה לא חסרונות) כמו העובדה שהוא אייפון מנופח רק בלי טלפון או העובדה שאין לו usb ועוד הרבה דברים נוספים.המכשיר הזה הולך לשנות הרבה בחשיבה.

אני אישית לא התלהבתי ממנו בכלל כשיצא ואפילו דיי התאכזבתי מהעובדה שזה רק אייפון מנופח,אבל אחרי הרבה מחשבה הבנתי מה הרעיון.

בהתחלה הרעיון נראה שהמכשיר הזה הוא לא בנוי להחליף את המחשב השולחני (כל טאבלט לא ממש אמור להחליף מחשב שולחני) אלא הוא אמור להיות מכשיר קל וקטן שיהיה ניתן לגלוש איתו ולשמוע מוזקה ולעשות דברים בסיסיים,אבל למרות העובדה הזאת יש עוד משהו שמבדיל אותו מכל השאר.

תחשבו על זה ככה אתם רוצים לבדוק משהו זריז באינטרנט,אתם מוציעים את האיפון וב 10 שניות כבר מוצאים את מה שרציתם.
תחשבו שאתם רוצים לחפש משהו קצת יותר מסובך או רוצים לקרוא חדשות לעומק(יש לכם 10 דקות פנויות)אתם צרכים להוציא איזה מחשב מיני נייד שכזה (משהו כמו אסוס קטן) להדליק אותו ולהמתין עד שיעלה ותזהו את הרשת וכו...התהליך הזה לוקח דיי הרבה זמן.
עכשיו תחשבו שאתם אם אותה סיטואציה רק עם אייפד(לא אפשרי עדיין אבל רק לעניין)אתם רוצים לקרוא חדשות רק ל 10 דקות אתם פשוט מוציאים את האייפד מחליקים לפתוח ותוך 10 שניות(אני מגזים) כבר מחוברים ורואים תכנים.

מקווה שנהנתם לקורא.
נעם.

כמה תגובות:
Ipad בכל המובנים לא טבלט
וכן מחשב טבלט זה מחשב בכל מובן המילה ועוד
ובשביל לקרוא חדשות הiphone מספיק בהחלט
3g עדיין חלש מאד בהורדת data עבור youtube ולכן צריך את הwifi אולם זה לא קיים תמיד
בקיצור היתי מגדיר את הipad כipod גדול איטרנט בלי תוכנית הflash יהיה דיי מוגבל אבל סהכ צעצוע מעניין
אם אקנה אותו אז רק בתצורת הwifi בלבד ומקסימום זכרון 64g

dizel1024
18/03/10, 16:39

מקווה שנהנתם לקורא.
נעם.

נעם כל מילה בסלע זה המכשיר הכי להיט שיהיה אי פעם כל שאר החברות יחקו אותו

alexm
18/03/10, 17:23
טוב, נתחיל מזה שכל מי שחושב שאפל יודעים לייצר רק הצלחות בינלאומיות מוזמן להתעדכן ב-Apple, Macintosh, iMac ו-Lisa.
(רמז: כולם שמות של מחשבים שאפל ייצרה ומעט מאוד אנשים קנו)

נמשיך עם זה שכל מי שחושב שאפשר לראות youtube על האייפון, מוזמן לגלוש בספארי לאתר www.youtube.com ולהגיד לי מה הוא רואה.
זה שיש אפליקציה מיוחדת שמאפשרת לאייפון להציג את youtube (אגב, הוא מומר לHTML5 לצורך זה), זה שונה מאוד ללהציג את האתר האמיתי.

ובנוסף, אם אתה חושב ש-FLASH זה איזה תוסף שצריך אותו בשביל פרסומות ומשחקים מפגרים - אתה כנראה ילד בן 12.
יש הרבה מאוד אתרים באינטרנט שמציגים שימושיות מאוד מתקדמת רק בזכות FLASH. זה כולל אתרים אינטראקטיביים, אתרי מכירות שונים, אתרים שמתעדכנים בזמן אמת (בורסה למשל) ורבים אחרים.
זה שאפל מנסה לקדם את הפורמט שלה (HTML5) במקום פורמט של המתחרים שלה (FLASH) זה יפה ונחמד לאפל...
רק חבל שאתם לא מבינים שהיא עושה את זה על חשבון הלקוחות שלה - אתם. שלא מסוגלים לצרוך FLASH בשום צורה שהיא מבלי לפרוץ לחלוטין את המכשיר.

ובנוסף, בהחלט אפשר יהיה לגלוש באייפד באינטרנט במקום לפתוח לפטופ.
וזה באמת יעלה בחלקיק מהזמן.
הבעיה תתעורר בשניה שאני ארצה לעשות משהו באתר שאליו אני אגלוש...
לראות סרטונים - אי אפשר.
לשמוע את המוזיקה באתר - אי אפשר
להוריד קובץ - אי אפשר
להוריד תוכנה ולהתקין אצלי - אי אפשר
להוסיף תוסף (plug-in) לדפדפן - אי אפשר
לגלוש באתר שמותאם לדפדפן אחר - אי אפשר (בגלל שאי אפשר להתקין דפדפן אחר)
וכד'...

לסיכום, מה קיבלנו:
אייפוד טאץ' שמישהו מתח לגודל של 9.3 אינצ'.
לא פחות ולא יותר...

omer811
29/03/10, 10:15
טוב, נתחיל מזה שכל מי שחושב שאפל יודעים לייצר רק הצלחות בינלאומיות מוזמן להתעדכן ב-Apple, Macintosh, iMac ו-Lisa.

נמשיך עם זה שכל מי שחושב שאפשר לראות youtube על האייפון, מוזמן לגלוש בספארי לאתר www.youtube.com ולהגיד לי מה הוא רואה.
זה שיש אפליקציה מיוחדת שמאפשרת לאייפון להציג את youtube (אגב, הוא מומר לHTML5 לצורך זה), זה שונה מאוד ללהציג את האתר האמיתי.

ובנוסף, אם אתה חושב ש-FLASH זה איזה תוסף שצריך אותו בשביל פרסומות ומשחקים מפגרים - אתה כנראה ילד בן 12.
יש הרבה מאוד אתרים באינטרנט שמציגים שימושיות מאוד מתקדמת רק בזכות FLASH. זה כולל אתרים אינטראקטיביים, אתרי מכירות שונים, אתרים שמתעדכנים בזמן אמת (בורסה למשל) ורבים אחרים.
זה שאפל מנסה לקדם את הפורמט שלה (HTML5) במקום פורמט של המתחרים שלה (FLASH) זה יפה ונחמד לאפל...
רק חבל שאתם לא מבינים שהיא עושה את זה על חשבון הלקוחות שלה - אתם. שלא מסוגלים לצרוך FLASH בשום צורה שהיא מבלי לפרוץ לחלוטין את המכשיר.

לראות סרטונים - אי אפשר.
להוריד קובץ - אי אפשר
וכד'...

לסיכום, מה קיבלנו:
לא פחות ולא יותר...
יש לך הוכחכות למכירות נמוכות של imac והמקים למינהם שאתה מזכיר בתגובה שלך?
אפל מצאה פתרונות לחלק מהבעיות שלך ולאלה שהיא לא מצאה יש פתרונות שזמינים אם אתה מבצע פריצה:
בורסה:אפל פיתחה אפליקצייה מאוד נוחה שמעדתכנת בקלות
סרטונים-אפשר לאחר פריצה
לשמוע מוזיקה באתר-אפשר אחרי פריצה
להוריד קובץ-אפשר אחרי פריצה
להוריד תוכנה ולהתקין אצלך אפשר אחרי פריצה כמבון אם התוכנה נתמכת
להוסיף פלאג אינים-אפשר חלקית אחרי פריצה
גלישה בדפדפנים אחרים:כרגע אופרה מנסה להציע דפדפן,אני מקווה שאם היא תצליח זה יוביל גם את מפתחות הדפדפנים האחרות להציע דפדפן לפלטפורמת האייפון

noamphil
31/03/10, 19:07
טוב, נתחיל מזה שכל מי שחושב שאפל יודעים לייצר רק הצלחות בינלאומיות מוזמן להתעדכן ב-apple, macintosh, imac ו-lisa.

זה שיש אפליקציה מיוחדת שמאפשרת לאייפון להציג את youtube (אגב, הוא מומר לhtml5 לצורך זה), זה שונה מאוד ללהציג את האתר האמיתי.

ובנוסף, אם אתה חושב ש-flash זה איזה תוסף שצריך אותו בשביל פרסומות ומשחקים מפגרים - אתה כנראה ילד בן 12.
יש הרבה מאוד אתרים באינטרנט שמציגים שימושיות מאוד מתקדמת רק בזכות flash. זה כולל אתרים אינטראקטיביים, אתרי מכירות שונים, אתרים שמתעדכנים בזמן אמת (בורסה למשל) ורבים אחרים.
זה שאפל מנסה לקדם את הפורמט שלה (html5) במקום פורמט של המתחרים שלה (flash) זה יפה ונחמד לאפל...
רק חבל שאתם לא מבינים שהיא עושה את זה על חשבון הלקוחות שלה - אתם. שלא מסוגלים לצרוך flash בשום צורה שהיא מבלי לפרוץ לחלוטין את המכשיר.

לראות סרטונים - אי אפשר.
להוריד קובץ - אי אפשר
וכד'...

לסיכום, מה קיבלנו:
לא פחות ולא יותר...

אתה צודק לגמרי שפלאש הוא כלי שמשתמשים בו הרבה ברשת לתכנים מסויימים ומגוונים אבל הסיבות שאפל לא איפשרו פלאש על המכשיר וכמה דברים נוספים שציינת,לפי דעתי, הן אלו:
1.אפל לא רוצה שהמכשיר לא יעמוד בציפיות זאת אומרת שזמן הסוללה(הדבר חשוב מאוד) כיהיה פלאש זה יאכל את הסוללה ואת כל המשאבים של המחשב,תרגיש מה עושה הפלאש למחשב השולחני...
האייפד הוא אלומיניום אבל בכל זאת אתה תרגיש את החום שהוא פולט..

2.סיבה נוספת לחסימת פלאש היא נטו כלכלתי,אפל לא רוצים שתלך ותשחק משחקי פלאש חינמיים ברשת בזמן שאתה יכול לקנות משחקים או כל אפליקציה אחרת,או למשל במידה ואתה לקבל כל תוכן מדיה אחר(סרטים,שירים..) שלא תשתמש בדפדפן כשימוש עיקרי לזה אלא שתקניה שירים ותכנים מהחנות שלהם.
(בכל זאת אתה לא יכול לאשים אותם,כל חברה רוצה לעשות כסף...)

3.כמו האייפון גם האיפד הוא "סגור" יש לעובדה הזאת הרבה חסרונות אבל יש גם כמה יתרונות,בכך שבתור משתמש תמים אתה יכול להוריד איזה אפליקציה למכשיר ולא לפחד שיש משהו זדוני באפליקציה שרוצה לקחת לך את כל המידע שעל המכשיר בניגוד לאנדרואיד למשל שאין פיקוח על האפליקציות שיוצאות לרשת וכשאתה מפעיל את האפליקציה פתאום אתה מגלה שפרטי חשבון הבנק שלך עברו לידי אחר(לא נעים..)
הדבר יכול לקרות על כל קובץ....
בכיון שהאייפד מיועד לכל אחד ולא רק לאלו שמבינים עיניין במחשבים אז אפל החליטו לעשות את המערכת סגורה למנוע כל מיניי טעויות מצד משתמשים שיפגע בחווית המשתמש.

נעם.

alexm
01/04/10, 11:13
יש לך הוכחכות למכירות נמוכות של imac והמקים למינהם שאתה מזכיר בתגובה שלך?
http://en.wikipedia.org/wiki/IMac_G3
http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lisa
http://en.wikipedia.org/wiki/Macintosh
http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_III

כמה אנשים אתה מכיר שהיה להם את המחשבים הנ"ל?
כמה נראה לך נמכרו בכל העולם? וכמה מחשבי PC נמכרו בתקופה מקבילה?

אפל מצאה פתרונות לחלק מהבעיות שלך ולאלה שהיא לא מצאה יש פתרונות שזמינים אם אתה מבצע פריצה:
בורסה:אפל פיתחה אפליקצייה מאוד נוחה שמעדתכנת בקלות
סרטונים-אפשר לאחר פריצה
לשמוע מוזיקה באתר-אפשר אחרי פריצה
להוריד קובץ-אפשר אחרי פריצה
להוריד תוכנה ולהתקין אצלך אפשר אחרי פריצה כמבון אם התוכנה נתמכת
להוסיף פלאג אינים-אפשר חלקית אחרי פריצה
גלישה בדפדפנים אחרים:כרגע אופרה מנסה להציע דפדפן,אני מקווה שאם היא תצליח זה יוביל גם את מפתחות הדפדפנים האחרות להציע דפדפן לפלטפורמת האייפון

יש עם זה 2 בעיות:
1. אתה צריך לפרוץ את האייפד בשביל זה, והפריצה עדיין לא קיימת (אולי תהיה ואולי לא - אין לדעת).
2. תקרא את מה שנעם רשם מתחתיך.
אפל הם נגד פריצות של המכשירים שלהם, ויעשו כל מה שביכולתם כדי למנוע ממך לבצע כל דבר שהם לא התכוונו שתבצע.

ואגב, במקום להתעסק בפריצת מכשירים, להסתכן בגרימת נזק למכשיר, לאבד אחראיות וכו'... לא עדיף פשוט לקנות לפטופ באותו גודל שעולה פחות כסף ויודע לעשות ישר מהקופסה את כל מה שאייפד צריך פריצות ותוכנות חיצניות כדי לעשות?