מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נושא לדיון | האם אתם חושבים שה-iPad ישנה את פני עולם המחשוב ?

Shogi
28/01/10, 22:04
אז 2010 היא שנה חדשה לכל, עשור חדש לחלוטין שפותח בפנינו דלתות לטכנולוגיות חדשות ומרהיבות.. בין הטכנולוגיות החדשות נזכיר את sony וטלוויזית ה3d שלה, טלוויזיות הled שנכנסו לשוק ברבעון האחרון של 2009 ועוד .. אבל היום נתמקד בipad, דבר גדול .. שנשמר בסודיות רבה
כל כך הרבה שנים מפניה הרעות של התקשרות עד לאתמול בשעה 20:00 שעון ישראל שסטיב ג'ובס
הציג לעולם את הipad והביא לשוק חדש של מחשבים חכמים.

האם אתם חושבים שהמכשיר החדש ישנה את הטכנלוגיה ויגרור לדברים חדשים בעתיד ?
האם אתם חושבים שהאייפאד הוא באמת מכשיר מדהים ונפלא ( כמו שאמר סטיב ג'ובס) ונא לפרט .

מאחר ואני פותח הדיון הרי לי לתת דוגמא לכם, אז אני יענה על השאלה הראשונה
לחשוב שהיום ( לא ספציפית היום אבל החל מחודש מרץ ) נוכל לגשת לתיבת האימייל שלנו בכל מקום, נוכל לצלם תמונות ולהשתמש בgps, נוכל לקרוא ספרים, עיתונים והכל דרך מחשב אחד קטן (כמובן שהרוב ממה שאמרתי כאן גם בשימוש באייפון ), אבל עצם העובדה שיוצרים דבר כזה קטן שבעליל יכול להשתוות למחשב נטבוק מבחינת שימוש .. אז לדעתי אפל יצרו דבר מדהים ונפלא.

gyaronn
28/01/10, 22:09
כמו שכבר אמרתי חד משמעית כן!

tomer4321765
28/01/10, 22:19
כמו עם האייפון,גם הוא יפתח דלת לכל מחשבי הטאבלט,נכון שכבר קיימים טאבלטים ספורים,אבל אולי זה יתן לחברות אחרות פוש קל לפתח מכשיר כזה ברגע שיראו איך ילך ל-iPad ולא דווקא ינסו להכליל בו איזה מערכת שתאיט את המכשיר,אלא כמו אפל תשים מערכת קלה ומהפכנית שתאפשר גלישה,שמיעה בשירים,קריאה של ספרים,עריכה של קבצי אופיס ועוד והעיקר שלה יהיה קלות והפשטות של המערכת...

orfarag
29/01/10, 16:09
לדעתי כן =)

Aviram_Cohen
29/01/10, 18:31
לדעתי לא ...
האיי פד זה לא מחשב!!
זה בדיוק כמו האייפוד במסך גדול וחומרה קצת יותר חזקה,
אי אפשר לפתוח עליו יותר מיישום אחד! - זה מחשב?!
אולי למי שאין אייפון (והוא גם לא מתכוון לקנות) זה מצויין..
אני לא מזלל אני מאד אוהב את הדברים שאפל עושים אבל על האייפד אפשר היה לוותר עם זה ככה...
אני במקומם הייתי שם חומרה חזקה יותר (שמאפשרת להכניס מערכת הפעלה כמו הלאופרד למשל) אז הוא היה קצת יותר עבה אבל זה היה באמת הצלחה אתם לא חושבים?

Vatos-Locos
29/01/10, 18:51
עבה יותר, יקר יותר, זמן סוללה קצר יותר.

Osx הרבה הרבה יותר מסובכת משל האייפון, מה שהיה דורש הרבה הסברים, לימודים ושינוי הרגלים למי שלא עבד איתה בעבר, מה שהיה מצמצם משמעותית את קהל היעד שמתאים למכשיר.

הם ראו שהקו הפשוט של האייפון תפס חזק מאוד בעולם, אז החליטו להמשיך עם אותו הקו, לגיטימי לגמרי.

למשתמשים מתקדמים שמחפשים משהו יותר רציני זה כנראה לא יתאים, אבל לכל שאר העולם כן (:

בקשר לאם הוא ישנה משהו בעולם המחשוב, לפי דעתי הדבר היחידי שהוא יכול לשנות לטובה זה להחדיר את מסכי המגע עמוק יותר למחשוב נייד שזה דבר שאני אשמח מאוד לראות.

Roy.c
29/01/10, 19:50
מסכים עם רועי.
אני חושב שהאייפד הוא אחלה של מכשיר. אני חושב שיפה מאד שהם לקחו את הבסיס של מערכת האייפון ושידרגה אותה בהתאם לטבלט באופן מהפכני שישנה את מה שאנו עושים ביום יום. זה ייתן אפשרות לאנשים שלא מסתדרים עם האייפון בגלל המסך הקטן ונמנעים מלקנות מקבוק בגלל תג המחיר הדי גבוהה להנות ממכשיר ביניים בעל מסך מגע גדול ואיכותי, המאפשר לעשות כמעט הכל כמו שעושים בלפטופ רק בצורה הכי אלגנטית שאני מכיר.

ברור שלא הכל ורוד וזה לא מחליף מחשב וגם לא מתיימר להיות כזה, אפל רצתה להפוך אותו למכשיר נגיש ונח המאפשר לכם להנות מאותם דברים שאתם עושים על האייפון או האייפוד טאץ' רק בצורה שיותר מזכירה מחשב בגלל המסך הגדול.
אז נכון... אין multi-tasking , אז נכון אין חיבורי USB, ונכון אין פלאש.
אבל יש לזכור את הביקורות שהיו על האייפון לפני ההשקה שלו, כולם היו בטוחים שהמכשיר לא ישרוד רבעון אחד ומיד אפל תפסיד את כל ההשקעה שלה במכשיר הזה, וכולם יודעים מה קרה מאז ועד היום.

ככה שלסיכום, האייפד הוא כרגע מכשיר שנוי במחלוקת אבל אני מאמין שעד שלא ירגישו אותו בידיים זה לא יהיה אותו הדבר.

NirShkalim
30/01/10, 03:18
סתם אייפוד טאצ גדול למי שיש אייפון/אייפוד טאצ מיותר לבזבז כסף על המכשיר הזה,תשקיעו כבר באיזה מק או משהו