מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דעה: אייפד לא איפון מוגדל!

gyaronn
28/01/10, 22:06
נתחיל מזה שאני יתנצל על השגיות כתיב שיהיו פו :-)

אני מטייל לי להנאתי בפורומים השונים ונתקל בהמון ביקורת כלפי האיפד רושמים עליו שהוא אייפון מוגדל, שהוא לא ממש שווה את הכסף וכרגיל, למה אין לו מצלמה ועט לזיהוי כתב ולמה עוד שלל אופציות. לדעתי זה ענין של קטנוניות יתרה הרי בסופו של יום אנשים צריכים לראות את התמונה הגדולה. אלה שבינינו שיש להם איפון לא ממש צריכים מקלדת רגילה הם רגילים כבר לוירטואלית ואלה שלא, אז ברוכים הבאים לשנת 2000. היום הכל ענין של מסכי מגע ומקלדות רגילות לדעתי הם פשוט פאסה. אנשים תמיד מסתכלים על התמונה הקטנה ומתלוננים, אז אני רוצה לספר לכם איך לדעתי הדברים יכולים להראות בזכות האייפד עוד שנתיים שלוש.

השנה היא שנת 2012 האייפד ודומיו שולטים בשוק אנשים כבר לא יודעים מה זה נייר כי לא צריך אותו, הילדים לא סוחבים לבית ספר ספרים במשקל 100 ק"ג ומחברות ועטים וטיפקס אלא אייפד שיש בתוכו את כל זה. במחלקות בבית חולים (תחום שקרוב ללבי בהתחשב שאני סטודנט לרפואה) אין יותר צ'רטים לא מובנים, הכל נמצא באייפד, חולה חזר מרנטגן בשניות הרופא רואה את זה על המכשיר וכל אינפורמציה אחרת שהוא צריך על החולה, בשלב מסוים הוא רוצה להתיעץ עם הבוס מה לעשות לגבי החולה בשניה הוא שולף את האינפו עליו.

אז חברה תפסיקו לשלול תראו את התמונה הגדולה תחשבו איזה מהפכה עשה האייפון בחיים שלכם אז רק תדמינו מה אייפון מגודל יכול לעשות.

אז שלא יעבדו אליכם........ וגם חבל לקפוץ עם ביקורת הרי בסוף תאכלו את הכובע

http://www.youtube.com/watch?v=So7qrFO_p44

tomer4321765
28/01/10, 22:28
את האמת אתה צודק,ודווקא מחשבה יפה על הקטע של העתיד,לגבי הרפואה אתה יכול להיות צודק,אבל לגבי הלימודים,אני חושב שצריך מסך קצת יותר גדול בשביל שהתלמיד יוכל לראות מה הוא כותב בכלל ועדיין המקלדת תהיה גדולה,אבל אולי המקלדת הפיזית שתוכל לקנות בנפרד יעזור...
אבל אני לא רואה גם בעתיד הקרוב וגם ברחוק עד שלא ימציאו מחשב שאולי לא ניתן לשבירה בקלות,כי סך הכל בית ספר זה ילדים,בין אם זה גדולים שעומדים לסיים את הבית ספר ובין אם זה קטנים שרק התחילו,עדיין בקטע של שעשוע קל פתאום ישבר למישהו הטאבלט/לפטופ שלו,ופתאום גם אולי יעלה לו תיקונים וגם לא יהיה לו איך לכתוב ואולי גם הדיסק הקשיח יילך ששמה כל החומר(למרות שזה כבר לא הבעיה העיקרית,מקסימום ילד אחר שולח לו את החומר שהוא כתב)...

אני אישית בלי שום קשר לעתיד שכתבת הולך לקנות את הדבר הזה כל עוד במחיר של הארץ אני לא אצטרך לשלם יותר מ-3000 שקל על הדגם הבסיסי ביותר,אם זה יעלה יותר מ-3000,לא שווה לקנות את זה בארץ...יהיה צריך לקנות את זה איכשהו מחו"ל...

darknoob
28/01/10, 22:43
תומר,

כיצד אתה רואה את אייפד כשווה קנייה?

gyaronn
28/01/10, 23:01
שמע בית ספר אוניברסיטה זה רק הדברים הבסיסים תחשוב כמה דברים אתה יכול לעשות מעבר בכל תחום שתירצה ויותר מזה זה גם יתרום לסביבה בזה שלא יקרטו יערות אז אני שואל את אלו שחושבים שהוא לא שווה קניה
כיצד אתם רואים את האיפד לא שווה קניה ?
הנה משהוא יפה לא של אפל אלא של מיקרוסופט אבל אותו עיקרון.

http://www.youtube.com/watch?v=8Ff7SzP4gfg

tomer4321765
28/01/10, 23:14
תומר,

כיצד אתה רואה את אייפד כשווה קנייה?
כי אני לא חושב אותו כתחליף או משהו כזה למחשב שלי כמו שכולם חושבים אותו...
אני חושב אותו כתוסף(שדרך אגב יחליף את האייפוד טאץ' שלי שגם התחשב בשבילי לתוסף למחשב ולא לנגן כי אני בקושי שומע שירים) למחשב שלי עם האינטרנט...
אני בעיקר הולך להשתמש בו כמכשיר שאני רוצה לקחת לדרכים(הקטע של 10 שעות הוא מעולה בשבילי אם זה בדרכים,נכון שאין אינטרנט בדרכים,אבל שאני במלון או משהו כזה ויש כבר WIFI אז אני יכול לגלוש באינטרנט),או סתם לגשת לאינטרנט כאשר לא בא לי להדליק את המחשב כי הרגע חזרתי מבית ספר ואני עייף או שאני רוצה לראות משהו באינטרנט אבל עוד 2 דקות אני חייב לרוץ לבית ספר ועד שהמחשב ידלק כבר הלימודים יתחילו...
ולמי שיגיד אתה יכול להישאר עם האייפוד טאץ' אם זה רק האינטרנט,אז תבינו שלא,ה-iPad הוא אחד המכשירים היפים והמתקדמים ביותר לגלישה באינטרנט,גם מסך גדול עם מקלדת גדולה וגם מגע מהפכני עם מולטי טאץ' לפנים!
וגם בא לי על האפליקציות שיצאו למכשיר ואולי באחד מן הימים ברגע שיפרץ המכשיר והפורץ יתן אפשרות לשים קובץ e-book שהורדת מהאינטרנט להציג במכשיר אז אני אקרא כמה ספרים דרכו...
וגם המחיר הוא לא כזה יקר,אולי בארץ יהיה די יקר,אבל תאכלס,אם זה מארה"ב,זה זול לכל האפשרויות שהוא נותן...

darknoob
29/01/10, 00:00
כי אני לא חושב אותו כתחליף או משהו כזה למחשב שלי כמו שכולם חושבים אותו...
אני חושב אותו כתוסף(שדרך אגב יחליף את האייפוד טאץ' שלי שגם התחשב בשבילי לתוסף למחשב ולא לנגן כי אני בקושי שומע שירים) למחשב שלי עם האינטרנט...
אני בעיקר הולך להשתמש בו כמכשיר שאני רוצה לקחת לדרכים(הקטע של 10 שעות הוא מעולה בשבילי אם זה בדרכים,נכון שאין אינטרנט בדרכים,אבל שאני במלון או משהו כזה ויש כבר wifi אז אני יכול לגלוש באינטרנט),או סתם לגשת לאינטרנט כאשר לא בא לי להדליק את המחשב כי הרגע חזרתי מבית ספר ואני עייף או שאני רוצה לראות משהו באינטרנט אבל עוד 2 דקות אני חייב לרוץ לבית ספר ועד שהמחשב ידלק כבר הלימודים יתחילו...
ולמי שיגיד אתה יכול להישאר עם האייפוד טאץ' אם זה רק האינטרנט,אז תבינו שלא,ה-ipad הוא אחד המכשירים היפים והמתקדמים ביותר לגלישה באינטרנט,גם מסך גדול עם מקלדת גדולה וגם מגע מהפכני עם מולטי טאץ' לפנים!
וגם בא לי על האפליקציות שיצאו למכשיר ואולי באחד מן הימים ברגע שיפרץ המכשיר והפורץ יתן אפשרות לשים קובץ e-book שהורדת מהאינטרנט להציג במכשיר אז אני אקרא כמה ספרים דרכו...
וגם המחיר הוא לא כזה יקר,אולי בארץ יהיה די יקר,אבל תאכלס,אם זה מארה"ב,זה זול לכל האפשרויות שהוא נותן...

לפי דבריך אינטרנט הוא שימוש עיקרי, חוסר בפלאש יהרוס לך את ההנאה, כן זה קורה לי באייפון:/

tomer4321765
29/01/10, 00:09
לפי דבריך אינטרנט הוא שימוש עיקרי, חוסר בפלאש יהרוס לך את ההנאה, כן זה קורה לי באייפון:/

רוב הפעמים זה לא הורס לי,במקרה שכן,אני מקסימום הולך למחשב או אם זה בדרכים לא רואה,זה 95 אחוז אצלי מהפעמים שאני פוגש את זה הם סרטונים,לא חובה לפעמים לראות ולפעמים גם יש תחליף ביוטיוב...
אני בסדר גם בלי זה...

GGuyZ
29/01/10, 10:23
בקיצור, אתה מצפה שהאייפאד יתפוס את מקומו כטאבלט כמו בכל סדרת מד"ב, לרבות סטאר טרק.

כל הדברים שציינת לא אפשריים בגלל מגבלות המכשיר (תוכנתיות או חומרתיות) - זיהוי כתב, תמיכה בפלאש, תמיכה במולטיטסקינג.

על מנת שהמכשיר אכן יהפוך למיינסטרים עבור סטודנטים ותלמידים, וכלי יום יומי בעבודה, עליו יהיה לבצע את המהפך הזה. העובדה המרגיזה כל כך היא שלא באמת מדובר במהפך, אלא בסה"כ בהשקעה מזערית נוספת מצד היצרנית.

אם אתה שואל אותי זה נראה כמו הפרה שבועטת בדלי לאחר שמילאה אותו בחלב. אבל זו אפל.

tomer1749
29/01/10, 13:34
צודק לגמרא אבל לא ישתמשו באייפד להכל קצת הגזמת לא ?

לדעתי יעדיפו להשתמש בתוכנות לרפואה במחשב מאשר באייפאדים. ה יותר נוח למה צריך שזה יהיה נייד ? אולי בהאיטי יצטרכו אייפאדים כי לא יטיסו במטוסים מחשבים בשביל הבתי חולים שבונים שם ..

אבל כן, אם לכל אחד היה את הכסף ואת הזמן microsoft והpc מזמן היו הולכים לעזאזל
כולם יודעים שמק פי מיליון יותר טוב אבל אנשים מעדיפים לקנות windows עם pc כי את זה יש לכל אחד וגם כי זה הרבה יותר זול ממק וגם בגלל זרוב העולם משתמשים בווינדוס אז גם יקח זמן להתרגל למק, אבל עם לכל העולם היה את הזמן ואת הכסף בשביל להתרגל ולקנות את המק לא היה windows או microsoft
אבל לא, לא לכל העולם יש את הכסף והזמן

אותו הדבר עם האייפון:זה די דומה למה שכתבתי קודם עם המק, אבל לא בדיוק, באייפון הממשק כל כך קל למשתמש שגם אם הוא רואה את האייפון בפעם הראשונה הוא יוכל להתמצא בדברים הפשוטים. אלב פה עם האייפון לא לכולם יש את הכסף בשבילו
אם לכולם היה את הכסף בשבילו לכל אחד היה אייפון ולא היה nokia למשל.
אבל לא, לא לכל העולם יש את הכסף לאייפון ובגלל זה לא לכל העולם יש אייפון

משהו דומה עם אייפוד טאצ'/אייפאד:גם שם הממשק כל כך קל שגם אם אתה רואה את זה בפעם הראשונה אתה מתמצא בדברים הכי פשוטים. אם לכל העולם היה את הכסף לאייפאד/אייטאץ' לאף אחד לא היה mp 3/mp 4/mp 5/ או עוד מתחרים
אבל לא לא לכל העולם יש את הכסף

בקיצור הדעה שלך נכונה חלקית