מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עתיד הipad אצל משתמשי pc

yoni_yoni
28/01/10, 18:40
אז אחרי שישבתי שעה וצפיתי ביוטיוב בכל המופע של הipad, דווקא התרשמתי מאוד.
השאלה שלי אבל היא מה יעשו משתמשי הpc הרגילים, שלא נדבר על דוברי העיברית...

הרי איך שלא נסתכל על זה כמעט כולם משתמשים באופיס של מייקורסופט,
האוניברסיטאות מוציאות מסמכים באופיס,
איך כל אלה משתלבים בipad החדש?

אני שואל ברצינות כי בתור סטודנט האייפד דווקא נראה לי פיתרון מעולה,
הiwork נראית מצויינת גם כן,
וסה"כ מדובר בחבילת מולטימידה נוחה ביותר.

אשמח לשמוע מה דעתכם...

GGuyZ
28/01/10, 19:05
גם אני בתור סטודנט, הייתי סקרן לראות את התוצר החדש.

הדבר הבולט ביותר בהעדרו הוא נושא זיהוי הכתב, ובכלל, העדר סטיילוס מובנה המעיד מעל לכל שהמכשיר לא מיועד להוות תחליף למחברות או מתחרה לטאבלטים.

חיזוק נוסף מגיע מכיוון ה-SDK, שלמיטב הבנתי אינו כולל API לפיתוח אפליקציות בגוון הזה.

לעניות דעתי חבל על כך מאוד, היות ולמעשה פרט לסטיילוס (שניתן להשיג בקלות) וחריץ מתאים, כל התשתית צריכה להיות תוכנתית, וניתן היה ליצור עליה תוצרים נפלאים בשילוב עם מסך מגע כה איכותי.

מעניין יהיה לראות אם אפל בעתיד תזהה את הדרישה, או אם הצורך ייענה בצורה מספקת ע"י תוכנות וחומרה צד שלישי.

מלבד זאת, נושא המולטיטאסקינג (וגם המצלמה) מהווים את עקב אכילס העיקרי. ה-iWork דווקא פחות. מבחינת אפל זה קרש קפיצה נוח לאנשים שיעברו למאק, אך בסה"כ ישנם מספיק תוכנות המרה, וחשוב מכך, בוודאי נראה כעת חבילות אופיס משודרגות ומשופרות. QuickOffice זו רק ההתחלה, לפחות בצורתה הנוכחית.

דבר נוסף, קצת שונה, הוא נושא החומרה. מדובר במעבד ראשון מסוגו, ועדיין אין לנו שום מבחני ביצועים שיעידו על יכולותיו האמיתיות. ההשוואה באתר כאן (למשל) אל מול מעבד האטום או מעבד האייפון, היא חסרת כל טעם, משום שהיא מתייחסת בהשוואתה לתדר המעבד בלבד.

למוצר חסרים כמה דברים בולטים וצורמים מאוד כאמור, כיאה לאפל. בדומה לאייפון, הפתרון כנראה יהיה משולב ע"י תוספות (חלקן פרוצות) צד שלישי תוכנתיות, ויישום של חלק מהדברים ע"י אפל עצמה, טיפין טיפין.

natish
28/01/10, 19:19
בעיקרון כבר יש עטי סטיילוס שמתאימים לאייפון ולמסך המולטי טאץ' שלו אז אני מניח שאין שום בעיה להשתמש בעטים הללו גם עם האייפאד מאחר וטכנולוגיית המולטי טאץ' זהה. מה שכן כל תוכנת ציור פשוטה יכולה להוות פתרון עבור סטודנטים שרוצים להשתמש באייפאד במחברת אלקטרונית. הצורך העקרי הוא האפשרות לשמור את מה שנכתב בפורמט pdf ומעבר לזה לא צריך עוד שום דבר.

כמובן שאפשרויות מתקדמות יותר היו טובות עוד יותר אבל זה כבר המפתחים.
מה שכן אני לא מבין את ההדבקות לנושא המצלמה. כמובן שמצלמה קדמית הייתה יכולה ליות מעולה לביצוע שיחות וידאו אבל מאחר והאייפאד מתבסס על ה- sdk של האייפון כל עוד לאייפון אין אפשרות שכזו אפל לא תאפשר את זה במוצרים אחרים. אולי בדגמים הבאים...

GGuyZ
28/01/10, 19:41
זה לא מדוייק. תכונה מאוד חשובה היא המרת כתב יד לדפוס, ובפרט, בתור סטודנט להנדסה, חשוב היה לכלול המרת משוואות בכתב יד לדפוס.

חלונות 7 מגיעה עם תמיכה טבעית לכך, ורק ראוי היה שה-iPad יספק משהו דומה, בעיקר לאור העובדה שיש לו מסך מגע טוב בהרבה מכל הטאבלטים האחרים, והוא גם זול מהם באופן משמעותי.

יהיה מעניין לראות איך תוכנות צד שלישי יתמודדו עם הנושא, כפי שאמרתי, אך לו אפל הייתה כוללת API מותאם, זה היה מקל את העבודה בהרבה ובוודאי מניב תוצרים עדיפים.

בנוגע למצלמה, אני חושב שהבעיה היא בהתייחסות ה-iPad כאייפון מגודל. אומנם זה נכון בכמעט כל פרמטר, אך מבחינת הלקוח הוא יודע שהוא הולך לרכוש טאבלט, ולא מכשיר סלולרי נייד. כל עוד כל נטבוק הכי פשוט מאפשר שיחות וידאו, לגיטימי לדרוש שגם ה-iPad, שעדיין עולה יותר ממרביתם, יספק זאת.

אין ספק שאין להשוות בין הטאבלט החדש לנטבוקים, אך באופן טבעי אנשים רבים יבצעו את השיקול של במה עדיף להם להשקיע. מרבית האנשים כנראה לא יבחרו את שני המוצרים, משום שהם בכל זאת עונים על צרכים דומים, רק בצורה מעט שונה.

talproject
29/01/10, 10:39
אל תשכחו שהמוצר הזה חדש. אם אפל לא ירימו את הכפפה אני בטוח שחברות אחרות יעשה את זה בשבילנו ויפתחו תוכנות שישמשו סטודנטים... ובקשר לתמיכה בעברית אני מניח שזה עניין של זמן.
גם אני רואה את עצמי בתור סטודנט מביא את המכשיר הזה.. פתרון מעולה לסטודנטים ללא ספק..

tomer4321765
29/01/10, 12:59
זה לא מדוייק. תכונה מאוד חשובה היא המרת כתב יד לדפוס, ובפרט, בתור סטודנט להנדסה, חשוב היה לכלול המרת משוואות בכתב יד לדפוס.

חלונות 7 מגיעה עם תמיכה טבעית לכך, ורק ראוי היה שה-iPad יספק משהו דומה, בעיקר לאור העובדה שיש לו מסך מגע טוב בהרבה מכל הטאבלטים האחרים, והוא גם זול מהם באופן משמעותי.

יהיה מעניין לראות איך תוכנות צד שלישי יתמודדו עם הנושא, כפי שאמרתי, אך לו אפל הייתה כוללת API מותאם, זה היה מקל את העבודה בהרבה ובוודאי מניב תוצרים עדיפים.

בנוגע למצלמה, אני חושב שהבעיה היא בהתייחסות ה-iPad כאייפון מגודל. אומנם זה נכון בכמעט כל פרמטר, אך מבחינת הלקוח הוא יודע שהוא הולך לרכוש טאבלט, ולא מכשיר סלולרי נייד. כל עוד כל נטבוק הכי פשוט מאפשר שיחות וידאו, לגיטימי לדרוש שגם ה-iPad, שעדיין עולה יותר ממרביתם, יספק זאת.

אין ספק שאין להשוות בין הטאבלט החדש לנטבוקים, אך באופן טבעי אנשים רבים יבצעו את השיקול של במה עדיף להם להשקיע. מרבית האנשים כנראה לא יבחרו את שני המוצרים, משום שהם בכל זאת עונים על צרכים דומים, רק בצורה מעט שונה.

מה לכל הרוחות אתה צריך מצלמה שגם תייקר את המכשיר בעוד איזה 50-100 דולר?
שטות...מה אתה ילד קטן?בגלל שיש בנטבוקים את זה צריך את זה גם בזה?
דרך אגב,גם ב-hp slate אין מצלמה,משמע לא כזה צריך מצלמה...