מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : צעיר בן 17 נעצר באשמת איום טרור בחנות אפל

natish
17/01/10, 13:12

הזוי אבל די משעשע, בסוף השבוע האחרון צעיר בן 17 נעצר והואשם אחרי שהוא וחבריו תלו הודעה על כוונתם לבצע פיגוע בחנות אפל בסטטן איילנד ארה"ב. לא לנסות את זה בבית.

‏http://news.cnet.com/i/bto/20080711/Oakridge_Apple_Store_iPhone_Line.jpg

מכירים את כתב הויתור הדי מגוחך בחלק מהתוכנות של אפל שאוסרות על המשתמשים להשתמש בתוכנות כמו אייטיונס או תוכנות אחרות מבית אפל לפעילות לא חוקית, ביניהן גם איסור על פיתוח, ייצור או עיצוב של טילים גרעיניים או נשק ביולוגי/כימי? ובכן ילד ניו-יורקי שכנראה לא קרא את כתב הויתור הזה יכול להכנס לכלא למספר שנים.

http://www.macenstein.com/images/2010/readme.jpg

Jason Barry בן ה- 17 נעצר לאחרונה באשמת איום טרור ביום רביעי האחרון. על פי הנראה ג'ייסון כתב את מכתב האיום שלו על אחד ממחשבי המק בחנות והשאיר אותו בצורה גלויה כשעל המכתב ג'ייסון חתם בשמו של אביו של אחד מחבריו, עובד החנות שגילה את המכתב יצר קשר עם המשטרה והם מיהרו להגיע ולברר את הנושא. זמן קצר לאחר מכן ג'ייסון נעצר באשמת איום טרור.

המכתב של ג'ייסון בזו הלשון:

I have threatened your store and all its employees with a bloody death … whoever the crew maybe working, or the innocent citizens that walk in … will be eliminated with the force of a … bomb loaded with C4, strapped to my chest

תרגום: "אני מאיים על החנות ועל כל עובדיה במרחץ דמים... מי מבין העובדים שיעבוד, או אזרחים תמימים שיכנסו... יושמדו מפצצה שעשויה מ- C4 שתוצמד לחזה שלי".

למרות שהנאשם טוען שהכל נעשה בהומור ושבסך הכל מדובר בהלצה שהכוונה הייתה למחוק את אותו ה"מכתב". מדובר ללא ספק בטימטום של ממש מכיוון שמכל הערים בארה"ב ניו-יורק היא העיר הרגישה ביותר מבחינת איומי טרור מסיבות העבר, שהבולטת מביניהן היא פיגוע התאומים ב-9/11. למרות שמדובר בצעיר בן 17 עצם העובדה שהוא איים בפיגוע התאבדות וחתם בשמו של אביו של חבר גורמות למשטרה לבקש מהפרקליטות לרצות את מלוא הדין עם הצעיר.

הפרקליט של הצעיר אמר שלמרות האשמות החמורות שיש נגדו הוא סבור ששופט בית המשפט בסטטן איילנד שמטפל בתיק יבין שמדובר בניסיון הלצה ושבסופו של דבר העונש לא יגיע לכדי מאסר בפועל.

oriX
17/01/10, 14:23
לא נראה לי שאדם נורמלי יעשה את זה. בטוח יש לו איזשהי בעיה פסיכיאטרית שהוא מאיים בפעולת טרור שכזאת. כנראה נגרם לו איזה נזק מחברת אפל שגרם לו לבחור בחנות שלהם.

natish
17/01/10, 14:25
לא נראה לי שאדם נורמלי יעשה את זה. בטוח יש לו איזשהי בעיה פסיכיאטרית שהוא מאיים בפעולת טרור שכזאת. כנראה נגרם לו איזה נזק מחברת אפל שגרם לו לבחור בחנות שלהם.

אז זהו שדווקא לא.
הבחור טוען שהוא מעולם לא נפגע בצורה כזו או אחר מאפל ושהכל היה בגדר הלצה.
הלצה חולנית ומטופשת אבל הלצה. בכל מקרה אני בטוח שזאת הפעם האחרונה שהוא ינסה משהו שכזה :)

oriX
17/01/10, 14:28
אז זהו שדווקא לא.
הלצה חולנית ומטופשת אבל הלצה. בכל מקרה אני בטוח שזאת הפעם האחרונה שהוא ינסה משהו שכזה :)

אז אם לא זה אז הוא פשוט דפוק בראש.
או בטח אחד מחבריו הסתבך איתם באיזשהי דרך וניצל אולי את מצבו המעורער (מצבו בטוח לא טוב) ושלח אותו לבצע פעולה שכזאת. וכפי שציינת הבחור בחר את העיר הלא נכונה ואת העם הלא נכון לאיים עליו בפצצות ופעילויות טרור.
אני לא בטוח שתהיה לו הזדמנות לעשות משהו כזה :)*

Seelenfresser
17/01/10, 14:32
פשוט לול

ymeiner
17/01/10, 17:52
אני חושב שהילד פשוט מתנהג כמו הרבה אמריקאים בניצנים שאני מכיר פה בניו יורק, הוא פשוט לא מבין את חומרת המעשה כי מעולם לא הבהירו לו בשום מקום (בית ספר/ בית ) כמה הנושא רגיש. אנחנו תמיד מדברים על כמה בתי ספר בארץ התדרדרו ברמה (המערכון בארץ נהדרת עוד הטיב עם מה שקורה באמת). החינוך הציבורי בניו יורק סיטי אפילו יותר גרוע. והוא עוד מסטייטן איילנד מה שלא מבטיח שהוא בא מבית איכותי במיוחד

kostor
17/01/10, 19:28
אז זהו שדווקא לא.

אפל סובבו לו את הראש, או שהוא עובד בשביל מיקרוסופט;)

shugibugi1
18/01/10, 00:14
הוא שיחק ב-cod4/mw2 חמש דקות לפני כתיבת הפתק.