מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הפטנטים של אפל| אנטנה נשלפת

natish
30/12/09, 15:05

רישומי פטנט חדשים של אפל מגלים שהחברה חושבת להחזיר עטרה ליושנה לרכיב האנטנה במכשירי הסלולר שלה. למרות שזה אולי פחות אלגנטי זה דווקא ממש שימושי.

‏http://www.cultofmac.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/6a0120a5580826970c0128768d5c54970c-800wi.jpg

כל משתמשי האייפון יודעים כבר על הקליטה הבעייתית של המכשיר וכבר למדו לחיות איתה. באופן די אירוני נראה שרוב יצרניות הסלולר הולכות לפי המתווה בו בחרה אפל לעצב את האייפון והן מייצרות את הסמארטפונים שלהן כטלפון סלולרי חסר אנטנות שכל האנטנות שלו הן פנימיות. העיצוב הזה הפך להיות כל כך דומיננטי בשוק הסלולר עד ששוכחים שהוספה של אנטנה יכולה לשפר את עניין הקליטה באופן משמעותי במכשירי הסלולר.

אפל עד כה יצרה את האייפון כאמור שהאנטנות שלו (Wifi, בלוטות' והאנטנה הסלולרית) הן פנימיות ולא רק זה אלא שהן מכוונות לכיוון חלקו התחתון של המכשיר מה שגורם לפעמים לבעיות קליטה וניתוקים כאשר המשתמש מחזיק את המכשיר בחלקו התחתון של המכשיר וחוסם עם כף היד את הקליטה (תנסו ותראו בעצמכם). אבל פטנט חדש שהתגלה לאחרונה מרמז שאפל כנראה למודת ניסיון מעניין התיכון של האייפון ושהיא אולי חוזרת לעיצוב הקונבנציונלי הותיק של הוספת אנטנה למכשיר. אבל תסמכו על אפל שלא מדובר בעוד סתם אנטנה.

האנטנה המדוברת שמופיעה ברישומי הפטנט היא אנטנה נשלפת כך שבלחיצה ניתן יהיה לשלוף אותה החוצה מגוף המכשיר ולשפר את הקליטה הסלולרית. תסמכו על אפל שאם הפטנט שלה בנושא האנטנה יהפוך למציאות לא יהיה מדובר ב"אוזני ארנב" לאייפון ושהעיצוב יהיה אלגנטי ויפהפה כמו כל המוצרים שלהם. ושוב האנטנה תהיה ככל הנראה חבויה בגוף המכשיר ורק בשעת הצורך המשתמש יוכל לשלוף אותה בקלות כדי למנוע ניתוקים וכדי לשפר את הקליטה שלו.

אחד הדברים המאוד מעניינים ברישום הפטנט הוא שאפל כנראה הולכת להשתמש באנטנה הנשלפת כבל קואקסיאלי (coaxial cable) שיאפשר גם חיבור של המכשיר בין אם מדובר באייפון או אולי אפילו בטבלט שלהם למכשיר הטלויזיה. כך שגם אם אתם לא משתגעים על הקונספט של אנטנה במכשיר האייפון שלכם אולי זה דווקא יכול להיות לטובה במיוחד אם תהיה באמת האפשרות לחבר את המכשיר לטלויזיה דרך אותה אנטנה.

rachmut
30/12/09, 16:06
שטויות, חוסר אנטנה בטלפונים הסלולרים הוא לא גורם לקליטה בעייתית. לשום סלולרי מודרני (נוקיה, סוני אריקסון למשל...) אין אנטנה חיצונית, ובמקרה הזה הם ממש לא הולכים בעקבות אפל-הם היו שם שנים לפניה. אם תקחו סלולרי ישן בעל אנטנה חיצונית, ותפרקו אותו (ויצא לי לפרק לא מעט כאלה), תראו שהאנטנה בחלקה הפנימי לא מחוברת לשום דבר, ושמדובר אך ורק בגימיק עיצובי.

natish
30/12/09, 16:15
שטויות, חוסר אנטנה בטלפונים הסלולרים הוא לא גורם לקליטה בעייתית. לשום סלולרי מודרני (נוקיה, סוני אריקסון למשל...) אין אנטנה חיצונית, ובמקרה הזה הם ממש לא הולכים בעקבות אפל-הם היו שם שנים לפניה. אם תקחו סלולרי ישן בעל אנטנה חיצונית, ותפרקו אותו (ויצא לי לפרק לא מעט כאלה), תראו שהאנטנה בחלקה הפנימי לא מחוברת לשום דבר, ושמדובר אך ורק בגימיק עיצובי.

הרבה מאוד מכשירי סמארטפון טרם שיחרורו של האייפון הגיעו עם אנטנה חיצונית.
זה נכון לגבי מכשירי הבלקברי ועוד מכשירים אחרים שהיו בשוק. אחרי צאתו של האייפון כמות הסמארטפונים עם האנטנות ירדה באופן חד. אז אל תגיד שחברות לא העתיקו את העיצוב של האייפון בנושא הזה ואימצו אותו.

לגבי האנטנה עצמה, אני שמח שיצא לך לפרק מכשירים אבל זה לא אומר שאתה טכנאי סלולרי :) בכל אופן אנטנה חיצונית משפרת את הקליטה בכמה עשרות אחוזים לעומת אנטנה פנימית. בכל אופן ברוב המכשירים האנטנה ממוקמת בחלק העליון ואילו באייפון (ויצא לי לפרק כמה כאלה ;)) כל האנטנות מרוכזות בחלק התחתון כפי שציינתי בכתבה ולכן כשמחזיקים את האייפון בחלק התחתון שלו כף היד יוצרת חסימה לקליטה וגורמת לנפילת הקליטה בהרבה מקרים. דבר שלא קורה במכשירים סלולרים אחרים בהם האנטנה ממוקמת כאמור בחלק העליון שנשאר חשוף גם כשמחזיקים את המכשיר ביד.

Omri David
30/12/09, 16:16
לי אין בעיות קליטה ברוב הפעמים שאני יגיד את זה באמת יהיה לי בעיות קליטה או אפילו המכשיר יפסיק לעבוד.
בכל מקרה אני לא רואה סיבה לשים אנטנה למכשיר שברוב המכשירים היום אין כבר וסתם באמת גימיק מאשר סתם משהו שיוצא מהמכשיר...

הייתי יותר בעד לשים אנטנה חיצונית שאפשר לחבר אותה בשביל ה-gps ו-wifi שזה גם חשוב...
ואם אין קליטה שישימו יותר אנטנות פרוסות במדינה שאין קליטה.
נגיד במקום ממודר היה לי קליטה של אור'נג שסלקום מירסים ופלאפון הפסיקו לפעול שם יש הסבר?! יש לאור'נג מספיק אנטנות...

SloXreS
30/12/09, 18:12
המתווה בו בחרה אפל הוא כמו המתווה בו בחרו חברות הסלולר האחרות ולא להיפך (נוקיה הייתה הראשונה).

natish
30/12/09, 18:28
המתווה בו בחרה אפל הוא כמו המתווה בו בחרו חברות הסלולר האחרות ולא להיפך (נוקיה הייתה הראשונה).

אני לא אומר שאפל חשבה ראשונה על הקונספט של מכשיר סלולרי בלי אנטנה.
אני אומר שרוב הסמארטפונים עד להופעת האייפון היו עם אנטנות חיצוניות ושהעיצוב של אפל משך את רוב יצרניות הסמארטפונים לעצב את המכשירים שלהם בלי האנטנה.

jungovila
30/12/09, 20:49
תעשו לי טובה, נראה לכם שאפל ייצרו מכשיר עם אנטנה נשלפת? אין מצב זה נגד כל עקרונות העיצוב של אפל וזה בטח שלא יקרה במכשיר כמו האייפון. אצל אפל העיצוב והמינימליזם במקום הראשון, זה שרשמו על זה פטנט לא אומר שיעשו עם זה משהו. טפל אנשים עשרים פטנטים כל בוקר.*