מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לא תצעדי לבד| גם גוגל עורכת אירוע בחודש ינואר הקרוב

natish
30/12/09, 14:29

הגוגלפון מתקרב ונראה שאפל היא לא היחידה שעורכת אירוע בחודש ינואר. גוגל אף היא מצטרפת לחגיגת האירועים כאשר בניגוד לאירוע של אפל שהוא אפוף מסתורין האירוע של גוגל צפוי לעסוק במכשיר הגוגלפון שלה שידוע בינתיים בשם ה- Nexus One.

‏http://photos.macnn.com/news/0912/htcnexusone-leak4lg.jpg

גוגל לפני מספר ימים הסירה את כל הספק לגבי התוכניות שלה עבור מכשיר ה- Nexus One בכך שהיא שלחה הזמנה לתקשורת להגיע לאירוע אותו גוגל תערוך ב-5 בינואר בקמפוס ה- Mountain View. החברה לא ממש מספקת פרטים לגבי האירוע אלא רק נותנת מספר טיזרים לגבי הגוגלפון:

עם ההשקה של מכשיר האנדרואיד הראשון לפני כשנה, ראינו עד כמה חזקה יכולה להיות פלטפורמה סלולרית פתוחה ועד כמה היא יכולה לתרום לפיתוח של מוצר סלולרי נייד. וזאת היא רק ההתחלה של מה שניתן לעשות.

ה- Nexus One (קיצור N1), שכנראה ישוחרר בתור מכשיר הגוגלפון צפוי להיות מכשיר הדגל של פלטפורמת האנדרואיד והוא צפוי להיות מכשיר האנדרואיד הראשון שמושק אחרי השקתו של ה- Droid של מוטורולה והשקתה של גירסה 2.0 של האנדרואיד. המכשיר שניבנה על ידי חברת HTC צפוי להגיע עם חומרה חזקה מאוד כאשר המעבד צפוי להיות מעבד 1Ghz מסוג Qualcomm Snapdragon עם זיכרון RAM של 512MB מסך מגע בגודל 3.7 אינץ' מסוג AMOLED וכרטיס זיכרון (Micro SD כנראה) בנפח של 4GB עם יכולת הרחבה של עד ל-32GB כאשר המכשיר גם יכלול GPS, קישוריות של WIFI ואפשרויות סלולריות שיאפשרו למכשיר להיות בשימוש גם ברשת הסלולרית של T-mobile שהיא שונה מבחינת תדרי העבודה שלה משאר רשתות ה- GSM המקובלות.

מידע חדש מראה שגוגל אכן הולכת למכור את ה- N1 בתור מכשיר סלולרי של גוגל כך שלא יהיה על המכשיר שום סימון או תג של היצרנית בפועל HTC אלא רק תג זיהוי של גוגל. עצם העובדה שגוגל עורכת אירוע ב-5 בינואר מרמזת על כך שהמכשיר כבר יהיה זמין למכירה דרך אתר של גוגל. עצם העובדה שה- N1 ימכר בתור מכשיר סלולרי מבית גוגל יהיה מאוד בעייתי עבור גוגל מאחר והיא תהפוך מיצרנית של מערכת הפעלה סלולרית למעין יצרנית סלולר בפני עצמה דבר שיגרום לשותפות של גוגל בתחום הסלולר להפוך למתחרות שלה. כנ"ל מבחינת אפל שמשותפה הופכת להיות יריבה ומתחרה לגוגל מיום ליום בעיקר בגלל פעולותיה האחרונות של גוגל בתחום הסלולר ומערכות ההפעלה.

http://photos.macnn.com/news/0912/googlephone-t-mobileleaklg1.jpg

מבחינת המחיר של הגוגלפון נראה שהוא אכן יוצע למכירה באתר של גוגל באופן פרטי כאשר מידע שגילה האתר גיזמודו מעלה שהמחיר של הגוגלפון באתר גוגל יהיה 530$ או שיהיה ניתן לרכוש את המכשיר בצורה מסובסדת דרך חברת הסלולר האמריקאית T-mobile כאשר המכשיר יעלה 180$ (במעמד הרכישה) כאשר תהיה התחייבות לשנתיים לרשת ונראה שהחבילה שתוצע עם המכשיר תהיה חבילה בעלות של 80$ שתכלול שיחות, הודעות וגלישה ללא הגבלה. כאשר ביטול החוזה בטווח 3 חודשים תגרור תשלום ההפרש של ה- 350$ במידה והלקוח ירצה להשאיר את המכשיר. לא ברור מה יקרה לגבי מכירות בינלאומיות אבל נראה שגוגל תגביל את הרכישה ל-5 מכשירים לכל חשבון מייל כדי למנוע שוק אפור של המכשיר.

Nick2iL
30/12/09, 14:47
נמאס כבר מהנקסוס אחד בסה"כ עוד אנדרואיד כושל שהמטרה העיקרית שלו היא להיות איפון קילר...

shaharhd
30/12/09, 14:54
אני אישית חושב שגוגל עובדים נכון.
הם נתנו לחברות אחרות להשתפשף עם המערכת הפעלה שלהם ... ועכשיו הם יוצאים עם דגם אחיד, חומרה חזקה ומנסים לפתור את הבעיה (אחת הגדולות) של החנות שלהם - שלא כל האפליקציות עובדות אותו הדבר על הטלפונים השונים (כי כל יצרן שינה קצת את המערכת הפעלה).

Roy.c
30/12/09, 15:04
נשמע נחמד ביותר, מעניין באמת לדעת איך הוא עובד והאם הוא יותר מהיר מהאייפון...

natish
30/12/09, 15:15
נשמע נחמד ביותר, מעניין באמת לדעת איך הוא עובד והאם הוא יותר מהיר מהאייפון...

http://www.iphones.co.il/forum/thread113389.html

אתה יכול לראות את האופן בו הוא עובד בסרטון שיש בלינק שצירפתי. כמו כן לפי מפרט החומרה שלו הוא כמעט פי 2 יותר מהיר מהאייפון (1Ghz לעומת ה- 600Mhz ב- 3Gs) ויש לו פי 2 יותר זיכרון RAM.

slpgh2
30/12/09, 16:21
אני אישית חושב שגוגל עובדים נכון.
הם נתנו לחברות אחרות להשתפשף עם המערכת הפעלה שלהם ... ועכשיו הם יוצאים עם דגם אחיד, חומרה חזקה ומנסים לפתור את הבעיה (אחת הגדולות) של החנות שלהם - שלא כל האפליקציות עובדות אותו הדבר על הטלפונים השונים (כי כל יצרן שינה קצת את המערכת הפעלה).

אני מסכים לחלוטין, השאלה היא מה גוגל הולכת לעשות עם שאר היצרניות,להמשיך לספק להם את המערכת הפעלה שלה או לא.
הבעיה הכי גדולה שלהם היא באמת העובדה שנוצרו הרבה מערכות הפעלה שהן נגזרות של ההאנדרואיד מה שמונע מחנות האפליקציות להמריא.
אם גוגל תייצר רק מכשיר אחד עם מערכת הפעלה שמיועדת רק בשבילו אז לדעתי בטווח הארוך ילך על האיפון מכיוון שגוגל תספק את אותה החוויה: כלומר עולם תוכנה וחומרה צד ג עשיר מאוד, בשני הבדלים : גוגל פחות חולת שליטה מאשר אפל ובנוסף יש לה יותר כסף.

אני יכול לתת דוגמא מצויינת מעולם הדפדפנים, מה שבנה את הfirefox זה כמות התוספים שיש בשבילו ולמרות שהוא יותר מסורבל ופחות מהיר(ה"חומרה" שלו פחות מתקדמת) מ הchrome הוא עדיין לא ראה את chrome ממטר, עכשיו גוגל הוציא גירסת בטא לchrome גירסה שתומכת בתוספים(ויש כבר מעל אלף כאלה) ואני הפסקתי להישתמש בfirefox כי מבחינת ביצועים הדפדפן של גוגל טוב יותר ומבחינת עולם תוכן(התוספים) כבר היום יש לי 120 אחוז מכול התוספים שהיו לי בfirefox .

natish
30/12/09, 16:43
אני מסכים לחלוטין, השאלה היא מה גוגל הולכת לעשות עם שאר היצרניות,להמשיך לספק להם את המערכת הפעלה שלה או לא.
הבעיה הכי גדולה שלהם היא באמת העובדה שנוצרו הרבה מערכות הפעלה שהן נגזרות של ההאנדרואיד מה שמונע מחנות האפליקציות להמריא.
אם גוגל תייצר רק מכשיר אחד עם מערכת הפעלה שמיועדת רק בשבילו אז לדעתי בטווח הארוך ילך על האיפון מכיוון שגוגל תספק את אותה החוויה: כלומר עולם תוכנה וחומרה צד ג עשיר מאוד, בשני הבדלים : גוגל פחות חולת שליטה מאשר אפל ובנוסף יש לה יותר כסף.

אני יכול לתת דוגמא מצויינת מעולם הדפדפנים, מה שבנה את הfirefox זה כמות התוספים שיש בשבילו ולמרות שהוא יותר מסורבל ופחות מהיר(ה"חומרה" שלו פחות מתקדמת) מ הchrome הוא עדיין לא ראה את chrome ממטר, עכשיו גוגל הוציא גירסת בטא לchrome גירסה שתומכת בתוספים(ויש כבר מעל אלף כאלה) ואני הפסקתי להישתמש בfirefox כי מבחינת ביצועים הדפדפן של גוגל טוב יותר ומבחינת עולם תוכן(התוספים) כבר היום יש לי 120 אחוז מכול התוספים שהיו לי בfirefox .

הבעיה של גוגל היא שהיא יורה לעצמה ברגל עם הפעולות האחרונות שלה בהרבה תחומים. קודם כל בתחום הדפדפנים, גוגל הייתה אחת השותפות החזקות של קרן מוזילה שמפתחת את הפיירפוקס ועכשיו היא הפכה למתחרה של השועל בכל קנה מידה.

הדוגמא השניה היא בתחום הסלולר שם גוגל גם חתמה על שיתוף פעולה עם הרבה מאוד חברות סלולר כאשר הדוגמא הטובה ביותר היא הדרויד של מוטורולה שפותח בשיתוף עם גוגל כאשר מערכת ההפעלה שלו שמבוססת על האנדרואיד שונתה במקצת לפי הדרישות של מוטורולה ו- Verizon כעת גוגל שוב הופכת את השותפות שלה למתחרות/יריבות ובקצב הזה מספר החברות שירצו לעבוד עם גוגל ילך ויקטן מאחר והיא באופן שיטתי הופכת את השותפות למתחרות.

slpgh2
30/12/09, 16:50
הבעיה של גוגל היא שהיא יורה לעצמה ברגל עם הפעולות האחרונות שלה בהרבה תחומים. קודם כל בתחום הדפדפנים, גוגל הייתה אחת השותפות החזקות של קרן מוזילה שמפתחת את הפיירפוקס ועכשיו היא הפכה למתחרה של השועל בכל קנה מידה.

הדוגמא השניה היא בתחום הסלולר שם גוגל גם חתמה על שיתוף פעולה עם הרבה מאוד חברות סלולר כאשר הדוגמא הטובה ביותר היא הדרויד של מוטורולה שפותח בשיתוף עם גוגל כאשר מערכת ההפעלה שלו שמבוססת על האנדרואיד שונתה במקצת לפי הדרישות של מוטורולה ו- verizon כעת גוגל שוב הופכת את השותפות שלה למתחרות/יריבות ובקצב הזה מספר החברות שירצו לעבוד עם גוגל ילך ויקטן מאחר והיא באופן שיטתי הופכת את השותפות למתחרות.

אתה צודק, אבל גוגל היא ענק טכנולוגי שנוגס בכול תחום ותחום, תחשוב לרגע מה ההכרזה שלהם על שירותי ניווט חינמיים שמתעלים על כול מה שיש ל tom tom או ל igo להציעה עשתה לעולם תוכנות הניווט. לא יפתיע אותי אם בעתיד הקרוב הם יכריזו על יצור מכוניות או מדיחי כלים, הם נכנסים פשוט לכול התחומים. אומנם יש להם פחות ופחות חברים אבל גם כוחם גדל מיום ליום. ומוצרים שהם באמת חפצים בהצלחתם מצליחים.

natish
30/12/09, 17:13
אתה צודק, אבל גוגל היא ענק טכנולוגי שנוגס בכול תחום ותחום, תחשוב לרגע מה ההכרזה שלהם על שירותי ניווט חינמיים שמתעלים על כול מה שיש ל tom tom או ל igo להציעה עשתה לעולם תוכנות הניווט. לא יפתיע אותי אם בעתיד הקרוב הם יכריזו על יצור מכוניות או מדיחי כלים, הם נכנסים פשוט לכול התחומים. אומנם יש להם פחות ופחות חברים אבל גם כוחם גדל מיום ליום. ומוצרים שהם באמת חפצים בהצלחתם מצליחים.

סתם אנקדוטה מאחר והזכרת את שירותי הניווט החינמיים של גוגל אז גם בתחום הזה גוגל עבדה עם חברה בתחום כמדומני שמדובר ב- Tom Tom לה גוגל סיפקה שירותי מפות בתחום הניווט והופ פתאום משותפות הן הפכו להיות מתחרות... כמו שציינתי זאת התנהגות סדרתית של גוגל בשנים האחרונות.

לגבי התחומים שגוגל נכנסת אליהם, נכון. בזמן האחרון באמת נראה שידה של גוגל בכל אבל למרות כל הכסף ומשאבים שיש לגוגל היא בסך הכל חברה אחת ולא תאגיד ענקי כמו ג'נרל אלקטריק אם גוגל תמשיך לירות לכל הכיוונים היא תפגע פה ושם אבל אם היא תמשיך בצורה הזו אז בטווח הארוך ההיא תהיה בבעיה. חברה צריכה להתמקד במספר מוצרים ולשייף אותם לכדי שלמות ולא להתפזר לכל הכיוונים. קצת מכל דבר זה תכונה מעולה במיוחד לאנשים, היא הופכת אותם למעניינים יותר אבל זאת לא תכונה טובה לחברות מאחר והן לא יכולות באופן הזה להתמקד במוצרים מסוימים ולהשקיע בהם יותר מדי מה שגורם למוצרים להיות בינוניים.

Snoopy
30/12/09, 17:28
דווקא אני חושב שאם הם ימשיכו ככה הם יגיעו רחוק.
תראו את סמסונג.
יש להם הכל בהכל ובאיכות.
חוץ מטלפונים נידיים, הם גרועים.

slpgh2
30/12/09, 22:47
סתם אנקדוטה מאחר והזכרת את שירותי הניווט החינמיים של גוגל אז גם בתחום הזה גוגל עבדה עם חברה בתחום כמדומני שמדובר ב- Tom Tom לה גוגל סיפקה שירותי מפות בתחום הניווט והופ פתאום משותפות הן הפכו להיות מתחרות... כמו שציינתי זאת התנהגות סדרתית של גוגל בשנים האחרונות.

:D

העקרב הראשי
31/12/09, 10:27
סוף סוף טלפון ברמה