מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : העכבר הקסם של אפל עושה קסמים במכירות

natish
30/12/09, 01:11

תוך חודשיים עכבר הקסם החדש של אפל שמאפשר יכולות של מולטי טאץ' הכפיל את מכירות העכברים של אפל והוא מקפיץ את אפל למקום השלישי בטבלת יצרניות העכברים המובילות בארה"ב.

‏http://www.cultofmac.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/10/gestures_200910201.jpg

מוצרים פריפריאליים מעולם לא היו מקור הכסף הגדול של אפל ולכן היא השאירה את התחום עבור יצרניות חומרה צד שלישי. כשלוקחים את זה בחשבון ומוסיפים לזה שהמוצרים הפופולריים ביותר של אפל הם האייפון, האייפוד טאץ', המקבוק והאיימק מפתיע פתאום לגלות שדווקא ה- Magic Mouse של אפל שהוצג לאחרונה עזר ליצרנית החומרה מקופרטינו לנגוס בנתח שוק של כ-10% משוק העכברים בארה"ב דבר שעזר למקם את אפל במקום השלישי כאשר המקום הראשון שמור לחברת Logitech והמקום השני לחברת מיקרוסופט ובכל אפל עוקפת את חברת HP (מקום 4) ואת Targus שנמצאת במקום החמישי ברשימת יצרניות העכברים שמוכרות הכי הרבה בארה"ב.

הקפיצה הגדולה ארעה דווקא בחודש שעבר (נובמבר) כאשר האנליסט Stephen Baker שעובד בקבוצת NPD אמר לאתר AppleInsider שלמרות שאפל עדיין ממוקמת במקום השלישי אחרי לוג'יטק ומיקרוסופט המכירות של ה- Magic Mouse היו מדהימות מאז הוצג לראשונה בחודש אוקטובר. הנתונים לגבי המכירות של ה- Magic Mouse לא כוללים את העכברים שמגיעים כסטנדרט ביחד עם מחשבי האיימק השולחניים. מה שכן Baker אומר שהדבר קורה הרבה עם מוצרים של אפל כאשר בחודשים הראשונים אחרי השקתם נתוני המכירות שלהם מרקיעי שחקים אולם לאורך הזמן ההתלהבות ואיתה גם כמויות המכירות יורדים ומתמתנים.

למי שלא זוכר עכבר ה- Magic Mouse שנימכר במחיר של 69$ הוא העכבר הראשון שתומך באופן מלא בממשק מולטי טאץ' ומאפשר ממש כמו באייפון או במשטחי הטרק פד של המחשבים הניידים של אפל לשלוט במחשב ולבצע פעולות בעזרת תנועות (Gestures) וכן כמו הטרק פדים של המקבוקים גם ה- Magic Mouse הוא כולו לחצן אחד גדול.

orisegal
30/12/09, 05:57
אני בארה"ב וכבר שבוע אין את העכבר החדש בחנויות.

היום סוף סוף הגיע, רכשתי לעצמי אחד 69$ והוא אכן אחד העכברים המופלאים שנתקלתי בהם, נגמרו הימים שהגלגלת לא עובדת או רק צד אחד שלה ושניגשים עם הבעיה לאיי דיגיטל הם משפשפים אותו על הגינס ונותנים לך אותו בחזרה (כמובן שהם לא ממש רוצים לנחליף אותו...).

העכבר החדש מעוצב, נוח לשימוש וכל עניין הגלילה ע"י הזזת האצבע פשוט ונוח לתפעול.

ממליץ בחום.

motioz
30/12/09, 06:44
העכבר מתאים גם לpc ?

eli.racheli
30/12/09, 07:07
העכבר מתאים גם לpc ?

מצטרף לשאלה ? האם מישהו ניסה את זה ב-windows ?

avivik
30/12/09, 07:44
מחיפוש ברשת מסתבר שלאחרונה שוחחרו דרייברים ל windows, אבל גם זה רק עם ה windows שרץ דרך bootcamp (כלומר עדיין אנחנו מדברים על מחשבי mac).
גם עם הדרייברים החדשים זה נראה שלעכבר אין עדיין את כל הפונקציונליות שיש לו כשהוא עובד עם מערכת הפעלה של mac.
כנראה שנצטרך לחכות עם זה עוד קצת.

tsedaka
30/12/09, 12:01
אתמול חזרתי מלאס ווגאס, הייתי ב-2 מתוך 3 חנויות שלהם + בבסט ביי כדי לחפש לחבר שלי את העכבר הזה. אפל הם חארות בקטע הזה, הם מביאים איזה 10 חתיכות כל בוקר והן עפות על הבוקר. במקום שיביאו מלאי סביר הם פשוט משחררים את המלאי לאט לאט לחנויות כדי לייצר הייפ. בכל מקרה 4-5 ביקורים בכל חנות ולא הצלחתי להביא עכבר ארור אחד לארץ. ממש בושה.

ErezDS
30/12/09, 14:12
יופי שמח בשמחתם עכשיו שיורידו את המחיר המטורף שעובד באידיגיטל...! אם יורידו אני קונה אם לא יורידו שישאר בחנות.

shaharhd
30/12/09, 14:24
יופי שמח בשמחתם עכשיו שיורידו את המחיר המטורף שעובד באידיגיטל...! אם יורידו אני קונה אם לא יורידו שישאר בחנות.

איך מטורף?!?! חברה, יש דברים שצריך להיות בהם ריאליים!

המחיר באיי-דיגיטל - 399 ש"ח כולל מע"מ (342.5 ש"ח לא כולל מע"מ, מה לעשות חייבים לשלם מע"מ בארץ...)

מחיר בארה"ב - חשבון פשוט. $69 בארה"ב + TAX (ניו-יורק למשל זה 8.885%) - $76.2 (כי קונים בחנות, אז חייבים לשלם TAX - ואי אפשר להזדכות עליו בשדה, זה לא המע"מ שיש באירופה או באסיה...).
שזה אומר - לפי שער המחאות גבוה (כי שילמתם עם כרטיס אשראי ב99% מהמקרים) של 3.86 (נכון להיום) - 295 ש"ח.

כלומר - ההבדל הוא בערך 100 ש"ח (כולל מע"מ - בלי מע"מ - זה הבדל של פחות מ50 ש"ח!).
ויש לכם אחריות בארץ.

אז זה בכלל לא נורא...ויש את זה גם במלאי.

ואני קניתי בארץ ... אפילו שיש לי Hackintosh :)
והוא עובד פיצוץ!

ErezDS
30/12/09, 15:06
איך מטורף?!?! חברה, יש דברים שצריך להיות בהם ריאליים!

המחיר באיי-דיגיטל - 399 ש"ח כולל מע"מ (342.5 ש"ח לא כולל מע"מ, מה לעשות חייבים לשלם מע"מ בארץ...)

מחיר בארה"ב - חשבון פשוט. $69 בארה"ב + tax (ניו-יורק למשל זה 8.885%) - $76.2 (כי קונים בחנות, אז חייבים לשלם tax - ואי אפשר להזדכות עליו בשדה, זה לא המע"מ שיש באירופה או באסיה...).
שזה אומר - לפי שער המחאות גבוה (כי שילמתם עם כרטיס אשראי ב99% מהמקרים) של 3.86 (נכון להיום) - 295 ש"ח.

כלומר - ההבדל הוא בערך 100 ש"ח (כולל מע"מ - בלי מע"מ - זה הבדל של פחות מ50 ש"ח!).
ויש לכם אחריות בארץ.

אז זה בכלל לא נורא...ויש את זה גם במלאי.

ואני קניתי בארץ ... אפילו שיש לי hackintosh :)
והוא עובד פיצוץ!

הבנתי אותך... תודה על החישוב הפשוט. (:

ErezDS
30/12/09, 15:16
השאלה היא אם צפוייה ירידה במחיר של העכבר או המקלדת לקראת 2010 או שלא שווה להמתין להנחה בישביל לקנות מקדלת...?

shaharhd
30/12/09, 15:17
הבנתי אותך... תודה על החישוב הפשוט. (:

כל זמן שאין שורש ומציאת נעלמים... זה חשבון פשוט :)

ErezDS
30/12/09, 16:51
השאלה היא אם צפוייה ירידה במחיר של העכבר או המקלדת לקראת 2010 או שלא שווה להמתין להנחה בישביל לקנות מקדלת...?

תגיד יש לך מושג אם אמור להיות הנחה מתי שהוא...?