מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : המוצרים של אפל מה לקנות ומתי

natish
29/12/09, 10:57

המוצרים של אפל מתרעננים בקצב די מהיר ולפעמים לא מספיקה ההחלטה לרכוש מוצר של אפל אלא צריך גם לדעת מתי לעשות את זה. אחרת אתם עלולים לרכוש מוצר של אפל רק כדי להתבאס שבועיים אחרי כשיצא עידכון לליין המוצר שרכשתם.

‏http://akimg.qwapi.com/transcode/t/r7QMUrWEUR5CuA2enSIC8g

במשך השנה האתר MacRumors מתפעל מדריך רכישה (http://buyersguide.macrumors.com/) אקטיבי שמתעדכן ואומר מתי כדאי לרכוש את המוצרים של אפל. הדבר חשוב מאחר ואפל היא חברה מאוד פעלתנית שבדרך כלל לא משאירה את ליין המוצרים שלה ללא עידכון למשך תקופה ארוכה. בדרך כלל העידכונים למוצרים של אפל הם על בסיס שנתי אבל לפעמים יוצא שהעידכון תכוף יותר או במקרים אחרים ארוך יותר. האתר גיזמודו החליט להשתמש במדריך של MacUpdate לקראת השנה החדשה עם כמה נגיעות משלו, אני החלטתי להוסיף לו כמה נגיעות משלי.

iPod Shuffle
http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/12/shuffle_01.jpg
אפל בדרך כלל מעדכנת את הנגן הקטן ביותר בקולקציית האייפודים שלה פעמיים בשנה מאז שוחרר לראשונה ה- Shuffle בשנת 2006. אפשר לראות את זה עובד ממש כמו שעון שוויצרי כאשר העידכון הראשון הוא בדרך כלל ברבעון הראשון של השנה (בין ינואר למרץ) והשני מתרחש בחודש ספטמבר באירוע המוזיקה. כך שעידכון צפוי לבוא בחודשים הקרובים. מה שכן קשה להאמין שמלבד הנפח של הנגן יש מה לעדכן בו אבל תמיד אפשר להיות מופתעים מחדש.
ההמלצה של גיזמודו: לחכות.
ההמלצה שלי: נייטרלית - מצד אחד צפוי עידכון בקרוב, מצד שני לדעתי הוא לא הולך להיות מהפכני למדי.

iPod Nano
http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/12/ipodnano_02.jpg
האייפוד נאנו קיבל לאחרונה עידכון די משמעותי כאשר הוא קיבל שיפוץ קל במראה, מספר צבעים חדשים ומרהיבים, מקלט רדיו FM ומצלמת וידאו קטנה ואיכותית. אם נתחשב בעובדה שאפל מעדכנת את הנאנו רק באירועי המוזיקה שמתרחשים בחודש ספטמבר אז הנאנו הנוכחי שנמצא בגירסה החמישית שלו נמצא באזור תחילת מחזור חייו כאשר העידכון הבא צפוי להיות רק עוד 9 חודשים.
ההמלצה של גיזמודו: לקנות.
ההמלצה שלי: לקנות.

iPod Classic
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/thumb160x_apple_ipod_classic_1.jpg
הסיפור לגבי הקלאסיק דומה לזה של הנאנו. הקלאסיק התעדכן בדרך כלל באירועי המוזיקה (בין 2002 ל-2005 הנגן היה מתעדכן פעמיים בשנה) ואם נסתכל ב-4 השנים האחרונות אז העידכון נעשה רק בחודש ספטמבר במהלך אירוע המוזיקה כך שאם אתם באמת צריכים 160GB של מדיה (או זיכרון בכלל) אתכם בכיס אז התקופה לקנות את הנגן הקלאסי של אפל היא עכשיו. מצד שני מעטים הם האנשים שבאמת צריכים כזאת כמות של זיכרון.
ההמלצה של גיזמודו: לא לקנות - כי עדיף לקנות אייפוד טאץ' 64GB או לחילופין כונן קשיח נייד.
ההמלצה שלי: לקנות - אני לא ניכנס לשיקולי הכדאיות של המוצר עצמו אלא רק מציין אם כדאי לקנות לפי תקופות העידכון.

iPod Touch
http://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/12/ipodtouch_01.jpg
גם הטאץ' מתעדכן על בסיס שנתי מאז צאתו בשנת 2007 בדיוק כמו אחיו הזקנים יותר הנאנו והקלאסיק כך שהעידכון האחרון שנעשה הוא עדיין טרי, יש לזכור שהטאץ' 1Gen גם קיבל שדרוג בנפח שלו 5 חודשים אחרי ששוחרר כך שיתכנו שינויי חומרה קלים במהלך השנה שבמידה ואכן יתרחשו (כנראה יש לאפל מוצר גדול בקנה בצורת טבלט) יסתכמו בשדרוג נפח ולא מעבר. מה שכן השמועות לגבי הגעתה של מצלמה לטאץ' לא שככו למרות ה"מחדל" של אירוע המוזיקה האחרון.
ההמלצה של גיזמודו: לחכות - כי עניין המצלמה יכול להפתיע אותנו בכל יום.
ההמלצה שלי: לחכות לסוף ינואר (למען השקט הנפשי) ואז לקנות - לדעתי בין אם תהיה מצלמה בטאץ' או לא אפל טרודה כעת בטבלט ולכן אם בחודש ינואר לא יוצג דגם חדש של הטאץ' הסבירות היא שהעידכון הבא שלו בין אם הוא יכלול מצלמה או לא יתרחש רק באירוע המוזיקה הבא.

iPhone
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/thumb160x_product-hero-3g-s.jpg
אחת השאלות שמעניינת הרבה מאוד חובבי אייפון בין אם יש להם כבר מכשיר ביד או לא היא האם לקנות את האייפון לאור העובדה שבקיץ הוא צפוי להתעדכן? ובכן התשובה היא לא כזאת מובהקת. בעיקרון מאז צאתו לאוויר העולם בשנת 2007, האייפון מתעדכן פעם בשנה במהלך סוף חודש יוני - תחילת יולי. העובדה הזו יוצרת מצב שאנחנו ממש בעיצומו של הפיכת תקליט כאשר הדגם האחרון, ה- 3Gs, נמצא בשוק כבר כחצי שנה והצפי הוא שבעוד חצי שנה יגיח דגם חדש.
ההמלצה של גיזמודו: לא לקנות ולחכות ליוני/יולי.
ההמלצה שלי: נייטרלית - מצד אחד אם כבר לקנות אז ממש עכשיו. אם המטרה היא לרכוש עוד חודש-חודשיים אז כבר עדיף לחכות לדגם החדש. מצד שני העידכונים שצפויים לדגם החדש הם לא כאלו גדולים מאחר ועד כה אפל עידכנה את האייפון טיפין טיפין בכל איטרציה של המכשיר.

Mac Mini
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/thumb160x_macmini-hero_01.jpg
המק מיני מחשב המק השולחני הקטנטן והאלגנטי עודכן ממש לאחרונה במהלך חודש אוקטובר כך שעידכון נוסף לדגם הכניסה לעולם המקים לא צפוי להתעדכן בתקופה הקרובה. כך שאם במק מיני חשקה נפשכם אז עכשיו הוא זמן מצוין לקנות את המק השולחני הקטן. מצד שני גיזמודו טוען שהמחשב הוא לא מציאה מאחר והוא מציג מפרט דל ויחסית יקר.
ההמלצה של גיזמודו: לא לקנות כי זה לא משתלם.
ההמלצה שלי: לקנות - שוב, אני לא ניכנס לשיקולי הכדאיות של המוצר עצמו אלא רק מציין אם כדאי לקנות לפי תקופות העידכון.

Mac Pro
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/thumb160x_macpro.jpg
המחשב השולחני ספק שרת עבודה של אפל עודכן לאחרונה כאשר הוא קיבל עוד אפשרות למפרט בדמות מעבד 3.33GHz Quad Core ממש החודש (דצמבר) אבל האפשרות הזו היא לא עידכון של ממש כאשר העידכון האחרון נעשה בחודש מרץ האחרון ועל פי כל ההערכות המק פרו צפוי להתעדכן במהלך החודשים הקרובים בין העידכונים שצפויים למק פרו מדברים על הוספה של מעבדי Core i7-980X וכן שינוי העיצוב של הפרו שנשאר די דומה כבר הרבה מאוד זמן.
ההמלצה שלי: לחכות.

Cinema Display
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_cinemadisplayled.jpg
מסכי ה- Cinema Display לא ראו עידכון של ממש מאז שנת 2006. הדבר היחיד שהשתנה בזירת המסכים של אפל הוא הוספה של מסך בגודל 24 אינץ' בשנה שעברה. כך שאם אתם לא נעולים על דגם וגודל מסוים של מסך אולי כדאי לחכות ולראות מה אפל מתכננת בזירה הזו מאחר ועקב הגעתם של מחשבי איימק בגדלים של 21.5 אינץ' ו-27 אינץ' יתכן מאוד וגם הגדלים של מסכי ה- Cinema Display של אפל ישתנו ויקבלו עיצוב קצת יותר יפה.
ההמלצה של גיזמודו: קנייה מהוססת.

iMac
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_imac.preview.jpg
ליין האיימקים של אפל עודכן אף הוא כמו המק מיני לפני כ-חודשיים וחצי (70 ימים בערך) כאשר בין העידכונים נראו עיצוב חדש ושיפורי חומרה שעיקרם הסתכם בשינוי גודל האיימקים ומפרט חזק יותר וטוב יותר שכלל את מעבדי ה- i7/5. מה שכן לאחרונה מתגלים לא מעט בעיות במסכים של האיימקים דבר שיכול קצת לפגום בחווית השימוש של המחשבים השולחניים הנהדרים הללו.
ההמלצה של גיזמודו: לחכות - לא ממש ברור למה וכנראה בגלל בעיית המסכים.
ההמלצה שלי: לקנות - לא צפוי עידכון של ממש בתקופה הקרובה ואם אכן יש בעיה רחבה במסכים של האיימקים אפל תטפל בבעיה בעידכון קושחה ולא בשינוי החומרה. זה אחד היתרונות של רכישת מוצר שהחברה מייצרת את החומרה באופן הדוק עם התוכנה.

MacBook
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_macbook_02.jpg
המחשב הנייד הזול ביותר של אפל עבר לא מכבר שדרוג משמעותי שלא רק הוסיף לו שילדת פלסטיק יוניבודי חזקה ועמידה יותר אלא גם הוסיף לו את הטרק פד מולטי טאץ' שקיים בכל שאר המחשבים הניידים של אפל. זאת בנוסף לעידכוני חומרה שהפכו את המקבוק הלבן למשתלם יותר (לדעתי) אל מול הדגם הפשוט יותר של המקבוק פרו 13 אינץ'. עידכון למקבוק הלבן ממש לא צפוי בזמן הקרוב והסיבה היחידה לא לקנות אותו עכשיו היא בגלל עידכונים שצפויים לליין המקבוק פרו של אפל שיכולים גם להסתכם בהורדת מחירים קלה.
ההמלצה של גיזמודו: לקנות אלא אם כן אתם מתלבטים בין המקבוק הלבן למקבוק פרו 13 אינץ' בתצורה הזולה שלו.
ההמלצה שלי: לקנות.

MacBook Pro
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_macbookpro_01.jpg
המקבוק פרו מקבל את העידכונים שלו כל 200 ימים בממוצע, בינתיים עברו כבר 204 ימים מאז העידכון האחרון שלו והרבה מאוד שמועות מדברות על עידכון קרוב לדגמי המקבוק פרו שיתכן ויתרחש אפילו במהלך חודש ינואר הקרוב. בין העידכונים הצפויים מדובר בעיקר בעידכוני חומרה שיכללו בעיקר הוספה של מעבדי ה- Core i5 ו- i7 ויאפשרו עוצמת עיבוד חזקה יותר למחשבי האלומיניום הניידים.

MacBook Air
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_macbook-air.jpg
המקבוק אייר הוא קצת עוף מוזר (במשקל נוצה) בין המוצרים של אפל מאחר והוא עדיין חדש אין לו ממש היסטוריה מבוססת של עידכונים לפיהם ניתן לנחש באופן מושכל את הגעתו של עידכון למחשב האולטרא דק של אפל. העידכון האחרון של האייר היה בחודש יוני האחרון והוא הסתכם בעיקר בשיפורי חומרה קלים שכללו מעבדים מהירים יותר, יותר נפח זיכרון וכונן קשיח גדול יותר. העידכונים הבאים של האייר גם לא צפויים להפוך אותו למכונת מחשוב משומנת והם צפויים להסתכם במעבדי ה- ULV i5 או i7 של אינטל שצפויים להתגלות בתערוכת ה- CES בחודש ינואר הקרוב.
ההמלצה שלי: נייטרלי - קשה לדעת מתי אכן יגיע עידכון לאייר ומצד שני העידכון לא צפוי להיות עד כדי כך משמעותי.

תורגם מהאתר גיזמודו (http://gizmodo.com/5432507/when-to-buy-apple-products)
עריכה, תרגום ותוספת מאת נתיש.

ilovemac
29/12/09, 12:05
תותח!
תודה רבה!

orfarag
29/12/09, 12:26
תודה רבה נתי ,
סקירה מצוינת :)

dorvi
29/12/09, 12:32
תודה רבה

Roy 10
29/12/09, 14:22
תודה! :D

oriX
29/12/09, 14:28
לא יודע כמה נכון עניין הטאץ'. אם אפל יוסיפו מצלמות כל משתמשי הטאץ' 3g הנוכחיים יכעסו מאוד. לי זה ממש לא אכפת אבל זה יעורר זעם צרכנים.

Schizoid_Bob
29/12/09, 14:44
לא יודע כמה נכון עניין הטאץ'. אם אפל יוסיפו מצלמות כל משתמשי הטאץ' 3g הנוכחיים יכעסו מאוד. לי זה ממש לא אכפת אבל זה יעורר זעם צרכנים.

יש לי הרגשה שרוב מי שקנה אייפוד טאץ' דור שלישי, לא כל כך איכפת לו מהמצלמה.

oriX
29/12/09, 14:53
יש לי הרגשה שרוב מי שקנה אייפוד טאץ' דור שלישי, לא כל כך איכפת לו מהמצלמה.

אדם שקנה את האייפוד השלים עם העובדה שאין לו מה לחכות עד הגעת מכשיר עם מצלמה. אבל אחריי 4 חודשים מגיעה מצלמה באייפוד וזה מרגיז. בכל אופן אותי זה היה מרגיז אם היה אכפת לי ממצלמה. אולי אפל צריכים להחליט על איזהשהי דרך לשדרג את המכשירים שנקנו לפני התאריך של האירוע.
אם תצא מצלמה אז נדבר.

harel147
29/12/09, 15:26
תודה רבה, אני כבר לא יכול לחכות לדגם החדש של המקבוק פרו!

nitaimis
29/12/09, 16:42
אותי זה ירגיז אם יוסיפו בינואר מצלמה לiPod touch

kostor
29/12/09, 17:56
זה באמת מאוד מרגיז שאפל נותנים לנו לשחק שנה מרגע עדכון מכשיר ועד לרגע שהם עוד פעם מוצאים עדכון ואז אתה מתבאס שלא חיכית שנה.

ולכול מי שמתבאס מזה אני יכול להגיד לכם חצי רשמית: הם עושים את זה בכוונה!
ככה קנית אייפוד נאנו לפני שנה, אז תתבאס עכשיו יש לו מצלמה ורדיו. זה גורם לאיש לחשוב, אולי אני ילך לקנות את החדש וייצא לי מזה כמה השווצות, מקסימום נזרוק תישן. אפל עושים את זה כדי שתרגיש רע עם עצמך ותלך לקנות את המוצר הכי חדש.

נ.ב: אני אחד מהמתבאסים

natish
29/12/09, 18:07
זה באמת מאוד מרגיז שאפל נותנים לנו לשחק שנה מרגע עדכון מכשיר ועד לרגע שהם עוד פעם מוצאים עדכון ואז אתה מתבאס שלא חיכית שנה.

ככה קנית אייפוד נאנו לפני שנה, אז תתבאס עכשיו יש לו מצלמה ורדיו. זה גורם לאיש לחשוב, אולי אני ילך לקנות את החדש וייצא לי מזה כמה השווצות, מקסימום נזרוק תישן. אפל עושים את זה כדי שתרגיש רע עם עצמך ותלך לקנות את המוצר הכי חדש.

נ.ב: אני אחד מהמתבאסים

הסיבה שאפל משחררת כל שנה דגם חדש היא כדי להשאר רלוונטית לאור התחרות שיש בשוק. היום אף אחד לא היה קונה את האייפון 2g. אין פה שום קשר להשווצות. היחידים שמשוויצים בצעצועים שלהם הם ילדים.

dornirit
29/12/09, 18:25
תודה אחלה סקירה...

yakirmanz
29/12/09, 18:34
במילים אחרות גיזמודו אומר לנו לא לקנות כרגע או בכלל את מוצרי אפל :)

Fearme
29/12/09, 18:34

אתה יודע מה נראה לי? אולי בכלל, אפל יוצרת קונספירציה עם הפסיכולוגים, שמקבלים עוד לקוחות כי אנשים מרגישים רע עם עצמם כי אין להם את המוצר הכי חדש, ובגלל זה הם משחררים כל שנה משהו חדש. ואולי בכלל, אפל היא ניסוי על האנושות לבדוק האם מוצרים מתחדשים יכולים להשפיע על שמחתו של האדם?

אבל עכשיו ברצינות, אני רואה את אפל בתור חברה עם מוצרים טובים, אבל זו לא סיבה להעריץ כל מוצר עם התפוח הנגוס. אני חושב שהקטע של "יש לי אייפון ולכם אין" ובכלל ההשווצות הן די מיותרות, ונותנות לחלק מהאנשים הרגשה שאם אין לך את התפוח החדש, אתה לא "In". אבל שוב, זו דעתי.

kostor
29/12/09, 18:51
הסיבה שאפל משחררת כל שנה דגם חדש היא כדי להשאר רלוונטית לאור התחרות שיש בשוק. היום אף אחד לא היה קונה את האייפון 2g. אין פה שום קשר להשווצות. היחידים שמשוויצים בצעצועים שלהם הם ילדים.

אתה יודע מה נראה לי? אולי בכלל, אפל יוצרת קונספירציה עם הפסיכולוגים, שמקבלים עוד לקוחות כי אנשים מרגישים רע עם עצמם כי אין להם את המוצר הכי חדש, ובגלל זה הם משחררים כל שנה משהו חדש. ואולי בכלל, אפל היא ניסוי על האנושות לבדוק האם מוצרים מתחדשים יכולים להשפיע על שמחתו של האדם?

אבל עכשיו ברצינות, אני רואה את אפל בתור חברה עם מוצרים טובים, אבל זו לא סיבה להעריץ כל מוצר עם התפוח הנגוס. אני חושב שהקטע של "יש לי אייפון ולכם אין" ובכלל ההשווצות הן די מיותרות, ונותנות לחלק מהאנשים הרגשה שאם אין לך את התפוח החדש, אתה לא "in". אבל שוב, זו דעתי.

שניכם מתייחסים לקטע שאפל צריכה להתחדש כול שנה, וזה נכון, אבל הם רוצים גם למשוך לקוחות ישנים לקנות דברים חדשים (או אותו מוצר או אחד שונה)
לדוגמה: אם יש מישהו שממש אוהב את האיפון אבל יש לו איפוד נאנו דור ראשון, הוא כנראה יעשה את השיכולים להשאיר את האיפוד בצד לטיולים שהוא לא רוצה שיפריעו לו שם והוא יקנה את האיפון.

אני יכול להוסיף שהקטע של ההשווצות הוא קטע מיותר.

c-a-o
29/12/09, 19:21
מה קורה עם apple tv ?
שכחתם אותו? גם הוא קיבל עדכון תוכנה לא מזמן.

C-a-o

alon1992
29/12/09, 19:43
תודה!!
אהבתי את הסקירה.. :)

CIphone
29/12/09, 19:51
אחלה סקירה נתי! הורדת אותי מהעניין של רכישת מקבוק פרו בזמן הקרוב... אני יחכה שיצא דגם חדש וכנראה שאני ירכוש אותו. אני גם מקווה שהמחירים לא יעלו בגלל שאני ממש, אבל ממש מוגבל בכסף :(
תודה רבה!

harel147
29/12/09, 22:05
אחלה סקירה נתי! הורדת אותי מהעניין של רכישת מקבוק פרו בזמן הקרוב... אני יחכה שיצא דגם חדש וכנראה שאני ירכוש אותו. אני גם מקווה שהמחירים לא יעלו בגלל שאני ממש, אבל ממש מוגבל בכסף :(
תודה רבה!

באותו מצב כמוך בדיוק...

YoMan
04/01/10, 16:38

נתיש, העיניין של שדרוג כל שנה אותי מרגיז, אני נגיד שונא שיש מכשיר מעודכן וחדיש יותר משלי, אבל אין מה לעשות, אתה לא יכול להיות תמיד בראש הטכנולוגיה ( אם אתה לא מוכן למשכן את הבית ).

ושמתי לב שהיה לך אייפון דור שני ולא קניתה את הדור השלישי (3g לא 3gs), ורציתי לדעת למה אתה לא קונה כל שנה, מבחינה כלכלית (אם אפשר לשאול) או עניין שאין לך צורך לשדרג כל שנה. :)

natish
04/01/10, 16:45
נתיש, העיניין של שדרוג כל שנה אותי מרגיז, אני נגיד שונא שיש מכשיר מעודכן וחדיש יותר משלי, אבל אין מה לעשות, אתה לא יכול להיות תמיד בראש הטכנולוגיה ( אם אתה לא מוכן למשכן את הבית ).

ושמתי לב שהיה לך אייפון דור שני ולא קניתה את הדור השלישי (3g לא 3gs), ורציתי לדעת למה אתה לא קונה כל שנה, מבחינה כלכלית (אם אפשר לשאול) או עניין שאין לך צורך לשדרג כל שנה. :)

בעיקרון לא ראיתי שום צורך לשדרג את האייפון שלי מאחר וכל השוני בא לידי ביטוי בהוספת ה- GPS ושדרוג טכנולוגיית הסלולר. שאר החומרה הייתה זהה כמעט לחלוטין ומבחינת העיצוב אני אהיה כנה ואומר שאני די אוהב את העיצוב הישן הוא יותר ייחודי לדעתי.

באותו הזמן היה לי מקלט GPS חיצוני שעשה את העבודה מצוין עם WAZE ועם XGPS ולכן תוספת ה- GPS שבאייפון 3G לא הלהיבה אותי. ומבחינת היכולות הסלולריות לא חשבתי שהשימוש שלי במכשיר בתור שער לאינטרנט מצדיק שדרוג. אחרי שיחרורו של האייפון 3Gs ראיתי ששיפורי החומרה כבר מצדיקים שדרוג של המכשיר ובמקרה הייתה לי הזדמנות לרכוש מכשיר במחיר עלות בעזרת חבר טוב. בעיקרון לפי ה-3 שנים האחרונות אפשר לומר שאפל משדרגת את האייפון שלה בצעדים קטנים בכל דגם ורק כל 2 דורות יש הצדקה של ממש לשדרוג המכשיר. הן מבחינת חומרה והן מבחינת יכולות.